Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:25:26

LOGOUT.hu

Specifikációjához képest meglepően olcsó router, ami AC1200-as Wifi-t és gyári firmware-val is több hasznos szolgáltatást ígér (fájlmegosztás, dlna, nyomtató megosztás, stb.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) markussandor válasza Tyrel (#786) üzenetére


markussandor
senior tag

Nem tudom az okát a fele sebességednek, de amikor megvettem a routert, végeztem sebesség teszteket iperf3-al (mert akkor még csak 30 Mb/s-os netem volt) gigabites lanon, és a gyári SW értékeit simán hozta az OWRT. kb 975-980 Mb/s-ot NAT-olt. Most gigás netem van, LEDE-vel, ugyanúgy viszi, de én a telekom HGW-re bízom a betárcsázást, a router jelenleg csak switchként és AP-ként üzemel.

(#802) xabolcs válasza Tyrel (#800) üzenetére


xabolcs
őstag

Azzal a vargalex fele attero firmware-el ELOSZOR MENTSD LE A PARTICIOKAT ES TEDD BIZTOS HELYRE, kulonben igen kenyelmetlen lesz a visszaallas!

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#803) Tyrel válasza markussandor (#801) üzenetére


Tyrel
őstag

Um, azt nem tudtam hogy a T-s HGW-re is rábízhatom a PPPoE kapcsolatot, nem is láttam soha az admin felületét. Abban a hitben éltem hogy az a box az IPTV és a VOIP telefonjuk miatt kell, és más dolga nincsen / nem lehet neki.
Az is erre engedett következtetni hogy kapásból adtak mellé egy DIR-842-t is, hogy nesze hülyegyerek, ez a router, a másikat ne piszkáld.

De megnézem majd mit tud... :)

@xabolcs
persze, nyilván azt nem hagyom ki.

Turenkarn

(#804) vargalex válasza Tyrel (#800) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ahogy már megkaptad válaszként, a legfontosabb, hogy az érintett partíciókat (u-boot-env, radio, factory és defaults) mindenképpen mentsd le a Padavan-ra áttérés előtt. Ez kell akkor is, ha gyári firmware-ra, vagy LEDE-re szeretnél visszatérni.

Ha felraktad a Padavan-t, akkor annak a saját webes felületén már frissíthetsz Radmir legújabb firmware-jára. (Radmir egy korábbi firmware-ja van az én LEDE build-emben is, én azt használtam. Nem tudom, hogy mi változott a legújabban.)

Alex

(#805) markussandor válasza Tyrel (#803) üzenetére


markussandor
senior tag

az végez mindent, az alján van egy matricán az username/password páros, és az ip cím, nézegesd nyugodtan

azért adnak mellé dlink routert, mert a HGW nem tud csak N-es wifit, csak 2,4 GHz-en! én csak vendég wifinek használom :-)
20 MHz-es sávszélességgel a legcsendesebb csatornán ki lehet belőle szedni 80-90 Mb/s között, pedig elég zsúfolt a környékünk

(#806) woodworm


woodworm
veterán

Úgy látom egyébként, hogy pont ma frissített radmir.

@Tyrel
Nem nagyon van fork 860l-re, nekem van egy buildem, raktam bele skineket és d-link logót. A beállítások viszont tőle származnak, egy azóta törölt hozzászólásából. Azóta tovább csiszolta és bővítette az alapbeállításokat, amiket csak ő tud reprodukálni, mivel a környezetet nem osztja meg.

[ Szerkesztve ]

(#807) g0dl


g0dl
addikt

Tegnap vettem használatba a a dir860l routert LEDE Reboot 17.01.2 verzióval.

Az 5GHz-es wifinél tapasztaltam olyat, hogy a beállítgatások során nem mindig tudott elindulni a wifi interfész.
Illetve ha AC-t bekapcsolom akkor sem megy. Most N módban üzemel, és stabilnak tűnik, de a sugárzási teljesítményt fixen beállítva sikerült csak ezt elérni.

Ez most "normális", vagy valamit rosszul állítottam be, esetleg ez még így megy a LEDE-ben?

(#808) woodworm válasza g0dl (#807) üzenetére


woodworm
veterán

Hasonlót az utolsó stabil openwrt esetén tapasztaltam, egy ugyanilyen chipet tartalmazó, ugyancsak openwrt-vel futó xiaomi minivel nem találta a kapcsolatot. Azóta mindkettőt padavannal használom.

(#809) Tyrel


Tyrel
őstag

Nah, wall of text incoming:

PPPoE WAN / NAT sebesség
Félig off-topic lesz ill. igyekszem összefoglalóbb jelleggel is írni, hogy minden infó meglegyen egy helyen..

Az alap felállás ill. a probléma az volt, hogy a gyári D-Link firmware (PPPoE)-vel ezt a sebességet tudta a router:

Viszont voltak vele mindenféle gondok, lassulások, buta is volt, stb. Ezért felraktam rá egy LEDE-t (17.01.2 stable) amivel a gyári fw gyerekbetegségei megszűntek ugyan, viszont a net (NAT?) sebessége jelentősen visszaesett. Kb. 550 - 620 Mbps közti értékeket sikerült mérni, ez talán a legerősebb amit sikerült:

Felmerült közben itt a topicban, hogy ha a LEDE ilyen lassú akkor bízzam a feladat oroszlán részét a Telekomos HGW-re, ami egy Huawei HG8245H. Átkonfigurálva úgy a hálózatot, hogy ez a Huawei létesítse a PPPoE kapcsolatot, a LEDE-s DIR-860L pedig csak egy szimpla DHCP kliensként kapcsolódjon hozzá a WAN interfészével kb. 900 Mbps köré ugrott a sebesség:

Kicsit fura volt, hogy kb. 40 Mbps-el elmarad a gyári firmware-től még így is, de többször is újra mértem más szerverekkel, és mindig benne volt ez a kis lemaradás. Kíváncsiságból végül mértem egyet a DIR-860L teljes kihagyásával is, tisztán a Huawei HG8245H-n keresztül (PPPoE), és láss csodát előkerült a hiányzó ~40 Mbps:

Ez a sebességkülönbség mondjuk már elhanyagolható lenne, de - amennyire én "értek" a hálózatokhoz :U - így gyakorlatilag 2 router mögé kerülök, sok feladatot a Huawei eszközre kéne bízni amit nem feltétlen tud, duplán kéne talán port forwardolni is, meg úgy egyáltalán ketté lenne osztva minden. Ha vállalni akartam volna az ezzel járó szívást nem vettem volna új routert az RT-N16 helyett.

Úgy döntöttem tehát, hogy ideje nekimenni a Padavan-nak, ami vargalex tök jó kis telepítőjét használva hamar fel is ment a routerre, majd kapásból egy frissítéssel is kezdtem az egészet (gondoltam még a configolás előtt lenne érdemes), így szépen meg is kapta a legújabb, szeptember 1.-i radmir verziót.
Immáron Padavannal (3.4.3.9-099_1aae35d) nekiesve a speedtestnek szépen vissza is jött az eredeti sebesség:

Közben be is laktam már a Padavan-t, van néhány beállítás amit nehezen találtam meg, de alapvetően egy tök felhasználóbarát és gyors firmware, eddig nagyon pozitív benyomást keltett, és a beállításokat átnézve mindent tudni is fog amire a jövőben szükségem lesz. :C

WiFi sebesség
Kezdeném rögtön azzal, hogy nálam minden komolyabb eszköz kábelen lóg, a WiFi-t csak mobiltelefonok használják, így a sebességét mérni is csak azzal tudom - konkrétan egy Xiaomi Mi 4c a tesztalany, a mérés pedig 80 MHz széles, 5 GHz-es (40-es channel) hálózaton történt, n/ac módban. Ez a frekvenciatartomány teljesen zavarmentes, az összes szomszéd 2,4 GHz-en tülekedik.

Az alábbi mérések - a Padavan kivételével - nem teljesen pontosak, lévén az értékek emlékezetből vannak - korábban nem tudtam hogy majd össze akarom hasonlítani őket.
Ezenkívül csak letöltési sebességeket írok, a feltöltéssel sokat nem foglalkoztam és igazán nem is látszik változni a különböző firmware-ek közt, gyanítom sokkal inkább függ magától a telefontól.

Mérési pontok:
1. - router mellett állva
2. - szomszéd szobában, bútorok, ajtók takarásában (fal nincs közte)
3. - lakás legtávolabbi pontján, 2 vasbeton fal + hűtőszekrény meg mindenféle vacak takarásában

Gyári firmware
1. - Kb. 200 Mbps
2. - Kb. 180 Mbps
3. - Kb. 40 Mbps

LEDE
1. - nem mértem
2. - Kb. 160 Mbps
3. - Kb. 40 Mbps

Padavan
Igazán e miatt is kezdtem bele ebbe a részbe, nagyon nem tudom hová tenni hogy ezt hogyan hozza össze:
1. - Kb. 300 Mbps
2. - Kb. 240 Mbps
3. - Kb. 70 Mbps

Most ezt hogy? :Y Hogy a LEDE-nél sokkal jobb a WiFi-je az rendben van, de a gyári drivert hogy tudja ennyire megverni?

Egyelőre nagyon tetszik ez a Padavan! :B :K :R

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#810) woodworm válasza Tyrel (#809) üzenetére


woodworm
veterán

Csak a gyári vs. padavan wifi sebességhez annyit, hogy tudtommal a padavan újabb drivert használ.

(#811) csocsoszán válasza Tyrel (#809) üzenetére


csocsoszán
őstag

Megerősíteni tudlak!
Lede olyan 450 nálam a max.
Ha a gyári Huawei routerre dugom 650 volt a max mérésem. (digi 1000-res.)
Ha a routerrel mérem:

De volt hogy 450-et mértem.

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#812) woodworm válasza csocsoszán (#811) üzenetére


woodworm
veterán

Akkoriban egy pár hozzászóláson keresztül magyaráztuk, hogy internet sebességet ne a routeren mérj, úgy tűnt sikerült. Ezek szerint mégsem.

(#813) csocsoszán válasza woodworm (#812) üzenetére


csocsoszán
őstag

Azt írtam le. (amit a laptopon mértem)

A képen a most mértet raktam fel. Nem vagyok otthon.

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#814) xabolcs válasza csocsoszán (#811) üzenetére


xabolcs
őstag

Ez a suste fele routeres sebessegmeres a routeren (router a vegpont) vegez sebessegmerest, akkor is, ha szamitogeprol, ha laptoprol illetve ha mobilrol nezed ezt az oldalt!

Az a relevans sebessegmeres, amikor sebessegmeres kozben a Feladatkezeloben (vagy hasonlo segedprogrammal) latod megnoni a halozati forgalom sebesseget valamelyik halozati kartyan, azaz a szamitogep a vegpont (es a routeren csak atmegy a forgalom).

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#815) suste válasza xabolcs (#814) üzenetére


suste
veterán

Nekem pont az volt a célom, hogy a valós (átlag)sebességet mérjem. Szóval valamit elkezdesz letölteni az mennyi idő alatt jön le.
De persze gigabites sebességhez már kevés lehet így a router procija, bár a load nem megy fel ilyenkor sem az egekbe.
A speedtestes és hasonló mérések nekem azért nem szimpik, mert igaz hogy nem a csúcsot mutatja, de nem is valós átlagsebességet amivel majd ha letölteni akarsz azt fogod elérni....persze ez már a szerveren is nagyban múlik majd. De ha valaki csak az epéniszre hajt, akkor arra tökéletes :))

(#816) xabolcs válasza suste (#815) üzenetére


xabolcs
őstag

Igen, a testfiles-t meg a /dev/null-t en is jobban szeretem a grafikus sebessegmeroknel.

Csak aki nem ert hozza annyira, azt megtevesztheti ... Kellene az egyik routeremre X-et tenni, meg flasht es ugy speedtest.net-ezni valami bongeszovel! : D

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#817) Tyrel válasza suste (#815) üzenetére


Tyrel
őstag

Nekem ez még mindig elég valósnak tűnik... :))

:C Amúgy e-peen for the win! :DDD

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#818) matyoxd


matyoxd
csendes tag

Sziasztok!

Lede Image Generatorral szeretnék saját verziót buildelni a 860l-re, de nem tudom eldönteni, hogy én vagyok béna vagy tényleg nincsennek benne profilok. Ezt a verziót töltöttem le. Valaki tudna segíteni?

(#819) suste válasza Tyrel (#817) üzenetére


suste
veterán

na ez a jó sebességmérés! :)

(#820) markussandor válasza xabolcs (#816) üzenetére


markussandor
senior tag

sajnos megszűnt a flashes speedtest mini :-(
használj iperf3-at!

(#821) taky023


taky023
tag

Sziasztok!

Ma vettem át a routeremet és azt szeretném rögtön kérdezni, hogy hol találom azt a leírást, amivel a cfw-t fel tudom a kicsikére rakni? (A "Milyen routert...?" csoportból jöttem egyébként ide.)

Társasházban fogom használni, 2 telefonnal, egy laptoppal, két tv-vel, egy pc-vel. Ha számít. :)

:R

(#822) Tyrel válasza taky023 (#821) üzenetére


Tyrel
őstag

Attól függ melyik cfw-t akarod, egyébként meg téma összefoglaló vagy [link]

Turenkarn

(#823) taky023 válasza Tyrel (#822) üzenetére


taky023
tag

Melyik az ajánlott?

(#824) woodworm válasza taky023 (#823) üzenetére


woodworm
veterán

Ha hírből nem tudod eldönteni, hogy lede vagy padavan, akkor padavan. Általános router célokra az a megfelelő.
Az áttérés könnyű, a mentéseket tedd biztonságba, visszafelé jelenleg nehézkes, de nincs rászükség.

[ Szerkesztve ]

(#825) taky023 válasza woodworm (#824) üzenetére


taky023
tag

Köszönöm! :)

(#826) Tyrel


Tyrel
őstag

FYI immár 5. napja fut teljesen stabilan radmir szept. 1.-i buildje, semmilyen hibát nem tapasztaltam eddig. :K

Turenkarn

(#827) taky023


taky023
tag

Sziasztok! Feltöltöttem a leírás alapján a padavan firmware-t (lede to padavan dir860-l...), de most csak sárgán villog a földgömb led a routeren. És persze csatlakozni sem tudok hozzá az ip címen. :(
Mi lehet a gond?

(#828) vargalex válasza taky023 (#827) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Meddig jutottál el pontosan? Az általam buildelt firmware még felment? Ha nem, akkor pontosan mit raktál fel? Próbáld meg recovery-ből felrakni.

Alex

(#829) taky023 válasza vargalex (#828) üzenetére


taky023
tag

Update firmware-nél betallóztam az általad feltöltöttet, 35% körül otthagytam (sajnos), és mire visszaértem már nem volt internet kapcsolat.

(#830) Tyrel válasza taky023 (#829) üzenetére


Tyrel
őstag

192.168.1.1-en próbálod igaz? (a gyári d-link cím 192.168.0.1 de az a flash után már nem él)

Egyébként ha már szóba jöttek az elülső LED-ek, a földgömböt a Padavan nálam is rosszul kezeli. Egyrészt a "Front LED Ethernet" opció felelős érte (szerintem az Internetesnek kéne lennie de összekeveri), másrészt bármire is állítom azt a 3 opciója közül, mindig csak sárgán világít vele a LED és kész (nem villog, világít). Ill. negyedik opciónak ki tudom kapcsolni, legalább az működik.

Ennek túl nagy jelentőséget én nem tulajdonítottam, úgy se látok rá a routerre, szóval ez legyen a legnagyobb hibája... (eddig ez is az)

Turenkarn

(#831) taky023 válasza Tyrel (#830) üzenetére


taky023
tag

A modemet kötöttem össze a routerrel, aztán csatlakoztam a laptopról a wifire - itt kezdtem el az update-et. Ekkor még betöltött ugye a 0-ás ip című oldal.

Mire pedig ismét ránéztem a gépre, a chrome dinoszaurusza fogadott. :/ Már a noti sem látta a wifi hálózatot és egyik ip címmel sem töltött be az oldal.

Totál vakvágányon járhatok?

(#832) vargalex válasza taky023 (#831) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Lede/OpenWrt alatt defaultban ki van kapcsolva a wifi. Vezetékesen próbáld! Wifi-n egyébként sem frissítünk firmware-t, különösen, ha teljesen más verzió, így a config megtartása sem lehetséges.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#833) taky023


taky023
tag

Kábellel kötöttem most össze a routert és a notit, de "A webhely nem érhető el" üzenetet kapom. (Mindkét ip címmel próbálkoztam.)

[ Szerkesztve ]

(#834) woodworm válasza taky023 (#833) üzenetére


woodworm
veterán

Állítsd 192.168.0.2 fix ip-re a pc-t, áramtalanítsd a routert, tartsd lenyomva a router alján található reset gombot és kapcsold be a routert, amikor villogni kezd a power narancs színben elengedheted. A böngészőben írd be a 192.168.0.1-es címet. A recovery felületen add meg még egyszer a lede_to_padavan fw elérhetőségét és írd fel újra.
A recoverynek működnie kell, az eddigi tevékenység nem érintette.

(#835) taky023 válasza woodworm (#834) üzenetére


taky023
tag

Update: betöltött a flash_padavan oldal, a harmadik pontnál járok, de a Please wait felirat 15 perce nem akar megváltozni. A router közben már újraindult, csak a power button világít zölden.

[ Szerkesztve ]

(#836) woodworm válasza taky023 (#835) üzenetére


woodworm
veterán

Ha a router újraindult, akkor frissítsd újra a lapot és admin-adminnal lépj be.

(#837) taky023


taky023
tag

Minden tökéletesen működik!

Köszönöm szépen a segítséget, jó egy ilyen közösséghez tartozni!

:R :)

(#838) Kisbatyu75


Kisbatyu75
tag

Sziasztok!
Tegnap éjjel megpróbáltam az egyszerűsített módszerrel feltenni a padavan firmware-t. Valami nem sikerült, nem tudtam belépni a telepítés után a webes felületre, és nem volt internet kapcsolat sem.
Gondoltam akkor recovery módból visszarakom a gyári firmware-t, ami látszólag sikerül is.
Viszont azóta nem tudok WPA2 titkosítást kiválasztani a wireless securitynél. Lehet valami összefüggés ezek között?
Amúgy mit baltázhattam el a padavannal?
A partíciókat lementettem, a mac addressek jónak tűntek, mtd2 partíciót felírta, firmware-t felírta, igaz nem tudom, hogy rendben újraindult-e a router. Valami biztos lett, mert a LED.ek a router elején narancssárgán világítottak.

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#839) vargalex válasza Kisbatyu75 (#838) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A Padavan-ba milyen userrel próbáltál belépni?
Recovery-ből kár volt feltenni a gyári firmware-t, mert a padavan felírása során az mtd2 partíció is módosult, amit a gyári firmware és a lede is használna...
Én recovery-ből feltenném a lede to padavan-t és parancssorból csak a padavan firmware-t felírnám (az mtd2-t nem kell, hiszen az már cserélve volt, ismételt felírás esetén rossz MAC címek lesznek benne. Persze ez meg javítható padavan alatt, úgyhogy lényegében mindegy...

Alex

(#840) Kisbatyu75 válasza vargalex (#839) üzenetére


Kisbatyu75
tag

Addig sajnos el sem jutott a rendszer, hogy felhasználó nevet kérjen. Legalábbis a 192.168.0.1 és 192.168.1.1 címeken próbáltam belépni.a 192.168.0.1-val weboldal nem elérhető, a 192.168.1.1-nél meg valami színes oldal jött be, a cím átugrott 192.168.1.1/cgi/bin-re.
Ha feltettem a recoveryből a lede to padavan-t, akkor hogy hozom elő a parancssort? (tudom ez kicsit kezdő kérdés)

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#841) Tyrel válasza Kisbatyu75 (#840) üzenetére


Tyrel
őstag

LEDE-ről tértél volna át?

Nekem ugyan ezt csinálta amikor a LEDE-re rá flasheltem vargalex telepítőjével a Padavan-t, hogy a flash és az újraindulás után hiába írtam be a böngészőbe a 192.168.1.1-et, az öreg istennek nem akart oda vinni, hanem átugrott automatikusan annak egy aloldalára (asszem talán arra a 192.168.1.1/cgi/bin-re amit írtál is), ott meg kaptam egy (ha jól emlékszem) rózsaszín(?) hátterű valamit egy HTTP hibával. A hibakódra nem emlékszem, de az volt a lényege hogy az oldal nem található vagy nem férek hozzá, de azt hiszem nem sima 404 volt.

Össze-vissza próbálkoztam de csak nem akart bejönni az alap 192.168.1.1, végül kezdett baromi gyanús lenni az egész, így indítottam egy másik böngészőt (épp Edge-t de kb. mindegy is) és láss csodát ahogy megkapta az IP címet rögtön fel is ugrott a login kérelem, és rögtön előkerült a Padavan meg az admin felülete...

Firefox volt egyébként ez az istentelen gyökér amelyik a 192.168.1.1-et mindenáron a 192.168.1.1/cgi/bin-re (vagy valami hasonlóra) irányította át és nem lehetett neki megmagyarázni hogy neked nem az kell. Csak hát ilyenkor ugye azt gondolná az ember, hogy a szerver (router) redirect-el, de egy másik böngésző bebizonyította hogy nem.

Gép restart után egyébként észhez tért a gyökérfox is.

Turenkarn

(#842) vargalex válasza Tyrel (#841) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ezt a működést nem lehet egyetlen böngészőnek sem felróni. Egyszerűen már megnyitottad korábban azt az oldalt, ő pedig cache-elte, hogy redirect van. Szóval, egy cache törlés (de lehet, hogy ctrl+F5-ös újratöltés) is elég.

Alex

(#843) vargalex válasza Kisbatyu75 (#840) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Bocs, már régen láttam az általam írt felületet, így jól megkavartalak. :) Szóval, felteszed recovery-ből az általam buildelt lede-t, majd megnyitod a webes felületet. Itt nem törődsz a MAC címekkel, csak a 3. pontban található Write firmware partition gombra nyomsz rá.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#844) dchard válasza vargalex (#842) üzenetére


dchard
veterán

Nem a böngészőnek, hanem a programozónak lehet felróni, amiért nem használja a no-cahce direktívát, miközben nyilvánvalóan szükség lett volna rá :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#845) Kisbatyu75 válasza vargalex (#843) üzenetére


Kisbatyu75
tag

Köszönöm a segítséget, már sikerült is beüzemelni. A 2.4GHz-es wifi MAC címét kellett manuálisan megadni
radio2_eeprom_mac : xx:xx:xx:xx:xx:xx formában telnet alól.

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#846) vargalex válasza dchard (#844) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ebben a konkrét esetben nyilván igen, de ha csak a firmware-t használod, akkor pedig nem.

Alex

(#847) suste válasza Dadan01 (#727) üzenetére


suste
veterán

most volt időm rákeresni erre a hibára (ez is egy indok arra, hogy ne váltsak LEDE-re még)
hibás a minidlna-1.1.5, bizonyos nfo-kat rosszul ismer fel, de az 1.2-es változatban már jó lesz, amit remélhetőleg a LEDE 17.01.3 (vagy 17.02 :) ) hoz magával leforgatott csomag formájában
addig vagy forgatsz magadnak (vagy valaki más megteszi helyetted), vagy crontab-ba teszel egy ellenőrzés+restartot, pl 5percenként:

*/5 * * * * [ "$(ps|grep -i minidlna|egrep -iv grep)" ] || /etc/init.d/minidlna restart

(#848) Tyrel válasza suste (#847) üzenetére


Tyrel
őstag

Padavan is érintett lehet? Hogy tudom ebben megnézni a telepített package-ek verzióját?

Hm, mondjuk ez felveti egy régebbi kérdésem is, mi szerint a Padavannak igazából mi az alapja? Rendes gyári AsusWRT? (merthogy Asus-os a felülete meg van pár olyan gomb ami erősen Asus-os elnevezésű, viszont a korábbi RT-N16-om AsusWRT-je meg tökre nem hasonlít erre (más viszonyítási alapom meg nincs)... no meg ha az lenne, az feltételezné, hogy az Asus kiadta a forráskódot, de azt nem nézném ki belőlük)

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#849) Dadan01 válasza suste (#847) üzenetére


Dadan01
senior tag

Helló

Köszönöm, hogy foglalkozol a gonddal, de már más módon hidaltam át, jelenleg egy j3455 integrált procis lap látja el a torrent+dlna feladatokat. Stabilitás mindenek felett, és amit megszoktam már 3 év alatt, azt el is várom egy újabb/fejlettebb rendszertől. Dlink router most a szekrény mélyén várja a sorsát :) Ami a cront illeti, az ok hogy ha nem fut a dlna újraindítja, de force rescan is kell, különben a legutolsó médiafile nem kerül be az adatbázisba.

(#850) Kisbatyu75


Kisbatyu75
tag

Elképzelhető, hogy padavan alatt a jelerősség gyengébb, mint gyári fw alatt? A router a nappaliban van, és egy szobával arrébb a telefonom már nem mutat teljes jelerősséget. (igaz azért a telefon nem egy hitelesített műszer, de eddig lakásban mindenhol teljes jelerősség volt.) mondjuk a gyengébb jelerősség mellett is hozta az androidos speedtest app a szolgáltatói max sebességet, amit eddig a kis ZTE router nem tudott.
A router beállításaiban a wireless szekcióban a TX Power Adjustment (%) 100%-ra van állítva.
A guest network egyébként mire is jó egész pontosan? Nem lehet, hogy azon a sávszélességet lekorlátozom?

[ Szerkesztve ]

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.