Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#50501) mouzrr


mouzrr
őstag

Sziasztok. Kicserélték az Inspiron 3543-as gépemben a Dell 1704-es wifikártyát ugyan ilyenre, viszont ugyan úgy "eldobálja" a netet, nem jelzi hogy megszakad, másodpercekre abbahagyja a letöltést, a weboldalak nem jönnek be, és kiírják hogy ERROR:NETWORK CHANGED és még egyéb hibaüzeneteket amiket akkor ír ha nincs net. A router biztos nem hibás, minden más eszköz megy, és a hiba fennállása óta ez már egy másik, vadi új router. Töröltem az Eszközkezelőben is, kipipáltam hogy törölje az illesztőprogramot is, majd a hivatalos oldalról leszedtem a Driver-t, és így is 24Mbps-et produkál kb. maximum sebességmérésen az 50 megás netből a routertől 30-40 cm távolságban.

Vigyem vissza megint és várjak 2 hetet amíg újra lesz alkatrész? :(

Más:

Mitől lehet, hogy 2 USB néha magától eldobja a pendrive-okat? Egérrel használva tökéletesen működik mindkettő, egyik USB 2.0 másik 3.0, viszont adatot másolni csak a 3. USB hubról merek, ami a laptop másik oldalán van.
Ez összefüggésben lehet a Wifivel? Valami nem okés az alaplappal?

Előre is köszönöm!

(#50502) kali válasza mouzrr (#50501) üzenetére


kali
legenda

szia,

a 30 - 40 cm távolság nem egészséges egy wifi kapcsolatnak, minimum egy méter javasolt, de kicsivel több az ideális.
az átviteli sebesség nem csak a wifi modul függvénye, de annál amit érdemes ellenőrizni; a speciális beállításokban legyen engedélyezve a 40 MHz és az n szabványos kapcsolat.

(#50503) mouzrr válasza kali (#50502) üzenetére


mouzrr
őstag

Köszönöm a tippeket, ezeket már mind végigjártam, volt, hogy így lassabb volt a kapcsolat. Próbáltam távolabbról is, most csak azért volt ilyen közel, hogy tényleg ne legyen gyenge a jelerősség.

Ha továbbá sem javul ,érdemes venni egy USB-s wifi sticket? Nem szeretném állandóan végigjárni Pestet hogy ugyan azt beletegyék amivel nem működik rendesen.

(#50504) kali válasza mouzrr (#50503) üzenetére


kali
legenda

mit mutat a jel erőssége?
az antennákkal, vagy azok csatlakozásával nincs gond?
mert az régen rossz, ha kicsit távolabb viszed és azonnal csökken a(z átviteli) sebesség.

(#50505) Sly189


Sly189
senior tag

Sziasztok!

E6220-hoz ha veszek dokkolóba csatlakoztatható akkumulátort [link]
, akkor hány cellás a max ami a normál akku helyére mehet?

(#50506) mouzrr válasza kali (#50504) üzenetére


mouzrr
őstag

Az előző adapterrel is 99-100% jelerősséget mutatott a szobában ahol a router van, és mégis ugrált a sebesség. Igazából nem is ez a zavaró, hanem hogy tényleg megszakadozik mindenféle hibaüzenet nélkül, csak pörög a töltés a weboldalakon, kiírja hogy nincs net, majd magától hirtelen folytatódik tovább. Ez kommunikációs alkalmazásban vagy játékban úyg jelentkezett néha, hogy én mindenkit hallok, látok mozogni, engem senki nem hall, nem reagál semmire a játék. A router új mint említettem, más eszközökkel (laptop,telefonok,tv) tökéletesen működik. A telefonom is 52 Mbps-mal száguldozik. :DD

(#50507) mghltm válasza Sly189 (#50505) üzenetére


mghltm
addikt

6 ( ez kilog hatra, a 3-as nem )

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#50508) somnia


somnia
őstag

Dell 7746-ba milyen optibay keretet érdemes venni?

(#50509) Tails111 válasza somnia (#50508) üzenetére


Tails111
aktív tag

Sziasztok!

Vásároltam egy ExpressCard USB3 bővítőkártyát.
Betettem a gépbe biosban engedélyezve van az Expresscard.
Viszont windows nem látja az eszközkezelőben. Dell Precision M4500. Gond lehet a Windows 10 ugyanis az van feltéve. A géphez win 7 az utolsó hivatalosan támogatott oprendszer de a 10 felment gond nélkül és eszközkezelőben is minden hardvernek rendben vannak az illesztő programja nincs sárga háromszög és tiltva sincs hardver.

ötlet?

(#50510) Tails111 válasza Tails111 (#50509) üzenetére


Tails111
aktív tag

Megoldódott. :)

(#50511) Bib


Bib
őstag

Sziasztok!
Van egy Dell 6410 notim , win 10 szalad rajta, minden működik, csak egy drivert kellett feltenni hozzá pluszban.Nem szeretnék semmi egyebet rá,számomra hasztalan segédprogit, de egy kellene.
A kérdés az lenne hogy melyik az a program mely pl . fn+key kombók megnyomását jelezné a képernyőn és működik win10 alatt?
Illetve van e más rendszerprogi amit érdemes feltenni? Pl energiamanagement vagy hasonló?
Köszi.

(#50512) 4264adam válasza Bib (#50511) üzenetére


4264adam
veterán

Win 10 alatt nincs brightness billentyűzeten, az asztalról tudod 25%ban állítani

(#50513) Bib válasza 4264adam (#50512) üzenetére


Bib
őstag

Állítja nekem, csak nem ír ki semmit közben.

(#50514) 4264adam válasza Bib (#50513) üzenetére


4264adam
veterán

Akkor elnézést! :R Én legtöbbször abba futok, hogy nem működik.

(#50515) somasz válasza 4264adam (#50512) üzenetére


somasz
Topikgazda

registryben kell kurkászni és megy:

I found a way to install latest Intel HD Graphics. Just download driver from Intel's website and install that on your PC. after that open RegEdit and search "FeatureTestControl" and change value to 0xF048. Then restart your PC and brightness controls works fine.

én amd vgás precisionben próbáltam többször, ott dimmcontroll-t kell pöcörgetni

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#50516) 4264adam válasza somasz (#50515) üzenetére


4264adam
veterán

Dell Latitude E6420:

Megvásárláskor az FN+le key-el szinte %-ként tudtam szabályozni a fényerőt és a kijelzőn meg is jelent egy hatalmas vízszintes sávban az érték. Tehát teljesen kikapcsolt háttér világitást tudtam így eszközölni.

Újra telepítettem az akku alatt látható CD-key-el mert nem Professional volt rajta. Azóta csak a gyári állitási lehetőség van ami esténként munkához már túl zavaró. Nem tudod véletlenül melyik program lehetett?

Próbáltam rá keresni "Dell Brightness" sajnos a programok nem voltak hatásosak amiket találtam. Esetleg BIOS-ban kell engedélyeznem ilyen lehetőségi állítást?

(#50517) somasz válasza 4264adam (#50516) üzenetére


somasz
Topikgazda

Feature Enchancement Pack

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#50518) 4264adam válasza somasz (#50517) üzenetére


4264adam
veterán

Köszönöm! :R egy fokkal jobb, de ez sem a teljes spektrumú

Jövőben fog érkezni ilyen házzal (e6420) Dell Latitude frissítés, vagy az U szériás procik miatt az egyre vékonyabb házak és spórolósabb változatok jelennek meg?

Csak mert annyira meg vagyok elégedve vele, hogy nézegettem az újabb szériát, de csak hanyatlást látok. Kezd eltűnni a robosztus kinézet és funkcionalitás ahogy én látom :(

[ Szerkesztve ]

(#50519) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Sziasztok! Lenne egy érdekes, talán nem mindennapi felvetésem.
Van egy E6400 alaplapom pár alap alkatrésszel. Tápom még nincsen.
Az alaplapon van CPU+Cooler, RAM. Megvan a DC csatlakozó, a kis panel amin a Bekapcsoló gomb van.
Gyárilag 19,5V táp kell a géphez, viszont csak egy 19V-os HP tápom van próbára. (Teljesítményre 0,1-0,2A-el nagyobb a 19V-os HP táp)
Kipróbálva, a venti 1 mp.-re felpörög, majd a ledek elaludnak és kikapcsol.
Elképzelhető hogy a -0,5V-t miatt "tilt le" az alaplap? (Dell D630-nál tapasztaltam, hogy azt is felismerte, ha csak 65W-os tápom volt, ezért nem engedte a noteszt dokkolóval használni. Csak 100W-120W-ossal lehetett dokkolni. Ebből sejtem, hogy pontos méréseket végez az alaplap, mielőtt továbbengedne a bootra.)
Viszont Amazon-on találok utángyártott töltőt E6400-hez, mely pontosan az én HP adapterem paramétereinek felel meg.
Vagy esetleg más perifériát hiányol? (Nincsenek a következők: ODD,HDD, notebook display+inverter, palmrest a billentyűzettel és tapipaddal)
Egyszerű PC-t akarok építeni egy LCD TV-hez, ezért csak a legszükségesebbeket szerezném be.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#50520) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok! A Dell Latitude E5430 mennyi memóriát tud kezelni max? 8GB vagy 16GB? Köszi! :R

(#50521) somasz válasza ^Clown (#50520) üzenetére


somasz
Topikgazda

16GB

Maestrohun: bármi egyéb baja is lehet, ha nem ismert az előélete. Én hozzávaló dell táppal próbálnám, ez lenne az első lépés részemről.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#50522) Aprósólyom válasza somasz (#50521) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Akkor szerzek dell tápot.
Ebay-ről vettem, egy PC üzlettől, 3 alaplapot rendeltem. 2 működött beszerelés után, ezt viszont más céllal rendeltem, nem lett beszerelve notiba. Szóval működőkpesnek kell lennie, csak botozok valamit.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#50523) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv mindenkinek!
Belépek a klubba egy Latitude E6430 notival és szeretnék segítséget kérni a telepítéshez. Windows 10 64 bit lesz rajta, arra lennék kíváncsi, hogy mik azok a pluszok, amiket fel kell tenni a gyártó oldaláról? A drivereket hagyjam, hogy a win telepítse hozzá, vagy inkább a gyáriakat használjam? Ezeken kívül mit kellene még rátenni, hogy jól működjön (pl. Fn billentyűk, OSD, stb.)
Sajnos az oldalon nem sok infó van, hogy mi mire jó, ezért ezek közül mire lehet szükségem?
Dell Digital Delivery Application
Dell Command | Intel® vPro™ Out of Band
Dell Command | Update
Dell Command | Deploy WinPE 10.0 Driver Pack
Dell Command | Deploy Latitude E6430 Windows 10 Driver Pack
Dell Command | Configure
Dell Command | Monitor
Nem akarom teleszemetelni minden féle háttérben futó alkalmazással, de olvastam, hogy vannak energiagazdálkodási profilokat tartalmazó pakkok, windows optimalizációk konkrétan a típushoz stb.
Előre is köszi a segítséget!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#50524) 4264adam válasza morfondőr (#50523) üzenetére


4264adam
veterán

Dell Command Update

Miden hiányzó drivert pótol, BIOS-t is frissít magától.

(#50525) Aprósólyom válasza Aprósólyom (#50519) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Hülyeségemet mutatja, hogy az első tesztet monitor nélkül végeztem.
HDD-t, USB egeret, bill.-t, monitort rádugva, a HP tápot használva, már szemem elé tárult a boot képernyő és meglepődve tapasztaltam, hogy bekapcsolás után a ventilátor kb. 5-10 perccel később kapcsol csak be 1 perce. Szóval a ventilátor alapján nem vonok le messzemenő következtetéseket ezután.

DELL gépek profizmusát mutatja, hogy boot közben kiírta: nem DELL tápom van, 65W alatti a teljesítménye, ezért stabilitási problémáim lehetnek. Jó volt a korábbi sejtésem.

Jevons paradox

(#50526) David3


David3
őstag

Sziasztok!

Kis tapasztalat-megosztás ismételten...

Dell Inspiron 3537 (AMD HD8850M, 8GB, Win10 64 bit)

Szóval az utóbbi időkben mindenféle probléma nélkül ment a gép, a játékok is normálisan futottak (meglepően jól), a Win 10 is jól tette a dolgát. Viszont talált a WU valami frissítést a videókártyára, és felrakta magától. Nem kellett volna... olyanokat produkált a telepítés után, mint pl. képernyő-villogás és társai... szóval csináltam rendszer-visszaállítást, de utána megint felrakta magának ezt a drivert. Úgyhogy DDU-val letoltam mindent, és újraraktam az Intel és AMD drivereket a hivatalos oldalakról, majd letiltottam az automatikus WU frissítést a helyicsoportházirend-szerkesztőben.

Eszméletlen mennyit lehet szívni ezekkel a driverekkel...

(#50527) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv! Srácok az létezik, hogy az E6430-ban nem DVD író, csupán olvasó van?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#50528) 426os válasza volvoguy (#50527) üzenetére


426os
őstag

Az van benne, amit beleraktak.

.

(#50529) #33846528


#33846528
törölt tag

sziasztok! használ valaki innen új dell xps-t? megéri az új skylake processzor?

(#50530) 426os


426os
őstag

Közben csak nem hagy nyugodni a gépem. e6430, i5 3320m-el és nvs 5200m vga-val.
Dokkolón van, külső monitorra kötve, emiatt az nVidia gpu folyton aktív. Létezik, hogy ez utóbbi annyi hőt termel, amitől alapjáraton, böngészés közben is mindig 60+ fokos a gép és szinte folyamatosan pörög a venti?
Kapott új pasztát (MX4), illetve méretben odapasszoló thermal gap-eket is a video ramokra. És mégis.
Zavar a dolog, mert az előző gépem (Lenovo Z510 Haswell pentium 3550m procival és gt740m vga-val) mindig némán működött, böngészés közben is stabil 50 fok környékén volt és ha pl. modellezés közben ment is az nVidia gpu, akkor sem melegedett számottevően jobban és továbbra is hangtalan volt.

.

(#50531) kistewe válasza 426os (#50530) üzenetére


kistewe
tag

Létezik, bár én sosem mértem hőfokot. Win eszközkezelőben deaktiválod és kész...amúgy meg nem véletlen van a kávé bal oldalon a bor meg jobb oldalon...mint ahogy az sem , hogy a saját 6230-at használom idehaza melóra is ha lehetőség van rá...múltkor böngészek és hallgatom mi ez a zaj? hát ja állt a venti és kihallatszott
az SSHD... a következő projekt az 500-as SSD...akkor teljesen kuss lesz..

stewe

[ Szerkesztve ]

(#50532) Bib válasza somasz (#50517) üzenetére


Bib
őstag

Erre gondoltam én is :DD
Köszi!!

(#50533) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Lehet hulye a kerdes, de megoldhato az v.milyen modon h egy Latitude 3550-s laptopba egyszerre legyen 1 SSD es egy normal HDD?

(#50534) vikla007


vikla007
aktív tag

Sziasztok,

Egy ilyet néztem ki otthonra: Dell latitude e3340
Véleményeket várok, hogy jó döntés-e vagy inkább másikat ajánlotok.
Köszönöm

(#50535) mghltm válasza No.01 (#50533) üzenetére


mghltm
addikt

sajnos nem, mert nincs benne optikai meghajto, aminek a helyere szerelheto lenne a hdd

lehetosegeid:

- vagy belso ssd + kulso rack-ben hdd

- vagy belso sshd meghajto

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#50536) Mikulásbá válasza No.01 (#50533) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Van,de nem olcsó:
Western Digital Black2 1TB HDD + 120GB SSD SATA3 WD1001X06XDTL

(#50537) 426os válasza kistewe (#50531) üzenetére


426os
őstag

Nem is igazán a hőfok zavar, hanem a venti hangja. Ez az eszközkezelőben letiltás nem lenne annyira rossz megoldás, hogy ha képes lenne a gép az Intel vga-val meghajtani külső monitort (mondjuk akkor nem is kellene letiltogatni). De azt csak az nvidia-val hajlandó. Ez csak szerintem egetrengető f*szság a Dell részéről, vagy ez az Ivy bridge hülyesége?

[ Szerkesztve ]

.

(#50538) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv!
Egy gyors kérdés: Latitude e6430 monitorának és a gépház szélein körbe futó ezüst színű sávok műanyag, vagy fém? Amit most érkezett hozzám, az teljesen műanyag érzetre...

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#50539) Real93


Real93
aktív tag

Sziasztok,

Vettem egy E6440-et, ezzel kapcsolatban lenne néhány kérdésem.

1. A legnagyobb problémám jelenleg, hogy a Power Manager-ben a Thermal Management nem úgy működik ahogy kéne. Pl. volt amikor fix 400MHz-en ment az IGP és a proci se használta a turbo-t, és hiába próbáltam ki akár Ultra Performance-n is, nem segített. Aztán végül akkor javult meg, amikor Ultráról Optimized-ra raktam (sokadik próbálkozásra)... Nem is merem már állítgatni. :DDD Bár az se igaz, hogy megjavult, mert most a hozzászólás írása közben az IGP fix 1300MHz-en megy, a proci átlag 3,5GHz-en. Lehet vele valamit csinálni, hogy normálisan működjön, vagy ez így "normális"? Amúgy Win10-et használok, a drivereket a Command Update-n keresztül feltelepítettem.

2. Ez részben kapcsolódik az előzőhöz, a hűtést lehet valahogy szabályozni? Azt szeretném elérni, hogy netezés közben ne menjen a ventilátor. Ehhez a Power Manager sajnos kevésnek tűnik.

3. Az ODD helyére keresek valami hasznosabb dolgot, mert azt sose használom. Akku lenne jó, de E6440-hez nincs. A korábbi generációkhoz való jó lehet hozzá, vagy inkább ne próbálkozzak vele?

4. A billentyűzetvilágításnál még mindig nem lehet beállítani, hogy mennyi ideig világítson? :(

(#50540) 426os válasza morfondőr (#50538) üzenetére


426os
őstag

Fém helyett itt magnézium ötvözet van, de hogy az a rész pont mi azt nem tudom. Az alsó burkolat biztosan Mg, szerintem a keret is. Egy biztos, az átlag műanyagnál sokkal strapabíróbb.

Real93: Nekem e6430-nál a billentyűzet beállításainál (vagy vezérlőpult > Dell Keyboard Backlight Settings menüpontból) lehet állítani többek között a világítás idejét is. Azt hiszem a Feature Enhancement Pack kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

.

(#50541) morfondőr válasza 426os (#50540) üzenetére


morfondőr
őstag

Csak azért érdekelne, mert úgy vettem a gépet hogy a burkolat és váz cserélve volt. Kicsit aggódtam hogy utángyártott e-bayes kínai cuccokból lett megcsinálva, mert az eredetit nem láttam.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#50542) Sly189


Sly189
senior tag

Sziasztok,

Dell Latitude E6220 ra érdemes feltelepíteni az Windows 10 es OS-t? (ingyenes frissítés) driverek szempontjából mi a helyzet? Dell oldalán nincs feltüntetve, mint támogatott rendszer csak Windows 8 ig.

Ötlet? :F

(#50543) Tails111 válasza Sly189 (#50542) üzenetére


Tails111
aktív tag

Dell Latitude E6510 illetve Precision M4500 mindkettőre felraktam rendesen működnek.
Pedig ezeknél csak win 7 ig volt Dell hivatalos támogatás.

Driverekkel sem volt sok gond sok win 7 drivert is bevesz. Én minden hardvernek tudtam drivert rakni.

(#50544) kellcucc


kellcucc
aktív tag

Szép estét Fórumlakók!

Tudom sokszor volt ez a kérdés és már herótotok van tőle, de a keresőt nem mondanám felhasználó barátnak. Napokban lenne esedékes a win7 újratelepítése és szeretném megkérdezni, hogy a jelen álláspont(otok) szerint melyek azok a driverek (illetve ha nem egyértelmű, akkor ha nem dell/ati oldal, akkor linket is kérnék), amik teljesítményben kiszolgálják a gépet és minden működik rajta megfelelően? A lapos még mindig egy 5537, i7, 8850 gépezet.

Köszönöm szépen a segítségeteket! További szép estét

(#50545) 4264adam válasza kellcucc (#50544) üzenetére


4264adam
veterán

Dell Command Update alkalmazása és semmi nem marad ki. Illetve mind a 160+ win7 frissítést telepísd. Esetleg még az Dell Enchaenced Pack-ot is.

(#50546) Máté94 válasza 4264adam (#50545) üzenetére


Máté94
addikt

Inspiron-ra olyan nincs. :N

(#50547) 4264adam válasza Máté94 (#50546) üzenetére


4264adam
veterán

Komolyan a Dell command csak Latitude családhoz tartozik? :U

(#50548) lord.lakli válasza 4264adam (#50547) üzenetére


lord.lakli
őstag

Precisionon is van ;]

(#50549) McClane


McClane
aktív tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata, hogy a Latitude E6520 hűtője[link] esetleg jó az E6530 helyett [link]?

(#50550) 75kokoko75


75kokoko75
tag

Üdv!
Asszonynak vettem egy 6320-as gépet (i5-2520,4gb). Netezés közbe is felmegy 85 fokra a proci hőmérséklete. Venti persze 3000-en pörög.
Ezeknél ez normális,vagy tudok vele valamit csinálni?

[ Szerkesztve ]

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.