Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-06 16:09:01

LOGOUT.hu

A source motor hihetetlen módon elsz@rt netkóddal rendelkezik. A régi cs és dod óta eszméletlen változáson ment keresztül. Próbálják a valve-s arcok heggeszteni, de néha 1-1 update csak ront a helyzeten, mint javulna. ;)
Elsősorban a 3 fő netkód paraméterre kelle figyelni. Hogy mik is azok: rate/ cl_updaterate/
cl_cmdrate
Ezeket az értékeket kell nagyjából belőni, mindegyik hihetetlen mértékű változást tud előidézni egy pillanat alatt.
Persze a túlzott félreállítás sem éppen célravezető mert könnyen vonhat kick-et vagy ban-t maga után. (ratehax...)
Hogy mire is kell beállítani ezeket az értékeket?? Az saját netedtől függ, sebesség illetve attól, hogy wi-fi-s vagy normál kábeles.
Szóval az átlagos rate értékek így nézhetnek ki: rate 20000, cl_updaterate 100, cl_cmdrate 100.
Ez egy 1Mbit/s (le) | 256Kbit/s (fel) net kapcsolatra ajánlott. Ha valakinek gyorsabb nettel rendelkezik, akkor az teheti 30k/100/100-ra is a ratejeit. Az update/cmdrate-et nincs értelme 100 fölé emelni. Akinek kisebb net sebessége van annak a 16k/80/80-as rate-eket ajánlom, feltéve ha a szerver / adminok engedik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12751) Roliiii


Roliiii
aktív tag

Sziasztok, most tervezem cs:s vásárlást, mert tele a t*köm a nonsteam szerokkal.

A fő kérdés az az, hogy steam es szerokon játszák azt erőszeretettel, hogy ha túl jó van kibannolnak mert hu há biztos csitel? Megál az eszem, hogy egy 7:1 es arány miat kibannoltak ma is... :( nem 1x ráadásul ma...

Ja meg azt kérdezném, hogy magyar steam es szerokkal, hogy állunk? :U

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#12752) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok!

Mai napon letöltöttem a Steam-ről a CSS-ot és nem keresi a szervereket! Annyit ír ki a bal alsó sarokban h: Researching server list...(vagy vmi hasonló) és semmi! Mi lehet a gond?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#12753) milan18 válasza Roliiii (#12751) üzenetére


milan18
aktív tag

Hali

Steamos szerókon ez nem divat! Mivel jóval keveseb a csaló mint törtön! De azt meg tudni illik hogy a jobb játékosokból is több van! Ezért sem divat, és az a tapasztalat hogy törtön több a csaló de több az ingyenfrag is! Úgy nem is biztos hogy olyan skilles leszel steamen mint törtön de hajrá:)

(#12754) enginev3.0 válasza milan18 (#12753) üzenetére


enginev3.0
félisten

NANANA!!

Roliiii@ igen, előszeretettel bannolnak, ha túl jó vagy, DE ez szerver függő, vannak normális helyek, ahol az emberek, adminok is normálisak, oda kell járni, és nem olyan helyre ahol a jobbakat nem tűrik meg.

Csalókat meg inkább hagyjuk, valakire azt mondod hogy "csalsz" ő meg visszapofázik nagy szájjal, hogy "csalok, és, fáj?" vagy egyéb hatalmas nagy szöveggel az biztos hogy csal, de már a &##>&#> -öm nagyon ki van az összes cheater áááh, nem fogok káromkodni, de nagyon tudnék.

Amúgy meg az sem véletlen hogy a vac nem szűri az x22-t, szerintem soha nem is fogja...

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#12755) milan18 válasza enginev3.0 (#12754) üzenetére


milan18
aktív tag

Hát nemtom te milyen low szerókra jársz noobland meg biscuit biztos azok csicskák!
Én kb 4 szeróra járok és ott a high skill -eseket nem banolják! Kivétel a vénember vagy is 40 bár engem nem baztat már mint régen... de az is arra fogja hogy laggolsz..:D
Ja és az x22-őt nem csak a vac nem szúrja ki hanem semmi!!! Azért fizetsz érte hogy ne szúrja ki semmi!!!

[ Szerkesztve ]

(#12756) enginev3.0 válasza milan18 (#12755) üzenetére


enginev3.0
félisten

hlyeség, mindenre lenne megoldás, vac-ot is megcsinálhatnák tökéletesre, mint ahogy pl bc2-vel nem lehet törttel neten játszani, akkor egy ilyet ne tudnának megcsinálni? szerintem meg inkább szép pénzt kap a valve x22-től, el tudom képzelni ezt is... sőt csak ezt

biscuit, meg nooblendre nem járok, jó pár hónapja voltam fent azokon, normál pub szerverekre járok, és nem azt mondtam hogy ahova én járok ott is olyanok, de ő azt kérdezte hogy "steames szervereken" , és azért itt is van elég hely ahol kidobnak 1:10 statnál is hogy csalsz -.-

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#12757) h.adam.92 válasza enginev3.0 (#12756) üzenetére


h.adam.92
őstag

nem tudják megcsinálni a VAC-ot, mivel az X22 mindíg egy lépéssel előtte jár. ha esetleg kiszűri, akkor meg átírják az x22-t és ennyi.

olyan mintha azt mondanád, hogy ha már vannak rendőrök akkor ne legyen már bűnözés.

(#12758) westcoastog


westcoastog
veterán

Most néztem mi ez az x22, elég nagy patkányság, valaki arra élvez hogy cheattel tud jól játszani? Sosem értettem az ilyeneket..

(#12759) milan18


milan18
aktív tag

Igen!

És codban és bad company2-ben is úgyan úgy működik mint css-ben szóval nem a valvét kell szídni mert az x22-őt semmi nem veszi észre ez a lényege mindíg updatételik és mindíg az anti cheat védelmek előőt jár.... legyen az akármilyen védelem!

[ Szerkesztve ]

(#12760) milan18


milan18
aktív tag

És még valami ingyenfragek lehet parázni nemsoká visszatérek:D:D

(#12761) megint én


megint én
őstag

Én azt csinálnám, hogy nem banolnám 1 hétig a cheaterokat, nehogy az X22 frissítsen. Így összegyűjteni 1 hét alatt azokat a playereket akik cheatolnek, és egyszerre az összeset kibaszni a picsába. HALNA MEG AZ ÖSSZES!!!

(#12762) megint én válasza megint én (#12761) üzenetére


megint én
őstag

Amúgy az adminokról annyit, hogy szinte nincs olyan szerver ahol ne lettem volna bannolva. A leg szebb példám amikor úgy mentem föl egy szerverre, hogy letelt a buytime, és csak egy nyomorult glockal indultam útnak, úgy hogy csak 1 T élt a pályán és 8 CT. Az egyetlen társam meg is halt, így egyedül birkóztam meg 8 fegyveres CT-vel. Kettőt megöltem glockal egyiktől felvettem egy M4et azzal lőttem egy WP-t st, stb... A azzal A második kört meg sem várta az admin, azonnal banolt, pedig azt mondta előtte, hogy itt normálisak az adminok... :DDD
Egy másik szerveren 1 v 12-t hoztam le pisztoly körben. Onnan is repültem. Onnantól egy évig nem is jártam publikra, kizárólag war. Felbomlott a klán, megint jöttek a sorozatos publik bannok, azóta BFBC2-zök!

(#12763) milan18 válasza megint én (#12762) üzenetére


milan18
aktív tag

Hát nekem nem nagyon van ilyen akár menyit is lövök bár az is igaz hogy 3-4 szeróra járok és ismernek az adminok lehet ez is benne van:D Am a leges köröm pubon még bad boyson volt első kör terroba keztünk aztán a többi 14 terror társam összesen 1 db ct-ét ölt meg. Én meg kevlárt vettem a kis 800 dolcsimból aztán találtam egy dualt és leabáltam a 14 ct-ét:D pedig ott nem volt sok low gamer:D zsír kör volt:D

(#12764) milan18


milan18
aktív tag

És lehet parázni ingyenfragek a kis-z nemsokára vissza tér:D

(#12765) Roliiii


Roliiii
aktív tag

ÉÉÉs olyan létezik, hogy valakit végleg bannolnak, még akkor is ha valojában nem csitel csak azt mondják rá? Gondolok itt a véglegesre, nem arra amikor csak 1 szerorol le bannolnak. :F

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#12766) bivalyolo válasza Roliiii (#12765) üzenetére


bivalyolo
őstag

olyat csak a valve adhat
de ha nem használ progit akkor nem fognak.

"Let's agree to disagree!"

(#12767) Roliiii válasza bivalyolo (#12766) üzenetére


Roliiii
aktív tag

És megéri várni egy újabb pár dolcsis akcióra? Vagy, hogy juthatok hozzá minél olcsóbban? :))

Apropó létezik még nem tört ként a golden eye szerver? régen nagyon birtam (3-4 éve), csak átállt steam esre, nekem meg akkoriban nem volt pénzem a játékra...így leszoktam a cs:s röl, de most újra itt a kedv :D

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#12768) milan18


milan18
aktív tag

Most nincs akcióba steamen a css 15 euró ha jól emlékszem de megtudod nézni.

(#12769) westcoastog válasza Roliiii (#12767) üzenetére


westcoastog
veterán

most volt a nyári akcióban 4 euro-ért, én még leakciózás előtt 10-ért vettem, az kb 2800 forint.

(#12770) megint én válasza westcoastog (#12769) üzenetére


megint én
őstag

Én még 2004-2005 fele vettem, asszem 8.000 volt :D

(#12771) westcoastog válasza megint én (#12770) üzenetére


westcoastog
veterán

cdgalaxisban dvd-n még most is annyi...

(#12772) Roliiii válasza westcoastog (#12771) üzenetére


Roliiii
aktív tag

Nemsemmi, hogy mennyi pénzt képesek még mindig elkérni érte..., reménykedek, hogy lesz valami iskola kezdési nagy akcio 4eurora :D

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#12773) combonari válasza Roliiii (#12772) üzenetére


combonari
tag

Azért azt ne feledjük, hogy a CS:S a maga nemében egyedülálló játékélményt ad, volt év játéka is (már nem emlékszem melyik évben), szóval szerintem 4-5 ezer forint nagyon is megéri érte. Igaz, hogy jöttek rá azóta ilyen-olyan update-ek, amik sokak szerint szarok, de szerintem csak hozzá kell szokni.

(#12774) megint én válasza combonari (#12773) üzenetére


megint én
őstag

A másik meg, hogy az az egyetlen olyan játék ahol tényleg napi 5-6 wart lehet játszani, mert vagy 10.000 klán van. A COD2 messze lemaradva a 2.

(#12775) combonari válasza megint én (#12774) üzenetére


combonari
tag

Hát igen, meg a COD2-ben szinte csak csíter van :DD Csében is vannak, de ott legalább a VAC előbb-utóbb kiszúrja és bannol. :C

(#12776) kexksz


kexksz
addikt

(#12777) kacsaesokos válasza Roliiii (#12772) üzenetére


kacsaesokos
tag

2004-ben mikor kijött, én képes voltam érte 12.900at adni, talán még a számla is megvan :B

(#12778) bivalyolo válasza kexksz (#12776) üzenetére


bivalyolo
őstag

hmm, ez érdekes :)

"Let's agree to disagree!"

(#12779) kexksz válasza bivalyolo (#12778) üzenetére


kexksz
addikt

Az. Én az újításokra lennék kíváncsi. Vajon lehet majd rendesen (Jobbkattal) célozni, mint pl CoDban?

(#12780) bivalyolo válasza kexksz (#12779) üzenetére


bivalyolo
őstag

hát majd kiderül ha egyáltalán lesz belőle vmi. mondjuk nem lenne rossz :K

"Let's agree to disagree!"

(#12781) milan18 válasza kexksz (#12779) üzenetére


milan18
aktív tag

Hali!

Én németes voltam úgy hogy nem vágom az angolt miket írnak ebben a cikkben?

(#12782) kexksz


kexksz
addikt

Már hivatalos.

(#12783) Mukorka válasza kexksz (#12782) üzenetére


Mukorka
addikt

Vááá! Ez nagyon komoly lesz!

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#12784) milan18


milan18
aktív tag

Elmondanátok hogy ezek mit jelentenek???? Mik lesznek az újjítások????

(#12785) Mukorka válasza milan18 (#12784) üzenetére


Mukorka
addikt

Azt még nem lehet tudni. Új pályák, néhány régi CS pálya is később frissítésként elérhető lesz., új fegyverek, karakterek új játékmódok, új játékszerkesztő, Source engine. Xbox és Ps3 is támogatott . Lesz rendes statisztika, leaderboard.

[ Szerkesztve ]

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#12786) milan18 válasza Mukorka (#12785) üzenetére


milan18
aktív tag

És még idén vagy jövőre várható??

(#12787) Mukorka válasza milan18 (#12786) üzenetére


Mukorka
addikt

Csak jövőre, az év első felében, talán inkább az eleje körül. Van már topikja is :)

[ Szerkesztve ]

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#12788) milan18 válasza Mukorka (#12787) üzenetére


milan18
aktív tag

Tehát megint kap másik grafikai motort is?

(#12789) Mukorka válasza milan18 (#12788) üzenetére


Mukorka
addikt

Nem , a Source engine fogja hajtani vélhetőleg habár ez még változhat de ismerve a valve-t egy korábbi nyilatkozatuk szerint inkább fejlesztik a jól bevált motort mintsem hogy újat csináljanak. Szvsz nem is kell nekik új motor ha kicsit több textúrát raknak a mostaniba az is elegendő egy jó gépigénnyel rendelkező játékhoz. Nem beszélve arról hogy a fizika a source engine-ben a létező egyik legjobb.

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#12790) BeLucZ


BeLucZ
addikt

Kedves Urak!

Nagy problémában kérném a segítségeteket! Szerintetek az normális jelenség hogy 4,25 Ghz-re húzott Q9550-el cpu limites a source? mármint ha vagyok egy netes serveren és mondjuk 8 v 8 van de akár 6 v 6, mind1, szokszor lemegy 140 fpsre is a game( full grafikán tolom 1920x1200 16 aa 16 af minden max, de még igy is meg se kottyan az 580asnak, sokszor 10%on pörög vicc, annyira visszafogja a cpu, pedig az fps korlát is ki van kapcsolva)!
elég idegesitö, pedig még cpu control 2 nevü progit is használok, tudtommal csak 1 magot használ a game, de kirakom mind a 4re , mind a 4 szálra, igy valamelyeset javul a helyzet kb 30%ot de igy is botrány szerintem, kérdés hogy nálatok is igy van e vagy milyen fpsetek van egy tömött szerveren? egy 50 slotos serveren ami majdnem tele van ott még gyászosabb eredmények születnek 50-60 fps, pffff mi ez, azt hittem csak ha én vagyok a server és pl rakok be botokat akkor oké annak nagy a cpu igénye, de azt a hittem a neten serveren lévő játékosok fizikájának számitása kevesebb erőforrást igényel!
video stress test kereken 500 fpst csinál fullon, viszont játékban érzésem szerint sovány eredményeket kapok, de lehet csak nekem nagyok az igényeim, tudnom kéne nektek hogy megy a cuccos, vagy normális e ez!

(#12791) Roliiii válasza BeLucZ (#12790) üzenetére


Roliiii
aktív tag

Én azt sem tom, hogy kell lelőni a limitet, mert mindig 60fps-en megy, HD5770, X4 810(2,6ghz) :D

Ahogy olvasgatok a Vsync miatt 60, mert a monitorom is 60hz en megy, vagy valami ilyesmi... :)

[ Szerkesztve ]

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#12792) milan18 válasza Roliiii (#12791) üzenetére


milan18
aktív tag

Igen!

(#12793) BeLucZ válasza Roliiii (#12791) üzenetére


BeLucZ
addikt

vsync baromság multi játékban, csében amugy sem veszek észre csikozást, több száz fps szükségeltetik

(#12794) Roliiii válasza BeLucZ (#12793) üzenetére


Roliiii
aktív tag

150fps em van FullHD minden maxon, de én a Vsync el tök jól el vagyok, anélkül becsikoz, meg amse vettem észre semmit, úgy is csak 60 képet láthatok max másodpercenként :)

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#12795) BeLucZ válasza Roliiii (#12794) üzenetére


BeLucZ
addikt

igen de fürgébb lesz a game több fpssel

(#12796) megint én


megint én
őstag

Azért botránynak nevezni a 150 FPS-t is botrány. Mellesleg a C2Q-s procik nem annyira barók manapság. És igen, ezt a gémert kihajtaná egy GTS 8600as VGA is, és még mindig proci limited lenne... ez van... :P :P :P :P

(#12797) BeLucZ válasza megint én (#12796) üzenetére


BeLucZ
addikt

hát akkor ez cumi felsőfokon :D talán egy i7 2600k 5 Ghzn elég lenne a sourcenak

(#12798) milan18 válasza BeLucZ (#12797) üzenetére


milan18
aktív tag

phenom 2 x4 955 alap 3.2ghz-én full hd felbontáson 200-300 fps! Egy 25k-ás procival.:D

(#12799) BeLucZ válasza milan18 (#12798) üzenetére


BeLucZ
addikt

nézd meg egy 8 vs 8 mapon nagy tüzharcokban mikor sok ember van, kötve hinném hogy annyi fpst kapsz, de megveszem eredetibe ezt a szart azt multi core renderrel biztos jobb lesz a helyzet :D

(#12800) milan18 válasza BeLucZ (#12799) üzenetére


milan18
aktív tag

22-es tele szerón van ennyi fps! 5v5-nél pl 400 körül van!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.