Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:25:26

LOGOUT.hu

Specifikációjához képest meglepően olcsó router, ami AC1200-as Wifi-t és gyári firmware-val is több hasznos szolgáltatást ígér (fájlmegosztás, dlna, nyomtató megosztás, stb.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Multibit válasza suste (#899) üzenetére


Multibit
veterán

Én sem akarok vitát, csak a tapasztalatomat írtam le. Igaz, nekem offtopic routerem van, de közvetlen rálátás nélkül is azért elfogadható sebességet produkál gyári fw-vel és LEDE-vel. Ezeket csak tesztelés céljából rögzítettem, ami vezetéken használható, az nálam is vezetéken lóg (a laptop is).

(#902) woodworm válasza fraba (#898) üzenetére


woodworm
veterán

Annak idején a milyen router topikban szerintem eléggé fel lett híva a figyelmed, hogy csak custom fw-vel üzemel tökéletesen. Sajnos a gyári ilyen, ezen nem lehet segíteni. Ha az ipv6 üzemben van, le kell tiltani, legtöbbször azzal van a gond.

(#903) fraba válasza woodworm (#902) üzenetére


fraba
aktív tag

Igen, tudom, hogy mondtátok. Emlékszem is. De az azért nonszensz egy ilyen volumenű gyártótól, hogy egy olyan eszközt adjon ki, ami az ALAPVETŐ funkcióját nem képes ellátni. Hogy nem megy rajta a DLNA, a VPN meg az FTP és még ki tudja mi, az MOST nem releváns.
Ez az egész olyan, mintha vennél egy zsír új autót egy vagyonért, és 20 kilométerenként lefulladna....Te sem kezdenéd el rögtön hackelgetni, hanem jogosan lennél kiakadva.

(#904) Tyrel válasza fraba (#903) üzenetére


Tyrel
őstag

Milyen volumenű gyártóról is van szó?... :P

Szerintem ill. az én ismerősi körömben a D-Link-nek kifejezetten rossz híre van, elsősorban pont az eszközeik ratyi szoftverezettsége miatt, de egyébként megbízhatóságban sem piacvezetők épp...

Én is úgy vettem a DIR-860L-t, hogy a benne lévő CPU és az ár voltak az elsődleges szempontok, egyébként tudtam hogy egy ipari hulladék (már gyári állapotában) ahogy itt mindenki - ha jól látom neked is szóltak.

Persze az észrevétel attól még jogos, mondván gyárilag is mennie kéne legalább az alap funkcióknak (nálam mondjuk mentek is, többnyire), de... ez ilyen, ill. a D-Link ilyen, szerintem gariztatni sem fogod tudni ilyen indokokkal, mert ennél jobbra nem tudják cserélni, max. más típusra.

Padavan a te barátod, vagy ha olyat akarsz amin a gyári firmware is használható, akkor vehetsz Asus-t, csak náluk egy olyan router amiben hasonló képességű CPU van 30-40 környékén kezdődik. :U

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#905) kzkz


kzkz
őstag

Sziasztok!

Ilyen nyomtatót szeretnék venni, elsősorban az ára és a kétmagos procija miatt, továbbá az openwrt, azaz inkább a LEDE miatt. Nem szívesen adnék ki 2-3x ennyit egy linksys wrt1200ac-ért, ezért húz inkább a szívem a dlink felé.

Olvastam a vásárlói hozzászólásokat a különböző boltoknál, és sokan írják, hogy nem stabil,dobálja a kapcsolatot. Openwrt/LEDE-vel már stabil vagy itt is vannak gondok?

Előre köszi a rá vagy lebeszélést :)

Üdv,
KZ

(Jelenleg egy TP-Link TL-WR1043ND v1-et használok openwrt-vel, de kezd szűkös lenni az erőforrása, néha megmagyarázhatatlan dolgokat produkál, nincs wifi, alig tudok belépni a web-en a router-be, majd újraindítás után megint jó...)

(#906) Tyrel válasza kzkz (#905) üzenetére


Tyrel
őstag

nyomtatót?... :DDD

Stabil LEDE-vel is, de a WiFi nem a legjobb vele, már a jelenlegi stable verzióval. Elvben van már olyan LEDE branch amin újabb WiFi driver van amivel jó, illetve a LEDE alatti viszonylag lassú NAT sebességére is van már megoldás, de hogy ezek a stable LEDE branch-ig mikor jutnak el azt ne tőlem...

Alapvetően nagyon jó router, főleg az árához képest, de a gyári firmware kuka. A LEDE nem rossz rá, de még alakulóban van, no meg ott van még a Padavan aminek megvan az az előnye hogy nagyon jó driverek vannak benne, viszont nem openWRT alapú...

Turenkarn

(#907) kzkz válasza Tyrel (#906) üzenetére


kzkz
őstag

Köszi a választ. A nyomtatót benéztem :) A 3D nyomtató topic-ot olvastam, és közben nyomtatok is, ezért lett router helyett nyomtató :DDD

Hát a stabil wifi nagyon kellene, mert a tp-linknél is néha elmegy a wifi,és nem tudok rájönni miért...

(#908) Tyrel válasza kzkz (#907) üzenetére


Tyrel
őstag

Hát ebben a többiek tudnak majd segíteni, én nem LEDE-vel használom... A stable LEDE branch-ben lévő WiFi driverekkel elég nagy a szórás, de az 5 GHz sávon a többségnek jó ill. stabil, még ha egy kicsivel lassabb is mint a többi fw-vel. 2.4-en már több a probléma. Alapvetően a LEDE mostani WiFi drivereivel látszólag nagyon érzékenyek az elektromos zavarokra - ha jól emlékszem itt pl. egyik emberkének attól javult meg hogy kicsit messzebb rakta tőle az USB-s vinyót... :N
De létezik már a jó WiFi driver LEDE alatt is, láttam is a branch-ét elég bíztató mérésekkel (meg nem mondom már hogy hol, lehet valahol itt visszább), csak tőlem biztosan nem fogod megtudni hogy a stable LEDE-t az mikor éri el... :B

Jó nyomtatást! ;)

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#909) markussandor válasza kzkz (#907) üzenetére


markussandor
senior tag

Hát a stabil wifi nagyon kellene, mert a tp-linknél is néha elmegy a wifi,és nem tudok rájönni miért...

LEDE-vel használom de csak 5GHz AC-s wifivel. Majdnem nonstop online voltam a múlt héten, egyszer sem szakadt meg a kapcsolat, pedig VPN-en keresztül távmunkáztam, közeben filmet néztem a másik monitoron.
A mobilon sincs negatív tapasztalatom, kint a kertben is használható, persze már azért lassabb.

(#910) suste válasza kzkz (#905) üzenetére


suste
veterán

legalább 1 oldalt olvass vissza, hogy hasonló hibába (panaszkodásba) ne essél :)

(#911) Payskin válasza fraba (#898) üzenetére


Payskin
tag

Szia!

Nem biztos, hogy a router a hibás. Én is gyári FW-rel használom (csak csendben követem a témát), és pár hete figyeltem fel ugyanerre: leszakadások, reggel sem a telefon, sem a notebook nem kap WiFin netet, és egyszer rajtakaptam a routert a narancssárga lámpán is. Csakhogy egyik esetben sem a router miatt volt, a DIGI volt leszakadva. Hogy miért nem kapcsolódik vissza automatikusan, az jó kérdés, de a routert nem piszkáltam, csak bementem az admin felületre és nyomtam egy reconnectet.

Mondom, ez pár hete fordult elő 2-3 alkalommal (főleg reggelenként, egyszer délután) egymás után, és azóta elmúlt. Viszont a napokban megint vacakolást éreztem a szolgáltatásban, és ekkor vettem észre, hogy NAT-ra kerültem a DIGI-nél. Érezhetőbben szarabb a szolgáltatás, néha nehézkesebben töltődnek a dolgok, néha egyáltalán nem jön a bit a csőben. Szerencsére egyetlen telefonnal el lehet intézni a vevőszolgálat felé, és 3 órán belül már volt rendes IP-m.

[ Szerkesztve ]

(#912) szabipasi


szabipasi
csendes tag

Sziasztok!

Kérlek segítsetek hogy hogyan tudom kivitelezni a következőt:
Kíváncsiságból a 860l-t beüzemeltem Padavan firmware alatt! Eddig nagyon tetszik csak egy problémába ütköztem! A szomszédnak én adok sebesség korlátozott internetet de ezzel nem lehet megoldani!
Hogyan tudom úgy összekötni és beállítani egy 1043nd v2-vel hogy a LAN része egy hálózatba legyen a 860-al , a WIFI része pedig a " SZOMSZÉD HÁLÓZATBA" kerüljön ?

üdv: Szabolcs

(#913) woodworm válasza szabipasi (#912) üzenetére


woodworm
veterán

A wifi beállításoknál lehet guest ap-t létrehozni. Azt nem tudom hirtelen, hogy a fix linksebesség sávfüggő vagy külön lehet a gustnél is állítani. Ha utóbbi akkor lehet korlátozott hozzáférést adni a szomszédnak.

(#914) hudyfiu válasza woodworm (#913) üzenetére


hudyfiu
senior tag

6Mb a minimum korlátozás benne ha jól rémlik de az is kókányolás és általában nem is jó az a megoldás...

(#915) szabipasi válasza woodworm (#913) üzenetére


szabipasi
csendes tag

Köszönöm , de én a guest megszeretnem tartani és külön akarok egy Szomszed hálózatot ezért gondoltam a 2. routert !

(#916) xabolcs válasza szabipasi (#912) üzenetére


xabolcs
őstag

Ha OpenWrt/LEDE lenne rajta, akkor mondnam, hogy VLAN segitsegevel kulonitsd el a szomszed halozatot a sajatodtol, de mivel Padavan fut ezert csak etables parancsokat talaltam.

De amig nem tudsz Padavanon ket bridge-et kialakitani, addig ez csak fel megoldas, mert igy az egesz 1043-as router a szomszed halozatban lesz: levalaszthatnad az egyik portot a routereken, amin menne a szomszed net es akkor csak az az egy port lenne foglalt a szomszed halozat altal, s nem az egesz 1043-as router.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#917) vargalex válasza xabolcs (#916) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Miért ne mondhatná azt az 1043ND-n, hogy a wifi nem a LAN-hoz tartozik, külön hálózatot alkot saját DHCP szerverrel, sávszélesség korlátozással. Akár még NAT-olhat is a kettő között. Külön szabállyal pedig felveheti, hogy a szomszéd tartományból a saját tartomány nem érhető el (kivéve az ott futó DNS szerver), csak a WAN.

Alex

(#918) szabipasi válasza vargalex (#917) üzenetére


szabipasi
csendes tag

Kérhetném kicsit részletesebben a segítségedet, hogy ezt hogyan tudom kivitelezni!

(#919) vottokar


vottokar
senior tag

Bocsánat urak. Ha padavanon frissítek a legutolsó radmir általi feltöltött verzióra, kell-e valamit csinálnom utána. (reset, gyári alaphelyzetbe állítás, teljes újrakonfigurálás) Bocs a hülye kérdésért, de már jó ideje be sem kellett lépnem a routerbe, és nem igazán emlékezem, hogy mi hogy és hol is van. Viszont beindult a szakozásom és most hétvégén talán lenne időm ismét vele foglalkozni, hogy a rádugott hdd távoli elérését megoldjam. Ezért gondoltam egy utolsó verziós "firmware" feltöltéssel kezdeni a dolgot..

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#920) mozzer14


mozzer14
csendes tag

Sziasztok,
nemrég állítottam üzembe a routert padavan firmware-vel. Az mitől lehet, hogy a vezetékes net megy rendesen de a 2.4-es és az 5Ghz-es wirelesshez nem tudok kapcsolódni ? Azt írja a telefon, hogy nincs internet kapcsolat a wifi connection-nél, a user pw-t bekéri, utána keresi a hálót, majd dobja a hibát.

(#921) mozzer14 válasza mozzer14 (#920) üzenetére


mozzer14
csendes tag

Megoldottam :)
A Cisco Lan csatija a D-Link Wlan csatiba volt dugva. Érdekes előtte egy régebbi D-Link router volt a helyen, annak nem volt ezzel baja.

(#922) szabipasi válasza vargalex (#917) üzenetére


szabipasi
csendes tag

Akkor ha jól értelmezem csinálok egy "szomszed" interfészt amiben a protokollt DHCP ügyfélre állítom! Beállítom a Wifi-t , a sebességkorlátozást!
A Tűzfal - Zóna beállításoknál tudom meghozni azt a szabályt hogy, a saját tartomány nem érhető el csak a WAN. ?
De mit kell beállítani , hogy a LAN része megegyezzen a 860l-el?

(#923) vargalex válasza szabipasi (#922) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Eszedbe ne jusson! A protokoll az Statikus lesz. Adsz neki valami másik tartományt, és engedélyezed a DHCP kiszolgálót az interface-on. Éppen úgy, mint eredetileg LAN esetén. Majd a Wifi-t beállítod úgy, hogy ehhez az új hálózathoz tartozzon. A tűzfalon is érdemes egy önálló zónába tenni és a LAN és a szomszed interface között a NAT-olást (áltcázást) be kell kapcsolni. A sávszélességet korlátozhatod wshaper-el, vagy qos-el.

Az utolsó kérdést nem értem. Ha a DIR-860L-et LAN-LAN kötöd össze az 1043ND-vel, akkor pontosan így lesz.

Szerk.: Most jut eszembe egy egyszerűbb megoldás: a switch-et úgy konfigurálod, hogy az összes LAN portot is a WAN VLAN-jába (eth0) teszed át. Így a WAN interface-od (azaz az összes port) a DIR-860L-től fog IP-t kapni, a Wifi pedig önálló (LAN) hálózat lesz, csak ugye nem fog hozzá vezetékes interface tartozni. Nem tudom, hogy ez így érthető-e.

Alex

(#924) xabolcs válasza vargalex (#923) üzenetére


xabolcs
őstag

Ez tenyleg egyszerubb! :K

A router elerhetoseget valamilyen szinten korlatoznam a jelszavan felul. Persze tul szigoru korlatozas eseten a WAN fele nyitnek egy ssh szervert a kizarast elkerulendo. :)

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#925) szabipasi válasza vargalex (#923) üzenetére


szabipasi
csendes tag

vargalex, xabolcs Köszönöm mindkettőtöknek! :R

Nagyából értem (talán) ! Ez a switch-es részt annyira nem értem, de megnézem!

Szabolcs

[ Szerkesztve ]

(#926) xabolcs válasza szabipasi (#925) üzenetére


xabolcs
őstag

A 'switch' menupontban beallitod a dolgokat!

Alapertelmezetten a 2-es VLAN-ban van a WAN port, abba a VLAN-ba tedd a LAN portokat is!

A 100-as VLAN ne zavarjon, egy PPPoE teszthez kellett. ;)

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#927) szabipasi válasza xabolcs (#926) üzenetére


szabipasi
csendes tag

Hálásan köszönetem nektek! :R Pontosan úgy működik ahogyan szerettem volna! Szabolcs

(#928) xabolcs válasza szabipasi (#927) üzenetére


xabolcs
őstag

A te LAN-od elereset a szomszed LAN-bol majd tiltsd le valahogy, ha eddig nem tetted volna!

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#929) szabipasi válasza xabolcs (#928) üzenetére


szabipasi
csendes tag

Figyeltem rá! Igazából csináltam neki egy "vendég" hálózatot "szomszed" néven! (Másik tartomány, tűzfalon is külön zóna...)

Szabolcs

(#930) suste válasza szabipasi (#929) üzenetére


suste
veterán

Ha LAN-ra csinálsz vendéghálót (tehát a LAN NAT-ol és innen kapja a vendég a netet), akkor nem elég a NAT, hanem ott külön kell tiltani a saját hálózatot, hiszen kifelé szabad az út.....
nem olvastam a teljes sztorit, ha nem LAN-ról van szó, akkor nem szóltam:)

(#931) Capricornhun


Capricornhun
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy sikerült valakinek DIR860L-en Padavan alatt nginix-et, plexservert-et működésre birni?

Üdv.:
C

(#932) szabipasi válasza suste (#930) üzenetére


szabipasi
csendes tag

Csináltam neki külön hálót is!

(#933) vargalex válasza szabipasi (#932) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Attól még a NAT miatt az előtte lévő hálózatot eléri. Ezt tűzfalon rule-van lehet tiltani (de ahogy írtam, a DNS szerver elérését - portját - viszont engedélyezd).

Alex

(#934) mozzer14


mozzer14
csendes tag

Transmission problémám van. Hiába adtam meg a portot a másik routeren nyitásra 'Could not connect to the tracker' hibaüzenetem van. Másik gépről megy rendesen port nyitás után, de a D-Link-ről nem. Hogyan tudom kideríteni mi lehet a baj ? A daemon fut a syslog szerint rendesen persze...
01:36:40 Transmission: daemon is started

(#935) szabipasi válasza vargalex (#933) üzenetére


szabipasi
csendes tag

Ja értem , de azt megcsináltam ! DNS és a DHCP portokat engedelyeztem! A LAN-t tiltottam a kép szerint!

[ Szerkesztve ]

(#936) xabolcs válasza szabipasi (#935) üzenetére


xabolcs
őstag

Az iptables-szel a sajat LAN-od ip tartomanyaba meno kereseket is le kell tiltani.

A 1043nd routernek a WAN zonajaban benne van a 860l routernek a LAN resze. Tehat a TP-LINK-et nem az egesz "internetre" engeded ki, hanem egy kisebb reszere.
Azaz a szomszedNet -> WAN iranyt is szurni kell!

Hasonloan a Padavan issue-ban, amit linkeltem par hozzaszolassal ezelott!

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#937) vargalex válasza szabipasi (#935) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Itt nincs megadva sem forrás, sem cél zóna.
Egyszerűen az 1043ND-n egy olyan rule kell, ahol a forrás a LAN zóna a cél a WAN zóna és a cél IP a DIR-860L LAN tartománya (azaz pl. 192.168.1.0/24). Közben eszembe jutott, hogy a DNS engedélyezése sem kell, hiszen az 1043ND a WAN lábán fogja megszólítani a DIR-860L DNS szerverét. A szomszéd eszközök pedig az 1043ND-n futó DNS szerverrel fognak beszélgetni.

Egyéni iptables/ebtables szabályokra nincs szükség!

Alex

(#938) suste válasza szabipasi (#935) üzenetére


suste
veterán

És tesztelted is?
Lépj fel a szomszéd -ra és próbáld meghívni a routereket..... mindjárt rájössz hogy valami nem ok...

(#939) szabipasi válasza vargalex (#937) üzenetére


szabipasi
csendes tag

Meg van csak nem látszik ! Forrás -Szomszed , cél -LAN , de akkor így nem jó ! Elkezdem elölről mert nem is jó! Most már teljesen belekeveredtem! Ha 860 192.168.1.1 akkor az 1043-nak mi legyen a címe ?Ha swichesitem hogyan érem el? Milyen sorendbe kell csinálni és mit? Teljesen összekeveredtem!

(#940) vargalex válasza szabipasi (#939) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Először tisztázzuk, hogy melyik lehetőséget választottad. Mert, ha jól értem, akkor nem az egyszerűbb utat és a két routert LAN-LAN kötötted össze...

Alex

(#941) szabipasi válasza vargalex (#940) üzenetére


szabipasi
csendes tag

Az elejéről kezdem! Amelyiket egyszerűbb kivitelezni azt fogom csinálni! Mondjuk az jó lenne ha minél több LAN portom lenne!

[ Szerkesztve ]

(#942) vargalex válasza szabipasi (#941) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Akkor csináld azt, amit itt írtam a végén. Itt láthatod a hozzá tartozó switch beállítást is.
Előtte a Wifi-t állítsd be és kapcsold be, a LAN interface IP-jét változtasd meg pl. 192.168.2.1-re (más tartományban legyen, mint a DIR-860L). Ezt azért tedd meg, mert ha a switch config-ot megváltoztatod, és a wifi-t nem kapcsolod be, akkor nem tudod elérni a routert. Persze azt is megteheted, hogy az egyik vezetékes portot meghagyod management interface-nak.

Aztán jöhet a tűzfal config-ja.

Alex

(#943) szabipasi válasza vargalex (#942) üzenetére


szabipasi
csendes tag

Köszönöm az összefoglalót ! (A kisfiam felébredt úgyhogy csak később tudom folytatni!) jJlentkezem!

(#944) mozzer14


mozzer14
csendes tag

No akkor most segítsetek, Miért nem tudok a Cisco routeren semmit kinyitni a D-Link felé. Ez a transmission baja is. De ugyanez van transmission webui, vagy SSH nyitással is. Padavan firmware van fent.


Más eszköz port forwardja simán működik, torrentre, vagy torrent webui-ra is.
A 44-es végű a D-Link, a másik a 14-es végű egy linuxos mini fájlmegosztó, arról simán megy a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#945) vargalex válasza mozzer14 (#944) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A D-Link-en az 51413-as porton hallgat a transmission? Fut a transmission az ellenőrzés pillanatában? A Cisco és a D-Link hogy van összekötve? A D-Link NAT-ol?

Alex

(#946) mozzer14 válasza vargalex (#945) üzenetére


mozzer14
csendes tag

Igen, azon a proton. Fut a transmission, lan-on látom.Lan csatlakozókon vannak összekötve. Netezni tudok kifelé a d-linkről menő gépről is kifelé. A NAT-öt hogyan tudom ellenőrizni ?

(#947) kzkz


kzkz
őstag

Sziasztok!

Végül megvettem a routert, egyelőre gyári fw van rajta. Egy openwrt-s tplink után raktam be.

Azt hogy tudom beállítani, hogy a tplink dhcp servere (192.168.1.1) ossza ki a dlink wifi-jére csatlakozó gépek IP-jét is?

Jelenleg ez a (192.168.0.1)-ből adja ki az ip-ket, hiába állítom át a dlink lan ip-jét 192.168.1.222-re és kapcsolom ki benne a dhcp szervert, reboot után megint (192.168.0.1)-ként látszik, és a rá csatlakozó gép is (192.168.0.x) ip-t kap :(

A primary és secondary dns is a (192.168.1.1)-re van állítva a dlink-ben.

[ Szerkesztve ]

(#948) xabolcs válasza kzkz (#947) üzenetére


xabolcs
őstag

Nagy baj lenne a ket routert megcserelni?

A D-Link lenne a fo router, s Openwrt-vel megcsinalnad, amit szeretnel.
Ha esetleg szolgaltatasok futnak a TP-Linken, akkor tedd DMZ-be vagy allits be neki portforwardokat!

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#949) kzkz válasza xabolcs (#948) üzenetére


kzkz
őstag

Végülis megcseréltem, sőt csak a dlink maradt. Felment rá a stable lede, és később a snapshot is. Hát a wifi rögtön használhatlan is lett, ott volt mellette a laptop és 0,05mbps volt a sebesség. :(
Kénytelen voltam visszarakni a gyárit, ezzel 50mbps.

Viszont itt ha átállítom a dns szervert, hogy ne a 0.1-et ossza, hanem 1.1-től,akkor újraindul kis idő múlva :(
Ez a gyári fw egy nagy fos. Miért csak max 15 fix ip-t, és 15 port forward-ot lehet beállítani??????? :O

Azt hiszem visszaviszem, és veszek egy TP-LINK TL-WR1043ND v4-et, a v1.1 helyett...

(#950) woodworm válasza kzkz (#949) üzenetére


woodworm
veterán

Padavan?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.