Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-06 16:09:01

LOGOUT.hu

A source motor hihetetlen módon elsz@rt netkóddal rendelkezik. A régi cs és dod óta eszméletlen változáson ment keresztül. Próbálják a valve-s arcok heggeszteni, de néha 1-1 update csak ront a helyzeten, mint javulna. ;)
Elsősorban a 3 fő netkód paraméterre kelle figyelni. Hogy mik is azok: rate/ cl_updaterate/
cl_cmdrate
Ezeket az értékeket kell nagyjából belőni, mindegyik hihetetlen mértékű változást tud előidézni egy pillanat alatt.
Persze a túlzott félreállítás sem éppen célravezető mert könnyen vonhat kick-et vagy ban-t maga után. (ratehax...)
Hogy mire is kell beállítani ezeket az értékeket?? Az saját netedtől függ, sebesség illetve attól, hogy wi-fi-s vagy normál kábeles.
Szóval az átlagos rate értékek így nézhetnek ki: rate 20000, cl_updaterate 100, cl_cmdrate 100.
Ez egy 1Mbit/s (le) | 256Kbit/s (fel) net kapcsolatra ajánlott. Ha valakinek gyorsabb nettel rendelkezik, akkor az teheti 30k/100/100-ra is a ratejeit. Az update/cmdrate-et nincs értelme 100 fölé emelni. Akinek kisebb net sebessége van annak a 16k/80/80-as rate-eket ajánlom, feltéve ha a szerver / adminok engedik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5801) csimav


csimav
senior tag

Hali! Vki segítsen!!! :U
Ha elindítom a CS:S-t akkor ezt a hibaüzenetet kapom:

Ha leokézom utána meg EZT!

Már ujratettem a cs:s-t 3-4 szer de nemjó. Mit csináljak? Csak a WIN-Reinstall oldhatja meg a problémát :F :Y
:R

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#5802) Genius007 válasza csimav (#5801) üzenetére


Genius007
őstag

Már elmondtam kb. 3x, hogy rakd újra a VGA drivert! :U
Legalábbis nekem ez segített ... :)

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#5803) csimav válasza Genius007 (#5802) üzenetére


csimav
senior tag

Próbáltam,de nemjó.

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#5804) mindfreak válasza csimav (#5801) üzenetére


mindfreak
őstag

Használsz uninstaller szoftvert? Ha nem, akkor rakj fel egyet (pl. Your Uninstaller! 2008) és azzal töröld le a Steamet. Ez kitörli a regisztrációs adatbázisból az összes bejegyzést is. Biztos, ami biztos a VGA drivert is letörölheted ezzel. Ha ezután sem jó, akkor tényleg Win reinstall. ;)

(#5805) sid.:Rc211v válasza moongoose (#5789) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

hát én föltettem ezt a Physx drivert(PhysX_8.09.04) de nem lett gyorsabb a CS. Ugyan az mint elötte.. 178.13 Driver-t használok..

mod: nem tudok felmenni Steam-re ..: Steam is having trouble connecting to the Steam servers ..és lehet nyomni retry connectiont meg cancelt :((

[ Szerkesztve ]

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#5806) Vasinger! válasza sid.:Rc211v (#5805) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Bocs az offért, de mennyin mennek a ramjaid? Én is vennék egy 2x2 GB kitet, de nemtom, hogy elég lenne-e a 800-as vagy inkább az 1066? Előre is THy a választ! :R

[ Szerkesztve ]

(#5807) csimav válasza mindfreak (#5804) üzenetére


csimav
senior tag

Te isten vagy :Y Letöröltem azzal a progival,feltettem és jóóóóó :C :R

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#5808) csimav


csimav
senior tag

Új gond: Minden gémben jó a pingem (pl:cod2 ben 30-45, wow:20-25),de CS: S ben 4-500... :Y :W ,csak akkor normális ha cl_cmdrate 60 vagy az alatt van. Mért van ez :F

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#5809) Vasinger! válasza csimav (#5808) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ezt ismerem. Legeslegjobb barátaimat rácsábíottam, nálam a CSS-re. DE Nála már 300-as ping van folyamatosan. De cod-ban, wow ban mindenhol 20-as pinge van... És ez elnézést az kif. qr***a idegesít. De ez a magas ping, csak a css-ben van... :W
Még szerencse, hogy én ezt megúsztam.

Szerk.: Jah és ez a rate átírós modszer, szarakodás, annyit ér, h körönként kickeljen a szeró. Van, hogy a 30000 ratért is kickelnek...

[ Szerkesztve ]

(#5810) diegho


diegho
nagyúr

kérdés:
hogy a fenébe veszem ki a füstöt vagy port vagy mi a rák az ami dust2-n van? Már próbáltam a grafot levenni, de úgy is megmarad és idegesít, hogy ott van :D úgy jelenik meg a játékban mintha köd lenne, Bről nézek be sötétbe akkor ilyen fátyol van előtte és homályosan látni csak be, na ez nekem nem kell.

(#5811) Genius007 válasza diegho (#5810) üzenetére


Genius007
őstag

Jaja ezt ismerem!
Vagy ha d2-n nézed T-ről közép fakaput, akkor is olyan, hogy a Nuke-os ködröl, meg napsugarakról ne is beszéljek .... nem értem ezt miért nem javították még a fejlesztők! :U

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#5812) heihachi válasza Genius007 (#5811) üzenetére


heihachi
addikt

Ezen nincs mit javítani ez egy grafikai fícsör :)

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#5813) diegho válasza heihachi (#5812) üzenetére


diegho
nagyúr

valahogy csak ki lehet kapcsolni

(#5814) heihachi válasza diegho (#5813) üzenetére


heihachi
addikt

Ebben biztos vagyok, meg persze attól, hogy grafikai fícsör, még lehet zavaró, mint ahogy a HDR is az.
Bár én keresgéltem, de nem tudom hol lehet kikapcsolni, milyen paranccsal.

Amúgy a -heapsize és a -thread ér valamit a CSS-nál vagy inkább csak a HL2-ben jelentkezik?

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#5815) heihachi válasza heihachi (#5814) üzenetére


heihachi
addikt

fog_enable 0 :F
egy próbát megér

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#5816) diegho válasza heihachi (#5814) üzenetére


diegho
nagyúr

fogalmam sincs a source parancsokról, de még a végén visszadobom dx7-be aztán leszarom, sokszor zavar ez a sok hülyeség.

(#5817) Djuree


Djuree
félisten

lehet valahogy a brightnesst állítani konzolból?
mert nagyon sötét a gém, pedig optionsban már maxra levettem :F soxor szart sem látok a pályákon. train rémálom meg d1-d2 sötét része is, végig lámpával kell mennem hogy valamit lássak :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#5818) csimav válasza Vasinger! (#5809) üzenetére


csimav
senior tag

és nincsrá megoldás :F :Y :W

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#5819) Vasinger! válasza csimav (#5818) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Úgy tűnik nincs, win és steam reinstall nem segít. Vmiért háklis a configodra a css... Hogy mért? Azt kérdezd valve bácsitól..

(#5820) heihachi válasza csimav (#5818) üzenetére


heihachi
addikt

Nekem router játszott olyat, hogy minden játék szuperül működött alatta, csak egy nem. Azt az egyet ha elindítottam, megszakadt a kapcsolat a routerrel :Y
Kicsit konfigolni kellett olyan dolgokat, amire életemben nem gondoltam volna, aztán ment az említett egy játék is (ami nem a css volt).
Szóval csak azt akarom mondani, hogy nem feltétlenül a css hibája.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#5821) heihachi válasza Djuree (#5817) üzenetére


heihachi
addikt

Azé' van, mert a brightnesst nem le, hanem fel kell húzni :DDD

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#5822) Djuree válasza heihachi (#5821) üzenetére


Djuree
félisten

nem, a cs-ben ponthogy lefelé kell hogy világosabb legyen. a brightness ragyogást jelent tehát gondolom minél fentebb van annál világosabb kéne legyen de a cs-ben minden fordítva van :DDD

az a baj hogy más játékban nincs gond csak a cs-ben. a moitort meg nem akarom mindig állítgatni ha cs-vel játszok... :(

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#5823) fpeter07 válasza Djuree (#5822) üzenetére


fpeter07
veterán

ezért rakták bele a zseblámpát :D

(#5824) rol33 válasza Djuree (#5817) üzenetére


rol33
aktív tag

tudtommal ennél lejjebb nem lehet venni:
mat_monitorgamma "1.6"

®

(#5825) Drilla válasza heihachi (#5814) üzenetére


Drilla
csendes tag

és ebben a "fiicsör"-ben mi a jó? :F

''a memória minél inkább, annál sőt!''

(#5826) heihachi válasza Drilla (#5825) üzenetére


heihachi
addikt

Amikor kijött a gamma, akkor ezek mind szuperlátványos effektek voltak. Én nem mondom, hogy szép, meg nyilván eltelt egy csomó idő azóta, meg elhiheted, hogy ezeken nem is én írtam bele a játékba :DDD Elvileg ezek próbálják növelni az élethűséget, amire szükség is van, csak nyilván ma már nem számít extra szép megoldásnak. Arra jó, hogy a prok rá tudják fogni, hogy emiatt nem tudnak lelőni valakit.
Ha nagyon nem tetszik, még mindig lehet menni 1.6-ozni ;]

[ Szerkesztve ]

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#5827) diegho válasza heihachi (#5826) üzenetére


diegho
nagyúr

én mindig a netemre fogom :D mondjuk nem is csoda 1mbit és nagyon gázul adja az összes szerveren, akadok, fegyverváltásnál is akadozottan vált néha, scores-ban a ping-em 25-35 között van, viszont net_graph-on nem jön 40 alá, choke sokszor 100 felett, néha loss is van. M4 szinte használhatatlan így, 3 fegyverrel lehet reálisan ölni: desert, famas(burst), awp. Terroristaként meg vagyok lőve, csak nagy ritkán ad be valamit AK-val, vagy csak 110%-ig egyértelmű szitukat, de azokat is az utolsó pillanatban.

(#5828) Djuree válasza diegho (#5827) üzenetére


Djuree
félisten

az nem az 1mbit miatt van. az is bőven elég, még 2 gépre elosztva is. havernál a 256kbit-es neten 2 gépről játszottunk! és se akadás nem volt, se ping (5-ös ping volt) se lagg se semmi...és nem csak magyar szerókon nyomtuk, német szerókon sem volt gond, persze ott a távolság miatt a ping megnőtt 40-50-re de ez természetes.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#5829) diegho válasza Djuree (#5828) üzenetére


diegho
nagyúr

ugyanez a gép 8mbit netre kötve tökéletesen 10-es ping-el megy, szóval hidd már el, hogy net miatt van. 100-as tick-es szerveren 80-as pingem van, 66-oson meg folyamatosan akadok. A letöltés semmit nem számít ennél, csak a feltöltés, 128kbit nagyon kevés neki.

(#5830) Frenky


Frenky
csendes tag

Hello! Akit érdekel:
88.151.101.33:27016 [FGC]Fun Gamer Club CSS Server -> dust2; 16000$;cheater-free
Goo :-)

HUNter

(#5831) mindfreak válasza Djuree (#5828) üzenetére


mindfreak
őstag

5-ös ping 256 kbit-es nettel... ugye ezt nem gondoltad komolyan, hogy elhisszük? :U Mennyi volt a feltöltés? Nekem 1 mbittel pont olyan volt, mint amit diegho is leírt. Mióta gyorsították 4 mbitre folyamatosabb, gyorsabb a játék, olyan lövéseket ad be, hogy csak ámulok, összességében ég és föld lett a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#5832) diegho válasza mindfreak (#5831) üzenetére


diegho
nagyúr

5 hete telefonáltam először, hogy adjanak 2mbit/192kbit netet minél előbb. Azóta is várom... ha jövő hétig nem szólnak vissza, akkor felhívom őket és megkérdezem, hogy b@sszátok meg köttessek egy 2mbit-es netet magamnak külön? Az előbb meglesz? Hihetetlen ez az egész komolyan mondom.

(#5833) satomee


satomee
senior tag

Hát nem tudom,igaz hogy annak idején nem nagyon foglalkoztam pingekkel meg netgraphal meg ilyesmivel,de emlékeim szerint az akkori csodálatos 512/128-as chello lightommal minden probléma nélkül tudtam játszani...

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#5834) mindfreak válasza diegho (#5832) üzenetére


mindfreak
őstag

Nekem is sok szenvedésbe került, mire végre megkaptam a 4 mbitet!
Először ADSL Maximumot rendeltem (8 Mbit), mert haveromnak is az lett a szomszéd utcában. Kb. 500 méterre lakik tőlem... Rá egy napra én is megrendeltem a szolgáltatást, 2 hónapig nem jelentkeztek, akkor már gyanús volt és felhívtam őket. Közölték velem, hogy "technikai okok miatt nem kiépíthető". Ezután megkértem az ADSL Prémiumot (4 Mbit), hátha... Megint nem történt semmi, ekkor már ideges voltam, hogy még egy telefont se dobnak, hogy "hülye barom ne reménykedj, nem lesz gyorsítva a neted". Ezután mondtam, hogy azonnal rakjanak vissza az eredeti ADSL Optimumra. Ezt szó nélkül megtették, viszont újabb 1 éves hűséggel akarták, ekkor küldtem el az anyjába az ügyintézőt! Mikor hallotta a hangomon, hogy ez nem fog működni beletörődött és mondta, hogy egy másik kollégája hívni fog ebben az ügyben egyeztetésre. Ok. Nem hívott... viszont rá 1 hétre meglett a 4 Mbit.
Na ennyit erről, hogy nem kiépíthető... de a 8-at már meg se merem próbálni megint. Annak is örülök, hogy ezt megkaptam, bármennyire is drága a mostani tarifákhoz képest... (ADSL Prémium 4Mbit, 6500 Ft <-> ADSL Classic Medium 8 Mbit, 6890 Ft).

[ Szerkesztve ]

(#5835) diegho válasza satomee (#5833) üzenetére


diegho
nagyúr

akkoriban ~2-3 éve 512/129kbit-el én is csodálatosan játszottam, csak akkoriban nem 100-as tick volt az alap minden szerveren. De lehet a játék szaggat a gépemen, bár nem hinném, hogy a 430fps kevés lenne neki.

(#5836) mindfreak válasza diegho (#5835) üzenetére


mindfreak
őstag

Meg akkoriban mindenkinek ilyen nete volt és egyenlőbbek voltak az esélyek. Ma már azért elég vicces a laggolós 60-70es pingel menni a stabil 5-ös pinges ellen. Ezt csak az tudja jól, aki használt ilyen szart... :U

(#5837) Djuree válasza mindfreak (#5831) üzenetére


Djuree
félisten

nem érdekel hogy elhiszed-e vagy sem, nem ezért írtam. csak megemlítettem....érdekes módon nálam a 2 mbites nettel is mindig 5-ös pingem van, még úgy is hogy 2-en cs-zünk egyszerre, és még van hogy töltök is közben lefelé :K

múltkor asszem moon kérdezte is hogy hogy a fenébe van nekem 5-ös pingem :D ....ja és ekkor is ketten nyomtuk 2 gépen, routerrel osztva a netet... :P

persze ez csak magyar szerókon. külföldin azért magasabb természetesen...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#5838) diegho válasza Djuree (#5837) üzenetére


diegho
nagyúr

5ös fix pinget lehet csinálni simán, egy kis konfig buzerálással, csak jobb helyeken kick jár érte. Még tavasszal kérdeztem rá, hogy mit is kell csinálni hozzá, de senki nem válaszolt, aztán játék közben megmutatta egy emberke 25-30as pingnél mondta pillanat rögtön lesz 5ös és szépen elkezdett csökkenni a pingje, leért 5-re és nem mozdult onnan, utána visszaállította azt az értéket normálisra, máris 25-30 pingre felment (és nem rate-et buzerált, mert kidobta volna a szerver miatta). Nem árulta el mit csinált.

(#5839) heihachi válasza Djuree (#5837) üzenetére


heihachi
addikt

Én egyet értek Veled, annak idején mikor elkezdtem a gamét, 512-es netem volt, soha nem volt gond.
Szerintem azért van ez, mert kevesebb, de jól bekonfigolt, relatíve erős szerverek voltak, amiket fanatikusok gondos kezei tartottak karban. Most meg annyi a szemét, mint égen a csillag, idióta szétmodolt szarok mindenfelé rosszul konfigolva, alig-alig van rendes szerver, bárki fillérekért bérelhet szervert, agyonterhelt gépeken.
Lásd pl. BadBoys2, a 40-alá csak ünnep és vásárnapokon csökkenő csokijával, egyszer 15-ös, egyszer 60-as pingjével.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#5840) diegho válasza heihachi (#5839) üzenetére


diegho
nagyúr

BadBoys-on nálam stabil a pingem, viszont érezhetően lagol az egész, Total-on szokott még régebben jó lenni, de mostanában az is akkorákat lagol, hogy vicc, ha végre lesz 2mbit-em akkor húzok 100tick-es normális szerverekre.

(#5841) Djuree válasza diegho (#5838) üzenetére


Djuree
félisten

én viszont nem csináltam vele semmit, nem is értek hozzá. annyit tudok hogy a rateket hol kell beállítani.

persze én is látom a szervereken hogy szinte csak nekem van 5-ös pingem, a többieknek 15-20-as de ne kérdezd miért van, fingom sincs.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#5842) heihachi válasza Djuree (#5841) üzenetére


heihachi
addikt

Azé', mer' egy réthakszor wólhekkes éjmbotos csíter vagy, a németek biztos írják, hogy "Djuree ist ein cheater" :DDD

Jó, persze nem gondolom komolyan :R Lehet ott van melletted a telefonközpont :F

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#5843) Genius007


Genius007
őstag

Na már megint a net ... meg megint a ping ... nem tudtam mijöhetmég ...

1. Ping
TAB-nál az 5-ös ping az nem mindig 5-ös!
A pinget úgy lehet szépen leellenőrizni, hogy : console -> ping
Akinek 25ms körül van, annak tényleg 5-ös pingje (latency-je) van.

2. Tabnál miért 5-ös, és console-ból nézve mért 25feletti ... ?

rate +25000
cl_cmdrate +100
cl_updaterate +100

Ha így írjuk be, akkor TAB-nál 5-ös ping látható, de net_graph-nál pedig a valós pinget mutatja! Ez nem Hax, vagy ilyesmi, csak így mások "nem látják" a valós pingedet, de a rate-ed attól még jó! Igaz ezt jó pár serveren nem tolerálják! Amúgy azért lesz Tab-nál 5, mert a server nem kezeli a "+" jelet ...

3. Letöltés / Feltöltés, milyen messze vagyok, mennyi lesz a pingem .. ?

A pingnek általába semmi köze a letöltési sebességhez.
Viszont a feltöltési sebesség, és az hogy milyen messze vagyunk a DSLam-tól,
(vagy a csomóponttól) az számít! Hiába van nekünk 5mb/256 net, a ping attól még lehet 100feletti is, ha a szolgáltatót, vagy a Bix.hu-t pingeljük!

Jó példa:
Haveromnak UPC 2mb/1mb net, bix.hu ping -> 11ms, aztán egy kis trükkel ...
... 20mb/3mb net, bix.hu ping -> 9ms

Szóval szinte semmit nem számít a letöltés / feltöltés ...
(Igaz 256/96-os net, és 512/256 között azért van különbség, de ilyen már szinte senkinek nincs .. )

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#5844) diegho válasza Genius007 (#5843) üzenetére


diegho
nagyúr

szép és jó, csak amikor kevés a 128 feltöltés akkor nem tudok annyi csomagot küldeni amennyi kellene ergó elkezdek lagolni, ez van nálam a 100tick-es szervereken 1 percig 20-as ping 1 percig 80-as.

(#5845) Genius007 válasza diegho (#5844) üzenetére


Genius007
őstag

Tudom tudom!
Nekem a pingről ne mondj semmit, lassan 3éve $z0p0k vele ...
Csak én nem a feltöltés miatt, hanem azért mert akik a netet csinálják, azok pénzéhes f@$z0k, és nem látják be, hogy sok már a user, net meg ablakba ...
Amúgy /256-os feltöltéssel már nem laggolnál, meg nem ugrálna a ping!

"...Kántör Sztájkhoz elííg áz 56k ápplóód..." mondta nekem a netes, pár hónapja ...

... látszik ért hozzá, Ő is. :)

De amikor mondtam, hogy 100Tickrate meg ezek, akkor azt se tudta, hogy mifán terem az ... naja, nethez is ért, látszik ... :W

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#5846) diegho válasza Genius007 (#5845) üzenetére


diegho
nagyúr

én most 2mbit/192kbit-et akarom kipróbálni, ha nem elég akkor emeltetem 8mbit-re de azt tuti nem kapom meg teljesen ezért nem akarok rögtön arra váltani.

(#5847) bana'n válasza diegho (#5844) üzenetére


bana'n
tag

nekem 600as pingem van 100 tickes szerveren 128k-s uploaddal. meg sem tudok mozdulni :(

Kicsoda, één?

(#5848) Djuree válasza bana'n (#5847) üzenetére


Djuree
félisten

na az elveszett bárányka :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#5849) Genius007 válasza Djuree (#5848) üzenetére


Genius007
őstag

Nem elveszett, csak mostanába bana'n ritkán jár erre fele. :)

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#5850) Djuree válasza Genius007 (#5849) üzenetére


Djuree
félisten

tudom, a tf2 varázsa :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.