Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#17851) Abu85 válasza Mifune (#17849) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

WorkaroundInstall átírásával egy kényszerített telepítést csináltál. Ezzel a CIM nem ellenőrizte, hogy milyen hardvered van, hanem mindent felpakolt, ahogy az meg van adva neki. Ezért nincs VECC-ed, mert a hardver ellenőrzése nélkül a CCC beállításai mennek fel.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17852) Mifune válasza Abu85 (#17851) üzenetére


Mifune
csendes tag

Értem.
És ha most visszaírnám false-ra, majd uninstal mindent, akkor elképzelhető hogy a következő telepítésnél működni fog rendesen?
Vagy ha uninsall után törölném a regeditből az összes catalystos dolgot, úgy mint a APP SDK runtime esetén?

(#17853) Abu85 válasza Mifune (#17852) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Szerintem ezzel ne törődj. A VECC nem ad sok extrát. DX11-es kártyákra aktiválja a Steady Videót, és egyes processzorokra ad pár overdriver beállítást, de lehet, hogy neked nem ilyen procid van. A többi teljesen egyezik.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17854) huby80


huby80
senior tag

Sziasztok!!!!

A 12.4 jo már cf-hez ? mert a 12.3 töl teljesen megörült a trixx meg a asus gpu tweak is!!! :R :R

(#17855) RoboGoD.hu válasza Abu85 (#17850) üzenetére


RoboGoD.hu
csendes tag

Én amióta megjelent az 5850, azóta frissítem szinte rendszeresen a drivert és mindig rá az előzőre. Most először vettem észre, hogy megmaradt az előző verziószám, ami nálam logikusan a 12.3, de minden települ elvileg, mivel a telepítés végén a riportban minden oké. Ettől függetlenül 2x is megcsináltam és az eredmény maradt. Szerintem ez csak egy apró bug a telepítőben.

AMD Ryzen 5 5600X, ASUS B550M-E, 32GB 3200Mhz RAM, AMD RX6800XT 16GB, 250 GB M2 NVMe + 500GB SATA 3 SSD, 2 TB HDD

(#17856) #00983040


#00983040
törölt tag

Sziasztok :)

Van egy MSI RX3850 512MB GDDR vieókarim , eddig winxp , volt de alaplap és proci plusz memória bővítés megengedi, hogy Win7 menjen a gépemen . X86-os Win7 Home lesz felrakva , melyik stabil videódrivert tehetem fel , ami passzol a kártyámhoz ? Választ nagyon megköszönöm.

(#17857) erdeitibor


erdeitibor
tag

Hello!

Tudnátok segíteni nekem?
(AMD Radeon HD 6770)

Az lenne a gond, hogy a Catalyst verzióm 11.2, na most, talált egy 12.4-et.
Letöltöttem innen:
http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/radeonaiw_vista64.aspx#1

feltettem és és ugyanugy 11.2 maradt.
Nem tudom miért nem frissíti, kérlek segítsetek.

Üdv: Tiby

(#17858) Alastair' válasza erdeitibor (#17857) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A 11.2-őt eltávolítod, a telepítővel, majd a 12.4-et telepíted.

Alister from Hell

(#17859) erdeitibor válasza Alastair' (#17858) üzenetére


erdeitibor
tag

furamod igy is 11.2 maradt :S

(#17860) Alastair' válasza erdeitibor (#17859) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Hol nézed? GPU-Z-vel nézted?

Alister from Hell

(#17861) bozont válasza erdeitibor (#17857) üzenetére


bozont
veterán

Ne a Catalyst verziót nézd, a többi a lényeges, de ha telepítésnél nem jelzett hibát akkor nincs probléma.

(#17862) huby80 válasza erdeitibor (#17859) üzenetére


huby80
senior tag

Driver sweepert futtasd le csökkentett modba hátha segit!!! Bár sokak szerint frissül a driver csak valami bug miatt nem irja át az ujabbra a V.számot!

(#17863) Monyos11


Monyos11
csendes tag

üdv!

Egy Powercolor HD4870 PCS+ kártyát használok elég rég óta gond nélkül.
Nagyon jó hűtő van rajta, viszont a ventilátor vezérlése elég idegesítő, amíg el nem éri a GPU a 60 fokot, addig áll a venti , majd ha ezt elérte felpörög 100%-ra...
Filmnézésnél, netezésnél elég zavaró tud lenni ahogy tutul...

Eddig Catalystban (már nem tudom melyik volt) be volt állítva fix 60%-ra a venti és gond nélkül ment a gép.
Új rendszert raktam fel és a legújabb Catalyst lett telepítve, ebben viszont nem engedi a "Kézi ventilátor vezérlés"-t bekapcsolni. :F
Ez fogad a Catalystban : [link]

Ilyenkor mi a teendő?
Vagy esetleg más alternatíva, amivel szabályozni tudnám a ventilátort?

ZTE Blade

(#17864) Alastair' válasza Monyos11 (#17863) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Próbáld meg az MSI Afterburnerrel.

Alister from Hell

(#17865) huby80 válasza Monyos11 (#17863) üzenetére


huby80
senior tag

Vagy az asus gpu Tweak Vagy a Saphire-Tixx-et

(#17866) Weaver


Weaver
senior tag

12.5 megjelenésre van kitűzve dátum ? tenném újra az egész rendszer, de új drivert várom.

(#17867) dik


dik
őstag

Én is kinlódok szépen egyszerűen nem tudom a 11.12 frissíteni egyszerűen nem megy. Lefut a telepítő de mégis azt irja hogy a régi van fent. Mindent végigpróbáltam és nem megy ez egy érdekes dolog. De látom vagyunk ezzel így még egy páran.

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#17868) polonic válasza dik (#17867) üzenetére


polonic
félisten

Hol nézed egyáltalán a verziószámot?

A CCC-ben? Ott nem lényeg, hogy mit ír ki.

A driver verziószámát nézzed, ha az egyezik ezzel

akkor nincs gond, a legfrissebb van fenn.

[ Szerkesztve ]

(#17869) dik válasza polonic (#17868) üzenetére


dik
őstag

Igen ezzel megegyezik, akkor úgytűnik örülök! :DDD
Nem gondoltam ezt kell nézni ez a frankó.
Köszönöm!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#17870) opti06


opti06
aktív tag

hali!

olyan problémám van, hogy ha egy játék felbontást vált akkor nem nyújtja ki alapba max képernyőre, hanem kicsit összehúzza a képet, képernyő átméretezésnél adott felbontáson bevan állítva, hogy teljes képen legyen, de ha játék vált akkor mindig összeugrik.. erre van megoldás?

(#17871) krichd1


krichd1
addikt

Helo!

Kéne vmi driver, az AGP-s MSI RX2600PRO 512MB DDR2-emhez, én a telepítő cd-jén található driverrel használom, de nem működik rendesen XP SP3-al. Próbáltam letölteni a legújabb drivert, de a letöltéseknél a 4 közül bármelyikre kattintok, visszalép a főoldalra, nem töltődik le semmi. Youtube videó lejátszás elindításánál nem is jön be kép, és kékhalállal leáll, vagy újraindul. Akármilyen játékot elindítok pár másodperc után leáll a gép. Érdekes hogy filmlejátszásnál 720p-s videók klite codec pack+bsplayerrel működik bekapcsolt dxva gyorsítással hibátlanul fut. Az alap üzemi hőmérséklete 82Cfok. Mi lehet a probléma, vagy lehet a kártya hibás ?

Rendszerem:
Msi K7N2 Delta
AMD Athlon XP 2600+
2*512MB DDR 400 dualba kötve
Codegen 300W-os táp
Audigy 2 hangkártya
NEC DVD író
1TB Samsung vinyó

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#17872) televana válasza opti06 (#17870) üzenetére


televana
csendes tag

http://prohardver.hu/tema/catalyst_driverek_topikja/hsz_17537-17537.html

http://prohardver.hu/tema/catalyst_driverek_topikja/hsz_17554-17554.html

Ue-t alkalmaztam játéknál...

(#17873) TTomax válasza opti06 (#17870) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ez nálam is pont igy van... HDMI-m használod?

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#17874) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Hali!

Van valami módja, hogy ccc (vagy hogy is hívják mos) kezelőfelülete nélkül kikapcsoljam a videó javító effekteket? Mert nem indúl el a kezelőfelület, akármit csinálok. Állítólag dotnethez van köze, de azt meg nem engedi újratelepíteni, gépet meg nem fogom ezért.

Sajnos a filmeknél villog a gamma vagy a brightness, meg az emberek bőrét is elszínezi. Régen kikapcsoltam mert elindult az a szutyok, de valamelyik frissítés után már nem jött be a kezelőfelület. Ha van valami mókolási lehetőség, osszátok meg velem.

Köszi! :R

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17875) Orlin


Orlin
addikt

Miért van az,h 3-4 perc kell a gépem indulásánél,h a catalyst elindúljon??
Asus K53T és 12.4 van fent.
(Alig indúl pár progi a rendszerel az nem lehet a baj)

thx!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#17876) InfiniteReality válasza Orlin (#17875) üzenetére


InfiniteReality
őstag

A megoldás: SSD :)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#17877) Orlin válasza InfiniteReality (#17876) üzenetére


Orlin
addikt

hát igen csak annyi pénzt sajnálok rá :DDD

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#17878) opti06 válasza TTomax (#17873) üzenetére


opti06
aktív tag

igen hdmi, az az érdekes monitornál nem csinálja, igaz az dvi-hdmi, de csak akkor nem csinálja ott, ha csak a monitor van rajta, ha csak a tv hdmi-vel akkor azon csinálja, viszont ha tv-t is dvi-hdmi-vel rakom rá és csak a tv van rajta akkor megint nem csinálja.. már megőrjít :D

(#17879) _DiEGO_ válasza krichd1 (#17871) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Codegen 300W-os táp...

Nemgondoltál egy cserére ? és persze mondjuk 350W -osra ...

Plusz én a helyedben egy Win7 Home Premium 32bit -et használnék - géped adott hozzá .

(#17880) opti06 válasza televana (#17872) üzenetére


opti06
aktív tag

beállítottam külön az összes felbontáson, hogy maxra kinyújtottam tv-n de utána is össze rántja..

(#17881) _DiEGO_ válasza Plazmacucci (#17874) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Anélkül nincs grafikus kezelőfekület (Microsoft .NET-keretrendszer )... minimum a 3.5 , de már a 4.0 szükséges és más is igényli ... pl game MBOT :D
[link 3.5]
[link 4.0]

(#17882) krichd1 válasza _DiEGO_ (#17879) üzenetére


krichd1
addikt

A tápra én is gyanakszom, már kérdezősködtem a tápos topicban, ha a driver problémát nem tudom megoldani, akkor feltelepítek egy win7-et. Most még találgatom a mi lehet a hiba. Lehet a táp is gyenge és a driver sem jó.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#17883) _DiEGO_ válasza krichd1 (#17871) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Az alap üzemi hőmérséklete 82Cfok. Mi lehet a probléma, vagy lehet a kártya hibás ?

Mi oly meleg ? Alaplap , proci vagy videokari ?
Azzz túl sok .

Valami nincs rendben ott - okozhatja nem megfelelő áramellátás is akár . Miután nem egy tegnapi konfig , egy tisztítás és ujrapasztázás nem ártana ... illetve Coolereket is megfigyelni .
Gondolom ez a kártyád van : [RX2600PRO-T2D512Z/D2]
Egy venti azért besegít neki ugye ? Vagy jól szellőző ház ...
Tápkábel rávan tolva gondolom :F

(#17884) _DiEGO_ válasza krichd1 (#17882) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Itt már árulkodik, hogy nem egy alap Codegen 300W kell neki - hanem egy normálisabb és megfelelő csatikkal ... SATA-s alaplap. [K7N2 Delta-L/ ILSR]

[ Szerkesztve ]

(#17885) krichd1 válasza _DiEGO_ (#17883) üzenetére


krichd1
addikt

Ilyen videókártyám van, tápkábel van rajta. A 82Cfok az ATI Catalyst Control Center szerinti GPU hőmérséklet. Ha 720p-s filmet nézek dxva gyorsítással (k-lite codec pack+bsplayer), akkor felmegy olyan 90-92Cfokra. A jól szellőző ház alatt nem tudom pontosan mit értesz, Nvidia 6600-al sok évig nem volt probléma. Plusz ventilátor nincs a gépben.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#17886) _DiEGO_ válasza krichd1 (#17885) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Na grat , nincs venti a gépben :U - passzív hűtésű VGA - ez nem NVIDIA vagy ATI kérdés - kell a jól szellőző /huzatos ház ... minimum egy hátul, hogy szívja / fújja kifele a termelt meleget . Akkor ne is csodálkozz ... bent melóhelyen van egy így hazavágott 7600GT kari ami szintén passzív volt és gazdája ugyanígy nem használt + ventit , hogy csend legyen - el is halkult kari örökre ... ez épp egy GIGABYTE ... volt.

(#17887) Alastair' válasza krichd1 (#17871) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A megoldás rém egyszerű. Ezen az alaplapon egy nForce2-es chipset van, ami az nVidia kártyákkal jó barátságban van.
Az alaplapi chipset gyártási évét ha megnézed, a Radeon 2600pro még az ati álmaiban sem létezett.
Nem férnek össze a hardverek. Abba a lapba egy agp-s 7600GT való.

Alister from Hell

(#17888) Plazmacucci válasza Alastair' (#17887) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Érdekes meglátás, bár az én M2N-e lapomban pl lazán megy egy 4670, pedig az sem mai nForce :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17889) Plazmacucci válasza _DiEGO_ (#17881) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Felraktam a négyet, frissítettem is, de az istennek sem működik.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17890) Alastair' válasza Plazmacucci (#17888) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nincs ebben semmi érdekes, ez tény.

Alister from Hell

(#17891) krichd1 válasza Alastair' (#17887) üzenetére


krichd1
addikt

Az AGP-s 7600 GT-vel annyi a probléma, hogy amit használtan találtam, azokért pofátlanul sokat kérnek, és legtöbbjük szintén passzív hűtéses. A hűtés problémám azzal is kijönne valószínűleg, a táp sem biztos hogy bírná. Driverrel valószínű nem lenne gondom az igaz. Megpróbálok vmit kezdeni ezzel az HD2600Pro-val, végső esetben szerzek valahonnan egy 7600Gt-t.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#17892) Abu85 válasza Plazmacucci (#17874) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tudni kellene, hogy kiír-e valamit, vagy csak tekeri a homokórát ...

Egyébként a CCC-n kívül más megoldás erre nincs.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17893) Abu85 válasza Alastair' (#17887) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az ATI-val nincs baja. A Rialto chippel nem szokott békét kötni. Mondjuk ez az eredmény szempontjából ugyanaz. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17894) Plazmacucci válasza Abu85 (#17892) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Telepítés után kiírja, hogy valami nem stimmel, és mutatja a logot. Mindjárt mutatom.
Köszi! :R

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17895) Plazmacucci válasza Plazmacucci (#17894) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Azt írja, hogy figyelmeztetések jelentek meg, de a riportot megnyitva minden csomag telepítése sikeres. A Hibaüzenetek sor után nincs több bejegyzés.

Egyébként ha el akarom indítani a Vision centert, csak homokórázik 5 másodpercig, aztán semmi.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17896) radi8tor válasza Plazmacucci (#17895) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Figyelmeztetés <> Hiba. :N

⭐ Stella

(#17897) Abu85 válasza Plazmacucci (#17895) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Akkor indítsd újra a runtime-ot. A start menüben van Catalyst bejegyzés és ott a Restart Runtime.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17898) Plazmacucci válasza Abu85 (#17897) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hát startmenüben nekem csak a sima indítója és egy help van, ilyen Restart runtime indítót még a program files-ben sem találok.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17899) Abu85 válasza Plazmacucci (#17898) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Fura.

... Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\Core-Static\MOM.exe Restart

Parancssorba ezt.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17900) Plazmacucci válasza Abu85 (#17899) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hatástalan. 5 mp homokórázás, aztán semmi. Utána se indul a ccc. Mondjuk másfél éves lazán van a rendszer, de már annyira be van lakva, nincs szívem újratelepíteni. Túlélt már egy vinyó elpusztulást. Azért köszi a türelmed. :R

Vissza kell vinnem pár kazettát.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.