Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-06 16:09:01

LOGOUT.hu

A source motor hihetetlen módon elsz@rt netkóddal rendelkezik. A régi cs és dod óta eszméletlen változáson ment keresztül. Próbálják a valve-s arcok heggeszteni, de néha 1-1 update csak ront a helyzeten, mint javulna. ;)
Elsősorban a 3 fő netkód paraméterre kelle figyelni. Hogy mik is azok: rate/ cl_updaterate/
cl_cmdrate
Ezeket az értékeket kell nagyjából belőni, mindegyik hihetetlen mértékű változást tud előidézni egy pillanat alatt.
Persze a túlzott félreállítás sem éppen célravezető mert könnyen vonhat kick-et vagy ban-t maga után. (ratehax...)
Hogy mire is kell beállítani ezeket az értékeket?? Az saját netedtől függ, sebesség illetve attól, hogy wi-fi-s vagy normál kábeles.
Szóval az átlagos rate értékek így nézhetnek ki: rate 20000, cl_updaterate 100, cl_cmdrate 100.
Ez egy 1Mbit/s (le) | 256Kbit/s (fel) net kapcsolatra ajánlott. Ha valakinek gyorsabb nettel rendelkezik, akkor az teheti 30k/100/100-ra is a ratejeit. Az update/cmdrate-et nincs értelme 100 fölé emelni. Akinek kisebb net sebessége van annak a 16k/80/80-as rate-eket ajánlom, feltéve ha a szerver / adminok engedik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6601) Isten88 válasza sNORh (#6599) üzenetére


Isten88
senior tag

Ez most olyan "kapd be, mert hülyeséget mondtál" fejcsapós-szmályli, vagy "Én erre miért nem gondoltam" fejcsapós-szmályli?

(#6602) Genius007 válasza Isten88 (#6601) üzenetére


Genius007
őstag

Nekem van egy tippem. :DDD :DDD

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#6603) mr.saint


mr.saint
tag

Köszönöm urak a válaszokat :R A gépet szétszedtem majd összeraktam minden jó.
Érdekes ha felrakok egy tört cs játékot akkor azzal simán játszom nem áll meg.
De ha felrakom a steamet akkor az első inditássnál kiirja valami olyasmit hogy beállitja a windowst ha nem engedem neki akkor nem indul el ha engedem akkor kb 20 perc játék és ősszefossa magát fekete képernyő és kapufa :W Restart azt ennyi :F
futtatam teszt programokat is minden jó nem értem komolyan :F Én csak szopok a cs-vel :W
Ha a helyzet nem javul akkor a következő dolog az lessz a három játék accauntja eladó :Y

(#6604) Genius007 válasza mr.saint (#6603) üzenetére


Genius007
őstag

Egy full HDD particionálást toljál, nekem már megoldotta 1x 2x a gondom!
Jobb ötletem hirtelen nincs. :B

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#6605) moongoose válasza mr.saint (#6592) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

BSOD
jelenleg ezzel van gariztatva a 9600gt-m.
Egyszer csak megjelent ez a hiba és source valamint left 4 dead alatt produkálta.
Tesztek alatt nem.
Nálam véletlenszerűen lekapcsolt a monitor és "gondolom" a gép működött alatta,csak a restart oldotta meg a problémát.
A hang is beakad ilyenkor, valamint 1 óra játék alatt biztosan előjön.

üdv
gúz!

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#6606) mr.saint válasza moongoose (#6605) üzenetére


mr.saint
tag

Köszönöm! tesztet lefuttatam 3 féle felbontásban végig ment :F Tavasszal cserélem a gépet hátha menni fog majd rajta. Jobb öttletem már nincs több. De nekem is detto ezt csinálja a gép megy fekete monitor azt csókolom :Y

[ Szerkesztve ]

(#6607) Zolás válasza mr.saint (#6606) üzenetére


Zolás
addikt

Már akkor fekete amikor inditasz vagy játék közbe feketül?? Ha inditásnál akkor a gép olyan felbontást-hetrzfrissítést állított amit a monitor nem szeret és ezért a momcsi kikapcsol vagy simán feketére vált. Nekem is új játékoknál rögtön lövi a 85hz frissíést én meg cfg-be állítgatom 60ra :DDD Nem tudom miből gondolja hogy jó nekem a 85hz:) Vagy akkora felbontást rak hogy ihajj és vehetem lejjebb:)
Ha többet irsz a hibáról egyszer ugyis elháritjuk :DDD Addig meg sok sikert :))

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#6608) moongoose válasza mr.saint (#6606) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Ne várj vele.
Nem lesz jobb.

Ez a hiba mindíg ott lesz a vga-ban.
Én már lecseréltem minden komponenst, és ugyan az maradt.
Vissza gariba,leírva a hiba okát, valamint a jelenséget mit produkál, és melyik alkalmazásnál.

Mert hiába tesztelik 3d mark-kal, nem fog előjönni.
Meg kell próbálni gariztatni, mivel így majd el sem tudod adni a későbbiek folyamán.
Ez nagyon sok g9x szériánál előfordul.
Sokaknak cserélték, mivel ez gyári hiba.
Aki kereskedő nem hajlandó ezzel foglalkozni,attól többet nem is szabad vásárolni terméket.
Mivel egy adott vga-nak minden képi alkalmazást futtatnia kell.
Nem lehet előírni a vásárlónak, hogy....jahh ott nem fut, de 3dmark, és társai alatt nagyon jól megy,nem okoz problémát.

üdv
gúz!

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#6609) pofa


pofa
tag

Sziasztok.A 4400+ -os procimmal lepörgettem a Video Stress Teszt-et, és 100-270 Fps között mozgott. Most vettem egy 5400+-os Black E. procit, és mintha 75 fps-re le lenne korlátozva?

(#6610) mr.saint válasza moongoose (#6608) üzenetére


mr.saint
tag

Oks ezt értem. De akkor azt mond meg ha felrakok egy tört cs-t az akkor miért megy :F
Órákig és nem produkál ilyen hibákat? Na ezt nem vágom igazán :W

(#6611) Genius007 válasza pofa (#6609) üzenetére


Genius007
őstag

V-Sync Off + console -> fps_max 0 :)

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#6612) pofa válasza Genius007 (#6611) üzenetére


pofa
tag

Thx megpróbálom.

(#6613) Zolás válasza Genius007 (#6611) üzenetére


Zolás
addikt

Jaj ne akkor maximum 0-a fpse lessz be se kapcsol a monitor :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#6614) Zolás válasza mr.saint (#6610) üzenetére


Zolás
addikt

A frissitett csé már jobban alkalmazkodik a gépedhez mint a tört ami jópáréves verzió. Azt a részt ami szar a videókártyádban sokkal intenzívebben használja és igy előjön a hiba.
Mondjuk törttel a vidkari 30%a látszik a frissített meg 80%. Na mivel már nagyobb %ban terheled a vidkarit ezért jön ki a hiba. Valami nagyon kis hiba lesz és amennyiben kolléga állítása helyes ez hardveres és nem javitható. marad a gariztatás ha lehetséges.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#6615) Genius007 válasza Zolás (#6614) üzenetére


Genius007
őstag

Azt se felejtsd el, hogy a tört CSS-hez jönnek úgyan úgy az update-ek, mint a rendeshez.
Szóval azért "nem olyan régi az" ...

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#6616) mad1 válasza Genius007 (#6615) üzenetére


mad1
veterán

Ezekre a lila kockas texturahibakra error feliratokra van mar valami tapasz?
Nekem meg ok,hogy van accountom,de nallam heti 1x van lan barati korben.
Mindenki meg nem veszi meg.
Szoval valami okosat tudtok erre?

Ne szemetelj ! = Steam

(#6617) Solad válasza mad1 (#6616) üzenetére


Solad
őstag

lehet talalni kulonbozo texturefixeket.
az error modell kikuszobolheto ha letorli az adott modellt (altalaban az adminnal szokott baj lenni) majd letolti a szerverrol, vagy beir egy cl_minmodels 1-et

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#6618) Genius007 válasza mad1 (#6616) üzenetére


Genius007
őstag

Error felirattal csak tört szervereken találkoztam.
A lila textúra meg a sok alt + tab miatt van általába, de az ismételten alt + tab-ozás megoldja a problémát. :)

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#6619) heihachi válasza mad1 (#6616) üzenetére


heihachi
addikt

Heti 1x LAN :Y
Én meg jó, ha félévente rá tudom venni a lusta dögöket a LAN partyra :(

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#6620) mad1


mad1
veterán

Koszi az nfo-t :R
heihachi:Mar 2eve folyamatossan :K Szerencsere.Atlag 4-8 haver is osszejon :DD

Ne szemetelj ! = Steam

(#6621) sNORh válasza mad1 (#6616) üzenetére


sNORh
addikt

hibás nav file-ok a bsp melett is hozhhat textúrahibákat..

[ Szerkesztve ]

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#6622) Fáraó


Fáraó
őstag

Ezer éve már csak azon morogtam milyen szar ez a motor, aztán ma este mostanáig nagyon jót játszottam a BB-n, és jó volt a társaság is.

:U Bár lehet, hogy anyáztak, de ugye nem hallottam semmit: voice_enable 0 rulez. ;]

Grat az 1.hsz.-hez, végre kezd arcot ölteni vele a topik. :R

[ Szerkesztve ]

VIGYORRRGAZMUS.....

(#6623) Bocaa


Bocaa
senior tag

nem lehet valahogy a játékban úgy szerót csinélni otthonról,hog yaz menjen a neten miközben az én gépem a host????? :F :R
és ha a sima create server az netremegy akkor annak mi lesz az IP-je :F

[ Szerkesztve ]

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#6624) akasp


akasp
senior tag

hali.

windows 7tel próbálta már vki a gamét?
én jelenleg most azzal tolom, de 1restart=1game.. amikor kilépek a gaméból és ujra elinditom akkor nemengedi a steam, stry again blabla.. restart után megy.. vki help?
jah és sztem xp alatt jobban futott meg vista alatt is.. vagy csak nekem nincsenek jol beállítva de ezt csak érzéssel tudom mondani, fraps még nincsfenn

[ Szerkesztve ]

(#6625) Genius007 válasza Bocaa (#6623) üzenetére


Genius007
őstag

Már leírtam egyszer, csak visszakell keresni a topikban. ;)

Tessék => Home Dedicated Server

akasp: Én sokáig toltam Win7 PreBeta - Beta-val, és az a tapasztalatom, hogy pl. a Win7 6956 sokkal jobb mint a Win7 7000. A CSS is jobban ment rajta, de mégsem az igazi valami miatt .... néha van hogy elkezdek "akadni" pedig az FPS 190, és a pingem is jó ...
Most perr - pill ezt használom => Windows Vista Eternity 2009 SP1 x86
Kellemes csalódást okozott, szép is, jó is, CSS is tökéletesen megy rajta.

A win7 javára szerintem eddig csak a gyors elindulás - leállítás szól.
Na meg hogy a programok, meg minden valahogy gyorsabb Win7 alatt, bár mint mondtam, valami miatt most sem az igazi ... :U

Mod.: Természetesen az összes OS amit most említettem, az 32bit-es. :)

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#6626) Vasinger! válasza Genius007 (#6625) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nem teljesen ehhez a hsz-hez tartozik, csak megakadt a szemem. Mijaza Dedicated Server? :D Több helyen is láttam, de nem értem mi is az pontosan.

(#6627) Genius007 válasza Vasinger! (#6626) üzenetére


Genius007
őstag

Tudod lehet STEAM-be szervert csinálni (Dedicated Server) ahol " Te szabod a szabályokat" ..... felmehetnek, mapot tudsz váltani, kidobni valakit, meg minden ....
De van a rendes Dedicated Server amit nem STEAM-be kell csinálni, arra lehet rakni Mani Admin Plugin, SourceMOD-ot, MetaMOD-ot, DM, GunGame és stb pluginokat, scripteket, meg mindent .... ellehet vele szórakozni, én főleg akkor használom, amikor rossz a netem, 5v5 warozok BOT-okkal. :DDD :DDD

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#6628) Vasinger! válasza Genius007 (#6627) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Értem. Csak azt nem értettem, hogy van a steamben egy olyan, hogy tools és ott van ez: Dedicated Server. Furcsáltam, hogy azt külön le kell tölteni stb stb.

Nah, de már értem, köszi!

(#6629) Genius007 válasza Vasinger! (#6628) üzenetére


Genius007
őstag

Ami a STEAM-be van az csak ilyen "sufni Dedicated ..." nem sok mindent lehet vele kezdeni, na meg semmi nem fut alatta ... se Mani, se SourceMOD, stb ... ezért is jobb a másik. :)

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#6630) Xelo


Xelo
addikt

emberek, megnyílt a Steam account boltom, ha gondoljátok kukkantsatok be: [link]
van GTA4 (+ extrák 6K), L4D (+ extrák 6K) is!

(#6631) illusiON válasza Xelo (#6630) üzenetére


illusiON
őstag

ezeket mástól vetted vagy te regisztráltad be mindet és az összeshez vannak lemezeid vagy bizonyító tények hogy ezt te vetted?

( : no woman no cry : )

(#6632) Xelo válasza illusiON (#6631) üzenetére


Xelo
addikt

mástól vettem (oda is van írva hogy "virtuális cikk")

(#6633) akasp válasza akasp (#6624) üzenetére


akasp
senior tag

nah mostmár a steam se megy fel windows7 alá :( amikor updateli a klienst akkor egy errorr hibaüzivel nézek össze :(

vki tapasztalat w7 alatt?

(#6634) Bocaa válasza Genius007 (#6629) üzenetére


Bocaa
senior tag

A nem steam-es szerverre felengedi a nem eredeti CS-t is?? :F

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#6635) Bocaa


Bocaa
senior tag

ebben a szerver készítésben elakadtam nem kicsit :( tudnál segíteni?
ott megvan adva mi legyen a cél ja a parancsikonnak a d meghajtóra rakjam és olyan mappába mint ahogyan azt te leírtad??

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#6636) Vasinger! válasza Bocaa (#6634) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen, fel :K

(#6637) sNORh válasza akasp (#6633) üzenetére


sNORh
addikt

nekem 64-es alá simán felment.. szépen :)

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#6638) Genius007 válasza Bocaa (#6635) üzenetére


Genius007
őstag

Mappa az mindegy ...de megmondom őszintén én a kavarodás miatt olyan mappába csináltam, és miután lejött a server átneveztem ....
Nem tudom miért de ha más mappát írtam, akkor valamiért nem kezdte el tölteni ...
Mondjuk lehet csak én voltam a b@lf@$z. :DDD

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#6639) Bocaa


Bocaa
senior tag

majd megnézem ha lesz megint időm és arok a fejleményről..
pedig azthittem olyan egyszerű szerót csinálni mint pl. a tony hawk american wastelandben :D

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#6640) illusiON válasza Xelo (#6632) üzenetére


illusiON
őstag

na épp ezért megbízhatatlan amit csnálsz, ha az akitől vetted csak úgy visszaszedi steam supporton keresztül, akkor bizony te vagy aki felelőtlenül adta el :P

( : no woman no cry : )

(#6641) Genius007 válasza Bocaa (#6639) üzenetére


Genius007
őstag

Nem olyan nehéz ... csak egyszer kell megcsinálni rendesen.
Én lehúztam és a tiszta nem módosított szervert ki is írtam lemezre ...
Szóval többet már nem kell lehúznom, csak tenni rá ezt - azt - amazt. :)

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#6642) Bocaa válasza Genius007 (#6641) üzenetére


Bocaa
senior tag

és CD-re hogy írtad ki??? :Y

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#6643) Genius007 válasza Bocaa (#6642) üzenetére


Genius007
őstag

Hát hogy b@szki .... leszedtem a szervert vinyóra ugye ... aztán Neroval meg ki írtam. :DDD
Vagy most Te mit akarsz, pl. a Bad Boys szervert leszedni? :DDD :DDD

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#6644) Bocaa válasza Genius007 (#6643) üzenetére


Bocaa
senior tag

dehogy azért arra nincs szükségem csak 1 hat helyes szerót szeretnék csinálni ahol én vok az admin.És azt bármikjor elindíthatom és haverokkal állatkodhatunk rajta :Dez lenne a cél de ezért nincs kedvem bérelni egyet :B
a hls update toolt telepítsem fel vagy a letöltött exének legyen ez a célja??

[ Szerkesztve ]

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#6645) heihachi válasza Bocaa (#6644) üzenetére


heihachi
addikt

telepíteni kell először

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#6646) Bocaa válasza heihachi (#6645) üzenetére


Bocaa
senior tag

közben már tölt lefelé a cucc már csak azt nem tudom hogy csatlakozok én???ha elindítom én automatikusan fennleszek

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#6647) Bocaa


Bocaa
senior tag

már kész megy a szeró csak 1 baj van :Y én azt szeretném ,hogy ez olyan szeró legyen amire mehet mindenki aki rendelkezik bármilyen counter strike-al ha értitek a célzást :K
azt ,hogy tudnám megoldani :R :R kéne a help mert akkor este tudnék 1v1-ezni :D és botot ,hogy rakok erre a szeróra :U

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#6648) illusiON válasza Bocaa (#6647) üzenetére


illusiON
őstag

olyan verzióról kell elinditani a szervert, nem eredetiről gondolom
bár, nem értek hozzá :B

( : no woman no cry : )

(#6649) pofa


pofa
tag

Platform error! module failed to initialize.

A 0x10f.....címen található utasítás a 0x12.... mamóriacímre hivatkozott.
A memóriterületen nem végezhető le a kov. müvelet:"read".
Bejön a fekete az elajén, és utána jön a hibaüzenet.
A DoD elindul semmi baja!
Mi lehet a baj?
Azóta csinálja, hogy leszedtem a sp3-at, ami után összeomlott a rendszer :DD , de utána ujra raktam a vinfost, és a csét is, ezért ennek köze nem lehet hozzá, gondolom, remélem.

(#6650) Bocaa válasza illusiON (#6648) üzenetére


Bocaa
senior tag

direkt olyanról csinálom ,hogy haverok is feljöhessenek :( De nem enged fe la a saját szerómra :DDD

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.