Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:25:26

LOGOUT.hu

Specifikációjához képest meglepően olcsó router, ami AC1200-as Wifi-t és gyári firmware-val is több hasznos szolgáltatást ígér (fájlmegosztás, dlna, nyomtató megosztás, stb.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) woodworm válasza hudyfiu (#1600) üzenetére


woodworm
veterán

Ha csak ez nem lett helyreállítva, akkor nem emiatt rosszalkodott a wifi. Ha a rádiós partíció sem, akkor az közrejátszhatott.
Mi alapján végezted az átállást?

(#1602) hudyfiu válasza woodworm (#1601) üzenetére


hudyfiu
senior tag

(#1603) vargalex válasza dchard (#1598) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem inkább a 4.9-es kerneltől a connection tracking helperek automatikus betöltésének kikapcsolásáról van szó? Vagy manuálisan hozzáadtad az iptables szabályt? https://bugs.openwrt.org/index.php?do=details&task_id=1083 (is) olvashatsz róla.

Alex

(#1604) dchard válasza vargalex (#1603) üzenetére


dchard
veterán

Nem nem, akkor normál módban sem menne, és igen, bekapcsoltam az automatikus töltést (offload nélkül megy is).

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1605) Crondore


Crondore
tag

Sziasztok!

Tudna valaki abban segíteni, hogy padavan alatt az l2tp vpn serveren hol kell beállítani a shared secret - et.
A grafikus felületen nem igazán találtam, talán parancssorból valahogy?

Köszi.

(#1606) #95590400


#95590400
törölt tag

úgy mit lehet csinálni, ha visszaraktam padavanon a mentett beállításokat, és azóta elérhetetlen a rúter?
annyi volt, hogy xxx.1-ről xxx.3-ra állítottam az ip címet pár hónapja. meg routerből ap lett, meg pár dolgot kikapcsoltam. gondoltam, legegyszerűbb, ha az előtte mentett a beállításokat visszarakom., és kész.
újraindult, zölden ugyan világít bekapcsolás után 1 perce kb., de:
wifi nincs, se madzagon nem érhető el semmi.
resetet nyomtam vagy fél percig, semmi.
nekem több ötletem nincs...

[ Szerkesztve ]

(#1607) hudyfiu válasza #95590400 (#1606) üzenetére


hudyfiu
senior tag

FixIP-t állítottál a gépen?

(#1608) #95590400 válasza hudyfiu (#1607) üzenetére


#95590400
törölt tag

persze, de úgy ahogy van az utp csati ledje a laptopon nem is villogott, mikor rádugtam, meg semmilyen hálózatot nem talált a win sem. egyik ip-re sem tudtam pingelni sem.
viszont tegnap este még próbáltam egy reset és közben tápkábel bedugását... elkezdett villogni sárgán tőle. de ugyanúgy nem volt semmi.
meguntam pár perc után, kihúztam, újra bedugtam a tápot, wifi-t nem kapcsolta be, zöld lett sárgából a pilács és kábelen tudtam csatlakozni. megkaptam a visszatöltött beállításaimat, bekapcsoltam a wifit és most megint minden szép és jó. soha többet nem nyúlok hozzá :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1609) pandion


pandion
tag

Sziasztok. Ilyen rooterem van, és rendszeresen megszakad a net (wifi-n és kábelen keresztül is). Folyton ledobál mindent, majd 1-2 másodperc múlva visszajön. Nagyon idegesítő. Mi lehet a gond?
Köszi

(#1610) Kisbatyu75


Kisbatyu75
tag

Sikerült Padavanról áttérnem LEDE/OpenWrt-re. Nem mondom , hogy egyszerű volt, mert Vargalex útmutatása szerint a radio.backup visszaírása közben kaptam egy "[e]Failed to erase block" hibát. megpróbáltam az "mtd -n write /tmp/radio.backup radio" paranccsal, és azzal továbblépett. Lede-ből a [Suste] féle headlesst tettem fel, most tartok a beállításoknál.

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#1611) Kisbatyu75


Kisbatyu75
tag

Hogy tudom leellenőrizni, hogy sikerült visszaírni a radio.backup-ot?

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#1612) woodworm válasza Kisbatyu75 (#1611) üzenetére


woodworm
veterán

Készítesz egy mentést és összehasonlítod az eredetivel.

(#1613) vargalex válasza Kisbatyu75 (#1610) üzenetére


vargalex
Topikgazda

(#1614) Kisbatyu75 válasza vargalex (#1613) üzenetére


Kisbatyu75
tag

Azóta sikerült esetleg foglalkozni vele? Kiderült, mit lehetne csinálni?
Látszólag jól működik. A 2.4GHz-es sáv kicsit lassú, nem tudja a szolgáltatói 60Mbit/s-ot. Az 5Ghz-es sávon átmegy a teljes sebesség. Hamarosan költözünk, és az új helyünkön majd ha minden igaz lesz Digi 1000Mbit/s optika. Ott jó lenne, ha a 2.4GHz is jól menne.

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#1615) vargalex válasza Kisbatyu75 (#1614) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Igen. Íráskor a gond az volt, amit a hivatkozott hozzászólásban is írtam.

Alex

(#1616) pandion válasza pandion (#1609) üzenetére


pandion
tag

Padavan-al stabilabb lenne mint a gyári firmware-el?

(#1617) vargalex válasza pandion (#1616) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Itt szerintem nem nagyon használ senki gyári firmware-t. Leginkább Padavan-t, illetve OpenWrt-t. Azokkal nincs ilyen gond.

Alex

(#1618) pandion válasza vargalex (#1617) üzenetére


pandion
tag

Olvastam a padavan felrakási útmutatót, de nem igazán érzem magamban a késztetést, hogy egyedül belevágjak. Esetleg valaki aki már csinált ilyet, tudna nekem segíteni ebben? Természetesen kompenzálnám valahogy a segítséget. Ha valaki tud segíteni, kérem írjon! Előre is köszönöm.

(#1619) vargalex válasza pandion (#1618) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Erre gondolsz? Ez szerintem faék egyszerűségű.

Alex

(#1620) g0dl


g0dl
addikt

Tudtok valamit arról, hogy van-e valamelyik openwrt-ben hw crypto támogatás az openvpn gyorsításhoz erre az eszközre?

(#1621) Maximusz


Maximusz
aktív tag

Sziasztok!

szerintetek mivel lehet gond, ha az openwrt-re csatlakoztatott külső usb3-as hdd csak 1-1,2 MB/sec-el olvas / ír?

az fstab-ban így van felcsatolva - itt lehet a gond?

config mount
option enabled '1'
option uuid 'f0c76cb0-503c-4dc8-8dcb-1fc5d6c1eb85'
option target '/mnt/'
option fstype ext4
option options rw,sync

egy 500 GB-os hdd, abból 128 mb van a rendszernek fenntartva, a többit hálózaton osztanám meg, ha lehetne belőle értelmes sebességet kicsikarni.., de sajnos a HD-s filmek lejátszás közben meg-meg állnak :(

[ Szerkesztve ]

(#1622) hudyfiu válasza Maximusz (#1621) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Nekem nem is nagyon szereti az usb3-ast. Le is szakadt néha. Inkább az usb2 -es tetszett neki. Másikkal nem tudod kipróbálni?

(#1623) vargalex válasza Maximusz (#1621) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A sync opciót mindenképpen vedd ki, az tud nagyon sokat lassítani. Inkább csak simán opciók nélkül, vagy defaults opcióval, vagy rw,noatime opciókkal kellene mountolni.

Alex

(#1624) Zirowe válasza vargalex (#1623) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Az lemaradt, hogy vajon wifin vagy kábelen csinálja-e ezt.

Nekem 2,4 és 5ghz-n is max 2MB/s-el ír/olvas, kábelen már 20-35MB/s környékén, de nagyon változó, mindezt usb 2-es házzal, rw,noatime opciókkal, és ez már egy ideje így van, mindegy milyen lede-t rakok fel (jelenleg Suste 10-ese van fent).

A 2,4ghz-s wifi pedig max 20mbit/s-t enged ki a 120as netből..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1625) suste válasza Zirowe (#1624) üzenetére


suste
veterán

nekem a Dlinken csak a TM ír, meg a statisztikák, egyébként minden eszköz csak olvas onnan
a Goflexnet-re mentegetek mindent, ami egy tplink841 után van (100Mbit/s), így a Dlink 5Ghz-re csatlakozva stabilan másolok 10MB/s-sel, szóval nem az 5Ghz-es wifi a ludas az tuti, de majd kipróbálom a Dlink-es HDD-re írást is...
a 2,4Ghz-et meg csak webezésre használjuk, sosem mértem mit tud max, de majd ezt is kipróbálom

amit most már én is észrevettem, hogy a 2,4ghz-es térerő nagyon becsapósan jelenik meg a klienseken
távolabbról is max térerőt mutat, de közben meg forgalom nincsen
csak pár méter távolságban jó :(
mondjuk nálunk pont kiszolgál minden helységet (70m2), csak a kertben kell átállnom a tplink-re

(#1626) vargalex válasza Zirowe (#1624) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nálam nincs HDD a D-Link-en, egy mini PC a NAS. De 2,4 GHz-en 240 Mbps-es netből ennyit hoz. AC-n simán kihajtja. Ma este üzemelem be az UPC Connect Box-át az 500 Mbps-es nettel (rábeszéltek változatlan ár mellett 1 év hűséggel), kiderül abból mennyit tud. Lefedettséggel, jelerősséggel sincs gond. 82 m2 és a háztól 80-100 m-re még használható a wifi.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1627) Zirowe válasza vargalex (#1626) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Én tegnap szereltem be a connect boxot, 2,4-en kb 60mbitet hoz, ugyanitt a dlink továbbra is csak 20at.
Lefedettséggel szerencsére sose volt baj.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1628) vargalex válasza Zirowe (#1627) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A Connect box természetesen rögtön bridge módba megy... Ahogy láthatod, nálam tökéletes a wifi. Próbáltál csatornát váltani?

Alex

(#1629) Zirowe válasza vargalex (#1628) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Elvileg a connect box ip6 üzemmódban van, amiben nem lehet csak simán bridgere kapcsolni, csak a wifijét kapcsoltam ki.
Persze, próbáltam más csatornán, connect boxén is, mindenhol max 20mbit, a vezetéknélküli hálózatok áll pedig max 54mbitet ír ki.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1630) vargalex válasza Zirowe (#1629) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Akkor neked valami legacy módban van, vagy a kliens kapcsolódik úgy. Mi a wifi config-od? Esetleg szívesen ránéznék SSH-n. Illetve annyit még mondanék, hogy a Connect Box-on, ha engedélyezve van az UPC-nél a WiFree, akkor be van kapcsolva a rádiós egység (a WiFree SSID-vel) attól függetlenül, hogy te kikapcsoltad.

Alex

(#1631) Zirowe válasza vargalex (#1630) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Sajnos wifree engedélyezve, viszont a leden a wifi sima n-re van állítva, legacy letiltva, 40mhz és csak n-es eszköz kapcsolódik.

Ssh-t megköszönném. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1632) vargalex válasza Zirowe (#1631) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Privátban küldj hozzáférést.

Alex

(#1633) Maximusz válasza vargalex (#1623) üzenetére


Maximusz
aktív tag

Szia!

köszönöm!

kipróbáltam az rw,noatime opciót, gyorsabb, de nem tudok megnyitni egy hd-s filmet a hdd-ról, mert időtullépés miatt a windows bezárja a lejátszó alkalmazást (tehát valamiért még mindig lassan érem el a tárhelyet) - mit csinálhatok rosszul? - bár ugyan csak usb 2.0-s a külső hdd, de ettől gondolom még gyorsabbnak kellene lennie, mint 1-2 megabájt :(

ti futtotatok már bele ilyenbe?

tudom valahogy tesztelni (belül, openwrt alatt) az írási olvasási sebességet? létezik rá parancs?

[ Szerkesztve ]

(#1634) Maximusz válasza vargalex (#1623) üzenetére


Maximusz
aktív tag

Sziasztok!

találtam egy benchmark-ot, de a frissítésnél azt írta, hogy nem megfelelő a kernel verzióm... - hol található a gyárin kívűl friss ( némiképpen előrekonfigurált ) firmware? - most Vargalex egyedi build-je van fent...

a kimenet egyébként:

root@Blanka:~# hdparm -Tt /dev/sda2

/dev/sda2:
Timing cached reads: 262 MB in 2.00 seconds = 131.00 MB/sec
Timing buffered disk reads: 94 MB in 3.05 seconds = 30.82 MB/sec

valószínűleg megfelelő a csatlakozás, csak lehet 2015 óta van frissebb fw is :)

Collected errors:
root@Blanka:~# opkg install hdparm bonniexx
Upgrading hdparm on root from 9.50-1 to 9.56-1...
Downloading http://downloads.lede-project.org/snapshots/packages/mipsel_24kc/packages/hdparm_9.56-1_mipsel_24kc.ipk.
Unknown package 'bonniexx'.
Configuring hdparm.
Collected errors:
* opkg_install_cmd: Cannot install package bonniexx.
root@Blanka:~# opkg install kmod-usb2 kmod-usb-storage kmod-fs-ext4 block-mount
Installing kmod-usb2 (4.14.54-1) to root...
Downloading http://downloads.lede-project.org/snapshots/targets/ramips/mt7621/packages/kmod-usb2_4.14.54-1_mipsel_24kc.ipk.
Upgrading kmod-usb-storage on root from 4.4.39-1 to 4.14.54-1...
Downloading http://downloads.lede-project.org/snapshots/targets/ramips/mt7621/packages/kmod-usb-storage_4.14.54-1_mipsel_24kc.ipk.
Upgrading kmod-fs-ext4 on root from 4.4.39-1 to 4.14.54-1...
Downloading http://downloads.lede-project.org/snapshots/targets/ramips/mt7621/packages/kmod-fs-ext4_4.14.54-1_mipsel_24kc.ipk.
Upgrading block-mount on root from 2016-09-31-94a5b0ad-1 to 2018-05-23-dd02dad3-1...
Downloading http://downloads.lede-project.org/snapshots/targets/ramips/mt7621/packages/block-mount_2018-05-23-dd02dad3-1_mipsel_24kc.ipk.
Configuring block-mount.
this file has been obsoleted. please call "/sbin/block mount" directly
Collected errors:
* satisfy_dependencies_for: Cannot satisfy the following dependencies for kmod-usb2:
* kernel (= 4.14.54-1-69d797c1bc08c22781d892233daeb203) * kernel (= 4.14.54-1-69d797c1bc08c22781d892233daeb203) *
* opkg_install_cmd: Cannot install package kmod-usb2.
* satisfy_dependencies_for: Cannot satisfy the following dependencies for kmod-usb-storage:
* kernel (= 4.14.54-1-69d797c1bc08c22781d892233daeb203) *
* opkg_install_cmd: Cannot install package kmod-usb-storage.
* satisfy_dependencies_for: Cannot satisfy the following dependencies for kmod-fs-ext4:
* kernel (= 4.14.54-1-69d797c1bc08c22781d892233daeb203) *
* opkg_install_cmd: Cannot install package kmod-fs-ext4.

(#1635) vargalex válasza Maximusz (#1634) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ez egy USB2-es házban lévő HDD? Ha igen, akkor nagyjából rendben van. A file olvasási sebességet nagyjából így tudod minden plusz csomag nélkül tesztelni:

date +%s && dd if=/nagy_file_eleresi_utja of=/dev/null bs=1M && date +%s

A két kiírt szám különbsége az olvasási idő másodpercben. A file méretéből és ebből számolható a pontos olvasási sebesség.

Remélem nem írtam el semmit, mert mobilról vagyok...

Alex

(#1636) g0dl válasza vargalex (#1635) üzenetére


g0dl
addikt

A time használatával egyszerűbb
time dd if=/dev/sda of=/dev/null bs=1M count=100

(#1637) vargalex válasza g0dl (#1636) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Az igaz, csak a kimenet értelmezését kell a kezdőknek elmagyarázni, mert a 3 fajta idő megkavarja. Persze elég lehet azt mondani, hogy a real sort nézd.

Alex

(#1638) matthewKER


matthewKER
tag

Sziasztok!

Valaki ismeri esetleg a Padavan DIR-860L-hez tartozó fórumát vagy hasonlót?
Egy hete megjelent egy új build "099" helyett "100"-s számmal, mindenféle mellékelt komment nélkül:
Padavan

(#1639) woodworm válasza matthewKER (#1638) üzenetére


woodworm
veterán

A dd-wrt fórumán szokott feltűnni, a qos verziót is ottani kérésre forgatta.

(#1640) hudyfiu


hudyfiu
senior tag

Nem próbálta még valaki a 18.06-os végleges openwrt-t?

(#1641) ivana válasza hudyfiu (#1640) üzenetére


ivana
Ármester

Felraktam kb. 2 perce. Ami biztos, hogy bebootol vele :)) Egyelore mukodik.

(#1642) suste válasza ivana (#1641) üzenetére


suste
veterán

ugye elsősorban a wifi a kérdéses, ráadásul HDD csatlakoztatás után
aztán gondolom a hwoffload, meg hogy áll a hdd-re írási hiba
és persze gondolom még van millió kis hibalehetőség :)
pl nálam a vsftpd se működött normálisan sosem (több felhasználó és írási jogok állítása esetén) :(

(#1643) ivana válasza suste (#1642) üzenetére


ivana
Ármester

Egyelőre a wifi jobbnak tűnik mint eddig, teljesen stabil. Usb hdd-m nincs.

(#1644) fireqpeg válasza ivana (#1643) üzenetére


fireqpeg
csendes tag

Üdv.

Egy kérdésem volna hozzád (Egyelőre a wifi jobbnak tűnik mint eddig) te írtad. Ez mit takarna részedröl? 2.4Ghz vagy 5Ghz wifi lenne amit írtál... Csak mert a 2.4Ghz-el driver hibák voltak, illetve bevolt nagyon lassulva... kösz előre is a választ.

(#1645) vargalex válasza fireqpeg (#1644) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Lehet, hogy at beszéltünk róla, de melyik verzió produkált nálad ilyet? Többször leírtam, hogy nálam (illetve a cégnél is van azóta egy példány) a 2,4 GHz-es wifi is hibátlan tavaly év vége óta a trunk build-ekkel.

Alex

(#1646) ivana válasza fireqpeg (#1644) üzenetére


ivana
Ármester

Nekem érdekes módon inkább az 5GHz-vel voltak problémáim, elképzelhető, hogy a trunk volt fenn nálam (egész nap routerekre fejlesztek linuxot, otthon annyira nem szeretek vele szórakozni :) ). Általában csak néha látták az induló eszközök az 5GHz-s sávot, na ez teljesen eltűnt. (Amúgy stabil volt, csak valamiért a csatlakozás volt nehézkesebb).

(#1647) fireqpeg válasza vargalex (#1645) üzenetére


fireqpeg
csendes tag

Üdv.

Én azon a tavalyi dolgon már túlléptem azaz megoldódott, a 2.4-es wifi nekem is azóta működött openwrt vel. Én ezt a véglegesített 18.06 verzióra utaltam mivel ő írta (ivana:Egyelőre a wifi jobbnak tűnik mint eddig, teljesen stabil. Usb hdd-m nincs.) Én meg kipróbáltam és ugyanaz a problémám a 18.06-os RC1,RC2, meg a véglegessel is mint amit itt írnak: [link]
Illetve a [link] OpenWrt 18.06.0 - First Stable Release - July 2018 relese note-nél is írják:
Known issues: Devices using the mt76 wireless driver may experience stability issues on 2.4GHz
Tehát vargalex csak hogy tisztázzuk nekem nem a tavalyi dolgokkal kapcsolatosan vannak problémáim azt megoldottam, ezeket kipróbáltam és nagyon lassú az internet illetve droppolja a kapcsolatokat stb.. és nagyon sok féle wifi beállítással próbálkoztam. Én csak emiatt kérdezem, mert a srác írta neki teljesen jó minden. Közbe meg mégse

[ Szerkesztve ]

(#1648) vargalex válasza fireqpeg (#1647) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Csak, hogy jól értem-e: az általam említett trunk build-ekben neked is jó a wifi, csak a 18.06 verziókban nem? Mert, ha utóbbi, akkor szívesen megnézem.

Alex

(#1649) fireqpeg válasza vargalex (#1648) üzenetére


fireqpeg
csendes tag

Üdv.
Igen az utóbbiról van szó a 18.06-rol. A Bartvz-féle fórumon írják a srác elment nyaralni, dolga van stb... 1-2 hét mire visszajön és akkor fog rakni bele új v. régi drivert nemtudom. De ami biztos fogják javítani a wifi problémát, majd kiderül hogy sikerül nekik? Köszönöm szépen hogy megnéznéd, csak a probléma az már nincs rajta 18.06-os cucc, maradtam a régi bevált Padavan-féle FW-nél. De ha kidobják a javítást akkor felrakom kipróbálom majd, és ha akkor se fog működni akkor írok neked itt ha még áll majd segítőkészséged.

(#1650) vargalex válasza fireqpeg (#1649) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Még egyszer kérdezem: próbáltad pl. az én buildemet? Egész biztos, hogy abban hibátlan a 2,4 GHz-es wifi is, több helyen használjuk. Sőt, azóta is buildeltem 2-3-szor trunk-ból, soha nem volt semmi negatív irányú változás. Így nem hiszem, hogy a 18.06-ban ez rossz irányba tolódott volna. És én mindenképpen alap OpenWrt build-ekről beszélek.
De most már emlékszem, hogy te vagy az, aki nem gyári wifi kalibrációs partíciót használsz, mert nem volt mentésed. Így azt mondom, hogy neked egyik OpenWrt alatt sem lesz jó wifi-d.

[ Szerkesztve ]

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.