Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-06 16:09:01

LOGOUT.hu

A source motor hihetetlen módon elsz@rt netkóddal rendelkezik. A régi cs és dod óta eszméletlen változáson ment keresztül. Próbálják a valve-s arcok heggeszteni, de néha 1-1 update csak ront a helyzeten, mint javulna. ;)
Elsősorban a 3 fő netkód paraméterre kelle figyelni. Hogy mik is azok: rate/ cl_updaterate/
cl_cmdrate
Ezeket az értékeket kell nagyjából belőni, mindegyik hihetetlen mértékű változást tud előidézni egy pillanat alatt.
Persze a túlzott félreállítás sem éppen célravezető mert könnyen vonhat kick-et vagy ban-t maga után. (ratehax...)
Hogy mire is kell beállítani ezeket az értékeket?? Az saját netedtől függ, sebesség illetve attól, hogy wi-fi-s vagy normál kábeles.
Szóval az átlagos rate értékek így nézhetnek ki: rate 20000, cl_updaterate 100, cl_cmdrate 100.
Ez egy 1Mbit/s (le) | 256Kbit/s (fel) net kapcsolatra ajánlott. Ha valakinek gyorsabb nettel rendelkezik, akkor az teheti 30k/100/100-ra is a ratejeit. Az update/cmdrate-et nincs értelme 100 fölé emelni. Akinek kisebb net sebessége van annak a 16k/80/80-as rate-eket ajánlom, feltéve ha a szerver / adminok engedik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13151) nike_ válasza Találtgyerek (#13150) üzenetére


nike_
addikt

cl_ragdoll_physics_enable 0

nincs mit

(#13152) Találtgyerek válasza nike_ (#13151) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Köszönöm a gyors választ.
Most néztem,hogy lehet letölteni steamen valami Source Beta-t.
Ez már a Global Offensive?

06-3o/9759I39

(#13153) nike_ válasza Találtgyerek (#13152) üzenetére


nike_
addikt

nem

(#13154) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

windowsom angol
steam angol
elindítom a sourcet, hiába van angolra állítva, magyar.
nem akarom h magyar legyen.
ez vmi ismert bug?

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#13155) nike_ válasza aDM|RaL^ (#13154) üzenetére


nike_
addikt

library -> css -> properties -> languages itt magyar?

(#13156) qdak válasza combonari (#13148) üzenetére


qdak
addikt

én meg pont a forditottja, kihagytam honapokat a nagy frisités elött, meg az egér is szarakodott, tök béna voltam, most uj egérrel, meg ( már lassan kész;) ) uj konfimmal, ugy adja ahogy kell :B
mikor egyedül maradtam 4 ellen, ugy teccet h volt aki rám tett, és nyert is :P

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#13157) romero28 válasza qdak (#13156) üzenetére


romero28
senior tag

nem rossz az az 1 v 4 :C , de lesd meg ezt : 1 v 9 -et sikerült a minap lehozni cbble-n :P összesen 11 kill volt abban a körben , public-on .

[ Szerkesztve ]

(#13158) Roliiii válasza romero28 (#13157) üzenetére


Roliiii
aktív tag

Ezek után nem bannoltak? :D XD Szép eredmény :D Gondolom szidtak rendesen, 1 körbe 4 et leszedek véletlen ritkán már csalónak neveznek... :(

[ Szerkesztve ]

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#13159) romero28 válasza Roliiii (#13158) üzenetére


romero28
senior tag

köszi :R dehogy bannoltak , sokat járok arra a szeróra , ismernek , mint a rossz pénzt :D

[ Szerkesztve ]

(#13160) qdak válasza romero28 (#13157) üzenetére


qdak
addikt

az szép ani még nekem nem volt, de anno 1.6 de_chateu b fele feljáronál 7 embert toltam le majd meghaltam és kikaptunk :)

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#13161) milan18 válasza qdak (#13160) üzenetére


milan18
aktív tag

Kamuzól pedó hedó:D:D:D:D

(#13162) Találtgyerek válasza romero28 (#13159) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Idegen serveren biztos nem tolerálták volna.Legalábbis az én eseteimben nem igen szokták. :F
Nem fogják fel,hogy mennyit számít a füles.

06-3o/9759I39

(#13163) ng0ofy


ng0ofy
KORREKTOR

Segítsetek már, hogy veszem elő a konzolt? Beikszeltem, hogy kell a dev consol a beallitasoknal, de nem jön elő a 0-val ):

(igen, igen, most váltottam CS 1.6-ról :D)

(#13164) combonari válasza ng0ofy (#13163) üzenetére


combonari
tag

Steam ---> Counter-strike source ----> jobbklikk----> properties -----> set launch options ----> oda beírod hogy "-console" (természetesen idézőjel nélkül :DDD ) azt cső :R

(#13165) ng0ofy válasza combonari (#13164) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Igen, köszi, ezt találtam én is csak... A parancsikon cím átírással kezdtem, mint 10 éve :D de rendes megoldást nem találtam, hogy a játékban elővegyem/eltüntessem gombnyomásra...

ezek a beépített botok nagyon durvák experten :D

Azt hogyan érem el, hogy a játék ne ilyen "befosós" legyen, hanem olyan folyékony és "kemény" mint az 1.6? Már áttettem 800x600-ba, stb, de ugyanolyan fos, mint a cod és társai. Vagy ez ilyen?

(#13166) joe-ker válasza ng0ofy (#13163) üzenetére


joe-ker
senior tag

Nekem így van consol játék közben,írd a cfg-be : bind "F12" "toggleconsole"

(#13167) qdak válasza milan18 (#13161) üzenetére


qdak
addikt

kapjátok rendesn miota jo az egér :D
gyere sv re este azt megmutatom :D

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#13168) milan18 válasza qdak (#13167) üzenetére


milan18
aktív tag

Még nincs gépem:D De jövő hónapban állok elébe4:D:D

(#13169) qdak válasza milan18 (#13168) üzenetére


qdak
addikt

okok :D

uj konfim: ---2.5---

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#13170) Kassadin


Kassadin
addikt

Nektek is ilyen világosak a falak? Egyszerűen, ha kimegyek dust2-n sötétből b lerakóra például, kiég a retinám. És olyan világos a fal, hogy a zöld célkeresztből semmit sem látok. Mit kellene állítanom?

(#13171) Találtgyerek válasza Kassadin (#13170) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Hát én inkább a célkeresztet raktam kékre.

06-3o/9759I39

(#13172) Kassadin válasza Találtgyerek (#13171) üzenetére


Kassadin
addikt

Közben én is váltottam világos kékre, mindegy, a retinaégés még mindig fennáll. Mint amikor kimész több óra után a sötét szobából a tűző napra. Kb. olyat képzelj el.

(#13173) Találtgyerek válasza Kassadin (#13172) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Tudom milyen,nem rég léptem ki a d2-ről. :D
Fényerőt amugy teljesen levetted?Mondjuk akkor meg a sötét lesz teljesen sötét.

06-3o/9759I39

(#13174) Kassadin válasza Találtgyerek (#13173) üzenetére


Kassadin
addikt

Lejjebb vettem, de nem teljesen le, mert akkor meg olyan sötét lesz minden, hogy semmit sem látok.

(#13175) Találtgyerek válasza Kassadin (#13174) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Nem tudom akkor mit tudnál vele kezdeni.Nekem annyira nem vészes a dolog.

06-3o/9759I39

(#13176) joe-ker válasza Kassadin (#13170) üzenetére


joe-ker
senior tag

Options - Video - Advanced - High dynamic range állíts none-ra
Vagy mat_hdr_level 0 a consolba

(#13177) Kassadin válasza joe-ker (#13176) üzenetére


Kassadin
addikt

Kipróbálom majd, köszönöm. :R

(#13178) Rivaul


Rivaul
addikt

A frissítés óta most mentem fel először. Sajnos idő hiánya miatt át kellett adnom a szerverem kollégámnak aki csődbe is vitte... Majd a GO-ra csinálok megint egyedül ;] Nah de a lényeg hogy másnak is felgyorsult a játékmenet vagy csak nekem? Valahogy sokkal gyorsabb az egész mint előtte.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13179) Találtgyerek válasza Rivaul (#13178) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Szerintem nem gyorsult fel.Lehet neked szokatlan a kihagyás miatt.

06-3o/9759I39

(#13180) zolee86


zolee86
tag

Sziasztok! A legutóbbi ki...szott update óta általában úgy lőnek le, hogy nem látom az emberkét, egyszerűen meghalok és utána kiugrik a fal mögül, vagy éppen szalad oldalra a gyerek és 10 méterről 1 hites fejest ad dezivel. Gondolom valójában azért megáll egy pillanatra és úgy lő fejbe.
Azt szeretném megkérdezni, hogy mégis mennyire kell állítani a cl_interp, cl_interp_all, cl_interp_ratio és cl_interp_npcs, mert hát hiába 20/10 megás netem egyszerűen laggolva jönnek ki a fal mögül az emberek. Ha a rateket feljebb veszem egy kicsit, az segit, de hát a legtöbb szerveren nem engedig 35000/66/66 fölé.
Ja, és meg egy kérdés az fps-t érdemes maximalizálni, mert nekem ingen csak ingadozik 200 és 400 között.

[ Szerkesztve ]

(#13181) Kassadin válasza zolee86 (#13180) üzenetére


Kassadin
addikt

"Sziasztok! A legutóbbi ki...szott update óta általában úgy lőnek le, hogy nem látom az emberkét, egyszerűen meghalok és utána kiugrik a fal mögül, vagy éppen szalad oldalra a gyerek és 10 méterről 1 hites fejest ad dezivel. Gondolom valójában azért megáll egy pillanatra és úgy lő fejbe."

Biztos jól céloz, vagy direkt fejre megy, mert gyengítve lett a desert. Én tegnap ugorva kaptam fejest, megesik, biztos bemakkolt.

"Azt szeretném megkérdezni, hogy mégis mennyire kell állítani a cl_interp, cl_interp_all, cl_interp_ratio és cl_interp_npcs, mert hát hiába 20/10 megás netem egyszerűen laggolva jönnek ki a fal mögül az emberek. Ha a rateket feljebb veszem egy kicsit, az segit, de hát a legtöbb szerveren nem engedig 35000/66/66 fölé."

A 35k/66/66 pedig a jó. :K Lehet, hogy nem is a megadott rate értékekkel van problémád, hanem a neteddel. Csak a saját példám tudom felhozni, a napokban jött szerelő és javította meg az internetünket, mert egyfolytában szakadozott, valamint a pingem a játékokban az egekben volt. Kijött, kicserélt egy dobozt az oszlopon(elvileg szétégett benne valami), és azóta tökéletesen megy.

"Ja, és meg egy kérdés az fps-t érdemes maximalizálni, mert nekem ingen csak ingadozik 200 és 400 között."

fps_max parancs, de hiába írod be a 400-t, ha ugrál 200 és 400 között. Próbáld meg max 200-ra beállítani, hátha fix lesz. Nem tudom, hogy milyen géped van, de a régebbieknél jellemző(akárcsak nálam), a kemény fps ingadozás.

(#13182) zolee86 válasza Kassadin (#13181) üzenetére


zolee86
tag

A netem szerintem az egyik legjobb mo.-on, a digi lannet, pingem egyáltalán nem magas még külföldi szervereken sem, a falmögül kiugrók 99%-át csak a halálom után látom, és azt pedig nem hiszem el, hogy szinte mindenki elmakkol futás közben 1 hittel, biztos vagyok benne hogy csak nekem tűnik úgy mintha futnának, ennyire szar már nem lehet ez a játék.

[ Szerkesztve ]

(#13183) Kassadin válasza zolee86 (#13182) üzenetére


Kassadin
addikt

Akkor nem tudom.

(#13184) Találtgyerek válasza zolee86 (#13182) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Szerintem,csak egy 1mp-re nézki 1-2 golyót ellő és visszamegy.Legalábbis én így szoktam. :)

06-3o/9759I39

(#13185) Roliiii válasza Találtgyerek (#13184) üzenetére


Roliiii
aktív tag

Amm én is észrevettem azt a hirtelen megjelenik, ez most sniper mappon nagyon előjött...nincs ott senki és hirtelen a pálya közepén van... :F

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#13186) Rivaul válasza zolee86 (#13182) üzenetére


Rivaul
addikt

Kajak futnak. Nekem is fut a játék... Ezt mondtam pár hsz-el ezelőtt. A Frissítés óta olyan mint ha 25%-al gyorsabb lenne az egész játék. Valószínű a te eseted van a gép másik oldalán (hirtelen megjelenő playerek) :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13187) Találtgyerek válasza Rivaul (#13186) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Lehet csak öregszetek és gyengébbek a reflexek. :DDD
Én még anno Quake3-ból tértem át a CS-re.Ahhoz képest csigajáték.

06-3o/9759I39

(#13188) Roliiii válasza Találtgyerek (#13187) üzenetére


Roliiii
aktív tag

Neeeem ez tuti lag vagy valami, látnám ha futna... tényleg olyan helyen ahol oldalról oda se lehet menni hopp előbukkan a semmiből, még ha futna...azt látnám :D

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#13189) joe-ker válasza Kassadin (#13177) üzenetére


joe-ker
senior tag

ég még a retinád? :))

(#13190) Kassadin válasza joe-ker (#13189) üzenetére


Kassadin
addikt

Még utána, miután írtad, kikapcsoltam. A retinám már nem ég ki, de a játék még mindig sötét, némelyik pálya egyes részein.

[ Szerkesztve ]

(#13191) Találtgyerek válasza Roliiii (#13188) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Lehet csak rossz servereken játszol.Nekem még nem volt ilyen.

06-3o/9759I39

(#13192) joe-ker válasza Kassadin (#13190) üzenetére


joe-ker
senior tag

Nekem nincs ilyen problémám.Szerintem a video beállításoknál próbálkozz állítani dolgokat, de egyszerre csak egyet.

(#13193) qdak válasza zolee86 (#13180) üzenetére


qdak
addikt

nálam is van h eltünik 1-2 pillanatra elég idegesitő :W

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#13194) Rivaul válasza Találtgyerek (#13187) üzenetére


Rivaul
addikt

Joh nem vagyok már 18 de azért öregnek se mondanám magam :DDD Valószínű hogy nálam nincs rendben valami a géppel. A szerver konfig miatt rengeteg minden van a gépen +az android mobil konfig miatt is sok mindenbe belenyúltam. Lehet nálam ez okozza a problémát. De az is lehet hogy párunknak változtak a képességei s természet feletti képességeket kaptunk amit ti átlag halandók csak jelenés-ként éltek meg s infarktust kaptok tőle ;] :C

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13195) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Este valami PH-s warozgatás? Akik összegyűltünk groupba, játszhatnánk!

(#13196) Rivaul


Rivaul
addikt

Az eddigi magyar szerver első az {ExIT} klán PUB szervere átköltözött steam-re. Eddig is ugyan közös vizeken eveztünk, ők s a volt ( MediaLog). De nem szerettem mert rengeteg volt a csaló a hatalmas non steam szerveren. Ezután remélem itt használhatóbb s élmény telibb lesz a játék. Jómagam konfig s admin téren segédkezem a szervernél. Így mostantól komolyabb ügybe segítek ezen szerveren felmerült ügyekben is ha van rá szükség :R

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13197) BeLucZ


BeLucZ
addikt

Sziasztok nekem felbaszott valami legújabb frissítést tegnap a steam a sourcehoz és nem indul el azóta, eleve nem szokott ilyen valve-s logo bejönni most bejött az elején azt kiirja hogy connect on replay.dll failed, hát mi a pöcsöm ez? hülye gyökerek hogy állandóan el kell baszni a játékot idióta frissítésekkel :W :W :W :W
nektek is van ilyen?

(#13198) BigBlue69 válasza BeLucZ (#13197) üzenetére


BigBlue69
őstag

Nekem is ez volt a problémám.. Nyomtam egy fájl ellenőrzést és utána jó volt!

(-.-(-.-(-.-(-.-)-.-)-.-)-.-) Chinese Mafia's watching you! Viselkedni Magyarországon rang. Máshol a létezés része. Steam: http://tinyurl.com/8h4dfu2

(#13199) Találtgyerek válasza BeLucZ (#13197) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Itt leírják,mit hogyan.

06-3o/9759I39

(#13200) BeLucZ válasza Találtgyerek (#13199) üzenetére


BeLucZ
addikt

thx, így már mükszik :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.