Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#50951) 426os válasza somasz (#50950) üzenetére


426os
őstag

Na, a 100 fokot említve rögtön meg is állapították, hogy ez így nem oké, úgyhogy le lett jelentve a Humansoft-nál a hiba. Várom, hogy jelentkezzenek. Köszönöm a segítséget mindenkinek!

.

(#50952) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

E7440 tulajokat kérdezem. Az SD kártya olvasó problémára van már valamilyen működő megoldás?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#50953) Mikulásbá válasza adamssss (#50952) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nálam semmi változás,hiába a múltkori driver frissítés. :(

(#50954) adamssss válasza Mikulásbá (#50953) üzenetére


adamssss
veterán

És ilyenkor mi van? Amint hazamentem tuti, hogy kicseréltetem a gépet, és olyan botrányt vágok ki a Dell-nél, hogy azt megemlegetik. Először a proci, most a kártya olvasó. Normálisak ezek, hogy egy top kategóriás gépnél sütik ezt el?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#50955) Mikulásbá válasza adamssss (#50954) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Helyes,majd írd meg,mit szóltak hozzá.Talán egy szervízt érdemes lenne megcsörgetni,tudnak-e ők javasolni valamit.

(#50956) adika4444 válasza 426os (#50951) üzenetére


adika4444
addikt

Szuper, akkor elindult a hibaelhárítás folyamata.
Majd írd le mi volt:).
(#50954) adamssss:
Mi volt a proci gond? Majd írd le amikor cserélteted hogy mi volt.

üdv, adika4444

(#50957) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok!

tudnátok tippet adni? Lati E6440 kapcsán szeretnék valamit, ami megmondja az akkuhasználatot. anno egy E5450 review-ban láttam egy patent gyári Dell programot, ami listázta a korábbi akku-üzemidőket. nekem van fent egy Dell Power Manager, de ez ilyet sajnos nem tud, legalábbis nem láttam.

tudtok ajánlani valamit? köszi előre is :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#50958) 4264adam válasza hoffman_ (#50957) üzenetére


4264adam
veterán

AIDA64 bármelyik verziója képes rá.

[ Szerkesztve ]

(#50959) hoffman_ válasza 4264adam (#50958) üzenetére


hoffman_
nagyúr

komolyan? ezt jó tudni, hogy évek óta használom, bár szinte semmire. megnézem, köszi. ettől függetlenül áll a kérdés: a Dell-nek nincs rá jó programja?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#50960) soldi3r válasza hoffman_ (#50957) üzenetére


soldi3r
veterán

Van olyan 3rd party, hogy Batterybar. De volt gyari is, talan Quickset?

E30 (oo=[][]=oo)

(#50961) adamssss válasza adika4444 (#50956) üzenetére


adamssss
veterán

Sokunknál az volt, hogy ha a gép sleep módba lépett a proci órajele beragadt 0,6 ghz-en és használhatatlanul lassúvá vált a gép. Ezt javította egy bios frissítés azóta viszont senkinek nem működik a kártyaolvasója.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#50962) adika4444 válasza adamssss (#50961) üzenetére


adika4444
addikt

Majd legközelebb meg a billentyűzet fog elromlani az alig fél millás gépben:W
ez azért elég kellemetlen a Dell-re nézve. Bár a proci gondot még mindig súlyosabbnak tartom mint a kártyaolvasót, ettől független az is szerves része a gépnek, működjön. Pont.

üdv, adika4444

(#50963) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Megvennétek a Dell 7559-ből az i7-6700HQ változatot 30 ezer Ft felárért (a i5-6300HQ-hoz képest)? Tudom, hogy játékok alatt nem sok különbség van, de a gép használva lesz pl. videó vágásra és konvertálásra is.

(#50964) somasz válasza Brandynew (#50963) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ha a programjaid kihasználják a 8 szálat, akkor érdemes lehet (jellemzően ezek igen). Mondjuk előbb vennék ssd-t, mindenképp.

Továbbá, ha munkagép lesz, vegyél hozzá nbd garit, ha lehet. Vagy vegyél latitude vagy precision szériát.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#50965) Brandynew válasza somasz (#50964) üzenetére


Brandynew
őstag

Sony Vegas, Photoshop, x264. Gondolom ezek kihasználják. És mondjuk böngészésnél vagy Office programoknál mi a helyzet?

SSD-t később is tudok bele venni, a procit viszont nem fogom tudni cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#50966) orgik


orgik
csendes tag

sziasztok!

Egy Dell Inspiron 5737 tulajdonosa vagyok már 2 éve.
Most jelentkezett rajta egy olyan probléma, hogy:
Adott egy 40 Mbites kábel net, ami meg van osztva egy tp-link routerrel.
5db eszköz használja a routert, azok (4db) jól működnek, a pingelés is rendben.

Viszont az én Dellemnél időnként elmegy a net. Van hogy 1 perc múlva, van hogy 3.
Pingelve a routert, vagy akár a bix.hu-t ezt a választ kapom:
"A kérésre nem érkezett válasz a határidőn belül."

Már routert is cseréltem, azon is elmegy a net a gépemen.
Újra is raktam a dellem, Win7 64bitet használok.

Kábelen pingelve viszont nincs szakadás!

Szerintetek a wifije haldoklik?

(#50967) adika4444 válasza orgik (#50966) üzenetére


adika4444
addikt

Igen valószínüsíthető a wi-fi gond a gépben... Nincs arra még véletlenül garancia? Asszem 3 év van Inspironokra is.

üdv, adika4444

(#50968) orgik válasza adika4444 (#50967) üzenetére


orgik
csendes tag

Ha, van is...

Mit néznek a garinál?
Mivel + 4gb memória illetve SSD lett belerakva a saját kezem által.
A dvd író meg ki van szedve, annak a helyére került egy 500gb-s winchester.

(#50969) adika4444 válasza orgik (#50968) üzenetére


adika4444
addikt

Ezek tudtommal nem zavarják a Dell-t. De azért kivehetnéd a saját cuccaid belőle, nehogy garinál bármi történjen...

üdv, adika4444

(#50970) 1stVikman válasza orgik (#50966) üzenetére


1stVikman
senior tag

Szia!
Hálózatról üzemelve is előjön a hiba, vagy csak akkuval?
Windows energiagazdálkodási beállításokban állítsd a vezeték nélküli adapter "legnagyobb teljesítmény"-re.
Asszony gépén elég volt ez is, hogy megjavuljon a hasonló hibajelenség, bár az egy régebbi Inspiron n5110 volt.

(#50971) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Egy ismerősöm vett egy Ubuntu-s DELL Inspiron 5558-at, és engem ért a megtiszteltetés, hogy W10-zel használatra kész állapotba hozzam a masinát.

Két kérdésem lenne:
1, Az Ubi nem kell, szóval csípőből törölhető minden partíció a gépről, és mehet a W10, vagy van olyan terület, amire a notinak szüksége van? (Tipp: nincs, törölhető.)
2, Nincs meg a driver CD, szóval innen kell töltenem a meghajtókat. Azonban Intel Chipset Driver-ből kettő is van: egy a CPU, egy pedig a Chipset fül alatt. Melyiket telepítsem a kettő közül (1, 2 )? Illetve Network driver-ből sem kell mindegyik?

A segítséget előre is köszi!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#50972) lupus_l válasza AxBattler (#50971) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Add meg a gép service kódját így személyre szabottabban látod majd a szükséges drivereket.

(#50973) AxBattler válasza lupus_l (#50972) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, szűkült a kör! A két chipset meg két eltérő verzió lehet, ahogy nézem, a frissebbet fogom feltenni.

A partíciókat gyaluljam?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#50974) Eastman


Eastman
őstag

Üdv Uraim!

DELL Latitude D630 notebook alján a sim foglalat mire szolgál?


+

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#50975) somasz válasza Eastman (#50974) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ha van wwan kártya a gépben, ide kell tenni a mobilnetes sim-kártyát.

AxBattler: minden partíció mehet a levesbe. Chipset driverből tedd fel a legfrissebbet. (A01 a linkeltek közül)

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#50976) lupus_l válasza AxBattler (#50973) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Persze, az összes partíciót gyalulhatod. Az enyémen is ubuntu linux volt - de csak első bekapcsolásig :DDD

(#50977) AxBattler válasza somasz (#50975) üzenetére


AxBattler
félisten

+ (#50976) lupus_l
Köszi a megerősítést, este megy az úthenger! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#50978) Eastman válasza somasz (#50975) üzenetére


Eastman
őstag

Köszönöm! ...és van benne? :B

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#50979) 1stVikman


1stVikman
senior tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem akku ügyben. Adott egy e6430S gyári dell akksival, viszont az elhasználódása rohamosan csökken. Úgy értem 2 hete még 48%-os volt az elhasználódás, majd egy lemerítés-feltöltés ciklus után 53%, most meg 2 ciklus után 57% lett.
Nem merítettem kikapcsolásig, 7%-nál a windows leállította a gépet.
Biosban a töltés "Adaptive"-ra van állítva.
Mi lenne a tapasztalatok szerint elfogadott beállítás, illetve a helyes akkuhasználat, hogy a lehető legtovább megőrizze a kapacitását?
Ha vennék egy új akkut, ott szintén érdekelne, a helyes használat.

Előre is köszönöm, üdv: Vikman

(#50980) somasz válasza Eastman (#50978) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ezek alapján nincs, de nézz be az eszközkezelőbe, a wifi kártya mellett kellene lennie.
Benézhetsz a billentyűzet alá, ott a helye, bal alul. (nem kell ennyi lépést végigtolni)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#50981) Eastman válasza somasz (#50980) üzenetére


Eastman
őstag

:R

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#50982) Pandimakaay


Pandimakaay
tag

sziasztok, van egy dell 3537 laptopom, írtam már korábban ide, az a probléma hogy vga driver hibára vonatkozva kékhalálozik, utána olvastam angol nyelvű fórumokon és másnál is fennáll, valahol azt írják nem mindegy milyen sorrendben teszed fel a chipset intel vga meg ati drivert, ebben a sorrendben kéne, de kérdem én előtte miért nem volt semmi baja másfél évig??? illetve miért nem hívják fel az ember figyelmét erre? azóta újratelepítettem ,szervizben is volt ott azt mondták hardware es hibája nincs.... volt valakinek hasonló tapasztalata? kimondottan ezzel a típussal, vagy másikkal hasonló? mi a megoldás? ha már rosszul raktam fel, muszáj újratelepíteni egészet?

(#50983) morfondőr


morfondőr
őstag

Tesztelgettem kicsit az Optimust és rájöttem, hogy mégsem működik teljesen tökéletesen! Találtam egy kis progit, ami kiírja, hogy működik-e az Nvidia kártya: Optimus test tool.
Arra jutottam, hogy bekapcsolás után inaktív a vga, majd ha indítok egy játékot, akkor aktiválódik, viszont utána már nem kapcsol ki, csak újraindítás után. Ha viszont a játékot windowed módban (akár borderless fullscreen is lehet) indítom, akkor látszik, hogy a vga bekapcsol, majd a játékból kilépve kikapcsol újra, vagyis rendesen működik az optimus. (Nvidia vezérlőpultban az előnyben részesített az integrált, a játékokat pedig az nvidiára állítottam manuálisan egyenként.) Ilyet tapasztalt már valaki? Esetleg valami megoldást találtatok rá, mert nem minden játékban érhető el a borderless fullscreen.
A gép Latitude E6430, Win 10 64 bit, drivereket a dell command update tette fel.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#50984) somasz válasza Pandimakaay (#50982) üzenetére


somasz
Topikgazda

[link]
Ezt végezd el, utána jelezz vissza!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#50985) Pandimakaay válasza somasz (#50984) üzenetére


Pandimakaay
tag

nya köszönöm a helpet, majd este megnézem, ez mit jelent? "Minden driver le DDU-val"

(#50986) lord.lakli válasza Pandimakaay (#50985) üzenetére


lord.lakli
őstag

Googleval megtalálod. Display Drive Uninstaller (vagy valami ilyesmi a neve). Letöröl minden cuccost, ami a driverhez tartozik.

(#50987) allein válasza morfondőr (#50983) üzenetére


allein
addikt

Szia. Nekem ugyanaz a DELL típusú laptopom van, win 7 64 bit. Bekapcsoltam én is az Optimust, nVidia vezérlőpultban viszont az Intel HD-t álíltottam be. Én nem használom játékra a gépet, csak böngészésre. Nekem más jellegű kérdésem van hozzád. Nagyon melegszik a laptop alsórésze? Böngészés alatt felmegy a CPU hőmérséklete 60-65 fokig és az alja meleg. Véleményem szerint egy "Business" laptopban ezt meg kellett volna oldani, nem vagyok szakértő a számtechben egyébként. Én saram mert ha ezt tudom akkor nem siettem volna el a vásárlást :N Nekem ez csalódás, hiába a szép és minőségi külső, engem személy szerint ez nagyon zavar. Neked milyen tapasztalataid vannak ezen a téren?

Kollégámnak az s típus van, jó pár progammal használja a gépet és a CPU hőmérséklete jelenleg 50-55 fok. Enyém nyílván azért melegebb mert van egy külön VGA-m?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#50988) morfondőr válasza allein (#50987) üzenetére


morfondőr
őstag

Nekem 55 fok körül van sima irodai használat mellett (dokumentumok, böngészés, stb.), ilyenkor nem megy a venti. De van amikor felugrik 60 fok körülre, ilyenkor bekapcsol a venti, megy pár percet és leáll, mert visszahűlt. Az nvidia kártya nem befolyásolja a dolgot, mert alap esetben ki van kapcsolva, viszont érdemes megnézned az előző hozzászólásomban linkelt kis progival, hogy tényleg inaktív-e! A böngészőben még érdemes letiltani a hardveres gyorsítást, mert az is aktiválhatja a vga-t, valamint azt vettem észre, hogy néhány silányul megírt vagy millió reklámmal teleszórt weblap elég jó terhelést tud adni a procinak folyamatosan, amíg meg van nyitva akár a háttérben is. Vagy más dolog is terhelheti a procit pl. sokan írták a beragadt Win frissítéseket. Feladatkezelőből ezek kiderülhetnek.
Még annyit hozzá teszek, hogy én felújítva vettem a gépet és minden ki volt takarítva és újrapasztázva a hűtés.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#50989) allein válasza morfondőr (#50988) üzenetére


allein
addikt

Köszi szépen az infókat. Én gépem is ki lett takarítva és minden újra lett pasztázva :K Akkor nálam lesz valami gond még mindig. 10 perc böngészés után normális körülmények között nem melegedhet fel a CPU 60-65 fokra, írom normális körülmények között :U Este próbálkozom majd az általad linkelt progival is. Win frissítés ki van kapcsolva jelenleg, volt egy csomó frissítés, jelenleg csak választható frissítés van elérhető, ezért kikapcsoltam ezt a részét.

(#50990) somasz - milyen frissítésekre gondolsz pontosan? Nem tudtam, hogy a választható windows frissítéseket is fel kell telepíteni. Mivel csak választható ezért nem telepítettem fel, ezen nem fog múlni :N

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#50990) somasz válasza allein (#50989) üzenetére


somasz
Topikgazda

Miért esik nehezetekre minden frissítést felrakni? :U

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#50991) Brandynew válasza allein (#50989) üzenetére


Brandynew
őstag

Frissítés = hibajavítás. Miért ne akarnád ezt? Választható, mert nem mindenkit érint a hiba, amit javít; vagy pedig nem kiemelt biztonsági hiba. Tegyél csak fel minden frissítést.

[ Szerkesztve ]

(#50992) orgik válasza 1stVikman (#50970) üzenetére


orgik
csendes tag

Szia

A vezeték nélküli csatoló beállításainál az egyik közepesre volt rakva.
Most már mind2 legnagyobb teljesítményen van.

Majd jelzem az eredményről :)

(#50993) orgik válasza 1stVikman (#50970) üzenetére


orgik
csendes tag

Hát most is szakad. :(

[link]

[ Szerkesztve ]

(#50994) Pandimakaay válasza lord.lakli (#50986) üzenetére


Pandimakaay
tag

amúgy ez bios probléma nem lehetett?

(#50995) 4264adam válasza allein (#50989) üzenetére


4264adam
veterán

Nekem is minden frissítés kellett mire a 68 helyett 56 lett általános célokra, na meg a Dell update et is. Valamelyik nap jelent meg az e6420ra az "a23" BIOS

(#50996) kistewe válasza somasz (#50990) üzenetére


kistewe
tag

Mert akkor nem lenne kihívás... meg nagy lenne itt a csönd...

stewe

(#50997) allein válasza 4264adam (#50995) üzenetére


allein
addikt

Akkor majd este nekilátok :K

(#50991) Brandynew - :R

(#50996) kistewe - :DDD

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#50998) TeGez


TeGez
csendes tag

Sziasztok! VOSTRO A860 Service Tag: 34K5MH1 lassúcska T5670 prociját szeretném valami fürgébb tipusra cserélni, de nem találom a támogatott processzorok listáját. Tud valaki segíteni az ügyben? A gugli a barátom, de nem jártam sikerrel. :W

RT-N65-U HPProLiant microserver gen8 , Openmediavault

(#50999) allein válasza allein (#50997) üzenetére


allein
addikt

BIOS, HyperThread control nálam jelenleg Disabled, ajánlatos bekapcsolni?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#51000) allein válasza allein (#50999) üzenetére


allein
addikt

Bekapcsoltam. Jelenleg fut az NVIDIA Optimus GPU State Viewer, status. OFF vagy IDLE, tehát nincs használatban. Minden win frissítés letöltve és telepítve. AIDA-ban a CPU hőmérséklete 60-65 fok körül mozog. Volt amikor felugrott 70 fokra is. Chrome fut, ezen belül 5 fül.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.