Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20451) oriic válasza macilaci78 (#20450) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hja nem tett jót. :(

Live-Die-Respawn

(#20452) Qru válasza macilaci78 (#20450) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Biza, ha klíma alá állsz eláztat a kondenzvíz...

#nincsbennetarcsi

(#20453) macilaci78 válasza Qru (#20452) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tegnap majdnem egész nap esett a kondenzvíz, valahol nagyon hideg lehetett.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20454) bandus válasza Melack (#20445) üzenetére


bandus
veterán

ipad mini :D

de amúgy kindle-t vennék.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20455) Mercutio_ válasza bandus (#20454) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ipadban van e-ink? :Y :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#20456) Qru válasza Mercutio_ (#20455) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs de jó pénzért ragasztunk rá neked. ;]

#nincsbennetarcsi

(#20457) pepe091 válasza bandus (#20454) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Tablet =/= e-book olvasó. :D

@Qru

Mennyiért árulod a WR841n-t? Csak kíváncsiságból, kérdem én is most passzoltam el az enyémet. :D

(#20445) Melack

Mi ezt vettünk páromnak, elég jó kis szerkezet: [link] Itthon ezt jóval többért árulják.. Az eladó megbízható, mert egy éve vettünk tőle kettő sima Simple touch-ot is, de párom világítósat akart, így vettünk egy ilyet is.

[ Szerkesztve ]

(#20458) Melack válasza pepe091 (#20457) üzenetére


Melack
veterán

A keret eléggé szűkösre lesz véve, 20k max, ha jól számolok. Ez nem is tűnik rossznak amúgy. Néztem ebayen Kobo readereket is, azok már vannak 4kért is - gondolom olyanok is :/

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#20459) Mercutio_ válasza Qru (#20456) üzenetére


Mercutio_
félisten

Gyáááá :D

pepe091: Létezik olyan cucc ami lényegében egy tablet, csak IPS helyett e-ink kijelzővel fekete-fehérben jelenít meg mindent és tudja az e-book olvasók dolgait? Vagy ez amolyan álmondj-királylány szitu ami sose lesz?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#20460) Tim82 válasza Melack (#20445) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nook Simple Touch/Simple Touch Glowlight. Olcsó, jó, és akár root-tal okosítható is, mivel egy eléggé kicsontozott Android 2.1 fut a motorháztető alatt. (Az okosítás nekem arra volt jó, hogy Dropboxszal tolom fel rá a könyveket. :) )

Barátosnénak vettünk tavasszal születésnapjára egy Wayteq Xbook 60-at (vagy mi is - a wifi nélküli változat), neki az is bevált.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#20461) pepe091 válasza Mercutio_ (#20459) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

100%-os tablet e-ink kijelzővel nem nagyon van. A Nookok-on is csak root után telepíthető a Play áruház (sőt, csak a Market), de mivel 2.1-es droid, így elég szűkös az alkalmazások bázisa...
Viszont az említett Wayteq Xbook 60-on Android 4. valamennyi van és ha jól emlékszem alapból van rajta Play áruház, de ez nem biztos.

(#20458) Melack

Akkor a sima Nook Simple touch, ugyanúgy tőle: [link]. Ugyanaz mint a Glowlight, csak ez nem világít.

(#20462) Qru

Lusta voltam rákeresni a HA-n a hirdetéseidre. :P Az jó ár, én is annyiért passzoltam el, 2 nap alatt elment. :K

[ Szerkesztve ]

(#20462) Qru válasza pepe091 (#20457) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ott van a hirdetésben: 4k.

Mod:

De már jegelve van.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#20463) Tim82 válasza pepe091 (#20461) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem, az nem Android-os.

De van valami újabb változat (talán 60FL a típusmegjelölése), az igen. Viszont az egy-két kategóriával feljebbre van belőve.

Ha jól emlékszem, a Nook-oknál kifejezetten instabil a Google Play működése, marad az apk-s apptelepítés.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#20464) bandus válasza pepe091 (#20457) üzenetére


bandus
veterán

ezt nyilván még én is tudom, nem is komolyan írtam. bár én e-book olvasó helyett vettem ezt, mert esetlegesen az ábrákat nem tudja megjeleníteni rendesen a pdf-ekben.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20465) Mercutio_ válasza pepe091 (#20461) üzenetére


Mercutio_
félisten

Fusson rendesen egy böngésző amivel a legtöbb weblap normálisan megjeleníthető, esetleg youtyúk, 720p-ig filmek lejátszása menjen, ennyi az elvárás, ja meg persze wi-fi legyen benne és legalább egy panel bármelyik helyiségében menjen is rendes sebességgel.
Szerk.: Ja és app-ok közül szókereső, bkv menetrend és esetleg a telvira ;]
Ez így mennyire reális elvárás?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#20466) Melack válasza Tim82 (#20460) üzenetére


Melack
veterán

Wayteqet néztem, az iskolai változatot, ahhoz adnak plusz könyveket.

De ez a Nook jobban begyere. Okosítás? Mik vannak már itt is

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#20467) Tim82 válasza Mercutio_ (#20465) üzenetére


Tim82
nagyúr

YT, 720p e-ink kijelzőn? Érdekes elvárás. :D

Melack: mivel a Lumia 520 állandóan elb@ssza a linkelés tag-jét (hellyeah), ezért így írom, hogy Vyndree fórumtárs logout blogját nézd meg.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#20468) Mercutio_ válasza Tim82 (#20467) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jó, az a része annyira nem érdekel, csak apcionális :D

Szerk.: De ha van ilyen mit tud, mit nem , mit várhatunk el egy ilyen cucctól jellegű logout cikk azt is szívesen átnézem. Pl. zenehallgatás, hangoskönyv app-ok (pl. fluent english, anki, stb.) .pdf megjelenítés vagy konvertálás e-book formátumba (gondolom van ilyen spec formátum ezekhez:U )

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#20469) pepe091 válasza Tim82 (#20463) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Tényleg, ezzel kevertem. Lemaradt az FL. Ez az.

(#20465) Mercutio_

Ez így mennyire reális elvárás?

Egyáltalán nem az. e-inken (legalábbis a most forgalomban lévőkön) nem lehet videókat nézni, mert ahhoz túl lassú a képfrissítés. Ezek olvasásra valók, ha ennyire a multimédia a fontos, akkor tablet, ha olvasni szeretnél akkor ebook.

(#20468) Mercutio_

PDF-et is gyönyörűen kezel a legtöbb mindaddig, amíg normál szöveg van benne, és nem szkennelt képek. De ezeket Calibrével könnyű konvertálni más ebook formátumba, amit megeszik az adott gép is.

[ Szerkesztve ]

(#20470) Melack


Melack
veterán

Saint_ milyen a 8.1?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#20471) bandus válasza Melack (#20470) üzenetére


bandus
veterán

pont eggyel jobb, mint a 8 ;] :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20472) Magnum_ válasza Melack (#20470) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Te! én úgy érzem, hogy egy hangyaf.sznyival lassabb, pedig nem szar a 925 alatt a vas. és pl a rezgőmódra váltás nem olyan flott. a lehuzható bar mondjuk jó, de összességében nem érzek akkora flasht, mint mondjuk ios6--->7 között.

I humbly and respectfully decline™

(#20473) GabN73 válasza Dr.Zoo (#20415) üzenetére


GabN73
addikt

Jó hogy szólsz, még nem jutottam ki megnézni őket. Most, hogy lett albérletünk, már csak 1-2 dolgot kell bele venni, még nézelődünk, járjuk a várost. Bár most egyedül maradtam fent, lehet hétvégén felhívom őket, hogy ki lehet e menni nézelődni :))

(#20474) Qru válasza Magnum_ (#20472) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

No para, kövi ebédkénél megtuningoljuk a procit. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#20475) Mercutio_ válasza pepe091 (#20469) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akkor már csak a zene lejátszás (mp3, flac) "hangoskönyv progik" (könyv szövege+háttérban megy felolvasva esetleg az egyes szabakra bökve szótár ugrik fel) kezelési kérdés maradt :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#20476) Tim82 válasza Mercutio_ (#20475) üzenetére


Tim82
nagyúr

A Nook ST-nek, meg tudtommal a Kindle-knek nincs se fülhallgató kimenetük, se hangszórójuk.

Volt régebben egy Koobe Junior-om, azzal lehetett fülessel mp3-at hallgatni, de merítette is az akkut.

Szerk.: Wikipedia szerint egyes Kindle modelleknek van fülhallgató kimenetük és hangszórójuk, de az alapmodellekre nem ez jellemző.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#20477) don_peter


don_peter
senior tag

Srácok segítsetek ki mert megkeveredtem kicsit.
10napos autópálya matricáról van szó, ettől meddig jó a 10napos.
Mondjuk a tisztán látás kedvéért, ha 1-jén megveszem a matricát akkor az aznap 0:00-tól 10-éig 23:59-ig jó vagy csak 10-éig 0:00-ig? Mert nem mindegy.
Ha előbbi, akkor pont 10napunk van, ha utobbi akkor csak 9napunk van.
Vélemény? (A hivatalos leírás nem fogalmaz pontosan e téren vagy csak én nem találtam meg)

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#20478) Mizsala válasza don_peter (#20477) üzenetére


Mizsala
csendes tag

Megveszed elsején 13:15-kor, akkor az tizedike 23:59-ig jó, ergó van kilenc és fél napod.
Vagy kérheted úgy mondjuk elsején, hogy legyen jó másodikától és akkor másodika 00:01-től lesz jó tizenegyedike 23:59-ig.
Legalábbis én így emlékszem a dologra :) De ha megveszed a matricát kúton, akkor azon pontosan rajta lesz dátum/idő hogy meddig érvényes.

(#20479) bandus válasza don_peter (#20477) üzenetére


bandus
veterán

érvényesség vége, zárónap 10-e, azaz 10-e 23:59-ig, szerintem teljesen egyértelmű. annyira még itthon sem rossz a helyzet, hogy 10 napos autópálya matricának hívják a 9 napos autópálya matricát :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20480) pepe091 válasza Mercutio_ (#20475) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Van egy jó kis ebook olvasós cikk amelyikben leírják melyik miért jó, olvasd el.

(#20481) don_peter válasza Mizsala (#20478) üzenetére


don_peter
senior tag

Köszi, srácok.

Megnyugodtam..

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#20482) bitpork válasza don_peter (#20481) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Különben rá van írva, bele van írva a visszaigazolásra.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#20483) Dr.Zoo válasza GabN73 (#20473) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Nincsmit Mókusbogár.. :D

Oszt' hová mész megnézni őket?

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#20484) don_peter válasza bitpork (#20482) üzenetére


don_peter
senior tag

Jobb rákérdezni mint sem meglepetés levelet kapni ;)

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#20485) Mercutio_ válasza pepe091 (#20480) üzenetére


Mercutio_
félisten

Elmentettem bookmark-ba, most meló van péntekig:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#20486) don_peter


don_peter
senior tag

Srácok van itt valaki aki profi, de legalább is jól ismeri a tranzisztoros kapcsolásokat?
Van egy projektem amelyben tranzisztor meghajtást alkalmazok, de az istenért nem értem a bázis áram és egyéb ellenállások kiszámítását.
Ha van valaki aki tud benne segíteni szívesen beszélnék vele szóban skype-on.
Rendbe kellene tenni pár dolgot az agyamba...
Köszi előre is..

[ Szerkesztve ]

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#20487) radi8tor válasza don_peter (#20486) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hogyne lenne: [link] :P

⭐ Stella

(#20488) don_peter válasza radi8tor (#20487) üzenetére


don_peter
senior tag

Köszi beteszem oda is a kérdést, hátha. :R

[ Szerkesztve ]

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#20489) Magnum_ válasza don_peter (#20486) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én profi vagyok, de nem ismerem a tranzisztoros kapcsolásokat.

I humbly and respectfully decline™

(#20490) don_peter válasza Magnum_ (#20489) üzenetére


don_peter
senior tag

Az zsír, de anélkül nehéz lesz rendbe tenni a dolgokat :D

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#20491) DeFranco válasza don_peter (#20490) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az attól függ, hogy bírod a horkolást... :U

;]

(#20492) Mercutio_ válasza Magnum_ (#20489) üzenetére


Mercutio_
félisten

Lecseréled Qru-t? :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#20493) don_peter válasza DeFranco (#20491) üzenetére


don_peter
senior tag

Állítólag egészen jól nyomom :D
Szóval bírom :D

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#20494) Qru válasza Mercutio_ (#20492) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Soha nem is volt esélyem. :( :DDD

#nincsbennetarcsi

(#20495) Tim82 válasza Qru (#20494) üzenetére


Tim82
nagyúr

Most akkor melyikőtök a gaz, szívtelen, liliomtipró csábító?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#20496) GabN73 válasza Dr.Zoo (#20483) üzenetére


GabN73
addikt

Amit küldtél oldalt. Igaz, még nem hívtam fel, de az oldalon már pl nincsenek eladó kölykök. Augusztus 1 után ráérek :))

(#20497) Qru válasza Tim82 (#20495) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Erre majd a jogi képviselőm ad választ. ;)

#nincsbennetarcsi

(#20498) DeFranco válasza Qru (#20497) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ugye a jogi képviselőd nem Saint_, mert akkor elég nagy sz.ban vagy :DDD

(#20499) Qru válasza DeFranco (#20498) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:K :DDD

#nincsbennetarcsi

(#20500) bitpork válasza DeFranco (#20498) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

De legalább lehet nem kp-ban fizetni ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.