Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:25:26

LOGOUT.hu

Specifikációjához képest meglepően olcsó router, ami AC1200-as Wifi-t és gyári firmware-val is több hasznos szolgáltatást ígér (fájlmegosztás, dlna, nyomtató megosztás, stb.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) woodworm válasza vargalex (#1148) üzenetére


woodworm
veterán

Nem, a gyárit használja. Itt a dupla kernel és rootfs okozott nehézséget az áttéréskor. Ledehez nem is tudom van-e egyáltalán egyszerűen felrakható fw. Padavannál vagy egy minimál fw kell, ami belefér a kernel partíciójára, vagy szét kell vágni és úgy felírni a két partícióra.

(#1150) alevan
Pedig írta a backupot, és hogy a visszaállítása nélkül instabillá válik a router gyári fw-vel. Kár, hogy nem találtad meg ezt a topikot, ahogy felrakta az fw-t én ki is próbáltam, talán másnap már itt volt egy szösszenet a mentés mikéntjéről.
A rádióadatok a legfontosabb veszteség, mert nélküle nem működik a wifi. A többi partíciót, ha használja is, nem írja felül az eredeti tartalmat, az üres helyekre ír.

(#1152) kristof123 válasza kristof123 (#1129) üzenetére


kristof123
őstag

Ebben tudna valaki segíteni?

(#1153) vargalex


vargalex
Topikgazda

Nos, build-eltem egy új LEDE-t. HDD-t (ház nélkül, csak az átalakító és a router mellett szabadon a HDD), 2,4 GHz-es Wifi-n 40 MHz csatornaszélességgel a router közelében ezt mértem úgy, hogy a routeren futott az iperf3 szerver módban:

gavarga@gavarga-e5540 ~ % iperf3 -c 192.168.1.1
Connecting to host 192.168.1.1, port 5201
[ 5] local 192.168.1.147 port 57134 connected to 192.168.1.1 port 5201
[ ID] Interval Transfer Bitrate Retr Cwnd
[ 5] 0.00-1.00 sec 16.6 MBytes 140 Mbits/sec 0 242 KBytes
[ 5] 1.00-2.00 sec 18.8 MBytes 157 Mbits/sec 0 378 KBytes
[ 5] 2.00-3.00 sec 18.1 MBytes 152 Mbits/sec 4 325 KBytes
[ 5] 3.00-4.00 sec 18.1 MBytes 152 Mbits/sec 0 352 KBytes
[ 5] 4.00-5.00 sec 17.3 MBytes 145 Mbits/sec 16 288 KBytes
[ 5] 5.00-6.00 sec 19.1 MBytes 161 Mbits/sec 0 318 KBytes
[ 5] 6.00-7.00 sec 19.3 MBytes 162 Mbits/sec 0 337 KBytes
[ 5] 7.00-8.00 sec 18.2 MBytes 153 Mbits/sec 0 346 KBytes
[ 5] 8.00-9.00 sec 18.0 MBytes 151 Mbits/sec 0 349 KBytes
[ 5] 9.00-10.00 sec 18.2 MBytes 153 Mbits/sec 0 349 KBytes
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ ID] Interval Transfer Bitrate Retr
[ 5] 0.00-10.00 sec 182 MBytes 153 Mbits/sec 20 sender
[ 5] 0.00-10.04 sec 180 MBytes 150 Mbits/sec receiver

iperf Done.

Teljesen jónak tűnik. Alkalomadtán megnézem, hogy az eddig problémás helyen hogy teljesít.

A samba megosztást mount-olva 2,4 GHz-es Wifi-n 16-18 MB/s másolási sebességet tudott.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1154) suste válasza vargalex (#1153) üzenetére


suste
veterán

Amikor így buildelsz akkor más extra dolgot is állítgatsz?
Jó lenne egy stabil LEDE verzióval egyező csomaglista, és akkor mehetne a lede repo, max a kerneleseket kéne feltenni valahova....

(#1155) vargalex válasza suste (#1154) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Semmi extrát nem állítottam, csak beraktam a samba-t és az iperf3-at a mérésekhez.

Alex

(#1156) fecus válasza vargalex (#1155) üzenetére


fecus
őstag

Ilyenkor a legfrissebb meghajtók kerülnek bele?
Nekem is lehet ilyen gyors a WiFi ha a snapshot-ot használom?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#1157) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Üdv Mindenkinek!
Na hazahoztam...
A gyári felületre próbálok belépni, de nem sikerül. :W

192.168.0.1
Felhasználó = Admin
jelszó = üresen hagyva

Megoldás? Köszi :F

Vigyorka

(#1158) fireqpeg válasza vargalex (#1153) üzenetére


fireqpeg
csendes tag

Szia Vargalex!

Na most próbáltam ki a 3-rom legújabb firmware-eket.
https://forum.lede-project.org/t/optimized-build-for-the-d-link-dir-860l/948
https://downloads.lede-project.org/snapshots/targets/ramips/mt7621/
https://downloads.openwrt.org/snapshots/trunk/ramips/mt7621/

Mondom neked nem azzal van a gond, hogy nem értenék hozzá vagy hogy nem lenne meg a router-töl számolva max 1 méterig a névleges/valós sebesség a 2.4Ghz-es wifinél, mert 300 mbit et ir és 150 mbit el simán másolok énis a samban meg ftp n keresztül. Az a probléma ezek közül akármit raksz fel 2.4Ghz-s wifi használhatatlan ha elmész 10 métert a routertöl, mert nálam megszakad, szétkapcsolódik ennyi és nem találja az ssid-t. Ha meg padavan-t rakok fel és fentebb írtam neked 3 db, 1enként 10cm vastag vasbeton falon keresztül is padlón van a jelerőssége,és nevetve mérek neked 100/100mbit-et. Számomra így ezek a lede meg a többi cucc hogy nem tudom működésre bírni, ez így felejtős most nyomkodom a telefont vagy notebook ot, és átmegyek a másik szobába és megszakad???? na most miez ? ha nem egy használhatatlan ****.

üdv

(#1159) woodworm válasza fireqpeg (#1158) üzenetére


woodworm
veterán

Lede és padavan váltás között visszaállítod a rádiót?

(#1160) vargalex válasza fecus (#1156) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Igen, ez ilyenkor egy teljesen aktuális snapshot build (az utolsó trunk build óta történt commit-okat is tartalmazza).

Alex

(#1161) fireqpeg válasza woodworm (#1159) üzenetére


fireqpeg
csendes tag

Igen, vissza állítom de nem úgy ahogy azt ti itt csináljátok! Hanem teljesen másképpen...
De gondolom erre a fájlra gondolsz? mtd2.bin

Amúgy van egy másik Lede forum is ahol világosan levan írva 17.x.x verziónál teljesen mindegy melyiket használod van e benne mt7621 os driver vagy nincs nem működik rendesen a wifi ennyi.

https://forum.lede-project.org/t/dir-860l-rev-b1-very-poor-wifi-performance/2612/43

Tessék itt van el lehet olvasni minden olyan eszköz ruter,board mindegy melyik ami ezt a csipszetet használja az nem működik mert nem tudják vagy nem akarják megcsinálni a normális drivert vagy képtelenség jelen állás szerint. Majd a következő LEDE version 18.0 ba talán fog működni addig részemről ez kuka, inkább padavan...

[ Szerkesztve ]

(#1162) woodworm válasza fireqpeg (#1161) üzenetére


woodworm
veterán

Igen, arról van szó! Hogyan rakod vissza, megosztanád? Én megoldom, de másokat érdekelhet.

(#1163) vargalex válasza fireqpeg (#1158) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Próbáld meg, hogy csak 20 MHz-re állítod a wifi-t.
A visszaállítást pontosan hogy csinálod?

Alex

(#1164) fireqpeg válasza woodworm (#1162) üzenetére


fireqpeg
csendes tag

https://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic.php?p=1078159

Ezen a linken le van minden írva érthetően. Sajnos aki nem tud angolul annak problémája lehet vele...
Mellékelik a hozzá szükséges letöltési linket is.
Én így rakom ide meg oda vissza...

(#1165) fireqpeg válasza vargalex (#1163) üzenetére


fireqpeg
csendes tag

Kedves Vargalex :D énmár mindent megpróbáltam...
Egyszerűen ha itt a telefon meg a gép 1 méterre akkor jó meg gyors minden, de ha átmegyek a másik szobába ott nincs semmi se jel se sebesség semmi se sajnos.

20-40mhz, régiót is állítottam, channel is manuálisan is volt meg automatán is, option noscan '1' ezt is írogattam neki mindent. nincs jel és max 3dbi a tx power sajnos

Padavan ráflesselés után ezt csinálom meg:

5. Connect to console via telnet/ssh and flash mtd2.bin:
After reboot you will see ASUS wifi network, try to connect. At this stage firmware is very unstable, unit is slow and network is not working reliable. Default login is admin/admin and wifi pass is 1234567890 (check padavan fw pages for more info: https://bitbucket.org/padavan/rt-n56u/wiki/EN/FAQ). BE patient, get the console, mount /dev/sda1 and issue this command:
mtd_write write -r mtd2.bin "Factory"

6. Restore MAC addreses using lan_eeprom_mac, wan_eeprom_mac, radio2_eeprom_mac and radio5_eeprom_mac. Reboot

7. Done! Now everything should work smoothly.

[ Szerkesztve ]

(#1166) woodworm válasza fireqpeg (#1164) üzenetére


woodworm
veterán

Ebben egy szó nincs arról, hogy mondjuk egy átmenetileg felrakott openwrt/lede/ddwrt-n mentett rádió partíciót hogyan állítasz vissza a későbbiek során. A padavan felrakása után erre esélyed sincs. Tehát arra lennék kíváncsi, hogy padavanról hogyan állsz vissza lede-re.
És még ez a leírás sem említi, hogy wifin csatlakozz a padavanra először, mert a lan portok nem, vagy nehezen működnek. De igen, említi, csak azt nem, hogy lan porton nem fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#1167) fireqpeg válasza woodworm (#1166) üzenetére


fireqpeg
csendes tag

Ha nem haragszol nem fogom leírni magyarul inkább mellékelem neked angolul ok?
Elnézést kérek emiatt csak már annyit irkáltam ma hogy kicsit sok....

D-Link DIR-860l B1

If it is not working, with D-Link DIR-860l B1, you have to reset the router and re-load the firmware via emergency upload, like this
Plug the Ethernet cable that connects your computer, that was plugged into one of the LAN ports,
Setup your PC with static IP - ex: 192.168.0.2 (different from 192.168.0.1), the gateway is 192.168.0.1, netmask 255.255.255.0
Make sure the PC has the new firmware
Turn off the router
Hold the reset button (in the bottom, there is a small whole for like a needle, it says RESET).
Turn on the router and wait for like 3-5 seconds, the orange will flash, like turning off.
Open a web browser to 192.168.0.1 and then you should see EMERGENCY FLASHING page then click browse/upload locate the file and click UPLOAD FIRMWARE NOW.
For me, for first upload it doesn't do anything, I just click UPLOAD again and then it start uploading.
You should see a SUCCSESS page,
You will have to wait until like 150 seconds.
When it is green, you can turn off the static settings for the ethernet and enable DHCP.
The you can open with 192.168.1.1, no password at all, you got LUCI and SSH as well.
It works for sure, it's not like Linksys WRT, that you need an USB-TTL cable…

(#1168) woodworm válasza fireqpeg (#1167) üzenetére


woodworm
veterán

Kevés, ez a recovery mód, ettől nem fog helyreállni az eredeti állapot. A wifi nem véletlenül nulla ezután és csak a padavan visszarakásával áll helyre.

(#1169) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Üdv!
Vadiúj routeren a gyári adatokkal nem enged belépni! :W :W :W
(Internet és a Wifi működik..)

Mit tegyek? (Holnap cseréljem?) :F

Vigyorka

(#1170) woodworm válasza Vigyorka (#1169) üzenetére


woodworm
veterán

Bontatlan volt a gyári csomagolás? Próbáltad resetelni? Tíz másodpercig tartsd lenyomva a reset gombot (az alján van).

(#1171) Vigyorka válasza woodworm (#1170) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Köszönöm! :R :R

Sértetlen volt a csomagolás.

Reseteltem. Másik böngészővel qiuck setup és működik. (Megy fel a Padavan....)

[ Szerkesztve ]

Vigyorka

(#1172) vargalex válasza fireqpeg (#1167) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Igaza van woodworm kollégának. Ebben egy szó nem esik az u-boot-env, defaults és radio partíiciók visszaállításáról. Ezeket a partíciókat nem írja a recovery mód, ráadásul nem is részei sem a gyári, sem a LEDE firmware-nak. Sőt, LEDE alatt nem írhatóak ezek a partíciók, tehát később sem tudod visszaállítani őket. Szóval, tényleg kíváncsi vagyok, hogy hogyan állítod vissza, mit csinálsz még ezen kívül...

Kíváncsi lennék a szerinted visszaállított állapotban egy

hexdump -C /dev/mtd1
hexdump -C /dev/mtd2
hexdump -C /dev/mtd3
hexdump -C /dev/mtd4

kimenetre. Rögtön kiderülne minden.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1173) fireqpeg válasza woodworm (#1168) üzenetére


fireqpeg
csendes tag

Lehet mondasz valamit mert most nézem az openwrt/lede féle alatt generált mac addres-ek nek nincs vendorjuk. https://macvendors.com/ itt nézegetem amit padavan alatt kap azoknál ki írja hogy ralink
00:76:21:48:28:78
00:76:21:48:28:F8
Ezeket lede alatt kapta és ezeknek nincs vendorjuk
Akkor én nem állítottam vissza ezt a mac adress-es dolgot és csak emiatt nem működik rendesen a wifi tx power es problémám?

[ Szerkesztve ]

(#1174) woodworm válasza fireqpeg (#1173) üzenetére


woodworm
veterán

A mac-address még hagyján, de teljesen hiányoznak a rádió adatok. Van egy lede_to_padavan mentésem hasonló módszer után és a radio és a factory üresen marad, a defaults pedig más adatokkal íródik felül.

(#1175) fireqpeg válasza vargalex (#1172) üzenetére


fireqpeg
csendes tag

https://pastebin.com/TP5kjW3D

Igen na ha ezeket beirkálom akkor kapok egy rakás hexadecimális értéket most ezeket írjam le neked ide ?
Egyáltalán ezzel lehet még csinálni valamit hogyha nem csináltam biztonsági másolatot ezekről a memória területekről?
Magyarul akkor a lede/openwrt emiatt nem működik ?

[ Szerkesztve ]

(#1176) vargalex válasza fireqpeg (#1175) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Az csak arra lett volna jó, hogy rámutassak, hogy a határozott kijelentésed ellenére valójában soha nem állítod vissza ezen partíciók tartalmát... Most már nincs szükség rá, hiszen beláttad, hogy igazunk volt az elejétől kezdve.
Azt pedig különösen nem értem, hogy miért állítottad magabiztosan, hogy mindent visszaállítasz Padavan-ról LEDE-re váltásnál, ha nincsenek is mentéseid, amit vissza tudtál volna bármikor is állítani.
De, hogy valami segítséget is adjak: ha szerencséd van, akkor egy másik router mentése (lehetőleg átírva benne MAC címeket) több, mint a semmi, de olyan valószínűleg nem lesz, mint az eredetivel.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1177) fireqpeg válasza vargalex (#1176) üzenetére


fireqpeg
csendes tag

Igazatok volt mindvégig, tudom én hajtottam a magamét, de az a saját tapasztalatom volt ezt is megértheted!! Csak tudod a franc se gondolta volna azt hogy ennyire komplikáltan épül fel a firmware 3-5 részei is amikkel foglalkoznia kell az embernek, én ott követtem el a hibát amikor meglett még nyáron a cucc nem mentettem le ezeket a részeit a firmware nek. Ez van emberek vagyunk mindenki követ el hibát, de ettől függetlenül ez még így is használható igaz nem lede vel. Amit meg hajtogattam az nem ellenetek szolt, azaz nem úgy értve hogy nektek ne lenne igazatok hanem a saját magam által tapasztaltakat írtam le. Szerinted ha a DLINK supportnak írnék ezzel kapcsolatban tudnának valamit kezdeni?

(#1178) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Sziasztok!

Padavan-ban az DDNS-ben az ipdns.hu beállításához kérem a segítségetek.

Köszönöm!

Vigyorka

(#1179) vargalex válasza fireqpeg (#1177) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Szerintem a D-Link support elhajtana ezzel a kérdéssel. Arról nem beszélve, hogy a rádió kalibrációs adatok elvileg egyediek minden router esetében.
Jelen állapotában csak Padavannal tudod használni, sem a gyári firmware-val, sem LEDE/OpenWrt esetén nem jó a wifi. Ahogy írtam, egy másik router mentése nagyjából jó lehet.
A téma összefoglalóban linkelt egyszerűsített Padavan telepítési leírást és hozzá az átmeneti LEDE firmware június 6-án tettem közzé, jobban jártál volna anno, ha azt használod.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1180) vargalex válasza Vigyorka (#1178) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Most éppen nem Padavan van a DIR-860L-emen, de úgy emlékszem, hogy 1 db custom ddns-t gond nélkül meg lehet adni. De lehet parancssorozni is.

Alex

(#1181) Vigyorka válasza vargalex (#1180) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Köszönöm!
"El harkálykódok" vele...

Vigyorka

(#1182) Vigyorka válasza vargalex (#1180) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Szia!
A custrom DDNS-nél a "URL path for update:"-be nem fér bele az ipdns.hu által megadott URL. :F

Vigyorka

(#1183) vargalex válasza Vigyorka (#1182) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Egészen biztos, hogy nem az ipdns oldalon található URL kell oda. Ugyanis az az OpenWrt-s (LEDE-s) ddns-update-hoz szükséges beállításokat tartalmazza.

Sajnos, ahogy írtam, most nem Padavan van a routeren, így a mentésemet sem tudom megnézni, hogy pontosan hogyan volt beállítva. Az biztos, hogy az ipdns-es srácokkal is beszéltem, hogy mit látnak a szerver oldalon, ugyanis egyáltalán nem volt egyértelmű.

Ha valaki esetleg tudja, hogy a Padavan webes felületén készült .CFG mentést hogyan lehet PC-n (linux-on)
megnézni (értelmesen, mert valami tömörített cucc lesz), akkor szóljon...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1184) fireqpeg válasza vargalex (#1179) üzenetére


fireqpeg
csendes tag

Szia! Ezzel a dlink gyári fw re kitérve tudod azaz érdekes tegnap azt is kipróbáltam és lás csodát működik a wifi van jel(jó TX POWER szintel) internet meg minden ami azzal kapcsolatos. Ti azt mondjátok én ennek a gyári wifi adat részét kitöröltem még anno régen akkor még hogy működik ha ez elvileg nincs rajta ?

(#1185) vargalex válasza fireqpeg (#1184) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nyilván az is valamilyen default adatokkal, mint a LEDE. Csak valószínűleg jobban hasonlít a valós adatokhoz, de biztos, hogy ott sem igazi a wifi...
De nekem mindegy, én nem fogom tovább bizonygatni.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1186) woodworm válasza fireqpeg (#1184) üzenetére


woodworm
veterán

Az fw része egy alap sablon eeprom. Ebben nincsenek pl mac-címek, ahogy az ethernet is véletlenszerű címekkel indul, ahogy emlékszem rá.

(#1187) Tyrel válasza vargalex (#1185) üzenetére


Tyrel
őstag

Ezt a beszélgetést látva engem már inkább az érdekel, hogy ha a WiFi rész tulajdonságai ennyire hardver specifikusak hogy bármilyen alapú random firmware-nek további, külön partíción tárolt adatok kellenek erről hogy jól működjön... (és nem elég az általános "sablon" ami a fw-ben van erre)

...akkor a Padavan-ban mégis mi a vén isten fütyülője van, amitől ennyire jól működik a WiFi?... merthogy az említett spec. partíción tárolt cuccok neki sincsenek meg, hiszen pont a telepítésével törlődnek le...
Azt meg én is tanúsíthatom hogy Padavannal messze sokkal jobb a WiFi mint LEDE-vel (nyári builddel), és a gyári fw-hez képest is bőven jobb.

Hogyan?...

Turenkarn

(#1188) fireqpeg válasza vargalex (#1185) üzenetére


fireqpeg
csendes tag

Szia! itt ennek az egész beszélgetésnek nekem nem az a lényege hogy bizonygatni kellene bárkinek is bármit, csak számomra ez az egész érthetetlen. Csak lede/openwrt vel van gondja a routeremnek, de nagyon érdekes az összes többivel nincs ez hogy van akkor ? sem a gyári d link el sem dd-wrt vel, sem asuswrt féle padavannal. Amúgy ez amit meg kérdtél ottvan rajta tisztán minden padavanrol flasselve gyári dlink röl meg lede re https://pastebin.com/TP5kjW3D ez amit tegnap kértél. És a gyárin illetve padavan alatt mégis működik a wifi... :O

Mind egy ezaz egész már számomra egy kicsit kezd ilyen felfoghatatlan lenni mert logikátlan az egész meg irracionális. Vannak még fórumok akik foglalkoznak ezzel a témával, igaz hogy kínai meg orosz majd megkérdezem hátha tudnak erről valamit. Azért mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget!

További szépnapot!

[ Szerkesztve ]

(#1189) Vigyorka válasza vargalex (#1183) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Kösz, hogy foglalkozol vele! :R :C :R

Vigyorka

(#1190) woodworm válasza fireqpeg (#1188) üzenetére


woodworm
veterán

Ez most kicsit úgy jön le, hogy nem a szád íze szerint beszélünk, ezért keresel egy jobban alád dolgozó forrást. Az eddigiekben autentikus hivatkozási alapnak tartottad a ddwrt fórumot, az fw-t készítő user közzétevő hozzászólásából:
"No warranty. Backup your factory partition before flashing! Until you will not restore mtd2 router works unstable."
Tény, hogy elég szűkszavú volt a pontos metódusról, ezért született az általad is idézett másik hsz. Az viszont a mentés szükségességéről feledkezett el teljes egészében. Szinte azonnal az fw elérhetővé tétele után itt az én kálváriám és leírásom, szerintem sokkal részletesebb mindkettőnél. Vargalex fw-je előtt így kellett működnie.
Egyébként szerintem a ddwrt sem működik teljes értékűen vele, a gyári és a padavan fw pedig tartalmaz egy gyári alap eepromot a rádiókhoz. Sokat nem tehetsz, nincs visszaút, most már úgy kell használnod a routert, ahogy a legjobban működik, az pedig a padavan lesz.

Az oroszoknál a 4pda fórumán van nagy élet, a padavan patchelését is ott végzik nem támogatott eszközökre. A 860l-nek saját topikja nincs, de a padavan miatt egyébként is a prométheus topikban érdeklődj/nézelődj. Radmir is ott tűnt fel, de a 860-hoz való megosztásait törölték, csak a hsz maradt.

[ Szerkesztve ]

(#1191) vargalex


vargalex
Topikgazda

Most akkor mindenkinek: a Padavan lecseréli bizonyos partíciók tartalmát, így pl. egyedi (gondolom az Asus-oknál használt) rádió kalibrációs adatokkal dolgozik. A gyári, illetve a Padavan firmware MTK gyári driver-eket használ. Ezért gondolom, hogy a gyári firmware hibás rádió partíció tartalom esetén is viszonylag működőképes marad a driverben található alap firmware segítségével is. De azért azt gondolom, hogy nem megy úgy, mint a helyes partíció tartalommal. Ez mélyebb tesztelést igényelne mindkét wifi sávon.

LEDE/OpenWrt firmware-on viszont az open source mt76 drivert használja és a fejlesztőknek köszönhető nem kis munkát igénylő reverse engineering által feltárt működés alapján szerintem erősen támaszkodik a kalibrációs adatokra, illetve nyilván a driverben található firmware is jóval szerényebb képességű, mint az MTK driverben lévő.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1192) fecus válasza dchard (#1133) üzenetére


fecus
őstag

Feltettem. Nekem ilyen eredmények jönnek ki:

Huawei P9
5G
[ ID] Interval Transfer Bitrate
[ 5] 0.00-10.06 sec 32.4 MBytes 27.0 Mbits/sec receiver

2,4G
[ ID] Interval Transfer Bitrate
[ 5] 0.00-10.09 sec 21.4 MBytes 17.8 Mbits/sec receiver

Huawei M3
2,4G
[ ID] Interval Transfer Bitrate
[ 5] 0.00-10.10 sec 28.2 MBytes 23.4 Mbits/sec receiver

5G
[ ID] Interval Transfer Bitrate
[ 5] 0.00-10.09 sec 33.9 MBytes 28.2 Mbits/sec receiver

Toshiba L300 laptop
2,4G
[ ID] Interval Transfer Bitrate
[ 5] 0.00-10.22 sec 6.95 MBytes 5.71 Mbits/sec receiver

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#1193) dchard válasza fecus (#1192) üzenetére


dchard
veterán

Vargalexet kérdezném, hogy ez a sok látványosan rossz eredmény nem lehet annak az oka, hogy mindegyiküknek volt előtte padavan a routerén?

Én gyáriról egyből LEDE-re mentem, sosem volt nálam padavan. Ilyen rossz eredményeket talán csak a fél évvel ezelőtti első bughalmaz verziókkal mértem.

Most mértem megint egyet telóval (SISO): 2.4 giga 20MHz --> 55/50 stabilan.
5GHz SISO: 250/190mega stabilan. 3 méterről, alba fal után. Az 5gigás eredménnyel nem vagyok teljesen kibékülve, mivel ezzel a telóval SISO módban mértem már 350megát is (egy Cisco kábelmodemmel ráadásul), de azért totálisan szarnak nem mondanám.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1194) F34R válasza dchard (#1193) üzenetére


F34R
nagyúr

nekem sem volt fent sosem padavan.... hogy tudok ilyen merest csinalni?

(#1195) fecus válasza dchard (#1193) üzenetére


fecus
őstag

Én használtan vettem és gyári volt fent de bármi lehetséges.
A flash-t ki tudom dump-olni csak valaki mondja meg melyiket meg aztán, hogy jó vagy nem!

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#1196) woodworm válasza fecus (#1195) üzenetére


woodworm
veterán

Padavanról simán visszatérve a következő eltérésekkel találkozhatsz:
mtd1_u-boot-env: ha nincs nvram törlés akkor a partíció végén ottmaradnak a padavan beállításai. Eredeti állapotában itt csak a bootloader adatai vannak az elején.
mtd2_radio: teljesen üres, gyárilag a rádióadatok vannak itt.
mtd3_factory: teljesen üres, eredetileg a router gyári adatai, mac-cím, wps pin, password, wifi ssid-k, country kód.
mtd4_defaults: a padavan alatt használt rádió és egyéb töredék, a gyári passz, hogy mit tárolt ott.

(#1197) fecus válasza woodworm (#1196) üzenetére


fecus
őstag

Kösz. Akkor az enyém originál. Mtd1-3-ig néztem.
Nem ez lesz a gond.
Valami triviális beállítási hibára gyanakszom.
Tudnátok mutatni egy jól működő wifi setup-ot érzékeny adatok nélkül, vagy tegyek be képeket én?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#1198) dchard válasza fecus (#1197) üzenetére


dchard
veterán

Nálam semmi trükk nincs: 2.4-en 13-mas csatorna, 20dBm, mode: N.Distance optimization: 10 20MHz

5gigán 100-as cstorna, 80MHz, mode: AC, 20dBm.

Ennyi.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1199) fecus válasza dchard (#1198) üzenetére


fecus
őstag

Kösz. Mára feladom. Ugyanilyen beállítások mellett stabil 30Mbps 5G-n.
Amúgy a távolságokkal nincs gond, mert a másodikról a fsz-en lévő garázsban a falba szerelt wifi kapcsoló működik.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#1200) vargalex válasza fecus (#1199) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Wifi MAC címek nagyjából egyeznek a router címkéjén találhatóval?

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.