Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:25:26

LOGOUT.hu

Specifikációjához képest meglepően olcsó router, ami AC1200-as Wifi-t és gyári firmware-val is több hasznos szolgáltatást ígér (fájlmegosztás, dlna, nyomtató megosztás, stb.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) g0dl válasza fecus (#1550) üzenetére


g0dl
addikt

Eddig úgy tudtam, a gigabitet tudja pusztán szoftveresen, trükközés nélkül is.

(#1552) vargalex válasza g0dl (#1551) üzenetére


vargalex
Topikgazda

DHCP/Statikus kapcsolat esetén biztosan. A PPPoE-nek azért elég erős overhead-ja van. De mintha valaki azért rakott volna ide elég jó mérési eredményt is...

Alex

(#1553) Kisbatyu75


Kisbatyu75
tag

Sziasztok!
Padavanról áttérnék LEDE-re. Ehhez még mindig ezek a mérvadó lépések?:
[(#604) vargalex]
Ezek a buildek miben különböznek?:
1.:[OpenWrt]
2.:[Suste]
Padavanról visszaállás után factory vagy sysupgrade bin-t kell feltelepíteni?
Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#1554) Vigyorka válasza Kisbatyu75 (#1553) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Szia!
Factory verzió az ajánlott!!!

Vigyorka

(#1555) #95590400


#95590400
törölt tag

ha be akarom rakni padavannal egy másik rúter mögé, 192.....2 címmel, akkor hol kell a padavanban megadni hogy 192.......1 legyen a gateway?

(#1556) woodworm válasza #95590400 (#1555) üzenetére


woodworm
veterán

Dedikált ap-módban megjelenik a LAN fülön extra opcióként a router-módhoz képest. Ha valamilyen ap-módban nem működő szolgáltatás miatt manuálisan állítod be, akkor szerintem a wan fülön kell statikus kapcsolatot beállítani és ott megadni.

(#1557) #95590400 válasza woodworm (#1556) üzenetére


#95590400
törölt tag

köszi. látom a zsaomi topikban is te válaszoltál.
kinyírtam a tendát a victek féle tomatóval (bővebben a tomato topikban :DDD ). és innentől elegem van a rapszodikusan működő broáfcom wifikből, meg asszem a tomato vonalból is. esetleg a freshtomato vonalat egy tenda ac15-el bevállalnám próbából, hátha annak még van értelme. :DDD , de max csak 18k körül.
rtn 16 alatt sem voltam különösebben megelégedve a tomato - broadcom együttessel, de szódával elment, arra is majd visszakerül lehet egy merlin vagy hgg, főleg mert úgy olvastam, wan porton is többet tudnak routolni.
valszeg beújítok majd egyszer egy padavanos zsaomit, mielőtt leállítják a gyártását.
addig meg visszakerül a modemre az 1043, ez a dlink meg megy a tenda helyére. ezzel legalább stabilan jön az ac-s wifi 30-35 MB/s körül, mondjuk 2,4-en sajnos nincs olyan erős jele, mint a tendának volt.
és asszem elfelejtem a 3 antennás ac wifi vonalat is. :DDD

(#1558) #95590400 válasza woodworm (#1556) üzenetére


#95590400
törölt tag

most így nézegetem távolról a felületét. már ott elakadtam hogy dedikált ap mód :DDD
arra gondolva, hogy majd a zsaominak csak 3 portja lesz, és mindet szeretném használni, viszont nem az megy közvetlenül a modemra...
az is esetleg jó megoldás, ha a wan portra dugom a modem mögötti rúterből bejövő kábelt, és ott statikus ip-t állítok? ilyenkor a rúter saját ip címét kell megadni? mert ott látok gateway-t így.

(#1559) #95590400 válasza #95590400 (#1558) üzenetére


#95590400
törölt tag

ja, közben leesett, hogy ha átállítanám ap-re, akkor nem lenne már ez a wan portos menü. oké, asszem akkor képben vagyok majd az esti műtéthez :DDD köszi a másik topikban leírtakat is.

[ Szerkesztve ]

(#1560) #95590400


#95590400
törölt tag

nos akkor van egy x aktám. bárhogy is kötöm rá a ddwrt-s tp1043-ra a dlinket, és bármit is állítok a 2 rúteren, nincs net. saját ip cím, dhcp-k kikapcs, bekapcs, forwarder, dns, akármi.
de pl. mindig elérem a tépé felületét és a helyi háló is megy.
ha a tépére kötött tomatos asus-ra teszem, akkor meg szinte bármit csinálok a 3 rúteren, van net a dlinken keresztül is.
amúgy egész jó a wifije, csak sokat kellett forgatni hozzá a tenda helyén, hogy hogyan álljon. mert különben ugyanolyan eklektikus volt, mint a tenda. viszont a felső csatornákon tud valami 50 megabitet a rúter mellett, amit nem igazán értek. a középsők már rendben vannak.
bár most épp nem tudom ott használni. kivéve ha mondjuk az asust leteszem a modem mögé és úgy megnézem. amihez kb. a következő életemben lesz kedvem.
kezdem nagyon sajnálni azt a rüszves tendát.
most épp azon gondolkodom, hogy van a szobámban egy gigabites szvics, ami a szomszéd asusről jön, lecserélem erre, megkapja az utp kanócokat és adja simán még az 5ghz-es wifit, oszt ennyi. úgy mondjuk forgatni sem kell, meg egész jó sebességet tud wifin folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

(#1561) Capricornhun


Capricornhun
tag

Radmir ismét főzött ránk.Hátteret igazán bedinsztelhetné már.

(#1562) hudyfiu válasza Capricornhun (#1561) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Visszaállt volna a transmission a gyári kinézetre az új rendszerben?

(#1563) Capricornhun válasza hudyfiu (#1562) üzenetére


Capricornhun
tag

Passz, inkább a...QOS-el babrálhatott valamit. Nincs időm megnézni.

(#1564) dchard


dchard
veterán

Kicsit offtopik, de ha valaki megtenné, hogy leírja:pontosan hogyan kell ezt a patch-et helyesen alkalmazni az éppen aktuális trunk openwrt-re (ar71xx platform), azért nagyon hálás lennék:

https://github.com/juppin/openwrt_custom_builds_trunk/blob/master/patch/666-shortcut-fe_trunk.patch

Köszi előre is.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1565) fecus


fecus
őstag

D-Link DIR-860L B1 Firmware Version: OpenWrt SNAPSHOT r6705-a18d88e863 / LuCI Master (git-18.108.18263-7d55be3)
Digi üveg hozzáférés. Nincs az ő routerük mögött, mert kértem, hogy vegyék ki, a ddns miatt. Ipdns-en keresztül van ddns-em.

Egy kis "megfoghatatlan" gondom van. Bizonyos oldalak esetén (pl. ebay, aliexpress) az első betöltés nem sikerül. Ha timeout után újra entert nyomok gyorsan betöltődik és utána az összes kattintás az oldalon villámgyors. Ha teljesen kiszállok és újrakezdem, újra ez a folyamat. Közben más oldalak azonnal betöltődnek. Bizonyos linkek soha sem jelennek meg pl. email-ból meghívva. 408 Request Timeout-ot ír a böngésző és újra enter és más reload sem segít.

A kérdésem, hogy a WAN interface pppoe-wan a WAN6 eth0.2. Most akkor hogyan kapcsolódom a szolgáltatóhoz? Okozhatja ez az előbbi gondot? Letiltsam a WAN6-ot?

Ui: pl. ezt a hozzászólást is elnyelte és újra kellett küldenem.

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#1566) #95590400 válasza fecus (#1565) üzenetére


#95590400
törölt tag

több böngésző, több gép és ua-t csinálja?

(#1567) fecus válasza #95590400 (#1566) üzenetére


fecus
őstag

Megpróbáltam. Össze-vissza.
A laptop Win10_32+Firefox be sem töltődik az aliexpress. Laptop Win10_32+IE bejön.
Asztali Linux Mint + Firefox az előbb leírt. Linux Mint + Chrome bejön.

Firefox hiba lenne?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#1568) Headless válasza fecus (#1567) üzenetére


Headless
őstag

próbálj ki másik dns szolgáltatót, pl:

Google
8.8.8.8
8.8.4.4

OpenDNS
208.67.222.222
208.67.220.220

esetleg egy hosszabb idejű pinget nézhetnénk, hogy mennyire sűrű a csomagvesztés...
mondjuk egy fél órát menne mondjuk.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1569) fecus válasza Headless (#1568) üzenetére


fecus
őstag

--- 8.8.8.8 ping statistics ---
4011 packets transmitted, 4000 received, 0% packet loss, time 4016440ms
rtt min/avg/max/mdev = 7.655/8.641/16.857/0.826 ms

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#1570) bigrock


bigrock
addikt

Üdv mindenkinek!
Hozzájutottam egy ilyen kütyühöz (cserébe kaptam egyéb cuccért). Padavan 3.4.3.9-099_cf494ea firm van rajta. A felhasználás jellege az volna, hogy egy családi házban minél nagyobb területen stabilan szórja a WIFI-t.
Semmi másra nem akarom használni. Erre a célra szerintetek maradjon a Padavan, vagy inkább tegyem vissza a gyári firm-öt? (régebben olvastam itt, hogy voltak gondok a WIFI-vel, ezért kérdezem)
Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#1571) F.B.I. válasza bigrock (#1570) üzenetére


F.B.I.
veterán

Jó lesz azzal.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#1572) xabolcs válasza bigrock (#1570) üzenetére


xabolcs
őstag

Kerdd el tole a gyari menteseket, kulonben muszaj leszel vegig Padavannal hasznalni!

Jo lesz a Padavan.

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#1573) fecus válasza fecus (#1569) üzenetére


fecus
őstag

Meg van a hiba. A hwnat miatt volt. Elfelejtettem, hogy múltkor beállítottam.
Visszatettem 0-ra.
Alexa is magához tért.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#1574) Kodiak88


Kodiak88
tag

Üdv!

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Adott egy DIR 860L routerem amin eddig LEDE volt, megpróbáltam visszatérni a gyári firmwarre de eltoltam valamit és csak sárgán villog a power led. Tudna valaki segíteni visszarakni a gyári szoftvert?

Budapesten kvázi bárhova el tudom vinni, nem kérném ingyen.

Nagyon köszönöm előre is!

(#1575) vargalex válasza Kodiak88 (#1574) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Gyári firmware-t a recovery felületen tedd fel.

Alex

(#1576) g0dl


g0dl
addikt

LEDE-vel használok openvpn-t egy ilyen routeren.
A max áteresztőképesség kb 21Mbps, és úgy tűnik a cpu a szűk keresztmetszet ( csak egy szálon fut az openvpn szerver).

Esetleg aki használ ezen openvpn-t az megnézne egy max áteresztőképességet.

(#1577) matthewKER


matthewKER
tag

Sziasztok!

Próbálta valaki az új PADAVAN build-et?
Elég szűkszavú a hozzá intézett leírás, és mintha az is az "L" buildhez szólna. Még az idézett commit-t is alig találtam: https://github.com/Linaro1985/padavan-fw/commit/bb4332b

Tired to update libs and apps :) and found this fork https://github.com/Linaro1985/padavan-fw/tree/dev
bb4332b commit + updated aria2 to 1.34.0, enabled transmission whitelist

Valami kellett, hogy változzon mindegyik buildben, mert nem azonos a méret a januárival.

(#1578) fireqpeg válasza matthewKER (#1577) üzenetére


fireqpeg
csendes tag

Üdv!

Nekem ez van fent:3.4.3.9L-099_bb4332b nagyon bevált nálam legalább is egyenlőre! Illetve mintha a Native DHCPv6 IA-NA részt javították volna, azaz a IPV6 ot! Plusz a package lista is frissült szóval nálam hasít rendesen ahogy kell, teszi a dolgát...

[ Szerkesztve ]

(#1579) Gyurka6 válasza fireqpeg (#1578) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!

Használja v.ki padavan il lede alatt a bandwidthd-t?

Gyurka

(#1580) Headless válasza Gyurka6 (#1579) üzenetére


Headless
őstag

Nem bandwithd, de az alapja ugyanaz, vagyis tűzfalon áthaladó forgalmat néz a 9092 kiegészítő felületünkön elérhető statisztika oldal is... Telepíthető bármelyik openwrt/ledere. Suste logoutjában meg tudod találni a szervereit és a telepítés menetét.

[link]

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1581) Gyurka6 válasza Headless (#1580) üzenetére


Gyurka6
őstag

Szevasz!

Köszi!
A telepítése menne/megy, elindítani nem sikerül, (nekem az ip szerinti bontásban kellene a forgalom és a lede-ben ez hibás, csak az ip jelenik meg és a színes kockák, hogy milyen lenne a grafikon. Padvan esetében ps szerint egy példányban fut, csak a top szerint nem. )

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#1582) Gyurka6 válasza Gyurka6 (#1581) üzenetére


Gyurka6
őstag

Javítanom kell, készít egy stats.db fájlt, megjeleníteni nem sikerül.

Gyurka

(#1583) kormoczi válasza dchard (#1502) üzenetére


kormoczi
csendes tag

Feltettem a dchard által ajánlott optimized build-et, minden nagyszerű, viszont 1-2 óránként magától újraindul. A legutolsó 2 rev. esetén (r7274, r7301) is jelentkezik, a többit nem próbáltam.
Valakinek van ötlete?

(#1584) kormoczi válasza fecus (#1573) üzenetére


kormoczi
csendes tag

A legutóbbi build-ekben már tökéletesen működik a hwnat ipv4-en és v6-on is, és LuCI-ban bekapcsolható (a sw és hw offload is).

(#1585) dchard válasza kormoczi (#1583) üzenetére


dchard
veterán

Nálam most utolsó trunk van fent, nem indul újra egyáltalán. Mivel a legtöbb funkció ami korábban csak abban a verióban volt elérhető, mer leszivárgott a trunk verzióba, így én váltottam.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1586) Zirowe válasza dchard (#1585) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Merevlemezzel kapcsolatos problémákat javították már?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1587) dchard válasza Zirowe (#1586) üzenetére


dchard
veterán

Amennyire tudom igen, bár nem próbáltam, engem nem érint.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1588) dchard válasza kormoczi (#1584) üzenetére


dchard
veterán

Még annyit a HW NAT-ról, most néztem újra, és még a korábbihoz képest is jobb az eredmény:

900/200-at PPPoE-n keresztül 5% alatti terheléssel tolja a cucc. Korábban a feltöltésnél jóval nagyobb volt a terhelés, most már azt is kireszelték, gyakorlatilag nulla terheléssel lehet átnyomni a gigabites kapcsolatot akár PPPoE-n is.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1589) g0dl


g0dl
addikt

Az új 18.06 openwrt-ben benne lesz a gyorsított NAT?

(#1590) hudyfiu válasza g0dl (#1589) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Felraktam az RC1 openwrt-t.
Kitolja a gigabitet is kábelen.

A wifi iszonyat kínlódós.
Alap beállításon nem volt baj.
Ha elkezdtem piszkálni vagy sok eszköz van wifin szakadozik.
Volt hogy a jelszót eltávolította magától.

Ment most egy napig, semmi baja nem volt, ahogy haza jöttünk, + 3-4 eszköz wifin, egyből megbolondult.
Valami még nem az igazi.

(#1591) alevan válasza hudyfiu (#1590) üzenetére


alevan
őstag

Elvileg az RCbe pont bekerült egy MT driver update is, ami instabillá teszi a wifit.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#1592) hudyfiu válasza alevan (#1591) üzenetére


hudyfiu
senior tag

De jó.
Snapshot-ban is benne lehet?
Nincs már ilyenekhez türelmem.
Azt hittem végre tényleg jó lett.
Erre csak a szívás van már megint vele.

(#1593) dchard válasza hudyfiu (#1592) üzenetére


dchard
veterán

Nálam snapshot van, 2-3 eszközzel wifin, és teljesen jól működik, bár alaposan nem teszteltem (a wifit).

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1594) hudyfiu válasza dchard (#1593) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Érdekes mert a snapshot egész stabil, nem dob le wifiről senkit de 1000-es pingek vannak :)

(#1595) alevan válasza hudyfiu (#1592) üzenetére


alevan
őstag

Elvileg ez a commit cseszi meg a wifit:

[link]

Nekem pl. egy nap uptime után a Xiaomi Mi5s telefonom nem akar csatlakozni a wifire. Az Intel wifis Cube 7 Book tabletem viszont tökéletesen megy.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#1596) hudyfiu válasza alevan (#1595) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Na majd egyszer valamikor még rápróbálok.

Amúgy lehet hogy valamit elrontottam?
Most visszaraktam a padavan-t és benne maradt alapból az összes beállításom.
Az hogy lehet?
Mondjuk kivételesen örültem neki mert a padavan beállítás mentésem eltűnt de ez így furcsa.

(#1597) suste válasza hudyfiu (#1596) üzenetére


suste
veterán

Én is pont azon töprengtem, hogy feltegyem-e majd az új stabilt, de hát így lehet marad a Headless build.
Nem értem, hogy stabilba miért tesznek utolsó pillanatba frissült dolgot, amit még nem teszteltek.... persze lehet, hogy még kikerül belőle mire végleges lesz....
(Stabilban csak a állandó full repo érdekel, mert ki tudja mit hoz a jövő :) )

(#1598) dchard válasza hudyfiu (#1594) üzenetére


dchard
veterán

Vannak azért furcsaságok: például ha bekapcsolom akár a software akár a hw offload-ot, nem tudok PPTP kapcsolatot felépíteni a router mögötti PC-ről...

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1599) woodworm válasza hudyfiu (#1596) üzenetére


woodworm
veterán

Nem minden partíciót állítottál helyre visszaálláskor. A padavan az uboot környezeti beállításai után teszi a sajátjait.

(#1600) hudyfiu válasza woodworm (#1599) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Ettől lehetett az, hogy az openwrt nem ment rendesen?
Padavanról mentem át openwrt-re.
Az elején nem volt vele nagy baj amúgy.
Csak egy idő után teljesen megborult a wifi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.