Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#17651) rainmen válasza SzaboZE (#17644) üzenetére


rainmen
aktív tag

Az fent van, de a SpeedSwitch szerint továbbra is csak 600 MHz-en megy a masina.

(#17652) rainmen válasza rainmen (#17651) üzenetére


rainmen
aktív tag

Ráadásul a Sajátgép -> Tulajdonságoknál csak 251 MHz-et ír ki... :F
Hol tudom megnézni a beállítását a SpeedStepnek?

(#17653) musculus válasza Kobe (#17650) üzenetére


musculus
tag

Libria, pont abban a cipőben járok, mint te.
Az n53 nem tökéletes, de közben az xps még mindig nincs itt, hogy hivatalos árral számolhassak. Csak remélni merem, hogy nem lesz 330 felett i7-tel...

Homo sapiens non urinat in ventum - "And so it goes..."

(#17654) SzaboZE válasza Kobe (#17650) üzenetére


SzaboZE
addikt

Hát ha nem akarod, hogy útközben eltűnjön, akkor nem fog 10-20 euróból kijönni a posta...

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#17655) SzaboZE válasza rainmen (#17651) üzenetére


SzaboZE
addikt

Terhelés alatt is? Ha igen, akkor meg kéne nézni, nincs-e tele porral.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#17656) Jester01


Jester01
veterán

Van valami beárazós topik? :F
Szerintetek mennyiért lehet eladni egy 3 éves Vostro 1700-ast, C2D 2.2GHz, 1920x1200 nem ledes, 3GB, nVidia 8600M-GT, 160GB HDD (igény szerint 2x), windows vista?

Jester

(#17657) Kobe válasza SzaboZE (#17654) üzenetére


Kobe
veterán

a 6 eurós csomagot - ami kb 2x-3x akkora volt mint egy laptop doboza - értékbiztosítással adta fel futárnak az amazon.de...nem holmi szarralgurítós magyar postárólk és sufniboltról beszélün kéremszépen :)

(#17658) SzaboZE válasza Kobe (#17657) üzenetére


SzaboZE
addikt

És az értéke annak a dobozkának is többszázezres tétel volt?

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#17659) rainmen válasza SzaboZE (#17655) üzenetére


rainmen
aktív tag

A venti tiszta, amennyire láttam, a hűtőbordák is. A speedswitch viszont továbbra is 600 MHz-et ír ki plafonnak. Viszont csak most jutott eszembe: az aksi nem vesz fel töltést, csak tápról megy, "dísznek" van benne. Ez befolyásolhatja a max. teljesítményt?

(#17660) Kobe válasza SzaboZE (#17658) üzenetére


Kobe
veterán

kicsivel 100 felett...szoval szorozd meg 2-3 mal es az jon ki hogy kb 5000ert mar boven megeri biztositassal szallitani cuccokat
nem mondom hogy a brit vagy nemet dell kuldozgessen csomagokat de nem vagom az osztrak dell miert koti az ebet (usert) a karohoz (osztrak lakcimhez) amikor a hatartol budapestig elhozni kb 10 euroval kerulhet tobbe mint egy hatarmenti osztraknak
cseh es szlovak webshopok nagyresze mar eleg regota szallit alapbol magyarorszagra is...

(#17661) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség. Dell M1330 beépített HDPA modem driverét keresem.
Elvileg egy Novatel Expedite u8700 modem van benne.

Előre is köszönöm: spy

(#17662) soulf


soulf
csendes tag

Sziassztok!

A következőben gondolkodom
Dell Vostro 3500Brisbane Brass notebook - Intel Core i5 460M 2.53GHz, 4GB DDR3 1333MHz (2*2GB), 15.6" HD Anti-Glare (1366x768) WLED TFT + integrált 2.0Mp webkamera, 320GB 7200rpm SATA HDD, 64bit Windows 7 Professional HUN + Office Starter 2010, integrált Intel HD grafikus vezérlő, 8x DVD+/-RW meghajtó, 6 cellás akkumulátor 56WHr, magyar billentyűzet integrált ujjlenyomat-olvasóval, Gigabit LAN, Bluetooth 2.0, Dell WLAN 1501 802.11n, HDMI kimenet, 8-1 kártyaolvasó, 4x USB2.0, ExpressCard34 foglalat, 3 év helyszíni garancia.

Valakinek vélelémny esetleg tapasztalat?
Előre is köszönöm!
Üdv.
s

(#17663) premete válasza spyduck (#17661) üzenetére


premete
veterán

Dell 5520 szokott azokban lenni, ami brandelt Novatel Eu870D, és csak a dell wireless 5520 drivereivel megy, a novatelével nem, és csak a dell wireless managerrel, az is a Novatel Mobilink brandelt cucca.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#17664) spyduck válasza premete (#17663) üzenetére


spyduck
nagyúr

Szia!

Hát nem igazán találom :(

Ez volna a service tag: j5vch3j

tudsz segíteni?

(#17665) spyduck válasza spyduck (#17664) üzenetére


spyduck
nagyúr

win7-el van használva de elvileg vista driver is jó hozzá.

Brandelt Novatel Eu870D HSDPA modemhez driver...

[ Szerkesztve ]

(#17666) premete válasza spyduck (#17665) üzenetére


premete
veterán

[link]
És itt az összes driver: [link]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#17667) Avicularia válasza Kobe (#17660) üzenetére


Avicularia
veterán

milyen gép van az osztrák dellnél amit megérné megvenni?

(#17668) SzaboZE válasza spyduck (#17661) üzenetére


SzaboZE
addikt

Alul van egy ajtó, két csavar tartja. Két MiniCardot látsz benne, egy wifi, egy modem.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#17669) musculus válasza Avicularia (#17667) üzenetére


musculus
tag

[15ös]
17es]

Ami nagyon tetszik ebben a gyártótól-rendelős megoldásban, hogy kérhet az ember bele + felárért minden finomságot, pl. én szeretnék (mondom, szeretnék) az alap 2630-as proci helyett egy i7-2820QM-et, ahol a virtualizáció jobban támogatva van - és gyorsabb.
És drágább, persze.

Erleben Sie innovative leistungsstarke NVIDIA® Grafikkarten für Unterhaltung der Extraklasse - imádom a német marketinget :DDD

Homo sapiens non urinat in ventum - "And so it goes..."

(#17670) Kobe válasza musculus (#17669) üzenetére


Kobe
veterán

beszéltem a hazai disztributorokkal, 4-5 hetet igértek vagyis április közepére itthon is lesz L502X

(#17671) musculus válasza Kobe (#17670) üzenetére


musculus
tag

Köszönöm a híreket, Libria!

Röhögnöm kell magamon: nem én választom a notebookot, hanem a _gyártók_ választják ki nekem, amelyik hamarabb jön, azt fogom megvenni.

Homo sapiens non urinat in ventum - "And so it goes..."

(#17672) Avicularia válasza musculus (#17669) üzenetére


Avicularia
veterán

Néztem itt a svéd dellnél is lehet változtatni szinte mindent a konfigokban,de rohadt drágán adják.Egyik húgom ausztriában lakik,nem lenne gond nekem onnan vásárolni,de ezekhez milyen gari van?Mert amit Magyarországon vettem n5010,annál nem lehet a garit átjelenteni másik országba.

(#17673) nnz


nnz
csendes tag

Sziasztok,

Általános dolgokra (net, office) és videó vágásra is szeretném használni.
Szerintetek elég ez:
[link]

vagy ez:
[link]

vagy ez:
[link]

(#17674) Chaser


Chaser
titán

n5010 webcamjával kapcsolatban lenne kérdésem. A régi 1525-ösömhoz volt webcam center és manager, ehhez nincs ST alapján. Régebbi managert találtam, azt mondja nem támogatott a cam. Centerből találtam egy újabbat, az felismeri de az effektetket nem lehet vele használni. Külön érdekes még, hogy alapból a W7 telepíti a drivert -gondolom ált. webcam driver- de az imagine eszközöknél nem jelenik meg. Furcsa mód a mic-es része jól működik effekteknél is, érzékeli a beszédet csak a kamerával nincs kapcsolatban a dell sw-e. Van valami megoldás vagy ehhez már nem adtak ki webcam sw-eket?
Még egy apróság, az aku egy kicsit mozog, ez megszokott az 5010-eknél vagy egyedi?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17675) Avicularia válasza Chaser (#17674) üzenetére


Avicularia
veterán

minimálisan nekem is mozog az akksi
webcamról nem tudok mit mondani,nekem elég ha megy skype alatt másra nincs szükségem

(#17676) toto76


toto76
tag

Sziasztok!

Laptop vásárlás előtt állok. Az lenne a kérdésem, hogy a Dell-nél speciális memória van vagy a 'sima' kommersz? (Azért kérdezem, mert a HP 1 raszterrel arrébb rakta az egyik lábat, így csak spec HP memóriát lehet belerakni 2x annyiért)

A másik kérdésem az volna, amit nnz kolléga is kérdezett, hogy megéri-e azt a +25-30k az i5-ös proci vagy elég az i3?

Köszönöm
toto

(#17677) Aslan


Aslan
aktív tag

Üdv minden kedves fórumozónak.

Nos a minap boldog tulajdonosa lettem egy DELL Inspiron N5010-es gépnek. A specifikációi:

Intel Core i5 480M
4GB DDR3 RAM
ATI RadeonHD 5650 1GB
500GB HDD
DVD-író
n-es wifi
stb...

Ami a lényeg, illetve ami miatt írok, a gépet egy csoporttársam jóvoltából sikerült beszereznem és ő volt olyan kedves, hogy feltett rá egy Windows 7 Ultimate 64bites OP rendszert. Minden kiválóan működött, de mivel nekem van egy jogtiszta dobozos W7 Home Premium-om, ezért úgy döntöttem, hogy leszedem az Ultimate verziót és felteszem ezt, így mégis csak jogtiszta OP rendszer lesz a gépen. Ma meg is csináltam, de több, mint valószínű, hogy több drivert sem találhattam meg... ugyanis az Ultimate alatt, amivel a haver átadta a gépet, a hűtő hangját hébe-hóba lehetett csupán hallani, ám most hogy feltettem rá a Home-ot a ventilátor folyamatosan hallható, fogalmam sincs mit tehetnék, hogy ez megváltozzon.

Illetve a webcam-hoz sehol sem találtam drivert.

Ha tudtok segíteni nagyon hálás lennék. A gép egyébként nagyon szép és ezen kívül semmi baja.

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#17678) Emb3rke


Emb3rke
tag

Sziasztok!

Én is a héten lettem egy N5010 boldog tulajdonosa. Alapvetően nagyon bejön, de 1-2 probléma, amit nem sikerült még megoldanom és bosszant. :/

1. Ez nem notebook specifikus, de nem tudtok segíteni?
A windowst direkt egy külön partícióra telepítettem. Szóval csináltam egy 60 gigás részt a W7 telepítésekor, a telepítés utána meg a fennmaradó 230 giga szabad helyet egyszerűen nem bírom elérni. :S
Nem értem.. partition manager progival küszködök, de egyszerűen nem bírom allokálni azt a sok szabad helyet.. se új particiót, se a jelenleg C meghajtóra átcsoportosítani az összes tárhelyet..
[link]
[link]

Nagyon idegesítő.. mit lehet csinálni, hogyan tudnám használatba venni azt a 230 giga szabad forrást?
Jó, ha újratelepítem a W7-et akkor telepítéskor legfeljebb nem particionálok, hanem 1 meghajtón lesz az összes tárhely, de már semmi erőm W7 újratelepítéssel meg programok telepítésével küszködni, ha nem muszáj.. :W és tök mind1, mert utána is szeretnék egy másik particiót, nem a rendszermeghajtón akarok adatokat tárolni.

2. A wifi nem akar működni. :S Mobiltelefonról osztanám le "Mobil hozzáférési pont" opcióval, de hiába kapcsolom be a telefonon ezt az opciót, a notebook nem lát semmit .. :S ez is bosszantó, mert nekem nagyon fontos lenne ez.. :S
Jelenleg egy nagy büdös semmit hoz fel, ha vezeték nélküli hálózatot szeretnék keresni (pedig be van kapcsolva a telefonon a hozzáférési pont)
[link]
3. A Caps lock-ot nem jelzi vhol egy LED, hogy most be van-e kapcsolva vagy sem? Ez főleg jelszóbeírásnál nagyon zavaró.. :S

[ Szerkesztve ]

(#17679) nemcso válasza Chaser (#17674) üzenetére


nemcso
senior tag

Dell Webcam Center : [link]

Dell Webcam Central : [link] : ehhez regisztrálni kell...

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#17680) Draken válasza Emb3rke (#17678) üzenetére


Draken
őstag

3. A dell oldaláról szedd le a quicksetet, ez a R257296 driver. ezek után jelezni fog ha be vagy kikapcsolod vmelyiket, a képernyő jobb alsó sarkában

[ Szerkesztve ]

(#17681) nemcso válasza Aslan (#17677) üzenetére


nemcso
senior tag

A webcam -ot a windows-nak illene felismerni és telepíteni... :U

szoftvert pedíg alant linkeltem...

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#17682) Emb3rke válasza Draken (#17680) üzenetére


Emb3rke
tag

Köszönöm szépen.

(#17683) Draken


Draken
őstag

Épp most raktam fel újra a win7-et. Hiába rakom fel a legújabb ati drivert 5650-hez, nem történik semmi, mintha fel se raktam volna? Mi a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#17684) Aslan válasza nemcso (#17681) üzenetére


Aslan
aktív tag

A Windows minden gond nélkül felismerte és telepítette a WebCamot, a kezelőszoftvere hiányzott, amit linkeltél! Ezer hála érte.

--------

A fenti hsz-emben taglalt (folyamatosan hallani a hűtőt) gondra nem tud valaki megoldást?

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#17685) egykori válasza Draken (#17683) üzenetére


egykori
őstag

Mi a probléma?

Neked nem a 8.742, A02 verzió van a gépeden?
A miénken ez van fenn, és a Dell honlapján is ez a legfrissebb az 5650-eshez.

(#17686) Draken válasza egykori (#17685) üzenetére


Draken
őstag

Az előző rendszeren az egyel korábbi driver volt felrakva.
Most ezt szeretném felrakni, fel is teszi szépen probléma nélkül, de nem tudok se aeros témára váltani se normális felbontásra, mintha problémás lenne a driver

[ Szerkesztve ]

(#17687) Aslan válasza nemcso (#17681) üzenetére


Aslan
aktív tag

Szerk:

Mégsem jó. A Windows az Eszközkezelő szerint " Integrated Webcam " -ként látja a webcamot, de az általad linkelt szoftver azt írja, hogy nem talál hardvert.
Ki érti ezt.

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#17688) egykori válasza Draken (#17686) üzenetére


egykori
őstag

Hát, nem lehet, hogy a Dell-es megoldás lenne mégiscsak a jó? :U

(#17689) Aslan válasza Draken (#17686) üzenetére


Aslan
aktív tag

Ez, amit linkeltél nekem sem volt jó.
De a DELL oldaláról letöltött ATI Driver megfelelően működik.

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#17690) Aslan


Aslan
aktív tag

Van valamiféle szoftveres szabályozása a gép hűtőjének?
Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy tegnap W7 Ultimate alatt minden jó volt, a gép halk volt csak nagy ritkán 1x - 2x pörgött fel pár másodpercre a ventilátor ... ám ma, mióta a jogtiszta W7 Home Premiumot tettem fel a gépre folyamatosan pörög a ventilátor pedig semmiféle terhelésnek nincs kitéve.... kész... nem értem! :(

Valami ötlet?

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#17691) Avicularia válasza Aslan (#17690) üzenetére


Avicularia
veterán

valami nem dolgoztatja a procit folyamatosan az új telepítésnél?

(#17692) Chaser válasza nemcso (#17679) üzenetére


Chaser
titán

Az elsőt már próbáltam, nem jó. a 2-es verziót letölteni se tudtam, kb fél óráig szenvedtem vele, de valamit nagy elb@szott a dell:D Kinti fórumokon is hasonló problémákról írnak, szóval nem vesződök vele. Külső sw-ek furcsa mód kezelik a kamerát, csak a dell sajátjai nem...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17693) Aslan válasza Chaser (#17692) üzenetére


Aslan
aktív tag

Tudsz ilyen "külső sw-t" adni a webcamhoz?

Köszi!

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#17694) Aslan válasza Avicularia (#17691) üzenetére


Aslan
aktív tag

Nem, semmi sem terheli a gépet az Erőforrás-figyelő szerint.

Viszont észrevettem (bár ez ugye nyilvánvaló) hogy a folyamatos venti pörgés miatt az akku is gyorsabban merül :( :(

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#17695) Chaser válasza Aslan (#17693) üzenetére


Chaser
titán

Pl cyberlink youcam, nem ingyenes, de van full demo, ha tetszik megveszed vagy megoldod"okosan". De biztos van sok másik is,pl ott az amcap, az egy kis alap sw.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17696) zsoltty91


zsoltty91
csendes tag

üdv!
valaki rendelt már a laptopszalonról notebookot, esetleg vmi tapasztalat..
engem ez a laptop érdekelne
[link]

(#17697) Rocko007 válasza zsoltty91 (#17696) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Szia!

Nagyon korrekt cég, én is ott vettem. Az ingyen csomagküldés se hátrány!

(#17698) Rocko007


Rocko007
aktív tag

Sziasztok!

Most futott be hozzám egy D610-es gép, a kijelzője véletlenszerűen elsötétül. Inverter vagy szalagkábel hiba?

Köszönöm!

(#17699) csizo


csizo
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy a Dell Vostro 1015 notiba,milyen erősebb procit lehet berakni.Jelenleg egy T5870 van benne.A másik kérdésem,hogy létezik-e világítós billentyűzet ehhez.Előre is köszönöm a segítséget.

(#17700) Chaser válasza csizo (#17699) üzenetére


Chaser
titán

Darabokra kell hozzá szedni a gépet, ha nem csináltál ilyet hanyagold, ha szervizben csináltatnád gondolom min 10-15k ha nem több csak a munkadíj. Backlit bill nincs ehhez.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.