Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:25:26

LOGOUT.hu

Specifikációjához képest meglepően olcsó router, ami AC1200-as Wifi-t és gyári firmware-val is több hasznos szolgáltatást ígér (fájlmegosztás, dlna, nyomtató megosztás, stb.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) suste válasza vargalex (#1800) üzenetére


suste
veterán

Pár hsz-szel visszább linkeltem a csomagolástát... most mobilról vagyok csak....

(#1802) xabolcs válasza vargalex (#1794) üzenetére


xabolcs
őstag

A wifi sebesseg meres kozben volt valami terheles a merevlemezen, vagy csak csatlakoztatva volt?

Szeretnem aktualis builddel reprodukalni a tesztet egy wifi zajos kornyezetben, lehetoleg minel pontosabban. :)

Nekem is volt nehany hasznalhato 2.4g wifis build, de kb. tavasz ota jellemzoen hasznalhatatlan wifit kapok a buildekkel.

Ja, de nalam SD kartya van folmountolva, de termeszetesen nem azt hasznalnam most a teszteknel.

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#1803) energiezolee válasza Zirowe (#1799) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Én is rendben, bár nem ugyanazt a házat! De Alin találtam ugyanolyan vezérlő chip-el ellátott usb 3.0 to sata átalakítót 3$-ért... Ha valaki szeretne venni, akkor itt a link.

Üdv : Energie Zolee

(#1804) energiezolee válasza energiezolee (#1803) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Bocs! Nem lett jó a link! Tehát: [link] Szállítással sincs 4$...

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#1805) vargalex válasza energiezolee (#1804) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Én a linkelt házat januárban vettem $3.32-ért kuponnal...

Alex

(#1806) Kisbatyu75


Kisbatyu75
tag

Sziasztok!
Az én routeremen OpenWrt 18.06.1 r7258 verzió fut. Az usb portra egy usb2-es 2 terás külső vinyó van csatlakoztatva ext4-re formázva, /mnt/sda1-be mountolva.
Feltelepítettem a minidlna-t, de sajnos nem vált be, mert a cél az lett volna, hogy egy xbox360-at lásson el streammel, de sajnos az xbox az mkv fájlokat nem látta, csak az avikat. ahogy olvasgattam még az ushare-t ajánlják, de azt meg nem tudom telepíteni, az alábbi hibát kapom:
root@LEDE:~# opkg install ushare
Unknown package 'ushare'.
Collected errors:
* opkg_install_cmd: Cannot install package ushare.

A telepítést innen vettem: [link]
Mi lehet a probléma, vagy hogy lehet a minidlna-t működésre bírni?
(a telefonomról KODI-val szépen le tudom játszani a fájlokat, xbox alól meg nem is mutatja őket, sőt van amelyiknek a mappáját sem)

[ Szerkesztve ]

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#1807) suste válasza Kisbatyu75 (#1806) üzenetére


suste
veterán

Szerintem a mkv lejátszást a Sony/Microsoft nem engedi, és nem a minidlna.
Minidlna nálam és sokmindenkinel minden formátumot átvisz.
Igaz nem a legújabbat használom, szóval akár lehet ilyen bug benne.
Egy régi telepítésével tesztelheted....

[ Szerkesztve ]

(#1808) uvyp


uvyp
csendes tag

Sziasztok!
Az a gondm a routeremmel (DIR-860L HW: B1 FW:2.03-gyári), hogy a rákötött usb hdd gyökér könyvtárát legelőször beolvasta, majd onnantól bármi változtatást csinálok rajta (törlés, új könyvtár hozzáadása) nem látszik DLNA megosztáson keresztül. Viszont ha windows megosztáson keresztül érem el, akkor minden látszik normálisan. Mitől lehet ez?

[ Szerkesztve ]

(#1809) vargalex válasza uvyp (#1808) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Gondolom a DLNA szerver (a gyári firmware nem tudom, hogy mit használ) nem kap értesítést a törlésről/új tartalom keletkezéséről. Ha van lehetőség a gyári felületen, akkor indítsd úja a szolgáltatás (akár úgy, hogy tiltod/engedélyezed).

Alex

(#1810) uvyp válasza vargalex (#1809) üzenetére


uvyp
csendes tag

Tiltottam, engedélyeztem, router kikapcs, visszakapcs, usb hdd lehúz, visszadug, firmware frissítés! és még mindig nem mutatja az új könyvtárat...

(#1811) ivana válasza uvyp (#1810) üzenetére


ivana
Ármester

Rakj fel értelmes FW-t, ez egy jó kis vas, de a gyári firmware nem túl használható. Amikor vettem akkor is csak cfw-vel volt ajánlott az ajánlós topikban.

(#1812) uvyp válasza ivana (#1811) üzenetére


uvyp
csendes tag

Tudnál ajánlani egyet? Az a lényeg,hogy stabil legyen, ne kelljen újraindítgatni, DLNA menjen, meg esetleg a wifi erősségét lehessen szabályozni/ütemezni. Más nem nagyon lényeges.

(#1813) vottokar válasza uvyp (#1812) üzenetére


vottokar
senior tag

Padavant-javaslom neked. Találsz itt telepítési leírást róla, bár sügér vagyok, de nekem is sikerült az alapján. Papiron mindent tud, amit szeretnél. Wifi betonstabil és elég erős mindkét sávon, még rácsatlakoztatott USB3-as HDD-vel is.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#1814) uvyp válasza vottokar (#1813) üzenetére


uvyp
csendes tag

Köszi, megnézem.

(#1815) Zirowe válasza Zirowe (#1799) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ma megjött vargalex által linkelt hdd ház.
Kábelen az usb olvasás gyorsult vagy 5MB/s-t (39-ről 44-re), cserébe teljesen behalt a 2,4ghz-s wifim. :D
De annyira, hogy az eszközeim már nem is látták, pedig elvileg aktív volt, okoseszközök se csatlakoztak fel rá.

Szóval úgy néz ki maradok a régi jó bevált usb 2.0-ás házamnál. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1816) Capricornhun válasza woodworm (#1729) üzenetére


Capricornhun
tag

Kernel configot hogyan kell beállítani, cserélni?

(#1817) woodworm válasza Capricornhun (#1816) üzenetére


woodworm
veterán

Bocsi, ez valahogy elsikkadt. :B
Ha hazaérek, akkor előkeresem és leírom.

(#1818) Capricornhun válasza woodworm (#1817) üzenetére


Capricornhun
tag

Előre is köszönöm. :R

(#1819) energiezolee válasza Zirowe (#1815) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Szia!
Köszi az infót! Reméljük vargalexnek lesz egy kis ideje megcsinálni az általa használt build-et, amivel Ő tesztelte és nem volt gond...

Üdv : Energie Zolee

(#1820) woodworm válasza Capricornhun (#1816) üzenetére


woodworm
veterán

A virtuális gépen kell a különböző készülékekhez való konfigurációs fájlt szerkeszteni, lecserélni.
A padavan forrást használva a
\home\user\rt-n56u\trunk\configs\boards\DIR-860L\
könyvtárban, a padavan-ng forrást használva a
\home\user\padavan-ng\trunk\configs\boards\DLINK\DIR-860L\
könyvtárban található.

Ahogy most nézem gyakorlatilag visszarakták az eredetileg sem működő konfigurációt, amivel nagyon sokáig küzdöttem. Az orosz fórumon radmir közzétette a saját konfigurációját, én azt használtam egy kicsit kiegészítve, mert a reset gomb és a ledek sem voltak rendesen konfigurálva.
A lényeg kiemelve:

Továbbá engedélyeztem a csatolt SKU fájlok használatát, így a wifi talán jobban szuperál. A fájlokat DIR-860L_boards.zip néven könyvtárastul tömörítve felraktam a gdrive-ra, az említett könyvtárba kell bemásolni őket.

[ Szerkesztve ]

(#1821) Capricornhun válasza woodworm (#1820) üzenetére


Capricornhun
tag

Boards.zip file üresnek tűnik.Ránéznél?

(#1822) woodworm válasza Capricornhun (#1821) üzenetére


woodworm
veterán

Közvetlenül a csatolt meghajtóról akartam tömöríteni, nem került bele csak a szülőkönyvtár. Most már stimmelnie kell.

(#1823) Capricornhun válasza woodworm (#1822) üzenetére


Capricornhun
tag

Köszönöm!

(#1824) Capricornhun válasza woodworm (#1822) üzenetére


Capricornhun
tag

Sikerült beállítanom. Eddig minden rendben működik. :R

(#1825) nolika


nolika
aktív tag

Üdv,

Most tapasztalom, hogy a wifim baromira szaggat, terminal random késik (ssh egy serverre).
Mely build optimalizálja a wifit rendesen?

Kerestem itt de egyelőre nem egyértelmű mely build a jó. (openwrt)

M

[ Szerkesztve ]

(#1826) nolika


nolika
aktív tag

A csávesz innen: a legutolsó release-t teszteltem.
5GHz, nincs faltávolság, de nem 100as jelerősség, nincs közvetlen légvonalbeli rálátás (2db ikeás alu gurulós szekrény)

nolserv@nolserv:~$ iperf3 -c 192.168.1.123 -p 5201
Connecting to host 192.168.1.123, port 5201
[ 4] local 192.168.1.230 port 43536 connected to 192.168.1.123 port 5201
[ ID] Interval Transfer Bandwidth Retr Cwnd
[ 4] 0.00-1.00 sec 35.2 MBytes 294 Mbits/sec 0 1.34 MBytes
[ 4] 1.00-2.00 sec 37.8 MBytes 318 Mbits/sec 0 1.34 MBytes
[ 4] 2.00-3.00 sec 34.4 MBytes 287 Mbits/sec 140 962 KBytes
[ 4] 3.00-4.00 sec 28.1 MBytes 237 Mbits/sec 2 738 KBytes
[ 4] 4.00-5.00 sec 32.6 MBytes 273 Mbits/sec 0 786 KBytes
[ 4] 5.00-6.00 sec 32.2 MBytes 270 Mbits/sec 0 816 KBytes
[ 4] 6.00-7.00 sec 39.5 MBytes 332 Mbits/sec 0 834 KBytes
[ 4] 7.00-8.00 sec 39.3 MBytes 329 Mbits/sec 0 843 KBytes
[ 4] 8.00-9.00 sec 36.9 MBytes 310 Mbits/sec 0 874 KBytes
[ 4] 9.00-10.00 sec 42.5 MBytes 356 Mbits/sec 0 909 KBytes
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ ID] Interval Transfer Bandwidth Retr
[ 4] 0.00-10.00 sec 359 MBytes 301 Mbits/sec 142 sender
[ 4] 0.00-10.00 sec 358 MBytes 300 Mbits/sec receiver

iperf Done.

Net: [link]
2,4GHz:
nolserv@nolserv:~$ iperf3 -c 192.168.1.123 -p 5201
Connecting to host 192.168.1.123, port 5201
[ 4] local 192.168.1.230 port 43540 connected to 192.168.1.123 port 5201
[ ID] Interval Transfer Bandwidth Retr Cwnd
[ 4] 0.00-1.00 sec 7.74 MBytes 64.9 Mbits/sec 1 141 KBytes
[ 4] 1.00-2.00 sec 8.07 MBytes 67.7 Mbits/sec 25 100 KBytes
[ 4] 2.00-3.00 sec 8.34 MBytes 70.0 Mbits/sec 0 147 KBytes
[ 4] 3.00-4.00 sec 8.72 MBytes 73.1 Mbits/sec 0 182 KBytes
[ 4] 4.00-5.00 sec 10.4 MBytes 87.6 Mbits/sec 0 218 KBytes
[ 4] 5.00-6.00 sec 9.36 MBytes 78.5 Mbits/sec 0 246 KBytes
[ 4] 6.00-7.00 sec 9.54 MBytes 80.0 Mbits/sec 0 270 KBytes
[ 4] 7.00-8.00 sec 9.91 MBytes 83.1 Mbits/sec 0 294 KBytes
[ 4] 8.00-9.00 sec 10.6 MBytes 89.2 Mbits/sec 0 318 KBytes
[ 4] 9.00-10.00 sec 9.28 MBytes 77.9 Mbits/sec 0 337 KBytes
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ ID] Interval Transfer Bandwidth Retr
[ 4] 0.00-10.00 sec 92.0 MBytes 77.2 Mbits/sec 26 sender
[ 4] 0.00-10.00 sec 91.7 MBytes 77.0 Mbits/sec receiver

iperf Done.

Net: [link]

Egyelőre most nincs használható USB3as HDDm, lehetőleg már lesz majd :)

Esetleg ha kell még valami, lemérem. Most szereztem be egy másik routert, ezen tudok tesztelni.

[ Szerkesztve ]

(#1827) Kisbatyu75


Kisbatyu75
tag

Sziasztok!
Hogy maradhattak meg a beállításaim úgy, hogy a d-link-es recoveryvel flasheltem fel egy új formware-t?
Ezt:[link]
Előtte a LEDE/OpenWrt-s 18.06.1-es volt fent, de gondoltam kipróbálom a másik verziót.
Még a belépési jelszót is megőrizte. Mondjuk a wlan-ok ssid-jait meg nem.

[ Szerkesztve ]

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#1828) vargalex válasza Kisbatyu75 (#1827) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A factory-t raktad fel? Miért recovery-ben, ha előtte OpenWrt volt rajta?

Alex

(#1829) Kisbatyu75 válasza vargalex (#1828) üzenetére


Kisbatyu75
tag

A factoryt raktam fel és azért a D-Linkes recoveryből, mert gondoltam így biztosabb a beállítások törlése. Azóta rákerestem van factory reset OpenWrt-hez is: [link]

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#1830) vargalex válasza Kisbatyu75 (#1829) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Factory reset van LuCI-ban is, nem muszáj parancssorozni. A beállításaid azért maradtak meg, mert ennél a típusnál a jffs2 partíció kezdete fix, amit az új firmware validnak is nyilvánított.

Alex

(#1831) csocsoszán


csocsoszán
őstag

Belenéztem!
Egy db törpe gyári borda van benne. Erre cseréltem ki!

Tudja valaki, az ott egy RAM hely?

Ez a benne lévő antenna! Mindkettő ugyanilyen! Szerintem ki kellene cserélni valami korrektre.

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#1832) woodworm válasza csocsoszán (#1831) üzenetére


woodworm
veterán

Szórásban üti az összes eddigi tp-link routeremet, miért kellene cserélni az antennát? A külsők műanyag burkolata csak placebo.

(#1833) csocsoszán válasza woodworm (#1832) üzenetére


csocsoszán
őstag

Ez például egy jó antenna! (Kibontva.)

Ez meg egy sokkal gyengébb, mindenben! Gondolom látod a hasonlóságot.

Ramot cserélt már valaki? Mondjuk 256-ra.

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#1834) energiezolee válasza csocsoszán (#1833) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Szia!
Úgy emlékszem, hogy ebben a soc maximum 128MB RAM-ot támogat, ill. kezel...

Üdv : Energie Zolee

(#1835) Gyurka6 válasza csocsoszán (#1833) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!

Az antenna(nák) passzív eszközök, csak a beléjük vezetett energiát tudják kisugározni. Egy "jó" (nagyobb nyereségű) antenna (is) csak átrendezi a sugárzási irány(oka)t. Egy központi elhelyezésű eszköz esetén a legjobb (lehet) egy mindenfelé sugárzó antenna... (bármelyik nyereséges antenna valamelyik irányba kevésbé jól fog sugározni, nyilván ezt az adottságoknak megfelelően ki lehet használni).

Gyurka

(#1836) woodworm válasza energiezolee (#1834) üzenetére


woodworm
veterán

16-bit DDR2/3 up to 256/512 Mbytes

(#1837) csocsoszán válasza woodworm (#1836) üzenetére


csocsoszán
őstag

Na ez érdekelne! Adnék még egy esélyt a routernek. (Mielőtt összerakok egy pc-t, nasnak.)
Megköszönnék minden segítséget! (Persze kipróbált biztosat.) :R

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#1838) woodworm válasza csocsoszán (#1837) üzenetére


woodworm
veterán

A 860l kapcsán nincs információm hardvermodról. Csak a soc ram támogatása miatt jegyeztem meg, hogy azért nem annyira korlátozott. Korábban linkeltem egy moduláris routert, amit lehet rendelni 512MB rammal is, de az már olyan árban van, hogy szinte jobban megérné akár pc-re építeni.

(#1839) dchard válasza Gyurka6 (#1835) üzenetére


dchard
veterán

Mély egyetértésem mellett kiegészíteném a következő dolgokkal:

1. Mindenfelé sugárzó antenna csak elméletben létezik. Még egy rendes omni-nak is van karakterisztikája: pédlául felfelé/lefelé alig vagy egyáltalán nem sugároz.

2. A router antennájának a csereberélésével én vigyáznék, ugyanis ezekenél a beépített panel antennák távolról sem biztos, hogy 50Ohm-ra illesztettek. Ha pedig nem, és valaki ráhekkel egy külső antenna csatlakozót, amire nyilván 50Ohm-os antenna kerül, kész is a baj (nem hogy nem nyert, de még rontott is az illető a helyzeten).

3. A memória bővítés engem is érdekelne, de a képen látható szabad hely a NYÁK-on biztosan nem RAM-nak van kiképezve. Sokkal inkább 48TSOP nand az amit oda be lehetne passzentolni. A RAM bővítés valószínűleg csak a mostani module leforrasztásával lehetséges. Tud valaki kompatibilis modult egyébként?

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1840) vargalex válasza csocsoszán (#1831) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ebben az eszközben nem igazán melegszik a SoC, így szerintem teljesen felesleges a borda csere.
Az antennával kapcsolatban többen reagáltak már. Én csak annyit erősítenék meg, hogy a belső antennák ellenére valóban nagyon jó a hatótáv (veri a Linksys WRT3200ACM-et is).

Alex

(#1841) csocsoszán válasza dchard (#1839) üzenetére


csocsoszán
őstag

Én úgy gondolom, hogy nem az antenna minőségének köszönhető ez a hatótáv. (Még most is úgy gondolom, hogy ez egy olcsó gagyi kivitel!) De ezt inkább hagyjuk, mert ez a számomra a legkissebb gond.
Jó lenne a ramot, ezekszerint kicserélve bővíteni! Hiába keresek sajna nem találok opciót. De hátha.....valaki már meglépte.
Nálam többször is nagyon megterhelődik (5-6 sőt 8-9-et is láttam) a torrentek és a mini dlna miatt. Sőt mostanában nagyon gyakran teljesen kifagy, csak a ki-be kapcs segít. (Ha ez nem, akkor összerakok egy htpc-t. Tudásra elég lenne nekem a lede, de jó lenne még egy kis kraft. 3d filmek lejátszása....stb.) De köszönöm szépen a segítséget! :R

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#1842) dchard válasza csocsoszán (#1841) üzenetére


dchard
veterán

Tudod mit? Mostmár kíváncsivá tettél. Áruld már el nekem, ránézésre hogy a fenébe tudod megmondani, hogy a beépített antenna gagyi-e vagy sem?

Egy antenna minőségét méregdrága műszerekkel lehet csak hitelt érdemlően megállapítani: vektor hálózat analizátorral az illesztettségét (nyereségét adott frekin), sugárzási teszttel az iránykarakterisztikáját. Ezek elvégézéséhez bő 10 millás eszközpark szükséges. Nem tudom komolyan venni azt, aki ránézésre meg tudja állapítani: egy antenna szar, vagy jó.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1843) suste válasza energiezolee (#1834) üzenetére


suste
veterán

Mir3G -t akkor még nem láttál ezek szerint? ;)
128/256! (dlink: 16/128)

(#1844) csocsoszán válasza dchard (#1842) üzenetére


csocsoszán
őstag

Nem is értem miből gondolod, hogy írogatok a levegőbe? (De nem szeretnélek meggyőzni, mert mint írtam ez a legkisebb gondom.)
Próbáltam. Tapasztalat! (Antennákhoz általában nagyon kevés adatot ad meg a gyártó.)
Ahol az ilyen nyákból kimaratott antennával nincs vagy csak ritkán van kapcsolat, kicseréljük egy ilyen jobb antennára és mindjárt, mindig van kapcsolat. A nyákból kimaratott ára kábellel dugóval kb 1000 ft környéke, a másik kb 2500-3000ft. Érthető, hogy van nem kis különbség. Az ott egy réz lap, és nem egy mikronnyi fólia. Teljesen más a kialakítása.
De kérlek, ne nyissunk vitát. Haragot meg végkép nem kívánnék, segítséget kérni jöttem. (főleg olyanon ami a legkisebb gondom.) :R

Koncentráljunk pl. a felvetett Mir3G, hátha megtudnánk oldani ezt a ram dolgot!
Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#1845) myckie2


myckie2
őstag

Sziasztok!
Eddig a gyári firmware-el használtam a router-t. Az internet borzalmas volt wifi-n keresztül, telefonokon alig töltöttek be az oldalak, youtube megállt folyamatosan, az 5Ghz jel volt amikor látható volt, volt amikor nem. Elhatároztam, hogy lecserélem a rendszert Padavan-ra ez alapján. Egyszerűen hihetetlen micsoda változás történt a gyári rendszerhez képest, mind sebesség, mind stabilitás terén. Iszonyat marhának érzem magam, hogy hamarabb nem cseréltem le. Hatalmas köszönet @vargalex-nek és mindenkinek javaslom, ahogyan mások is, cseréljétek le a gyári vackot!

Boldog karácsonyt! :)

(#1846) dchard válasza suste (#1843) üzenetére


dchard
veterán

Ráadásul van mt7621-re épülő lapraszerelt router kínából, ahol rendelheted 512MB-tal is. :)

A kérdés az, hogy vajon elég beforrasztani egy kompatibilis modult, vagy a bootloader-t is hekkelni kell?

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1847) csocsoszán válasza dchard (#1846) üzenetére


csocsoszán
őstag

Igen ezt jó lenne pontosan tudni, hogy lehet e simán cserélni.
Néztem az ilyen router árakat, nem olcsó. (Ezért gondoltam adok még egy esélyt a routernek. Egy tízest még rááldoznék.) Sajnos csak a "biztos" tuning jöhet szóba, mert inkább építek freenas-al egy pc-t. Amúgy sem egy átlag felhasználó vagyok.
(Áfát megbeszélem a főnökömmel. Nem kell ház, nem kell táp, van. Proci, alaplap, ram kijön 60-ból. Azt van egy 3D iso lejátszására is képes egységem.)

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#1848) Headless válasza csocsoszán (#1847) üzenetére


Headless
őstag

Azért azt tisztázzuk mert engem nagyon félreértettél.

Freenas egy headless fájlszerver/nas operációs rendszer freebsd alapokkal. Inkább üzleti szférában használják a zfs és egyéb (snapshot,replica,stb) képességei miatt. Írtam, hogy rengeteg más nas oprendszer van nézz körül a neked legmegfelelőbbnek. És viszonylag nagy a rendszerigénye is (8-12 gb ram).

Azt pedig ne várd, hogy secpec htpc-t csinálsz belőle. Döntsd el mit akarsz htpc-t, vagy nas-t. A kettőnek teljesen más oprendszer/gép kell..

Persze a htpc-vel fogsz tudni torrentezni, de nem a megszokott, meg manapság egy-két nasra is biggyesztenek hdmi portot, de nem az a fő csapás irány.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1849) csocsoszán válasza Headless (#1848) üzenetére


csocsoszán
őstag

Nem értettelek félre :R , csak túl keveset olvastam még utána. Ezért egy csomó mindennel nem vagyok tisztában.
Van egy himedia q10 pro-m 3d iso lejátszásra, aminek a routeren lévő 3d-ket is le kéne játszani. (A mostani felállás gyenge ehhez!)
Ami nekem kellene az, hogy kívülről és belülről is elérjem a fent lévő adatokat, filmeket zenéket, direktben lejátszani. Belülről mindennel (3d tv, q10 pro (3d iso), zenéket, a foobar-al, telefonnal mindent.). Plusz torrentezni is tudjak vele. Gigás netem van ki kéne használni! Nem kell tükrözés.
Egy erős média szerver szerűség kellene.

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#1850) vargalex válasza csocsoszán (#1847) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha nem vagy átlag felhasználó, akkor inkább építs egy mini home szervert. Itt érdemes érdeklődni, de én valami Intel J4105, vagy J3455 alapú miniITX passzív lapot javaslok (nekem utóbbi van egy AsRock Q1900-ITX után, ami szintén tökéletes volt a célra).
A routerben még ha lehet is RAM-ot bővíteni, erősebb nem lesz, így valószínű csalódást okozna.

[ Szerkesztve ]

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.