Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Amatőr csillagászat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:10:49

LOGOUT.hu

Ez a topic az Amatőr csillagászattal, csillagászati eszközökkel, és a velük kapcsolatos kérdésekkel, tapasztalatokkal foglalkozik, kizárólag hobbi szinten.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2032) vegyszer


vegyszer
addikt

Sziasztok!

Tegnap este dühömben ezt a Dobsont is meghekkeltem.
De sajnos még csak félig meddig.
A 130/650 Flex Dobsonom van.
Ez ugye egy egykarú rendszer, amivel annyi volt a gond, a horizont feletti magasság állítás nehézkes volt.
Egy kb 8cm-es nagyon merev, km 2mm vastag teflon pogácsa az, amit a bútorlap anyaghoz hozzá kell szorítani.

De ha rendesen meghúztam, hogy tartsa magát, akkor a finom mozgatásra binálisan reagált. Vagy nem mozdult, és visszaállt az eredeti pozícióba, vagy ugrott amikor eresztett.
Egy bögrét használva sablon gyanánt egy (előző munkáltatóm jóvoltából nálam maradt) üvegszálas öntapadós teflonból vágtam egy korongot, és a megfelelő helyre illesztettem.

A különbség ég és föld.
Valami hasonlót tervezek a horizontáis részre is, de ott ugye 3 pogácsa van egy kb 40cm-es bázis körön.
Csak a villáskulcsaim nem leltem tegnap éjjel.

És a menetes helikális fókuszírozót is egy fél milliméteres vastag telón tekercseléssel láttam el, mert a kihuzat lötyöhött kicsit.

Megérte észlelés helyett ezzel játszani.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Amatőr csillagászat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.