Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#16551) asuspc96


asuspc96
senior tag

Sziasztok innen irányítottak át ide...

Szóval frissítettem a 12.1-re és ezt kaptam hálája jeléül :DDD

majd zack kolléga mondta, hogy töröljek:
"Először is a driver telepítőt indítsd el majd uninstall. Újraindít. Utána a cleaner elindít, és minden bejegyzést amit talál, törölhetsz. Ha van fent Catalyst Application Profile (CAP) akkor legelőször ezt távolítsd el, majd indítsd újra a gépet, és csak ezután töröld a drivert."

Jelenleg a CAp-okat már leszedtem és most az uninstall-nál tartok amiknél pipa van azokat szedjem le ?

Egyszer már ráfáztam ezzel...újra kellett rakni a wint :W

az oka:
frissítettem, gondoltam semmi gondom nem lehet erre bf3 multiban kijönnek csíkok vagy befagy...semmi órajel emelés :N

hogyan tovább ?

előre is köszi, asuspc96

(#16552) Frenk


Frenk
aktív tag

Sziasztok!

12.2 preview driver feltéve/tesztelve: hibátlan, stabil működés HD5850-nél.

(#16553) scope2007 válasza Weaver (#16550) üzenetére


scope2007
addikt

én is erre várok, hogy onnét letölthessem.. de tényleg üres az a fül.... omg

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#16554) norbi0604 válasza scope2007 (#16553) üzenetére


norbi0604
aktív tag

Mivel már bele van integrálva a CCC-be (ez a régi neve ugyebár, vaóljában a hivatalos elnevezés "AMD VISION Engine Control Center" lett) az összes szükséges driver és nyelvi csomag (mind a 2 tartalom közül opcionálisan lehet választani a telepítőben), ezért feleslegessé vált a külön letölthető tartalom. Legalábbis gondolom én, hogy ezért nincs már ilyen, aztán nem biztos, hogy így is van.

:D

[ Szerkesztve ]

(#16555) scope2007 válasza norbi0604 (#16554) üzenetére


scope2007
addikt

ja ezt nem tudtam.. nem is olvastam róla.. akkor azért van ez így..
köszi az infót

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#16556) Weaver válasza scope2007 (#16555) üzenetére


Weaver
senior tag

hát igen, erre én is gondoltam, de 150 megára hízott már ez a sz@r :)

[ Szerkesztve ]

(#16557) Spam123


Spam123
tag

Üdv.!

6850-hez Win7 x64-hez melyik a legstabilabb driver jelenleg? Sok helyről hallani, hogy 12.1 eléggé sokat hibázik.

Melyiket érdemes felrakni?

(#16558) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Erről a driverről mit tudtok? Stabil? Elvileg ez a leggyorsabb, kérdés mennyit buheráltak benne..

(#16559) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

A mai napon kipróbáltam élesben a 12.1 WQHL driver-t 64 bites Win 7-en. Az eredmény pedig nagy csalódás negatívan, ugyanis az új driver szinte játszhatatlan lett a Driver San Francisco! A 11.11 WHQL tökéletesen vitte, viszont a 12.1-el rengeteg textúrahiba van, ráadásul a játék sebessége is sokat esett.
Nagyon remélem, hogy ezt a hatalmas malőrt javítani fogják és a következő havi driver-ben már normálisan fog futni újra a game!

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#16560) joe-ker


joe-ker
senior tag

Sziasztok!
Van egy kis problémám Counter Strike Source alatt: 10.11-es Catalyst-el 180fps em volt, frissítés után az új 12.1-es verzióval 80fps-em lett :W Tud valaki ebben segíteni,valami beállítás hibádzik vagy mi lehet a gond?
Konfig:Gigabyte GA-M56S-S3/AMD Athlon X2 7850 CPU /ATI Shapire Radeon HD3850 512 VGA/,4x1gb/800 Kingston DDR II ram,Win7
Habár nem nagyon zavarna mert visszarakom a régit,de azért ami frissebb csak jobb! Vagy nem?
Köszi a segítséget.

(#16561) _DiEGO_ válasza asuspc96 (#16551) üzenetére


_DiEGO_
őstag

:Y Az összeset pipáld ki ! persze hogy gondod lehet ha csak részlegesen uninstallállod vagy épp törölgetsz ...

NEM frissíteni - hanem uninstall és TELJES új verzió felrakása legyen... mindenestül .

[ Szerkesztve ]

(#16562) mcs válasza joe-ker (#16560) üzenetére


mcs
veterán

Mostanság tapasztaltam én is, hogy HD 4670hez a legújabb driverek nem éppen a legjobbak, nálam legalábbis a 12.1 az UT3on lassított annyit, mint a huzat. Perpillanat 10.9 van fent, és ezzel rendben van minden.

(#16563) misx válasza _DiEGO_ (#16561) üzenetére


misx
senior tag

Saját uninstall-al leszedni, +csökkentett módban driver sweeper-rel adni neki. A biztos módszer. :) Bátrabbak még ráuszíthatnak egy CCleaner-t is.

[ Szerkesztve ]

(#16564) asuspc96 válasza misx (#16563) üzenetére


asuspc96
senior tag

a "profik" meg újra rakják a win7-et :DDD

(#16565) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Hajjaj, ahogy itt olvasom, ez a 12.1-es Catalyst kicsit félresikerült, ugyanis elég sok játéknál okozott hatalmas sebességvesztést! :(
Szerintem én is visszarakom a 11.11-et. Azért nagyon kíváncsi volnék, hogy vajon mi történt ennél a driver-nél, mit változtattak meg benne, hogy sok játéknál a töredékére esett a sebesség.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#16566) asuspc96 válasza huskydog17 (#16565) üzenetére


asuspc96
senior tag

Szvsz jobban teszed, ha hozzá se érsz....
Én nagyon megszipkáztam vele...és friss win7-en is ki lett próbálva de nem segít...
11.11+11CAP3 és egy életen át jó kezekben leszel :D

asuspc96

(#16567) huskydog17 válasza asuspc96 (#16566) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Éppen ez az, hogy most még a 12.1 van fent. Itt írtam róla.
Utólag látom, hogy nem csak annál az egy játéknál történtek nagy visszalépések, hanem sok más játéknál is. Ilyet eddig még nem láttam, valamit nagyon elszúrtak.
Amúgy mi az a CAP3? A 11.11 WHQL-t tuti vissza fogom rakni, de nem tudom mi az a CAP3.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#16568) ThodEE válasza huskydog17 (#16567) üzenetére


ThodEE
őstag

CF rendszernál gyorsít adott programoknál a CAP ;)

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#16569) huskydog17 válasza ThodEE (#16568) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Értem, akkor nem sok hasznát veszem a CAP3-nak egy Radeon HD 5470M esetében. :D

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#16570) ThodEE válasza huskydog17 (#16569) üzenetére


ThodEE
őstag

nemtartom valószínünek :B

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#16571) Raidon


Raidon
őstag

Én simán rátelepítem... leszedi az előzőt felteszi az újat.
Semmi bajom sincs vele ezzel a módszerrel. Nem vok híve az ilyen Driver Sweeper-nek.
Volt olyan amikor azt is leszedte amit nem kellett volna...

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#16572) huskydog17 válasza huskydog17 (#16567) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Na, visszaraktam a 11.11 WHQL csomagot és voálá, a Driver SF olyan gyönyörűen megy 60 FPS-el, hogy öröm nézni na és persze kocsikázni. :DD A textúrahibák szintén eltűntek. A 12.1 esetében aktív V-Sync mellett a játék teljesen játszhatatlan volt, na meg ugye a tetemes mennyiségű textúrahiba is tovább rontotta a nagyon rosszat. :)
Csak gondoltam beírom talán valakinek még jól jön ez az infót. Tehát akinek gondjai vannak Driver SF esetében, annak mindenképp a 11.11-et ajánlom!

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#16573) Flashget válasza _DiEGO_ (#16528) üzenetére


Flashget
félisten

Mindazonáltal nekem WD vinyó van benne mások seaget vinyót kaptak és a HD sentinel alapján egyre csökken a kondiciója a seagete-nek. Tehát nem igazán jó megoldás ez sem a dvd lemez helyett.
Erről bővebben itt olvashatsz.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#16574) scope2007 válasza huskydog17 (#16572) üzenetére


scope2007
addikt

tényleg vicc ez a driver... lassan ráírják minden játék dobozára hogy melyik vga driver ajánlott hozzá :D

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#16575) tokand


tokand
tag

Nekem tökéletesen működik a 12.1-es driver.
Gyorsultak vele a játékok, textúrahiba sincs. A Driver SF is tökéletesen fut.
Egy sima 5850-es kártyám van, win7 64 bittel.
Szerintem jó lett ez a 12.1 nagyon.

(#16576) AtHoS válasza ThodEE (#16568) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Már jó ideje nem only CF a CAP funkciója, szóval nyugodtan lehet pakolgatni single kártya mellé is.

Mod:
Na itt is van-e az erről szóló hír: [link]

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#16577) norbi0604


norbi0604
aktív tag

És ennek az "AMD Catalyst™ Application Profiles"-nak van valami beállítási felülete? (Akár CCC-n belül, vagy egyénileg?) Vagy csak feltelepítem a legújabb kiadást és annyi? Nem kell nyúlni semmihez? Single kártyám van, tehát nincs CF.

(#16578) AtHoS válasza norbi0604 (#16577) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én nem tudok mahináló felületről. Minek is kellene, elvileg fixeket tartalmaz szoftverekhez, melyeket gondolom automatikusan észlel a CCC és használja a korrigálást, ha van elérhető

read-only mode on the forum

(#16579) norbi0604 válasza AtHoS (#16578) üzenetére


norbi0604
aktív tag

aha, akkor így már oké. kösz.

(#16580) huskydog17 válasza tokand (#16575) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

LOL, egy 5850-el persze, hogy jól megy, még a 12.1-el is, pláne, hogy a Driver SF egy bitang gyors motort kapott. Az érdekelne, hogy 11.11 alatt és 12.1 alatt hány FPS-t produkál. Többen panaszkodnak itt a fórumon, hogy több játék alatt a töredékére esett a sebesség, ezt én csak megerősíteni tudom.
Lehet ,hogy nálad most szépen megy mondjuk 60-nal, de lehet ,hogy eddig 160-al ment (csak mondtam egy számot).

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#16581) Abu85 válasza huskydog17 (#16580) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azt amit mondott az AMD megcsináltátok? Tehát a telepítés után reseteltétek a korábbi beállításokat? Erről írtam a hírben, hogy az új adatbázis ebben gondot okozhat. Pont olyasmiket, amiket tapasztaltok. Konkrétan a driver resetelés nélkül a régi adatbázis adatait keresi, de azt nyilván nem fogja megtalálni. Olyan lesz, mintha nem lenne a driver mellé CCC telepítve, sőt rosszabb, mert az adatbázist sem találja. Szintén nagy bajt jelent most bármilyen 3rd party program, mint például az ATI Tray Tools, mert olyan dolgokra kényszeríti a drivert, aminek a rutinját nem találja majd meg. Most annyira megváltozott a működés, hogy a 3rd party programokat is újra kell kalibrálni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16582) huskydog17 válasza Abu85 (#16581) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Nos, én mindent manuálisan állítottam be úgy a Catalystban, ahogy az korábban is volt, vagyis minden beállítás egyezett a régivel. Amúgy nem igazán értem az összefüggést, ugyanis az a beállítás, amit itt említesz, az CrossFireX-hez van, vagyis az én esetemben nem értem, hogy miért javítana a dolgon ha resetelem a gyári beállításokat. A másik dolog, hogy minek resetelni, ha alapból úgy települ fel az egész csomag, hogy minden default-on van?
Én csak simán az Express install-al felraktam az egész csomagot és kipróbáltam, a 11.11-nél is az alap, gyári beállításokat használom, sose kellett mókolni.

Update: egy teljesen frissen telepített Win7-en miért keresne bármit is? Nem igazán értem. Milyen régi adatbázist keres és miért? Eddig csak annyi volt, hogy feltelepítetted a csomagot és kész. Ez most a 12.1-nél megint egy olyan dolog, mint anno a 11.4-nél (Mjolnir) volt, hogy teljesen az alapoktól írták újra az egészet?

tokand: Értem, kösz az infót. Ez esetben majd akkor teszek még egy próbát úgy, hogy megcsinálom azt a reset dolgot, amit Abu írt.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#16583) tokand válasza huskydog17 (#16580) üzenetére


tokand
tag

Szoktam nézni az fps számokat, és a 12.1-el minden játékban kb 10 fps-el több van.
Driver SF-ben is.
Az új nfs-ben is, az új assassin's creed-ben is, illetve az új cod-ban is, ja meg battlefield 3-ban is.
Ezekkel játszom amik újabb játékok.
De régebbi játékoknál is hozott pár fps-t.
Textúrahibát, fagyást meg ilyeneket nem tapasztaltam sehol. pedig húzva is van a kártya.
Bár én úgy tettem fel hogy újrahúztam az egész rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#16584) asuspc96 válasza tokand (#16583) üzenetére


asuspc96
senior tag

Én is egy letörölt leformázott SSD-re raktam a 12.1-et mondom így biztos jó lesz....
Erre majdnem kényszerzubbonyban vittek el, mert láttam, hogy jóformán semmit sem segít ha friss rendszeren van fent...
És voálá mégis "hibás" BF3 multiban olyan textura hibák voltak...
hiányzott néha a talaj... rossz helyen volt egy két minta... ugrált ide oda minden.... van textura nincs textura
Most újrahúztam a 12.1-es driver után a rendszert fel a 11.11b+11.11(12)CAP3 és semmi gondom...
Illetve van de annak végképp nem értem az okát...

CCC-ben minden kimaxolva "minőség fül" felé...viszont BF3-ban 2xMSAA-t beállítom és leáll... A gép megy tovább de a játékból kilép és vissza se lehet bele lépni illetve be se lehet zárni
Csak újraindítással oldható meg, hogy a BF3 ne menjen

Na erre mi fészkes fenét lépjek ?

Ha kell csinálok videót !

Előre is köszi, asuspc96 :R

(#16585) tokand válasza asuspc96 (#16584) üzenetére


tokand
tag

Én sajnos nem tudok segíteni, nekem nem volt még ilyen gondom.

(#16586) Kunsztler válasza _DiEGO_ (#16561) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Hát én már 2-éve csak rá frissítem az újat a régire és semmi gáz nincs vele :)

Nexus 5

(#16587) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Nem tudom hova írni a problémámat, itt hátha tudtok adni valami gyógyító driver beállítást:)
Sonic & SEGA All-Stars Racing játékom eszméletlenül akadozik 11.11-12.1 drivereknél.(Többit nem próbáltam, mert ezek jók BF3 alatt.(Legyen az low vagy high beállítás.Egyszerűen nem értem... Triple buffer-elést is próbáltam, csak rosszabb lett.Gépem az adatlapomon.
Tudtok valami megoldást? :R

(#16588) Löncsi válasza asuspc96 (#16584) üzenetére


Löncsi
őstag

CCC-ben minden kimaxolva "minőség fül" felé.

Mehet defaultra.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#16589) mcs válasza ProEvoFan (#16587) üzenetére


mcs
veterán

Írd át az exét ,,AFR-FriendlyD3D.exe"-re.
Igaz, hogy ezzel a Crossfire működését lehet kierőltetni, de érdekes módon nálam Unreal Tournament 3nál egyrészt ez oldotta meg a korábbi lassulási gondomat. Talán segít nálad is. :U

[ Szerkesztve ]

(#16590) asuspc96 válasza Löncsi (#16588) üzenetére


asuspc96
senior tag

Már nem azért de mit nyerek vele ? :R
Esetleg megoldja az MSAA problémát ?
Vagy miben segít ? :DDD

asuspc96

(#16591) Löncsi válasza asuspc96 (#16590) üzenetére


Löncsi
őstag

A driver erőltetés felülírja a program viselkedését, okozhat gondot.
Főleg a mai modern, csili-vili megvilágítási modellre épülő motoroknál ezek a hagyományos, erőltetett algoritmusok sok esetben nem működnek. (de ez már jó ideje így van, lásd. Gamebryo, Unreal Engine 3).

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#16592) ProEvoFan válasza mcs (#16589) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Sajnos így nem indul el a játék, de azért köszi:)

(#16593) cajn


cajn
tag

Melyik AMD VGA drivert ajánljátok játékokhoz?? Nekem most a 12.1 van fenn én mondjuk meg is vagyok elégedve vele.... De olvasgattam hogy régebbi verziókkal jobb is lehetne...

(#16594) InfiniteReality válasza cajn (#16593) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Ha nincs bajod semmivel, nem ajánlott a driverek cseréje. Csak azt javítjuk ami nem működik...
A driver upgrade persze a legtöbb esetben javasolt, hiszen hibákat javítanak ki vele. De ha Nálad minden rendben a 12.1-el, akkor maradj annál szerintem:)

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#16595) cajn válasza InfiniteReality (#16594) üzenetére


cajn
tag

Hát eddig nem volt baj még GTA IV-nél sem ráadásul a kártya húzva is van a hozzátartozó CAP-ot érdemes felrakni?

(#16596) InfiniteReality válasza cajn (#16595) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Igen, mindig az adott drivert és a hozzátartozó CAP-ot érdemes feltenni.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#16597) Vasinger! válasza Vasinger! (#16558) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

(#16598) Pietrosz válasza Vasinger! (#16597) üzenetére


Pietrosz
addikt

Inkább a 12.2 preview.
Amit linkeltél az nálam bugos volt, display driver stopped responding hibák jöttek elő netezés közben.

(#16599) asuspc96 válasza Löncsi (#16591) üzenetére


asuspc96
senior tag

Megy DEFAULT-on minden (4xMSAA) Battlefield 3 alatt.... :C :R

Ha van valakinek ilyen problémája akkor ez a megoldás :K

asuspc96

(#16600) danikabaf válasza asuspc96 (#16599) üzenetére


danikabaf
tag

fps?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.