Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#95501) bandus válasza DeFranco (#95500) üzenetére


bandus
veterán

hogyhogy csak lehet? :) nem erről álmodozol régóta, vagy már van, vagy csak nem tetszik a kék szín?

ha marad egy, akkor arra beneveznék :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#95502) DeFranco válasza bandus (#95501) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a 8-ból egy az enyém az az 1 másodpéldány lenne plusz egy extra van elvileg.

érkezzen meg aztán majd egyeztetünk hogy hova mivan. február vége a várható szállítási dátum.

szerintem veheted úgy hogy van egy neked is (ha nem jön közbe semmi, de mi lenne...)

[ Szerkesztve ]

(#95503) Magnum_ válasza DeFranco (#95502) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Pl vreszel gyorsan meg egy autot ;]

I humbly and respectfully decline™

(#95504) Melack válasza Magnum_ (#95503) üzenetére


Melack
veterán

Elnök úr óvodai menekülő készletébe pl? ;]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#95505) DeFranco válasza Melack (#95504) üzenetére


DeFranco
nagyúr

katicába már régen bele van varrva a reszelő meg a sokkoló :D

nem képzeled, hogy elengedem nélküle :D

(#95506) macilaci78 válasza DeFranco (#95502) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem is, nekem is!
Nekem nincs kocsim, de főnökömnek van. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#95507) DeFranco válasza macilaci78 (#95506) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nincselfogyott

nyiss rá logout bejegyzést, ha összejöttök hatan megvan a szállítás ingyen.

(de ha csak be akarod törni a főnök kocsiját, akkor szerezz egy kiszuperált gyújtógyertyát, törd össze, és tixxxxxxxózd rá az egyik szilánkot heggyel kifele valami keményre. 10-ből 9 autófeltörő ezt ajánlja)

[ Szerkesztve ]

(#95508) macilaci78 válasza DeFranco (#95507) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Annyira ritkán látom főnököm autóját, hogy nem vagyok motivált. :))

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#95509) Melack válasza DeFranco (#95507) üzenetére


Melack
veterán

Szóval így lett egy szerb fókád ;]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#95510) Ayg0


Ayg0
senior tag

Sziasztok!

Tegnap amíg dolgoztam valami pitiáner nyomoronc(ok?) feltörte a lakást és többek közt meglovasított két laptopot. Az egyik sajnálatos módon az ismerősömé volt, ezért nagyon fontos lenne megtalálni. Ha van MAC azonosítóm, tudom valahol figyelni, hogy fellövik netre vagy ez csak szervek jogosultsága? Mert a kerületieknek a térfigyelők átnézése is problémát jelent...

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#95511) macilaci78 válasza Ayg0 (#95510) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha routeren keresztül csatlakozik, akkor azon túl szvsz még a szolgáltató sem látja a MAC-et. Meg meddig tart BIOS-ban átírni?

Lakásbiztosítás volt-e? Van olyan opció, hogy vendég ingóságára is ér valamit.

Figyelni az aprókat, boltosok topikjába tenni egy bejegyzést, ha adott típust kínálnak eladásra, beszámításra, akkor szóljanak...

Sajnos egy laptop annyira általános, mobilis eszköz, hogy csak nagyon specifikusakkal lehet érdemben foglalkozni.

Sajnálom. Mi kötöttünk lakásbiztosítást, ami az ilyesmire is kiterjed. Azóta nyugodtabb vagyok, pedig rács is van az ajtó előtt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#95512) DeFranco válasza macilaci78 (#95511) üzenetére


DeFranco
nagyúr

fényképes leltár van a vagyontárgyakról?

(#95513) Melack válasza DeFranco (#95512) üzenetére


Melack
veterán

Én megkérdeztem a biztosítónkat, nem kértek tételes listát. Ezen meg is lepődtem.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#95514) DeFranco válasza Melack (#95513) üzenetére


DeFranco
nagyúr

jó ha van. érted bemondod a cukimoto dinasztiás kínai vázát ő meg azt mondja hiszi a piszi mit csinálsz?

körbefotózod a lakást, a képeket letitkolod 'szt jól felteszed a felhőbe, hogy ne csak fizikailag legyen meg (tudom adatvédelem, de ha elviszik a gépet, amin vannak a képek, cseszheted)

(#95515) föccer válasza Melack (#95513) üzenetére


föccer
nagyúr

Az én biztosításom úgy szól, hogy ingatlan x ft + ingóság y ft értékre. Ez utóbbi is többmilliós, tehát ha bejönnek és pakolnak, akkor ilyen összegig elvileg írhatom a tételeket.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#95516) DeFranco válasza föccer (#95515) üzenetére


DeFranco
nagyúr

és mi alapján lőtted be, hogy mire van biztosítva a ház (mint ingatlan) és mire kell biztosítanod neked magad (az ingatlan részen)?

komolyan érdekel, ezt még nekem senki nem tudta megmondani. biztosítóst is kérdeztem, az volt a válasz, hogy hátöööö....

(#95517) föccer válasza DeFranco (#95516) üzenetére


föccer
nagyúr

Cím és lakás méret alapján kalkulált egy összeget az ajánlatos oldaluk, amit elfogadtam. Most küldtem a napokban nekik egy byilatkozatot, amiben a piaci igénykhez igazítván kérem a biztosítási érték növelését. Még nem válaszoltak, de elvileg foglalkoznak vele.

mire kell biztosítanod neked magad (az ingatlan részen)? ezt a kérdést nem nagyon értem? Személy biztosítás nincs benne, illetve nem volt feltételhez sem kötve. A kötvény kötésekor nem kellett biztonsági szintet megadni a lakáshoz, hogy van-e rács az ablakon, vagy riasztóv, agy bármi ilyesmi. Uniqa egyébként. Honlapjukon kitöltöd a formanyomtatványt, küldenek egy e-mail, hogy hová, mit kell elutalni és ha beérkezett hozzájuk a pénz, akkor küldenek egy e-mailt, hogy érvényes kötvényed van. Nem voltak felmérni, meg semmi ilyesmi. Mondjuk viszonlag drága a biztosítáom, de nem nagyon zavar.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#95518) DeFranco válasza föccer (#95517) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a háznak van biztosítása (legalább is nagyon remélem). ez biztosít pl. tetőt, homlokzatot, felelősségbiztosítást ha valaki elesik a járdán, etc.

kérdés, hogy meddig biztosít? főfalakat biztosítja? közfalakat biztosítja? falburkolatot biztosítja? gépészetet biztosítja? elroppan egy közös cső a házban leázik a tapéta megrohad a padlóburkolat kinek a biztosítása? ablakokat biztosítja?

a tiéd ezekből mit biztosít? van-e közös halmaz és van-e olyan amit egyik sem fedez?

(#95519) föccer válasza DeFranco (#95518) üzenetére


föccer
nagyúr

Jah. Nem tudom, nem foglalkoztam a társasházi biztosítási kötvénnyel.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#95520) Mercutio_ válasza föccer (#95519) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pedig azzal elég szépen lehet spórolni, ha ugyanott és csak az abban nem szereplő dolgokra kötsz. Valamint az ügyintézés is egyszerűbb mintha egy leázásnál az ingóságot egy másik cégtől másik napon másik ember jön felmérni.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#95521) 7 válasza DeFranco (#95214) üzenetére


7
addikt

sztornó, rájöttem közben

[ Szerkesztve ]

(#95522) Ayg0 válasza macilaci78 (#95511) üzenetére


Ayg0
senior tag

Szóval esélytelen... Remek! :(

A lakás bérlemény, tulaj nem biztosította (mert ő más helyett nem fizet, csak neki fizessenek), bár értelme se lett volna, mert tegnap elszólta magát, hogy kb 30 éves az ajtó, két zárból egy működik az ajtón, és egy a rácson, azaz már az első ponton elhasalt volna a biztosítás. Most persze ki lettek cserélve, és meg lettek erősítve a zárak, de ez már kb olyan, mint félholtnak a csók.

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#95523) DeFranco válasza 7 (#95521) üzenetére


DeFranco
nagyúr

közben kiderült, hogy ez csak az utalásokra vonatkozik, a kártyás vásárlások visszatérítésére nem, mert az nem jóváírás, hanem kártyás tranzakció ami külön sport

(#95524) 7 válasza DeFranco (#95523) üzenetére


7
addikt

Igen, épp ezen rágódtam. :)
Friss Erstésként első körben elgondolkodtató volt.

(#95525) macilaci78 válasza DeFranco (#95512) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálam, vagy az alkusznál?
A számlák megvannak, a nagyobb értékeket képen meg tudom mutatni. (TV, PC, konyhai eszközök, bútor, hangszer, stb. Ezek közül több tétel a kötvényben is külön pont.

Cukimoto: ugye, biztosítási díjban van egy átalány, amit fedez. Pl Váza-20k. Cukimoto váza külön tétel, biztosítási összeg 20.000k, ehhez mérik a díjat, illetve az elvárható védelmet is.
Például rákérdeztem, hogyha ezt a régi, kis méretű csaphornyos parkettát lecserélem egy komoly értékű svédpadlóra, esetleg intarziára, akkor mizu egy esetleges vízkár esetén? Biztosítási összeget kell emelni, hogy a helyreállítás költségét fedezzék.
De a PC értéke is be van írva, ami mondjuk 150 k-ig mindegy, de van ugye efeletti értékben akár csak komponens is...

Mercutio_: nálunk is ugyanott van a társasházi és lakásbizti. :K

Ayg0: szerintem kb esélytelen, de nem reménytelen.
Bérlőként is köthetsz biztosítást akár csak bizonyos ingóságokra. Persze most már ez is halott seggére a meleg puszi...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#95526) DeFranco válasza 7 (#95524) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nekem is kisimult az ekg-m. rendes bank nem létezik, de az erstétől azért meglepett volna. alapvetően eddig értelmes húzásaik voltak.

(#95527) DeFranco válasza macilaci78 (#95525) üzenetére


DeFranco
nagyúr

listáztattad a kötvényben az érték(esebb)tárgyakat?

én úgy tudom, hogy egy esetleges kárrendezés esetén előny, hogy ha van egy leltár, esetleg fotódokumentáció az értékesebb tárgyakról. lehet nélküle is, ha be tudsz mutatni számlát, stb. de jó ha van. körbefotózni meg 5 perc. max. 10, ha mellé raksz egy karórát, ferde szögből készíted és raksz rá filtert. ;]

(#95528) bandus válasza DeFranco (#95526) üzenetére


bandus
veterán

Nem lattam az eredeti posztot, de ne remisztgessetek, semmi kedvem bankot valtani :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#95529) Spet


Spet
addikt

Reggelek.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#95530) oriic válasza Spet (#95529) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hajnalok...

Live-Die-Respawn

(#95531) 7 válasza bandus (#95528) üzenetére


7
addikt

Nézd meg, hogy a sztornózott hozzászólásom mire válaszolt, és érteni fogod. :)

@DeFranco: Nekem is marha életszerűtlennek tűnt, de gondoltam jobb utánajárni. Köszi a megerősítést. :K

(#95532) zsolti72837


zsolti72837
őstag

Reggelt!

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#95533) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Jo reggelt kinalok

I humbly and respectfully decline™

(#95534) MurdR


MurdR
veterán

Reggelt!

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#95535) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Reggel!

(#95536) TROG AIR


TROG AIR
aktív tag

Aloha' :K

430 pozitív , 0 negatív....

(#95537) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Reggelt!

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#95538) Melack


Melack
veterán

Reggelt! Bér- és TB-ügyintézői tanfolyamhoz van valakinek bármilyen anyaga? nem kell konkrétan a tanfolyamhoz, elég lenne ilyen témában is. Thx!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#95539) Magnum_ válasza Melack (#95538) üzenetére


Magnum_
nagyúr

lehet. tb és szociális jog szigorlatom volt az egyetemen.

de amúgy ez a legjobb

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#95540) Melack válasza Magnum_ (#95539) üzenetére


Melack
veterán

A jogtár ok, de vmi jegyzet/tananyag kellene inkább. Rukkolán nincs egy ilyen könyv sem elérhető státuszban.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#95541) Magnum_ válasza Melack (#95540) üzenetére


Magnum_
nagyúr

[link]v Szemeszterek -->8. szemeszter. ott lesz a szoc és TB is.
hatályosságukért felelősséget nem vállalok, de a dogmatikai rész biztosan jó.
A törvénnyel együtt olvasva korrekt lehet.
én 4esre vizsgáztam anno a jogtudományossági egyetemen

I humbly and respectfully decline™

(#95542) Spet válasza oriic (#95530) üzenetére


Spet
addikt

Akkor keltem először, aztán visszaaludtam :P

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#95543) JanR


JanR
addikt

mUFF!

(#95544) Magnum_


Magnum_
nagyúr

már mondták szóban a teljesítmény értékelésem, de most átvettem papír alapon. 100%

I humbly and respectfully decline™

(#95545) JanR válasza Magnum_ (#95544) üzenetére


JanR
addikt

En megkaptam papiron is, 250% ;]
Oke na, mas a rendszer a dajcsoknal.

Szerk.: amugy gratu, szerintem nem egy konnyu szakmad van :R

[ Szerkesztve ]

(#95546) CoolBoy323 válasza Magnum_ (#95544) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Hideg vizes borogatas jot tesz a terdednek ;]

(#95547) Qru válasza CoolBoy323 (#95546) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:DDD

#nincsbennetarcsi

(#95548) Magnum_ válasza CoolBoy323 (#95546) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:DDD

I humbly and respectfully decline™

(#95550) Mizsala válasza CoolBoy323 (#95546) üzenetére


Mizsala
csendes tag

degecccc :DDD made my day...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.