Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#17901) delbarta válasza mynames (#17899) üzenetére


delbarta
senior tag

Ja, spórolnak. :) Végül is ők freedos "oprendszerrel" adják (gondolom te is azzal vetted), ahhoz meg nem kellenek külön driverek. :) Bár lehet, hogy a Win7-el adotthoz sincs driver cd. Nem tudom miért ezzel spórolnak? Nálam szerencsére még ott volt a másik noti, amikor erre telepítettem, így le tudtam tölteni hozzá.

Samsung Galaxy S3 + Samsung Galaxy Tab2 P5110

(#17902) mynames


mynames
senior tag

Egy rahedli driver közül lehet választani ami 600 év alatt talán le is jön...és fogalmam sincs, hogy a Core i3-hoz a HD5650 karihoz meg a mittomén milyen alaplaphoz melyik driver kell. Mert, hogy szériaszám alapján többet is ajánl. :W

tud vki segíteni?[link]

[ Szerkesztve ]

(#17903) mynames válasza delbarta (#17901) üzenetére


mynames
senior tag

Az előző notim is free dos-szal volt de ahhoz volt driver cd...kiindulásnak teljesen ok...(MSI EX610-X).

(#17904) 159


159
tag

Sziasztok!
Tervezem, hogy veszek egy d5010-est webshopból. Hogyan tudom érvényesíteni a garanciát? Ha probléma van a géppel, hová vihetem? Van esetleg"háztól-házig" garancia magánszemély-, ill. cégtulajdonos esetén? Esetleg érdemesebb lenne "egy kicsit" drágábban boltból vennem? :F
Előre is kösz a segítséget!

(#17905) mynames válasza 159 (#17904) üzenetére


mynames
senior tag

Szerintem ezt a webshopnál kérdezd meg. Ha emailben teszed még nyoma is marad. Melyik bolt lenne az és milyen N5010-est néztél ki?

(#17906) mynames


mynames
senior tag

Szétnéztem a neten és láttam, hogy más is belefutott ebbe 32 vs 64 bites driver gondba, és volt egy arc aki összeszedte a drivereket egy post alatt!

na most azért ez elég macerásnak tűnik, viszont aggasztó, hogy 64 bit alatt nem fognak menni a progik rendesen...

[ Szerkesztve ]

(#17907) Z86 válasza mynames (#17906) üzenetére


Z86
őstag

A 32 bites programok működni fognak 64 bites op. rendszer alatt is, ezzel nem szokott gond lenni általában.

(#17908) IkszIpszilon


IkszIpszilon
aktív tag

Dell XPS l501 típusú laptophoz az usb3.0&e-sata kombinált csatlakozó driverét win7 32 bit alá és az integrált wlan modul driverét valamint a kártyaolvasóét sem sikerült megszereznem sajnos.
Az hogy lehet, hogy az élményindex a Windows Aero asztali teljesítményét 3.9 értékeli miközben a 3D munka és játékgrafikai teljesítménye 6.5öt kap?
Hogyan lehet,hogy a service tagem alapján a garancia 01.30tól él mikor én a laptopot 03.21-én vettem?

[ Szerkesztve ]

X.Y.

(#17909) MPeter87 válasza IkszIpszilon (#17908) üzenetére


MPeter87
őstag

A garancia azért akkortól él a Dell-nél, mert valószínűleg a bolt, ahol vetted, akkor vásárolta meg a laptop forgalmazójától, de ha a Dell-es gari lejár, ugyanúgy viheted számlával a boltba, ott továbbra is él a gari....
A garit meg tudod hosszabbítani összesen 5 évre a lejárta előtt és még utána is bármikor!

(#17910) Draken


Draken
őstag

sziasztok

egy dell inspiron n5010-m van. gond nélkül, hibátlanul működik, ám mikor most bekapcsoltam még a boot előtt kiírta, hogy ismeretlen aksi van benne F1 tovább F2 setup, ezt nem igazán tudom hova tenni, eddig nem írt ki ilyet és nem volt semmi se változtatva az előző kikapcsolás előtt sem. Mikor bebootol a quickset is panaszkodik emiatt, de semmi gond nincs az aksival pedig. :F

(#17911) mynames válasza Draken (#17910) üzenetére


mynames
senior tag

aksi kivesz visszatesz? próbáltad már?

(#17912) nemcso válasza delbarta (#17901) üzenetére


nemcso
senior tag

Gyárilag Win7 -tel telepített N5010 -hez a dobozban volt a Win7 HP dvd és a driver dvd is.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#17913) Draken válasza mynames (#17911) üzenetére


Draken
őstag

akartam is írni csak lejárt közben az időm, végül az volt a gond igen, hogy egy kicsit ki volt mozdulva és nem is volt rendesen lezárva tehát én voltam a hülye :B

(#17914) mynames válasza nemcso (#17912) üzenetére


mynames
senior tag

Hát jó neked...
Na most jön a java: WIN7 64 bit fel, Dell honlapról HD5650 driver leszed, majd közli a downloadmanager, hogy nincs semmi kijeleölve :Y és igy nincs is mit letölteni! Ugyanez a manager szedte le az alaplapi chipset drivert ugyaninnen...pfffű
komolyan gondolkozom, hogy format c: és egy lendülettel visszaküldöm. Én géppel még nem szívtam ennyit, de ilyen sz@r támogatást se láttam még! :( :((( :((

(#17915) SzaboZE válasza MPeter87 (#17909) üzenetére


SzaboZE
addikt

Lejárat után csak bevizsgálás után lehet meghosszabítani hibátlan gépet. Ha hibája van, akkor azt előtte kell orvosolni.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#17916) SzaboZE válasza mynames (#17914) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nézd, mivel nem operációs rendszerrel vetted a gépet, ezért ezek a postok elég mulatságosan hatnak. Ha ezen spóroltál, akkor ne tessék a gyártót szídni.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#17917) SzaboZE válasza mynames (#17902) üzenetére


SzaboZE
addikt

Hát itt konkrétan az összes ATi video kártyához egy darab driver van. Van inteles is (de azt mondtad neked nem az van) meg vannak tuner kártya driverek. Szerintem elég egyértelmű melyiket kell választani.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#17918) SzaboZE válasza mynames (#17900) üzenetére


SzaboZE
addikt

Cserélni kell szolgáltatót, nálam 2-3Mbyte/sec.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#17919) 159 válasza mynames (#17905) üzenetére


159
tag

Most a legújabb találmány ez. Amúgy szerintetek rendben van? Lehet, hogy hülye kérdés,de ezeket e notebook-okat az USA-ból hozzák? :B A garanciaérvényesítés hogyan működik?

(#17920) mynames válasza SzaboZE (#17916) üzenetére


mynames
senior tag

Ez most nem igazán értem. Ezek szerint ha gyári win lenne a gépen akkor minden rendben lenne esetleg még driver cd-t is méltóztattak volna mellékelni? Vagy másképp: ha nem gyári oprendszerrel veszek notit akkor nem tudom használni? Más gyártótól is vettem már freedos-sal gépet de volt driver cd és honlap is ahonnan le lehetett szedni a frissebb verziókat. Na most a Dell honlapon rá kattintok hogy add to driver list (akármelyikre) hozzá is adja de a downloadmanager szerint pedig nincs mit letölteni...
Szóval én nem bánom, hogy akár egyenként szedek le drivereket és telepítgetem de amikor a gyártó honlapján nem elérhető és úgy kell google-lel összeszednem mindenféle szedett-vedett oldalról hát az már azért nagy gáz.
Egyébként fenti történetet simán csak árúkapcsolásnak hívják nem? Ha nem veszel oprendszert alapból akkor a géped nem is lesz normálisan használható.
Azt hiszem ez az első és utolsó Dell notim és küldöm vissza úgy ahogy van...
had enough

(#17921) spiercell válasza mynames (#17920) üzenetére


spiercell
aktív tag

Én ugyanilyen notit vettem, bár nem ment minden flottul, de kb 1 óra alatt minden drivert levadásztam a gyártó honlapjáról és minden működik is. Mondjuk egy furcsaság volt: Csak a gyártó oldaláról letölthető catalyst ismerte fel a vga-t, de miután feltettem lehetett frissíteni a legújabbra.

(#17922) delbarta válasza mynames (#17920) üzenetére


delbarta
senior tag

Amikor én raktam fel a rendszert, rendben lejött minden driver, igaz fogalmam sem volt pl. a wifi kártya típusára, és kb. 3 fajtához volt driver, hát leszedtem mind. Szerencsére a telepítésnél szólt, hogy ez nem ehhez való és nem rakta fel, szóval azért meg lehetett oldani a problémát. Persze nem egy szép húzás, hogy ezen spórolnak de emiatt visszavinni? Hát erre most mit mondjak... :DDD

Egyébként nekem úgy látszik szerencsém volt, én le sem szedtem a dell-es 5650-es drivert, rögtön az ati honlapjáról kaptam le és gond nélkül felmászott elsőre.

Samsung Galaxy S3 + Samsung Galaxy Tab2 P5110

(#17923) lacko22 válasza delbarta (#17922) üzenetére


lacko22
aktív tag

Szia Delbarta. Érdeklődni szeretnék hogy neked mennyire meleg a proci +a videókártya a gépben? Netezés közben és játék közben tudnál írni egy értéket, köszönöm.

(#17924) MPeter87 válasza mynames (#17914) üzenetére


MPeter87
őstag

Ilyen problémám nekem is volt Chrome-mal, de Internet Explorerrel ment minden letöltés...

(#17915) SzaboZE

Ebben lehet igazad van, ezt nem tudtam! Köszönöm a javítást! :)

[ Szerkesztve ]

(#17925) nemcso


nemcso
senior tag

Már leírtam párszor, hogy a Dell az IE -t preferálja, azzal lehet letölteni drivert a honlapjáról...

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#17926) SzaboZE válasza mynames (#17920) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nem, ez azt jelenti, hogy ha gyárilag telepítve működik hibátlanul, akkor valamit Te szúrsz el. De láthatod, másoknak is sikerül. Nem kéne a dellen elverni a port azért, mert Te ezt az utat választottad.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#17927) spiercell


spiercell
aktív tag

Na most értem haza az utamról, szedem ki a notit a tasiból, teszem le az asztalra, amikor is hallom h kottyan valami... Hamar rájöttem h az akksi az. De nem az akku hibája, ugyanis az egyik pöcök nem ugrik vissza a helyére. Gyanús hogy mindkettőnek rúgósnak kéne lennie, de nálam csak az egyik az :U . Elég sokat hurcolom a gépet és emiatt ez elég nagy gondot tud jelenteni, ha netán elmozdul.
Az N5010 tulajoktól kérdezem, h Ti hogy álltok ilyen téren?

[ Szerkesztve ]

(#17928) csetlet


csetlet
csendes tag

Hello!

Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy tegnap előtt vettem egy Dell N5010 típusú laptopot. Feltettem rá a Win7-et. Minden driver-t letöltöttem a dell oldaláról neki, de a videókártya valamiért nem akar rendesen működni, mert amikor bekapcsolom az aero-t, akkor bepontozza a tálcát, meg az ablakok tetejét is. Emellett még bármilyen videót, bármilyen programban lejátszva villódzik a kép, csak teljes képernyőm működik rendeltetésszerűen. Tud még olyat is, hogy kikapcsolja a kijelzőt és újra kell indítani a laptopot. Nem volt a dobozán feltüntetve, hogy ilyen extrák járnak hozzá és az sem, hogy nem egyszerű megszabadulni tőle! :D
Próbáltam különféle drivereket, letöltöttem az ATI oldaláról a legfrissebbet, próbáltam többféle képen telepíteni, de nincs siker.
Remélem tud valaki valami okosat ajánlani!
Köszi!

(#17929) mynames válasza SzaboZE (#17926) üzenetére


mynames
senior tag

Hát mondasz valamit...de a pixelhiba beadta...pffff :(( és nem is tudom, hogy erre van-e gari. :F

(#17928) csetlet!

Milyen vidkari van benne?

(#17927) spiercell!

Nekem hibátlan eddig bár még csak 5 napos. Ha hazaérek megnézem, hogy mindkettő az e.

[ Szerkesztve ]

(#17930) McLaca


McLaca
őstag

Srácok, aki használ E6410-est, tényleg ennyire kontrasztszegény a kijelző?
Ez a WXGA felbontás. A WXGA+ is ilyen-é? Mert azzal készülök venni...

SzaboZE: Téged, mint félig-meddig bennfentest kérdezlek, hogy a disztribútorok adnak még földi halandónak (magánszemélynek) egyetlen, egyedi konfigra árajánlatot?
Mert megint nincs olyan kiépítésben gép a milliónyi közt, amilyet én keresnék, ugyanis SSD-vel akarom. Persze kérdés, nem járok-e jobban, ha sima HDD-vel veszem és én cserélem ki SSD-re... (az amerikai oldal konfigurátorában a RAM árak is elég veszettek, lehet, abból is megérné 1GB-ot kérni, aztán magamnak felbővíteni).

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#17931) Z86 válasza McLaca (#17930) üzenetére


Z86
őstag

Egy ilyen rossz minőségű videóból nem igazán lehet ilyen jellegű következtetést levonni. Szerintem nézd meg élőben ha bizonytalan vagy :K

(#17932) peeti03


peeti03
csendes tag

Sziasztok! Tervezem egy N5010 127470-es notebook vásárlását. A közelben nincs lehetőségem megnézni élőben sajnos, így csak neten tudok utánajárni. Normális képed eddig sehol nem találtam erről a tipusról, pedig fontos lenne. Van valakinek ilyen laptopja? Ha akad itt ilyen, és van pár szabad perce, csinálhatna róla pár nagy felbontású képet. Esetleg egy rövid tesztnek/leírásnak nagyon hálás lennék. (Hogy megy rajta Win7, anyagminőség, 5650-el hogy futnak játékok, ilyesmi) :R

Adott esetben őőő nyílván...

(#17933) sirszevenap válasza peeti03 (#17932) üzenetére


sirszevenap
őstag

Ugyan erre lennék én is kíváncsi! :)

Ő a kiszemelt! neked is peeti03? :)

DELL NB Inspiron N5010 15.6" HD, Intel Core i3-380M 2.53GHz, 4GB, 500GB, DVD-RW, ATI 5650, DOS, 6cell, Fekete

üdv.

Bankkártyával? Hát persze!

(#17934) peeti03 válasza sirszevenap (#17933) üzenetére


peeti03
csendes tag

Igen! B.nőm kapná ballagására. Ezen az áron ez tűnik a legjobb vételnek. (5650 elvileg erősebb gt310nél, ami ilyen árba van.)

Adott esetben őőő nyílván...

(#17935) sirszevenap válasza peeti03 (#17934) üzenetére


sirszevenap
őstag

Én is ballagásra veszem, igaz magamnak! :K Te mennyibe nézted?

Bankkártyával? Hát persze!

(#17936) peeti03


peeti03
csendes tag

Nézelődtem kicsit, és felmerült egy kérdés. Miben különbözik ez a kettő:
[link]

és

[link]

Látom, hogy elöbbiben csak fele annyi ram van és nem 500as hanem 320as winyó, de ezen kívül van bennük különbség? Mert opr. egyikhez sincs, ami nem is gond, az van eredetim. viszont 12ezer különbség, csak ez a kettő miatt érdekes lenne.

Adott esetben őőő nyílván...

(#17937) peeti03 válasza sirszevenap (#17935) üzenetére


peeti03
csendes tag

Ha olyan választ kapok elöbbi kérdésemre, mint azt várom, akkor egyértelműen megveszem 145ért, és veszek bele 5ért még 2giga ramot. Azt ugye tudod, hogy Dell visszavette 5650 frekijeit, így 20%-al gyengébb, mint rendes? Persze ezt kis tuning-al helyre lehet állítani, sőt 5730 szintjét is hozhatja. Így engem ez nem zavar.

Adott esetben őőő nyílván...

(#17938) sirszevenap


sirszevenap
őstag

Hát véleményem szerint 12 ezer + megér +180giga helyet és + 2 giga ramot! :K Egyébként nincs semmi különbség...

Az lányka ilyen játékos hogy ilyan lapi kell neki? :) Csak nem Crysis 2-őzik meg hasonló játékok? :D mert azért ezzel szerintem elfutnak ezek is!

[ Szerkesztve ]

Bankkártyával? Hát persze!

(#17939) peeti03 válasza sirszevenap (#17938) üzenetére


peeti03
csendes tag

Tárhelyet valszeg így sem használja majd ki, ezért fölös a fél terra. Játszani csak Sims 3-al szeretne, viszont én eljátszanék ezzel-azzal rajta. :DD

Adott esetben őőő nyílván...

(#17940) sirszevenap válasza peeti03 (#17937) üzenetére


sirszevenap
őstag

Hát lehet 1-2 ezer forinttal jobban kijössz ha veszel bele ramot viszont még akkor is ottvan a -180gb + a vele való járkálás a rammért, beszerelésért... Én biztos nem bajlódnék vele! Viszont hogy gondolod , ezzel a kis vga tuningal már azért a mai játékokat eltudnánk vele játszani szerinted is?

Bankkártyával? Hát persze!

(#17941) sirszevenap válasza peeti03 (#17939) üzenetére


sirszevenap
őstag

Sejtettem hogy a Sims3 a bűnös, az én lánykám is azzal ügyködik éjjel nappal! :)

Bankkártyával? Hát persze!

(#17942) peeti03 válasza sirszevenap (#17941) üzenetére


peeti03
csendes tag

Kis tuninggal persze.

Másik topikba linkelték: [link] , nagyon elgondolkodtató...

Adott esetben őőő nyílván...

(#17943) sirszevenap válasza peeti03 (#17942) üzenetére


sirszevenap
őstag

Láttam... Csak az a kérdés hogy betudja e szerezni akinél én veszem... majd rákérdezek! És ebben nincs butitva a vga? Szóval még ha ezt húzom még jobb eredményt érek el?

Most látom, csak két év gari... és toshiba... Nekem a dellel jobb tapasztalataim vannak illetve +1 év gari... Én még azt hiszem mindig a dellnél maradok! :K

[ Szerkesztve ]

Bankkártyával? Hát persze!

(#17944) peeti03 válasza sirszevenap (#17943) üzenetére


peeti03
csendes tag

Ebbe nincs butítva, de ha húzod, akkor ugyanazok az eredmények jöhetnek össze mindkettőnél. (Maga a vga nem más, csak dell levette órajeleket.)

Adott esetben őőő nyílván...

(#17945) sirszevenap válasza peeti03 (#17944) üzenetére


sirszevenap
őstag

Akkor viszont még inkább Dell! :)

Bankkártyával? Hát persze!

(#17946) peeti03 válasza sirszevenap (#17945) üzenetére


peeti03
csendes tag

Én erről a tipusra vonatkozó rossz kritikák (gyenge anyaghasználat, gyors kopás lakkozás miatt, gyenge zsanérok) miatt inkább a Toshibát választom (még ha a proci egyel kisebb is). Nekem is Toshiba van, még nem volt vele semmi gond, lehet, hogy ezért. :R

Adott esetben őőő nyílván...

(#17947) spiercell válasza mynames (#17929) üzenetére


spiercell
aktív tag

Kíváncsian várom, de közben utánanéztem, és elvileg csak az egyik rugós.

(#17948) mynames válasza sirszevenap (#17938) üzenetére


mynames
senior tag

Ezzel 100 % egyetértek! De 161 ért láttam 6 GB rammal is...csak akkor megrendeltem az Ipon-nál és nem csinálok a számból ....

[ Szerkesztve ]

(#17949) sirszevenap válasza mynames (#17948) üzenetére


sirszevenap
őstag

És hogy szuperál neked gép? Játékok hogyan mennek rajta! :) Kíváncsi vagyok minden véleményre mert eddig szinte 110% hogy ezt fogom venni, de még van egy hónapom eldönteni! :)

Bankkártyával? Hát persze!

(#17950) McLaca válasza Z86 (#17931) üzenetére


McLaca
őstag

Nézném én, de hamarjában Miskolcfalván nem lehet csak úgy kiállított és bekapcsolható, kipróbálható E6410-est keríteni, sőt, úgy általában Latitude-ot. Már az is csoda, ha egyáltalán Dell-t talál az ember. :)
Bár a videó rossz minőségű, de a háttérvilágítás sajátosságai így is látszanak.
Sajna értelmes felbontású kijelzőket mostanában nem nagyon rak a Dell a gépeibe, ennél a Latitude-nél meg a panel minősége a kétes...

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.