Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:25:26

LOGOUT.hu

Specifikációjához képest meglepően olcsó router, ami AC1200-as Wifi-t és gyári firmware-val is több hasznos szolgáltatást ígér (fájlmegosztás, dlna, nyomtató megosztás, stb.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) Empotempo válasza vargalex (#1248) üzenetére


Empotempo
csendes tag

Köszi szépen! Elgondolkodok rajta! Tudnátok ajánlani valamit jó ár-érték arányban?

(#1252) hudyfiu válasza Empotempo (#1247) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Nekem is ezt csinálja 1 letöltés közben is, igaz hogy van benne vagy 400 torrent de alig tölt fel ja és HDD van rajta.

(#1253) suste válasza hudyfiu (#1252) üzenetére


suste
veterán

nem lehet hogy csak elszálltatok a peer számmal?
a TM "gyári" beállítása nem routerre készült, hanem pc-re!
routeren le kéne venni 20/40-re, de pendrive esetén még lejjebb mennék (10/20)

(#1254) dchard válasza suste (#1253) üzenetére


dchard
veterán

Nem beszélve arról, hogy a 128MB ram ebben a routerben elég kevés --> kicsi cash méret ami még rádupláz a pendrive-ok legendásan szar random write/random read teljesítményére. Elég ha csak egy kis random write van a pendriveon, máris lehúzhatjuk az olvasási teljesítményt is. Egy pendrive teljesen alkalmatlan erre, vagy csak nagyon erős korlátokkal.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1255) suste válasza dchard (#1254) üzenetére


suste
veterán

na igen
kiborító ez a flash meg RAM szarrágás ami megy a gyártóknál
a Tplink-C5v1-nél talán éppen elment a 16/128, de ezen már be kellett üzemelni +128MB swap-et nekem is (különben leállt a TM+miniDLNA), pedig ugyan annyi program ugyan olyan beálításokkal fut most is...
kiváncsi lennék mennyivel lehet drágábban beszerezni 2017-ben egy 256MB-os RAM-ot a 128 helyett :F
gondolom lassan majd az kerül többe, hogy ilyen kicsit gyártsanak :))

(#1256) dchard válasza suste (#1255) üzenetére


dchard
veterán

Nekem szerencsére nem gond, mert van egy microserverem minden másra, csak NAT+VPN van a routeren, arra pedig elég jó. De a következő beszerzésem biztosan egy OWRT/LEDE képes sima board lesz, és magamnak fogok építeni rá olyan rádiót amilyet akarok. Korábban woodworm által linkelt megoldások kifejezetten szimpatikusak, csak az a baj, hogy az olcsó laptopba való miniPCIe rádiók nem tudnak csak 32mW-ot a 100 helyett.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1257) Empotempo


Empotempo
csendes tag

Egyre jobban foglalkoztat a gondolat, hogy beruházok egy HDD-ba. Egy "Seagate 1TB 5400rpm SATA-600 2,5" 128MB 7mm ST1000LM048" jó választás lehet ehhez a routerhez? Távoli tervekben szerepel egy NAS vásárlása, ezért mindenképp olyat szeretnék, amit később abba is beépíthetek.

(#1258) Gyurka6 válasza dchard (#1256) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Figyelembe véve az antenna 2-5dB nyereségét, a routerek sem-igen tudhatnak többet.

Gyurka

(#1259) dchard válasza Gyurka6 (#1258) üzenetére


dchard
veterán

Igen, de az antenna nyereség miért változna? Van egy 3dBi-s antennám, amire most ki tudok nyomni 100mW-ot is (ha szükséges), míg egy olcsó kártyával 32mW-nál lesz a limit.

Az más kérdés, hogy mivel a kliens oldal többség (laptop, telefonok, tabletek) nem tud többet 32mW-nál, ezért felesleges ennél sokkal többel lövöldözni AP oldalon is, mert csak interferit csinálunk a szomszédoknak. Másik dolog, hogy a kliensnek szánt olcsó kártyák - hiába ugyanaz a chipset - valahogy nem működnek olyan jól AP módban, különösen ha több nagy sebességű kliens csatlakozik hozzájuk. Na mindegy, ez nem ide való, csak megjegyeztem mint érdekességet :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1260) woodworm válasza dchard (#1259) üzenetére


woodworm
veterán

Az alis store-ban ott vannak mellette a viszonylag olcsó meditek kártyák, a dbm értékek fel vannak tüntetve. A 860l konfigurációja hamar összerakható egy kis ram többlettel. Opcióként lehet kérni többet ramot és flasht is.
Ha valaki a jelenlegi 2,4 GHz-es helyzeten próbál javítani mondjuk atheros chipekkel, akkor a mikrotikes kiegészítők között talál nem túl drágán kártyát.

(#1261) hudyfiu válasza suste (#1253) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Magas volt a peer beállításom, ezt el is felejtettem.
Javult is a helyzet bár a cpu terhelés nem volt magas eddig sem.

(#1262) fecus válasza dchard (#1256) üzenetére


fecus
őstag

Ez esetleg?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#1263) Gyurka6 válasza dchard (#1259) üzenetére


Gyurka6
őstag

Már úgy gondoltam, hogy olyant teszel rá amilyen van/akarsz, az 5-össel kb. ki is sugározza az engedélyezettet.

Gyurka

(#1264) xabolcs válasza dchard (#629) üzenetére


xabolcs
őstag

Ebbol a mt7530-dsa-performance branch-bol hogyan kell forditani a routerunkre?

Kell valamit X-elni a make menuconfig lepesben?

Esetleg a Netfilter “Flow offload” / HW NAT temat olvasta valaki, esetleg probalta mar?

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#1265) dchard válasza xabolcs (#1264) üzenetére


dchard
veterán

Nem próbáltam még, de érdekes, hogy John egyelőre nem gondolta úgy, hogy ez megérett a master merge-re, és elég régen abbahagyta. Engem elsősorban nem is a HWNAT, hanem a hardveres AES motor érdekelne VPN-hez.

A netfilteres megoldást valószínűleg előbb fogjuk látni, mivel az működik a 4.14-es kerneltől felfelé, de egyelőre csak az integrálást készítik elő LEDE oldalon, tehát ez is odébb van még.

Időm nem nagyon van erre, de ha valamelyik ismertebb működképes build-be belerakják, szívesen kipróbálom mindkettőt.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1266) Robez88


Robez88
tag

Üdvözlet,

van valakinek jó módszere sftp elérés megoldására? A routerhez csatolt merevlemez tartalmát ftp://Family@***.ddns.net címen akarom megosztani, de a sima ftp kapcsolatot nem szívesen használnám.

Köszönöm

(#1267) xabolcs válasza Robez88 (#1266) üzenetére


xabolcs
őstag

Az OpenWrt/LEDE-vel szallitott FTP szerver (vsftpd) tudja a kivant sftp protokollt.

sftp, ssl ftp kulcsszavakkal kiegeszitve a vsftpd-re valo keresest forumon belul vagy google-n, fogsz talalni beallitasi utmutatokat! :K

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#1268) suste válasza xabolcs (#1267) üzenetére


suste
veterán

Csak sajnos nem fog működni a vsftpd.
Legalábbis én meg nem láttam működőt, igaz csak stabil verziokkal próbáltam (15.05.1, 17.01.1-4).
Reméljük lesz teljesen új stabil nemsokára (18.01.1? :) ).

(#1269) xabolcs válasza suste (#1268) üzenetére


xabolcs
őstag

Jajjj, ezt elfelejtettem irni, pedig eszembe volt, hogy hsz iras elott! :R

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#1270) xabolcs válasza Robez88 (#1266) üzenetére


xabolcs
őstag

(#1268) suste valasza alapjan kiegeszitve: az emlitett vsftpd a 860L routerunkon stabil OpenWrt/LEDE alatt nem mukodik, ezert SNAPSHOT verziot kell hasznalnod, aminek hasznalata nem annyira gordulekeny, mint a stabil kiadase! (Pl. kezzel kell telepiteni LuCi-t, a kernel fuggo csomagok egy nap utan, elavulas miatt fuggosegi hibaval leallnak telepiteskor, …)

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#1271) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Sziasztok!

Padavanról Lede-re.
A mentések visszaállítása... (kösz a leírást! :R )
"Innentől mehet rá gyári/openwrt/lede is." - melyik? factory vagy sysupgrade
Lede-ből melyik az ajánlót?

By

[ Szerkesztve ]

Vigyorka

(#1272) woodworm válasza Vigyorka (#1271) üzenetére


woodworm
veterán

Ha ez az én leírásom lenne és a recovery-ben vagy, akkor factory-t tegyél rá.

(#1273) dchard válasza xabolcs (#1264) üzenetére


dchard
veterán

Megkaptuk a válaszokat a kérdéseinkre:

1. A DSA branch azért nincs még masterben, mert egyelőre csak IPsec-kel működik, de azzal sem tökéletes a buli, mivel a működéséhez nyúlkálni kell a hálózati stack-be így jó eséllyel sosem kerül a master-be. Talán lesz belőle OpenVPN képes változat, de nem mostanában.

2. A netfilter flow offload elég egyszerű téma, mivel csak a 4.14-es kernelre váltás kell hozzá, ez folyamatban van (a ramips jelenleg 4.9-en van). Szerintem max. 1-2 hónap, és látni fogjuk ezt a master-ben. UGyancsak biztató, hogy a patchset mögötti developer a linux kernel netfilter ágának egy legendás alakja.

Gondolom a korábbi nagy üdvöskét, az SFE-t ezért sem erőltetik, mert lett helyette generikus kernel infrastruktúra.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1274) Vigyorka válasza woodworm (#1272) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Szia!

A Te leírásod az alap... :R

Köszönöm!

Vigyorka

(#1275) xabolcs válasza dchard (#1273) üzenetére


xabolcs
őstag

Hehe, jo lesz akkor ha elkeszul az a fejlesztesi ag, mert engem meg pont a masik fele, a switch driver atalakitasa (DSA) erdekel.

Az a "Flow offload", ha elkeszul, akkor az OpenWrt/LEDE ingyen megkapja. :)
Remelem legalabb olyan jo lesz, mint az SFE.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#1276) dchard válasza xabolcs (#1275) üzenetére


dchard
veterán

2.5-3-szoros gyorsulásról írt a fejlesztő ami nagyjából egybe vág az SFE-n mért eredményekkel, kb. ugyanazt és ugyanúgy is csinálja. A linkben még jó esélyt írt a csávó a DSA szerű driverek későbbi merge-elésére, de a fogadnék egy vastagabb összegben, hogy előbb fogjuk látni a netflow megoldást, mint az SFE-t vagy a DSA-t masterben.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1277) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv!

Megtetszett ez a router, bár picit fentebb gondolkodtam árban, de a feleségem is beleszólt, miközben nézegettem őket, hogy ezt milyen könnyű takarítani :DD .

Viccet félretéve, mivel hálózatkezelés terén 1 bites vagyok, akkor annyi lenne a művelet, hogy a megvásárolt routert hálózatra kötöm és utána az összefoglalóban Vargalex leírását követve és kattintgatva, felteszek egy padawant, majd beállítom és örülök?

Egy 50 nm tégla lakásban lenne használva 2 asztali pc, 2 konzol és 4-5 wifis eszközzel. Jól gondolom, hogy a padawannal már hozza egy TP-Link Archer C7 tudását és sebességét (DIGI500 van)?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#1278) vargalex válasza F.B.I. (#1277) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Igen, a telepítés ennyi. Túlszárnyalja a C7 tudását és teljesítményét (legalábbis szerintem).

Alex

(#1279) suste válasza vargalex (#1278) üzenetére


suste
veterán

Csak az AC 1300 -zal tud többet a C7, amit elég kevés kliens tud kihasználni, de azért volt már rá példa (pl Asus routerrel repeater-relayd :) ).
Minden másban tényleg jobbak az adottságai ennek.

(#1280) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Szasztok!

Új Padavan: [link]

By

Vigyorka

(#1281) F.B.I. válasza vargalex (#1278) üzenetére


F.B.I.
veterán

Köszönöm! Akkor meg is rendelem és neki állok. Ha valami probléma lenne, írok. :R

Vigyorka: ez stabil? Ha a Vargalex féle leírást követem, utána ezt, hogy tudom feltenni? Vagy várjak majd ezzel, mert még nem tesztelték?

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#1282) Tyrel válasza Vigyorka (#1280) üzenetére


Tyrel
őstag

Azért érdekelne hogy ezzel mit akar:

"reverted all changes / built from scratch"
- aha, de miért és mihez képest?...

Turenkarn

(#1283) Vigyorka válasza Tyrel (#1282) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Szia!

Új felhasználó vagyok...
A hozzáértők majd megadják a választ. (Köszönjük! :R )

By

Vigyorka

(#1284) vargalex válasza Tyrel (#1282) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Sajnos a készítő soha nem oszt meg túl sokat a változásokból, így igazából ennél többet nem lehet tudni.

Alex

(#1285) Tyrel válasza vargalex (#1284) üzenetére


Tyrel
őstag

:(

Hm, és Padavan verziókat is csak úgy érdemes frissíteni hogy full config reset és aztán mindent 0-ról, kézzel?...

Turenkarn

(#1286) woodworm válasza Tyrel (#1285) üzenetére


woodworm
veterán

Kérték már tőle pl. a beállításokat, de hallgat róla. A prometheus script elméletileg támogatná a 860l-t, de nincs hozzáférhető konfig fájl. Radmir megosztotta az orosz fórumon, később törölte vagy törölték, én időben mentettem.
A mostani frissítés valószínűleg annak szól, hogy a napokban frissült a padavan forrása. Ebbe integrálta, cserélte más verziókra a felsorolt változásokat. A hardveres titkosítás támogatását most nem írja, hogy integrálta volna. Az mtd2.bin is friss dátumú és nem egyezik a régivel, de ez menet közben is változhatott.
Én néha szoktam saját buildet forgatni, és frissítem a routerem. Nem szoktam nvram törlést végezni frissítés előtt, van, hogy gyári rendszer és openwrt is megfordult a routeren és a padavan beállításai ott csücsültek az általuk nem használt részen. Viszont ő eléggé sok mindent cserélget oda-vissza, előfordulhat, hogy szükség lehet a törlésre.

(#1287) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Sziasztok!

Új Padavan: [link]

Üdv,

Vigyorka

(#1288) alevan válasza Vigyorka (#1287) üzenetére


alevan
őstag

És egy elég részletes changelog is.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#1289) Tyrel válasza alevan (#1288) üzenetére


Tyrel
őstag

wow ez a csávó sosem írt még ilyen changelogot :C

mt76x2 <-- ő micsoda?

Turenkarn

(#1290) alevan válasza Tyrel (#1289) üzenetére


alevan
őstag

Wifi chipek. A 860Lben egy MT7612E és egy MT7602E van.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#1291) vottokar


vottokar
senior tag

Sziasztok!
Eddig elégedett padavan felhasználó voltam. Még az itt általam problémaként megírt hdd távoli elérést is sikerült megoldanom. Viszont pár hete valami történt. Elérem a merevlemezt kintről FTP-n keresztül, de az adott fileokat nem tudom olvasni. A total commander valami -777- atributumokat jelenít meg az összes file-re. Nem mókoltam semmit a padavanban. (örültem, hogy sikerült megoldanom előtte a problémát :B ), maximum a feladatra használt gépemen frissülgetett a win10.
Megnéztem a router log file-ját, ezt ismételgeti:
Jan 17 12:05:23 login[902]: invalid password for 'UNKNOWN' on 'pts/1'
Jan 17 12:05:31 login[904]: invalid password for 'UNKNOWN' on 'pts/2'
Jan 17 12:05:33 login[905]: invalid password for 'admin' on 'pts/0'
Jan 17 12:05:39 login[906]: invalid password for 'UNKNOWN' on 'pts/1'
Jan 17 12:05:43 login[908]: invalid password for 'admin' on 'pts/2'
Jan 17 12:05:48 login[909]: invalid password for 'UNKNOWN' on 'pts/0'
Jan 17 12:05:55 login[910]: invalid password for 'UNKNOWN' on 'pts/1'
Jan 17 12:05:56 login[911]: invalid password for 'UNKNOWN' on 'pts/2'
Mit bénázhattam el?
Amúgy felraktam az azóta radmir oldalán megjelent frissítést. Nyugaton a helyzet változatlan.....

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#1292) woodworm válasza Tyrel (#1289) üzenetére


woodworm
veterán

Olvassa a topikot? :DDD

(#1293) Tyrel válasza woodworm (#1292) üzenetére


Tyrel
őstag

Persze csak úgy alkalmi süketként, mindig épp azt ami érdekel. :P

Oh well, ezek szerint kapott a Padavan egy új wifi drivert - az vicces mert már az eddigivel is körberöhögte még a gyári fw-t is. :)

Hétvégén felpattintom a routerre és meglátom mit tud. :)

Turenkarn

(#1294) Capricornhun válasza vottokar (#1291) üzenetére


Capricornhun
tag

Esetleg próbáltad már AiDisk Wizard segítségével újra beállítani az ftp szervert?

(#1295) Capricornhun válasza vottokar (#1291) üzenetére


Capricornhun
tag

Az frissített padavan firmware után putty segítségével opkg update és opkg upgrade , restart parancsok ajánlottak. Frissült a samba szerver csomag is pl.

[ Szerkesztve ]

(#1296) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Amennyiben felrakom majd a Vargalex féle útmutatóval a padavant, utána az újabb verzióra (mert gondolom a leírásban régebbi van), hogyan tudok frissíteni (1 bites hálózatkezelő vagyok :B )???
Vagy előbb próbáljak egy egyszerűbbet LEDE-t, Openwrt (2 asztali PC, 2 játék konzol kábelen, sok wifi eszköz, kicsi lakás, téglafalak)?

Mikor hozza már a futár. :U

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#1297) woodworm válasza F.B.I. (#1296) üzenetére


woodworm
veterán

Ha már padavan rajta, akkor egyszerűen az adminfelületen lehet az új verziót feltenni. Ha ki szeretnéd próbálni a lede-t, akkor ezt a padavan felrakása előtt tedd. Ha nem vagy vele megelégedve jöhet a csere.

(#1295) Capricornhun
Szerintem ennek entware nélkül nem sok értelme van.

(#1298) Capricornhun válasza woodworm (#1297) üzenetére


Capricornhun
tag

Ez így igaz.

(#1299) vottokar válasza Capricornhun (#1294) üzenetére


vottokar
senior tag

Természetesen próbáltam újra beállítani. De sajnos nem változott semmi. :(

Hát sajnos a többi nekem kínai. Furcsállom is, hogy az újabb radmir féle verziókban a trx-en kívül (amit ugye egységsugarú felhasználók frissítenek a padavan felületéről) az mtd2.bin is módosul. Ez hogy a fenébe történik meg alapesetben, ha ugye csak a trx-et lehet a flashelésnél feltölteni. Bele van ágyazva? (mondom, hogy hü*e vagyok hozzá)

[ Szerkesztve ]

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#1300) F.B.I. válasza woodworm (#1297) üzenetére


F.B.I.
veterán

Köszönöm! :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.