Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-06 16:09:01

LOGOUT.hu

A source motor hihetetlen módon elsz@rt netkóddal rendelkezik. A régi cs és dod óta eszméletlen változáson ment keresztül. Próbálják a valve-s arcok heggeszteni, de néha 1-1 update csak ront a helyzeten, mint javulna. ;)
Elsősorban a 3 fő netkód paraméterre kelle figyelni. Hogy mik is azok: rate/ cl_updaterate/
cl_cmdrate
Ezeket az értékeket kell nagyjából belőni, mindegyik hihetetlen mértékű változást tud előidézni egy pillanat alatt.
Persze a túlzott félreállítás sem éppen célravezető mert könnyen vonhat kick-et vagy ban-t maga után. (ratehax...)
Hogy mire is kell beállítani ezeket az értékeket?? Az saját netedtől függ, sebesség illetve attól, hogy wi-fi-s vagy normál kábeles.
Szóval az átlagos rate értékek így nézhetnek ki: rate 20000, cl_updaterate 100, cl_cmdrate 100.
Ez egy 1Mbit/s (le) | 256Kbit/s (fel) net kapcsolatra ajánlott. Ha valakinek gyorsabb nettel rendelkezik, akkor az teheti 30k/100/100-ra is a ratejeit. Az update/cmdrate-et nincs értelme 100 fölé emelni. Akinek kisebb net sebessége van annak a 16k/80/80-as rate-eket ajánlom, feltéve ha a szerver / adminok engedik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12701) whisperity válasza westcoastog (#12697) üzenetére


whisperity
tag

Először navigálj át a cd parancs segítségével oda, ahova a HLDSUpdateToolt telepítetted.

(#12702) westcoastog válasza whisperity (#12701) üzenetére


westcoastog
veterán

Hát mégse, nem nekem való ez a buzerálás, a hosszabb verzió elején már azt írja ki hogy helytelen elérési út, mindegy, hagyom, nem balfaszoskodok inkább ezzel. Nem nekem való ez. :)

[ Szerkesztve ]

(#12703) Stalker06


Stalker06
csendes tag

Sziasztok!

Ismerősömnek lenne egy problémája!
Az a baj, hogy folyton ezt írja ki neki a CS Source, meg az 1.6 is, hogy connection problem, és kidobja a szeróról!
Játszik egy kicsit, aztán megszakad!
Mi lehet a hiba?

Előre is köszi!

(#12704) enginev3.0 válasza Stalker06 (#12703) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem valami vírusirtó vagy tűzfalbeállítás?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#12705) whisperity válasza Stalker06 (#12703) üzenetére


whisperity
tag

Stabil a netje? Kábeles vagy vezeték nélküli? Több szerveren is előfordul a probléma?

(#12706) Stalker06 válasza whisperity (#12705) üzenetére


Stalker06
csendes tag

Vezeték nélküli, és minden szerveren előfordul, a tűzfalon meg kipipálta a half life-okat.

(#12707) whisperity válasza Stalker06 (#12706) üzenetére


whisperity
tag

Vezeték nélküli

Akkor úgy tűnik meg is oldottuk a problémát :) :R

(#12708) Stalker06 válasza whisperity (#12707) üzenetére


Stalker06
csendes tag

Tehát vezetékes kell?

(Másik ismerősöm viszont vezeték nélkülivel tud rendesen online játszani. Ez függ attól, hogy milyen netje van?)

[ Szerkesztve ]

(#12709) whisperity válasza Stalker06 (#12708) üzenetére


whisperity
tag

Persze, hogy függ. Szakadozós nettel nem lehet folytonos kapcsolatot kialakítani.

Nem feltétlenül kell vezetékes, csak legyen a WLAN stabil.

[ Szerkesztve ]

(#12710) Stalker06 válasza whisperity (#12709) üzenetére


Stalker06
csendes tag

És a WLAN hogyan lesz stabil? Ki kell cserélnie a mostani wi-fijét egy jobbra?

(#12711) whisperity válasza Stalker06 (#12710) üzenetére


whisperity
tag

Közelebb megy, erősebb routert vagy vevőt vesz, esetleg külső erősítő antennát. De ha tud kábelesre cserélni az sokkal jobb.

(#12712) Mukorka válasza Stalker06 (#12710) üzenetére


Mukorka
addikt

Wlan netnél is fontos az időjárás és a központi adótól való távolság. Ilyen jellegű rendszernél nem lehet jó pingre számítani, ritkábban és egyszerre nagyobb csomagokat küld a vevő felé az antenna ennélfogva a ping is nagy lesz.

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#12713) Stalker06


Stalker06
csendes tag

Oké, köszi szépen a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#12714) Genius007 válasza Mukorka (#12712) üzenetére


Genius007
őstag

Sokszor a WLAN sokkal jobb (ping szempontjából) mint a kábeles. (ha hiszed ha nem)

Ettől függetlenül az átlag WLAN szolgáltatok általában sz*rt sem érnek.

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#12715) Rivaul


Rivaul
addikt

Üdv.
Elköltöztünk!
Uj ip: 91.82.84.184:27050
Nagyobbak is lettünk már 40 slot, bár most így nem 3-ok vagyunk de hamar visszakerülünk :)
Várunk mindenkit szeretettel: MediaLog (NS)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#12716) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Nem hiszem el, hogy egy normális steames szerver nincs.

PMC de az nagyon tréül adja, és egyre többször alig vannak, vagy üres
old mans-ről bannoltak
Lame hunter szintén sokszor üres
Wanted-ról bannol az az őrült mert 40-50es pingem van :W

Ezeken kívül semmi? ahol értelmes adminok vannak, nem GG, vagy DM :F

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#12717) Rivaul válasza enginev3.0 (#12716) üzenetére


Rivaul
addikt

A steam egy szar... Itt rohad a gepemen de nem visz ra a lelek hogy felmenjek... Vagy semmit nem ad vagy tele van gyokerrel...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#12718) enginev3.0 válasza Rivaul (#12717) üzenetére


enginev3.0
félisten

nonsteames csalók közé pedig nem megyek, bocsi

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#12719) Rivaul válasza enginev3.0 (#12718) üzenetére


Rivaul
addikt

Steamen tobb a csalo mint nalunk XD 18 non-stop igen jol kepzett adminunk van. Valoszinu ha megeloztunk minden steames s non-os szerot akkor soka a csalonk... A no recoilt 30 playernel kiszurjak de nem baj. Nooblanden tobb csaloval jatszottam mint nalunk egy het alatt. Nekem van royalom s azzal megyek fel nezni abba a pillanatba ha valaki gyanus. De jatsz kihalt gyoker szerokon az jobb mert steam :P Csak halkanjegyzem meg hogy majdnem mindegyikunknek van steamje de meg se hasznaljuk mert egy szar...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#12720) enginev3.0 válasza Rivaul (#12719) üzenetére


enginev3.0
félisten

De várjunk már, most ki kérdezte a véleményedet? vagy is nem azzal van baj hogy véleményt nyilvánítasz, hanem ahogyan teszed... senkit nem érdekelt az ilyen megnyilvánulásod :W

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#12721) Rivaul válasza enginev3.0 (#12720) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem hiszem hogy serto lettem volna, vagy szemelyeskedo de neharagudj ha ugy tunt. Nem ugy szantam. Csak felajanlottam egy jo megoldast az altalanossagba feltett kredesedre. S mivel te is valaszoltal nekem igy vettem a batorsagot ahhoz hogy megszolitsalak. Picit erzekeny vagy :)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#12722) Rivaul


Rivaul
addikt

De ha mar itt tartunk. Akik steam-en jatszanak ugy oda vannak az ezer forintos accal hogy borzaszto. Miert ez szamit? Tele van hulladek szerverrel ahol 40 ping miatt mar bannolnak vagy mert belovod az admint s meg sorolhatnam... Nekem is van steam-em de neha bekerdeznem hogy mit kepzel egy ket klan s szerver magarol. Sztem az szamit hogy milyen emberek s kozosseg van egy adott szerveren s nem az hogy mikent lehet oda feljutni...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#12723) h.adam.92 válasza Rivaul (#12715) üzenetére


h.adam.92
őstag

megnéztem volna, de sajnos...

"Server has not updated to the most recent version."

(#12724) Rivaul válasza h.adam.92 (#12723) üzenetére


Rivaul
addikt

Igen a sajat szerom ns. Nekem is kulon meghajton van a steam meg az ns. Azert koszonom a bizalmat s te legalabb megprobaltad :R

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#12725) apollo12


apollo12
veterán

heló valaki tud valami kodot hogy 1920x1080 ban elinduljon?

(#12726) whisperity válasza apollo12 (#12725) üzenetére


whisperity
tag

Steam -> Library -> Jobb klikk a játékon: Properties -> Set Launch Options
Ide beírod:

-fullscreen -w 1920 -h 1080

leokézgatsz mindent és indítod.

(#12727) combonari válasza enginev3.0 (#12716) üzenetére


combonari
tag

Van nagyon sok jó szerver. Példának meg tudom említeni a SAIGNS.DE szervereket, ezek Team Fortressben is vannak, és minden mapra van külön szerverük. (Például only cbble, vagy only chateau). Magyar szerverek között is van jó, ott van például a Vadkender public, vagy a személyes kedvencem, a Hungarian Star Wars Funserver. Én ide járok, viszonylag normálisak az emberek, az adminok is, ritka az anyázás, és még sorolhatnám.

(#12728) milan18


milan18
aktív tag

Csá combonari milyen néven tolod star warson? Csak kérdezem kis-z vok lehet ismersz:D

[ Szerkesztve ]

(#12729) enginev3.0 válasza milan18 (#12728) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem kisA? :D van olyan is, bírom a csávót, mindig csesztetem a nevével :D

old man's-es admint nem ismer valaki? örök bant kaptam, és valahogy meg kéne beszélni :((( már 3× bannoltak onnan, de most örökre... :O

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#12730) joe-ker válasza enginev3.0 (#12729) üzenetére


joe-ker
senior tag

Nem értem miért bannoltak pedig semmi extrát nem mutattál. :))

(#12731) milan18


milan18
aktív tag

Sziasztok

Van tapasztalat phenom 2 x4 955-ös procival sourcban? mert ilyet fogok venni kíváncsi lennék mennyi fps-et lehet vele elérni?

(#12732) enginev3.0 válasza milan18 (#12731) üzenetére


enginev3.0
félisten

nekem 3-400 van, graftól függ
egy HD4870 társaságában van, 1370×768 felbontás.
legdurvább cbble bent peribe, 900FPS :D

felmész a steam profilomba ott vannak képek, kiírja az fpst- megtudod nézni mennyik szoktak lenni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#12733) combonari válasza milan18 (#12728) üzenetére


combonari
tag

Nari lő és nem adja!
Nari lő és kurv@ low!
Nari lő és megeszedaszarom?

Meg hasonlók :DDD :DDD

(#12734) Scholes9 válasza milan18 (#12731) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Nem lesz gondod vele, de más játékban sem, ha van mellette egy korrekt graf kártya ;)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#12735) milan18


milan18
aktív tag

Nos a 955-ös proci mellé egy gtx 480-as fog kerülni úgy hogy nem igen lessz gond a vga-val:D

(#12736) tibi140 válasza milan18 (#12735) üzenetére


tibi140
csendes tag

Sziasztok !
Sourcban klán keresek .
Aki esetleg tudna segíteni kérem írjon .

(#12737) milan18


milan18
aktív tag

Vá nemsoká meglessz az új vas aztán 4 hónap után újra css szétdarálok mindenkit már hiányoznak a beszólások hogy a k....any.d te fa...opó csíter meg a hasonlók:D:D Van még így valaki? Imádom mikor azzal húzom fel a parasztokat hogy lelövöm őket:D

(#12738) combonari válasza tibi140 (#12736) üzenetére


combonari
tag

Felvilágosítás következik :DDD

A helyzet az, hogy manapság kevés jó klán létezik a magyar fronton, aki aktív is (és nem csak pub noob), jár warozni, stb. Manapság többségben azért alakulnak a klánok, hogy az emberek funoljanak, vagy csak arcoskodjanak, mindenesetre az én időmben (2-3évvel ezelőtt) a professzionális játékélmény felé orientálódtak az ilyen jellegű csoportok :) Ez manapság tapasztalataim szerint nem így van. Akad még a régi csapatok közül pár, ami egyben van, és aktív, és ezek jó klánok is, ide viszont nincs tgf szinte soha. Ezek a klánok azért maradtak fenn ennyi ideig, mert jól összeszokott játékosok vannak bennük, akik évek óta egymással játszanak, és sikeresek. Persze ez nem azt jelenti, hogy nincs jó klán magyarországon, csak kevés. Egyébként meg akik tepernek a tagok után, publikon, meg hasonlók, azok általában lowok. Ezt pedig nem úgy értem, hogy nem tudnak lőni, vagy játszani. Régen sok ilyen klánban voltam, amibe publikról kerültem be, és bár jó játékosokkal jászottam, mégis 3-4 hónap után széthullott a klán, mert a játékosok képtelenek voltak egymással együtt játszani, eljárni gyakorolni, taktikolni, stb.

Amit én ajánlok neked, hogy keress olyan embert a Friends-edben, aki szokott mixelni. Vagy járj fel Gamer's IRC-re, és keress mixeket. Így érdemesebb klánt keresni, és talán egy jó mixwar csapatból alakul egy jó klán is, ami nem publow, és értelmes, csapatmunkára hajló emberek lesznek benne. :R

(#12739) Rivaul


Rivaul
addikt

Hetfotol 08,08-tol a MediaLog szervere eredetire valt. Az ip marad de a kihaloba levo ns miatt ugy erezzuk ideje lepni. Ezentul varunk minden regi s uj steam-es jatekost. Admin csapat, alap klan s a szabalyzat valtozatlan.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#12740) megint én válasza Rivaul (#12739) üzenetére


megint én
őstag

Milyen mapok? Milyen aránnyal van D2? Milyen korlátozások vannak? Hány slotos?

(#12741) Rivaul válasza megint én (#12740) üzenetére


Rivaul
addikt

Alap mapok+ tuscan, cpl strike, mills,d2 variánsok, office variánsok, 40%d2 s hasonló játszható mapok.
awp 4v4 alatt off felette 1/team egyéb korlátozás csak szavazás után adott mapra. 40 slot.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#12742) megint én válasza Rivaul (#12741) üzenetére


megint én
őstag

Akkor nem nekem való. Méghozzé több okból.
Alap mapok fele fos, de leginkább a variált mapok amik kikészítenek, az AWP korláttól agyfaszt kapok, 40 slot, az akkora szar, hogy leírhatatlan.
Egy jó szerver 12 - 16 slotos, semmilyen korlátozás nincs rajta, és csak warmapok vannak rajta. Thx, de ez minden tekintetben nokedli szerver...

(#12743) enginev3.0 válasza megint én (#12742) üzenetére


enginev3.0
félisten

Alap mapokat én is utálom, kivéve, cbble, d2, office, italy, kb ezeken játszom a többi az felejtős, és lehet mondani hogy csak azért mert béna vagyok rajtuk, a többin is, és? :DDD
40 slot pubnak sok, az inkább GG-re jó
max 16 vagy 20 slot
A többi pedig az adminokon múlik hogy normálisak-e vagy sem

pl: wanted-on, megölöd a "rendkívüli körülmények"-nek nevezett lényt, teljesen mindegy hogy 999 fps-ed és 5-ös pinged van, megölted akkor laggolsz és kidob -.- szánalmas :W

ja igen, és wp 1/team az ro...meg! Mi értelme korlátozni? az nem fegyver? akval is lehet 1 hitet lőni :Y

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#12744) Spam123


Spam123
tag

Ha felmegyek egy olyan szerverre, ahol custom skinekkel rendelkeznek a játékosok, csak fekete-rózsaszín kockás a karakterjük. Miért? Azt hiszem valami konzol paranccsal kell megoldani, csak nem tudom mi az.

(#12745) enginev3.0 válasza Spam123 (#12744) üzenetére


enginev3.0
félisten

sv_minmodels 1
vagy lehet nem kell s betű, de ha kezded beírni akkor úgy is kiadja :)

Ha minden igaz erre gondoltál

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#12746) Spam123 válasza enginev3.0 (#12745) üzenetére


Spam123
tag

Majdnem, de megoldódott szerencsére ezzel: cl_minmodels 1

Köszi!

(#12747) Rivaul válasza enginev3.0 (#12743) üzenetére


Rivaul
addikt

Nalunk normalisak az adminok, ha hulyere lovod max disconnectel annyi. 40- a wanteden nem csak neked okoz problemat... Az awp meg egy olyan jatekban ahol 2700j-os a leg erosebb fegyver s az awp a maga kis 7000j javal kicsit eros. Lehet 1 hitet loni ak-val is de azzal legalabb nem olnek meg ha meledlonek. Csak a rendes fegyverekkel jatszani ne tudok hasznalak tulnyomo reszben wp-t pont ezert. Lojjon le m4 el 1 hit re s meg meg is dicserem.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#12748) enginev3.0 válasza Rivaul (#12747) üzenetére


enginev3.0
félisten

m4-el 1 hitre? sose, ahhoz nem lehet 100 hp-d és ez hihetetlen bosszantó, hogy ak-val 1 hit fej, m4-el meg mennyi? 88 vagy 91 környékén van a fejes, nagyon fel tud húzni, ezért wp-zek amikor tudok. és azt nem mondanám hogy azok wp-znek akik nem tudnak játszani.

amúgy meg wp-sre rámentek egyszerre 2-3an nem fog leszedni mindenkit, HA jól csináljátok, ha meg egyesével mentek be, hát akkor ott nem a wp-s a béna :) :) :)
De majd felnézek hozzátok

engine v3.0 @ Edina vagy valami hasonló néven :D
meg lesz egy immortal Edina is, de ő nem én :D

kár hogy nem hétvégén lettetek steamesek

Remélem jól fogja adni a szerver, utóbbi időben ahogy észre vettem a 10lerp-es szerverek sokkal jobban adják, nem tudom miért, old mans is 10 lerpes és nagyon jól adja, kár hogy perma bant kaptam :(((

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#12749) megint én


megint én
őstag

Csak hogy tisztázzuk. Az M4, asszem 95öt sebez max. Persze ez akkor ha a fülébe dugod (minél meszebb annál kevesebb). Ez a "nálunk normálisak az adminok" ezt elég vicces, én még egy embert sem láttam aki lehülyézné magát. MÁRPEDIG AZ AWP KORLÁT CSICSKA G3CI F0S DOLOG!!! Ne is próbáld megmagyarázni, h miért nem. megmondom... Azé me te nem tudsz WPzni, és ha ellened WPznek nem tudsz mit kezdeni vele. Ilyen egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#12750) milan18


milan18
aktív tag

Megint én:Ott a pont:D
Ja és A kis-Z a király:D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.