Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49901) mukibuci válasza Zola007 (#49894) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

kerámiakés se rossz, ha nem gagyit veszel :N

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#49902) perge666


perge666
veterán

Van egy Lenovo S10 Netbookom.
Nem rég vettem a külföldi nyaralásom végett,de kiderült hogy a buszon amivel menni fogok nyaralni,azon nincs szivargyújtó töltő hogy átalakítóval tudjam használni,így lehet megválok tőle.

Főbb paraméterei :

CPU : Intel Atom N270,1600MHz
VGA : Intel 950GMA 256MB
Memória : 2GB DDR2
HDD : 160GB 2,5"Sata
Kijelző : 10,1" 1024 x600 WSVGA
Oprendszer : Windows 7 Professional

Szépséghibája hogy a zsanérja javítva lett,és kinézetre kicsit csúnyán oldották meg,de a működést nem befolyásolja!
Akkuja 30-40 percet bír,nem valami jó!
Billentyűzet kiosztása nem magyar,de matricával rávarázsolhatók az ékezetek pár száz forintból.

Ha valakit érdekel,privátban írja meg hogy mennyit adna érte,egyébként nem adom drágán.
Képeket kérésre küldök.

[ Szerkesztve ]

(#49903) PindurAnna


PindurAnna
Közösségépítő

Valaki úgy gondolta nem kell neki parkolóhely, jó neki a cukrászda terasza is :Y

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#49904) #33253120 válasza PindurAnna (#49903) üzenetére


#33253120
törölt tag

Titkos pénzszállító jármű... :D

(#49905) Zola007 válasza mukibuci (#49901) üzenetére


Zola007
veterán

Nem rossz, csak éppen semmivel nem tud többet mint egy minőségi acélkés.
Viszont ha egyszer leejted (ami bárkivel megesik), akkor jó eséllyel fakereszt

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#49906) dbius válasza Zola007 (#49905) üzenetére


dbius
veterán

Egyetértek, nem rossz a kerámia kés, de rendkívül kényes/sérülékeny.

(#49907) ngabor2 válasza Zola007 (#49894) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Azért kerámia és kerámia között is van különbség. A Delimano edények jól bírják, de az Auchanból vett serpenyőn erősen látszik a használat.

(#49908) Zola007 válasza ngabor2 (#49907) üzenetére


Zola007
veterán

"teszkóskínai" duplán minősítő kifejezésem természetesen erre is értettem.
Nagyon sokan panaszkodnak egyes termékágazatokra, mert megveszik a legalját, aztán csodálkoznak hogy nem bírja és utána megy az egész márkát/termékfajtát illető "fikázás".

Viszont a kerámiakés sajnos tényleg nem való átlag konyhába, ahol átlag háziasszony vagy háziember átlag célokra használja.
Dísznek jó, "nekem ilyen is van" és sznob konyhákban ott a helye
Tisztelet a kivételnek, aki valami értelmesre is használja.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#49909) PindurAnna válasza Zola007 (#49905) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Mi a Varga késekre szavazunk :)

Delimano kerámia wokban egyszerűen nem ragad le semmi...ha meg is pirul egy papírtörlővel ki lehet törölni az odaégett ételt :K

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#49910) #33253120 válasza Zola007 (#49908) üzenetére


#33253120
törölt tag

Most hirtelen jó példám nincs, de van pár olyan savas kaja amibe nem szabad fémmel nyúlni. Gyakori példák a házi, hordós savanyúságok ecet, és egy bizonyos tartósítószer együttese esetén. illetve a pácolt hering. Bármelyikbe fémmel nyúlsz, pár napra esik az eltarthatósága a pár hét helyett.
Azért írtam, hogy nem jó a példa, mert ezeket nem késsel vágja az ember. No meg a fa és a műanyag olcsóbb mint a kerámia.
De nem tartom elképzelhetetlennek, hogy a fémallergiásokon kívül máshol is van haszna.

(#49911) Zola007 válasza PindurAnna (#49909) üzenetére


Zola007
veterán

Igen, azok nagyon jók, azt bánom hogy nem vettem 2-3 db-ot mikor bevezették. Serpenyőket a mai ár ~ feléért lehetett venni

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#49912) PindurAnna válasza Zola007 (#49911) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Harmad áron vettünk nemrég..fogyeld az akciókat :)

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#49913) pohár válasza Zola007 (#49905) üzenetére


pohár
félisten

most mondanám, hogy vegyetek Konica késeket, de megharagszatok rám :DDD
ha eltörik, a szakszervizükben újra késsé formázzák :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#49914) Sanyabá válasza Zola007 (#49908) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Miért nem való átlag konyhába a kerámia kés? :F
Nekünk átlag konyhánk van, és már évek óta használunk több fajtát is nagy megelégedésünkre.
Disznó torban a hús szeletelés,zsírnak valónak, tepertőnek valónak a darabolása csak ezzel történik. Nem kell állandón élezni, fenni.
Kenyér, sütemény vágására, zöldségek szeletelésére is tökéletes.

Nyilván a csontot, jeges dolgokat kerülni kell messzire.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#49915) Zola007 válasza Sanyabá (#49914) üzenetére


Zola007
veterán

Ezek szerint nem érzed magad "a kivételnek, aki valami értelmesre is használja."?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#49916) Sanyabá válasza Zola007 (#49915) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Jó hogy nem vagyok sznob! :D

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#49917) werszomjas


werszomjas
őstag

Használ valaki Exogear Exomount Touch vagy Montar WinnerGear autós tartót?

Melyik a jobb :F Azonos áron vannak. 6500ft

üdv

(#49918) Zola007 válasza Sanyabá (#49916) üzenetére


Zola007
veterán

naazér' :)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#49919) Bjørgersson válasza pohár (#49866) üzenetére


Bjørgersson
félisten

De! ;]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#49920) ati012


ati012
senior tag

fix 1.500 Ft vagy 4 db rossz p3-mas alaplap

Hőcsöves Spire LGA775 hűtő.
Fém hátlapi keret (eredetileg pushpines volt)
Desing ventilátor 3pin 8cm

(#49921) Scoobyka


Scoobyka
addikt

Elado dell s2340l ips monitor 3 ev garanciaval+pixelhiba garanciaval!
23col!

Full-Hd IPS panel!

Hangkimenet,HDMI,VGA csatlakozas!

ar:43e!
erdeklodni pmben!

(#49922) embe


embe
nagyúr

Hali!
3 db. Coolink Swif2 venti eladó.
Érdeklődni priviben. Köszi! :R

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#49923) Laraxior


Laraxior
titán

Kellene nekem notebookba memoria. Hetvegere elvinnem kiprobalnam ha jo meg is vennem. Ddr1es. Legalabb 2*512MB. Nem aranyaron.fujitsu laptopba. Valsag van, motorra kell a lóvé :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#49924) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Ha esetleg valaki szeretne menni a Veletech kiállításra most szombaton, de nem tudta, hogyan oldja meg az utazást, nálunk egy szabad hely még van a kocsiban, jelentkezni minél előbb, nálam!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#49925) #65675776


#65675776
törölt tag

Akinek elpusztíthatatlan kés kell, annak csak egy lehetősége van: damasztacél. Valahol ott kezdődik a valódi tartósság. A tartósságnak eleve ellentéte a 4mm-nél véknyabb penge. A konyhai kések döntő többsége meg igencsak vékony. Egy 6mm vastag Fällkniven A1 meg legalább olyan jól vág (skandináv él és VG10 rulez), mint a sok széthájpolt konyhai kés, csak éppen simán át lehet vágni vele akár a csontokat is anélkül, hogy az a pengén akár csak egy kicsit is meglátszana (meg amúgy bárdként is használható, megvan hozzá a tömege). Filézni biztosan nem jó, de minden másra jobb, mint az átlag konyhai kés. A 60k-s árral meg bír vagy 10-20x többet, mint egy jobbfajta konyha kés 20k-ért.

(#49926) PindurAnna válasza #65675776 (#49925) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

60-ért veszek 20 db nagy Varga kést és 30 évig használom :R

Olyan kést teljesen felesleges egy háztartásba. Az hentesnek, séfnek talán megéri, de egy háztartásban a mai világban megfizethetetlen..szerintem.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#49927) copass válasza #65675776 (#49925) üzenetére


copass
veterán

az egy túlélőkés, nem konyhai felhasználásra van kitaláva. ennyi erővel tanto-val is főzőcskézhetnék! :U

7 éve vettem a spar-ban nyomták pontgyűjtősakciósan a zwilling késeket, vmi 7k volt egy 15 centis.
kényelmes a fogása, jó a súlyeloszlása is így könnyű vele vágni, szinte minden funkciót lefed ami a konyhában kell.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#49928) #65675776 válasza copass (#49927) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem arra van kitalálva, de arra is tökéletesen megfelel. Egyébként nem túlélőkés, hanem munkakés, nagyon maximum taktikai kés. A túlélőkés egyébként is egy hülye megfogalmazás, kb egy nemlétező, definiálhatatlan kategória.

A tanto speciel alapvetően egy pengegeometria definíciója mára. Van belőle ezerféle, és csak a klasszikus tanto készül lapdamaszkolással. Ennyi erővel azt is mondhatnám, hogy akár bowie-val is főzőcskézhetne (ahogy sokan teszik is, csak nem tudják, hogy az általuk használt kés bowie geometriájú. A Fällkniven kései meg geometriára lényegében azonosak a klasszikus konyhai késekkel, ergo simán nevezhetőek konyhai késeknek is.

A konyhai kések 45-48HRc-je azért a nyomába sincs a VG10 59HRc-jének.

PindurAnna: Az A1 önmagában simán kibírna 30 évet konyhai használatban. És még az élezéssel sem kellene sokat bajlódni, a leginkább éltartó acélok közé tartozik a VG10. Ha "élezni" kell, elég egy lapos (szóval nem a konyhákban divatos reszelőszerű) fenőacélon 3-4x áthúzni, és megint borotvaéles. Gyakorlatilag csak sorjátlanítani kell néha. A legtöbb kést egyébként egy dologgal lehet igazán tönkretenni: köszörüléssel. Egy kést életében maximum egyszer kell köszörülni: amikor legyártják. Utána csak az élszalagot (ha van) kell karbantartani fenéssel (habkő, lapos fenőacél, bár én itthon egy kerámiacsövet használok erre a célra). Ha egy kést újra kell köszörülni, akkor azt már érdemesebb kidobni a bánatba, abból már soha sem lesz érdemi kés.

(#49929) Borosz


Borosz
senior tag

256-os DDR1/400-as moduljai vannak valakinek? Sörcsoki kategória. Az 512-esért még pénzt is adok. :DDD

(#49930) giigz válasza Borosz (#49929) üzenetére


giigz
veterán

Lehet van nekem otthon valami ilyesmi, este megnezem, es irok :)

(#49931) wwhy


wwhy
veterán

Az élezéshez annyit fűznék hozzá, hogy a jó élű/minőségű acélt valóban nem kell köszörülni, lásd klasszikus borotvakések (már ha valaki még /mer/ ilyet használni).

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#49932) tikshow válasza #65675776 (#49925) üzenetére


tikshow
addikt

Próbálj ki egyszer egy porcelánkést. Kidobhatod utána az élezőt.

(#49933) embe válasza tikshow (#49932) üzenetére


embe
nagyúr

Az annyira jó? Valahogy idegenkedek tőle, "porcelánkés" valahogy össze nem illő dolgok nálam.
De ha belevágsz valamibe, pl. csontba stb, akkor nem megy ki az éle?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#49934) copass válasza embe (#49933) üzenetére


copass
veterán

a kerámia rideg, tehát nem bírja az ütést, a feszítést ezért széttörik.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#49935) embe válasza copass (#49934) üzenetére


embe
nagyúr

De van neki "normális" éle? Na veszek egyet a Tesco-ban, valami kisebbet, kíváncsivá tettél.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#49936) Borosz válasza giigz (#49930) üzenetére


Borosz
senior tag

:R

(#49937) copass válasza embe (#49935) üzenetére


copass
veterán

persze, nem is kés lenne, ha nem lenne éle.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#49938) tikshow válasza embe (#49933) üzenetére


tikshow
addikt

A műfogakat is porcelánból csinálják általában, ha ott nincs gond ahol leheletnyi réteg van rajta akkor a vastagabb késnél se lesz. Fater fogtechnikus, szóval tudom. :)

[ Szerkesztve ]

(#49939) Zola007 válasza tikshow (#49932) üzenetére


Zola007
veterán

legtöbben akik a porcelánkésre esküsznek, életükben nem fogtak a kezükben igazán éles acélt
Ahhoz, hogy hasonló élességet adjon, annyi elvékonyítva a kerámia marha sérülékeny
A legjobb kerámiák ~ a felsőközép kategóriás fémkések szintjén vannak.
Pl.

Élezni pedig idővel kell, több acélhoz való kő is viszi simán.
Házilag nagy tapasztalatot igényel, bérbe pedig megkérik az árát mert csak a sz.pás van vele egy hagyományos acélkéshez képest.

Az említett akcióban résztvevő Zwilling modellek pedig inkább alsó-középkategóriát képviselnek, onnantól még igen sok van felfelé a kések világában.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#49940) Adonimus


Adonimus
aktív tag

Sziasztok!
Keresek PS One-hoz kart és memóriakártyát. Várom az ajánlatokat!

Továbbá eladó egy STreet Power autós mélyláda zárt ládában, erősítőjével.
350W RMS, 30CM a nyomó, hibátlan állapotban van.
Erősítő 2ohm stabil, MAX: 600W
Együtt: 22.000Ft
Ha valakit érdekel, bővebb infó privátban.

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#49941) tikshow válasza Zola007 (#49939) üzenetére


tikshow
addikt

Tudom, hogy vannak baromi jó acélkések, viszont ismerősöm aki az Onyx-ba szakács mondta, hogy kerámia/porcelánkést használnak nagy átlagba.

(#49942) mghltm válasza tikshow (#49938) üzenetére


mghltm
addikt

bele sem merek gondolni, milyen szornyu baleset tortenhet egy elezett porcelan mufogsorral elkovetett fog@z@s soran...

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#49943) tikshow válasza mghltm (#49942) üzenetére


tikshow
addikt

:DDD

(#49944) Pocok9b


Pocok9b
aktív tag

Sziasztok!

Eladó az Xbox360 slim-em 2joy 320gb hdd: [link]

Tel/Viber/WhatsApp: +36703228077

(#49945) #65675776 válasza tikshow (#49932) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egy apró hiba, és dobhatod ki úgy ahogy van.

(#49946) Borosz


Borosz
senior tag

Hubazz...mennyi késhez és acélhoz értő ember lakik itt. :DDD Az élet nagy kérdései...hát igen. Szamurálni is tudtok?

(#49947) mackosajt válasza Borosz (#49946) üzenetére


mackosajt
addikt

Ez olyan, mint a foci? Ahhoz is qrva sokan értenek állítólag.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#49949) Gercsa


Gercsa
senior tag

Késes témában kicsit beleböfögnék.

Az egyszerűbb szénacél mora meg bahco kések teljesen jól használhatóak, és pár ezer forintba kerülnek.
Vagy kicsit drágábban ugyan de a hazai ipart támogatva ott vannak a magyar késkészítő mesterek, akik világszínvonalon dolgoznak.

Ha valakit jobban érdekel a téma, és szeretne kicsit elmerülni ebben a világban akkor először vegyen valami normálisabb élezőkészletet (sharpmaker, vagy lansky) vagy ha van érzéke tanuljon meg kézből élezni.

Ha ezután rákap a dolgokra, úgysem bírja megállni hogy ne vegyen jobbnál jobb konyhakéseket, bicskákat fixpengés "outdoor" késeket.

daa-raa-val nem értek teljesen egyet, nagyon jó olcsó noname késeket lehet kapni 440c vagy 8cr13mov acéllal, és ma már a gagyi kínaiak is nagyon jó hőkezelést kapnak simán 52-58HRC közt.
Ráadásul a damaszkolás felfedezése óta azért tett még le egy két dolgot a metallurgia tudománya az asztalra.

Nekem is van VG-10 pengés késem, de egyszerűen ár/érték arányban megkérdőjelezhető amit képvisel.
Hiába nagyon jó anyag, de ha jól tudom japán területét csak mint késztermék hagyhatja el, talán ezért is, talán másért, de racionálisan nem éri meg.

Abban sem értek egyet, hogy olyan könnyű lenne karban tartani az élét egy ilyen acélnak mint egy mezei 440c-nek, igaz nem annyira problémás mint mondjuk egy s30v, de fáradságosabb munka bár lehet én vagyok ügyetlen.

Amennyibe ma kerül kisker áron egy fallkniven f1 vagy a1, annyiból hasonló méretekben egy magyar mester legyárt a saját profi kézműves munkájával és szakértelmével egy Vanadis pengés kést is, ami már tényleg az elpusztíthatatlan kategória.

A kerámia kések kapcsán én mint acélbarát annyit elmondanék, hogy szerintem van létjogosultsága.
Én is tartok itthon, és kimondottan puha dolgok aprítására szerintem ez a legjobb. Zöldség, hal, máj ilyesmire nálam best of. De aki a mindenes konyhakés tudatához van hozzászokva, az ne próbálja ki.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#49950) PindurAnna válasza tikshow (#49938) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Na..én meg fogtechnikust kerestem :( Most csináltatok 18 koronát..

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.