Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#16701) Debilon válasza AtHoS (#16699) üzenetére


Debilon
addikt

igen van a kártyán másik, felcserélem majd, de elvileg 2 egyforma fajta DVI van a karin

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#16702) _DiEGO_ válasza Debilon (#16698) üzenetére


_DiEGO_
őstag

1. Normális ...

2. NEM minden DVI kimeneten van hang ... azaz nem minden kártyán ... Ahol van Exkluziv Audio Output - ott jelölik is ... HDMI-n tuti vannak hangkimenetek .

Milyen márka a VGA és pontos típusa ?

[ Szerkesztve ]

(#16703) Debilon válasza _DiEGO_ (#16702) üzenetére


Debilon
addikt

XFX 4830 512MB, HD-483X-YDFC dual slotos, fekete hűtős

elvileg kell hogy legyen rajta hangkimenet, mert másnak működik ahogy olvastam pár helyen :)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#16704) _DiEGO_ válasza _DiEGO_ (#16702) üzenetére


_DiEGO_
őstag

[ Szerkesztve ]

(#16705) _DiEGO_ válasza Debilon (#16703) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Akkor meg itt állítsd át alapértelmezett audio lejátszónak :

(#16706) Debilon válasza _DiEGO_ (#16705) üzenetére


Debilon
addikt

nem tudom, ki van szürkítve mint nálad a képen, csak ugyanezek a menüpontok aktívak

mindegy, valahonnan kerítek ha tudok egy HD4 szériához való adaptert, de addig is egy stereo kábelt a gép és a tv közé

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#16707) _DiEGO_ válasza Debilon (#16706) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Akkor aktív ha rá van dugval a csatira a TV :K nálam most nincsen - akkor nálad sincs , vagy nincs támogatás... meló után megjövök mutatom , ha rávan dugval , most csak kajaidőben voltam itthon... üdv

Nincs rajta SPDIF tüske ? akkor alaplapon és karin összekell csak kábelezni ekkor !

[ Szerkesztve ]

(#16708) Debilon válasza _DiEGO_ (#16707) üzenetére


Debilon
addikt

össze van dugva a TV-vel, CCC is kiírja, hogy "2: Philips, FTV, DTV, DVI, 1080p@60hz"
kép faszán kimegy, marha jó képe van :D

mikor össze lett dugva akkor feljött egy kis ablak, hogy "DVI HDMI eszköz van csatlakoztatva, hang csak akkor lesz ha külön kábellel kiviszem a tv-re"

4830 topikban írták is, hogy a szürke ATI féle DVI-HDMI átalakító kellett volna, azzal kimegy a hang

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#16709) Debilon válasza Debilon (#16708) üzenetére


Debilon
addikt

közben utánanéztem official info szerint nem szükséges ehhez spdif kábel/összekötés gépen belül

úgyhogy marad a rev b-s adapter vadászat

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#16710) _DiEGO_ válasza Debilon (#16709) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Oksa . lényeg hogy DVI részen összes tüske meglegyen és akkor tutkó átengedi hangot is . Nem a színe számit .

[ Szerkesztve ]

(#16711) Debilon válasza _DiEGO_ (#16710) üzenetére


Debilon
addikt

na akkor itt a hiba, mert amit vettem, annak a középső részén hiányoznak a tüskék..pfff

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#16712) Insolent


Insolent
aktív tag

Üdvözlet urak!

Kellene egy kis segítség, belevágok a közepébe vga-mat összekötöttem a tévével hdmi-n és nem tudok neki képfrissítést állítani natív felbontáson, ha átrakom a frissítést akkor megváltoztatja a felbontást 1920x1080-ra amikor 1360x768at akarok 60hz-en régen ment csak más vga-val, kábel tuti jó, mert ezzel lett használva csak vga csere volt, meg monitor.
Aki esetleg tudna rá megoldást, megköszönném..

[ Szerkesztve ]

" A bugyi nem a legjobb dolog a világon, de közel áll hozzá "

(#16713) _DiEGO_ válasza _DiEGO_ (#16707) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Szóval akkor amit ígértem , tessék :

(#16714) _DiEGO_ válasza Debilon (#16711) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Nah tessék , nekem van ATI és más aranyozott - márka is .... csakhogy lásd a lényeget :R

(#16715) Debilon válasza _DiEGO_ (#16714) üzenetére


Debilon
addikt

ok, vágom... :)
köszi

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#16716) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

valaki használ 12.2 previewet eyefinityvel? elvileg kéne 2.1 támogatásnak lennie, gyakorlatilag a bezel correction láthatóbb helyre tételén kívül még nem láttam különbséget.

és a presetek közötti ugrálás még mindig bugos.

msn pedig még mindig be tud hülyülni extended/eyefinity váltások közben.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16717) polonic válasza proci985 (#16716) üzenetére


polonic
félisten

Ma este jelent meg egy újabb 12.2, a pre-certificated driver. Ez lesz majd a whql driver is, ami majd február végén, március elején jön.

Ez a driver támogatjá a 79xx és a 77xx szériát.

Az eyefinity 2.1 támogatást is finomították.

(#16718) proci985 válasza polonic (#16717) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

már azom van, csak elírtam.

eyefinity támogatás finomítása min látszik, mert nekem eddig nem tűnt fel változás. új felbontást legalábbis nem láttam sehol.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16719) polonic válasza proci985 (#16718) üzenetére


polonic
félisten

Nem tudom. Nincs eyefinitym.

A finomításoknál arra gondoltam, amiket ott felsorolnak a leírásnál.

(#16720) cspitu


cspitu
csendes tag

Szia Diego!

Köszönöm a múltkori segítséget már minden ok driver tekintetében!

Üdv: cspitu

(#16721) razRR


razRR
csendes tag

Sziasztok!

Van 1 Sapphire Radeon HD 6670-es kártyám, és felraktam a drivert, minden jó, csak az Ati Catalyst nem indul el...hiába nyomok rá, semmi...Valakinek valami ötlet? :)

"Ha küzdesz veszíthetsz, ha nem küzdesz veszítettél"

(#16722) rankesz válasza razRR (#16721) üzenetére


rankesz
veterán

Ez nálam eléggé visszatérő dolog, de anno Abu-tól kaptam helpet, amit le is mentettem a desktopomra, nem hiába...=)

Szia!

A hibád egy hibás modulból adódik, amit a driver csak egyszer telepít mégpedig az első instalkor. Na most ezt a .net keretrendszer összekutyulhatja, és újra kell építeni az egészet.

A megoldás nem 100%-os, de jó hatásfokkal működik. Töröld a drivert a win uninstallerből. Minden erre vonatkozó bejegyzést CAP profilokkal együtt. Ha az install manager nem törlődik elsőre, akkor másodjára is menj át rajta. Vagy ha a teljes törlést választod, akkor rendszerint elsőre törlődik.
Ha ez megvan, akkor a Program Files mappában töröld az ATI Technologies és az ATI könyvtárakat. Ha nincs már ott semmi, akkor ne keresd. Ha nem tároltál profilt, akkor a manager is törli.
A registryben nézd meg a HKCU/Software/ATI/ACE és a HKLM/Software/ATI/ACE bejegyzést. Mindkettőnek üresnek kell lennie. Ha nem az ürítsd. Ezen a ponton nagyon figyelj, hogy csak ezek bejegyzéseit töröld, mert baj lehet. Esetleg a munka előtt mentsd el a registryt. Később vissza tudod állítani.
Ezután nyisd meg a Windows intézőt, és menj a Windows/Assembly könyvtárba. Itt rendezd kulcs szerint sorrendbe az elemeket, és keresd meg a 90ba9c70f846762e kulcsos bejegyzéseket. Mindet töröld jobbklikk uninstallal. Csak ezeket töröld!!! Ne aggódj emiatt a CCC installkor újraépíti ezeket, ha nincsenek ott, de fontos, hogy mást ne törölj! Ha nincsenek ilyen bejegyzések, akkor ne törölj semmit.
Ezután a ...\Documents and Settings\(felhasználóneved)\Local Settings\Application Data\ATI\ACE\ könyvtárból törölj mindent.
Újraindít és mehet az új driver telepítése. Lehetőleg teljes csomagot nyomj fel.
Registry résznél és a kulcs törlésénél nagyon figyelj.

Üdv.: Abu

(#16723) razRR válasza rankesz (#16722) üzenetére


razRR
csendes tag

Köszönöm a gyors választ! :)

"Ha küzdesz veszíthetsz, ha nem küzdesz veszítettél"

(#16724) _DiEGO_ válasza cspitu (#16720) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Örülök hogy összejött és nincs mit :R

(#16725) lanw


lanw
aktív tag

Érdemes felrakni az új beta driver-t? Kíváncsi volnék rá ,hogy a cap-ok működnek e vele :U
5870....Vajon még támogatják egy kis sebesség változással vagy már csak a 7-es szériára építenek :U

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#16726) Abu85 válasza lanw (#16725) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mégis milyen extra sebességnövekedést vársz el egy lassan öt éve optimalizálás alatt álló VLIW fordítótól? Az már szarrá van hegesztve. Nincs benne több.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16727) lanw válasza Abu85 (#16726) üzenetére


lanw
aktív tag

Jól van na! Harapd le a fejem ! :W Csak kérdeztem azt csak szabad ?

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#16728) Debilon


Debilon
addikt

mivel lehetne fixálni az ikonok pozicióját az asztalon?

mióta össze van kötve a TV-vel (ami 1920-ban megy, a desktop 1440-ben) azóta folyton összekuszálódik minden az asztalon, az ikonok elcsúsznak, más csoportokba kerülnek
mindig kézzel kell újra elpakolgatni

van valami fícsör a CCC-ben?

W7 x64, 12.1 catalyst

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#16729) vlevi válasza Debilon (#16728) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ez szerintem nem a Catalyst dolga.
Én lehetőség szerint nem tartok semmit a desktopon. Itthon elfér az a pár ikon, amit használok a taskbaron, de a melóhelyen visszavarázsoltam a quicklaunch eszköztárat.
Ott névsorba rendezve, több könyvtárba szétpakolva vannak az ikonok, és ami számít, a teljes nevét el tudom olvasni, nem úgy mint a desktop ikonoknál.
De szoktam használni a start menüben a keresőt is. Szerintem a Vista/Win7 egyik legjobb újdonsága volt, hogy normális keresés van mindenütt.

[ Szerkesztve ]

(#16730) Debilon válasza vlevi (#16729) üzenetére


Debilon
addikt

ok, akkor húzok W7 topikba..

nekem van pár ikon az asztalon, de gáz mikor összekuszálódik
ATT-vel jó volt, de leszedtem, mert összeakadt pár dologgal

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#16731) proci985 válasza Debilon (#16730) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

fórumtársnak volt egy megoldása hasonló problémára, bár ott három monitorról volt szó. lényeg, hogy kipróbált, megy. ott is tv+monitor kombókból indult ki a dolog.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16732) Papa18


Papa18
tag

Üdv mindenkinek.
Nem tudjátok véletlenül hogy a catalystos vsync mikor fog működni?

(#16733) polonic válasza Papa18 (#16732) üzenetére


polonic
félisten

Nem fog működni. A vistán és win7-en biztosan. Ez a WDDM miatt van.
A vsyncet a fejlesztőnek kell a programjában megoldani.

(#16734) szasanyi


szasanyi
félisten

Az új Catalyst-tal olyat tapasztalok, hogy az eddig hangtalan Sapphire 6870-esem ventije 3.000 f/min pörög load, és persze üvölt. :U Igaz, olyan gyorsan visszaveszi csökkent terhelésre, hogy az is feltűnt. Más is tapasztal(t) ilyet?

(#16735) radi8tor válasza szasanyi (#16734) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Játék alatt lépj ki asztalra, nyisd meg CCC-t majd állítsd a venti vezérlést automatára.

⭐ Stella

(#16736) szasanyi válasza radi8tor (#16735) üzenetére


szasanyi
félisten

Alapból úgy van. Mint mondtam a vezérléssel csak annyi baj van, hogy a maximális ventifordulat (LOAD) nagyon magas, és ezért hangos.

(#16737) radi8tor válasza szasanyi (#16736) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A fenti jelenséget csak akkor produkálja a kártya, ha valamiért nincs automatán a ventivezérlés, és vész üzembe kapcsol, hogy lehűtse a kártyát.
Tedd fel esetleg MSI Afterburner-t
ezzel láthatod mi történik a kártyával és akár felülbírálhatod a CCC ventiprofilt is.

⭐ Stella

(#16738) belinho válasza szasanyi (#16736) üzenetére


belinho
senior tag

A 6850/6870-es topikban is van most egy gyerek, akinek szintén problémája van a ventiszabályozással szintén Sapphire kártyája van. Korábban is voltak ilyen esetek, én ezért is nem vettem Sapphire-t.

(#16739) szasanyi válasza belinho (#16738) üzenetére


szasanyi
félisten

~1 évig nem csinálta, csak most az új 12.1 Catalyst-tal így nem hiszem, hogy a Sapphire a hibás. Mivel a Sapphire az egyik legjobb gyártó így ez a kijelentésed elég nagy blődségnek hangzik... nem gondolod? :U

(#16740) belinho válasza szasanyi (#16739) üzenetére


belinho
senior tag

Nem gondolom!

Volt Sapphire kártyám soha többet! Load felvette a fordulatot, aztán meg hiába hült vissza a kártya nem csökkent semmit, üvöltött tovább.
A másik srácnak is ilyen problémája van, külön szoftver kell hogy jó legyen a ventiszabályozás na ne már.
Az összes Sapphire-nál alul van vezérelve a ventiszabályozás, a hang miatt.
Ha annyira szuper gyártó, akkor miért csak 2év garit ad a kártyáira.
Na nekem ezért nem kell Sapphire!

(#16741) InfiniteReality válasza belinho (#16740) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Nekem is csak Sapphire kártyám volt (előtte pedig eredeti ATI, amíg még létezett olyan), s soha nem volt vele gondom. Szerintem valami érdekes software konstelláció okozza. Lehet alaplapi driver hiánya és/vagy elavultsága, sokminden.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#16742) belaazallat válasza belinho (#16740) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

AMD/ATI kártyáim közül mind a 6 darab Sapphire volt, de egynél sem volt ilyen tapasztalatom. Minden kategóriából volt pedig.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#16743) TIT


TIT
veterán

Nekem is saphire 4770 van és semmi ilyen,csak bekapcskor süvít 2 mp-ig aztán elhalkul.

(#16744) InfiniteReality válasza TIT (#16743) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Dettó, Sapphire 6970, és csak bekapcsoláskor pörög fel a ventilátor, na meg terhelés alatt. (De furi hogy régen 2 L-el kellett a venti-t írni, mostmeg 1-el kell :( )

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#16745) belinho


belinho
senior tag

Nálam volt ez a probléma 4850-el, az előttem szólónak is gondja van vele 6870, itt is volt egy srác anno 5770-nel, a 6850/6870-es topikban is nem rég írt róla egy tag szintén 6870, ja és mindegyik Sapphire kártya, nem MSI,ASUS stb.
Nálam nem vált be a Sapphire, zavar a 2év gar is, szóval én kerülöm, meg 70-80 fokos a kártya, a venti meg csak 60%-on megy, és még nekem kell utánna állítgatni, nehogy valami baja legyen köszi inkább nem.

(#16746) Zolifarkas


Zolifarkas
tag

Hali !
Az lenne a kérdésem lehetséges-e a VPU Recovernek megadni, hogy milyen alapbeállításra állítsa a grafikus vezérlőt hiba esetén ?

(#16747) TIT


TIT
veterán

Nekem meg csak 1 évet adtak :)
60 fokos max és 32% a venti.Asus még rosszabb volt(hangos volt a venti MSI-ről se sok jót hallani.

[ Szerkesztve ]

(#16748) belinho válasza TIT (#16747) üzenetére


belinho
senior tag

Pont erről beszéltem, alul van szabályozva.
Az MSI-ről én csak jókat olvastam, ezért vettem ilyet, nem is bántam meg, sőt a következő kártya is tőlük lesz.
Az élen járnak hűtés terén lásd: Cyclone, Twin frozr, Hawk, propeller blade. Teljes afterburner támogatás, lighting, hawk szériás kártyák, extra tuning, meg 3 év gar.

(#16749) TIT válasza belinho (#16748) üzenetére


TIT
veterán

Normális ez a hőfok,de manuálisan lehet feljebb rakni de 50%-nál is pár fokot hűl csak le,úgyhogy nem éri meg.
Powercolorok is speckó karikat gyártanak.

(#16750) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

BSOD Help!

mp4 visszajátszáskor az atikmdag.sys + dxgkrnl.sys + dxgmms1.sys BSOD-t okoz!
Új és régi catalyst-al is ugyanaz a helyzet.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.