Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#95551) Erdei88 válasza CoolBoy323 (#95546) üzenetére


Erdei88
veterán

:DDD

(#95552) Mr X válasza Magnum_ (#95544) üzenetére


Mr X
veterán

Na ez nálunk a halálos sértés kategória, azt jelenti, elvégzed a dolgod és semmi több. :D

Termelési területen van pár elborult ötlet.

(#95553) bandus válasza Magnum_ (#95544) üzenetére


bandus
veterán

ez nálatok miből áll?

én amúgy még jó teljesítményértékelés rendszert nem láttam, aminek értelme is lett volna :/ mondjuk ez még csak a 3. munkahelyem.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#95554) Magnum_ válasza Mr X (#95552) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nalunk ez a max.
Merheto, munkakorre szabott KPI-ok vannak es az alapjan ertekelnek.
De mondjuk volt benne ilyen KPI is, hogy jogi allasfoglalas kozlese 7 napon belul X pont; 10napon belul X-Y pont.
Namost en egy napon belul valaszolok.

Bandus: en sem lattam meg igazan jot.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#95555) Mr X válasza Magnum_ (#95554) üzenetére


Mr X
veterán

A KPI-okkal nálunk sincs gond, a szorzóval machinálnak. A jó értékelés mifelénk 125%-tól indul.

(#95556) Magnum_ válasza Mr X (#95555) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én azt próbáltam jelezni, hogy nem feltétlenül tartom jónak a KPI-okat, attól függetlenül, hogy a teljesítményem egyébként jó. Ha én tűzném ki, akkor mások lennének. Sokszor egzaktabbak is.

Termelésben még értem is a 100% feletti teljesítmény elvárást, az én területemen termelés nincs.

I humbly and respectfully decline™

(#95557) Mr X válasza Magnum_ (#95556) üzenetére


Mr X
veterán

Nyilván ezért is volt a smiley az eredeti hsz-emben, jelezvén, hogy viccnek szánom. :)

(#95558) Qru


Qru
MODERÁTOR

Jön a telefon, ára 990.- huf kiszállítás 2770.- huf. Jobban jártam volna ha elmegyek érte. :W

#nincsbennetarcsi

(#95559) Spet válasza Qru (#95558) üzenetére


Spet
addikt

Most akkor hány telefonod lenne? ;]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#95560) DeFranco


DeFranco
nagyúr

ha vásárolok valamit kártyával a neten EUR-ban, akkor tudtommal úgy megy, hogy zárolja a bank az összeget x árfolyamon X összegben (ezt kapom meg sms-ben), majd pár nap múlva vonja le ténylegesen y árfolyamon Y összegben.

X és Y eltér.

honnan és mikor tudom meg leghamarabb, hogy Y=?

hitelkártyás a vásárlás, amazonról vásároltam.

(#95561) Spet válasza DeFranco (#95560) üzenetére


Spet
addikt

Ha zárolta, akkor nem abban az összegben lesz kifizetve is? (főleg, hogy azonnali utalás)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#95562) DeFranco válasza Spet (#95561) üzenetére


DeFranco
nagyúr

tudtommal van egy időbeli gap, de ezért jöttem kérdezni, mert nem vagyok benne biztos.

(#95563) hszilard666


hszilard666
veterán

Eladó adaptív videokártya vízhűtés. [link]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#95564) Qru válasza DeFranco (#95562) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hétvégén szabadlábon voltam így gyorsan vettem is egy játékot Origin-ben de még most sem vonták le a számlámról... Úgy látszik a gap nem is olyan kicsi. :D

#nincsbennetarcsi

(#95565) Tim82 válasza Spet (#95561) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem.

És nem tudom, milyen "azonnali utalásról" beszélsz.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#95566) Spet válasza Tim82 (#95565) üzenetére


Spet
addikt

Veszek valamit pl ebay-en PP-n keresztül, Bank zárolt értékként rögzíti a PP levonását, amit elméletileg pár órán belül megkap a másik oldal.

De akár említhetném a Steam-n való vásárlást is, ott is az SMS üzenet zárolásként van jegyezve pedig, szinte rögtön megkapják a pénzüket én meg a játékot.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#95567) tomcsi23 válasza Spet (#95566) üzenetére


tomcsi23
veterán

Forintban való fizetéskor így is van, de ha devizában megy, akkor a könyvelés napján lesz véglegesen átváltva. Sőt, olyan is lehet, hogy pl ejróban vásárolsz, aztán a bank átváltja dollárra, majd azt forintra.

Def, ez általában 1-2 munkanap.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#95568) Spet válasza tomcsi23 (#95567) üzenetére


Spet
addikt

Steam-en devizában fizetek, ebay meg forintot ír ki, ott nem tudom miben von.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#95569) Tim82 válasza Spet (#95566) üzenetére


Tim82
nagyúr

Veszek valamit pl ebay-en PP-n keresztül, Bank zárolt értékként rögzíti a PP levonását, amit elméletileg pár órán belül megkap a másik oldal.

De akár említhetném a Steam-n való vásárlást is, ott is az SMS üzenet zárolásként van jegyezve pedig, szinte rögtön megkapják a pénzüket én meg a játékot.

Téves.

Nem, nem kapják meg "szinte rögtön", csak látják, hogy sikeres a tranzakció. Az elfogadó bankjától be kell érkeznie egy terhelési igénynek a zárolásra, amit a Te bankod feldolgoz és teljesít. Gyakorlatilag nincs olyan, hogy "szinte rögtön" be is terhelnék egy bankkártyás vásárlás összegét, elektronikus rendszerek ide vagy oda.

Steam-en devizában fizetek, ebay meg forintot ír ki, ott nem tudom miben von.

eBay meg egy (általában alulbecsült) megközelítő forintösszeget ír ki, de amúgy ott is devizában fizetsz.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#95570) JanR válasza DeFranco (#95560) üzenetére


JanR
addikt

Erste? Ha igen, jo draga lesz a valtas.
En egyszer probabol vettem le penzt a nemeteknel erste-es automatabol, 30 eurot. Ho vegen levontak kezelesi es valtasi kotlsegnek 2170 forintot a 30 euron felul. Megerte..

(#95571) DeFranco válasza JanR (#95570) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ha vásárolok valamit kártyával a neten :)

nem lesz drága a váltás, a két tranzakció teljesen más. ez kártyás vásárlás, ingyenes maga a tranzakció.

(#95572) JanR válasza DeFranco (#95571) üzenetére


JanR
addikt

Okes, azt olvastam, csak leirtam az egyetlen negativ tapasztalatom a valtassal kapcsolatban. Netes vasarlasra nekem van paypal-m, meg virtualis kartyam. Vonakodom megadni a rendes kartyam szamat neten.

(#95573) DeFranco válasza JanR (#95572) üzenetére


DeFranco
nagyúr

kétséges esetben én is a netes kártyámat használom, de az amazon ebből a szempontból kivétel mert megbízhatónak tartom. így ott a hitelkártyámmal fizetek, mert arra van visszatérítés.

virtuális kártyával is ez a helyzet amúgy, ott is van gap és értékkülönbség a zárolás és a levonás között (szerintem)

amit te írtál, az tényleg szívás, de egy külön eset.

(#95574) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Milyen marka az a Fisker?

K. szép sportauto, like a Tesla :Y

(#95575) coco2 válasza macilaci78 (#95511) üzenetére


coco2
őstag

A mai szolgáltatók az újabb routereken keresztül már a belső hálódat is láthatják. Nálam pld digi van, és be sem tudok jelentkezni a saját hálózatom elsődleges routerére, mert azt a jelszót nem adják meg. Ők viszont távolról bármikor beléphetnek, automatán is lekérdezhetnek a helyi statisztikámból bármit, kikapuzhatnak internet site eléréseket, akármit. Már nincsen az országban tényleges internet szabadság.

A mac address-t ha át is írod OS szinten némelyik laptop hálókártya ignorálja, és a beégetett mac-et használja, ha akármit is csinálsz. Nézd meg a helyi routereden a client listet, hogy tényleg sikerült-e lecserélni. Némelyik kártya engedi a mac cserét, de csak local administered mac-et enged beírni, és azt meg a routerek némelyike nem szereti (szándékos [?] firmware gyengeség).

Ha a lopott cucc alma book, és os x van aktívan rajta, annak egyébként is vannak beépített helyzet jelző funkciói, és ha az almánál bejelentést tesz a tulaj (aki ellenőrizhetően tényleg a tulaj), rendőrségi nyomozás lesz belőle, aztán ráverik az egész balhé költségeit arra, akit fülön csíptek. Az a szerencsétlen rendesen fizetni fog, a rendőrségi eljárásoknak húzós ára van.

Talán létezik a nagy értékű vagyontárgy fogalma is, amit megkülönböztetetten kezelnek, és ha nyomozás indul, kiadhatják a szolgáltatóknak, hogy nosza srácok, mac address ellenőrzés van meghatározva. Én tennék egy próbát a rendőrséggel, és azt mondanám, hogy nagy értékű szoftverek vannak telepítve a számítógépre.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#95576) GabN73 válasza CoolBoy323 (#95574) üzenetére


GabN73
addikt

Finn. :D

Ja, volt is kis "nézeteltérés" a 2 cég között. Amúgy nem nagy extra cucc, inkább ritka, hiába töltős villanyos, nincs akkora távja mint egy Teslának.

Ha jó idő lesz, lehet tudok neked szervezni vidékre egy kis közelebbi ismertetést :))

(#95577) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Hali!

Berakom ide is hátha valaki jár arrafelé és tud nekem segíteni. :R

(#95578) werszomjas válasza DeFranco (#95560) üzenetére


werszomjas
őstag

X= közép árfolyam a vásárlás pillanatában, ezt az összeget kapod sms ben

Y= az eladási árfolyam, szintén a vásárlás pillanatában, viszont ez csak napok múlva látszik a számlán. Minden esetben magasabb lesz az végösszeg,mint amit sms ben kaptál.

Erste oldalon fent vannak az árfolyamok, napokra visszamenőleg is.

üdv

(#95579) macilaci78 válasza Magnum_ (#95554) üzenetére


macilaci78
nagyúr

És mi van a 8-9 napra adott állásfoglalásokkal?
Mi van azokkal, akiknek a munkakörében nincs jogi állásfoglalás?

DeFranco: a bankod a banki munkanap elején a honlapján megjelenteti az aznapi középárfolyamokat.
Tehát szerintem leghamarabb aznap reggel.
Nálunk a cégnél van opciós lehetőség. A zárolás és a teljesítés közt eltelő tán 3 banki munkanapon érvényes legalacsonyabb középárfolyamot veszi, illetve nagy értéknél még pár Ft kedvezményt is ad ebből a bank.

JanR: amikor mentem ki Münchenbe, megkérdeztem én is a kontaktembert a fiókban. A bankkártyás fizetés ugyanúgy, mint itthon a díjcsomag szerint, 0 Ft. Az ATM-ből való készpénz-felvétel egy elég magas alapdíj + valamekkora ezrelék, de maximum 10k alatti összeg. Tehát volt nálam némi cash, de a nagyja kártyáról fizetve.

coco2: USB-s lan, vagy épp wifi stick. Már ha valaki erre oda akar figyelni. Vagy eladja alkatrésznek.
Rendőrségi eljárásokról tudnék mesélni... Mikor a szegedi főügyész a kiskunhalasi gyanúsítottat a győri rendőrséggel állíttatta elő és ennek a költségeit verte rá az gyanúsítottból elítéltté avanzsáló L. Dzseniferre. :))
Persze, mindenképpen rendőrségi feljelentés. Persze, nagy értékű szoftverek vannak rajta, egy Win10, egy Office nem két fillér, egy Photoshopp, Vegas, AutoCAD meg főleg. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#95580) werszomjas válasza macilaci78 (#95579) üzenetére


werszomjas
őstag

Nem középarfolyamon vált a bank netes vásárlásnál.

Erste privi l nel legalábbis.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#95581) Tim82


Tim82
nagyúr

Vonatkozó ÁSZF-et amúgy nem akarjátok megnézni? Vagy az túl egyszerű lenne?

"3.8.5.2. A bankkártyával végzett tranzakciók elszámolása,
3.8.5.2.1. Külföldön végzett (kártya-)Tranzakciók elszámolása esetén Bank által alkalmazott árfolyamtípust a Hirdetmény, az árfolyamjegyzéket a Bank honlapja tartalmazza.
Forintban (HUF) végzett Tranzakciók elszámolása:
Bankkártyával forintban (HUF) végzett Tranzakciók összege a feldolgozást követő banki munkanapon (könyvelési nap) kerül a Számlatulajdonos bankszámláján terhelésre/jóváírásra.
Forinttól (HUF) eltérő devizanemben végzett Tranzakciók elszámolása:
Külföldön vagy belföldön, nem forintban (HUF) történt bankkártya használat esetén a Tranzakció eredeti összegét és devizanemét
- a Visa nemzetközi kártyaszervezet az általa alkalmazott napi árfolyamon HUF-ra váltja az alábbi módon:
1. amennyiben a Tranzakció devizaneme nem EUR, először EUR-ra, majd ezen EUR összeget HUF-ra,
2. amennyiben a Tranzakció devizaneme EUR, úgy a Tranzakció eredeti összegét HUF-ra,
majd ezen HUF összeg kerül terhelésre a Számlatulajdonos bankszámláján a feldolgozást követő banki munkanapon (könyvelési nap).
- a MasterCard nemzetközi kártyaszervezet a Tranzakció eredeti összegét és devizanemét az általa alkalmazott napi árfolyamon átváltja a Bank elszámoló devizanemére (EUR). A Bank a MasterCard nemzetközi kártyaszervezet által elszámolt devizaösszeget a kártyaszervezettől a Bankhoz való beérkezés napján utolsóként jegyzett érvényes számlakonverziós deviza-eladási árfolyamon váltja át a bankszámla devizanemére (HUF) és terheli a Számlatulajdonos bankszámláján a feldolgozást követő banki munkanapon (könyvelési nap)
."

Forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#95582) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Most olvastam, h vki hangkartyat akar, es fps novekedest var :Y wtf?????? :W

(#95583) macilaci78 válasza CoolBoy323 (#95582) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Végülis egy irtó szar hangkártya és egy normális között lehet annyi különbség, hogy a procit kevésbé terheli meg a hangkodek, hardveres gyorsítás. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#95584) CoolBoy323 válasza macilaci78 (#95583) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

No meg a kis faxom :)) :DD

(#95585) rizso válasza CoolBoy323 (#95582) üzenetére


rizso
addikt

Ha nem szaggat a hang, a kep sem fog ;]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#95586) Magnum_ válasza macilaci78 (#95579) üzenetére


Magnum_
nagyúr

olvasd kerlek meg egyszer.

I humbly and respectfully decline™

(#95587) CoolBoy323 válasza rizso (#95585) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Akkor nem procit fogok cserelni, hanem hangkartyat. Az abba dugot eszkoz is javit az FPSen? Illetve ha a szomszed csillarjaban a 60W-os izzot kicserelem LEDre, az hany fps novekedessel jar??

Holnap lemosatom az ótóm, hatha attol is no... :DD

[ Szerkesztve ]

(#95588) rizso válasza CoolBoy323 (#95587) üzenetére


rizso
addikt

Minden fps növekedéssel jár, MINDEN. Ha lassabban veszed a levegőt, már attól is magasabb az fps szám :DDD

Amúgy volt kolléga most rakott össze asztalit 400e-ért, meg haver is valami 600-700e körül, szerintem ők is odafigyeltek a hangkártyára ;]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#95589) CoolBoy323 válasza rizso (#95588) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ha bekapcsolom a gepet, az is FPS novekedessel jar ;]

Na jo, en OFF mára, var a haverom, Jack Dani :)

(#95590) DeFranco válasza CoolBoy323 (#95589) üzenetére


DeFranco
nagyúr

feles per second ;]

(#95591) GabN73 válasza CoolBoy323 (#95589) üzenetére


GabN73
addikt

vigyázni kell veled mostanság, úgy látom:
[link]

#ytalert

(#95592) DeFranco válasza GabN73 (#95591) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szétyeld madagat fojamadosan amijért ijeneket linkalsz :Y

(#95593) föccer


föccer
nagyúr

böff

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#95594) CoolBoy323 válasza föccer (#95593) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Fujjjjj de undiii vagyol

(#95595) oriic válasza föccer (#95593) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Egészségedre! :)

Live-Die-Respawn

(#95596) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Mivel ti mindenhez értetek többek között, kérnék kis segítséget. Adott egy laptop, amin van egy HDMI kimenet és egy USB-C. Valahogy megoldható, hogy 3 montort kössön rá az ember úgy, hogy mindegyik kijelzőn mást lássunk? (vagyis kiterjesztett módban, nem klónozva a noti kijelzőjét)

Live-Die-Respawn

(#95597) föccer válasza oriic (#95596) üzenetére


föccer
nagyúr

[link]

csak cím alapján, nem olvastam a cikket.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#95598) oriic válasza föccer (#95597) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Köszi, ez kicsit más megoldás. :DDD Én sima monitorokra gondoltam. :) De köszi azért. :R

Live-Die-Respawn

(#95599) CoolBoy323 válasza oriic (#95596) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Szvsz 99% h nem

Reggelt, nemaludtamjol :(

(#95600) Magnum_ válasza CoolBoy323 (#95599) üzenetére


Magnum_
nagyúr

szia! Rosszat álmodtál? :(

I humbly and respectfully decline™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.