Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:25:26

LOGOUT.hu

Specifikációjához képest meglepően olcsó router, ami AC1200-as Wifi-t és gyári firmware-val is több hasznos szolgáltatást ígér (fájlmegosztás, dlna, nyomtató megosztás, stb.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) woodworm válasza vargalex (#449) üzenetére


woodworm
veterán

Ehhez képest a padavan szépen belepancsol, gondolom az asus layoutjához igazodna.

Nem hagyott nyugodni, megnéztem még egyszer. Tehát flash után az fw-ben lévő alapértelmezett eeprom kerül az mtd2-re. Ez különbözik a dlinkétől, lehet, hogy mtk forráskódból való vagy asus örökség.
Az első verziós csere mtd2.bin ugyanúgy dlink gyári eeprom, csak eltérő mac-címet tartalmaz és benne van az eredeti partícióról származó töredék.
A második verziós csere mtd2.bin ki van tisztítva és más mac-címet tartalmaz, az azonosítás alapján d-link tartomány.

(#452) vargalex válasza suste (#450) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ahogy az összefoglalóban is linkelve van, kb. erre lehet számítani.

Alex

(#453) vargalex válasza woodworm (#451) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Egész biztos, hogy az mtd2 partíciót később nem módosítja a padavan. Ugyanis a diff alapján csináltam a LEDE build-embe az mtd2 partíció módosítást és a radmir mtd2 mentéséhez képest csak a MAC címek változtak (nyilván azokat a lan_eeprom_mac, wan_eeprom_mac, stb. parancsok módosították).

Alex

(#454) woodworm válasza vargalex (#453) üzenetére


woodworm
veterán

Én az induláskori módosításra gondoltam, amikor bemásolja az alapértelmezett eepromokat a defaults-ba és törli a radio és a factory tartalmát, az u-boot-env-et pedig a saját beállításainak a tárolására használja. Értem én, hogy esetleg az asustól örökölt layout miatt ez az alapértelmezett és a hivatalos támogatás hiánya miatt a készülékeket igazítják az fw-hez és nem az fw-t a készülékhez, de így mentés nélkül lehetetlen visszaállítani az eredeti állapotot és ez a ddwrt fórumon sem hangzik el. A 4pda-n lehet csak a nyelvtudásom miatt sikkad el ez, de ott se nagyon látom kiemelve, noha a prometheus azért menti a felírás előtti partíciókat.

(#455) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, lede snapshot mappában a factory és sysupgrade mellett van egy ilyen nevű file:
lede-ramips-mt7621-dir-860l-b1-initramfs-kernel.bin

Nem igazán láttam még ilyet, ez mit takar?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#456) skbalint


skbalint
tag

Sziasztok!

Rendeltem egy ilyet, úgy voltam vele, hogy 13-ért szállítással egy próbát megér.

Csak wifivel lenne használva, minden ac és 5GHz, kivéve a nyomtatót ami 2.4GHz.
Tényleg semmilyen extra nem kéne, csak egy stabil, szakadásmentes ac-s WLAN, és egy külső HDD rá amit nem veszít el. Olvastam, hogy a külső HDD volt akinél bezavart a cfw-vel, bevallom nem nagyon állnék föl egy film közben a routert resetelni.

A fenti felhasználásra egy sima OpenWrt (feltelepítem, engedélyezem a wifit, első cfw-m lesz, így nagyon nem állítgatnék egyedi dolgokat) jó lesz rá?
Illetve még annyit kérdeznék, hogy tudtok egy 2.5"-ös USB 3.0-as külső házat ajánlani hozzá?

Előre is köszönöm.

(#457) suste válasza skbalint (#456) üzenetére


suste
veterán

hát a sima openwrt pont nem ilyen
abban nincsen automatizálva sokminden, így neked kell telepíteni, beállitgatni sokmindent (pl hdd csatolás, megosztás)

(#458) skbalint válasza suste (#457) üzenetére


skbalint
tag

Köszi, akkor helyette mi lenne a jobb számomra szerinted?
Esetleg a gyári fw némi állítgatással?

(#459) suste válasza skbalint (#458) üzenetére


suste
veterán

szeretem az ilyen kérdéseket :)
szerintem próbáld ki :)
nem tudom mi a jó neked, vagy mi fog jól működni nálad, és más sem tudja
mivel gyári fw-vel érkezik, ezért érdemes lehet kipróbálni azzal, ha nincs eleve extra igényed

másik router-rel kapcsolatbna csak at tudom mondani, hogy tapasztalataim alapján nincsen tökéletes router, csak maximum adott embernek megfelelő és adott környezetben jól működő
van egy "milyen routert vegyek" topic is, de ott is mindenki a saját tapasztalata alapján fog ajánlani.....

ha ilyen bizonytalan vagy, akkor online vásárolj, és akkor hosszabb a a próbaidő, nyugodtan visszaadhatod ha nem jött be az eszköz

(#460) skbalint válasza suste (#459) üzenetére


skbalint
tag

Én meg az ilyen válaszokat, kérlek értelmezd amire válaszolsz :)

Azt írtam, hogy megrendeltem, elég egyértelmű szerintem, hogy online, illetve, hogy már vétel után vagyok.
Abból a topikból jöttem amúgy, ott ajánlott, viszont csak CFW-vel.

Azt írtad válasznak, hogy az OpenWrt nem ilyen, erre írtam a választ, hogy akkor helyette mit ajánlasz.
=nyilván nem másik routert keresek, hanem akkor másik cfw-t rá amivel az előtte leírt (szerintem nem túlzó) igényem megvalósul a routerrel szemben.

(#461) woodworm válasza skbalint (#460) üzenetére


woodworm
veterán

Túl sok választás nincs, padavan a másik cfw. Ehhez viszont először egy lede-t kell rárakni (openwrt utód) és azon keresztül vezet az út.

(#462) skbalint válasza woodworm (#461) üzenetére


skbalint
tag

Köszi, a padavánnal jobbak a tapasztalatok a wifi stalibiltás terén az OpenWrt-tel szemben?
Vagy akkor maradjak az Openwrt-nél mert állítás + plusz telepítés után nem lesz gond a wifi stabilitásával?

Ugye ez van az összefoglalóban:
OpenWrt, illetve LEDE alatt a wifi driver még alakulóban van, ezért vegyesek a vélemények. Saját környezetemben 2,4 GHz-en is teljesen megfelelő, illetve 5 GHz-en is 200 Mbps fölötti sebességet mértem 1 szobára a routertől.

(#463) suste válasza skbalint (#460) üzenetére


suste
veterán

na látod, pont erről beszélek, mert én pl átlag felhasználónak nem ajánlanám ezt a routert
aki hajlandó beletanulni, vagy eleve ért a parancssorhoz, annak jó választás, mert a hardver nagyon jó ár/árték arányú, de mókolni kell
pl a most említett padavan fw felrakás sem egy egyszerű kiválaszt és frissít dolog, pedig már vargalex jóvoltából elkészült egy telepítést segítő verzió is, ami az eredeti módszerhez képest sokkal-sokkal egyszerűbb....

(#464) woodworm válasza skbalint (#462) üzenetére


woodworm
veterán

A beszámolók alapján ez esetleges. Több helyen különösebb gond nélkül működött, mások viszont problémákról számoltak be. Nem tudni hányan használnak padavant, arról még nem olvastam negatív visszajelzést, de ez betudható annak is, hogy kevesen használjuk.

Igaza van suste-nak, nem kattintgatós a felrakása, igényel némi parancssor ismeretet. A gyári egyetlen hibája a finoman szólva is egyszerű felület és az instabilitása. Hogy ez utóbbi kizárólag ipv6-on jön elő vagy általános nem tudni, itt nagyon kevesen használják.
A helyedben kipróbálnám a gyárit, egyedül a nyomtatószervert nem tudja, ha a erre akarnád csatlakoztatni azt is. A következő a lede, ha nálad is jelentkezik a wifi gyengesége, még mindig tovább lehet lépni a padavan felé.

[ Szerkesztve ]

(#465) skbalint válasza woodworm (#464) üzenetére


skbalint
tag

Köszönöm a normális választ.
Akkor az OpenWrt helyett elsőre legyen a LEDE (ha a gyári fw-vel nem stabil), ha az sem jó akkor padavan?

Csak HDD lesz, így a nyomtató nem gond ,meg az egyszerű felület sem, viszont a wifi stabilitás ugye kéne.

A modemnél (TC7200) ipv6 nélkül nem is tudom Bridge módba tenni, szóval kötve vagyok az ipv6-hoz ha jól értem.

[ Szerkesztve ]

(#466) suste válasza skbalint (#465) üzenetére


suste
veterán

még annyit hozzátennék, hogy a LEDE-vel sem vagy előrébb az egyszerű beállítást illetően, mert pont olyan mint az OpenWrt, csak a wifi talán jobb benne

(#467) skbalint válasza suste (#466) üzenetére


skbalint
tag

Azon már rég átugrottunk, most arról van szó, hogy melyikkel lesz stabil wifim.

Mennyire rondít be a környezet, vagy ez az instabil wifi teljesen gyári fw hiba és előjön mindenhol? Törökvészen lakom, itt a sima TC7200 sem szakadozott ha jól emlékszem, pedig arról is "szépeket" írtak:)

[ Szerkesztve ]

(#468) woodworm válasza skbalint (#467) üzenetére


woodworm
veterán

Azért mondja, mert nem tudjuk. Nekem pl. openwrt-vel is az volt.
CFW-k esetén a rohanás nem vezet jóra, igaz itt van recovery, de azért hamar el lehet intézni egy készüléket. Nem tudom lede esetén hogyan működik suste kiegészítése, de openwrt-n jól jöhet a felülete. Nem beszólogatni akar, csak a csalódástól óv. Volt már aki keserű szájízzel küldte vissza a routert.

(#469) skbalint válasza woodworm (#468) üzenetére


skbalint
tag

Igen, pont ezért szeretnék csak egy CFW-t feltenni, nem végigpróbálni :)

Az OpenWrt telepítését átolvastam, és viszonylag egyszerűnek tűnik, én azzal kezdenék, de ugye írtad hogy a gyári fw után akkor a lede legyen inkább, adna valamilyen pluszt a lede az általam leírt igényekhez?

[ Szerkesztve ]

(#470) woodworm válasza skbalint (#469) üzenetére


woodworm
veterán

Egy laikus számára az openwrt/lede ugyanaz. Az openwrt-ből viszonylag régen adtak ki stabil buildet, lede-ből viszont most már van azóta kettő is. Folyamatosan fejlesztik a wifi drivert, valószínűleg az utolsó stabil kiadás lehet számodra a járható út.
Ha hdd-t akarsz rá csatlakoztatni és azt megosztani, akkor az nem fog gombnyomásra működni, ebből a szempontból viszont szerencsésebb suste kiegészítő felülete, csak én ebben vagyok lemaradva, hogy az hogyan működik lede-vel.
Egyébként nem nagy kunszt az openwrt/lede csomagtelepítés és a beállítás sem, csak bele kell tanulni.

De még egyszer, az eddigi beszámolók alapján előre nem meghatározható, hogy nálad hogyan fog működni az openwrt/lede vonal.

(#471) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Mondjuk én visszatértem padavanról ledere, de mintha instabilabb és gyengébb lenne most a wifi, mint amilyen előtte volt.

Pedig elvileg visszaraktam a lementett eredeti bineket.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#472) woodworm válasza Zirowe (#471) üzenetére


woodworm
veterán

Csak nem romlottak meg a bitek? :)
Én akkor leszek bajban, ha megjön a hangkártya, nem tudom mit tud kezdeni majd vele. Elméletileg támogatja, viszont a lejátszás kérdéses.

(#473) vottokar válasza skbalint (#467) üzenetére


vottokar
senior tag

Szerintem első körben nyugodtan kipróbálhatod a gyári firmware-t is. Most cirka egy hónapja visszatértem rá, (a padawan felrakása nekem már túl nagy falat volt még woodworm forumtárs leírása alapján is :( , a lede, openwrt meg a nálam használt külső hdd miatt nem jó wifit eredményezett) és eddig talán egyszer tűnt el az 5G wifi, a 2,4-es meg működött kb úgy, mint hdd nélkül. Mondjuk panelkörnyezet és a sok "idegen" wifi miatt amúgy is max 50-60Mbitet tud a rendszer N-en.
Ha nem jó neked, akkor még mindig ráérsz mókolni cfw-vel.

[ Szerkesztve ]

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#474) skbalint válasza vottokar (#473) üzenetére


skbalint
tag

Köszi, azt hittem ennél rosszabb a gyári fw a beszámolók alapján:)
Pár napig akkor biztos marad a gyári, előtte amúgy egy régebbi Airport Extreme volt, azzal nem volt semmi gond soha, stabil 150Mbs wifi volt vele, soha nem kellett újraindítanom sem (a HDD ott is bezavart viszont Time Machine-nél), csak már gondoltam ha minden ac, akkor megpróbálom, max ha nem válik be visszaviszem és veszek egy C7-et vagy egy új AE-t.

(#475) vottokar válasza skbalint (#474) üzenetére


vottokar
senior tag

Azt nem merem mondani, hogy tökéletes (mert egyszerű, mint a faék, és fogalmam sincs, hogy mit fog lépni pl. a wifi-s printeredre), de egy alap próbát megér. Ahogy néztem a hozzászólásodat nincsenek nagy igényeid (mondjuk a jól működő kétsávos wifi ebben az árkategóriában lassan ennek számít sajnos) az meg azért szokott működni az alap firmmel is.
Én most a nyári időszakban biztos hagyom a kísérletezést, mert kismillió olyan munkám van, ami fontosabb, meg nem is vagyok ilyen béna benne... :B

Mondjuk én usb2-es házban használom a RED-et, így üzemel "kifogástalanul", mert nálam úgyis az egycsatornás AC a sebességkorlátozó tényező, nem az USB2. Nem esküdnék meg rá, hogy USB3-as háznak örülne-e? (szerintem nem igazán) :(

[ Szerkesztve ]

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#476) woodworm válasza vottokar (#473) üzenetére


woodworm
veterán

Mióta van vargalex lede buildje, sokkal egyszerűbb lett. Putty és winscp kell hozzá és néhány parancs. Nincs vele a kínlódás az első csatlakozáskor.

(#477) vargalex válasza woodworm (#476) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Igazából már annál is egyszerűbb (csak ugye még nem teszteltem élesen), mert készült egy webes felület:

A partíciók ne tévesszenek meg, mert ez az oldal most nem egy DIR-860L-en fut. A script a rootfs, rootfs_data és kernel partíciókon kívül mindent felajánl mentésre. A write mtd2 partition pedig már úgy írja fel radmir mtd2 partícióját, hogy a helyes MAC address-ek szerepelnek benne. Azaz az mtd2 és a firmware felírása után semmi egyéb teendő nincs. A lede firmware pedig tartalmazza az mtd2 partíciót és a padavan firmware-t. Tehát azokat sem kell letölteni.

Alex

(#478) Zirowe válasza woodworm (#472) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Passz, de azóta visszaraktam gyárira is, és onnan lede, de nem sokat változott.
Na majd hétvégén megint nekiesek.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#479) markussandor válasza skbalint (#474) üzenetére


markussandor
senior tag

A gyáriban a leggyorsabb a wifi, nekem (és még pár embernek) az nem tetszett benne, hogy a wifi beállításainál nem lehet finoman paraméterezni.

(#480) woodworm válasza markussandor (#479) üzenetére


woodworm
veterán

Mennyit értél el?
A padavanon mért 5GHz-es 300Mbit lehet túlszárnyalható, de a 2,4 GHz-es 200Mbit már eleve nem szabványos és nem tudom a gyári mennyire támogatja, ez valahol már a közegből adódó korlátok környékén járhat.

Úgy nézem egyébként, hogy a padavan még újabb mtk drivert is használ, mint a gyári.

(#477) vargalex
Ha élesedik majd és hozzáférhető lesz, akkor még egyszerűbb és gyorsabb lehet az át- és visszatérés.

[ Szerkesztve ]

(#481) markussandor válasza woodworm (#480) üzenetére


markussandor
senior tag

sajnos nem eleget, ugyanis kiderült, hogy csak N-es a laptopomban a wifi, már megrendeltem az újat, pár nap, mire megérkezik, talán jövő hétvégén tudok tesztelni

(#482) skbalint válasza markussandor (#479) üzenetére


skbalint
tag

Koszi, most mar tenyleg kivancsi vagyok, hogy milyen lesz :)
Ugye a kulfoldi es magyar oldalakon kb mindenki szakadasrol panaszkodik egy ido utan, persze lehet hogy csak nem frissitettek a gyari fw-t, vagy mas aprosag miatt.

(#483) woodworm válasza skbalint (#482) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem a szakadozás az ipv6 miatt volt és ilyenkor ledobta a wifi klienseket is, ill. elérhetetlenné vált. A frissebb gyári fw-ben se nagyon bízz, lehet már pont azzal érkeznek az újabb szállítmányok.
Ha vársz türelemmel vargalex munkájára, akkor azzal könnyedén tudsz majd áttérni padavanra, ha nem vagy megelégedve a gyárival. Addig pedig kitapasztalod, hogy neked megfelelő-e.

(#484) skbalint válasza woodworm (#483) üzenetére


skbalint
tag

Rendben, pár napot adok neki a gyárival, ugye jól tudom, hogy van recovery szóval viszonylag egyszerűen vissza tudom rá tenni a gyárit?
Az ipv6 sajnos tuti nálam, mert a modem (TC7200) ha jól tudom nem megy bridge módban ipv4 alatt, meg alapbol az egesz modem nem nagyon mukodik ipv4 alatt ahogy a topikjaban olvastam:)

(#485) woodworm válasza skbalint (#484) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem fordítva szokott lenni, ipv6 módban nincs bridge lehetőség. Padavanról nem 100%-osan lehet recovery-vel visszatérni, ehhez kell a mentett partíciók helyreállítása is. Openwrt-vel működik.

(#486) skbalint válasza woodworm (#485) üzenetére


skbalint
tag

Ja tényleg, elnezest, rosszul emlékeztem, akkor a vegen még tenyleg jo lesz a gyari is kis mazlival.

(#487) vottokar válasza woodworm (#476) üzenetére


vottokar
senior tag

Akkor lehet, hogy előbb sort kerítek rá, mert azért bennem bujkál a kisördög, hogy mit is lehet kihozni még ebből a szerkezetből. Megvárom, míg vargalex mester rábólintson a webes felületére, és majd akkor tesztelek. Nem rohanok sehová. Esetlegesen lehet, hogy beszerzek addig egy jobb wifi kártyát a dell-be az AC 3165 helyett, hogy azért csak mégis... :)

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#488) vargalex válasza vottokar (#487) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A partíció mentés, mtd2 és firmware felírás készen van. Igaz, csak úgy teszteltem (mivel nem is DIR-860L-en csináltam), hogy a mentéseket ellenőriztem, az mtd2 felírás helyett pedig csak a /tmp-be írtam ki, de helyes a tartalma. A firmware felíráson pedig nincs mit tesztelni. Az egyetlen parancs. Így, ha valaki vállalkozó szellemű, szívesen odaadom neki a firmware-t.
A visszaállítás még hátra van, az még csak a felületen létezik. Nincs mögötte kód.

Nálam a probléma az, hogy aktív használatban a DIR-860L van padavan-al, így nem tudtam még tesztelni. Lehet, hogy jövő héten beállítom a Linksys WRT3200ACM-et, vagy visszarakom a TL-WDR4900-at és sort kerítek rá.

Alex

(#489) vottokar válasza vargalex (#488) üzenetére


vottokar
senior tag

Ha csak tizedannyit értenék hozzá, mind te, (vagy woodworm), akkor már nekiugrottam volna. De így inkább ezt rábízom a profikra. Maximum, ha rábólintasz, hogy egységsugarúak (mint én pl.) is csinálhatják, mert minden működik, akkor megteszem. Én az USB3-ra lennék igazán kíváncsi. Jó lenne, ha az menne wifi zavarás nélkül a padavannal. Még lehet, hogy megpróbálnám a router dobozba visszarakni a hdd-t. (Mindig attól tartok, hogy vagy a gyerekek, vagy az asszonypajtás megrángatja a dróton spontán lógó hdd-t :B )

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#490) hyper83


hyper83
tag

Sziasztok,

Egy ilyen routerre szeretnek beruhazni es LEDE-vel hasznalni.
Szeretnek erdeklodni, hogy aki igy hasznalja mennyire stabilan mukodik a Wifi. Nekem a lenyeg az lenne, hogy 60-70 Mbit/s -et tudjon minimum, 2,4 es 5Ghz-en es lehetoleg stabilan.
Koszonom elore is a valaszokat!
Udv

(#491) markussandor válasza hyper83 (#490) üzenetére


markussandor
senior tag

szia,

bár én openwrtvel használom, de a stabilitással sosem volt eddig bajom, ami nálam azt jelenti, hogy nem szokott senkit sem ledobni forgalmazás közben, és bőven hozza az általad elvárt sebességeket még N-en is, persze ez már erősen távolság és falvastagság függő!
Valószínűleg a társas házi zsúfoltság miatt nálam ingadozik a wifi sebessége, de sosem dobja le!

(#492) hyper83 válasza markussandor (#491) üzenetére


hyper83
tag

Szia,

Koszonom a valaszt. Meg is rendeltem a routert, egesz jo aron volt most az egyik webshopban. Remelem bevalik. :)

Udv

(#493) skbalint


skbalint
tag

Na megjött ma délután, eddig minden rendben vele, az ac wifi stabilan 250Mbs-300Mbs között, az N pedig 120-140 között, viszont ez néha beesik 80-ra, de ugye az ac számít nálam, eddig nem szakadozott, reméljük így marad.

A HDD-vel futottam egy kört mivel sem Exfat-ot, sem a HFS+-t nem ismerte fel, így átformáztam az egyik partíciót.
SMB megosztást tudok esetleg a gyári fw-vel valahogy?

Mindent összevetve eddig, 13-at megért azért.

(#494) vargalex


vargalex
Topikgazda

Sziasztok!

Sajnos a konkrét teszt elmaradt, de a részegységenkénti tesztek alapján úgy gondolom, hogy működnie kell a dolognak. Szóval, elkészült az a LEDE firmware, amivel mindenféle extra parancssorozás nélkül feltehető a Padavan firmware az eszközre. A lépések a következők:

1. Gyári felületen a firmware frissítésnél betallózod a factory firmware-t (recovery módban is mehet) - md5sum: ,19dbf602b3e143146537abd4c8b655f4, sha256sum: 72604f16dce88226c54710c48e132050e6b58a18f63677bbc4453c40f4de7fe7) - , vagy ha már LEDE/OpenWrt van az eszközön, akkor a sysupgrade firmware-t - md5sum: fd076e7447eeb247dcd20b565b22b6a5, sha256sum: .d990cbb5bf088bb3410fd5e1bfca9d7e0f31ae714fe96c289c1d70c55a97c853 -
2. Ha végzett és újraindult a router, akkor megnyitod a http://192.168.1.1/cgi-bin/flash_padavan URL-t. Ekkor megjelenik ez a felület (természetesen helyes partíciókkal):

3. A felület 1-es pontjában található partíciókat lemented (hogy legyen biztonsági mentésed) a Download linkekre kattintással
4. A felület 2-es pontjában esetleg ellenőrzöd a MAC címeket, majd megnyomod a Write mtd2 partition feliratú gombot
5. A felület 3-as pontjában megnyomod a Write firmware partition feliratú gombot. Ha végzett, újraindul a router, immár a Padavan firmware-val.
6. Teszteled az új firmware-t.
7. Jelzed, ha esetleg hiba van

A firmware-ban az u-boot és u-boot-env partíciókat a biztonság kedvéért mégsem állítottam írhatóra, de természetesen a felületen ezek tartalma is menthető.
A visszatöltés webes felületen (Recover your partitions rész) még nincs kész, de parancssorban bármikor megoldható (ha szükség van rá, megírom a konkrét parancsokat).
Maga a firmware tartalmazza a Radmir által publikált mtd2 partíciót, valamint a Padavan firmware-t, így nincs szükség sem letöltésre, sem net kapcsolatra a művelet közben.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#495) skbalint válasza vargalex (#494) üzenetére


skbalint
tag

Szia!

Koszi, elsokent nem tesztelnem, de majd valoszinu hasznalni fogom:)

Annyit kerdeznek, hogy padavan alatt HFS+ vagy ExFAT fajlrendszeru kulso HDD-t tud majd kezelni a router?

(#496) vargalex válasza skbalint (#495) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem használok ilyen filerendszereket, de ExFat támogatás van benne, HFS+-ban nem vagyok biztos.

Alex

(#497) F34R válasza skbalint (#495) üzenetére


F34R
nagyúr

A HFS+ az valami MAC fajlrendszer? mert szerintem azt nem tamogatja.

(#498) skbalint válasza F34R (#497) üzenetére


skbalint
tag

Igen, mondjuk pont most valtanak fajlrendszert almaeknal, szoval azzal sem mennék sokra :)
Az ExFAT viszont tokeletes lesz ha megy majd.

Ettol fuggetlenul tenyleg jo kis router, eddig hibatlanul megy nalam.

[ Szerkesztve ]

(#499) F34R válasza skbalint (#498) üzenetére


F34R
nagyúr

Esetleg meg FUSE-vel tudod hasznalni Mac alatt az ext4-t a LEDE es padawan is csipazza ezt a fajlrendszert.

(#500) skbalint válasza F34R (#499) üzenetére


skbalint
tag

Emiatt nem telepitgetnék kulon programot, az exfat nekem tokeletes.

Padavan alol, ha csinaltam mentest (3-as pont), akkor ugye nem olyan maceras visszarakni a gyari fwt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.