Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#16151) polonic válasza papifapipa (#16150) üzenetére


polonic
félisten

Ha jól értem, akkor a 2 dvi portra van rákötve a két megjelenítő.

Itt a gond. Szerezz másik kábelt és az egyik megjelenítőt kösd rá másik portra.

(#16152) papifapipa válasza polonic (#16151) üzenetére


papifapipa
csendes tag

No kössz a tippet, akkor a monitort kötöm hdmi kábellel mert az full hd.
Mégeccer kösz a gyors reagálást. :K

(#16153) papifapipa


papifapipa
csendes tag

Köszönöm polonic nagyúr tippjét, bejött. :C

Hdmi kábel a tv-re és rögtön megtalálta, igaz ,hogy elsődleges megj.ként.
Átváltás után jó lett és az eltérő felbontást is jól kezeli.(tv-hd ready, monitor full hd)
Beállításokat csak a windows vezérlőpultban kellett elvégezni.

Érdemes volt ide benézni! :R

(#16154) Fejlesztő13


Fejlesztő13
tag

Sziasztok!
Szeretném kiterjesztett asztalként használni a monitort és a HDMI-re kötött tévét. Akárhogy próbálkozom beállítani a catalystban a következő üzenetet kapom: "Az aktuális kijelző konfiguráció alapján ez a művelet nincs támogatva". Ugyanezt kapom ha kettőzni szeretném a két kijelzőt. Ha a vezérlőpultban a képernyőfelbontás menüben szeretném kiterjeszteni akkor ezt kapom: "Nem menthetők a képernyő-beállítások." Hogyan tudnám ezt megoldani, hogy működjön? Ebben kérném a segítségetek.

(#16155) polonic válasza papifapipa (#16153) üzenetére


polonic
félisten

Szivesen!

Örülök, hogy jó lett.

(#16154) Fejlesztő13

Az előtted lévő hsz-t elolvastad? A kolléga a vezérlőpultban állította. És neki jó.
Te is próbáld meg ott. Vagy WIN+P gomb.

(#16156) Fejlesztő13 válasza polonic (#16155) üzenetére


Fejlesztő13
tag

Visszaolvastam egy darabig de nem találtam megoldást. Mint említettem a vezérlőpultban sem jártam sikerrel. WIN+P kiválasztom a kiterjesztést és nem történik semmi. Ha másolást választok akkor egyszerűen átvált tévére a kép és megszűnik a monitoron.

(#16157) Fejlesztő13 válasza Fejlesztő13 (#16156) üzenetére


Fejlesztő13
tag

Átdugtam a monitort a másik DVI csatlakozóba és minden okés.

(#16158) csiguusz


csiguusz
csendes tag

Üdv! Csak szeretném elmesélni mi is történt velem nemrég a catalyst driverrel kapcsolatban és ezáltal egy kis segítséget is kérnék.

Amikor láttam hogy kijött a 11.12-es WHQL driver elöször telepiteni akartam, a "minél frissebb, annál jobb" alapon, de aztán gondoltam nézek róla pár tesztet tényleg megéri-e(akkor 11.11c-m volt). Hát egy két ilyen benchmark végignézése után rájöttem hogy nemhogy újabb, hanem még régebbi driver kell nekem ahhoz hogy a Skyrim a legjobban menjen, mivel mostanában csak ezzel játszok.
Ezért le is töltöttem a 11.10-es drivert de mivel visszafelé "frissíteni" nem lehet ezért elötte el kellett távolitanom a mostani 11.11-eset. Egyszer már csináltam ilyet hogy letöröltem, majd fölraktam egy régebbi Catalystot, akkor simán ment.
Most viszont az uninstall után egy elég érdekes dolog történt, nehéz leírni, screenshotot meg (még) nem csináltam, de valahogy elmentek a szinek, fekete lett minden, csak egy-két szines pixel volt, az ablakoknak csak a körvonala látszódott az ablakokon belüli szövegek nem látszottak, az asztali ikonokban volt még egy kis szín de azok elég érdekesen néztek ki
Újraindítás után ugyanez. Csökkentett módban szépen elindult, de onnan nem tudtam drivert telepíteni, ezért vakon tapogatózva a gombok után sikerült rendesen módban telepiteni vmelyik drivert(11.12-t asszem). De semmi változás, újraindítás után sem. Utána nagy nehezen sikerült letörölni, majd ujra föltenni, de persze ez sem segitett.
Kezdtem megijedni hogy akkor most mi legyen amikor eszembe jutott hogy van az a kis kapcsoló a videókártyámon (MSI 6870 HAWX). Gépet kikapcsoltam, átváltottam a másik bios-ra és igy végre normálisan ment minden!
Lehet hogy a bios-váltás miatt, nemtudom, még nem csináltam ilyet de nem ismerte fel a catalystot, pedig fönn volt, ezért telepítenem kellett aztis. a 11.10-et raktam föl minden gond nélkül.

Megnyitom a Catalyst Contorl Centert, hogy megnézzem a beállításokat és találtam ott valami furcsát: ott volt (és van még most is) az az alkalmazásprofilos dolog, ami ugy tudom a 11.12-vel jött és 11.10-ben biztos nem volt. Szóval most van egy driverem ami papiron 11.10-es(link) de benne van a11.12 újítás (link) :F
Első kérdésem lenne: wtf? :Y MOst én rontottam el vmit vagy mi van itt?
A másik pedig hogy a másik bios-t nem lehetne megjavítani valahogy, vagy nemis annak van baja vajon?

Előre is köszi! :)

(#16159) Dictator^ válasza csiguusz (#16158) üzenetére


Dictator^
veterán

egy gyors kérdés, csak az első 3 sor olvasása után

mindkettő drivert ugy tesztelted, hogy friss windowsra raktad a két drivert, ugyanarra configra? vagy ugyanazon a windowson volt fent mindkettő driver?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#16160) csiguusz válasza Dictator^ (#16159) üzenetére


csiguusz
csendes tag

Persze, ez az egész nem sok idő alatt zajlott le, ugyanazon a konfigon. És a legfrissebb windows 7-en

(#16161) Dictator^ válasza csiguusz (#16160) üzenetére


Dictator^
veterán

szerintem úgy megy a teljesítménye a drivereknek nem mérvadó.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#16162) BangoSkank


BangoSkank
tag

Sziasztok,

Egy 1280x960-as monitort szeretnék rákötni a laptopomra, de a driver alapból nem ajánlja föl a felbontást. Régi postokban láttam, hogy hozzá lehet adni a hiányzó felbontásokat (driverben vagy regeditben), az újabb driverekben (most 11.11 et használok) hol lehet hozzáadni?

Előre is köszi a választ.

(#16163) InfiniteReality válasza BangoSkank (#16162) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Rákötés után, vagy rákötés előtt nézted meg mit ajánl fel? Az 1280x960 4:3 felbontás, nagyvalószínűséggel az egy CRT monitor amit rá akarsz kötni.
Azt is megteheted, hogy laptopon beállítod az energiagazdálkodási lehetőségek között a Windowsban, hogy ne csináljon semmit, ha lecsukod a fedelet. Rákötöd a monitort, és lecsukod a fedelet. Ekkor nagyon valószínű, hogy a laptop saját magától a megfelelő felbontásba teszi a monitort.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#16164) joecontra válasza BangoSkank (#16162) üzenetére


joecontra
addikt

Szia!

Milyen kártya van benne? Amennyire tudom, az nVidia driverben lehet egyéni felbontásokat meghatározni.
De ugyanúgy jó erre a WinModelines vagy a PowerStrip.

Üdv,
J

(#16165) BangoSkank válasza InfiniteReality (#16163) üzenetére


BangoSkank
tag

Rákötés után. Próbálgattam, hogy csak egyik, csak másik kijelzőre tegye a képet, kb mindent felajánl van 1280*720/800/1024,de a 960-at következetesen kerüli :D. Alapból pedig az 1024x768-ra állítja, gyárilag ez az alap, de vígan vinné a nagyobb felbontást is (szinte csak így használtam)

@joecontra
Samsung Syncmaster egy amd 6520G-re kötve, de megpróbálom a két programot, hátha..

Köszi a segítséget mindkettőtöknek. :R :R

(#16166) InfiniteReality válasza BangoSkank (#16165) üzenetére


InfiniteReality
őstag

És azt próbáltad, amit írtam? Lecsukott kijelzőnél elvileg megteszi azt, hogy a helyes felbontásba teszi. De elöbb kapcsold ki amit írtam:)

Egyébként milyen laptop?

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#16167) BangoSkank válasza InfiniteReality (#16166) üzenetére


BangoSkank
tag

Még nem, este kipróbálom, de van egy olyan érzésem, hogy 1024*768-ra teszi (gyárilag arra van belőve a monitor) Amúgy egy HP pavilion dv7-esre kötném (6110-sg)

(#16168) InfiniteReality válasza BangoSkank (#16167) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Ha úgy is csinálja, akkor a lecsukott kijelző mellett próbáld majd meg a felbontást piszkálni. Mivel olyankor csak a monitor aktív megjelenítő, helyesen kellene felismerje a felbontásokat.

XP vagy Win7?

Látom egyébként, hogy Radeon kártya van benne, 11.11 driver is elég friss. Ha Win7 az oprendszer akkor SP1? Ha XP akkor SP3? Minden frissitve?

Az 1280x960 szvsz nem "speciális" felbontás, hanem teljesen standard. Egy 1280-as maximális vízszintes felbontású megjelenítőnél 4:3-as képaránnyal számolva pont kiadja a 960-at (ebből gondolom, hogy CRT monitorról van szó).
Ha véletlenül TFT lenne, akkor 1280x1024-be kellene tenni (5:4 képarány).

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#16169) betonfelhő


betonfelhő
tag

a 11.12 felpakolása után (11.11 uninstall, restart, 11.12 install, restart) pár nap alatt 2 fagyás és 2 BSOD-t kaptam, teljesen random. (OS: Win7 64-bit, kártya: sapphirre hd5750).
Ilyet még nem tapasztaltam ezzel a kártyával, mennyire jellemző? Egyedi?
11.11 vissza került, egyelőre nincs gond.

(#16170) pgergo.hu


pgergo.hu
tag

A problémám:
5870 es karim van és a catalyst 11.12 van fent!
Ugy vettem észre h pár játéknál az fps nagyon leesett, de a régebbi catalytsal jól ment, lehetséges, h a szoftver tette ezt?
Köszi!

Vizsgamunkám: http://www.youtube.com/watch?v=qBHEXeLjSbw&list=UUV7hDO56v67Qs_pVZOUq89Q&index=2&feature=plcp

(#16171) pgergo.hu válasza pgergo.hu (#16170) üzenetére


pgergo.hu
tag

Nah már meg is oldottam, visszatettem az előző drivert és jobb lett

Vizsgamunkám: http://www.youtube.com/watch?v=qBHEXeLjSbw&list=UUV7hDO56v67Qs_pVZOUq89Q&index=2&feature=plcp

(#16172) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Üdv!

Létezhet olyan, hogy Performance alatt beállítom, hogy 70%-on forogjon a venti és mégis konstans 44-en marad? Lefele tudtam venni egy darabig 100-on is volt.

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#16173) InfiniteReality válasza pgergo.hu (#16171) üzenetére


InfiniteReality
őstag

A 11.12-ben nincs benne a 11.11c performance része. A 12.1 preview-ban viszont igen, esetleg próbáld meg még azt...

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#16174) danikabaf


danikabaf
tag

Sziasztok nekem olyan problémám van hogy Battlefield 3 -ban kidob exe leállása hibával (6970-es kari) meg az is a problémám hogy ultran alg döcög 20-30 közötti fps visszaraktam az 570-em megnézni azzal is ott nem voltak ilyen hibák és ultran vigan ment 50-60 fps-el. Valakinek van vmi ötlete?

(#16175) scope2007 válasza danikabaf (#16174) üzenetére


scope2007
addikt

valami más gond van akkor.. mert nálam 6950el vígan szalad 1920x1080ban majdnem minden kimaxolva... fps is van :C

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#16176) danikabaf


danikabaf
tag

vmi tipp esetleg ?:D procim az 6 magos phenom 4.2ghz-n

(#16177) radi8tor válasza danikabaf (#16174) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Miután VGA-t cseréltél lepucoltad rendesen a drivereket? (Driver sweeper-el például)

⭐ Stella

(#16178) danikabaf


danikabaf
tag

igen igen ma azzal szedtem le holnap mlg újra rakom a winfost ha akkor sem jó akkor én nem tudom mivan :D

(#16179) moonguru válasza danikabaf (#16176) üzenetére


moonguru
őstag

Talán próbáld ki tuning nélkül!

Monitor Guru!

(#16180) danikabaf


danikabaf
tag

az egész rendszerre gondolsz vagy csak a karira?

(#16181) moonguru válasza danikabaf (#16180) üzenetére


moonguru
őstag

Tetszés szerint! :)

Monitor Guru!

(#16182) InfiniteReality válasza danikabaf (#16174) üzenetére


InfiniteReality
őstag

12.1 preview driver, próbáld meg hátha...

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#16183) harcikoca


harcikoca
senior tag

vettem egy hd 5770-et de olyan problémám van, hogy a ccc-ben 32% ra van állítva a venti, és ha elindítok 1 játékot marad annyin, és 1 idő után az nem elég. Hol tudom beállítani hogy 3d-s alkalmazásnál fentebb mennyen a fordulat?

AMD+Ati powee'R

(#16184) TIT válasza harcikoca (#16183) üzenetére


TIT
veterán

Overdrivenel kipipálod az overdrive-ot ha jól emlékszem és a csúszkával lehet állítani.

[ Szerkesztve ]

(#16185) harcikoca válasza TIT (#16184) üzenetére


harcikoca
senior tag

Hát épp ez a bajom, hogy én azt akarom hogy csak 3d-s alkalmazásnál menynen fel e venti, alapon nekem ne pörögjön 50%-al

AMD+Ati powee'R

(#16186) lsc válasza harcikoca (#16185) üzenetére


lsc
nagyúr

Állítsd alapra a ccc-t, lehet beragadt valami.

Az élet kegyetlen .

(#16187) harcikoca válasza lsc (#16186) üzenetére


harcikoca
senior tag

reseteltem és maradt 32%-on, mind1 hány fokos a kártya, és 50fok felett már látszik hogy kéne neki a nagyobb fordulat.. valamiér csak manuálisan tudom állítgatni

AMD+Ati powee'R

(#16188) _DiEGO_ válasza harcikoca (#16187) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Nálam ez is megyen szépen , dolgozik a szabályzás... max 62°C game alatt és 44-45%- ig felpörög :C

[link] müxik ez szépen :R

(#16189) harcikoca válasza _DiEGO_ (#16188) üzenetére


harcikoca
senior tag

Hát nemértem hogy mivan vele :|

AMD+Ati powee'R

(#16190) forise válasza harcikoca (#16189) üzenetére


forise
tag

Az nem lehet, hogy a nvidia chipsetes lap kavar be :U

(#16191) belinho válasza harcikoca (#16189) üzenetére


belinho
senior tag

Pontosan milyen kártyád van?
Használtan vetted vagy új?
Régi kártya cseréje előtt eltávolítottad a drivert?
Ha ezekre válaszolsz, akkor tudok segíteni, de ezeket írd meg mert akkor könnyebben orvosolható a problémád.

(#16192) harcikoca válasza belinho (#16191) üzenetére


harcikoca
senior tag

Shappire hd 5770, használtan vettem, beleraktam az új kártyát és azzal kezdtem hogy leszedtem a régi drivert, tehát a régi driverrel ment egy kicsit a kártya. Amúgy leszedtem az MSI afterburnert és manuálisan beállítottam hogy hány foknál hány%-ra kapcsolja a ventit, de ha van még ötleted azt meghallgatom.

AMD+Ati powee'R

(#16193) belinho válasza harcikoca (#16192) üzenetére


belinho
senior tag

Üdv!

Több dolog is okozhatta a problémát, de lássuk sorjában.

Úgy kellett volna csinálni, hogy még a régi kártyával eltávolítani a drivert, aztán betenni az új kártyát és fel a drivert, lehet beragadt valami bug,és ez okozza a problémát.
Lehet próbálkozni driver sweeper meg cleaner progikkal, bár ezek van akinál beváltak, van akinél nem.

Az msi afterburner-rel ha manuálisan állítottad a venti szabályozást úgy működik?

(#16194) danikabaf


danikabaf
tag

Nekem ezt a problémát az oldotta meg , hogy : Msi afterburnerben fan speednél kattints az autóra majd apply , aztán megint kattints az autora és apply !

(#16195) harcikoca válasza belinho (#16193) üzenetére


harcikoca
senior tag

igen, azzal mukodik

AMD+Ati powee'R

(#16196) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Videó nézésnél a képet átlátszó, vízszintes csík töri meg. PowerDVD és a Splash Playernél is. Monitoron is látszik picit csak nem annyira feltűnő, mint a HDMI-val csatlakoztatott TV-n. Gondolom valami Catalyst beállítás segítene. Nincs valami ötletetek, hogy mitől lehet?

(#16197) belinho válasza harcikoca (#16195) üzenetére


belinho
senior tag

Akkor lehet, hogy akitől a kártyát vetted módosította a kártya biosában a venti szabályozást, hogy ne kapcsoljon feljebb a venti csak nagy terhelésnél, így csendben van a kártya, csak magasabb a hőmérséklet az átlagosnál.

De lehet továbbra is bug az előző kártya drivere miatt, de ez majd a következő újratelepítésnél ki fog derülni, csak e miatt én nem kínlódnék az újratelepítéssel.
Ha működik az afterburner-rel akkor meg használd, én is azt használom.

(#16198) Pierre75


Pierre75
senior tag

6850, 11.11 drivert feltéve szembesültem azzal, hogy youtube stb. oldal, dxva támogatott videó lejátszása esetén az alap órajelt és vele együtt a ventilátor fordulatszámát is megemeli. Nem kapcsolható ki vhol ez a számomra zavaró fejlesztés?

(#16199) lsc válasza Pierre75 (#16198) üzenetére


lsc
nagyúr

A böngésző beállításaiban kapcsold ki a hardveres gyorsítást.

Az élet kegyetlen .

(#16200) Pierre75 válasza lsc (#16199) üzenetére


Pierre75
senior tag

Köszi!
Tudnál segíteni abban, hogy az Opera 11.60 beállításaiban hol találom, mert végignéztem, de nem láttam erre vonatkozó opciót. Vagy az IE9-ben.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.