Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-06 16:09:01

LOGOUT.hu

A source motor hihetetlen módon elsz@rt netkóddal rendelkezik. A régi cs és dod óta eszméletlen változáson ment keresztül. Próbálják a valve-s arcok heggeszteni, de néha 1-1 update csak ront a helyzeten, mint javulna. ;)
Elsősorban a 3 fő netkód paraméterre kelle figyelni. Hogy mik is azok: rate/ cl_updaterate/
cl_cmdrate
Ezeket az értékeket kell nagyjából belőni, mindegyik hihetetlen mértékű változást tud előidézni egy pillanat alatt.
Persze a túlzott félreállítás sem éppen célravezető mert könnyen vonhat kick-et vagy ban-t maga után. (ratehax...)
Hogy mire is kell beállítani ezeket az értékeket?? Az saját netedtől függ, sebesség illetve attól, hogy wi-fi-s vagy normál kábeles.
Szóval az átlagos rate értékek így nézhetnek ki: rate 20000, cl_updaterate 100, cl_cmdrate 100.
Ez egy 1Mbit/s (le) | 256Kbit/s (fel) net kapcsolatra ajánlott. Ha valakinek gyorsabb nettel rendelkezik, akkor az teheti 30k/100/100-ra is a ratejeit. Az update/cmdrate-et nincs értelme 100 fölé emelni. Akinek kisebb net sebessége van annak a 16k/80/80-as rate-eket ajánlom, feltéve ha a szerver / adminok engedik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6401) sNORh válasza parandroid (#6400) üzenetére


sNORh
addikt

de nekem semmi nemfut, bekapcsolom a gépet, és frissen elindítom.. :F

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#6402) Djuree válasza sNORh (#6401) üzenetére


Djuree
félisten

a steamnek sokminden bekavar. ha egyszer felrakod a steamet akkor többet ne szedd le. letölti a sok frissítést magához a steamhez is, meg a játékokhoz is. uninstallnál a frissítések nagyrésze fentmarad a gépen, elfelejti leszedni, ahogy a legtöbb alkalmazásnál is így van, a registryben is rengeteg szar marad. ha ezekután felraksz egy új steamet annak be fog kavarni az előző steam sok letöltött frissítése és nem fog működni, vagy ha működik is nem úgy ahogy kéne.

én ilyenkor újra szoktam húzni a wint. norton ghosttal 10 perc alatt megvan :DD

mindig olyan jót röhögök az avatarodon :DDD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6403) moongoose válasza satomee (#6317) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

integetős fejes... :D
integetnek, azt kapod a hedit... :C

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#6404) sNORh válasza moongoose (#6403) üzenetére


sNORh
addikt

hát az elég idegesítő bug :((( nemlátom hogy most gránátot akar dobni, vagy csitel vagy mijazistent csinál.. kimegyek elé nagy hősen, erre ottvan a kezébe a fegyó, csak azt nemmutatja, hanem mintha integetne.. oszt lelő :W

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#6405) Djuree válasza sNORh (#6404) üzenetére


Djuree
félisten

nem ismered a legújabb csítet? a hírhedt integetős csítet?? öreg hiba :(

úgy csinál a csávó mintha integetne, még mondja is mellé hogy "szervusz testvérem, meghívhatlak egy kávéra?" erre te jóhiszeműen odamész hozzá, mert fáradt vagy és jólesne egy kávé. közben kiderül hogy a másik kezében ott tartja a hátamögött az ak-t, előkapja és fejbelő, mielőtt annyit tudnál mondani hogy fapapucs.
viszont legalább már nem lesz szükséged kávéra :DDD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6406) sNORh válasza Djuree (#6405) üzenetére


sNORh
addikt

uristen.. te nemvagy 100-as hallod :D

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#6407) Djuree válasza sNORh (#6406) üzenetére


Djuree
félisten

tudom :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6408) pigatt


pigatt
őstag

Üdv. Emberek!

Tudnátok nekem linket adni egy nagyon részletes console parancsokról?
Az a lényeg, hogy egy laptopon be akarom lőni a CSS-t, hogy szépen fussun, csak ehhez a mat_dxlevel-t leakarom venni 70-re, csak ha ezt beírom az autoexec.cfg-be akkor a grafikai beállíításoknál a model detail mindig medium marad az antialasing pedig 2x-es és ezeknek kellene a console parancsa, hogy ezeket is beírjam az autoexec-be.

i9 / 4080 / 32"

(#6409) Djuree válasza pigatt (#6408) üzenetére


Djuree
félisten

gugli a te barátod most is ;)

csscc

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6410) pigatt válasza Djuree (#6409) üzenetére


pigatt
őstag

:R

i9 / 4080 / 32"

(#6411) Genius007 válasza pigatt (#6410) üzenetére


Genius007
őstag

Azért ezekekkel a "home made" configokkal csak óvatosan ...
... haverom múltkor VAC BAN-t kapott, aztán csodálkozott, hogy miért ...
.... hát olyan cfg-t próbált ki, amit nem kellett volna, mert volt benne 1-2 olyan parancs, ami ezekszerint "cheat" vagy mifene ...

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#6412) illusiON válasza pigatt (#6408) üzenetére


illusiON
őstag

semmire nem jutsz dx70nel, csak még több graf hiba lesz :P semmi értelme, ha csak dx7et tud a kártyád akkor meg kár a gőzért ... meg rengeteg szerverről azonnal kibasz ha észreveszi hogy dxlevel70ed van
egyébként meg fps cfg, és én mindig ugy inditok a játékkal hogy beállitgatom a grafot :P

( : no woman no cry : )

(#6413) pigatt válasza illusiON (#6412) üzenetére


pigatt
őstag

Szerinted egy ilyen laptopon, hogy lőjem be, hogy fix 60 fps meglegyen??? AMD Turion X2 1,6Ghz, 1Gb DDr2 667 ram, Geforce 7200Go 256Mb. Mert Dx9-ben eléggé ingadozok az fps néhány pályán teljesen minimum grafon.

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

(#6414) crosman


crosman
csendes tag

Hello azt szeretném kérni hogy el lopták a steam accountoman Counter-Strike 1.6 , Condition Zero meg még egy pár játék és kérlek bennetek aki tudna segiteni megirni a steam-nek egy levelet az accountrol vegyen fel msn-re:csocsocso@windowslive.com

Persze ha csak akarsz segiteni!

(#6415) Djuree válasza pigatt (#6413) üzenetére


Djuree
félisten

havernak majdnem ugyanez a laptopja van (neki 2 gigás a procija, meg 2 giga ram van benne) és neki megy medium grafon átlag 60 fps-el.

húzd fel a proccot 2 gigára mert cpu igényes a gém nagyon. meg vegyél bele még 1 giga memót és menni fog jól ;)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6416) pigatt válasza Djuree (#6415) üzenetére


pigatt
őstag

Köszia segítséget, ha van valami akkor majd jelentkezem.

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

(#6417) Fáraó válasza crosman (#6414) üzenetére


Fáraó
őstag

Megírom angolul, ha kell, de sztem fényképet a lemezról/blokkról is mellékelni kellene.

VIGYORRRGAZMUS.....

(#6418) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok, újra itt :) :))
Még a mai napig nem bírtam belőni stabilra, magasra az FPS-em. Az a helyzet, ha mindent full-ra nyomok, akkor 100 és 200 között mozog mondjuk egy teli 32 slotos szerón. DE. Pl ha kikapcsolom az AA és az AF-et akkor 90 és 150 között van, de pl ha csak 10-en vagyunk, akkor 4-500 is, ellenben a Full graffal ami 250-ig megy fel max.
Egy ilyen konfighoz, mint az enyém, ti milyen beállítást ajánlanátok? Persze V-Sync OFF.

Esetleg hasonló konfiggal rendelkező emberek írhatnának, mint pl sNORH, de mások véleményét is szívesen várom! :R

#6405: xD Ez tényleg beteg, de most tényleg, miért nem lehetne ezt kijavítani?

[ Szerkesztve ]

(#6419) Djuree válasza Vasinger! (#6418) üzenetére


Djuree
félisten

jajj ember! nem mind1 az az fps? versenyezni akarsz vele?
vedd ki az AA AF-et úgysem sokat baszik neki, nem elég az a 100fps? ne mondd már!

én 60-al nyomom és így is elég jó. persze jó lenne a 100, de az bőven elég. ennél több még cs-hez sem kell....

habár a géped elég durva. sztem maxon a 200fps-t vinnie kéne :U

az meg fura hogy fullan jobban megy mint kikpacsolt szűrőkkel :F nem vágom...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6420) mad1 válasza Vasinger! (#6418) üzenetére


mad1
veterán

MINDENT FULLRA :DDD
Nehogymar eszrevedd a kulombseget 100fps felett. :N

Ne szemetelj ! = Steam

(#6421) Vasinger! válasza mad1 (#6420) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Pedig sajna igen. Ha az ember hozzászokik + minden..

(#6422) mad1 válasza Vasinger! (#6421) üzenetére


mad1
veterán

Kezdjuk ott ha a moncsid 75hz es is,Nem jelenit meg tobbet75 fps nel..

Ne szemetelj ! = Steam

(#6423) illusiON válasza Vasinger! (#6421) üzenetére


illusiON
őstag

hát akkor nincs kérdés, állitsd be ugy hogy legyen annyi fps-ed amennyitől már elégedetté válsz :P sztem cl_showfps 0 meg net_graph 0 ami neked való parancsok :DDD

mad1: ez tény és való elméletileg, de 100 és 200 fps közt tényleg van észrevehető különbség :) ez ezer százalék, kérdés megéri-e miatta lebutítani a grafot

[ Szerkesztve ]

( : no woman no cry : )

(#6424) Djuree válasza illusiON (#6423) üzenetére


Djuree
félisten

100 és 200 között te látod a különbséget? :Y

ne szédíts már. ilyen szeme nincs senkinek. habár neked ezexerint igen :U

az emberi szem átlag 30-35 fps-t tud lekövetni, akinek nagyon jó szeme van az 50-et is akár. de 100-at már senki. afölött meg nonszensz :N

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6425) illusiON válasza Djuree (#6424) üzenetére


illusiON
őstag

nem szem, de komolyan talán még nem játszottál 200 fps-sel, tényleg folyamatosabb a menet meg minden, meg mernék rá esküdni hogy te is észrevennéd ha lenne rá lehetőséged :) tudom mert emberek nélkül wp_legon nekem is 500 van, csak 5v5ön ez lecsökken 150-200ra :P
ez az emberi szemes dolog játékoknál sose jön be, engine függő inkább sztem :) cod2ben még 60fps is kevés és akadónak érzed, csak a példa kedvéért

[ Szerkesztve ]

( : no woman no cry : )

(#6426) BalaNce87 válasza Djuree (#6424) üzenetére


BalaNce87
addikt

Hát én nem látok különbséget személy szerint, én ezt már hülyeségnek nevezném, a régi gépemmel a cpl mill mapon volt néha 100, persze kiszedve pár dolgot, de úgy átlagba 30-50 között volt, ezzel a géppel meg jól megy, de igazából nem is nézem az fps-t hogy mennyi, de sokkal jobban adta régi gép után, vhogy megkönnyebbülés volt :D, de szerintem itt 60 fps-el is teljesen jól lehet játszani, próbálnátok cod2-be 60-al, ott vmit nagyon benéztek. A lényeg hogy akkor tudsz jól játszani ha folyamatos végig a játék, ezt 60-tól már elérheted.

[ Szerkesztve ]

(#6427) Djuree válasza illusiON (#6425) üzenetére


Djuree
félisten

hát nemtom. cod2-ben tényleg kevéske a 60 azt elsimerem, sokat toltam anno. mikor ment 200 fps-sel mennyivel másabb lett. mintha egy új játék lett volna :DD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6428) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

De azt észrevettem, ha leteszem tálcára a járékot egy picit, minusz 60 FPS :S Ez eléggé szar. Ugyanezvolt XP-vel is és most Vistával is. Ez mitől van?

(#6429) Djuree válasza Vasinger! (#6428) üzenetére


Djuree
félisten

ne tedd le a tálcára :P . biztos morzsás a tálcád :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6430) Vasinger! válasza Djuree (#6429) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

xD. de most tényleg.

(#6431) illusiON válasza Vasinger! (#6430) üzenetére


illusiON
őstag

nekem ilyesmi nincs :P szar a vga-d vagy isten tudja, nálam se vista se xp se w7 nem csinált ilyet még sose, ott rugdalnám össze a gépet ha meg merné

( : no woman no cry : )

(#6432) Djuree válasza Vasinger! (#6430) üzenetére


Djuree
félisten

sztem driver probléma. esetleg tegyél fel másikat.
nálam sem csinálja :U

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6433) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Hát pedig a driverekkel nemtudok variálni. Mindenhez a hozzávalóvan. Az lehetséges, hogy 2D-ben a VGA visszaveszi az órajelet és véletlenül úgy marad mikor visszamegyek? :F

(#6434) Djuree válasza Vasinger! (#6433) üzenetére


Djuree
félisten

sztem ha csak az asztalra viszed le, akkor addig nem veszi vissza, mert a játék attól végülis ugyanúgy megy tovább.

de egyszerű megnézni.
rakj fel egy everestet. nézd a vga órajelét mikor leviszed az asztalra. és nézd meg utána játék közben is ;)

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6435) Vasinger! válasza Vasinger! (#6433) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Megnézem, de jó minden...
Nemértem miért van. De ez a régi kártyámon is így volt, meg az az előttin is.

(#6436) Genius007


Genius007
őstag

Hát nem tudom, én pl. észreveszem 100 és 170fps között a különbséget!
Afelett már nem annyira .... ha 60fps-el tolom meg 100-al, akkor sokkal "akadósabb" a játék, meg "vontatottabb" vagy hogy is mondjam ... 170fps-el pedig már folyékonyan simán megy.
Bár lehet csak az én szemem szar, de ez 100% hogy más is észrevenné ha egyszer kipróbálná!

Fps rohamos csökkenése meg Driver miatt lehet, vagy szar maga a Win-ed ...

Mod.: Akkor lehet túlmelegszik valami, vagy a franc tudja, add el az egész gépet, és vegyél másikat. :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#6437) Djuree válasza Vasinger! (#6435) üzenetére


Djuree
félisten

érdekes módon nekem meg a mikrofonom nem megy sose. azóta már más az alaplapom meg mindenem és ugyanolyan szar :DDD
ugyanaz a hiba :W

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6438) Vasinger! válasza Genius007 (#6436) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát 8.12-es cata van fent és Gyári oem Vista x64.

(#6439) mad1 válasza Genius007 (#6436) üzenetére


mad1
veterán

Amiket te latsz azok fps dropok.Semmi koze a folyamatossaghoz.
Az viszont ertheto hogy magasabb szamon kevesebszer fordul elo,100felett mar nincs is ilyen. :U

Ne szemetelj ! = Steam

(#6440) Djuree válasza Vasinger! (#6438) üzenetére


Djuree
félisten

lehet a 64 bites pista az oka. nem szeretem a pistát :U

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6441) Vasinger! válasza Djuree (#6440) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én se, de rá lettem kényszerülve.

(#6442) crosman válasza Fáraó (#6417) üzenetére


crosman
csendes tag

Ok kössz hogy megirnád a boritorol van kép minden csak vegyél fel msn-re és ott megbeszéljük :)) Jo lenne visszakapni az acc.omat :D :D :)
MSN:csocsocso@windowslive.com

(#6443) Fáraó válasza crosman (#6442) üzenetére


Fáraó
őstag

Pü ment.

VIGYORRRGAZMUS.....

(#6444) Dead_slow


Dead_slow
tag

Üdv!
Segítség kellene, egy barátom megvette a cs:s és megkért, hogy állítsam be neki, a rateketet belőtem
rate 25000
cl_updaterate 100
cl_cmdrate100
de a ping 300-400 nem tudom miért...net 1mb/sec, a konfig bőven elég.
Vmi tipp, hogy miért lehet?

[ Szerkesztve ]

(#6445) Zolás válasza Dead_slow (#6444) üzenetére


Zolás
addikt

Más játékba is ekkora? Ha igen akkor a net a hibás. Az hogy elég a konfig az mit takar? Beállítások high-ra vannak állítva? Mert az is dobja rendesen. Csak 1 szervert próbáltatok vagy többet?
Ja esetleg egy vírusírtót nem ártana futtatni hátha valami gonosz élősködő a neten ül:)

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#6446) Dead_slow válasza Zolás (#6445) üzenetére


Dead_slow
tag

HL2DM és DOD:S jó ott nincs ekkora ping, max 50.
Új Win vírus nincs, high-on és low-on is ilyen :O :O
Konfig: P35C-DS3R, E6550@3Ghz, 8600gt, 2Gb 800Mhz ram, XP előtte Vista volt azon is ilyen.

(#6447) Dead_slow


Dead_slow
tag

Ez kimaradt:
Több szervert is próbáltam...de érdekes, hogy van olyan szerver ami tört játékkal is megy, azon nincs ilyen gond, illetve ha alt+tab-ot nyomok és tálcán hagyom pár másodpercig, majd visszalépek akkor teljesen normális a ping kb fél percig,
Elnézést most vettem észre, hogy az előző hsz-ből kimaradt néhány vessző...remélem azért érhető maradt, természetesen nem a win vírusra gondoltam ;]

(#6448) Genius007 válasza Dead_slow (#6447) üzenetére


Genius007
őstag

Gondolom DSL Netje van.

Pingeld meg a modemet, és a szolgáltatót!

start -> futtatás -> cmd -> ping 192.168.1.1 -t (Csak példának írtam)
start -> futtatás -> cmd -> ping t-com.hu -t (Csak példának írtam)

Aztán lépj be CSS-be, és ha sok a ping a szerveren, akkor lépj ki, és nézd meg hogy a háttérben a ping változott-e.

Próbáljátok ki pl. Bad Boys1-en 195.56.111.187:27015 , mert ott 20000 80 80 a rate!
Lehet nem bírja az internete a 25000 100 100 -at, és azért ugrik fel!
(Más szerveren meg lehet azért jó, mert ott 20000 80 80 az alap ... )

Legvégső megoldásként particionáljátok ujra a vinyót, rakjátok fel ujra a Win-t, és a fontos progikat, és csak a CSS-t! Volt már rá példa, hogy a frissen telepített Win-el is szórakozott ...

Remélem tudtam segíteni! :)

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#6449) Dead_slow válasza Genius007 (#6448) üzenetére


Dead_slow
tag

Rendben, köszönöm ezeket még megpróbálom, kösz a szerver IP-t, nem tudom mikor tudom megnézni, lehet csak ünnepek után. Köszönöm a gyors választ! :R

(#6450) Zolás válasza Dead_slow (#6447) üzenetére


Zolás
addikt

Lehetséges hogy pont azzal a szerverrel nme fogsz tudni jó kapcsolatot létrehozni. Ez sajnso megesik. Valahol a 2 szerver közt( a te géped internetének a központi szervere és amelyiken a játék van) van pár olyan ami egyszerűen nem engedi át a te jeledet rendesen. Ez előfordulhat. De miután írtad hogy törttel is próbálkoztál lehet hogy abból maradt vissza valami amin a rendes csé nem tud túljutni és ezért van nagy pinged.
A variációk száma végtelen :DDD
Amennyiben tört csével játszol akkor nem tudok segíteni és szerintem ne is itt érdeklődj :U

[ Szerkesztve ]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.