Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:25:26

LOGOUT.hu

Specifikációjához képest meglepően olcsó router, ami AC1200-as Wifi-t és gyári firmware-val is több hasznos szolgáltatást ígér (fájlmegosztás, dlna, nyomtató megosztás, stb.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) Lipigab válasza Lipigab (#2000) üzenetére


Lipigab
tag

okpg update megvolt elotte:

root@OpenWrt:~# opkg install wpad
Unknown package 'wpad'.
Collected errors:
* opkg_install_cmd: Cannot install package wpad.

(#2002) vargalex válasza Lipigab (#1998) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Biztos WPA2 hálózathoz akarsz kapcsolódni? Azt tudja a wpad-mini is.

Alex

(#2003) Lipigab válasza vargalex (#2002) üzenetére


Lipigab
tag

UPC Wi-Free-hez akarok kapcsolodni ami WPA2/802.1x de nem PSK. A mini csak PSK-t tud tudtommal. Korábban sikerült megcsinálnom de miután ma frissitettem a legújabb FW-re a csomagok elvesztek. A leírások pedig mind a wpad-ot írnak ami valamiért nem elérhető...

[ Szerkesztve ]

(#2004) vargalex válasza Lipigab (#2003) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Így már más, mert az wpa enterprise. Ahhoz valóban wpad kell. Wpa2-höz nem kellene.
Biztos jó helyre mutat a repo?

Alex

(#2005) Gyurka6 válasza Lipigab (#2000) üzenetére


Gyurka6
őstag

Szevasz!
Sajnos üres a tároló, nekem régebbről lett feltéve. Az utolsó sorban hivatkozik fedds.com az új helyre src-git base https://git.openwrt.org/openwrt/openwrt.git;openwrt-18.06
src-git packages https://git.openwrt.org/feed/packages.git^7290c12
src-git luci https://git.openwrt.org/project/luci.git^4d6d8bc
src-git routing https://git.openwrt.org/feed/routing.git^7589804
src-git telephony https://git.openwrt.org/feed/telephony.git^16bad9e
Innen nem próbáltam, most rb2011 működik nálam.
Régebben a suste-headles féle volt, ott nézhetnél szét, esetleg még meg lehet.

Gyurka

(#2006) Gyurka6 válasza Gyurka6 (#2005) üzenetére


Gyurka6
őstag

Közben megnéztem, így is frissíti a letölthetö csomagokat, (ami már telepítve lett annak nincs leírása és 0 a mérete).

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#2007) Lipigab válasza Gyurka6 (#2006) üzenetére


Lipigab
tag

Koszi szepen. Este ranezek... :R

(#2008) woodworm


woodworm
veterán

Használ valaki viszonylag friss padavant? Nekem most egy viszonylag korai van rajta és meglepetten vettem észre, hogy a real time forgalmi grafikon fordítva jelzi az upload és download értékeit. Ez vajon konfiguráció vagy általános padavan hiba lehet? A xiaomin jól működik, megnézné valaki egy újabb builden?

Bár a xiaomi jelenleg nem is kábelen csatlakozik, hanem wds linken, tehát nem is tudom ellenőrizni.

[ Szerkesztve ]

(#2009) Coolmat válasza woodworm (#2008) üzenetére


Coolmat
őstag

radmir buildjét használom (innen a DIR-860L_3.4.3.9-099.trx -et), nálam is fordítva mutatja a real time graph a download/upload-ot:

(#2010) vargalex válasza Coolmat (#2009) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha ez éppen egy letöltés volt, akkor a router LAN interface-jánál az tényleg upload-ot jelent...

Alex

(#2011) qnadam


qnadam
veterán

helyzetjelentés: anyósék d-linkje 30 nap uptime-nál jár. mondjuk ugyanitt a tp-link ap meg 121-nél...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2012) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Mountolnám NFS-sel az USB-s winyót, de nem jövök rá a mappára.

$ sudo mount -t nfs 192.168.1.1:/??? /home/user/folder
mount.nfs: access denied by server while mounting 192.168.1.1:/???

A ??? helyére beírtam minden útvonalat, ami az FTP share-ból következett.
Mi lehet a gond?

Természetesen az NFS server be van kapcsolva a routeren. :K

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2013) SteveBeard


SteveBeard
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy ilyen routert, ha valaki eladná, kérem jelezze privátban.
Köszönöm!

Steve

(#2014) suste válasza SteveBeard (#2013) üzenetére


suste
veterán

már újonnan, leárazott korában (12K) meg kellett volna venned ;)
2x2 mag/szál + 128MB ram + USB3 nagyon ütős vétel volt.....

(#2015) Bici válasza Bici (#2012) üzenetére


Bici
félisten

media/<winyóneve> a válasz a kérdésre, ha valaki hasonló problémával küzdene

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2016) qnadam válasza SteveBeard (#2013) üzenetére


qnadam
veterán

ha nem találsz, akkor nyugodtan vegyél xiaomi mi3g-t, gyakorlatilag ugyanaz.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2017) woodworm válasza qnadam (#2016) üzenetére


woodworm
veterán

Vagy itthonról asus ac57u-t vagy ac65p-t. A 3g-ből egyre gyakrabban küldenek v2-est, amin nincs usb port és nincs hozzá (még) cfw.

(#2018) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, hdd kezeléssel kapcsolatos kérdésem lenne.
Elég régóta megy a router usb 2.0-ás hdd-vel, viszont már egy ideje kevésnek érzem a tárhelyet, hiába van benne 2tb-s tároló.
Szereztem közben egy nast, és bár még nem üzemeltem be teljesen, amiket olvastam utólag a működéséről (ki és bekapcsolás), az nem igazán győzött meg, ezért inkább a routert bővíteném.

Ha adok neki egy tápos hubot és két vinyót kötök rá, kb milyen sebességre számíthatok:
- két hdd egymás közti másolás
- egy hdd letöltés (max 4MB/s sebességre van korlátozva), másikról pedig lanon olvasás közben?

Most lanon kb 40MB/s-el másolok.

Illetve a lede automatikus hdd be/kikapcsolása működne úgy is, hogy az egyik használata során a másik tétlensége esetén az a másik kikapcsol?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#2019) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Üdv!
Ráértem.. Felraktam a legutolsó snapshots.Utána passwd és luci..
Bejelentkezéskor ez fogad:

Ilyennel még nem találkoztam. Megoldása?
(((Visszarakom a régi működöt - csak okosodni szeretnék... :K )))

Vigyorka

(#2020) Kisbatyu75


Kisbatyu75
tag

Most látom, hogy OpenWrt-ből jött ki 18.06.4-es verzió. Próbálta valaki?
Tudnátok tippet adni arra, hogy merre keresem a hibát, ha látszólag véletlen időszakonként megszakad a wifi-s kapcsolat a routerrel? Mind a 2.4GHz-es, mind az 5GHz-es sávon. Vezetéken pont nem tudom tesztelni, hogy ebben az időszakban van-e hálózat. Relatív hamar magához tér, de azért bosszantó, ha pl. épp online filmet nézünk. Néha csak annyit ír, hogy nincs internetkapcsolat. Ilyenkor ha a digi wifi-jére csatlakozok, akkor van internet, szóval a kettő között tűnik el valahol.
Minden tippet köszönök!

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#2021) Kisbatyu75


Kisbatyu75
tag

Sziasztok!
OpenWrt 18.06.4 r7808 van a készüléken. A WLAN 5GHz beállításaiban annyit állítottam, hogy a transmit power-t automatáról átraktam 22dbm-re és csatornát átállítottam automatára. Azóta nem működik az 5GH-es része a routernek. Pár kép a beállításról:


Mitől tűnhetett el?

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#2022) qnadam válasza Kisbatyu75 (#2021) üzenetére


qnadam
veterán

nem lehet, hogy dfs csatornát választott, és nem vártad meg, amíg használható lesz?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2023) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Hali!
Ez van jelenleg a routeren:
OpenWrt 18.06.4 r7808-ef686b7292 / LuCI openwrt-18.06 branch (git-19.170.32094-4d6d8bc)
A csomaglista frissítésekor ez jön:
Failed to download the package list from http://downloads.openwrt.org/releases/18.06.4/targets/ramips/mt7621/packages/Packages.gz

Látom, hogy megváltozott a letöltési hely, most melyik a jó letöltési cím?

Gyurka

(#2024) suste válasza Gyurka6 (#2023) üzenetére


suste
veterán

Ha bemásolod a böngészőbe a hivatkozott címet, akkor láthatod, hogy a cím jó :) (letölthető a fájl)

(#2025) Gyurka6 válasza suste (#2024) üzenetére


Gyurka6
őstag

Köszi!

Gyurka

(#2026) R a y


R a y
senior tag

Sziasztok!
Egy ideje szenvedek ezzel a routerrel, egyszűen nem tudok portot nyitni. Hiába port forwardolok egyszűen nem lehet kinyitni. A transmissionnek szeretnék portot nyitni.
Ez fut rajta: Version:2.03
Mik a lehetőségeim? Openwrt?

Köszi a segítséget! :)) :R

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#2027) krealon válasza R a y (#2026) üzenetére


krealon
veterán

"Egy ideje szenvedek ezzel a routerrel, egyszűen nem tudok portot nyitni. Hiába port forwardolok egyszűen nem lehet kinyitni."

A port nyitas legelso feltetele, hogy a WAN IP cimed publikus legyen.

(#2028) R a y válasza krealon (#2027) üzenetére


R a y
senior tag

Publikus IP címet kapok.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#2029) GZoli7 válasza R a y (#2028) üzenetére


GZoli7
senior tag

Sok szolgáltató elkezdett néhány éve, mindenféle tájékoztatás nélkül NAT-olni.
Nem lehet ez a baj?

(#2030) vargalex válasza R a y (#2026) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem ismerem a gyári felületet, de tehetnél be néhány képet, hogy lássuk hogy van beállítva? A port nyitottságát hogyan ellenőrzöd?

Alex

(#2031) Kisbatyu75


Kisbatyu75
tag

Sziasztok!
Most olvasok a Xiaomi AC2100 routeről, és azt látom, hogy abban is a mi routerünk MT7621A SoC-a működik. Hogy lehet, hogy az AC2100-at tud, a miénk meg AC1200-at?

Másik téma:
Elégedetlen vagyok a router hatósugarával. Olvastam itt a fórumon, is hogy dchard ebben a hozzászólásban említette, hogy az antennát kicserélné:[link] . Nem találtam utalást, hogy mi lett a végkifejlet. Nekem is elég lenne, ha csak mondjuk 180 fokban sugározna. Ezt hogy lehetne elérni?
Az openwrt fórumában is találtam egy topicot, ahol említették az antenna cserét: [link] .
Esetleg cserélt itt valaki antennát? Változott valami?

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#2032) qnadam válasza Kisbatyu75 (#2031) üzenetére


qnadam
veterán

a 7621-nek több verziója is van, meg mellé is lehet még tenni pár cuccot. van a listában még ac3000-es eszköz is :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2033) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Szevasztok!
Egy számomra kissé meglepő dolgot tapasztaltam: laptopról (eee1000) belépve a hagyományos angol beállítás jelenik meg firefox a böngésző. Ezzel nem mondtam semmi újat, azonban egy zenpad8.0 -ról ugyan akkor belépve magyarított az oldal, chrom. Ez hogyan lehetséges? (Az oldalak ugyan azt tartalmazzák.) Kicsit elkapkodtam, google fordít, csak nem vettem észre, a halvány menüpont volt egy kicsit gyanús.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#2034) fireqpeg


fireqpeg
csendes tag

Sziasztok!

lenne egy olyan kérdésem van ez a Radmir féle itt fellelhető Padavan firmware: https://yadi.sk/d/6ttXcerpJ2hg3/DIR860LB1 DIR-860L_3.4.3.9L-100.trx 2019.04.12-e a dátuma, verzió: 3.4.3.9L-100_56960f9. A kérdés az lenne tud valaki arról azóta csináltak-e újabbat? Vagy valahonnét valaki mástól van-e másféle? Olvasgattam a másik topicot ott már valami 101 es változatnál járnak, és nem volna rossz ha valaki ezt is folytatná. Azért április nem most volt.

Üdv. és köszönöm a válaszokat

[ Szerkesztve ]

(#2035) fireqpeg


fireqpeg
csendes tag

Hello! Gondolom itt nem feltétlen a torrentezés legfontosabb dolog amire használjátok a rutert. De énmeg idejét láttam 1 jó kis tesztnek mivel épp ráértem szórakozni vele megint, illetve finomhangoltam a transmission-nek a configját. A régi 1.5 évvel ezelőtti configgal kb 90-95 megabit ig jutottam, ezzel az ujjal pedig olyan 150megabit körül mozog a feltöltés és úgy hogy 1 cpu magot használ ki. Üdv és BUÉK mindenkinek!

(#2036) hudyfiu válasza fireqpeg (#2035) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Én is próbálkoztam csak én más rendszerekkel.
Valahogy egyik sem jó nekem.
Max 20-30Mbps wifi átvitelt tudok csinálni openwrt alatt.
Pedig azt írják hogy nincs szakadás, leállás, reboot már az új beta openwrt alatt.

A másik ami érdekes volt ismét, hogy ha vissza raktam a padavant az openwrt után minden beállításom megmaradt.
Ez normális lenne?
Vagy nem töröl ki rendesen mindent ha openwrt-t telepítek?

(#2037) woodworm válasza hudyfiu (#2036) üzenetére


woodworm
veterán

A padavan-openwrt váltásakor a rádiópartíciót visszaállítod?
A padavan olyan helyre ír, hogy megmarad gyári és openwrt csere esetén is.

(#2038) hudyfiu válasza woodworm (#2037) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Most nem állítottam semmit csak a recovery menüben ráküldtem egy openwrt firmware-t.
Működött minden csak nagyon lassú volt a wifi.
Az bezavarhat?

(#2039) woodworm válasza hudyfiu (#2038) üzenetére


woodworm
veterán

Biztosan bezavar!
A padavan felülírja a rádió adatait, szerintem a gyári fw és az openwrt is megérzi a hiányát.

(#2040) hudyfiu válasza woodworm (#2039) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Na akkor neki futok holnap megint.
Van tuti módszer és backup amit rá tudok rakni?
Félek az én mentésem nem volt jó mert régen próbáltam a radio-t visszaállítani de valami gond volt vele.

(#2041) woodworm válasza hudyfiu (#2040) üzenetére


woodworm
veterán

Mert nem írható a partíció openwrt-n. Én úgy ollóztam össze a sajátomat (mert nem fedik teljesen egymást a partíciók) és még padavan alól írtam fel. Szerintem az enyémmel nem érsz túl sokat, eltérő értékek, mac address stb.

Úgy emlékszem egyszer már összefoglaltam, hogy hogyan lehet visszaállítani az eredeti állapotot, ott kell lennie a hozzászólásaim között.

Itt is van.

[ Szerkesztve ]

(#2042) hudyfiu válasza woodworm (#2041) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Igen, erre emlékszem, csináltam is ez alapján de valami nem volt jó akkor sem.
Lehet inkább kihagyom ha nincs más megoldás.
Éppenséggel elvagyok a padavannal is csak jobb szeretem a másik rendszereket.

(#2043) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Üdv!
Final release of OpenWrt 19.07.0 :R

Vigyorka

(#2044) fecus válasza Vigyorka (#2043) üzenetére


fecus
őstag

Feltetted? Érdemes az Optimized build for the D-Link DIR-860L-et lecserélni?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#2045) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv!

A készüléken a Vargalex féle első build van fent, azzal megy már a vásárlástól. Nagy gond nem volt vele, azonban pár hónapja költöztünk, ugyanúgy DIGI megy, hardverekben noncs változás. Azonban torrent alatt a sebesség felmegy maxra, aztán percek alatt nullára, utána ismét fel és ez ismétlődik? A router 24/7 megy torrenten, lehet kezdi magát megadni vagy cserélni kellene rajta szoftvert? Ha igen melyikre?

A lakás 45nm, 2 pc, 2 konzol, 4 telefon, a 2 Pc kivetelevel minden wifin 5Ghz-en megy. :F

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#2046) Gyurka6 válasza hudyfiu (#2042) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Úgy emlékezem a padavan nagyobb sebességet tud (mir3g-n biztosan), most pont nem tudom megnézni, mert az owrt-s van a net-en.

F.B.I A szoft nem szokott elromlani (inkább valamivel sikerül telepakolni a memóriát, lecsatolt hdd...), én a tápot cserélném elősször ki egy próba erejéig.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#2047) F.B.I. válasza Gyurka6 (#2046) üzenetére


F.B.I.
veterán

Ha tudok valahol szerezni hozzá....

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#2048) Gyurka6 válasza F.B.I. (#2047) üzenetére


Gyurka6
őstag

Ha a hdd-is a routerrből kap energiát 12V 2A-nél nagyobbat kellene.

Gyurka

(#2049) F.B.I. válasza Gyurka6 (#2048) üzenetére


F.B.I.
veterán

Soha nem volt rajta HDD. :N

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#2050) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Akkor elég 2A-es

Gyurka

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.