Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:25:26

LOGOUT.hu

Specifikációjához képest meglepően olcsó router, ami AC1200-as Wifi-t és gyári firmware-val is több hasznos szolgáltatást ígér (fájlmegosztás, dlna, nyomtató megosztás, stb.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) alevan válasza vargalex (#1650) üzenetére


alevan
őstag

Az 18.06-al nekem is problémám van. Frissen cserélt router (pénteken kaptam, a régiben történhetett valami a NANDal, mert még recoveryben sem lehetett flashelni rá FWt).

18.06ban és az Bartz buildben is droppol az 5G frekvencia. Ez a hiba nincs benne az RC1ben.

A 2.5g viszont betonstabil számomra.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#1652) Kisbatyu75


Kisbatyu75
tag

Sziasztok!
Én még a 14.01-es utolsó build-jét használom innen: [link] (Firmware Version: LEDE Reboot 17.01.4 r3560-79f57e422d / LuCI lede-17.01 branch (git-17.290.79498-d3f0685) )
Sajnos az a problémám vele, hogyha az asztali gépről streamelek open media serverrel az xbox360-ra filmet, akkor akadozik a lejátszás. A gép gigabites kábelen van a routerbe dugva, az xbox360 2.4GHz-es wifin kapcsolódik a routerbe.
Korábban padavan volt a routeren, azzal nem volt probléma az átvitellel. A padavanról történő visszaálláshoz az alábbi metódus szerint tettem vissza a korábbi mentést, mert máshogy nem sikerült: [link]
Lehet, hogy még mindig nem tökéletes a visszaállítás?
Vagy mit lehet tenni, hogy a 2,4GHz-es wifi is stabil legyen?
Vagy nem azzal lehet a gond?

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#1653) energiezolee


energiezolee
aktív tag

Sziasztok!

Tud nekem valaki írni pontos fogyasztást? Csatlakoztatott és aktív 4 LAN eszközzel, és mind a 2 frekvenciás wifi engedélyezve... Tudom max 24W, de én szeretném pontosan tudni, mielőtt megveszem! Köszönöm szépen előre is!

Üdv : Energie Zolee

(#1654) vargalex válasza energiezolee (#1653) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Itt és itt találsz mérést. HDD nélkül nyilván kevesebb lesz. Illetve a nagy teljesítményű tápra egy lehetséges magyarázat.
Azt ugye tudod, hogy már csak használtan tudsz ilyen routert venni?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1655) energiezolee válasza vargalex (#1654) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Köszönöm! Nem tudtam, de mostmár tudom ;) Azóta minden rendben működik a router-ben? Pl.: Wifi, transmission...

Üdv : Energie Zolee

(#1656) suste válasza vargalex (#1654) üzenetére


suste
veterán

Szerintem itt az USB3 is indokolja a nagyobb tápot. És persze a duál wifi is tud komolyabb áramigényt generálni, igaz itt csak 2x2-esek....

(#1657) Greg Vinous


Greg Vinous
tag

B1-es 860L-t használok, Padavan rendszerrel. Gigabites netem van, amit kábelen el is érek, de wifin max 300Mbps körüli értéket kapok.
Ennyit tud ez a router?
Nem fikázni szeretném, nem azért írtam ide, csak nem értem, hogy tulajdonságaiban 1200Mbps-os wifi sebességet tüntet fel a gyártó. Nyilván ezt elérni kb laboratóriumi körülmények között lehet, de legalább egy megközelítő értéket vártam.
Vagy az Padavan rendszerrel tud ennyi, vagy a gyári Dlinkes szoftverrel is csak ennyit tudna szerintetek?

(#1658) vargalex válasza Greg Vinous (#1657) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Az 1200 Mbps úgy értendő, hogy 2,4 GHz-en 300 Mbps, 5 GHz-en pedig 866 Mbps a maximális kapcsolati sebesség. Ebből nyilván a kliensed egyszerre csak az egyikre csatlakozik. Ha a kliens is tudja az AC 866 Mbps-t, akkor szerencsés esetben akár 400 Mbps is lehet a valós sebesség. Tehát, ha 300 Mbps gyakorlati sebességet mérsz, azt szerintem elfogadható.

Alex

(#1659) Greg Vinous válasza vargalex (#1658) üzenetére


Greg Vinous
tag

Köszönöm a választ, közben igyekeztem kutakodni a témában és én is erre a következtetésre jutottam.
Eredetileg azért választottam ezt a routert, mert USB3-al NAS szerűt tudtam belőle csinálni, rádugtam egy USB3-as külső vinyót és a TV-m így hálózatról éri el. 4K-s és HD tartalmakat szerettem volna így lejátszani a TV-n, amiből a HD hibátlanul megy, viszont 4K-s tartalmak sajnos akadoznak. Pedig kábelen csatlakozik a TV a routerhez...
A wifi sebességgel meg is barátkoznék, hogyha a 4K működne folyamatosan, stabilan. De így valószínűleg eladó sorba fog kerülni a router és egy másikat választok helyette, később pedig NAS-al bővítek. Remélem azzal már a 4K-k is szépen mennem majd.

(#1660) vargalex válasza Greg Vinous (#1659) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Milyen TV-ről van szó? Az UHD Blu Ray bitrátája maximum 128 Mbps, ezt bőven tudja a router Samba-n/ftp-n és elvileg DLNA-n is. Lehet, hogy a TV-n van valami limitáció DLNA esetén. Esetleg nem tudod megnézni ugyan azt az anyagot pl. Kodi-val PC-ről, vagy egyéb eszközről?

Alex

(#1661) vottokar válasza Greg Vinous (#1659) üzenetére


vottokar
senior tag

Szia! Nem lehet, hogy valahol máshol van a baj? Megy egyáltalán USB3-as módban a merevlemez? Csak azért érdeklődöm, mert nálam a DIR860 padawannal és egy kínai usb/sata3 átalakítós WD Reddel dróton a viszonylag újféle notimmal vezetéken tud 100Mbyte/s felett olvasni, de még wifin is, ha jól emlékszem 4xMbyte/sec-et tud. Ennek szerintem bőven elégnek kellene lennie 4K-hoz is.
Szégyenszemre mostanában alig használom a cuccot. Maximum egy két havonta a családi képeket "szinronizálom" rá, ezért nem is mértem semmi újat már jó ideje.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#1662) Greg Vinous válasza vargalex (#1660) üzenetére


Greg Vinous
tag

Philips 55PUS6412 android smart TV.
Otthon csak ezzel tudok 4K-t lejátszani, a laptopom sajnos nem képes ilyesmire, nem a kijelző miatt, hanem hardveresen nem bírja.
DLNA-t csak kipróbáltam, de ott ha mkv fájl mellett felirat volt, azt nem tolta át a videó mellé.
Így Samba-n lett csatlakoztatva a vinyó és alapvetően én is úgy kalkuláltam, hogy 4K-t így vinnie kellene, főleg, hogy nem is blu ray, hanem "csak" mkv-s 4K-s tartalmakról van szó, ami kevesebb Mbps-el kódolódik.
Alapvetően elindulnak és szépen mennek a 4K-s videók, de ha beletekerek, vagy pause és play, utána akadozgat.
Most azt tervezem, hogy a hétvégén a vinyót közvetlen rákötöm USB3-al a TV-re és megnézem úgy mi újság. A TV-n Kodi, VLC és a gyári lejátszó amit próbáltam és mindegyiken ez volt eddig a jelenség :W

(#1663) Greg Vinous válasza vottokar (#1661) üzenetére


Greg Vinous
tag

USB3-at lehet állítani elvileg a routerben, majd ránézek, hogy lett beállítva. Bár nekem úgy rémlik, hogy USB3-at adtam meg.
Sebesség tesztet is fogok csinálni hétvégén és majd beírom mire jutottam.
Hátha találtok nekem erre valami tippet, megoldást, nagyon hálás lennék érte. :R

(#1664) woodworm válasza Greg Vinous (#1662) üzenetére


woodworm
veterán

A laptopra csatlakoztatva a hdd-t és azon megosztva sem tudsz egy ellenpróbát végezni?

(#1665) Greg Vinous válasza woodworm (#1664) üzenetére


Greg Vinous
tag

Meg fogom ezt is próbálni, csak win 10-ben utána kell olvassak, hogy tudom úgy megosztani, hogy lássa a TV, mint hálózati meghajtót. :F

(#1666) Dadan01 válasza Greg Vinous (#1665) üzenetére


Dadan01
senior tag

Van egy tippem, miszerint a tévédben csak 100-as lan van, mint az enyémben is (LG 55B7). Mivel pont ilyen routerem van aktív használatban, a tévé wifin csatlakozik, minden magas bitrátás mkv film megy így, ellenben lanon ezek egy részek akad, élvezhetetlen. Vargalex buildje van fent kábé 9 hónapja, stabil, mint a forint. Akkor még próbáltam az usb3-as hddről filmet nézni, ha jól rémlik, de a sima írás-olvasási sebességek alapján (samba megosztással 100MB/s magassága), mennie kellett a 4k-nak is. De inkább építettem egy nast, azzal nincs kompromisszum (több usb/sata port, nem terheli le a sok torrent egyidejű letöltése max sávszél mellett sem, stb).

(#1667) vargalex válasza Dadan01 (#1666) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Itt az egyik véleménynél írják is, hogy csak 10/100-as. Nem tudom, hogy miért spórolnak még ezen mindig a gyártók.

Alex

(#1668) Greg Vinous válasza vargalex (#1667) üzenetére


Greg Vinous
tag

Akkor ez lesz a gond, kábelen határeset a 10/100-as 4K-ra.
Wifin viszont az a gond, hogy ugyan egy légtérben van a router és a TV, de kb. 6-7 méter van közöttük, ami a TV gyenge AC wifijének már valószínűleg sok :W
Hétvégén totál teszt lesz, minden eshetőséget kipróbálok, még a routert is közelebb viszem. :Y

Ha ezekkel megvagyok, majd írok egy összefoglalót mire jutottam így a D-Link-el. ;)

(#1669) Greg Vinous válasza Dadan01 (#1666) üzenetére


Greg Vinous
tag

Lehet érdeklődni, hogy miféle NAS-t építettél? Házilag, vagy hogy értendő?

(#1670) g0dl válasza vargalex (#1667) üzenetére


g0dl
addikt

Pedig még notebookot is árulnak manapság 100-as ethernettel (SSD-vel) . Sokszor pár cent az is egy medence a megfelelő szinten.

(#1671) vargalex válasza g0dl (#1670) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Persze, nem is csak TV gyártókra gondoltam. Nekem is volt olyan céges Dell-em (igaz, csak Inspiron), amibe jutott Core I7 4 mag HT-vel (azaz 8 logikai szál), 8 GB RAM, USB3, HDMI, eSATA, stb., de csak 100 Mbps-es LAN és 2,4 GHz-es lite N-es wifi...

Alex

(#1672) Dadan01 válasza Greg Vinous (#1669) üzenetére


Dadan01
senior tag

Integrált processzoros alaplap, J3455, 4 giga ram, 16 giga ssd a rendszernek (omv3), két adat hhd, wd redek.
Ha a wifit próbálod majd, mindenképpen húzd ki a lant a tévéből, ha csatlakoztatva van, akkor az az elsődleges valszeg.

(#1673) Kisbatyu75


Kisbatyu75
tag

Sziasztok!
Tudna mérni valaki LEDE 18.06-on iperf3-mal 2.4GHz-es wifin UDP sebességet a helyi hálózatán?
Mi a helyes paraméterezés ennek a méréséhez?
Én ezt használtam: iperf3 -c 192.168.0.1 --bandwidth 1G --length 8900 --udp --parallel 4
Ezzel közel 20Mbit/s sebességet kapok átlagba, stabilan, de egy xbox360-on mégis akadozik a videó (SD) lejátszás.

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#1674) energiezolee


energiezolee
aktív tag

Sziasztok! Az usb 3.0 openwrt-vel felismeri, és kezeli a 3.0-ás usb hub-ot? Mert én 1 időben nyomtatót és hdd-t is szeretnék rajta használni... Köszönöm a választ előre is!

Üdv : Energie Zolee

(#1675) suste válasza energiezolee (#1674) üzenetére


suste
veterán

igen

(#1676) fecus


fecus
őstag

Jól olvasom, hogy a "Optimized build for the D-Link DIR-860L" firmet nem fejleszti tovább a fejlesztője?

Ha jól értelmezem az angol szöveget akkor mire érdemes áttérnem?

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#1677) Vigyorka válasza fecus (#1676) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Sajnos igen...
Xiaomi - ra vált. Csinál a 860l-re is (de ezeket nem teszteli!)

Vigyorka

(#1678) dchard válasza fecus (#1676) üzenetére


dchard
veterán

Én trunk-on vagyok már egy ideje, legutóbb két napja frissítettem, teljesen jó.

2.4g/20Mhz/SISo =50-60Mbit

5GHz/80MHz/SISO = 220-230Mbit

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1679) fecus válasza dchard (#1678) üzenetére


fecus
őstag

Újra kellett konfigurálni, vagy vissza lehetett tölteni?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#1680) fecus


fecus
őstag

Melyik az a trunk?
Az Openwrt download-nál a snapshot?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#1681) vargalex válasza fecus (#1680) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Igen.

Alex

(#1682) dchard válasza fecus (#1679) üzenetére


dchard
veterán

Nem kellett tölteni semmit sehova, "Keep settings" mellett upgradeltem, és ennyi. Nyilván a hiányzó csomagokat, modulokat utólag telepíteni kell.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1683) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Szevasztok!

860 padvan-entware, PHP-vel kellene működjön a bandwidthd. Ez utóbbi látszólag fut is 4 példányban, a php-t nem látom felsorolva. Látszólag (ahogyan látom) vannak különféle fájlok hozzá.
Valamikor találtam egy leírást a php beindítására lépésenként openwrt-s routerre, ha jól emlékezem.
Akkor el is jutottam az index.php megjelenítéséig. Esetleg v.ki merre találhatom ezt a leírást v.mit kellene megnéznem?

Gyurka

(#1684) vargalex válasza Gyurka6 (#1683) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A bandwithd szerintem nem igényel php-t, legfeljebb a megjelenítés...

Alex

(#1685) Gyurka6 válasza vargalex (#1684) üzenetére


Gyurka6
őstag

Igen, ahhoz kellene...

Gyurka

(#1686) Gyurka6 válasza Gyurka6 (#1685) üzenetére


Gyurka6
őstag

Az adatbázis elkészül, php-cgi /opt/share/www/bandwidthd/index.php -t beirva szövegesen megjeleniti. Böngészőnből csak 404 fogad bandwidthd ill. index.php esetén is.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#1687) vargalex válasza Gyurka6 (#1686) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Milyen web szervert használsz? Annak mi a config-ja?

Alex

(#1688) Gyurka6 válasza vargalex (#1687) üzenetére


Gyurka6
őstag

Lighttpd
server.document-root = "/opt/share/www"
server.upload-dirs = ( "/tmp" )
server.errorlog = "/opt/var/log/lighttpd/error.log"
server.pid-file = "/opt/var/run/lighttpd.pid"
#server.username = "http"
#server.groupname = "www-data"

index-file.names = ( "index.php", "index.html",
"index.htm", "default.htm",
)

static-file.exclude-extensions = ( ".php", ".pl", ".fcgi" )

### Options that are useful but not always necessary:
#server.chroot = "/"
server.port = 81
#server.bind = "localhost"
#server.tag = "lighttpd"
#server.errorlog-use-syslog = "enable"
#server.network-backend = "writev"

### Use IPv6 if available
#include_shell "/opt/share/lighttpd/use-ipv6.pl"

#dir-listing.encoding = "utf-8"
#server.dir-listing = "enable"

include "/opt/etc/lighttpd/mime.conf"
include "/opt/etc/lighttpd/conf.d/*.conf"

A dir... sorok engedélyével megjeleniti a /opt/share/www tartalmát.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#1689) vargalex válasza Gyurka6 (#1688) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ezt is megcsináltad? (Azaz a php-t és a szükséges lighttpd modult is telepítetted?)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1690) Gyurka6 válasza vargalex (#1689) üzenetére


Gyurka6
őstag

Ez az S90lighttpd tartalma, ez fut is:
#!/bin/sh

ENABLED=yes
PROCS=lighttpd
ARGS="-f /opt/etc/lighttpd/lighttpd.conf"
PREARGS=""
DESC=$PROCS
PATH=/opt/sbin:/opt/bin:/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin

. /opt/etc/init.d/rc.func

A lighttpd-mod-cgi modult is telepítettem (esetleg nem kell?)

Azt nem látom/találom, hogy magát a php-cgi -t mi indítaná el. (szerintem)
Kézzel elindítva sem működik.

A 192.168.0.254:81 re ez jön be, az /opt/share/www tartalma: (a proba -t és a logo -t én írtam bele)
Name↓ Last Modified: Size: Type:
bandwidthd/ 2018-Jun-03 15:55:23 - Directory
proba/ 2018-Aug-27 11:45:00 - Directory
logo 2018-Jan-10 15:18:07 7.4K application/octet-stream

192....:81/bandwidthd/index.php 403 - Forbidden

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#1691) vargalex válasza Gyurka6 (#1690) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha jól nézem, a lighttpd config-ban a php cgi hozzárendelést nem csináltad meg. Így azt nyilván nem fogja tudni, hogy mivel kellene futtatni...

Alex

(#1692) Gyurka6 válasza vargalex (#1691) üzenetére


Gyurka6
őstag

Köszönöm a fáradozásodat, beírtam de így nem indul el a lighttpd, egyelőre feladom.... (estleg mivel uhttpd nincs majd az apache hátha jó lesz.).

Gyurka

(#1693) vargalex válasza Gyurka6 (#1692) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Az biztos, hogy jó a feladatra a lighttpd is. Esetleg közvetlenül kellene elindítani, hogy lásd, mire panaszkodik.
Apache helyett egyébként nginx jobb lenne, sokkal kevésbé erőrorráfigényes.

Alex

(#1694) Gyurka6 válasza vargalex (#1693) üzenetére


Gyurka6
őstag

Köszi!
Hirtelen kellett elutaznom, így félbe hagytam (telefonos ill. upc-wifree van/nincs itt).
A nginx-t megnézem (gyorsan átfutva nem láttam padavan-hoz).

Gyurka

(#1695) QG


QG
tag

A rotuer, amiről már írtam itt, sokat vacakolt, végül feltettem egy Headless-Lede-18.01-et, amivel nagyrészt működött. Ma úgy leállt, hogy az újraindítás után sem tudtam kapcsolódni böngészőből, még vezetékkel sem.

A harmadik újraindítás után most vezetéken látom, gondoltam rakok rá 18.06ot, hamár kijött. Letöltöttem a dir-860l-b1-squashfs-sysupgrade.bin-t de hiába flesselem (Luciból), marad a Headless, minden beállításával, pedig kikapcsoltam a "keep settings"-t.

Hogy tudom lecserélni a Headless-Lede-18.01-t 18.06-ra, lehetőleg Luciból?

“Anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.'” ― Isaac Asimov

(#1696) Headless válasza QG (#1695) üzenetére


Headless
őstag

pontosan melyik verzió? amúgy lehet, hogy tartalmazta azt a bugot, higy nem áll le a hostapd, ezért nem tud frissülni, wifit tiltsd le és próbáld újra. ha ez sem, akkor megklne nézni mégiscsak parancssorból, hogy lássuk mi történik.

én tegnap a 14-est frissítettem gond nélkül, szóval az nem tartalmazza ezt.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1697) QG válasza Headless (#1696) üzenetére


QG
tag

A wifi tiltás megoldotta, köszönöm.
Ez volt a verzió: HeadLess-Lede-18.01 6931 13 r6931-4ff23af

“Anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.'” ― Isaac Asimov

(#1698) matthewKER


matthewKER
tag

Sziasztok!

Az első kérdés elsősorban vargalex-nek szól, de bárkitől szívesen veszem a választ. :)
Elkészült valaha a Padavan->LEDE visszaállító firmware? Csak mert a fórumot követve csak egy sikertelen próbálkozásról olvastam.
Ha nem készült el, valaki bele tudná tenni az összefoglalóba a visszaállítás menetére vonatkozó leírást? Majd egy órát vett el az életemből, hogy megtaláljam. :D
Visszaállás Padavan-ról
Van két ilyen routerem, és az egyikkel visszaállnék OpenWRT-re, hogy entware nélkül is le tudjam cserélni az SMB-t, mert a Padavan-ban lévő-t már nem támogatja gyárilag Windows 10, és nem szívesen engedélyezem minden nálam megforduló gépen emiatt a CIFS 1.0 támogatást.
Ja igen, és ha már OpenWRT, tudtok ajánlani egy jól működő verziót? Nekem úgy is jó, ha trunk vagy egyéb státuszban van, csak stabil legyen.

[ Szerkesztve ]

(#1699) vargalex válasza matthewKER (#1698) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Végül nem publikáltam, mert Woodworm tesztelte és talán még volt vele valami minimális probléma. De nagyjából működött, ha jól emlékszem. Én nem tudtam sajnos tesztelni (és most sem tudom), mert otthon aktív használatban van az egyik DIR-860L-em, a másik itt a cégnél lett szintén aktív használatba állítva (wifi kliensként) és a céges is használatban van, az szórja átmenetileg (immár 6 hónapja :) ) a céges wifit. Az általad megtalált linket beraktam az összefoglalóba.

Nálam (illetve az előbb említett mindhárom eszközön) egyébként áprilisi trunk build megy, teljesen hibátlanul.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1700) matthewKER


matthewKER
tag

Csak, hogy legyen pozitív visszajelzés a Padavan-ról való visszállásról: Sikerült a visszaállás a legújabb Padavanról is.
Kicsit rámijesztett a tápegység, mert áramtalanítás után nem vett fel áramot a router, de átdugva a tápegységet máshova rögtön elindult.
Egyúttal leírom azt is, hogy ha bárki fontolgatná a Samba megosztást exFAT-tal, az válassza inkább a Padavan-t, még akkor is, ha a Windows 10-en engedélyezni kell a CIFS 1.0-t. Az új OpenWRT-n nagyon sok sebből, míg a legfrissebb, még LEDE néven megjelent 17.01.6-on kicsivel kevesebb sebből vérzik.
LEDE: exFAT mount-olásánál minden egyes javaslatot meg kell fogadni a leírásból, hogy írható legyen, illetve az exFAT elveszti az értelmét, mert a kmod-fs-exfat nem tesz lehetővé, csak 3.5GB-nál kisebb fájlok írását.
OpenWRT: A fentiek mindegyike igaz, ráadásul saját "patented build"-et kell készíteni, különben nem éred el a kmod-fs-exfat csomagot. Ez egyébként igaz a szabadalom-védett audio codec-ekre is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.