Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-06 16:09:01

LOGOUT.hu

A source motor hihetetlen módon elsz@rt netkóddal rendelkezik. A régi cs és dod óta eszméletlen változáson ment keresztül. Próbálják a valve-s arcok heggeszteni, de néha 1-1 update csak ront a helyzeten, mint javulna. ;)
Elsősorban a 3 fő netkód paraméterre kelle figyelni. Hogy mik is azok: rate/ cl_updaterate/
cl_cmdrate
Ezeket az értékeket kell nagyjából belőni, mindegyik hihetetlen mértékű változást tud előidézni egy pillanat alatt.
Persze a túlzott félreállítás sem éppen célravezető mert könnyen vonhat kick-et vagy ban-t maga után. (ratehax...)
Hogy mire is kell beállítani ezeket az értékeket?? Az saját netedtől függ, sebesség illetve attól, hogy wi-fi-s vagy normál kábeles.
Szóval az átlagos rate értékek így nézhetnek ki: rate 20000, cl_updaterate 100, cl_cmdrate 100.
Ez egy 1Mbit/s (le) | 256Kbit/s (fel) net kapcsolatra ajánlott. Ha valakinek gyorsabb nettel rendelkezik, akkor az teheti 30k/100/100-ra is a ratejeit. Az update/cmdrate-et nincs értelme 100 fölé emelni. Akinek kisebb net sebessége van annak a 16k/80/80-as rate-eket ajánlom, feltéve ha a szerver / adminok engedik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13351) Csabee. válasza enginev3.0 (#13350) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Szerintem 12e-t elkernek majd:D

Üdv: Csabee.

(#13352) Corleone33


Corleone33
aktív tag

Alapvetően jó gém a csé csak kezdőként elég nehéz sikerélményhez jutni, ahogy azt párszor megtapasztaltam már XD :D

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#13353) bubi92


bubi92
őstag

azt mondjátok meg, hogy az miért van, hogy ~50 évvel ezelőtt a p4 1,8ghz, 512 ram, 256-os vga-val volt 100 fps-em, most i3 370m 2,4ghz, 4gb ram, 5730 1gb vga-val van épphogy 200 fps-em, azért annyit nem újítottak a játékon.....

(#13354) enginev3.0 válasza bubi92 (#13353) üzenetére


enginev3.0
félisten

ott valami szoftveres gond lehet

többnek kellene lennie!

amúgy orangebox után többet akar a játék, de ennyire azért nem

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13355) rrbmirgamid válasza Corleone33 (#13352) üzenetére


rrbmirgamid
tag

"Minden kezdet nehéz." - mondják a "bölcsek". :-)

Én is így kezdtem, kb. 3 hónapja. .-)

Egy idő után megtanulod, hogyan kell kezelni a CSS hibáit, és akkor menni fog. Ha a valóságra alapozol, ill. a fizika törvényeit keresed, akkor rosszul jársz. :-DDD

http://www.panoramio.com/user/rrbmirgamid

(#13356) rrbmirgamid válasza Lewzke (#13344) üzenetére


rrbmirgamid
tag

Ó, ez olyan gyakori, hogy inkább már fícsör, mint bug. :-DDDD

Ennél sokkal idegesítőbbek is vannak. Számomra a két legidegesítőbb:

1.
Amikor CT T ruhában van, T pedig CT ruhában. Sokan találkoztak már vele, mindig megy a k--va anyázás :-))

2.
Amikor nem azt látod, ami valójában a pályán történik. Ez a legdurvább!!! Igen komoly. Pl. szaladgálsz valahol a pályán. Egyszer puff, lelőttek. Nem láttál senki. Spectatorként mit látsz? Az ember a közeledben nincs, mert pl. CT v. T kezdőn van, ott forog, nem mozdul, és lövi ki az embereket, akiket nem is lát. WTF? Mondtam először, amikor megtörtént. Cheat? Egy f@..t! BUG!!

Ilyenkor -> console -> record fix [ENTER] stop [ENTER]. Van olyan ismerősöm, aki azt mondja, hogy 5-6 körönként megcsinálja. Erre már én is kezdek rászokni. Mert ugye ez mindkettő hibát javítja, illetve a többit is. (Pl. nem látsz fegyvert a saját, illetve a többiek kezében.)

Érdemes spectatorként a 2-es esetben leírtaknál nézni, hogy mi történik a parancs kiadásakor. Egyszer csak minden a helyére kerül.

ÜDVÖZLET A CS Source Világában!! :-)))

Ui.:
A térképes bugot a fenti parancs nem javítja. :-) Ezért is hívom inkább "fícsörnek" :-)

[ Szerkesztve ]

http://www.panoramio.com/user/rrbmirgamid

(#13357) Lewzke válasza rrbmirgamid (#13356) üzenetére


Lewzke
őstag

Örülök ennek, még féláron se érte meg megvennem ... pedig régebb játszottam a haver accountjával, akkor még normálisan lehetett. A Steam fórumán tele van írva radar buggal minden topic de basznak rá... :(((

(#13358) zolee86 válasza Lewzke (#13357) üzenetére


zolee86
tag

Én anno még 1k-ért vettem, ennyit talán megért, fél évet játszottam vele, utána jött az orange box update és visszatértem nonsteamre, mert egy darabig még voltak nem OB nonsteam serverek.
Most néha játszom vele, de már csak függőség miatt, mert valami iszonyatosan sz@r lett. És minden egyes updatel csak jobban elkurják.
Nálam a radar bug eltűnik, ha leteszem tálcára a gamet, a skineket már megszoktam, de van egy "jobb" bug, legalább is nekem jól jött, nem látom a füstöt, csak nagyon ritkán:D. Párszor már kaptam is érte bannt.

(#13359) rrbmirgamid válasza zolee86 (#13358) üzenetére


rrbmirgamid
tag

Ja, tényleg. Az a bug is jól szokott jönni, amikor a flash-től nem vakulok meg. Olyankor lehet ám pusztítani :-DDD

Olyankor fájó szívvel nyúlok a "record-stop"-hoz. :-)))

http://www.panoramio.com/user/rrbmirgamid

(#13360) porpi007


porpi007
tag

Sziasztok!

Alapvetően kezdő vagyok a játékban, haverokkal szoktunk hetente játszani. Igazából semmiféle írt/íratlan szabállyal nem vagyunk tisztába, csak írtani szoktuk egymást, lerakjuk a bombát, elvisszük a túszokat, szóval ilyen amatőr szórakozás.

Kérdésem annyi lenne, hogy néha szoktam játszani csak úgy BOT-ok ellen, de elég uncsi. Azokhoz a szerverekhez illik csatlakozni amiket így találok neten? Vagy hogyan megy ez? Meg kell kérdezni valakit esetleg?

Köszi!

Babi néni! Magáé a macska?

(#13361) bubi92 válasza porpi007 (#13360) üzenetére


bubi92
őstag

hát ha public akkor miért ne csatlakozhatnál?
ha valaki azt akarja, hogy ne menjenek fel idegenek akkor úgyis lefogja kódolni a szeróját.

(#13362) porpi007 válasza bubi92 (#13361) üzenetére


porpi007
tag

És ilyenkor becsatlakozok pár körre, játszok kicsit és lelépek?

Babi néni! Magáé a macska?

(#13363) bubi92 válasza porpi007 (#13362) üzenetére


bubi92
őstag

persze, kb. olyan mint, ha felszállnál buszra: az általános szabályokat betartod, de hogy zenét hallgatsz vagy könyvet olvasol tök mindegy, és ott szállsz le ahol akarsz.

pl. társaid nem lövöd le, olyan stílusban játszol ahogy akarsz, akkor lépsz le amikor akarsz azt késsssz.

milyen költői hasonlatot mondtam:D

(#13364) porpi007 válasza bubi92 (#13363) üzenetére


porpi007
tag

Király, köszönöm:) Már ki is próbáltam:D

Babi néni! Magáé a macska?

(#13365) qdak válasza bubi92 (#13353) üzenetére


qdak
addikt

nem létezik h azzal az őskövulettel anyi fps ed van, max ha minden 0 ra rontva ...

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#13366) bubi92 válasza qdak (#13365) üzenetére


bubi92
őstag

nem most, még a sok update előtt volt annyi vele, amikor még használható volt a játék.

(#13367) Lewzke válasza bubi92 (#13366) üzenetére


Lewzke
őstag

De mi a túrónak update-elik ha le se tesztelik rendesen? B**** meg. :((
December óta nem megy a minimap.

(#13368) bubi92 válasza Lewzke (#13367) üzenetére


bubi92
őstag

sztem ezen már sokan elgondolkoztunk...

(#13369) satomee


satomee
senior tag

Üdv, az utóbbi időben marha idegesítő hogy mikor USP-ből kifogy a lőszer,akár én töltök újra akár magától kezdi el, de mindig 2x táraz be. Semmilyen más fegyóval nem csinálja és nem bírok rájönni mitől van ez. Valakinek van valami tippje?

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#13370) joe-ker válasza satomee (#13369) üzenetére


joe-ker
senior tag

Ez nálam is így van rohadt idegesítő,igaz nem csinálja mindig de akkor is sz@r.
Eddig nem tudtam rájönni mitől csinálja,amivel kiküszöbölöm: veszek dezit. :))

(#13371) satomee válasza joe-ker (#13370) üzenetére


satomee
senior tag

Na ja, de az USP jó kis pisztoly főleg ha mondjuk spór körben nem akarok még desert-re se költeni.. Meg hát amúgy is. A sok hülye patch helyett inkább az ilyen idegesítő bugokat javítaná a Valve, ez nálam már a játékélmény rovására megy... :(((
Egyetlen reményem hogy nem csak nálam van ezek szerint így előbb-utóbb csak kijavítják...

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#13372) Lewzke válasza satomee (#13371) üzenetére


Lewzke
őstag

Látogasd meg a hivatalos fórumát, tele van hibajelentésekkel de válasz nincs. Javítás lesz némelyikre de jön a CS:GO (a gameplay videók alapján nem tetszik annyira) és kevesebbet fognak ezzel foglalkozni, sőt már most le is szarják. Ha tudtam volna nem veszem meg,hanem letöltök egy virágbolti korábbi verziót és keresek olyan szervert hozzá.

(#13374) Lewzke válasza #22040064 (#13373) üzenetére


Lewzke
őstag

Úgy legyen.

(#13375) qdak válasza bubi92 (#13366) üzenetére


qdak
addikt

csodálkozom ennél ütösebb géppel értem el kb ilyen szintet :$

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#13376) joe-ker


joe-ker
senior tag

Van egy kis problémám. 10.11-es Catalyst-el 180fps em volt, frissítés után az új 12.1-es verzióval 80fps-em lett :W Tud valaki ebben segíteni,valami beállítás hibádzik vagy mi lehet a gond?
Gigabyte GA-M56S-S3/AMD Athlon X2 7850 CPU /ATI Shapire Radeon HD3850 512 VGA/,4x1gb/800 Kingston DDR II ram,Win7
Habár nem nagyon zavarna mert visszarakom a régit,de azért ami frissebb csak jobb! Vagy nem?
Köszi a segítséget.

(#13377) bivalyolo válasza joe-ker (#13376) üzenetére


bivalyolo
őstag

hagyhattad volna nyugodtan a 10.11
a 3850 már abban sem volt előtérbe helyezve támogatottságot illetően hát még a 12.1-ben..

erre a karira bőven elég a 9.12 vagy 10.3 esetleg .5 ha bf bc2-t is nyomod.

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#13378) Lewzke válasza joe-ker (#13376) üzenetére


Lewzke
őstag

A frisseb nem mindig jobb, az NV oldalon is jelenleg nem a legújabb WHQL-t ajánlott használni hanem eggyel korábbit. Nekem 9600GT-m van, ez sem egy mai darab. Minél öregebb egy kártya annál kevésbé kell drivert frissíteni, ugyanis fps növekedést már nem kapunk de csökkenést meg grafikai hibákat néha igen. Szerintem tedd vissza a 10.11-et.

(#13379) joe-ker válasza bivalyolo (#13377) üzenetére


joe-ker
senior tag

10.11 visszarakva slőn 180fps.

(#13380) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Csàò!
Valaki venne Source TV demót az esti HUN-ESP ClanBase meccsröl és feldobnà netre valahova. Hálás lennék érte!

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#13381) SQX_Barto válasza SQX_Barto (#13380) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Nah mindjárt kezdődik elvileg.
Akit érdekel:
connect bcast03.blank-TV.de:50600
Remélem kibírja a wifim... :)

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#13382) SQX_Barto válasza SQX_Barto (#13381) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Na 16-6-ra buktuk az első meccset.
Nem a legszebb kezdés... :(

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#13383) Lewzke válasza SQX_Barto (#13382) üzenetére


Lewzke
őstag

Láttam belőle pár menetet, az elején többen voltak ... Azt magyarázd el nekem, hogy miért másznak rá a falra állandóan a pro játékosok? Én többet játszottam az 1.6-al szóval a Source nekem még kiaknázatlan.

(#13384) SQX_Barto válasza Lewzke (#13383) üzenetére


SQX_Barto
addikt

A falra mászás kérdést annyira nem értem :)
De egyébként a két emberes mászásoknak az az értelme, hogy meglepőbb helyekre kerüljenek az emberek, kis előnyt kovácsolva ebből.
Ha meg a röviden való "feldobást" érted dust2-őn, akkor az csak a gyorsabb odajutás miatt van.
Második meccset Hollandok ellen megnyertük, de mégis elvesztettük :(
Egyik srác steam id-je nem volt jól beregisztrálva CB-be és a szabályok szerint buktuk.

Ma elkezdtem kicsit neten játszani, viszont a konzolom állandóan tele van piros szarokkal, ezt meg lehet valahogy szüntetni? Mindenféle "not found"-os hibaüzetenek vannak. Régebbi ESL Gui-m van, amiben még a gránátos gyorsbillentyűk benne vannak beállításokban.
Válaszokat előre is köszi.
Rég játszottam neten, meg is kaptam mekkora n00b vagyok :(

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#13385) Lewzke válasza SQX_Barto (#13384) üzenetére


Lewzke
őstag

Amikor néztem azt a meccset akkor az volt fura, hogy rögtön a rajt után ráragadnak a falra és szorosan a fal mellet mennek. Ettől gyorsabban megy a karaktered? Az elég gáz. :D

(#13386) Lewzke


Lewzke
őstag

Ma jött egy update, radar kijavítva. :C

(#13387) bubi92 válasza Lewzke (#13386) üzenetére


bubi92
őstag

már épp itt volt az ideje.

(#13388) SQX_Barto válasza Lewzke (#13386) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Én a "fizetős update" -re várok CS : GO néven, de most eléggé csend van körülötte... :(
A falas témára: talán mivel mindig próbálnak fedezékben lenni és onnan kilőni. De még mindig nem teljesen tiszta mire érted :)

Ma elkezdtem kicsit neten játszani, viszont a konzolom állandóan tele van piros szarokkal, ezt meg lehet valahogy szüntetni? Mindenféle "not found"-os hibaüzetenek vannak. Régebbi ESL Gui-m van, amiben még a gránátos gyorsbillentyűk benne vannak beállításokban.
Válaszokat előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#13390) JamesHolden


JamesHolden
aktív tag

Windows 7 32bit vagy 64bit-en fut jobban (gyorsabban) a CS:Source? Vagy nem számít? :F

(#13391) föccer válasza JamesHolden (#13390) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem számít. Csak akkor jön elő a különbség, ha egy 64bit-re fordított software-t futtatsz.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13392) h.adam.92 válasza föccer (#13391) üzenetére


h.adam.92
őstag

nem hangzik hitelesen az állítás úgy, hogy még le sem tudod írni helyesen, hogy software :DDD

(#13393) föccer válasza h.adam.92 (#13392) üzenetére


föccer
nagyúr

Hehehe ;]

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13394) agyhalottak


agyhalottak
tag

Sziasztok!

Van olyan parancs amivel megtiltom, hogy a betett bot-ok nem vehetnek pácélt?

Illetve lanon játszunk ketten beállított botok ellen, lehet esetleg netről letöltött pályákat betenni, mert az alapok már uncsik.

Ps5 + Xbo + Switch = R e L a X

(#13395) SQX_Barto válasza agyhalottak (#13394) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Csáó!
Itt nem találtam mellényre vonatkozó parancsot, vagy csak még fáradt vagyok :B
Ha esetleg összekeverted a topikot 1.6-tal, ott a "bot_allow_shield 0" -val tudod emlékeim szerint letiltani a pajzsot.
Bármilyen custom pályát berakhatsz botoknak, csak ha nincsen nav fájl, akkor "megtanulja" először a mapot és utána tud rajta mozogni. Bugok bármikor lehetnek (pl beakad cpl_mill-en a létrába/kerítésbe), de azért hellyel-közzel működnek.

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#13396) agyhalottak válasza SQX_Barto (#13395) üzenetére


agyhalottak
tag

Köszi az infót, a source-ról van szó. Igazábol az a bajunk, h hard fokozaton irreálisan sokat kell őket lőni hogy megcerkadjanak /persze kivéve headshot-nál :C /, ezért gondoltunk arra, hogy nem engedünk kevlárt venni nekik. És szeretnénk továbbra is hardon maradni mrt ott elég jo már az MI.

Pályát már próbáltam beletenni de kifagyott, lehet, h valami verzió gond van vagy nem volt olyan nav file amit írtál, megnézem.

Köszi!! :R

Ps5 + Xbo + Switch = R e L a X

(#13397) SQX_Barto válasza agyhalottak (#13396) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Ha nincs nav file, akkor megcsinálja, elkezdi elemezni a pályát, hagyni kell, hogy végigvigye, akkor elmenti a nav-ot és utána menni fog.
Igen legdurvább fokozaton nagyon szépen csalnak már... :D

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#13398) SQX_Barto válasza SQX_Barto (#13252) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Volt kis vinyó probléma, azóta rossz a link, de vaaan mááásik :DDD
Kipróbáltam az újat is, de nem tetszik :P

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#13399) FReak_


FReak_
tag

Hogyan tudnám azt megoldani hogy a játék megjegyezze a képernyőfelbontást amit választok? Win natív felbontásába indul , beállításokban átállítom valami másra , a következő játékindításnál már megint a natív felbontásba van :F

steam id : FЯeak_

(#13400) megint én válasza FReak_ (#13399) üzenetére


megint én
őstag

Mert valamilyen konfigot használsz... vagy töröld ki az autoexecet, vagy azon belül írd át a felbontást

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.