Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-06 16:09:01

LOGOUT.hu

A source motor hihetetlen módon elsz@rt netkóddal rendelkezik. A régi cs és dod óta eszméletlen változáson ment keresztül. Próbálják a valve-s arcok heggeszteni, de néha 1-1 update csak ront a helyzeten, mint javulna. ;)
Elsősorban a 3 fő netkód paraméterre kelle figyelni. Hogy mik is azok: rate/ cl_updaterate/
cl_cmdrate
Ezeket az értékeket kell nagyjából belőni, mindegyik hihetetlen mértékű változást tud előidézni egy pillanat alatt.
Persze a túlzott félreállítás sem éppen célravezető mert könnyen vonhat kick-et vagy ban-t maga után. (ratehax...)
Hogy mire is kell beállítani ezeket az értékeket?? Az saját netedtől függ, sebesség illetve attól, hogy wi-fi-s vagy normál kábeles.
Szóval az átlagos rate értékek így nézhetnek ki: rate 20000, cl_updaterate 100, cl_cmdrate 100.
Ez egy 1Mbit/s (le) | 256Kbit/s (fel) net kapcsolatra ajánlott. Ha valakinek gyorsabb nettel rendelkezik, akkor az teheti 30k/100/100-ra is a ratejeit. Az update/cmdrate-et nincs értelme 100 fölé emelni. Akinek kisebb net sebessége van annak a 16k/80/80-as rate-eket ajánlom, feltéve ha a szerver / adminok engedik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12851) BeLucZ válasza romero28 (#12850) üzenetére


BeLucZ
addikt

nem ártana, én consoleba irom át mindig

nincs mit :R

[ Szerkesztve ]

(#12852) romero28 válasza BeLucZ (#12851) üzenetére


romero28
senior tag

akkor az volt a bibi , hogy nem raktam írásvédetté :D évek óta nem nyúltam a cfg-hez , valahogy ki is mentek a fejemből ezek a dolgok :DDD

köszi a help-et :R

(#12853) enginev3.0 válasza romero28 (#12852) üzenetére


enginev3.0
félisten

cl_crosshairthicknes -t is használd, pontosan nem tudom hogy van leírva, de valahogy így :) ezzel a vastagságát állítod

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#12854) Rivaul válasza enginev3.0 (#12846) üzenetére


Rivaul
addikt

BeLucZ, enginev3.0

Értelek titeket.
Halálosztó Új admin nálam s még nem jutott rá időm hogy megbeszéljem vele mi is az amit elvárok. Sajnos ebbe a hónapba 31 napból 6-ot vagyok itthon s éjjel melózok így nem is látom a nálam játszó embereket. Halálosztóval beszélek majd, bár a perma ban tiltva van minden adminnak, kivéve ha aim-ot találnak. De bosszantó lehet ha azért bannolnak mert jól játszol. A régi adminjaim ezzel tisztában voltak de nekik a 80%-ukat elvesztettem mikor átálltunk orange-ra. Sajnos nehéz olyan embert találni aki nem a saját előnyére használná az admint.

A családias hangulatért thx. Ez is a célom, még 40 embernél is fent lehetett tartani a régi szerveren is a játékélményt, folyamatos alt alk nélkül is. Szavaztatásra vagy kérésre kapcsolok de a halálom ha nem lehet 2 szót váltani a másikkal egy jó ízű játék közben.

Ha van kedvetek letesztelni magatokat adminként, én szívesen biztosítom nektek. Nekem is segítség lenne ha normális kezekbe lenne a szerverem.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#12855) romero28 válasza enginev3.0 (#12853) üzenetére


romero28
senior tag

köszi :R , még jól is írtad , csak a végéről maradt le egy s betű . :D

(#12856) nike_ válasza romero28 (#12848) üzenetére


nike_
addikt

használhatod a cl_crosshairscale parancsot is, ha előtte beírod ezt:

cl_legacy_crosshair_scale 1

(#12857) romero28 válasza nike_ (#12856) üzenetére


romero28
senior tag

köszi :R sikerült már lekicsinyíteni , kb alig látom , de így szeretem , így szoktam meg , és ezzel végre megtalálom az ellen buksiját is :D :DD :DDD

(#12858) Kassadin


Kassadin
addikt

Mennyire kell erős gép a source alá? Én ezeknek a minimális/ajánlott gépigényeknek már jó ideje nem hiszek. TF2-ben 1280x1024-s felbontáson ilyen 40-50fps-em volt, mivel ugyanazt a motort használja, gondolom source-ban se lesz több?

(#12859) BeLucZ válasza Kassadin (#12858) üzenetére


BeLucZ
addikt

szerverfüggő, minél több játékos annál kevesebb fps, procit zabálja a game nagykanállal, multicoret kapcsold be, de nálam az alaporajeles q9550el 100 fps a minimum legbrutálisabb tűzharcokban egy 40 slotos tele szerveren bekapcsolt multicore renderrel, attol függ milyen procid van

(#12860) Kassadin válasza BeLucZ (#12859) üzenetére


Kassadin
addikt

Q9550 erős proci, nem átlagos. ;]
X2 4600+ 2 mag, 2,4 Ghz-es procim van. Nem egy mai darab, van vagy 5 éves. Szóval akkor ez is felejtős, legalábbis addig, ameddig nem lesz gépfejlesztés.

(#12861) BeLucZ válasza Kassadin (#12860) üzenetére


BeLucZ
addikt

hát szerintem most már lassan mindenkinek jobb procija lesz, de végülis :D

azzal is el fog menni szépen, max ilyen nagyon brutál létszámu szervereken eshet be 60 frame alá a sebesség, nem tom amdéken hogy megy a game

(#12862) Scholes9 válasza Kassadin (#12858) üzenetére


Scholes9
nagyúr

TF2 nem releváns, mert nagyobb harcoknál nálam is szaggat...leesik ilyen 40 körülire az fps, ami nevetséges, a sok patch elbaxta rendesen a játékot... a CS: Sourceal semmi gond... :)

Szerk: meg persze, TF2-vel nem lehet összehasonlítani a gépigényt, annyit biztosan tudok, aztán majd látod hogy fut :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#12863) Kassadin válasza Scholes9 (#12862) üzenetére


Kassadin
addikt

Szóval megér egy próbát, azt mondod. :)

(#12864) BeLucZ


BeLucZ
addikt

i7 2600k 5 ghzel kivi vok hogy menne játék :D szerintem 500 fps alá nem csuszna be ami a procit illeti

(#12865) enginev3.0 válasza Rivaul (#12854) üzenetére


enginev3.0
félisten

Visszaszívom az összes jót amit a medialog-ra mondtam, köszönjük az adminoknak ezt a felejthetetlen játékot :W

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#12866) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Ujonc lennek a CS:S vilagaban, igy rogton ket -leget hogy hulye- kerdesem is lenne:

1. Hol a legolcsobb most a CS:S?
2. Az afazaimnál lévő gépen hogy futna? Úgyértem, tudom, akadás mentesen, de kb hány FPS-re számíthatok FulllHD-ban (feltételezem támogatja) és maximális részletesség mellett? (értsd: minden high-ra csavarva)

Udv. core2

(#12867) whatever válasza Neil Watts (#12866) üzenetére


whatever
aktív tag

steamen a hétvégén 3.75 euró
kb 150-300+fps pályától, emberek számától függően, ha húzod is a procit még több

(#12868) Neil Watts válasza whatever (#12867) üzenetére


Neil Watts
veterán

1000 Ft? Most is 3,74. Annyit meger :D

(#12869) BeLucZ válasza Neil Watts (#12868) üzenetére


BeLucZ
addikt

a rohadt életbe hogy 2 hete vettem meg 4 ezerért, most szívom a fogam rendesen

(#12870) BeLucZ válasza Neil Watts (#12866) üzenetére


BeLucZ
addikt

abszolút proci függő vga szinte tök mind1 egy ős kövület is kitolja magából

(#12871) Roliiii


Roliiii
aktív tag

Nekem nem akarja most megvenni...azt írja, hogy belső hiba... :F

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#12872) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Helló!
Talán van itt valaki, aki játszott már a Counter-Strike Online-nal. Regisztrálni akartam, ki szerettem volna próbálni, de nem értem mire föl kéri a személyi igazolványom vagy vezetői engedélyem számát is. :F

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#12873) Roliiii


Roliiii
aktív tag

Na gyerekek, mostantól én is eredetis vagyok!

Roliiii néven fogok játszani szentem, nincs jobb ötletem :D

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#12874) Roliiii


Roliiii
aktív tag

Tudtok ajánlani pár szerot, ami jó, meg esetleg ti is szoktatok lenni. :U

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#12875) enginev3.0 válasza Roliiii (#12874) üzenetére


enginev3.0
félisten

Medialog
P.M.C
Csepel
Lame hunters

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#12876) Spam123


Spam123
tag

Sziasztok!

Miért van az, hogy kifagy a játék egy bizonyos szerveren kb. 3 perc után? Hl2.exe leállását jelenti. W7 x64. Eredeti a játék.

Csak egy bizonyos szerveren jön elő. Egyébként ahhoz hogy a modelleket lássa be kellett írni ezt a parancsot: cl_minmodels 1

(#12877) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

Sziasztok!

Megvettem most Steamen a CS:S-t, de nem talál semmit se a szerverkereső. :F
Mi lehet a hiba? Routerben az UPNP engedélyezve van, TF2 talál szervereket.
Semmi szűrő nincs beálíltva.

+ Ha haver vagy én hostolunk szervert, akkor azt írja ki ha csatlakoznánk, hogy Server is not responding. :U

:R

[ Szerkesztve ]

(#12878) Roliiii válasza sp@rtan (#12877) üzenetére


Roliiii
aktív tag

Nekem ezt a garry's mod csinálja néha, ilyen csomagban vettem 4,75€-ért, de amugy megvettem, de úgyan azon a tört szeron játszok, családias, sok a free frag:D

Ismeritek a de_dolls nevű mappot? Ne itéljetek első látásra, szerintem iszonyat jó :D

[ Szerkesztve ]

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#12879) milan18


milan18
aktív tag

Igen rolikám eredetin sok az olyan játékos aki évek óta nyomja és nem free fragek:D

(#12880) Rivaul válasza Roliiii (#12878) üzenetére


Rivaul
addikt

dolls-bol hasznaljatok a blue, vagy v2 verziokat. akkor kevesbe emelyito a jatek :)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#12881) Roliiii válasza milan18 (#12879) üzenetére


Roliiii
aktív tag

Nem azzal van a baj, az 1:1 arány megvolt, de pl volt olyan emböc akit hol láttam hol nem, nem tudtam sehogy lelöni, elembe neki sikerült, meg ahogy észrevettem, egyes emberek már nem szorakozásként tolják, hanem már vérre megy a játék szal sehol az a vidám hangulat, nomeg az awp-t nem szeretem, cipőfűzőre 1 lővés és meghaltam.

De legalább a 24000 server miatt van map választék dögivel.

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#12882) milan18 válasza Roliiii (#12881) üzenetére


milan18
aktív tag

Nézél fel a star wars szeróra ott jó a hangulat:D

(#12883) BeLucZ válasza milan18 (#12882) üzenetére


BeLucZ
addikt

pedig jó hangulatban sokkal jobb tolni :)

(#12884) Spam123


Spam123
tag

Hogy lehet az, hogy kitörlöm a cfg file-t a cstrike mappából és mégis megjegyzi a beállításaim?

ÉS hogyan tudom újratenni a css-t? A leötlött telepítőt nem akarom törölni, csak a játékot.

[ Szerkesztve ]

(#12885) h.adam.92 válasza Spam123 (#12884) üzenetére


h.adam.92
őstag

a cfg mappából konkrétan mindent törölhetsz, akkor nullázza teljesen a beállításaidat.

(#12886) Spam123 válasza h.adam.92 (#12885) üzenetére


Spam123
tag

Épp ez a fura, hogy kitöröltem az egész counter-strike source mappámat a steam mappából és megjegyezte az összes grafikai beállítást és a bindeket is.

(#12887) h.adam.92 válasza Spam123 (#12886) üzenetére


h.adam.92
őstag

akkor az a steam cloud, a beállításaidat feltöltötted a cloud-ba.

(#12888) Spam123 válasza h.adam.92 (#12887) üzenetére


Spam123
tag

És azt hogyan lehet törölni?

(#12889) h.adam.92 válasza Spam123 (#12888) üzenetére


h.adam.92
őstag

settings-->downolads+cloud és alulról a 2. pipát kiszeded.

(#12890) Spam123 válasza h.adam.92 (#12889) üzenetére


Spam123
tag

Oké, kiszedtem, de nem változott semmi sem. :\

(#12891) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

Szerverkeresős problémára semmi megoldás? :(

(#12892) Roliiii


Roliiii
aktív tag

Aki szeretne játék közben netezni és nem akar alt+tab ozni annak itt egy jó trükk:

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#12893) joe-ker válasza Roliiii (#12892) üzenetére


joe-ker
senior tag

Erre nem jöttünk volna rá! :)) Azért thx!

(#12894) h.adam.92 válasza Roliiii (#12892) üzenetére


h.adam.92
őstag

már egy ideje bele van építve a steam-be, de azért kösz :DDD

(#12895) Roliiii válasza h.adam.92 (#12894) üzenetére


Roliiii
aktív tag

Jólvan na, nekem új volt :D meg anno a c# ba lévő support ablakánál csináltuk ugyan ezt a suliban és így nem vették észre, hogy netezünk XD

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#12896) Kassadin


Kassadin
addikt

Tudtok ajánlani, pár "normális" mód nélküli szervert?

(#12897) Roliiii válasza Kassadin (#12896) üzenetére


Roliiii
aktív tag

Medialog
P.M.C
Csepel
Lame hunters
Star wars
Setti-ből a no awp-s, én ezeket tolom :D

Nem csináljuk azt, hogy az itteni avatarunk legyen a játékban is és akk tudjuk ki való innen :D Ha már nincs külön ph-s szeró :D

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#12898) enginev3.0 válasza Roliiii (#12897) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nekem nevem ugyan az ;)
Képem meg néha változtatom, most éppen ez

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#12899) Kassadin


Kassadin
addikt

Minek köszönhető, hogy a játékon belül az internet fülön egy szervert se talál?
Filtert állítottam, de úgysem jó. Tűzfalon engedélyezve van a source.

(#12900) sp@rtan válasza Kassadin (#12899) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Ugyanez volt nekem is.
Én így oldottam meg: Jobb klikk steamben a játékra, Properties és ott Verify integrity of game cache. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.