Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:25:26

LOGOUT.hu

Specifikációjához képest meglepően olcsó router, ami AC1200-as Wifi-t és gyári firmware-val is több hasznos szolgáltatást ígér (fájlmegosztás, dlna, nyomtató megosztás, stb.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) vargalex válasza Gyurka6 (#1500) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha jól sejtem, van trunk OpenWrt.

Alex

(#1502) dchard válasza vargalex (#1499) üzenetére


dchard
veterán

Igen, a normál soft offload mellett megcsinálták a HW offload-ot is:

https://git.openwrt.org/?p=openwrt/staging/nbd.git;a=commit;h=4c66462fb44bb501211197991c18ab7a3f11047e

Én ezt a verziót használom:

https://forum.lede-project.org/t/optimized-build-for-the-d-link-dir-860l/948

Baromi sokat dob, de egyelőre vannak vele kisebb gondok, ezért nincs még a trunk-ban. Mindenesetre nagyon sokat dob:

1. PPPoE-n minden nélkül 600mega körül mérek, 100%-on koppan a proci (mind a 4 szál).
2. PPPoE-n soft offload mellett 900+megabit 60-70%-os proci hazsnálattal.
3. PPPoE-n soft offload + HW offload mellett 900+megabit 15%-os proci hazsnálat mellett.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1503) vargalex válasza dchard (#1502) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem akarsz megnézni egy nem optimalizált build-et?:)
Köszi a linket. Viszont azt nem látom, hogy hogyan lehet bekapcsolni, illetve vannak-e limitációi a netfilterhez képest.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1504) dchard válasza vargalex (#1503) üzenetére


dchard
veterán

Én így kapcsoltam be (az "optimalizált" builden):

uci set firewall.@defaults[0].flow_offloading=1
uci set firewall.@defaults[0].flow_offloading_hw=1
uci commit
/etc/init.d/firewall restart

A HW offload működéséhez kell a sima offload is.

Normál körülmények között nyitott lennék bárminek a kipróbálására, de tekintve hogy 3 napon belül lelépek az országból hosszabb időre, igyekszem egy stabil, jól működő hálózatot hátra hagyni, amire elég kevés időm van. Valószínűleg úgy megyek el, hogy mindkét offload kikapcsolt állapotban marad.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1505) #95590400


#95590400
törölt tag

a vargalex buildet honnan lehet letölteni? vagy a sustét? vagy tudomisén, olvasgattam a topikot, de konkrétan nem igazodom ki a dolgokon, hogy mit érdemes a melyikből.

[ Szerkesztve ]

(#1506) Headless válasza #95590400 (#1505) üzenetére


Headless
őstag

Szia a kérdés hogy mit akarasz, suste/én buildemet suste oldaláról tudod letölteni ebben[link]. Minden telepítve van ami kell egy nas funkciókat ellátó routerhez. Vargalex verziója egy csupasz build egy pár extrával luci, iperf, stb. Ezt valamelyik posztjában tette közzé vargalex.

UI: suste még nem rakta fel a legutolsó 11-es buildet. Így driveomról érhető el.[link]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1507) #95590400 válasza Headless (#1506) üzenetére


#95590400
törölt tag

nagyon köszi, ilyesmire gondoltam, hogy legyen usb-s hdd megosztás, torrent, valami felület, ahol beállíthatom és működjön stabilan wifistül, mindenestül.
openwrt/lede kimaradt az életemből, oleg, ddwrt meg tomato amit használtam eddig. anno még optware-el is, de ha lehetséges, akkor azért kihagynám a parancssort már az életemből.
padavan felületet már láttam, de azért elég bonyásnak tűnik, mondjuk a telepítés nem annyira, csak ha nem jön be, akkor a visszamigrálás.
a gyárira melyik verziót kell felpakolni? squashfs-factory?

(#1508) fireqpeg


fireqpeg
csendes tag

Reggelt!

Esetleg ha érdekel valakit tegnap felrakták ide: http://downloads.lede-project.org/snapshots/targets/ramips/mt7621/ a HW-OFFLOAD-NAT-os [ 0.000000] Linux version 4.14.32 (buildbot@builds) (gcc version 7.3.0 (OpenWrt GCC 7.3.0 r6588-16efb0c)) #0 SMP Fri Apr 6 19:33:35 2018 verziót! Állítólag jól működik, nálam még tesztelés fázisban van!

Üdv mindenkinek!

(#1509) suste válasza fireqpeg (#1508) üzenetére


suste
veterán

Hdd+média funkciókat használsz? Ha igen, akkor a korrupciós hiba miatt lehet érdekes a dolog....

[ Szerkesztve ]

(#1510) Headless válasza suste (#1509) üzenetére


Headless
őstag

Bár ügye vargalex tesztelései alapján nincs jelen dir 860l esetén. Persze hosszútávon,hdd-vel nem volt tesztelve.

Avman: gyárira igen factory verzió kell.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1511) vargalex válasza Headless (#1510) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Lehet rádugom majd a HDD-t a cégesre, úgyis csak 40-45 wifi-s eszközt szolgál ki folyamatosan.:) Ugye anno pendrive-val próbáltam, ott nem volt gond hosszú távon sem.
Bár, jövő hét végén veszek egy újabb DIR-860L-et, lehet, hogy az lesz a teszt eszköz.

Alex

(#1512) suste válasza vargalex (#1511) üzenetére


suste
veterán

jóból nem árt meg a sok :))
használtan? mennyiért jutsz hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#1513) vargalex válasza suste (#1512) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Igen, használtan. Már megegyeztünk 7000 Ft-ban és még ráadásul házhoz is hozzák...

Alex

(#1514) #95590400 válasza Headless (#1510) üzenetére


#95590400
törölt tag

köszi, felkerült, de aztán végül padavan ment rá kb. tegnap éjfél felé.
annyi volt a bibi, hogy kábelen, hálózaton ment a hdd megosztás rendesen, usb2 maximuma, de ac-s wifi-n 200 kbyte/s volt csak a sebesség.
(#1513) vargalex
én 10-ért jutottam most hozzá, és 2k-ért postázták. :O :DDD
de így első blikkre megérte.
bár pont a régi ext3-as hdd-m nem kezeli a padavan, amit a tomato igen, ellenben a sima ntfs-es hurcolós vinyómmal, amire simán ment a torrent, 50 megabites átlaggal.
plusz a 3 terás ntfs, több particiós vinyóm se nagyon akarja kezelni. látja belőle a legnagyobb particiót, de azt sem olvassa be.
tomato ezt is simán kezelte.

[ Szerkesztve ]

(#1515) vargalex válasza #95590400 (#1514) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem tudom, hogy a Padavan GPT támogatással van-e fordítva. Elvileg az OpenWrt/LEDE már elég régen igen.
Külső HDD-k esetén sokkal inkább számít a ház, mint a benne lévő vinyó. OpenWrt/LEDE esetén pedig néhány ház esetén szükséges a kmod-usb-storage-extra csomag is...
Szerintem is megér 12K-t is. Sőt, jóval drágább routereket is maga mögé utasít.

Alex

(#1516) Headless válasza #95590400 (#1514) üzenetére


Headless
őstag

Kicsit olyan furcsa olvasni az ilyeneket. Én is felraktam egy 860-ra vargalex is ugyanezt a mt76, mac80211 verziót használja. Suste konkrétan ugyanezt a buildet használja. Én szintúgy ugyanezt a buildet csak mi router 3G-n (ugyanaz a hardver) és mindenkinek teljesen jól működik, persze klienstől függ. Milyen kliensed van,Távolság, csatorna, TXpower fixre állítva, csatorna szélesség, környezet?

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1517) #95590400 válasza Headless (#1516) üzenetére


#95590400
törölt tag

előttem is totál rejtély volt, mert ugyanúgy ennyi volt közvetlen ac-vel rúterre (n-en is ugyanez volt) és az utána kötött tomatos ac-s rúterrel is laptopra (intel AC 7260). miközben kábelen a laptop és a microserver is kimaxolta az usb2 sebességet. a tomatos rúter előtt-mögött is.
de őszintén szólva, egyszerűen nem is tetszik a lede/openwrt felülete. meg alapvetően a koncepciója sem vonzott ennek a vonalnak soha. nekem nem kell ez a fajta szabadság, jobban szeretem a konyhakész funkciókat, pl. a ddwrt adta lehetőségekkel meg kinézettel a felületen. vagy a tomatoval. vagy az asus-tól elszármazott felületekkel.
de mondjuk tettem transmissiont anno ddwrt-re, na mint púp a hátamra, annyira hiányzott :DDD vagy épp az olegre anno optware-t.
talán, ha egyszer szükséges lesz, akkor felteszek egy fastpath ledét az 1043nd-re a ddwrt helyett, de akkor az azt jelentené, hogy nagyon durva netcsomagom lett, és elromlott ez a dlink rúter is. különben bőven jó volt rá a ddwrt napi ütemezésű újraindítással hajnalban.
kicsit meg is bántam hogy nem a ddwrt-vel kezdtem (egyelőre nincs szükségem se a torrent, se a nas opciókra, csak szerettem volna, ha ez is szükség esetén rendelkezésre áll) de ott azt írták, eléggé melegszik vele.
ha találtam volna valahol a fórumokon egyértelműen olyat, hogy lede-re mehet a ddwrt, vagy a ddwrt-re ledés padavan, akkor feltettem volna, de semmi kedvem nem volt brickelni éjjel és kíváncsi voltam a padavanra is. amiből én összesen 2 dolgot hiányolok: nem találtam reboot router-t a menüben, azaz az újraindítás úgy látom, adott esetben manuális lesz, és nincs ütemezés sem, semmire. bár gondolom, lehet valamit scriptelni... majd kiderül, hogy szükség lesz-e rá. engem tényleg nem zavar, hogy ha naponta újraindítok hajnalban egy rútert ütemezéssel és úgy lesz megbízható 24 órára a működése. sőt, kicsit úgy is vagyok vele, hogy jobb, ha 24 óránként, vagy időnként dobja a kapcsolatot. szóval, ha lenne ilyen, valszeg be is állítanám, hogy legalább hetente, de inkább többször induljon újra, ha nem fut rajta torrent. amire max évi 2x van szükségem, hogy pár napot menjen.
de amúgy nagyon barátságos és logikus, meg gyors a padavan felülete is.

(#1518) vargalex válasza #95590400 (#1517) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ez szerintem szokás kérdése. Nekem nem igazán jött be a Padavan felülete, túlságosan sok a kötöttség is, illetve általam használt néhány dolgot csak körülményesen lehetett megoldani. (Anno Asus-on néztem a Tomato-t is, ott is hasonló a helyzet.) Persze a stabilitással nem volt gond.
OpenWrt esetén sincs probléma a stabilitással. Az itthoni példány éppen 80 napos uptime-val rendelkezik, a cégnél beüzemelt sem volt még újraindítva (26 nap uptime), pedig az a 40+ wifi eszköztől azért kapja a terhelést (mondjuk a load nem nagyon mozdul el 0-ról).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1519) woodworm válasza #95590400 (#1517) üzenetére


woodworm
veterán

A reboot lehetősége ott a fejlécben (power off gomb). Az időzítéshez pedig engedélyezni kell a cron daemon indulását és szerkeszteni a crontabot. Mindez menüből megtehető, Administration >> Services >> Cron daemon .

(#1518) vargalex
Az a 40+ eszköz nem semmi, padavan alatt 40 a korlát alapértelmezés szerint.

[ Szerkesztve ]

(#1520) suste válasza Headless (#1516) üzenetére


suste
veterán

Nekem 20MB/S -sel dolgozik AC-n a Hdd-re 433-as max kapcsolattal.
Szóval tuti tudna többet is megfelelő klienssel, de igazából erre sincs szükségem, mert nem másolgatok és max 720p-t nézek....

(#1521) #95590400 válasza woodworm (#1519) üzenetére


#95590400
törölt tag

hát, nem igaz, hogy nem verte ki a szemem :W :DDD
nézegettem közben gúglival, de olyan szkriptet nem találtam, aminél úgy egyértelmű lenne, hogy ezt írod át ennyi óra/percre és akkor újraindul... de én alapból tényleg segghülye vagyok ezekhez a dolgokhoz.

(#1522) woodworm válasza #95590400 (#1521) üzenetére


woodworm
veterán

Nem kell ide script. Egy időpont kell és egy parancs.
0 0 * * 1 reboot
Ezzel minden vasárnap éjfélkor (hétfő 0:00) újraindul a router.

(#1523) #95590400 válasza woodworm (#1522) üzenetére


#95590400
törölt tag

köszi. akkor ezek szerint az első 2 számjegy az óra, az utolsó meg a hét napja.

(#1524) woodworm válasza #95590400 (#1523) üzenetére


woodworm
veterán

perc - óra - nap - hónap - a hét napja

(#1525) Zirowe válasza suste (#1509) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Van már erre a korrupciós hibára megoldás amúgy?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1526) suste válasza Zirowe (#1525) üzenetére


suste
veterán

igen: régi kernel :)
headless ilyen mixelt fw-ket csinál.....

(#1527) vargalex válasza Zirowe (#1525) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Azért tegyük hozzá, hogy konkrétan DIR-860L-en HDD-vel senki nem próbálta, nálam pendrive-al nem jött elő...

Alex

(#1528) Zirowe válasza vargalex (#1527) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nem tudom, szerintem a nálam jelentkező minidlna szakadás ennek tudható be.
Azóta se tudtam beszüntetni.

suste: vagyis azok a verziók, amiket az oldaladról lehet tölteni? :)

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1529) suste válasza Zirowe (#1528) üzenetére


suste
veterán

igen: http://susteopenwrt.ipdns.hu/Lede_18.01/
én is ezt használom (05), totál stabil, és minden megy rajta rendesen
(személy szerint a 08-at ajánlom, de nézd meg a changelog-ot
de fontos, hogy ezen még a tűzfalszabályokat rendbe kell tenni!)

[ Szerkesztve ]

(#1530) Zirowe válasza suste (#1529) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nálam a 10es van fent több, mint két hete, eddig rendben, csak a szakadás továbbra is fennáll.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1531) Headless válasza suste (#1529) üzenetére


Headless
őstag

11-et ha felraknád, akkor a tűzfal is jó lenne alapból, nálam az is atomstabil.. Javítva lettek benne dolgok bőven.

Zirowe: transmissionban a legkönnyebb észre venni ezt a hdd korrupciót. Konkrétan kiírja és elég idegesítő, nah meg nálam smb/ftp alól média lejátszás közben kodival ilyenkor meg-meg jelennek re pixelek vagyis zöldek. Volt hogy néha meg is állt.

Persze DLNA-ról nyilatkozni nem tudok, azt nem használok. Szakadás inkább DLNA esetében a hálózati hibák miatt lehetnek. Wifi vagy kábel?

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1532) Zirowe válasza Headless (#1531) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Samba alatt egyáltalán nincs szakadás (mediaplayer+wifi), csak dlna alatt (tv+wifi).
Pixelek szoktak lenni ritkán mindkettő alatt, a transmission pedig tényleg csak még ritkábban írja ki a korrupciót.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1533) Headless válasza Zirowe (#1532) üzenetére


Headless
őstag

TR ír ki korrupciót? Akkor jelen, van, bár én a 4.4-es kernelel nem tapasztaltam...

Szakadás esetében én itt a wifi stabilitásának hiányára gondolnék...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1534) Zirowe válasza Headless (#1533) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Igen, szokott, de ritkán és ott inkább a torrent hülyeségére szoktam hárítani, mintsem a kernelre.

A wifi azért kizárva, mert egy szobában vannak, kb egymásra látnak, és mindig végig stabil a vétel, csak filmek esetében a 60. és 75. perc között jön elő egyszer, ha nézem végig a filmet, ha csak úgy odatekerek, akkor nem, és ugrik át rögtön a sorban következő filmre.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1535) vargalex válasza woodworm (#1519) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Most is ennyi különböző csatlakozott eszköz van:

root@OpenWrt:~# (iw dev wlan0 station dump && iw dev wlan1 station dump) | grep Station | cut -f 2 -d " " | uniq | wc -l
46
root@OpenWrt:~# uptime
13:41:14 up 28 days, 1:32, load average: 0.02, 0.02, 0.09

Alex

(#1536) suste válasza vargalex (#1535) üzenetére


suste
veterán

azért ezeknek a mai (főleg a többmagos) routereknek már nem jelent terhelés a sok eszköz lógása (gondolom nem streamelnek vagy torrenteznek mindannyian :) )
emlékszem a nexxwt3020-at (1x 580mhz) valaki valami előadásra tervezte/vitte, és kérdezte hogy mit bír,..... aztán 20++ kliens meg se kottyant neki...
inkább pont fordítva szokott érdekes lenni, hogy minnek egy új tplink841-esbe erős proci :F (300Mbit/s wifi, NoUSB, 100Mbit/s ethernet)

(#1537) Zirowe válasza suste (#1536) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Én voltam. :D
Aztán rá pár hónapra jöttek prezi előadást tartani ritka amatőr módon, és ahelyett, hogy előre letöltették volna velünk a prezihez szükséges dolgokat, ott helyben kellett.
Na, ettől tényleg behalt az eszköz, amikor a 20 csatlakozott telefon mellett 15 laptop szeretné letölteni ugyanazt a 100 megás filet max sebességen (mobilnet volt beledugva).
De sima net használat mellett nem volt vele gond sok eszközzel.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1538) dchard


dchard
veterán

Valaki lője már le nekem a poént. Ha Openwrt-t buildelek magamnak akkor hová a fészkes fenébe kell rakni a saját config fájljaimat, hogy be is kerüljenek a buildbe?

Leírás szerint a buildroot/files tartalma a gyökér mappa, és ha azt akarom, hogy valami a /etc ben legyen akkor a buildroot/files/etc be kell raknom őket. De hiába mert nem forgatja be. Próbálkoztam a make FILES=files/ direktívával is, ugyanez a helyzet....

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1539) Headless válasza dchard (#1538) üzenetére


Headless
őstag

Márpedig úgy kell buildroot-on belüli files mappa, csak kiváncsiságból milyen konfigot akarsz berakni? Esetleg lehet networkot, firewall-t? Mert networkot konkrétan egy uci-default hozza létre első futásnál.

/rom mappába belekerül? Esetleg a gyökérről készíts egy rootfs.tar.gz-t az image típusoknál van ezzel tudod ellenőrizni mi az ami valójában belekerül a buildbe.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1540) #95590400


#95590400
törölt tag

padavan alatt ext4-el megy a transmission 60 megabit átlaggal. ntfs-el 40 volt. ellenben a samba írással max 200-al. ntfs alatt kimaxolta oda-vissza az usb2-őt.

[ Szerkesztve ]

(#1541) vargalex válasza #95590400 (#1540) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hogy mountolja a Padavan az ext4-et? Milyen mount opciókkal? Tudsz adni egy mount kimenetet?

Alex

(#1542) fecus válasza dchard (#1504) üzenetére


fecus
őstag

Nekem nem emelkedett a le- és feltöltés amikor bekapcsoltam az "offloading"-ot. Digi 1000/200Mbps.

Hogyan kell a magok terhelését nézni?
Hogyan lehet ellenőrizni. hogy megy ez a funkció?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#1543) Headless válasza fecus (#1542) üzenetére


Headless
őstag

Az offloaded tag-t kell vizsgálni a kapcsolatoknál.

grep -i offload /proc/net/nf_conntrack

Magok terhelés vizsgálatára vannak utilityk amik ilyen pl a top parancs.

Ssh-n keresztül használd mindenképp mivel előtérben fut és nem lép ki magától.valahogy átlehet kapcsolni, hogy több magként kezelje.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1544) vargalex válasza fecus (#1542) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Pontosan milyen build-et tettél fel?

Alex

(#1545) #95590400 válasza vargalex (#1541) üzenetére


#95590400
törölt tag

áhh, giga környéki fájlokat kimaxolt. csak volt egy mappában vagy 100 db 300-600 mega körüli, azzal kezdtem a másolást.

(#1546) fecus válasza vargalex (#1544) üzenetére


fecus
őstag

Amit dchard:
OpenWrt SNAPSHOT, r6502-e062bd8563

Hoppá! Meg van a megoldás: csak a következőbe került be az új kernel:
"r6640: Upstream changes, most notably switch to linux kernel 4.14 and support for HW NAT, huge thanks to @nbd and @blogic!"

Akkor majd ha hazaértem update.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#1547) fecus válasza fecus (#1546) üzenetére


fecus
őstag

Működik!! :C

870/201Mbps

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#1548) vargalex válasza fecus (#1547) üzenetére


vargalex
Topikgazda

HW offload-ot is engedélyezted?

Alex

(#1549) suste válasza fecus (#1547) üzenetére


suste
veterán

Előtte mennyi volt?

(#1550) fecus válasza vargalex (#1548) üzenetére


fecus
őstag

Mindkettőt ahogy dchard írta.

(#1549) suste: 600/200 Mbps körül.

Gigás switch-en keresztül megyek és csak a speedtestet néztem. Így nem lesz 999/200 de nem szedem szét miatta a hálót.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.