Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#66501) ddmb válasza Dhampir (#66499) üzenetére


ddmb
aktív tag

Bocsi, lehet hogy értetlen vagyok, de csak azt kérdeztem, hogy a prociba integrált grafikus kártyának van-e kivezetése a fentebb említett laptopban, és hogy váltogathatok-e az inteles és nvidiás kártyák között?

Mert már volt dolgom olyan géppel, amiben csak a külső grafikus kártya volt használható... hiába volt benne core proci

[ Szerkesztve ]

(#66502) Dhampir válasza ddmb (#66501) üzenetére


Dhampir
félisten

Értelek már. A konkrét típushoz nem tudom biztosra megmondani. Elvileg ki lehet választani, hogy ne a "nagy teljesítményű" grafikus meghajtót használja, de ebben nem vagyok biztos a te géped esetében. Némely gépnél a BIOS-ban is letiltható a második GPU.

(#66503) c64fanhun válasza applause (#66500) üzenetére


c64fanhun
tag

Ha jól tudom 7240-nél, meg 7440-nél már volt.
Talán 6440-ben is, de ebben nem vagyok biztos. Hardveraprón érdemes nézegetni. Egyébként tényleg hatalmasat dob az élményen, egyszerűen annyival gyönyörűbb képe van :D

(#66504) Immy válasza Dhampir (#66486) üzenetére


Immy
őstag

Igen, ez az egyik legnagyobb problémám, mert én még úgy szocializálódtam, hogy hátra bedughatok dolgokat :)
A heti PH! híreket nézve kijött a lenovo, asus, acer gyártók is új intel és nvidia chipekkel laptopoknál, lehet hogy a dell is ki fog adni valamit? :))

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#66505) pvt.peter válasza pvt.peter (#66466) üzenetére


pvt.peter
őstag

esetleg erre, vki?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#66506) |AP| válasza |AP| (#66432) üzenetére


|AP|
veterán

Erre senki?
Egyre idegesítőbb ez a wifi eldobálás. Más eszköz nem csinálja itthon

(#66507) pvt.peter válasza |AP| (#66506) üzenetére


pvt.peter
őstag

esetleg az eszköz energiagazdálkodásánál körbenéznék

illetve vezérlőpultnál az energiagazdálkodási lehetőségeket is megnézném hátha van vmi ami lekapcsolhatja az eszközt

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#66508) |AP| válasza pvt.peter (#66507) üzenetére


|AP|
veterán

az a furcsa, hogy az eszköz beállításánál nincs energiagazdálkodás fül, és a speciális energiagazdálkodási lehetőségek beállításánál sem látom a vezeték nélküli adapter beállításának lehetőségét :F

Most frissítettem az adapter drivert, fix csatornára állítottam az itthoni routert, meglátjuk

(#66509) krisz77 válasza Bogyó bá' (#66497) üzenetére


krisz77
tag

Szia neked terhelésnél menyi a cpu hömérséklete ?

(#66510) Immy válasza Immy (#66504) üzenetére


Immy
őstag

Pont a heti PH! cikkben írnak az akciós G5-ről. Lehet hogy most már tényleg jön az utód? :)

@pvt.peter: bootolj be egy live linux-ról és nézd meg hogy akkor is produkálja. Ha igen akkor hardveres probléma, ha nem akkor szoftveres

@|AP|: nézd meg az energiabeállításokat. Csak akkor dobja el ha akksiról megy? Milyen access pointod van? Tudja egyáltalán kezelni a 160MHz-et? Keress másik csatornát, mennyire telített az 5GHz wifi arrafelé?
Ez inkább wifi-s probléma lehet, amit másik topikban jobban értenek, a dell gépbe "csak" beszerelik az intel aktuális wifi chip-jét.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#66511) |AP| válasza Immy (#66510) üzenetére


|AP|
veterán

az normális, hogy az energiabeállításokban csak kiegyensúlyozott van, és ha annak is nézem a speciális beállításait, ott nem szerepel a vezeték nélküli adapter beállítása?
Lásd: [kép]
Szintúgy az eszközkezelőben sem látok a wifi vezérlőnél energiagazdálkodás fület. Tehát az energiabeállításokon gyakorlatilag sehol nem tudok módosítani, ami érintené a hálózati eszközöket.
Előre telepített win10 Pro van a gépen.
Az itthoni hálózat egy legújabb UPC-s Compal Connect box, tud 2,4 és 5Ghz-et is. Most fix csatornára állítottam Auto helyett (de az 5Ghz-es csatornák egyébként sem túl zsúfoltak itt a házban) és már így is eldobta reggel óta egyszer.

Egyszerűen nincs több ötletem, és azért gyanakszom mégis a notira, mert egyik további itthoni eszközzel sem fordult még ez elő. Ma reggel konkrétan az én kezemben az iPad volt, a páromnál mellettem a noti, és az eldobta, miközben az iPaden ment minden normálisan tovább.

(#66512) user26


user26
aktív tag

Sziasztok!

Dell E5450 -s gépem van, eddig nem tűnt annyira fel a jelenség, így gondtalanúl használtam, amire kell.
Samsung 24" -s Monitor tv-re HDMI -vel össze kötöm, és azt tűnt fel, hogy a kép fényereje sötét. Napközben filmet nézni nem jó annyira, mert a sötétebb jelenetekből nem sokat látok.
Ha PC -t kötök össze HDMI-vel erre a monitor tv-re semmi ilyen gondom nincsen.
Online filmek, netflix, hbo go, nem letöltött filmek! De ezek elenére a böngészőben, vagy bármi más területen is észrevehető a sötétebb megjelenítés.
Van lehetőségem a monitor tv-n fényerőt állítani, így világossabb lesz, de a világos részek szürkébbek :/
FN+F6 = fényerő állítás nem működik, azaz a monitor tv-n semmi változást nem veszek észre, a laptopkijelzőn igen, de itt nem fontos, hisz tv-n szeretném a tartalmat fogyasztani.
Valaki tud segíteni ? Mit tudok tenni ?

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#66513) Bogyó bá' válasza krisz77 (#66509) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Kerek 70 fokig sikerült feltornászni. az Aida64 stabilitás tesztjével. Venti pörög rendesen, de szerencsére elég csendes fajta, inkább csak "sziszeg".

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#66514) Immy válasza |AP| (#66511) üzenetére


Immy
őstag

Drivereket frissítsd.
Azért a szolgáltatói routerektől ne várjál acélos sebességet :))
Nézd meg a router logokat hátha van benne valami.
Ebbe a topikba nézz szét: https://prohardver.hu/tema/wlan_wifi_vezetek_nelkuli_halozat_kerdesek_es_valaszok/friss.html

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#66515) krisz77 válasza Bogyó bá' (#66513) üzenetére


krisz77
tag

nekem meg 81 82 fokos neked be van kapcsolva a cpu turbo boost ?

(#66516) |AP| válasza Bogyó bá' (#66513) üzenetére


|AP|
veterán

ha már hőmérsékletek:
Nem igazán tetszik nekem, amit a Precision 5530 csinál. Ha töltőn van és úgy indítok számításigényes feladatot, akkor iszonyatosan el tudnak szaladni a hőmérsékletek.
Már egy full HD Youtube videónál is felmászik 90 fok fölé (!!) miközben a feladatkezelő csak 40% körüli CPU kihasználtságot mutat. Ilyenkor engedi max. órajelen pörögni a magokat, ami nagyon durva hőmérsékletekhez vezet. [kép]
Ha nincs töltőn, akkor szépen visszaveszi az órajeleket és egyből normalizálódnak a hőmérsékletek is. Nem gondolom, hogy engednie kellene ennxire magas értékeket, hamarabb le kellene szabályoznia a CPU-t. Vagy rosszul gondolom?

(#66517) somasz válasza |AP| (#66516) üzenetére


somasz
Topikgazda

Vedd le esetleg proci energiagazdálkodását táp esetén 99%-ra. Így nem lesz tudtommal turbo.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#66518) somasz válasza krisz77 (#66515) üzenetére


somasz
Topikgazda

Mikor volt utoljára takarítva és pasztázva a hűtése?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#66519) Bogyó bá' válasza krisz77 (#66515) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A Biosban? Természetesen be.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#66520) #57171968 válasza |AP| (#66516) üzenetére


#57171968
törölt tag

Az 5530 az sajnos ilyen

(#66521) |AP| válasza #57171968 (#66520) üzenetére


|AP|
veterán

és lehet ezt bárhogy kordában tartani?
Nem tudom módosítani a proci energiagazdálkodását :(
Azt sem értem az energiagazdálkodási beállításoknál miért csak ennyit látok: [link]

[ Szerkesztve ]

(#66522) #57171968 válasza |AP| (#66521) üzenetére


#57171968
törölt tag

Újrapasztázod, utána UV, ha az sem elég csökkenteni kell a max órajelet.

(#66523) zolesz78


zolesz78
csendes tag

Sziasztok!
Van egy e6530-as laptopom. Egy ideje, ha nincs töltőn nem mindig működik a billentyűzete bekapcsolás után. Ilyenkor töltőre dugom pár kikapcsolás, bekapcsolás után működik rendesen. Ha elindult és jó a billentyűzet lehet hurcolászni is, működik rendesen. Bekapcsolt állapotban nincs vele gond, csak bekapcsolásnál töltő nélkül.
Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a probléma?

(#66524) krisz77 válasza somasz (#66518) üzenetére


krisz77
tag

Állitólag tavaly de az nem lehet hogy azért enyi mert energia gazdálkodásnál nekem a legjobb teljesitményen van ?

(#66525) Atos23


Atos23
senior tag

Sziasztok,

A Dell PRO2X és a PRO3X dokkolók elindulnak 90W adapterről? Küld hibaüzenetet ebben az esetben a rárakott gép? Eleve 130W a gyári ajánlás, de német fórumokon legalább 150W töltő ajánlott. Nem tervezem USB eszközökkel feldíszíteni a portokat.

E6430 lesz rádokkolva, ezen felül két monitor kimenete, és a LAN lesz rajta használva, esetleg egy USB egér.

Köszi! :R

(#66526) 75kokoko75


75kokoko75
tag

Sziasztok!

Dell 6420. Bekapcsolom, és felvillan a caps lock. Pár másodperc csend, utána felpörög a venti3-4 másodpercre. Ezután leáll a venti, és csak a visszajelző ledek világítanak.(Akku,hdd,wifi). Kijelző mindvégig sötét marad.

Ezt egy sima leállítás után csinálta, mikor legközelebb újra lett indítva.

Mi lehet a gond?

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

(#66527) Pyttawrx válasza 75kokoko75 (#66526) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Dell caps lock blinking beírod a google ba és megnézed ni mit jelent. Azt hiszem a tied talan vga, de ez nem biztos

(#66528) 75kokoko75 válasza Pyttawrx (#66527) üzenetére


75kokoko75
tag

Nagyon köszi
Sajnos ezzel kapcsolatban nem adott ki értékelhető találatot.

Mit jelent ez pontosan?

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

(#66529) c64fanhun válasza 75kokoko75 (#66528) üzenetére


c64fanhun
tag

Fúú igen, a kódokra neten kell keresgélni, de ilyenkor elsőnek megpróbálnám, hogy a RAMok jól érintkeznek-e. Akku ki, ramok ki, megfújkod, visszatesz, aztán hátha.

(#66530) |AP|


|AP|
veterán

Úgy túnik nem vagyok egyedül azzal, hogy igen korlátozottak a lehetőségeim az energiagazdálkodási beállításoknál. A Windows topikban keresgélve akadtam rá erre a hozzászólásra.
Szintén DELL noti, és tovább olvasva az a válasz érkezett, hogy ez egyes DELL modelleknél így van, egyszerűen ennyi a beállítási lehetőség.

Nálam szintén ugyanez van, semmit nem tudok szinte állítani az energiagazdálkodásban. Ez valóban DELL specifikus dolog, vagy miért lehet ez?

(#66531) c64fanhun válasza |AP| (#66530) üzenetére


c64fanhun
tag

Nálam van minden (e7450), elképzelni nem tudom ez mitől lehetséges...

(#66532) AiRLAC válasza |AP| (#66530) üzenetére


AiRLAC
addikt

A BIOS energiagazdálkodási beállításait megnézném először, aztán meg hogy minden driver fel van-e telepítve, nincs-e ismeretlen eszköz az Eszközkezelőben, illetve hogy Dell vagy Microsoft drivereket használ-e bármi ami energiagazdálkodáshoz kapcsolatos.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#66533) somasz válasza |AP| (#66530) üzenetére


somasz
Topikgazda

Dell Command Power Manager esetleg?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#66534) |AP| válasza AiRLAC (#66532) üzenetére


|AP|
veterán

minden driver fent van [kép]
Minden Microsoft drivert használ amit néztem, a rendszer WIN10 Pro (1909).
Nem tudom, lehet tényleg Precision 5530 tulajdonság, a DELL Command Power Manager sem telepíthető: [kép]

(#66535) somasz válasza |AP| (#66534) üzenetére


somasz
Topikgazda

[link]
Dell Power Manager lett a neve, úgy néz ki.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#66536) |AP| válasza somasz (#66535) üzenetére


|AP|
veterán

igen, közben meglett. Fel is tettem, de igazából arra nem nyújt megoldást, amit szerettem volna (processzor és wi-fi adapter energiagazdálkodási beállítása)

(#66537) #57171968 válasza |AP| (#66536) üzenetére


#57171968
törölt tag

Bevallom elképzelésem sincs hogy mit szeretnél a windows energiagazdálkodási beállításokkal.

(#66538) |AP| válasza #57171968 (#66537) üzenetére


|AP|
veterán

két dolog van:
1. Wifi eldobálás: több helyről is azt a javaslatot kaptam, hogy az energiagazdálkodásnál állítsam a wifi adaptert legnagyobb teljesítményre, mert elképzelhető, hogy energiatakarékosságból kapcsolgatja le néha. Ezt így nem tudom megtenni, beállítási lehetőség hiányában
2. Töltőre dugva -ha a Turbo boost engedélyezve van- iszonyatosan melegszik a noti. Erre volt javaslat a proci energiagazdálkodás 99%-ra állítása. Ilyen beállítási lehetőségem sincs - egyelőre BIOS-ban tiltottam a Turbo boost-ot

(#66539) KISDUCK válasza |AP| (#66538) üzenetére


KISDUCK
addikt

A melegedéssel kapcsolatban milyen cpu gpu van benne és megoldható a hűtő rendszer tisztítása és újrapasztázása?

(#66540) |AP| válasza KISDUCK (#66539) üzenetére


|AP|
veterán

CPU: i7-8850H, GPU: Quadro P1000
Fél éves gép, nem tudom mennyire lehet a hűtőrendszer elkoszolódva. De persze megoldható, ha nagyon fog zavarni, akkor elviszem megcsináltatni.
Itt írtam le, hogy hogy viselkedik. Azóta olvasgattam a témában és ez az összes 5530-nál így van, egyszerűen muszáj visszafogni a CPU-t, hogy ne főjön meg teljesen.

(#66541) 75kokoko75 válasza c64fanhun (#66529) üzenetére


75kokoko75
tag

Köszönöm. A ledek alapján ha rákeresek akkor processzor hibát jelez, de a proci tökéletes.
Fogalmam nincs mi lehet a gond. Mivel képet nem ad,így videókártya hibára tippelek, de akkor miért a hdd led villog, a többi meg folyamatosan világít?

[ Szerkesztve ]

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

(#66542) #57171968 válasza |AP| (#66538) üzenetére


#57171968
törölt tag

A wifi-re vonatkozó beállítás nálam sincs ott ahol keresed.
Az eszközkezelőben az adapter beállításoknál vannak.
De nem az lesz a gond, nálam is ledobál néha, a routernek van egy beállítása hogy hány másodpercenként osszon ki egy új IP-címet, én ezt maximumra állítottam, de így is ledobál naponta 1-2x. Biztos van még más beállítás is amivel lehetne finomítani, de nem foglalkozom vele.
A 8850 még a 7730-ban is túlmelegszik, pedig annak 3x akkora hűtése van mint a tiednek.
Nem ott kell állítani amit szeretnél. A throttlestop programnak nézz utána!

[ Szerkesztve ]

(#66543) krisz77 válasza Bogyó bá' (#66519) üzenetére


krisz77
tag

szia a biosá ba lehetne valamit állitani hogy hűvösebb legyen?

(#66544) lolaron


lolaron
csendes tag

Sziasztok!
van egy Dell Latitude 5490 laptopom, májusban lesz 2 éves. Azóta egyszer már kapott egy új alaplapot. Az utóbbi pár hétben, elkezdett teljesen véletlenszerűen “kékhalál”-t dobálni WHEA UNCORRECTABLE ERRORra hivatkozva. Ez odáig fajult, hogy ez majdhogynem mindennapossá vált. Új Windowst kapott, azzal is nagyjából 2 óra után (még a programjaimat telepítgettem) megtörtént. Valakinek van bármi ötlete? Még bőven garanciális a gép, hívjam fel őket?

Előre is köszi

(#66545) gaborn1 válasza lolaron (#66544) üzenetére


gaborn1
tag

Szia!

Én netről annyit kukáztam ki, hogy ez hardware error lehet. Neked van a gépeden SupportAssist? Ott lehet futtatni hardware scan-t.

(#66546) somasz válasza lolaron (#66544) üzenetére


somasz
Topikgazda

Bootnál nyomj egy diagnosztikát (f12-t nyomogatva előjön a boot menü), vagy fn+bekapcs gombbal indítsd a gépet.
Ha dob hibát, a hibakóddal tudod felhívni a dellt.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#66547) Tsebacsi válasza lolaron (#66544) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szia!

Egyre gyakoribb hiba, sok vállalati ügyfélnél is előjön.
Elsőre én is driverezést és diagnosztika futtatását javaslom.
A Cégeknek ilyenkor alaplap és SSD csere szokott lenni, hogy ne legyen több körös a javítás, így nem tudom megmondani melyik egység hibája okozza. De elsőre a saját tippem az SSD.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#66548) lolaron


lolaron
csendes tag

@gaborn1 Igen van, hiba nélkül végig megy.
@somasz Lefuttattam az fn+bekapcs gombos tesztet, átállítottam thoroughra, végigment es nem dobott hibát. Vagy ezt majd azután kene futtatnom, hogy a kekhalalt kidobta?
@Tsebacsi Akkor érdemes az ügyfélszolgálattal felvennem a kapcsolatot, tudni fogják hogy mivan? Úgyis, hogy a diagnosztika PASS dobott?

A diagnosztika után kiakartam kapcsolni a gépet és egyből kaptam is az errort. :(

[ Szerkesztve ]

(#66549) Tsebacsi válasza lolaron (#66548) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Érdemes felvenni a kapcsolatot, mondani hogy tesztek lefutottak, de nincs hibakód, ennek ellenére utána rögtön újra errort kaptál. Az a baj, hogy gondolom nincs lehetőség SSD vagy memória keresztpróbára, hogy kicsit szűrni lehessen a hibalehetőségeket.
Ha szerencséd van, nálad is rögtön alaplap és SSD cserét csinálnak és akkor megoldódhat a probléma.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#66550) lolaron


lolaron
csendes tag

Köszönöm a segítséget srácok, jönni fog a szervíz, talán még a héten egy új alaplappal

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.