Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:25:26

LOGOUT.hu

Specifikációjához képest meglepően olcsó router, ami AC1200-as Wifi-t és gyári firmware-val is több hasznos szolgáltatást ígér (fájlmegosztás, dlna, nyomtató megosztás, stb.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) amulet válasza krealon (#750) üzenetére


amulet
senior tag

a 868L erősebb, ér annyival többet?
csak a belső antenna miatt kérdezem, azt mondják nagyon vissza fogja a jelet, és sokkal gyengébb mint a külsős antennás

(#752) woodworm válasza amulet (#751) üzenetére


woodworm
veterán

Nem érzem a külső antennák hiányát. Amilyen játék megy ott néhány esetben, lehet a nyomtatott áramkör több rezet tartalmaz. Egyetlen hátránya van, az pedig a körülményesebb pozicionálás.
Jelenleg egy wdr3600-assal, 1043ndv1-essel és egy xiaomi minivel tudom összemérni, szerintem nyeri a versenyt.

(#753) vargalex válasza woodworm (#752) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hasonló tapasztalataim vannak. Nem rosszabb (sőt, inkább jobb) a hatótáv, mint a következő külső antennás routereké: D-Link DIR-825, TP-Link TL-WDR4900, TP-Link TL-WDR3600. A Linksys WRT3200ACM-el még nem vetettem össze. De az nagyon más árkategória (igaz, a fentiek is jellemzően drágábbak voltak újként).

Alex

(#754) suste válasza amulet (#751) üzenetére


suste
veterán

Egyrészt Te is leírtad, hogy külső antennás routered van, mégis gyenge a jele szerinted.
Másrészt szedj szét egy antennát, vagy nézz róla videókat, képeket (rengeteg van a neten), és döntsd el, hogy elférhet-e egy normális antenna (borítás, csatlakozó, stb nélkül) a dobozban....
Egyébként ennek a routernek kifejezetten jó a szórása szerintem, ha megfelelő a driver és a beállítás.

(#755) woodworm válasza suste (#754) üzenetére


woodworm
veterán

Érdekes, hogy a c2 kapcsán mennyi negatív vélemény van a wifiről, míg mondjuk a xiaomi mini-ről inkább pozitív visszajelzések vannak túlnyomó többségben. Lévén azonos chipsetre épülnek, a tp-link nagyon elbaszhatta azt az antennázást vagy a szoftvert. Esetleg az embereknek méterekre a routertől, több falon keresztül vannak irreális elvárásai vagy nincsenek tisztában a klienseik tudásával és a routert könnyebb hibáztatni, mint a drága telót, laptopot.

(#756) amulet válasza suste (#754) üzenetére


amulet
senior tag

Köszönöm :)
már csak az lenen a kérdésem, hogy ha nekem a stabilitás és a wifi jel a fontos, akkor a gyári szoftver megfelelő? Mert vissza olvasva szinte mindenki feltette a LEDE vagy a PADAVAN rendszert.
Mondjuk a 868-as routernél.

(#757) suste válasza amulet (#756) üzenetére


suste
veterán

Erre nagyon egyszerű a válasz: próbáld ki :)!
Ez jár a legkevesebb macerával, kicsomagolod, használod.....

(#758) Multibit válasza amulet (#756) üzenetére


Multibit
veterán

A 868-as nagyon különbözik e topic névadójától. Nem lehet következtetni az egyik viselkedéséből a másikéra.

(#759) woodworm válasza amulet (#756) üzenetére


woodworm
veterán

Kár a 868-ast idehozni, az alakjától eltekintve nem sok a közös bennük, más chipset, más adminfelület. CFW tekintetében is inkább tomato, merlin, hgw irányában kell nézelődni, ha esetleg gondok lennének.

[ Szerkesztve ]

(#760) vargalex válasza amulet (#756) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A DIR-868 nem tárgya a topic-nak, ráadásul arra sem openwrt sem padavan nem érhető el. Szóval, esetében nem kérdés...

Alex

(#761) Tyrel


Tyrel
őstag

Közben utána néztem kicsit ennek a LEDE-nek, de én így Tomato-s múlttal végig abban a hitben éltem hogy ebből is van normális all-in-one build, felrakom és minden megy, csóközön...

...deeee elég gyanús most már, hogy itt csak mini buildek vannak, és ha bármit is akarok, pl. egy miniDLNA-t vagy egy Transmission-t, azt nekem kell külön feltennem rá. :F

Itt néhány hsz.-el visszább vitatkoztatok, hogy ezekre a LEDE mellékágakra mint pl. az SFE-s LEDE ami elvileg jön (valaki elárulhatná hol lehet követni a fejlesztését), ezekre gondok szoktak lenni a package telepítéssel / támogatással... ha jól értem... :F

Ezt kicsit ki tudnátok fejteni hogy mi van? Én a Linuxos világban nem vagyok igazán otthon, de tudtommal ezek alatt van egy bárakármilyen kernel, ami kb. azonos lehet az egyidős OpenWRT és LEDE buildekben, és "csak" driverekben, és magasabb szintű funkciókban térnek el egymástól a különbőző buildek. Idáig igaz?
Na most ha a kernel ill. az oprendszer maga kb. ugyan az, a drivereknél pedig feltételezzük hogy az őket használó alkalmazások irányába egységes (akár szabványos?) API-kon kommunikálnak, akkor hogy a viharba lehet az, hogy egy package pl. OpenWRT-n működjön, SFE-s LEDE-n meg ne?

Vagy félreértem az egészet?...

Turenkarn

(#762) vargalex válasza Tyrel (#761) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A gond az, hogy OpenWrt/LEDE alatt a kernel verziószáma egy hash is, ami a dátumból, kiválasztott csomagokból, stb. számítódik. Így ahány build, annyi különböző verzió. Persze, ha tudod, hogy maga a kernel biztosan azonos, akkor lehet force-olni a telepítést. De ez az egész csak a kernel csomagoknál jelent problémát.

Egyébként az egyéni build-ektől eltekintve OpenWrt/LEDE vonalon Tomato-s analógiával valóban csak mini build-ek léteznek, de pont azért, mert azt telepítesz később, amire szükséged van. És ezt megteheted a webes felületen. Ráadásul a DIR-860L 16MB-os flash-e a legtöbb dologra elég is lesz (samba, ftp, nfs, transmission, minidlna, nyomtató megosztás, VPN biztos elfér utólagos telepítéssel is és még hely is marad).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#763) amulet válasza vargalex (#760) üzenetére


amulet
senior tag

elnézést, hogy ide írtam, csak gondoltam nagyon hasonló tipus szám szerint 860 és 868...

(#764) Tyrel válasza vargalex (#762) üzenetére


Tyrel
őstag

Köszi!

És ha kijön az SFE-s LEDE akkor meg kell várnom amíg valaki az említett csomagokból fordít rá egy verziót? :B Vagy majd itt jól eláruljátok hogy melyik másik LEDE / OpenWRT verzióhoz való package-ek passzolnak majd ahhoz is és force install, vagy hogy fog ez kinézni? :B

Tudom egyébként azzal brickelni a routert hogy pl. egy nem rá való Transmissiont telepítek, vagy csak szimplán nem fog működni rajta az az alkalmazás és ennyi?

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#765) markussandor válasza amulet (#756) üzenetére


markussandor
senior tag

már csak az lenen a kérdésem, hogy ha nekem a stabilitás és a wifi jel a fontos

Hetekig (hónapokig) használtam gyári FW-el, amíg elég volt az általa nyújtott funkcionalitás, a stabilitással nem volt gondom, inkább az zavart, hogy kb másfél éve nem jött ki hozzá frissítés, így fene tudja, hogy mennyi sechole van benne.

Aztán jött a vezérhangya, és új funkciókra lett szükségem, ami miatt felraktam az OWRT-t, majd nemrég a LEDE-t. A wifi nálam teljesen jó, rengeteget számít, hogy hová teszem a routert a lakásban, a legtöbbet ezzel lehet nyerni/bukni sebesség szempontból!

(#766) Kisbatyu75


Kisbatyu75
tag

Sziasztok!
Tudja esetleg valaki, hogy melyik boltban árulnak biztosan B1 revíziójú routert?
Köszi

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#767) markussandor válasza Kisbatyu75 (#766) üzenetére


markussandor
senior tag

Volt ilyen kérdés nemrég, a válasz, a környezetünkben mindenhol B1-et adnak!

(#768) vargalex válasza Tyrel (#764) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Természetesen rossz csomaggal nem tudod brickelni a routert, de egyébként a csomagkezelő nem is enged az architechtúrának nem megfelelő csomagot telepíteni.
OpenWrt/LEDE alatt a DIR-860L-et egyébként sem tudod sehogy brickelni hiszen a gyári webes recovery mindig elérhető marad, mert a bootloader és a kalibraciós adatokat tartalmazó flash partíciók nem írhatóak OpenWrt/LEDE alatt.

Alex

(#769) g0dl válasza markussandor (#765) üzenetére


g0dl
addikt

Melyik verzióját használod a LEDE-nek?

Mert itt ezt írják

Comments: Has WiFi problems with LEDE <=17.01.2 (slow on 5 GHz, some people also report buggy on 2.4 GHz). The 5GHz-WiFi problems seem fixed on snapshots > ~2017-07-20

És az utolsó stabil, az pont a még problémásnak jelölt 17.01.2.

[ Szerkesztve ]

(#770) vargalex válasza g0dl (#769) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nekem az 5 GHz-es wifi-vel egyik LEDE verzió alatt sem volt gondom.

Alex

(#771) woodworm válasza vargalex (#770) üzenetére


woodworm
veterán

Nálam egyik sávon sem tűnt fel komolyabb probléma, bár meg kell hagyni nem sokat használtam/om a wifit sem lede, sem padavan alatt.

Van valamilyen információd az mt7603-as támogatásáról a lede mt76 driverében? Tényleg stabilabban működik?
Egyre olcsóbb a xiaomi 3g, ha körülményesen is, de van hozzá lede és padavan támogatás is.

[ Szerkesztve ]

(#772) markussandor válasza g0dl (#769) üzenetére


markussandor
senior tag

Powered by LuCI lede-17.01 branch (git-17.152.82987-7f6fc16) / LEDE Reboot 17.01.2 r3435-65eec8bd5f

hozzá kell tennem, hogy csak az 5GHz-es sávot használom, minden eszközöm támogatja, a 2,4 GHz nálam használhatatlanul telített :-(

(#773) g0dl válasza markussandor (#772) üzenetére


g0dl
addikt

Nekem is csak egy raspi 3, és a vendég eszközök használnak 2,4GHz-et, tehát az 5GHz fontosabb.

(#774) Lipigab


Lipigab
tag

Valaki meg tudná velem osztani a LEDE software repository könyvtár linkjét?
OpenWrt alá szeretném feltenni a legfrissebb Transmission-t mert a hivatalos OpenWrt repoban csak a 2.83 elérhető.
Ezer köszönet! :R

[ Szerkesztve ]

(#775) vargalex válasza Lipigab (#774) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A trunk OpenWrt repo-ban 2.92-es van. Nem tudom, hogy te milyen repo-ban nézed, mert a több, mint 2 éves CC repo-ban is már 2.84 van, nem 2.83.

Alex

(#776) Lipigab válasza vargalex (#775) üzenetére


Lipigab
tag

Igazad van, 2.84 van benne alapból az alábbi linken. Rosszul emlékeztem.
Köszi a linket, remélem így már fel tudom tenni a frisset.

[ Szerkesztve ]

(#777) Lipigab válasza vargalex (#775) üzenetére


Lipigab
tag

Update: Amikor megprobalom feltenni az ipk-t ezt a hibauzenetet kapom:
Packages for transmission-daemon-openssl found, but incompatible with the architectures configured

Akkor a sima OpenWrt-hez a 2.84 a legfrissebb?

(#778) woodworm válasza Lipigab (#777) üzenetére


woodworm
veterán

Ha a fejlesztők oldalán elolvasod a release notes-t, akkor találsz benne a 2.84-es verzió után olyan hibajavítást, ami nálad jelentkezett? Ha nem, akkor ugyanúgy megleszel a korábbival is.

(#779) suste válasza Lipigab (#777) üzenetére


suste
veterán

Ez sajnos egy valós és nagy probléma, mert a LEDE-sek máshogy forgatják a csomagokat.
Pl a dlink860l-re openwrt alatt "ramips_1004kc" volt, lede alatt meg "mipsel_24kc"
És sajnos nem kompatibilisak :(

(#780) woodworm válasza suste (#779) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem az openwrt trunk is más, a csomagnevek különböznek az utolsó stabil openwrt elnevezéseitől és a lede csomagjaitól is.

(#781) suste válasza woodworm (#780) üzenetére


suste
veterán

akkor még "jobb" a helyzet :) :(((

mondjuk én tök jól el vagyok a CC-ben lévő TM-mel is :)
van 1-2 régi csomag amit le kéne forgatni külön, ha LEDE-re akarnék váltani
de nekem pl fontosabb ez az 1-2 csomag, mint az hogy működjön a dlinkben a wifi..

[ Szerkesztve ]

(#782) amulet


amulet
senior tag

a gyári szoftban, hol lehet a tűzfalat bekapcsolni, mert nem találtam egyértelmű lehetőséget. Igaz 868-as szoftverje, de gondolom ez a rész nem tér el nagyban.

(#783) Multibit válasza amulet (#782) üzenetére


Multibit
veterán

Nem olvasol!
#759: "más admin felület"

(#784) amulet válasza Multibit (#783) üzenetére


amulet
senior tag

igen olvastam, hogy nem ugyan az, de gondolom a tűzfal beállítás a dlinkeknél nem lehet nagyban eltérő. A tplink-nél is van más admin felület, de a beállítások lehetősége nagyban egyforma, megnevezés, stb...

(#785) g0dl válasza amulet (#782) üzenetére


g0dl
addikt

SPI

(#786) Tyrel


Tyrel
őstag

Végül feltettem én is a LEDE-t, mert a gyári FW szeretett "elfáradni", értsd. néha csak úgy belassult a net, ilyen 1-1 percekre, de akkor nagyon... meeeg a rajta keresztül menő VPN kapcsolatokkal is voltak gondok...

Na szóval mostantól nálam is a 17.01.2 LEDE fut. Elsőre nem kötöttünk szoros barátságot az admin felületével, szerintem picit fura a logikája meg itt-ott túl bonyolult is - az az érzésem a Tomato-t ebből a szempontból nem fogja felülmúlni egy cfw sem...

A WiFi-vel egyelőre nem tapasztaltam gondot, igaz csak pár perce megy. 5 GHz-en nagyságrendileg a gyári fw sebességeit hozza, 2.4 GHz-en lassabbnak tűnik, de instabilnak egyelőre nem.

Ami viszont elég kiábrándító, hogy a net sebességre ennyit tud felmutatni:

Értem én hogy nincs hw-NAT, de azééééé na, nehogymár ezzel a SoC-al ennyit fusson, itt valami nagyon el van cseszve...

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#787) vargalex válasza Tyrel (#786) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Én pont fordítva vagyok. Tomato-t több routeren is próbáltam, de nekem annyira nem logikus. Sok dolgot alig találtam...

A sebesség teszthez: PPPoE-ra is többet mértek mások, így egy kicsit fura. De azért nem olyan vészes. Más típusok meg sem közelítik még ezt a sebességet sem HW NAT nélkül. És szerintem Tomato alatt a Broadcom SoC-os Asus-ok sem tudnak többet HW NAT nélkül... (És persze BCM NAT nélkül.)

Alex

(#788) suste válasza Tyrel (#786) üzenetére


suste
veterán

Luci/tomato/ddwrt/gyári felület abszolút megszokás kérdése.
Egy biztos, ha kiismered a luci modularis felépítését, és átlátod hogy a rendszerben mi mire való, akkor már tetszeni fog, talán jobban is mint a többi :)
A legtöbb embernél pl a WAN/LAN beállítás nagyon furcsa, mert azt szokták meg hogy ezek teljesen mások, miközben mindegyik egy interfész... a luci így is kezeli....

(#789) Tyrel válasza vargalex (#787) üzenetére


Tyrel
őstag

Hát eddig elég negatív nekem ez a LEDE... A netem sebességét kb. felezi, DDNS-t úgy kellett felküzdeni rá és bugos is volt egy router restartig, csak mire rájöttem hogy nem én vagyok a hülye...

Most meg épp azzal szívok hogy egy nyomorult IPSec VPN-hez akarnék csatlakozni a gépemről de nem megy át a routeren... Gyári D-Link hulladékon átmegy, a Tomato-n átmegy, Asus-wrt-n átmegy, a LEDE-n véletlen se... :W
Telepítettem már kmod-l2tp-t, meg kmod-gre-t, meg kmod-pptp-t is, ha minden igaz a tűzfalon is át van engedve, legalább is vannak ilyen rule-jaim... De nem megy, és gőzöm sincs miért. :(

Nem tudom ez kinek jó és miért, hogy tök alap dolgokat nem támogat out-of-the-box a LEDE hanem neked kell szívni vele, de egyelőre elég "kukába való" érzést kelt bennem ezzel. :((

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#790) dchard válasza Tyrel (#789) üzenetére


dchard
veterán

https://wiki.openwrt.org/doc/howto/vpn.nat.pptp

Neked a NAT-helper modul kell.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#791) vargalex válasza Tyrel (#789) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A ddns egész biztos, hogy nem bugos, az valami user error lesz. Csak ugye az egy service. Router start-kor indul, de egyébként telepítés után el kellene indítani. Pont, mint egy rendes linuxon...
Az Openwrt-nek elég jó a wiki-je, érdemes olvasgatni.
Az Openwrt-t preferálóknak éppen az az egyik előny, hogy moduláris a felépítése. Minek bele pl. VPN szerver, ha valakinek az nem kell, de kell pl. mjpg-streamer. És így tovább.
Kifelé egyébként semmit nem kell nyitni semmit, minden engedélyezett. Elképzelhető, hogy a kmod-nf-nathelper-extra kell neked.
De biztos, hogy ipsec kapcsolatról van szó?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#792) Tyrel válasza vargalex (#791) üzenetére


Tyrel
őstag

Köszi mindkettőtöknek, tényleg ez a nathelper-extra kellett... de hogy ezt honnan kellett volna tudnom az nekem homály... Miért nincs ez benne alapból?

Én a LEDE doksijában találtam hogy azok a mindenféle kmod-ok kellhetnek (talán főleg a gre), meg hogy a tűzfalat kell piszkálni, de ott ezt a nathelpert egy árva szóval nem említették.

Nem tudom tényleg IPSec kapcsolat-e, a Windows szerint az, de ez lehet hogy nem jelent semmit... :)) (a szerverét nem én csináltam)

Visszatérve a DDNS-re, elindítottam, csak minden update-nél azt köpte vissza a no-ip hogy "nochg IP", ami ugye azt jelentené hogy nem történt változás, csakhogy az általa ismert ip nem az volt ami tényleg volt... Újraindítottam a DDNS service-t párszor, hátha sikerül neki updatelni de semmi, aztán unalmamban újraindítottam a routert is és láss csodát azóta szót értenek a no-ip szerverével. :U

Így hogy a VPN megjavult (köszi még1x) egyelőre mindent tud ami így hirtelen kell, már csak ez az alacsony sebesség böki a csőröm... Ez a bő 500 Mbit tényleg normális egy ilyen CPU-val? :Y

...mikor jön az SFE... :F

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#793) xabolcs válasza Tyrel (#786) üzenetére


xabolcs
őstag

Probald ki a Padavan-t! Van benne HW-NAT.

A LEDE - mint ahogy latod - nem az out-of-the-box ligaban jatszik.

PPPoE-t nem probaltam, de DHCP-n keresztul birja a gigabitet. Ennyit levenne a PPPoE? Nem hiszem.

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#794) dchard válasza xabolcs (#793) üzenetére


dchard
veterán

" Ennyit levenne a PPPoE? Nem hiszem."

Jól hiszed, ha nem hiszed :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#795) Tyrel válasza xabolcs (#793) üzenetére


Tyrel
őstag

Az igazat megvallva elvesztettem a fonalat azzal kapcsolatban, hogy van-e már dummyknak való módja a Padavanról való visszatérésnek... kipróbálnám amúgy, csak para hogy ha nem tetszik akkor is az marad, vagy brickelem a routert...

Turenkarn

(#796) xabolcs válasza Tyrel (#795) üzenetére


xabolcs
őstag

Szerencsere vargalex osszerakott egy nagyon jo attero firmware-t!

Utana remelhetoleg nem szeretnel mar visszaterni! :)

Egyebkent visszaterni majd segit valaki TeamViewer-en keresztul, ha mas nem, akkor en.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#797) vargalex válasza Tyrel (#795) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Folyamatban van, mert mint kiderült, a korábban publikált lede build-emmel nem megy a visszaállás, mivel partíciós problémák vannak. Buildeltem már egy újat, amit Woodworm tesztelt is, de még nem tökéletes. Talán majd most jobban tudok vele foglalkozni, mert a DIR-860L helyére beraktam a Linksys WRT3200ACM-et, így majd magam is tesztelni tudom.
Úgyhogy feltenni nyugodtan felteheted, biztosan lesz visszaút.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#798) Tyrel válasza vargalex (#797) üzenetére


Tyrel
őstag

Okay, akkor újfent köszi mindkettőtöknek, hétvégén lehet kipróbálom. :)

...báááár... igazán van egy másik is amit kipróbálnék, csak nem merem:
[link] itt az az r4714+1 build elvileg tartalmazza a fast path-ot, de eléggé ömlesztett maszlag ez a fórum ami alatta van, és nekem nem jött át mennyire stabil valójában.

Van aki még mindig a wifire panaszkodik ott, de fogalmam sincs hogy az az ismert wifi probléma jött-e elő nála ami a stabil LEDE-ben is jelentkezik némelyeknél, vagy konkrétan ebben a buildban van másik wifi driver és az lenne rosszabb.. Van aki a NAT sebességre panaszkodik, hogy nagyon hullámzó a teljesítménye, meg igazából írnak össze-vissza mindent, de nincs normálisan kimondva hogy hétköznapi felhasználásra alkalmas-e vagy sem.

Ezenkívül nekem az is tök homály - de komolyan ezt miből kéne látnom? - hogy ez a Bartvz féle fast path-os build milyen LEDE-n alapszik - leginkább abból a szempontból hogy telepíthetőek-e rá simán a webGUI-val a stable LEDE package-i, vagy külön bűvészkedni kéne vele... :F

Meg egyáltalán hogy működik ez LEDE-nél, pl. ha ez a Bartvz azt mondja hogy "tyűűű gyerekek nagyon fasza a DIR-600L fast-path implementációm, tessék itt a branchem" akkor a következő Stable LEDE kiadásba belekerül és mindenki happy, vagy ez örökre egy ilyen szenvedős / mellékágas vacak lesz?... :U

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#799) vargalex válasza Tyrel (#798) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha fontos a Wifi és LEDE alatt problémáid vannak vele, akkor mindenképpen ajánlom a Padavan-t.
Nekem kicsit kötött a lehetőségek tárháza (legalábbis nem olyan egyszerű bármi extra igényt megcsinálni, mint OpenWrt/LEDE alatt), de van akinek pont ez kell...

A konkrétan linkelt build-nél nem láttam forrás linket, így nem lehet megmondani, hogy a készítője figyelt-e arra, hogy kompatibilis legyen valamelyik stabil lede verzióval (azaz, kernel modulok telepíthetőek legyenek). Másrészt, nem lehet megmondani, hogy valójában mit rakott bele.

Az egész FastPath NAT nyilván akkor kerülhet be a LEDE source-ba, ha a fejlesztők arra érdemesnek találják és semmi másban (konkrétan itt az SQM-re, Netfilter-re tudok gondolni) nem okoz problémát.

Alex

(#800) Tyrel válasza vargalex (#799) üzenetére


Tyrel
őstag

Egyelőre úgy tűnik hogy a szerencsésebbek közt vagyok, legalább is nem vettem még észre WiFi problémát.

Tényleg csak a netkapcsolat sebességvesztése zavar most, nem mintha az az ~550 Mbps nem lenne bőven az átlag felett, de ha már "ki van fizetve" a gigabit, meg ha már láttam is a gyári fw-vel milyen sebességeket ér el, azért na... kell az az e-peen. :D

Hétvégén akkor megnézem a Padavan-t. Ezt ugye úgy kellene, hogy:
1. először innen leszedem a sysupgrade-es verziót, azt simán flashelem a lede webgui-n, majd - ha up-to-date szeretnék lenni akkor innen is leszedem cuccot és azt megint tök simán rá tudom flashelni a webgui-n át, tehát nem kell piros zokni a bal lábamra meg hókuszpókusz? :B

Amit te csináltál telepítőt az is ennek a radmir féle Padavannak egy korábbi verzióját teszi fel, vagy ez a Padavan is olyan, hogy van belőle 600 branch és igazából ti nem is radmir félét használtok? :F

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.