Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-06 16:09:01

LOGOUT.hu

A source motor hihetetlen módon elsz@rt netkóddal rendelkezik. A régi cs és dod óta eszméletlen változáson ment keresztül. Próbálják a valve-s arcok heggeszteni, de néha 1-1 update csak ront a helyzeten, mint javulna. ;)
Elsősorban a 3 fő netkód paraméterre kelle figyelni. Hogy mik is azok: rate/ cl_updaterate/
cl_cmdrate
Ezeket az értékeket kell nagyjából belőni, mindegyik hihetetlen mértékű változást tud előidézni egy pillanat alatt.
Persze a túlzott félreállítás sem éppen célravezető mert könnyen vonhat kick-et vagy ban-t maga után. (ratehax...)
Hogy mire is kell beállítani ezeket az értékeket?? Az saját netedtől függ, sebesség illetve attól, hogy wi-fi-s vagy normál kábeles.
Szóval az átlagos rate értékek így nézhetnek ki: rate 20000, cl_updaterate 100, cl_cmdrate 100.
Ez egy 1Mbit/s (le) | 256Kbit/s (fel) net kapcsolatra ajánlott. Ha valakinek gyorsabb nettel rendelkezik, akkor az teheti 30k/100/100-ra is a ratejeit. Az update/cmdrate-et nincs értelme 100 fölé emelni. Akinek kisebb net sebessége van annak a 16k/80/80-as rate-eket ajánlom, feltéve ha a szerver / adminok engedik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5651) mindfreak válasza heihachi (#5650) üzenetére


mindfreak
őstag

Na, akkor elmesélhetnéd nekem végre, hogy mi a valódi oka! :U

Mellesleg nem tudom észrevetted-e, de az előző hozzászólásod két mondata teljesen ellentmond egymásnak.

"A hitboxos dolgot már rég javították..." <-> "Ha bekapcsolod a hitbox megjelenítést, akkor az le van maradva..." lol :DD

[ Szerkesztve ]

(#5652) heihachi válasza mindfreak (#5651) üzenetére


heihachi
addikt

Nem mintha Te nem utána járhatnál, két acclopás közt, de azért itt a link.
[link]

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#5653) mindfreak válasza heihachi (#5652) üzenetére


mindfreak
őstag

Ez is csak egy magyarázat a sok száz közül, amit már olvasni lehet(ett) internet szerte. Persze könnyebb ráfogni a szerver és a felhasználó beállításaira a hibát, de érdekes, hogy az 1.6-ban nincs ilyen jelenség. Pedig ott aztán 56k-s időkben volt vagy 150-200 pingem is.

Feltételezem tőled is loptak már accot, azért vagy ilyen frusztrált. :D Karatézz le valakit, attól jobban leszel. :DDD

(#5654) heihachi válasza mindfreak (#5653) üzenetére


heihachi
addikt

Szerintem meg csak a sok pro fogja rá a hitboxra, ha lelövik, vagy ha nem tud valakit fejbe lőni egy lövéssel. Persze mikor Ő lő le valakit, akkor rendben van a hitbox...

Amúgy meg engem ez sosem zavart (mondjuk nem is v'ok pro), pedig azóta játszok a gémmel, mióta megjelent, az első letöltők közt voltam, a videókártya mellé kaptam kupont. Akkoriban té'leg voltak furcsa dolgai, de mostanában soha nem volt olyan, hogy szarnak éreztem volna a hitboxos dolgot.
Sokkal nagyobb probléma az össze-vissza ping, tényleg érdekes dolgok történnek egy bizonyos ping felett.

Nem, nem loptak és nem tudok karatézni és nem vagyok frusztrált :D

[ Szerkesztve ]

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#5655) mindfreak válasza heihachi (#5654) üzenetére


mindfreak
őstag

Én is ott voltam az "elsők" között, sőt asszem még a bétával is próbálkoztam. Akkoriban nem is fogott meg annyira a játék, elég bugosnak éreztem, csalódott voltam az 1.6 után, mivel más játékot kaptam, mint vártam. Ezzel a CS játékostársadalom 80%-a így volt, mivel nem igazán történt tömeges átállás.

Én nem csak azt fogom rá a hitbox "hibájára", amikor lelőnek, hanem azt is, amikor én lövök kamukat! (Ez most nem azt akarta jelenti, hogy én pr0 vagyok! :DDD )

Mint ahogy diegho is írta: "bármennyit lövök átmegy az embereken, hulla mögött ott van mondjuk 15 golyónyom és volt 3 hit". Ez nem egyedi eset, én is tapasztaltam és gondolom még sok más játékos is. Elég sok a random a játékban, hamarabb lehet hitet lőni futás közben tunkolva, mint guggolva (pontos) burst lövésekkel. Erre magyarázhatnak bármit, ez létező jelenség és sokan tapasztalják.

[ Szerkesztve ]

(#5656) illusiON


illusiON
őstag

bbuutasááág takikáám

az van hogy az 1.6os régi csírák nem tudnak lőni sourceban lusták megtanulni és inkább fikázzák, tudom mert én meg azért fikázom az egyhatot haverok közt mert nem tudok lőni benne :P ilyen egyszerü a csodahitboxra keresett válasz
persze, van mkor az ember eltünik fal mögött és mégis beadja, ez van ezer lövésből egy olyan most ebbe szakadjon bele a társadalmi rendszerünk :P....

ja igen,a zért is fikázom az egyhatot mert undoritó ronda játék a szar texturáival meg a hülye enginejével együtt de ez nem ide tartozik már :P

[ Szerkesztve ]

( : no woman no cry : )

(#5657) west válasza illusiON (#5656) üzenetére


west
őstag

Michael Jeferson :DDD

Billentyűzet magyarítás profi szinten. Igényeseknek! Személyesen, vagy postázva.Ritkán vagyok gépnél!!! Mindenkinek fogok válaszolni.Magyarosítás

(#5658) sNORh válasza illusiON (#5656) üzenetére


sNORh
addikt

Akko huzzá krájziszozni.. :DDD

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#5659) mindfreak válasza illusiON (#5656) üzenetére


mindfreak
őstag

Van benne igazság... :)

De nehogy azt hidd, hogy nagy gondot jelentene egy 1.6-os játékosnak átszoknia a Source-ra, inkább csak nincs rá szüksége, mert a régi CS még él és virul. Mellesleg a magyar Source elitet is "régi csírák" alkotják. :D

(#5660) illusiON válasza mindfreak (#5659) üzenetére


illusiON
őstag

azok a régi csírák nyitottak voltak az újra és képesek voltak játszani vele kicsit :P 1.6os játékosnak meg nem mondom hogy nehéz átállni de azért merőben más a kettő :) szeirntem legalábbis, én 1.6ban inkább érzem mákolásnak amiket lövök
west: na, járnak még errefele kúltúrával rendelkező emberek? :DDD
snorh, te meg továbbra is hárdkór offtopicos vagy :P

[ Szerkesztve ]

( : no woman no cry : )

(#5661) sNORh válasza illusiON (#5660) üzenetére


sNORh
addikt

"hárdkór offtopicos" what? :D

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#5662) Drilla válasza sNORh (#5661) üzenetére


Drilla
csendes tag

HSZvadász :P
én is illu álláspontja mellett állok :R

''a memória minél inkább, annál sőt!''

(#5663) sNORh válasza Drilla (#5662) üzenetére


sNORh
addikt

pf.. akkor szarjatok sünt.. nemiiis.. csak nemkell m indig regényeket írni.. :((

[ Szerkesztve ]

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#5664) Genius007 válasza sNORh (#5663) üzenetére


Genius007
őstag

" ... csak nemkell m indig regényeket írni. "

Naja, meg legyen értelme annak, amit írsz! :DDD

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#5665) diegho válasza illusiON (#5660) üzenetére


diegho
nagyúr

erről annyit, hogy mikor megjelent a source és fél éves volt kb, akkor volt 4-5 éves az 1.x és megjelenés óta azzal játszottam, átmentem source-ba, akkoriban még elég volt az 1mbit net és nem volt 20-120 közötti ping ugrálásom vele a 66tick miatt és szépen be tudtam lőni amire rálőttem, most, hogy akad a netem miatt az egész és gyakran futok, majd a lag hátradob, enyhén másabb lőni. Sokszor lövök 0hit-et távolról pontozva ak-val, vagy közép távolra a szokásos 3 töltényes sorozatokból is az esetek többségében talán 1 hit talál. Ezeket még el is viselném, mert megoldom, hogy közel legyen az ellenfél, de amikor előttem áll és vérzik a lövéseimtől, de ugrál a pingem és mikor meghalok kiderül 0 hit-et kapott, ez elég idegesítő tud lenni. Remélem a t-home már hamarosan tud sávszélt emelni és akkor elmúlik ez a marhaság. Amúgy mekkora feltöltés lesz elég a játéknak? 192kbit/s már elég? Mert akkor nem fizetek feleslegesen a 8mbit-es netért amiből talán 6ot ha tudnak biztosítani és úgyse használom ki.

(#5666) sNORh válasza diegho (#5665) üzenetére


sNORh
addikt

jajah az elég, de a ping a lényeg onnantol.. Hoki eza Tonlány is.. Nekünk cégnél 8Mb T volt, 6,nál többet nemkaptunk /1mb na abbol 512.. és aztmondták neis várjuk hogy többlesz??? WTF? Akkor adjanak 6/512-t cigány egy banda azis.. nameg a pingjük is..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#5667) Genius007 válasza sNORh (#5666) üzenetére


Genius007
őstag

Jelenleg a DigiNET (LANnet) a legjobb ... árak is nagyon jók (20/20 4500,-)
Bix-et pingelve 3-5ms ... Volt olyan aki Bad Boys-on játszott és 3pingje volt .. és nem Haxolt ... :U Sok szolgáltató példát vehetne a Digiről.
(Bár ki tudja lehet az sem lesz sokáig ilyen jó)

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#5668) mindfreak válasza diegho (#5665) üzenetére


mindfreak
őstag

T-Online ADSL Prémiummal (4Mbit/256Kbit) stabil 20-25ös a ping. Valahol volt már 20 alatti is. 1Mbitesről váltottam, hát maga a csoda... :C
Viszont a T-Home csomagjaiban már nincs benne, csak 2 vagy 8Mbit közül lehet választani. A 8Mbit legjobb esetben is 6,5 szokott lenni. Szóljon akinek több! :U

(#5669) sNORh válasza Genius007 (#5667) üzenetére


sNORh
addikt

Tudom ezt ecseteltem Ventrin.. :DDD Hát nemtartom valószinűnek, mivel nagyonsokat költenek a tecnologiára, Minthogy hetente mennyenek ki javítani
Amúgy ha nekem jó a pingem akkor 9-12ms, de eza gáz hogy A Városban netezőktöl függ mennyien vannak onlány, és hány torrentezik..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#5670) sNORh válasza Genius007 (#5667) üzenetére


sNORh
addikt

hesszeldcsakk.. emelgetik a netet.. :W :W

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#5671) Genius007 válasza sNORh (#5670) üzenetére


Genius007
őstag

LOOOL Ez milyen net, és kinek ... ???? :F :Y

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#5672) diegho válasza mindfreak (#5668) üzenetére


diegho
nagyúr

nekem szerintem 2mbit/192kbit is elég lenne, annyit úgy se játszok, meg már több mint 1 éve nem is warozok, 3 éve volt az utolsó netes liga 5 éve meg az utolsó lan (csúcson kellett abbahagyni :D)

(#5673) heihachi válasza sNORh (#5670) üzenetére


heihachi
addikt

:Y

Suliban van olyan net, hogy több, mint 10 megabájt jön le egy másodperc alatt. Olyan kéne nekem otthonra. Véletlenül rákattintok egy 700megás CD képre, mire nyomom a mégsét már lentvan :D

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#5674) mindfreak válasza diegho (#5672) üzenetére


mindfreak
őstag

2006-ban waroztam utoljára. Két online kupa volt, mindkettőn harmadikok lettünk, meg futott még egy liga is, de annak nem értünk a végére. Szerintem nagyon jók voltunk, három csapat volt akit nem tudtunk megverni (neten), így elég nagy lendülettel kezdtünk készülni a D-LAN 6-ra, ami akkor elég rangos CSS esemény volt. Hozzáteszem sokan vártak minket, mert kíváncsiak voltak ránk. De oda már nem jutottunk el, mert a többiek szartak az egészbe... Egyedül én bántam a dolgot mondanom se kelljen. :W

Azóta nem is foglalkozok csapatépítéssel, nincs hozzá türelmem és bizalmam se. Marad a jó kis public... :P

(#5675) diegho válasza mindfreak (#5674) üzenetére


diegho
nagyúr

én source-ban 2 szer waroztam összesen még amikor először játszottam vele 2005ben asszem, 1.x-ben meg legalább 1000szer.

(#5676) sNORh válasza Genius007 (#5671) üzenetére


sNORh
addikt

Digi.. Digijéknél emelgetnek.. persze ugyanúgy 3-4000ft-ért :W
az 10mbittel szedegetnek irják..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#5677) mindfreak válasza diegho (#5675) üzenetére


mindfreak
őstag

Én is, de Sourceban nagyobb volt a sikerélményem. A csapatok is gyengébbek voltak, viszont 100x kulturáltabb játék folyt warokon és publicon is. Szerintem ez mind a mai napig így van. Barátibb a hangulat. Kivéve, amikor épp votebannolni akarnak. :D

sNORh: Aha...

[12:33] A kívülálló: hi
[12:33] A kívülálló: ird már le, h milyen neted van és mennyit fizetsz érte
[12:34] Peti: cső
[12:34] Peti: 30/20, 3500
[12:34] A kívülálló: thx

:DD

[ Szerkesztve ]

(#5678) sNORh válasza mindfreak (#5677) üzenetére


sNORh
addikt

De nincsis messze, nemhogy átlőnék hozzánk.. 18km.. nem? :DDD

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#5679) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Azt már a "régebbi" (C2D,8800GTX) konfigomon tapasztaltam (pontosabban nem nagyon tudtam kitapasztalni) eléggé jól skálázható a CS:S. Szerintetek az integrált VGA-s notimon hogy futna?
(Core Duo 1,86 Ghz,3 GB RAM,X1300 integrált Intel VGA)
THX

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#5680) mindfreak válasza mcwolf79 (#5679) üzenetére


mindfreak
őstag

Egyszerűbb feltenni és kipróbálni. Erős a gyanúm, hogy a VGA kevés lesz hozzá.

[link]

Most megkavarodtam... Intel X3100 vagy ATI X1300-as VGA van benne? Intel X1300-ról még nem hallottam. :U

[ Szerkesztve ]

(#5681) mcwolf79 válasza mindfreak (#5680) üzenetére


mcwolf79
veterán

Rosszul írtam a hsz-ben.
Az a jó,ami az aláírásomban van:X3100 Intel VGA

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#5682) mindfreak válasza mcwolf79 (#5681) üzenetére


mindfreak
őstag

Itt találsz róla mérési eredményeket. Érdemes átfutni.

(#5683) mcwolf79 válasza mindfreak (#5682) üzenetére


mcwolf79
veterán

Hát ez lehangoló :O Akkor ez felejtős :(

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#5684) mindfreak válasza mcwolf79 (#5683) üzenetére


mindfreak
őstag

Ebből látszik, hogy a laptopokat nem kifejezetten játékra találták ki.

A CS 1.6-tal nyugodtan próbálkozhatsz! :P

(#5685) mcwolf79 válasza mindfreak (#5684) üzenetére


mcwolf79
veterán

Játszik még azzal valaki egyáltalán?

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#5686) sNORh válasza mcwolf79 (#5685) üzenetére


sNORh
addikt

ajaj.. nagy nép van még 1.6-ban :)

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#5687) diegho válasza mcwolf79 (#5685) üzenetére


diegho
nagyúr

(#5688) Djuree válasza mcwolf79 (#5679) üzenetére


Djuree
félisten

sztem menne rajta. havernak is hasonló van és nála megy rendesen. persze minimumon van minden de bőven játszható. 50-60 fps...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#5689) csimav


csimav
senior tag

Hy all! Elszeretném adni a cs: sourcemat ami már steam en regelt. Kilehet valahogy venni steam ből a gémet? Mert szeretném hogy az aki megveszi,majd ő aktiválja a saját steam én:)

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#5690) illusiON válasza csimav (#5689) üzenetére


illusiON
őstag

egyes leülhetsz

ilyen nincs, nem volt és nem is lesz max az accountot adhatod oda másnak :) ... nem kell 1.6 érte cserébe? nekem van egy ami fölöslegessé vált :F

( : no woman no cry : )

(#5691) heihachi válasza csimav (#5689) üzenetére


heihachi
addikt

A háromszázezerliter vízbűl lehet kivenni a zoxigént, teccikérteni? A steambűl a szorcot azt nem lehet kivenni.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#5692) mindfreak


mindfreak
őstag

Nagyon kihalt a topic, eh.

Használ itt valaki 24" TFT-t? Megoszthatná velem tapasztalatait, persze különösen Source-ra nézve... :)

(#5693) Djuree válasza mindfreak (#5692) üzenetére


Djuree
félisten

én nyomtam egy ideig 24-es töfötön. nincs vele probléma, be lehet állítani wide screenre a felbontást többféleképpen is.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#5694) Genius007 válasza mindfreak (#5692) üzenetére


Genius007
őstag

Nekem csak egy 20" Samsung van, nem rossz tolni rajta!
De néha elég nagy! Bár egy 22"-est elfogadnék! :B
24"-ről inkább nem is beszélek! :DDD

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#5695) sNORh válasza Genius007 (#5694) üzenetére


sNORh
addikt

Nekem egy 22"-os van de nagyonzsír, most egy 17-essel nyomom, de visszasem tok állni rá.. azóta nemvagyok olyan pro :DDD

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#5696) simos


simos
tag

Üdv. Mindenkinek !

Lehet, hogy rossz helyen írom, de van egy eladó SUDDEN STRIKE 3.
Arms Of Victory PC DVD rom 7.000 ft.
(Bontatlan; 24 font-ba került) Magyarországon még nem beszerezhető.
Mielőtt valaki kérdezné miért eladó: rajtam maradt :(

(#5697) satomee válasza simos (#5696) üzenetére


satomee
senior tag

Igen,ezt rossz helyre írtad... :)
sNORh te voltál pro...? :Y

[ Szerkesztve ]

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#5698) Genius007 válasza simos (#5696) üzenetére


Genius007
őstag

Rossz helyre írtad!
Adjál fel hirdetést! :)

sNORh: Legalább valami hihetőt hazudj! :DDD

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#5699) sNORh válasza satomee (#5697) üzenetére


sNORh
addikt

:DDD :DDD :DDD
akkor na mind+++
najó csak kamu..
uh tegnap mien nagyszájó magyarokkal játszottunk, átszakítottam volna szivesen a kípcsűn az összeset :W :W hogy ők prók, mineg gyakoroljunk mennifog..XD közbe CT-be vertük őket, T-be kaptunk de 2embernek is 400-as pingje volt élvonalba velem.. lőni nemtudtam soxor, csak ugrált meg töltött..
akkora arcuk van a magyar klánoknak, meg mindig anyunak a szidásával végződik(bár nálunk avval kezdődött..
egyedül a Calisokkal járszottunk egy faszát :D

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#5700) birozoli7800


birozoli7800
senior tag

Csá all!!!!
Most készítem saját szerverem. Le is töltöttem a hldsupdatetool-t csak amikor a parancssora kerül a sor vmit elrontok. Meg tudnátok mondani mit írjak,

Jah és Én 19" CRT-vel tolom!!!!! :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.