Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:25:26

LOGOUT.hu

Specifikációjához képest meglepően olcsó router, ami AC1200-as Wifi-t és gyári firmware-val is több hasznos szolgáltatást ígér (fájlmegosztás, dlna, nyomtató megosztás, stb.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) sutszi válasza Zirowe (#200) üzenetére


sutszi
veterán

Az remek... Mondjuk Intel és a minőségi driverek bekerülhetne a világ legrövidebb könyvei közé. Amúgy nálam mindkét laptop win10. Ráadásul a 7260 egy T61 thinkpadben van. Szóval eleve nem könnyű a driver kérdés de a mostani állapot teljesen stabil... Csak ez a fránya AC váltás nem akar összejönni. Lehet Atherost kellett volna vennem...?

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#202) vargalex válasza sutszi (#201) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nálam Arch Linux van a notebook-on. Esetleg egy Linux live CD-vel megnézheted.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#203) Multibit


Multibit
veterán

Én is olvastam több helyen a panaszokat az AC7260-ra. Nekem viszont egészen mások a tapasztalataim.
Először egy 2009-es gyártású Toshiba Tecra-ba tettem bele az AC7260 wlan kártyát. Akkor a routerem egy Asus RT-AC56U volt gyári szoftverrel. Mind sebességben (250-300 Mbps), mind stabilitásban kifogástalan volt!
Aztán WRT1200AC routerre tértem át. Ekkor az említett Toshibában már egy AzureWave AW-CE123H (BCM94352) kártya volt. Nem rég vettem egy öreg Lenovo X200s lapost, amibe beraktam az Intel AC7260 kártyát, mert a gyárilag benne levő Intel 5300-as gyalázatosan lassú volt. Nos a 7260 a Lenovoban is hasít, nem is veszem ki belőle :K Ja, mindegy, hogy a Linksysen milyen szoft van (gyári, OpenWRT, LEDE), a 7260 jó sebességgel, stabilan működik.

(#204) sutszi válasza vargalex (#202) üzenetére


sutszi
veterán

Megnéztem egy Ubuntu 16.04 LTS live rendszerrel. (Azért ezzel mert az Arch live készítés bonyolultabbnak tűnt... :)) )
kliens 7260: Az eddigi gyenge szereplés most megfordult. Több mérés alapján 2.4Ghz-en hozott egy 40Mbps szintet. Ami teljesen jó. Ami sokkal izgalmasabb, hogy 5Ghz AC mód estén végre sikerült párszor kihajtani a maximális 120Mbps-os netsebességet. Azért előfordult pár mérés esetén, hogy hirtelen nem tudott teljesíteni, csak nagyon alacsony értéket minden különösebb ok nélkül. A ping értéke viszont többnyire rossz volt. 80-100ms.

kliens 6205: Itt is fordult a kocka. 2.4Ghz-en 30Mbps volt a plafon szintén több mérés alapján. Az 5Ghz pedig bezuhant és 53 Mbps fölé nem volt hajlandó menni... A ping itt hektikusan ingadozott...

Fájlmásolást most nem próbáltam.

Az eddigi pozíció függő mérések eltűntek... Az elhelyezkedés nem befolyásolta az eredményt...

Mondanám, hogy driver lehet a gond, de a jelenlegi wdr3600-al meg nincs gond?! Érdekes egy anomália az biztos...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#205) sutszi


sutszi
veterán

A LEDE snapshot-ok changelogról hol lehet olvasni?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#206) vargalex válasza sutszi (#205) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nagyjából a git commit-okból. Persze sok esetben csak Makefile változást látsz, mert az adott csomagot másik forrásból tölti le. Ott a konkrét változásokat a csomag commit-jainál láthatod. Ilyen pl. esetünkben a wifi-ért felelős mt76. Két commit verzió közötti változásokat itt nézheted meg.

Alex

(#207) F34R


F34R
nagyúr

Nah megrendeltem az Emagtol 860l-t, remelem B1-es verzio lesz. Mivel tudom majd tesztelni?
Linuxot hasznalok, es meg az erdekelne hogy 90% torrentre es keves wifi-s netezhez melyik ajanlott jobban a CC vagy a LEDE? (es ezekbol is inkabb a stable vagy a snapshot?)

(#129) vargalex

Ooo ize a legolcsobb valamire valo NAS inkabb 100k kozeleben van, szoval nem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#208) F34R válasza sutszi (#150) üzenetére


F34R
nagyúr

Peldual ez miatt sem vennem :

The factory bootloader (RouterBOOT) and firmware (RouterOS) do not provide any console output, making it difficult to develop an OpenWrt image that works with factory firmware installer (NetInstall). The easiest, and (currently) only way to install OpenWrt is to flash a full flash image with U-Boot to the SPI flash chip.

LEDE :

ramips: add support for MikroTik hEX v3 (RB750Gr3)

The MikroTik hEX v3 (RB750Gr3) is a MT7621AT board which is similar to most MT7621 reference designs, it can be easily supported by this patch; however, the stock RouterBOOT bootloader has to be replaced by a MT7621 SDK U-Boot such as https://github.com/ndoo/RB750Gr3-U-Boot - U-Boot configured for the RB750Gr3 (16MiB SPI flash, 256MiB DDR3 RAM at 1200MHz).

RouterBOOT, the stock bootloader, does not initialize the UART and boots silently, making it preferable to replace it with a MT7621 SDK U-Boot with UART (57600 8N1) that supports HTTP, TFTP or serial upload of sysupgrade firmware and U-Boot.

Furthermore, RouterOS, the stock firmware, is contained in a proprietary modification of SquashFS without GPL sources; UART is also disabled in stock firmware.

The combination of LEDE firmware generated by this PR and MT7621 SDK U-Boot expects the printed MAC address to reside at offset `0xe000` of the factory partition (absolute offset is `0x4e000`); this is similar to the factory MAC address offset for several other MT7621 devices.

A 16MiB flash dump suitable for use with flashrom will be provided if/once this patch is accepted and binaries are built by LEDE buildbot. Alternatively, writing the U-Boot to the SPI flash starting at 0x0 offset and booting the board with serial console attached will allow TFTP, HTTP or serial upload of sysupgrade firmware.

[ Szerkesztve ]

(#209) sutszi válasza F34R (#208) üzenetére


sutszi
veterán

Én nem is akartam keverni a LEDE-t a Mikrotik routerrel... Csak hardver egyezőség miatt szúrt szemet...hátha segíthet megoldani a 860L-nél mutatkozó problémákat... De tévedtem...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#210) vargalex válasza F34R (#207) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Én egy MiniPC-t raktam össze NAS helyett AsRock Q1900-ITX lappal kb. 40k-ból. Plusz persze a HDD-k.

Alex

(#211) suste válasza F34R (#207) üzenetére


suste
veterán

a verzió rajta van a dobozon a matricán, szóval ki sem kell bontanod, hogy megtudd milyen:)

a transmission-nal az abaj, hogy hiába az erős vas, akkor is megáll a vargalex által mért sebesség körül (5-7MB/s)
vargalex rtorrent mérése elég bíztató (ha egyről beszélünk), most próbálgatjuk, elvileg egyenletesebben tölt, és valszeg nagyobb sebessségre képes, mint a TM...

ha minidg a legfrissebbet akarod (és frissítgeted is), akkor a LEDE snapshot
ha nem akarod állandóan frissítgetni, akkor jobban jársz a stabillal, mert késöbb is tudsz bármit telepíteni a fix repoból

lede/CC döntés meg szerintem attól, függ, hogy van-e minden lede-re ami kell neked

(#212) F34R válasza suste (#211) üzenetére


F34R
nagyúr

Mondjuk gepen is ossze-vissza ingadozik, nem tudom irja is egyebkent hogy kell egy sysctl.conf beallitas meg hozza, hogy jobban menjen. Rtorrent az egyenletesebben tolt, cserebe ott nincs sorban allitott torrent lista, mindent leechel es mindent seedel egyszerre :DDD
rutorrent-hez meg kell egy http szerver amire felkerul a webui-ja.
Tervem az hogy 2-3 aktiv torrent 2-300 sorban alitott menjen, ehhez viszont kell a legkisebb cpu terheles, es ezt transmission-al nem biztos hogy megtudom csinalni.
A regi netemmel es rourrel, 1MB/s volt plafonja es akkor is mar nehezen birta a 1043nd v1.

(#213) suste válasza F34R (#212) üzenetére


suste
veterán

ezeket az igényeket már a TpLink-C5-ösöm is kiszolgálta, de persze kérdés hogy mekkora le/fel sebességet akarsz elérni
ez a dlink meg sokkal erősebb a C5-nél!

(#214) F34R válasza suste (#213) üzenetére


F34R
nagyúr

A mostani netem nem acelos, viszont valtani tudok felfele (kis kabelszolgaltato, itt vegtere a telekom mellett nincs semmi mas hasznalhato.) Szoval egyelore par honapig meg 40Mbit/s elvezem igy a transmission is eleg, viszont ha duplajara vagy kesobb mas csomagok jonnek be, akkor mar a tranyoval hiaba toltogetek korlatozva lesz a sebesseg. Mikor kezdtem a linuxos palyafutasomat akkor rtorrent volt a main kliens, de idokozben megnott az etvagyam a "disztro seedelsre" ;] es itt mar mindent seedelt/leechelt. Az akkori kapcsolatom ezt nem birta kordaban tartani igy mentem at transmission-re. Akarhogy neztem ugralt 1.2-4.2MB/s kozott az rtorrent meg stabilan ment 3-4,5MB/s ig es mikor felmenet ott tartotta is.

Rutorrentet nem probaltad?

(#215) taki01


taki01
őstag

Sziasztok, most tervezek venni egy ilyen eszközt mert lehalt a tplink wr841nd routerem és a kérdésem az lenne hogy a 2,4 GHz wifi hatótávja hasonló lesz mint a tplink-é?

[ Szerkesztve ]

(#216) dchard válasza taki01 (#215) üzenetére


dchard
veterán

Én 1043nd v1-et cseréltem erre, és nem érzek hatótáv különbséget a kettő között.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#217) #15490560


#15490560
törölt tag

Sziasztok! Gyári firm mellett (Broadcom) van rá lehetőség hogy számolja a router az összes átmenő forgalom nagyságát? (Pc, mobilok)

(#218) vargalex válasza #15490560 (#217) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szerintem itt A1 hw verziós routere nincs senkinek (nem tudom, hogy jött-e az országba valamikor) és nem is igen használja senki a gyári firmware-t.

Alex

(#219) sutszi


sutszi
veterán

Próbáltam nagyon küzdeni ezért a routerért, de a legutóbbi mai snapshotal is ugyanúgy nagyon gyengén teljesít 5Ghz-en AC módban. :(
mt76-os Git repoban március 17-én volt az utolsó módosítás. Nem tudom mikorra várható fejlesztés ezen a területen, de addig nem állhat a router kihasználatlanul...
Közben arra is rájöttem, hogy egyelőre a WDR3600 is kiszolgál bár még VPN nem fut rajta. Így nem tudom mennyire bírná...

Mivel szombaton lejár a 14 nap így hajlok rá, hogy visszaküldöm. :( Nehezen tudom eldönteni mi legyen.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#220) dchard válasza sutszi (#219) üzenetére


dchard
veterán

Én egyelőre kitartok, túl erős benne a SoC és engem ez (a vezetékes performansz) jobban érdekel. Lassan jön a 4.9-es kernel is, az is hozhat némi fejlődést.

Én már LEDE-n láttam elég jó AC-s sebességeket (lásd: korábbi hozzászólásaim), tehát számomra egyértelműnek tűnik a szoftveres gond, ezt ki fogják reszelni.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#221) suste válasza dchard (#220) üzenetére


suste
veterán

túl erős benne a SoC ilyen nincs is :))

(#222) sutszi válasza dchard (#220) üzenetére


sutszi
veterán

Egyetértek. Egyértelmű, hogy szoftveres a gond. Egyrészt mivel gyári szoftverrel jók a sebességek LAN-ról AC-ra ~400Mbps fájlmásolás az elég jó... Ez, és az erős SoC van a serpenyő másik oldalán...
Attól félek, hogy várom a csodát javításokat meg a stabil működést és még fél év múlva sem lesz semmi... De addigra már csak bukóval tudok kiszállni belőle... Ha ki tudok egyáltalán...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#223) dchard válasza sutszi (#222) üzenetére


dchard
veterán

Nézd, nekem a wifi sebesség nice to have, az én oldalam ki van kábelezve, csak a telóm lóg wifin. Ha lesz egy kis időm, kikábelezem lófütty méretű antennáit, és kipróbálok több felállást, mert nálam is volt teljesen jó 220-250mega LEDE-n (SISO-n az eléggé a vége a sztorinak, 433mega elvi maximummal számolj), szóval nem a hardver tűnik problémásnak.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#224) taki01


taki01
őstag

Ma sikerült vennem egyet az extrem digitalba 14 ezerért.
Melyik firmware ajánlott hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#225) markussandor válasza taki01 (#224) üzenetére


markussandor
senior tag

megelőztél, aki venni szeretne, most 15%-al olcsóbb az edigitálban, én is erősen gondolkodom rajta

(#226) sutszi válasza dchard (#223) üzenetére


sutszi
veterán

Én ma egy utolsó próbálkozás után feladtam. Holnap jön a futár és viszi vissza... :(

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#227) woodworm válasza sutszi (#226) üzenetére


woodworm
veterán

Pedig a prometheusos fórumon most láttam, hogy beszélnek a switch rossz konfigurációjáról, gondolom hamarosan javítják, akkor a padavan a gyárihoz hasonló driverezettséget hoz.

(#228) sutszi válasza woodworm (#227) üzenetére


sutszi
veterán

Nem ismerem ezt a Padavan rendszert.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#229) woodworm válasza sutszi (#228) üzenetére


woodworm
veterán

MTK chipsetes asus roterekre elérhető custom fw. Mivel több gyártó is használja a chipsetet, az oroszok kibővítették a támogatott készülékek számát.

(#230) vottokar válasza woodworm (#229) üzenetére


vottokar
senior tag

Van a padavanról valami részletesebb, érthető nyelvű leírás, vagy szenvedni kell az orosszal és a google translatorral. (Sajnos a 8 év orosz nyelvtanulás "eredménye" már teljesen eltűnt a fejemből.. :( )
Jó lenne végre egy minden téren ütőképes firmware erre a routerre. Már majdnem elcsábulok a Xiaomi routere felé, de ott is mókolni kell mert ahogy olvasom nem teljesen kóser a gyári firmware és nem vagyok teljesen meggyőzve a cfw tökéletes működéséről sem.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#231) suste válasza woodworm (#229) üzenetére


suste
veterán

lehet ehhez hozzáadni openwrt/lede csomagokat/forrásokat?
vagy csak a fix rendszer van mint a gyárinál?
te próbálgatni fogod a padavant?
kiváncsi leszek a wifire...

(#232) woodworm válasza vottokar (#230) üzenetére


woodworm
veterán

Maga a végeredmény angol nyelvű, a virtuális gépen vagy a linux alá felrakott prometheus, ha nem is angolul indul, de átállítható, tehát a build és a flash már mehet angolul. Egyelőre nem fordul le, mert a switch konfigurációs hibája miatt félbeszakad a folyamat. A fórumon megemlítik és beszélnek is róla, hogy kézzel kell konfigurálni, de a konkrét módja nincs leírva. Raktak fel beszélgetés közben egy példakönyvtárat a fejlesztőnek, de nem érzek magamban annyi tudást, hogy én fájlokat cserélgessek a forráskódban.

A padavan egyébként az mtk gyári drivereit használja, az n56ub1 szépen működik vele. Bár a benne lévő soc butított a 860l-hez képest és a 2,4 GHz-es wifi chip sem ugyanaz, de az 5GHz-es megegyezik. Egyébként kapcsolódva a xiaomihoz, a mini kifogástalanul működik vele (5GHz-en ez is ugyanaz). A gyárin az user hülyének nézése zavaró, openwrt-vel pedig mindegyiknél volt valami hiányérzetem, egyedül itt éreztem, hogy klappol minden.

(#231) suste
Entware és optware támogatás van. Ha sikeresen fel lehetne rá rakni ki fogom próbálni, még mindig nincs berakva fő routernek. A wifi kapcsán a fentebb említett xiaomira tudok hivatkozni, bár ott bele kell nyúlni az eepromba egy kicsit, mert kínai karaktereket tartalmaz az RSSI és vételi problémák voltak nélküle, hiába implementálták ezt elméletileg az mt76-os driverbe.

Apropó, kérdés az okosabbaknak, ez nem lehet probléma a 860l-nél? Ha ez a hiba az eepromban van, akkor ez xiaomi vagy mtk vétek?

[ Szerkesztve ]

(#233) pfgeop


pfgeop
csendes tag

Tudja valaki, hogy az Edigitalos az b1-es
, vagy nem?

(#234) sutszi válasza pfgeop (#233) üzenetére


sutszi
veterán

Én edigitalba vettem 25-én, és B1-es volt...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#235) pfgeop válasza sutszi (#234) üzenetére


pfgeop
csendes tag

Valóban! Nekem most válaszoltak az Edigisek, hogy
B1.
Pénteken már Én is megkapom.

(#236) F34R


F34R
nagyúr

Nah hozzam is megerkezett, ledet SSH-n keresztul tudom felrakni?

(#237) suste válasza F34R (#236) üzenetére


suste
veterán

Miért kéne ssh? Simán webes felületen factory -t.

(#238) F34R válasza suste (#237) üzenetére


F34R
nagyúr

Kozben meglett :DDD kicsit hamarabb felall mint a 1043nd es a kabelmodem szoval ezert nem volt net :U

Most mar jo.

(#239) F34R


F34R
nagyúr

Orange LED blinking fasza....
Reset sem mukodik.

(#240) Zirowe válasza F34R (#239) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Aramtalanitas, reset hosszan nyomva, gepnek fix ip 192.168.0.2-re, onnan elered a recoveryt.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#241) F34R válasza Zirowe (#240) üzenetére


F34R
nagyúr

Ennek majd holnap nekivagok, linuxon nem oly egyszeru :)
Szoval akkor meg mentheto.

(#242) woodworm válasza woodworm (#232) üzenetére


woodworm
veterán

Közben találtam egy kész fw-t, mellette egy módosított eeprom partíciót a ddwrt fórumon. Az user stabilnak írja, bár nem túl bőbeszédű (a mellékelt leírása sem).

(#243) vargalex válasza F34R (#241) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Mi nem egyszerű linuxon? A statikus IP beállítása, vagy a reset gomb nyomása? :)

Alex

(#244) markussandor válasza pfgeop (#233) üzenetére


markussandor
senior tag

Tegnap vettem át, B1-es volt.

Még nem volt időm beüzemelni, leghamarabb hétvégén fogom tudni tesztelni, legfőképpen a wifi hatósugarára és sebességére leszek kíváncsi paneles környezetben.

(#245) F34R válasza vargalex (#243) üzenetére


F34R
nagyúr

static ip. dhcpcd.conf-ban kell valamit babralnom.

(#246) vottokar válasza woodworm (#242) üzenetére


vottokar
senior tag

Akkor, ha jól értem ez már padavan firmware lenne a DIR860L-re? És ebben akkor a natív mediatek driverek lennének bent? Már csak az a kérdés, hogy miképp is szuperál. Mert, ahogy írtad, elég keveset közölt a "szerző"...

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#247) vargalex válasza F34R (#245) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha nem használsz semmilyen Network Manager-t, akkor nyilván meg kell adni az általad használtban.

Alex

(#248) woodworm válasza vottokar (#246) üzenetére


woodworm
veterán

Igen, az lenne és benne a gyári driverrel, ami nála jól működik.
A leírásban nem volt túl bőbeszédű:
1. From dd-wrt to Padavan:
mtd write -r DIR-860L_3.4.3.9-099.trx linux

2. Write factory partition:
mtd_write write mtd2.bin "Factory"

Hogy a későbbiekben visszafordítható legyen a folyamat készítettem egy teljes backupot openwrt alatt, meglepetésre teljesen más a flash kiosztása, mint ddwrt alatt. Nehogy az legyen, hogy valamit nem jól csinálok, elindultam ddwrt alól. No, legyen innen is egy teljes mentésem az eltérő kiosztás miatt, hmmm, nem akkora a módosított mtd2, mint a mentés.
Mi legyen? Az a mentés padavan alá szólna? Éltem a gyanúperrel, hogy az összekavarodott switch konfiguráció miatt nem lesz elérhető a rendszer, be is jött. Egyedül a wan portra dugott kábelen érzékel valamit a windows, de nem tudtam elérni se telneten, se ssh-n.

Openwrt:

DD-Wrt:

A mentett és a módosított mtd2 méretkülönbsége:

Hogyan lehetne innen továbblépni, nem mellesleg esetleg visszalépni?

(#249) vottokar válasza woodworm (#248) üzenetére


vottokar
senior tag

Akkor, most feltetted az általad linkelt ddwrt fórumon radmir által feltöltött file-okat, és behalt teljesen a router?
Számomra az egész egészen zavaros, mert nem igazán értem az egészet. (Tudom, hogy én vagyok a sügér.) Most a ddwrt vagy ez a padavan felülírja a Dlink gyári visszaállító rendszerét is, és nincs visszaállítási lehetőség? (Ahogy olvasom erről kérdezett egy fórumozó radmir-tól is, de nem válaszolt egyértelműen ismét.)

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#250) woodworm válasza vottokar (#249) üzenetére


woodworm
veterán

Nem, nem írja felül a bootloadert. Teljes mentést készítettem a flashről openwrt és ddwrt alatt is mielőtt bármivel próbálkoztam, de eddig vissza tudtam térni mindig a recoveryvel.
Eddig azt nem értettem, és nagyon most sem, hogy az első parancs "-r" opciója miatt flash után újraindul, tehát a második parancsot már padavan alatt kell kiadnia (erre utal a megadott user/pass is), de ha hibás a konfig, akkor hogyan jön létre nála az ssh kapcsolat.
Nálam ugyanis csak a narancs led villog és hiába próbáltam kapcsolódni rá nem sikerült. Egyedül a wan portnál látszik némi élet a kábel csatlakoztatásánál, de kapcsolat ott sem jön létre. Majd később teszek egy próbát a recoveryhez adott image fájllal. A biztonság kedvéért padavan alatt is egy mentéssel kezdek, nem szeretném, ha a másképp felosztott flash miatt nem lennének jók az eddigiek.

Nem tudom, hogy az user megegyezik-e a 4pda-ssal, de az ott linkelt módisítással lefordult a padavan, tehát van egy saját buildem is a méretből látszódóan bővebb funkcionalitással.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.