Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-06 16:09:01

LOGOUT.hu

A source motor hihetetlen módon elsz@rt netkóddal rendelkezik. A régi cs és dod óta eszméletlen változáson ment keresztül. Próbálják a valve-s arcok heggeszteni, de néha 1-1 update csak ront a helyzeten, mint javulna. ;)
Elsősorban a 3 fő netkód paraméterre kelle figyelni. Hogy mik is azok: rate/ cl_updaterate/
cl_cmdrate
Ezeket az értékeket kell nagyjából belőni, mindegyik hihetetlen mértékű változást tud előidézni egy pillanat alatt.
Persze a túlzott félreállítás sem éppen célravezető mert könnyen vonhat kick-et vagy ban-t maga után. (ratehax...)
Hogy mire is kell beállítani ezeket az értékeket?? Az saját netedtől függ, sebesség illetve attól, hogy wi-fi-s vagy normál kábeles.
Szóval az átlagos rate értékek így nézhetnek ki: rate 20000, cl_updaterate 100, cl_cmdrate 100.
Ez egy 1Mbit/s (le) | 256Kbit/s (fel) net kapcsolatra ajánlott. Ha valakinek gyorsabb nettel rendelkezik, akkor az teheti 30k/100/100-ra is a ratejeit. Az update/cmdrate-et nincs értelme 100 fölé emelni. Akinek kisebb net sebessége van annak a 16k/80/80-as rate-eket ajánlom, feltéve ha a szerver / adminok engedik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) Djuree válasza Trak (#2000) üzenetére


Djuree
félisten

nincs tuningolva, a szar geil memek nem mennek :(
újratelepíteni meg nem akarom egyenlőre

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2002) sNORh válasza Djuree (#2001) üzenetére


sNORh
addikt

hh nemmennek a geilek? :p
hmm..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#2003) Genius007 válasza moongoose (#1996) üzenetére


Genius007
őstag

Jah ..eladtam a gépet..laptopon meg csak 1.6 megy :DDD (azis28fps) :DDD :DD
De elvagyok vele..ugya ahogy ..
Még nem tudom milyen gépet veszek ... de minimum olyat mint volt (ház nélkül?!!!) :DDD

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#2004) moongoose válasza Genius007 (#2003) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Áhhh..vágom én ,mint Iván tajgán a fát...
Ezek szerint sok pénz lapul a zsebedben. :DDD
Viccet félretéve remélem összejön...

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#2005) sNORh válasza moongoose (#2004) üzenetére


sNORh
addikt

Hja és legalább egy HD 2900XT-t beletol.. :)

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#2006) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

valaki pls adjon egy utasítást,amellyel el lehet némítani a szövegelő csigazabálókat.
folyamatosan pofáznak és utálom hallgatni.
mute all, nem működik consolból...

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#2007) sNORh válasza moongoose (#2006) üzenetére


sNORh
addikt

A Válasz Nagyonegyszerű :D
Options/Voice és a Második Húzogatót lenypmpd és no pofázás.. ;)

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#2008) C^^ válasza moongoose (#2006) üzenetére


C^^
őstag

voice_enable 0

(#2009) moongoose válasza sNORh (#2007) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Az options-al egy probléma van, mégpedig,ha beleturkálsz,akkor elveszti az autoexec.cfg-ben lévő utasításokat.
Vagy újraindítod a játékot,vagy elkezded beírogatni a consolba a cfg fájlok tartalmát.
Ezért kérdeztem,hogy csak egy utasítás legyen, mert azt bármikor consolból ki-be kapcsolgathatom.
Néha kedvem szottyan felmenni fr. szerverekre is,és ott amit azok elpötyögnek,félelmetes.
Aztán ha megúnom,és jövök vissza a hu.-ra,úgy hallanom kellene,ki-mit mond.

C^^ köszi...

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#2010) sNORh válasza moongoose (#2009) üzenetére


sNORh
addikt

Hát nekem nincs ilyen bugom.. :F
min1 csak segiteniakartam..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#2011) Armando_19


Armando_19
őstag

Hi all.

Tudna nekem valaki adni pár Gunmode/Gungame server IP-t? Én csak eléggé laggosakat találtam...

(#2012) moongoose válasza sNORh (#2010) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Köszi, hogy segíteni szerettél volna,csak azért írtam, hogy consol parancsot kérek, mert ilyen gondjaim akadtak.
Egyébként próbáld ki, hogy átállítod a szálkereszt méretét, az általad kívántra, lépj be egy szerverre, majd menj be az optionsba és állíts át valamit.
Azután lépj vissza a game-be és lám-lám a szálkereszt újra def értéket vesz fel.
Így elég macerás az options-ot állítgatni.
Egyszerűbb egy consol parancssal ezeket orvosolni. ;)

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#2013) sNORh válasza moongoose (#2012) üzenetére


sNORh
addikt

hmm..
Oksi.. :)

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#2014) Genius007 válasza sNORh (#2005) üzenetére


Genius007
őstag

'' Hja és legalább egy HD 2900XT-t beletol.. ''

Szerintem az az X2900XT egy 8600GT lesz :DDD (8600GTS vagy 8800GTX jobb lenne) :DDD

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#2015) sNORh válasza Genius007 (#2014) üzenetére


sNORh
addikt

hjaja azértmontam hogy legalább.. :DDD Mert a HD X2900Xt még nemnon van kiforrva.. a gts is odaveri ''MÉG'' ..
GTX.. :F más gépetvesz anyiért.. pF nah sok szerencsét hozzá.. :R :D

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#2016) pargeting


pargeting
csendes tag

Moon minél elöbb legyen meg az a gép! :) Várunk már vissza nagyon! Kell a freg:D És még én sem vennék 2900et egy ideig biztos nem még nem tudni konkrét árakat amihez a tejesitményét lehetne viszonyítani. Egyenlőre marad best buy 8800gts 320mb.

E.f.N.a._vérZSIRÁF TF2 MEDIC4EVER

(#2017) Sleed


Sleed
aktív tag

Ittvan mellettem az új gép,és nemtudom használni mert hijányzik belőle a ram :DDD
Nemrég waroztunk németek ellen,kicsit érdekes volt a szitu:én rámpát fogtam(Nukeon) és amire odaértem már mindig lent voltak,és érdekesen mozogtak,tudták hogy hol vagyunk.
A végén kiderült hogy miközben a warkonfig betöltődött,benyomták az sv_cheats 1et is így átláttak a falakon és használni tudták a noclip módot. :(((
Azóta miután betölt a warkonfig mindig ellenőrzöm a mat_wireframe 3 paranccsal hogy nem -e lett átállítva...
Ennek a használatát mindenkinek javaslom. :R

[Szerkesztve]

(#2018) Sleed válasza pargeting (#2016) üzenetére


Sleed
aktív tag

Az nem biztos.
A 2900xthez ha kiadnak egy normális drivert,sztem lefőzi a 640es GTXet..

(#2019) Sleed válasza Sleed (#2018) üzenetére


Sleed
aktív tag

A GTX az GTS akart lenni :B

[Szerkesztve]

(#2020) Sleed


Sleed
aktív tag

Pangás van :DDD
CSak nem mindenki CSzik? :B

[Szerkesztve]

(#2021) sNORh válasza Sleed (#2020) üzenetére


sNORh
addikt

warozgatunk.. :))
de félszemem mindig eme fórumon.. ;)

Jahmonnyuk kituggya egy normális driver odabassza a 2900XT-t :) várjuk..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#2022) Sleed válasza sNORh (#2021) üzenetére


Sleed
aktív tag

ma egésznap nagyvolt a pingem és mindkét szemem eme fórumon volt és nemvolt túl sok HSZ :DDD

(#2023) sNORh válasza Sleed (#2022) üzenetére


sNORh
addikt

nah Nekünkmeg összeált tegnap a klánunk és Ma elsőnek 5on5 Waroztunk 2-őt.. és nyertük.. :C 22-3 , 12-8 -ra :U

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#2024) Sleed válasza sNORh (#2023) üzenetére


Sleed
aktív tag

kezdésnek nemrossz ;)
Így tovább! :)

(#2025) Djuree válasza sNORh (#2023) üzenetére


Djuree
félisten

fasza :R

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2026) sNORh válasza Djuree (#2025) üzenetére


sNORh
addikt

köszi skacok.. :B

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#2027) bozont


bozont
veterán

Sziasztok

Hogy tudom beállítani, hogy a játék 85Hz-en frissítsen? Sehogy nem bírom rávenni, hogy ne 75ön frissítsen. Próbáltam refreshlock-kal, de azzal meg nem indul el a játék. :F

(#2028) satomee válasza sNORh (#2023) üzenetére


satomee
senior tag

Gratula!:C Mi a klán és ki volt az ellenfél?

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#2029) mobal


mobal
MODERÁTOR

fu egyszer kiprobálnám a cs:s war -t... érdekes lehet :) (bf2 után)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2030) dilipok válasza mobal (#2029) üzenetére


dilipok
veterán

teljesen más mint a BF2. Ez tuti, én párszor ugrottam már be COD + BF2 warba segíteni, hát tényleg ég és föld. Lehet azért, mert régebben játszom a cs-t, de nekem az tetszik a legjobban :DDD

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#2031) C^^ válasza bozont (#2027) üzenetére


C^^
őstag

Az nvidia driverben kapcsold ki a fuggoleges szinkront, illetve a ''refresh rate overrides'' ful alatt a refreshlockhoz hasonlo beallitasokat vegezhetsz.
A jatekban nezd meg, hogy az fps_max parancssal nincs e lekorlatozva a max fps.

[link]

[Szerkesztve]

(#2032) bozont válasza C^^ (#2031) üzenetére


bozont
veterán

Alkalmazásfüggőre van állítva, és próbáltam ki és bekapcsolva is, ugyanúgy 75Hz-en frissít csak. Nálam nincs a driverben ''refresh rate overrides'' sajnos. Az fps-el nincs gond, a játék tökéletesen fut, csak zavaró a villódzás.

(#2033) C^^ válasza bozont (#2032) üzenetére


C^^
őstag

A jatekban ki van kapcsolva a ''video/advanced'' ful alatt a ''wait for vertical sync''?
Ugye mikor probaltad kikapcsolt allapotban, akkor az alkalmazasfuggoseget is kikapcsoltad?

(#2034) dilipok válasza C^^ (#2033) üzenetére


dilipok
veterán

ő most sztem nem is az FPS oldaláról közelítette meg a dolgot, hanem a MHZ felől. Viszont azt nem értem hogy miért nem jó a refreshlock? rendesen beállítottad? nem csak plug and play monitor van beállítva?

bozont: milyen villódzás? azért mert 75 hzen megy még nem kellene villódznia, maximum néha ''töredeznie'' a képnek.

[Szerkesztve]

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#2035) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Ha már a refresh és vertical sync-nél tartunk, a képtöredezettség másnál is előfordul?
Értem ez alatt,amikor mászkálsz és a falakon, éleken, olyan vízszintes éltörések jelennek meg kb 1 centi vastagságban, amelyek zavarók.
Inkább vibrációra hasonlít,mint amikor meleg a levegő, egy adott tárgy körül.
Ati probléma,vagy nvidia is okoz hasonlót, ilyet?
3 ati-n próbáltam,tehát nem kártyahiba.
1800gto
9800se
1800xt

vert sync on/off marad a jelenség.
anizo/élsimítás stb. detto...
driver csere 7.3-ról 6.6-ra uaz.
:F :U

9800-nál csak 800*600-as a felbontás és nincsenek szűrők,ám ilyenkor az egész képen tűnik fel.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#2036) bozont válasza dilipok (#2034) üzenetére


bozont
veterán

Nem drasztikus villódzásra gondoltam , de én érzékeny vagyok az ilyenekre. :) Minegy sikerült megoldani, egy refreshforce nevű progival, asszem ugyanaz készíti aki a refreshlockot, csak itt nem kell futni a programnak folyamatosan, elég egyszer lefuttatni.
Azt hogy miért nem jó a reflock azt én sem értem, de mikor megpróbálom elindítani vele a CS-t visszadob az asztalra, de mint mondtam mostmár lényegtelen.

(#2037) sNORh válasza satomee (#2028) üzenetére


sNORh
addikt

FragNatic a Klánunk neve [link] és Németek ellen jácottunk.. UdH
ijen multis klán mint a Lamas hogy van 1.6, Cz, CS:S Klánunk is és mivagyunk ebből a cs:s :)

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#2038) Sleed válasza sNORh (#2037) üzenetére


Sleed
aktív tag

majd nyomhatunk egy wartot ;)
egy friendset plz priviben! thx :R

(#2039) bagyulajuve válasza moongoose (#2035) üzenetére


bagyulajuve
addikt

nekem az x1900GT-n volt ilyen, de se 6600Gt-vel, sem, 7800GT-vel, sem pedig a mostani 8800GTS-sel nem tapasztaltam ilyet

Resistencia eterna

(#2040) malus


malus
csendes tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem van,h ha tört hl2-m van akkor mi kell ahhoz,h fel tudjak kapaszkodni a non steam serverekre?

Köszi előre is

(#2041) Trak válasza malus (#2040) üzenetére


Trak
addikt

Isteni csoda ;]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#2042) sNORh válasza Sleed (#2038) üzenetére


sNORh
addikt

Oksi Bennevagyok :)

malus
rosszhelyen keresgélsz mert mi megvettük mind eredetibe.. szal mi nemárulunk semmit..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#2043) Djuree válasza malus (#2040) üzenetére


Djuree
félisten

először én is ezzel próbálkoztam, de nagyon nem jött össze, úgyhogy megvettem eredetibe. hidd el, megéri.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2044) moongoose válasza bagyulajuve (#2039) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Akkor ''ATI cards problem''... :F

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#2045) satomee válasza moongoose (#2035) üzenetére


satomee
senior tag

Tudsz erről képet csinálni?Vagy csak mozgás közben jelentkezik a hiba...?

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#2046) moongoose válasza satomee (#2045) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Próbáltam képet kimenteni...
Ott nem látszik.
Megpróbálom demóba felvenni...hátha...
Ha más nem lesz...dig fényképezőgéppel.
De lehet 8600gts lesz az x1800gto helyett gariba, így nem hiszem ott probléma lenne ezen jelenség.
Nvidia-n nem vettem észre én sem.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#2047) bagyulajuve válasza moongoose (#2044) üzenetére


bagyulajuve
addikt

emiatt is cseréltem 7900GS-re anno

Resistencia eterna

(#2048) bana'n


bana'n
tag

szerveződik egy ph! fun mix war vasárnap du 5re
eddig vagyunk 6an, tehát még 4 vállalkozó kedvű fórumtárs jelentkezését várjuk

akit érdekel dobjon 1 privátot

Kicsoda, één?

(#2049) SIKIRIKI


SIKIRIKI
tag

Na meglesz az a 4 ember? :C egy vegyes háborusdira :C

[Szerkesztve]

Az élet kemény parkolni nehéz! Asus M4A785TD-V EVO AMD Phenom II 550BE@3100 ASUS EAH5770 CUCore/2DI/1GD5 Ram 2*2048/1333mhz kingmax

(#2050) SIKIRIKI


SIKIRIKI
tag

Mi van féltek hogy szét kennem a fikát a orrotok alatt :DDD :D :C :B

[Szerkesztve]

Az élet kemény parkolni nehéz! Asus M4A785TD-V EVO AMD Phenom II 550BE@3100 ASUS EAH5770 CUCore/2DI/1GD5 Ram 2*2048/1333mhz kingmax

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.