Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:25:26

LOGOUT.hu

Specifikációjához képest meglepően olcsó router, ami AC1200-as Wifi-t és gyári firmware-val is több hasznos szolgáltatást ígér (fájlmegosztás, dlna, nyomtató megosztás, stb.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) F34R


F34R
nagyúr

Nos kivancsi lennek a settings.json-ra akar privatban is, mert public trackerrel nekem az istenert nem akarja tartani a sebesseget. Atlagban meg jo ha hozza a 2/5-t a sebessegemnek.

(#1102) vargalex válasza F34R (#1101) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha nekem szólt a kérdés, akkor én teljesen alap configgal próbáltam.

Alex

(#1103) vkrisz


vkrisz
csendes tag

Sziasztok!

Elhatároztam, hogy megfrissítem a routeren futó LEDE-t a legfrissebb verzióra. Ezt a leírást találtam, minden világos, egy dolgot kivéve. Az Install additional packages részben azt írja, hogy minden custom packages-t újra kell telepíteni. A custom packages azt jelenti, hogy mindent újra fel kell raknom amit az alap telepítés után megcsináltam pl. DDNS? Ha igen, akkor van rá valamilyen mód, hogy ezeket az utólag felrakott csomagokat listázzam?

(#1104) suste válasza vkrisz (#1103) üzenetére


suste
veterán

pont nemrég írtam erről a saját topicban: [link]
pár kattintás és minden visszakerül a helyére :)
a mostanira meg csak feldobod a basic mentésünket, és ott lemented a listát

(#1105) vkrisz válasza suste (#1104) üzenetére


vkrisz
csendes tag

Köszi, asszem elmélyülök abban a topicban is egy kicsit.

(#1106) F34R válasza vargalex (#1102) üzenetére


F34R
nagyúr

Probaltam en azzal is dehat ami nem megy :)............

(#1107) matthewKER


matthewKER
tag

Egy kis élménybeszámoló a router-ről:
Én két ilyennel is rendelkezem, mivel 13000, illetve 14000Ft-ért sikerült szereznem 1-1 darabot.
Mint minden jelenlévő, szinte azonnal lecseréltem a szoftvert LEDE-re. Szerencsére nem tapasztaltam a sokak által jelentett hibákat, én a 2.4GHz-s WiFi-vel is elégedett voltam, a környéken elég nagy az interferencia, és így nem igazán megy a 40MHz-s sávszélesség (tudom, lehet erőltetni egy beállítással). Egyébként is a legtöbb eszközöm csak 150Mbps sebességet tud, a többi meg már 5GHz-n megy, ami viszont a LEDE-vel is kiváló.
Azonban a héten valóra váltottam egy régi tervemet miszerint egy 128GB-s pendrive tárhelyét felhasználva csinálok egy saját felhőt, LEDE-n ráadásul elérhető az F2FS fájlrendszer (kimondottan SSD-k és flash memóriák számára). Minden kiválóan működött, egy valamit leszámítva, a 2.4GHz-s WiFi-t. Viszont ezt a funkciót annyira tönkrevágta, hogy az esetek 99%-ban csatlakozni sem lehett rá, ha mégis akkor 0.14 és 0.69 Mbps-t mértem rajt. Arról már nem is beszélve, hogy megégettem a kezem, amikor kihúztam a pendrive-ot.
Ekkor jött a PADAVAN. Én még most is ódzkodom tőle egy kicsit, bár alap dolgokat lefed, ami egy Custom Firmware-től vár az ember, de az én ízlésemnek túl zárt rendszer. Mindenesetre az egyik eszközömet beáldoztam a célért, és hát azt kell mondjam a visszajelzések igazak.
Minden tekintetben jobban használja az eszközt, mint bármelyik LEDE build. Csak néhány példa:
- Gyorsabb és jobb lefedettségű 2.4GHz
- Gyorsabb a fájlmegosztás (55MB/s -> 110MB/s), pedig a PADAVAN alatt ExFAT-tal próbálkoztam
- És ami a legfontosabb, a kettő egyszerre kiválóan működik, nem úgy mint a LEDE-n
Ezt látva erősen elgondolkodtam rajt, hogy érdemesebb lehet a PADAVAN-t minden kötöttségével (szoftverek csak külső adathordozón, körülményesebb visszaállás garanciális gond esetén), mint LEDE-vel. Ha sikerül entware-rel megvalósítanom a PHP-s Wake-on-LAN weblapom migrációját PADAVAN-ra, akkor nem is kérdés, hogy a másik router-re is felkerül a PADAVAN.

(#1108) fecus


fecus
őstag

Használja valaki a LEDE adblock-ját a routeren? Nagyon lassítja?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#1109) Tyrel válasza matthewKER (#1107) üzenetére


Tyrel
őstag

Feltétlen kell az a weblap?

A Padavan (is) beállítható hogy engedjen belépni az admin felületére kívülről is, onnantól meg van benne saját WOL: [link]

Turenkarn

(#1110) Headless válasza Tyrel (#1109) üzenetére


Headless
őstag

De akár az a "weblap" lehet egy szimpla cgi-script is aminek nem kell php-nak lennie. Én egy ilyesmit használok egy fix gép felélesztésére, de lehet bonyolultabb kezelőfelülettel együtt is.

#!/bin/sh
eval ${QUERY_STRING}
echo "Content-type: text/html

<!DOCTYPE html>
<html><body>action=$act</body></html>"
[ "$act" = "wake" ]&&etherwake -b -i br-lan xx:yy:zz:00:11:22

Böngészőből, szimplán egy act=wake get requestet kell küldeni neki, de akár lehetne a get requestben a mac-et is... Akár busyboxos wgettel is.
wget "http://192.168.xxx.xxx/cgi-bin/WakeOnLan?act=wake"

De böngésző kedvenc stb megoldások száma végtelen.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1111) petya220


petya220
senior tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem..
Az adott router egyik pillanatban kikapcsolt, ééés azóta nem hajlandó bekapcsolni.. ötletek?
a tápot megnéztem, azzal nincs gond, leadja azt amit kell. :W

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#1112) woodworm


woodworm
veterán

Egyre érdekesebb hardverek jelennek meg az mt7621 soc felhasználásával. A 860-as drágulásával egyre jobban képbe kerülhetnek openwrt/lede célhardvernek.
Az unielec-et néztem legutóbb, 16MB flash, 256MB ram, sata3, usb3, 3db mini PCI-e slot (1db LTE v. mSata, 2db wifi), sim slot, sd slot. A 860-ashoz hasonló kiépítésben házba szerelve kb. 21e, a sima deszka 11e, 4x4-es rádióval 34e.

(#1113) woodworm


woodworm
veterán

Ha minden igaz frissült az mt76-os wifi driver, benne hibajavítás a 2,4 GHz-hez.
Van valakinek pontosabb információja arról, hogy a problémák az mt7602-es chiphez köthetőek vagy általánosan 2,4 GHz-es jelenség? Mi a helyzet az mt7603 és az mt7612 2,4 GHz-es módja esetén?

Van néhány funkció, ami még a tplinkeken és openwrt-n fut, viszont a wifire is szükségem lenne, de túl sok kütyü kezd itt villogni a polcon.

[ Szerkesztve ]

(#1114) suste válasza woodworm (#1113) üzenetére


suste
veterán

Én nagyon várom wigyori által ígért új CC-t.
Ha esetleg új wifi driver lesz benne és visszafelé kompatibilisak lesznek a csomagok (persze csak a nem kernelesek), akkor az maga lesz a kánaán :C :R

(#1115) woodworm válasza suste (#1114) üzenetére


woodworm
veterán

Nézegettem, az eggyel visszább említett routerekhez még BB-t adnak, gondolom a gyári driver ahhoz a kernelhez van. Még a 4 magos arm is 3.10.20-as kernellel megy a mellékelt képen. A pci kártyákon mindegyiken mediatek chip van, gondolkodom egyen a laposba, úgy is cserére szorul.

(#1116) suste válasza woodworm (#1115) üzenetére


suste
veterán

Igazából nem szép ezt mondani, de nekem tökmindegy milyen kernel, meg milyen régi, csak működjön minden amit szeretnék :)
Ha kijön ez az új CC és nem lesz benne új wifi, akkor lehet mégis forgatok magamnak egy újat belőle az új wifi driverrel, és akkor bódogság lesz :C
A wifin kívűl minden totál stabil CC alatt, a NAT sebesség meg pont nem érdekel. 80/8-as netem van, de a felével is bőven ellennék.

(#1117) fecus válasza fecus (#1108) üzenetére


fecus
őstag

Valakinek van tapasztalata az adblock-al a routeren?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#1118) Dadan01 válasza suste (#1116) üzenetére


Dadan01
senior tag

Új Lede buildet nem tervezel?

(#1119) suste válasza Dadan01 (#1118) üzenetére


suste
veterán

semilyen buildet nem terveznék, ha jól működne valamelyik stabil :)
minek összepakolni a LEDE-t, amikor utólag telepítve is elfér minden, és a 9092/system/installer mindent felpakol és beállít

(#1120) kristof123


kristof123
őstag

Sziasztok!

A mai napon vásároltam ezt a D-link routert és mielőtt bármit is elkezdenék beállítani fw szeretnék cserélni rajta. A kérdésem csak annyi lenne, hogy melyiket?
Ahogy kivettem az összefoglalóból a Padavan a nyerő, de azért rákérdezek.

Üdv,
K.

[ Szerkesztve ]

(#1121) kristof123 válasza kristof123 (#1120) üzenetére


kristof123
őstag

Kicsit jobban beleolvasva a topikba már egyértelműnek tűnik, hogy a padavan-t fogom feltenni.

Egyetlen kérdés merült fel bennem: ezt a leírást követve először LEDE fw-t kell feltenni és arra megy rá a padavan, vagy rögtön mehet a gyárira is?

A jelenlegi verzióm a következő:
Current Firmware Version: 2.03
Current Firmware Date: 2015-04-20 16:35:00

Nemsokára végigolvasom az egész topikot, addig is nézzétek el nekem ha nagyon egyértelmű kérdéseket teszek fel.
:R

(#1122) suste válasza kristof123 (#1121) üzenetére


suste
veterán

kövesd a linkelt leírást! :))
ott a linkelt fw az LEDE, és majd ott teszed fel a padavant...

(#1123) kristof123 válasza suste (#1122) üzenetére


kristof123
őstag

Tisztességesen elolvastam, de valahogy az 1. pontnak az első sora kiesett. : D

Felraktam, eddigiek alapján jónak tűnik. Holnap még írok, hogy mik a további tapasztalatok.

[ Szerkesztve ]

(#1124) fireqpeg válasza F34R (#1098) üzenetére


fireqpeg
csendes tag

Üdv F34R!

Én ehez annyit fűznék hozzá tegnap késő este raktam újra a padavan fw t. Mert muszáj voltam az ipv6 os működése behal 2-3 nap alatt. De ez mind 1 ami lényeg újra lett minden rakva és Transmission alatt 574 db torrentem van amit 16 óra alatt leis töltött a router 690 Gb nyi adatrol beszélek neked. 100/100 Mbites a netem 2 db letöltés van 1 időben engedéjezve neki 1 db torrent 16 szálon dolgozik tehát 16 emberkétöl tölt le az 2 torrentnél 32 szál! És most jön ami a lényeg 25% os cpu használtsággal 9-11 Megával jön le folyamatosan...

Hátha tudtam segíteni valakinek csak gondoltam megosztom a véleményemet!

Üdv mindenkinek, illetve Kellemes Karácsonyt Kívánok!!!

[ Szerkesztve ]

(#1125) suste válasza fireqpeg (#1124) üzenetére


suste
veterán

milrt töltöttél le minden torrentet újból :F

(#1126) fireqpeg válasza suste (#1125) üzenetére


fireqpeg
csendes tag

Mivel usb 3.0 áz házban van Hitachi Travelstar 5K750 750 gb os hdd és 6 hónapja már ment folyamatosan én akkor vettem a 860l as routert még júliusban. Kiszedtem a házból és beraktam a gépembe kapot HDD Low Level Format Tool al. Kicsit kezdett töredezetté válni azért fél év alatt napi 24 órán keresztül 600 torrent :O kicsit adta neki a melót. :) Na és július körül elég gyorsan olvasott a routerröl a gépre samba, ftp keresztül is 70-90 mega/sec el az most már lecsökkent 40-60 ra kb. Emiatt lett újra rakva szó szerint minden!

[ Szerkesztve ]

(#1127) matthewKER válasza Headless (#1110) üzenetére


matthewKER
tag

Ez egy kicsit komolyabb környezet, mint egy egyszerű Wake-On-LAN weblap. Egy bizonyos kliens programmal együttműködve altatni/kikapcsolni is tudja a gépet és jelszóval tudom "levédeni" a működést. :)

(#1128) F34R válasza fireqpeg (#1124) üzenetére


F34R
nagyúr

Akkor nalam lehet valami..... bar most javult hogy be lett kapcsolgatva a pex,dht,lpd.
nem tudom, hogy per torrent peer connection ajanlott e olyan alacsonyan public trackereknel.

(#1129) kristof123 válasza kristof123 (#1123) üzenetére


kristof123
őstag

Kicsit tovább tartott a teszt rész, mint gondoltam, de biztosra szerettem volna menni.

Ha be van kötve a router, akkor a Teamspeak és a Discord is ledobál. Semmit nem állítottam még rajta, így ha van valamilyen varázslatos beállítás ami megszűnteti ezt a hibát, azt kérlek osszátok meg velem. Bár kétlem, hogy ez lesz a baj.

Így arra jutottam, hogy a padavan-t kéne rajta a legújabb stabil verzióra frissíteni, hátha ez segít. Ezen linken lévők közül pontosan melyiket kell leszednem? A "DIR-860L_3.4.3.9-099.trx" 09.17-i tűnik logikusnak, de inkább rákérdezek. Van valamilyen követendő út amit be kell tartani a frissítésnél, vagy csak letöltöm, kiválasztom a fájlt és frissítem?

[ Szerkesztve ]

(#1130) dchard válasza woodworm (#1113) üzenetére


dchard
veterán

A legújabb driverrel 20MHz-es SISO módban stabil 55/55megát mérek, ShortGI+MCS7 mellett az elméleti max 72-ből. Nekem ez jónak tűnik.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1131) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, 5ghz-vel kapcsolatban lenne kérdésem.
A routerre van csatlakoztatva egy usb 2.0ás házban hdd, utp kábellel kb 25MB/s sebességet érek el olvasáskor, viszont 5ghz-n max 2,5MB/s-t tudok kicsikarni, ami elég sovány.

Nézegettem a csatorna beállításokat, de 48 fölé nem enged beállítani, ha jól láttam 80mhz-vel csak 36 és 48as csatornát lehet, 20mhz-vel engedte a 44-et is, megváltoztatva a régiót US-re engedte a 149 és 157es csatornát is, de azt nem minden eszközöm láttam, viszont a sebesség ugyanúgy siralmas, ahogy olvastam ez a csatorna para a dfs miatt van.
Környéken 5ghz-n csak upc wifree van, ahogy néztem 36, 48, 52, 64, 100, 112
A beállításoknál a bitrate-re max 54Mbit/s-t ír ki, afölé sose megy, 48as csatorna, 80mhz, wpa2 psk ccmp.
Hogyan tudnék javítani a másolási sebességen?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1132) fecus válasza dchard (#1130) üzenetére


fecus
őstag

LEDE-ről írsz?
Mi kell ehhez, hogy ilyen gyors legyen? Mit kell beállítani?
Nekem csak 12Mbps.
Van egy linked?

Az én routeremen LEDE Reboot 17.01.4 r3560-79f57e422d van.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#1133) dchard válasza fecus (#1132) üzenetére


dchard
veterán

Rengeteg javítás jött ki a nyílt forrású mt76 driverhez az elmúlt hetekben, nálam sem volt mindig ilyen, bár a 12megánál azért mindig több volt.

Most ezt használom:

https://forum.lede-project.org/t/optimized-build-for-the-d-link-dir-860l/948

Majdnem teljesen master, de nem egészen, le van írva, hogy mi van benne pontosan.

5GHz is stabil. Nálam 5G AC-n 80MHz SISO-n stabilan tud 250/200-at 3 méter plusz albafal távolságról.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1134) woodworm válasza dchard (#1133) üzenetére


woodworm
veterán

Ez jó hír! Lehet lecserélem a deszkára a 860-ast és nem kellene bele atheros kártyát keresni, maradhatna a mediatek. Elérhető rá padavan, de azt a kínaiak adják (bár nem lenne joguk rá), lede snapshot viszont támogatja már, akkor maradhatna egy routeremen. Otthon nagyon hamar megszokták a jót, az öreg centrino 2,4 GHz-en kicsengeti a 200Mbit feletti letöltést, pedig éppen az utódját nézegettem.

(#1135) fecus válasza dchard (#1133) üzenetére


fecus
őstag

Ezt feltehetem egyszerű frissítésként a mostanira?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#1136) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Üdv Mindenkinek!

Ez melyik verzió? [link] :R

Vigyorka

(#1137) woodworm válasza Vigyorka (#1136) üzenetére


woodworm
veterán

Kinézet alapján nem lehet eldönteni, de eddig mindenki b1-st kapott.
Ennek napról napra megy fel az ára. Nem akarok lebeszélni róla senkit, de ugyanez a hardver megkapható féláron a xiaomi 3g-ben. Mondjuk azt kintről kell rendelni és érdemes kupont keresni hozzá.

(#1138) Tyrel válasza Vigyorka (#1136) üzenetére


Tyrel
őstag

Hát ennek meg mi a fene történt az árával?... :F

@woodworm:
hááát nekem anno az a 2 nyamvadt LAN dugó élből kizáró ok volt, persze akkor 15 ropi körül mérték a DIR-860L-t így sokat nem is kellett gondolkodnom...

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#1139) woodworm válasza Tyrel (#1138) üzenetére


woodworm
veterán

Kifutó széria, ezek valószínű az utolsó darabok. Hiánycikkek mindig drágábbak.

Amikor a 860l 15e volt, a xiaomi sem sokkal volt olcsóbb, kb. akkoriban jelent meg. Jelenleg ~8e környékén hozzá lehet jutni. Még egy switch ára is belefér, vagy tényleg kettőt venni a xiaomiból. :)

A korai időszakban padavan sem volt a xiaomira és körülményesebb volt a felrakása is eleinte.

[ Szerkesztve ]

(#1140) Vigyorka válasza Tyrel (#1138) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Hát ez az... :Y Ami felkeltette a kíváncsiságom :Y

Vigyorka

(#1141) fireqpeg válasza dchard (#1133) üzenetére


fireqpeg
csendes tag

Üdv dchard!

https://forum.lede-project.org/t/optimized-build-for-the-d-link-dir-860l/948

Ezekkel a buildekkel egy nagy problémám van, nekem személy szerint már pedig az hogy vannak emberek akik nem 5Ghz-s wifit használnak, hanem 2.4Ghz-eset! Én az ott lévő oldalon majdnem az összes buildjét kipróbáltam a Bartvz nevű személynek és a 2.4Ghz-s wifi szinte az összesben használhatatlan!!! Kb 6 hónap alatt amióta megvan a router, tudod mit fejlődött a 2.4Ghz-s wifi? Tx-Power: 3 dBm maximum és ennyi (Padavan alatt: Tx-Power:20dBm/100mW)! Sajnos emiatt nekem egyenlőre felejtős ezaz optimized izééé... Ameddig a padavan alatt 90/90Mbit et mérek 2.4Ghz alatt 3db vasbeton falon keresztül 10-12 méterre a routertöl számolva addig az optimized lekvárral 0.1/0.1 et is alig ha éppen nem szakad meg vagy nem fagy le a router! 5-6 db telefon van itthon 2 db laptom mindenbe 2.4 Ghz-es wifi van szóval én emiatt nem használok meg nem is fogok 5Ghz-et.

Gondoltam megosztom ezzel kapcsolatban a tapasztalataimat is.

További szép napot mindenkinek!

(#1142) vargalex válasza fireqpeg (#1141) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Dchard kolléga is a 2,4 GHz-es wifi-ről írt. A leirt TX power hibáról az jut eszembe, hogy biztosan jól visszaállítottad a wifi kalibrációs partíciót (és minden más szükségeset) Padavan után a gyárira? Ha nem, akkor csoda, hogy egyáltalán megy valahogy...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1143) dchard válasza vargalex (#1142) üzenetére


dchard
veterán

Hamarosan át fogom alakítani a rendszert külső antennásra, akkor majd mérhetünk teljesítményt. Nem tudod véletlenül, hogy a benne lévő panel antennák vajon 50 OHm-ra illesztettek-e? Most éppen nem férek hozzá vektor hálózat analizátorhoz, hogy ezt meg tudjam állapítani :) Mondjuk az U.FL elvileg szabványos 50 Ohm-os illesztést igényel, de láttam már olyat, hogy mégsem 50 Ohm-ra volt illesztve....

A 2.4G nálam teljesen jó, nyilván az elvárható szintnek megfelelően (interferi, SISO, 20MHz, fal).

MOD: amúgy ha gyáriról csak LEDE-re mentem eddig, akkor ott nem cseszhettem el a kalibrációs adatokat, ugye?

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1144) woodworm válasza dchard (#1143) üzenetére


woodworm
veterán

Nagyon jók azok a belső antennák egyébként, egyetlen hátrányuk, hogy a házzal együtt lehet őket csak pozicionálni. Van mellette egy xiaomi 3g is, sávonként dedikált külső antennákkal és egyáltalán nem vehető észre a jelszinteken (már amennyire pontosan mérhető android appokkal). Sebességben egy kicsit mintha gyorsabb lenne ugyanazokon a helyeken.

Lede alatt nem módosulnak a rádióadatok.

(#1145) dchard válasza woodworm (#1144) üzenetére


dchard
veterán

Sajnos amire én kíváncsi vagyok nem mérhető appal, használtan 6-8 milla egy értelmes műszer. De a te esetben sem hiszem, hogy egy telós mérés összehasonlítható eredményt ad. 3dB-t simán szórnak, az meg ugye fele-dupla különbség előjeltől függően.

Az antenna rendszert pedig pont azért alakítom át amit te is írsz. A routernek csak kb. 90 fokos térszögben kell működnie, a többi elpazarolt RF energia és potenciális interferi forrás. Tehát nem a nagyobb szint miatt fogok külső antennát használni.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1146) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Megrendeltem az E-ben... Holnap megyek érte.
Ránézek a gyárira aztán usgyi fel Padavan. :C

Vigyorka

(#1147) vargalex válasza dchard (#1143) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Sajnos ilyen szinten nem is értek a rádiós tulajdonságokhoz, de NMHH-nál vannak ismerőseim, ők biztosan rendelkeznek a megfelelő műszerezettséggel. :) Így talán meg is tudnám oldani.
Ahogy a kolléga már válaszolt neked, LEDE nem módosít semmilyen partíciót a firmware partíción kívül, így semmilyen visszaállásra nincs szükség.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1148) vargalex válasza woodworm (#1144) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Xiaomi Mi WiFi 3G esetén is egyedi rádiós adatokkal dolgozik a Padavan? Azt mondjuk nem értem, hogy miért nem úgy csinálták meg, hogy a definiálnak egy egyedi partíciót a firmware partícióból lecsípve és onnan töltenék be a kalibrációs adatokat... Ekkor nem lenne szükség semmilyen trükkre visszaállás esetén.

Alex

(#1149) Tyrel válasza Vigyorka (#1146) üzenetére


Tyrel
őstag

Ránézel a gyárira? Horrort bírod? :U

Turenkarn

(#1150) alevan


alevan
őstag

Én anno amikor megvettem a routert, a DD-WRT fórumon találhatü leírással tettem fel a Padavan-t, magyarán nincs mentésem a régi partíciókról. A padawan többé kevésbé ment, de problémáim voltak. Próbáltam egy gyári visszaállítást az eredeti d-link FWal, persze tégla lett a router.

Recovery módban feltettem a gyári FWt ezuttal sikerrel, onnan megint a fenti módszerrel vissza a Padavant. Azóta egy fokkal jobb lett, a meglepő volt számomra, hogy mtd2.bin írása nélkül is stabil volt a router.

Azóta megtaláltam és olvasgattam ezt a topikot. Lehet, hogy legyalultam véletlenül fontos partíciókat? Ha igen, vissza lehet-e hozni őket?

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.