Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#131151) macilaci78 válasza homerhamm (#131150) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Na, kikeltek a szúnyogok? Vagy te is zuglói vagy? :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#131152) homerhamm válasza macilaci78 (#131151) üzenetére


homerhamm
addikt

Nem zuglói vagyok, Pest agglomeráció és az összes ilyen zümmögő retek megjelent EGYSZERRE. Dongótól kezdve az apró kis fosadékokig, és mind zümmög!!!

[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#131153) FoxiestFox válasza homerhamm (#131152) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Azok cukik, engem a repülők jobban bosszantanak.

(#131154) csoszogi válasza homerhamm (#131152) üzenetére


csoszogi
tag

Két dolog.
Egy: én is észrevettem, tavasszal vannak rovarok, aztán ahogy beindul a klasszik mezőgazdaság, úgy el is tűnnek .. :( ...
Kettő: munkahelyemen volt pár éve vízrendszer(?) renováció, azóta télen nyáron rengeteg szúnyog van az épületben. Igen, épületen belül!! És nem találják az okát...Ennek hatására megjelentek a kaszáspókok, rengeteg..de ők aranyosak..

(#131155) homerhamm válasza csoszogi (#131154) üzenetére


homerhamm
addikt

Én nem emlékszem, hogy tavaly ilyenkor ennyi zümmögő köcsög lett volna, ráadásul ilyen korán, és belemasznak az aurámba. Borzasztó.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#131156) csoszogi válasza homerhamm (#131155) üzenetére


csoszogi
tag

Tavaly egy hosszú hideg tavasz volt, még májusban is hűvös volt (balkon paprikázok, alig nőttek valamit május közepéig). Most meg egy enyhe tél után, belementünk a nyárba. Ha nem félnék a májusi fagyoktól, menne ki a paprika az erkélyre. Minden virágzik, elvirágzik, kikelt, kibújt, előmászott, aminek március-április-május hónapban kellett volna...mindezt április elejére

(#131157) macilaci78 válasza homerhamm (#131155) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szúnyogháló van az összes ablakon, lépcsőház a teremgarázsba vezet, onnan bukósisak. Nekem nem tűnt fel semmi. Városban nincs akkora sebesség, illetve a Hungárián nincs annyi rovar, hogy feltűnjön a plexin.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#131158) Qru válasza macilaci78 (#131157) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tegnap mar csak ugy kopogtak a szelvedon. :(

#nincsbennetarcsi

(#131159) Ace owner válasza Mercutio_ (#131149) üzenetére


Ace owner
addikt

John wick Balerina vagy mi keszul epp. Szentendren egy hete műhó borítja a főteret. Osztrak rendszámos autók álltak a korzón és lesz valami üldözős jelenet is mert volt kb 5-6 egyforma matt szinu Dodge Ram is. Tipikus főgonosz flotta :D

Nálunk 2hete kergetik a macskák a sungyárokat is nagyon durva ez az előrehozott nyár. Kocsiban klimazni is kell már. :(

Galaxy Fold 4

(#131160) homerhamm válasza Qru (#131158) üzenetére


homerhamm
addikt

Nagyon idegesítőek, az összes a füledbe zümmög, és még hívják a familiát is, szerintem a tegnapi nap az összes letező fosláda belemászott az aurámba.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#131161) Spet válasza homerhamm (#131160) üzenetére


Spet
addikt

World first problem. :U

Huzz kotont magadra a fuledbe meg nyomj fuldugot.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#131162) homerhamm válasza Spet (#131161) üzenetére


homerhamm
addikt

Ja, hogy már panaszkodni se lehet? :(((

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#131163) FoxiestFox válasza homerhamm (#131162) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Azt hitted eddig lehetett? :P

(#131164) Mercutio_ válasza Ace owner (#131159) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jaja, Dodge-okat láttam, amikor ott bringáztunk hétvégén :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#131165) radi8tor válasza Ace owner (#131159) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor emiatt lövöldöztek este is. :C

⭐ Stella

(#131166) macilaci78 válasza Spet (#131161) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azért ez így erős volt. :U Mondjuk, BT headset néhány fokkal szívélyesebb.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#131167) rushty válasza homerhamm (#131160) üzenetére


rushty
senior tag

[link]

Revolut meghívó pü-ben

(#131168) attiati


attiati
veterán

Zebra szélén állok.
Kocsi ragurul a zebrára. Bosszankodok, hogy nem ad elsőbbséget.
Próbál átmenni a kereszteződésen, de sokáig nem tud.

Hallom, hogy kiabálja:
"Gyerekek!! Ez jobbkezes!!! Hát ez nem igaz!! "

:C

[ Szerkesztve ]

(#131169) macilaci78 válasza attiati (#131168) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az autós topikban már kiveséztük. A gyalogosnak a gyalogátkelőhelyen van csak elsőbbsége, az átkelő mellett még nincs. :U
Amúgy én csak azt szoktam megkérdezni: "Miért itt parkolsz?" ;]
Illetve az autót elölről kerülöm ki, mondván, hogy véletlenül se tudja azt mondani, hogy nem lát. Természetesen úgy közelítem meg, hogy tőlem véletlenül se lássa be a kereszteződést. ;]

Tudom, egy utolsó népművészeti agyagedény módjára viselkedek, viszont mielőtt megközelítek egy gyalogátkelőhelyet, szétnézek és ha olyan a forgalmi helyzet, még integetek is az autósnak, hogy jöjjön bátran, lemondok az elsőbbségemről.
Például egy balra kanyarodó jól fel tudja tartani a mögötte lévő sort, közeli lámpás kereszteződésbe be tudnak ragadni, stb. Inkább elengedem, én még úgyis átférek a szabad jelzésemen utána és akár néggyel több autó is át tud érni a lámpán szabályosan.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#131170) csibe1 válasza macilaci78 (#131169) üzenetére


csibe1
addikt

Ez az ami nem mindegy. :) :K
A héten front volt rendesen, mert produkáltak érdekes dolgokat; autósok gyalogosok vegyesen.
A kedvencem az volt amikor a gyalogos átzombult a zebrán, és a túloldalon megállt,
és aztán körülnézett. :D :C
A jófej autós, miután körforgalomból félig kikanyarodva megállt, és átmentek előtte jobbról-balra; még megvárta, hogy teljesen átérjenek a zebrán, pedig nem jött senki más egyik oldalon sem. Nem volt torlódás a körforgalomban. :DDD

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#131171) attiati válasza macilaci78 (#131169) üzenetére


attiati
veterán

Bocs, ez nem volt meg.
Egyébként bőven előzékeny szoktam lenni. Szintén integetek, hogy menjen nyugodtan.
Balra kanyarodó autósoknak is szoktam jelezni a zebrán, hogy menjen és én majd mögötte "levágom" a zebrát.

[ Szerkesztve ]

(#131172) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Tud valaki normális céget/magánszemélyt, aki mikrobusz kölcsönzéssel foglalkozik?
1 hétvégére kellene egy 9 személyes kisbusz.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#131173) jcage válasza HUTCHDB (#131172) üzenetére


jcage
tag

Én hertz Visegrádi utca szoktam bérelni minden évben. Nagyon korrektek, bár eddig sose sikerült fordot kapnom, mert Mercedest adtak helyette.🙂

A kritikus olyan, mint a nőgyógyász: ott keresi a problémát, ahol más az élvezetet...

(#131174) macilaci78 válasza jcage (#131173) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Anno mi is a Hertz-től kaptunk egy Fordot, párezer km volt csak benne.
Ami előny még, hogy a felvételi és leadási helyszín nem kell ugyanaz legyen, sok városban van telephelyük, ahol le lehet rakni a kocsit.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#131175) Petyyyyy válasza macilaci78 (#131174) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nagy meglepetés nem érhet a Hertz-nél. Mondta az egyik dolgozójuk hogy minden autójukat csak egy évig tartanak meg, aztán eladják.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#131176) Ace owner válasza attiati (#131168) üzenetére


Ace owner
addikt

Btw kriminalis ahogy a gyalogosok kozlekednek Budapesten. Multheten kb 2500km mentem nagyreszt Bp-n es elkeserito mennyi szerencsetlen akarja megoletni magat. Kedvencem amikor atsetal a piroson, ledudalom es megall az uton!!! magyarazni hogy mit kepzelek magamrol. Szivesen beutalnam oket par het fekvobeteg ellatasra csak draga az uj szelvedo es meg en lennek meghurcolva mert mas ignorans es azthiszi barmit megtehet mindenfele kovetkezmeny nelkul.

Tudom tudom tomeggyilkos autos róóósz a gyalogos, bringas szent es serthetetlen

Galaxy Fold 4

(#131177) Siriusb válasza Ace owner (#131176) üzenetére


Siriusb
veterán

Tegnap reggel figyeltem meg egy bringást, aki a zebrán tekert át, miközben piros volt a lámpa. Nem tudom, mivel lehetett volna még fokozni, esetleg egy sörrel? :D

(#131178) rushty válasza Ace owner (#131176) üzenetére


rushty
senior tag

Egy ledudálásra ez várható.
Előbb az izmozás, később jön meg az ész.

Revolut meghívó pü-ben

(#131179) attiati válasza Ace owner (#131176) üzenetére


attiati
veterán

Nehéz általánosítani.
Mindenkinek gondja van.
Egyértelmű, hogy ki a hibás ! Aki közlekedik :D

(#131180) fant0mi válasza Siriusb (#131177) üzenetére


fant0mi
addikt

A kerékpárosra nem vonatkozik az alkoholtilalom, amennyiben a jármű biztonságos vezetésére képes állapotban van.
Szóval 1 sör még nem baj. :)

(#131181) Ace owner válasza rushty (#131178) üzenetére


Ace owner
addikt

Utobbi idoben mindenki nagyon eros lett plane par sor vagy laszti utan. Ezert nem is jarok mar bulizni peldaul. Nem akarok regenmindenjobbvot lenni de gusztustalan iranyba halad a tarsadalom. :(

Galaxy Fold 4

(#131183) radi8tor válasza Ace owner (#131176) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, nem véletlenül az volt az első dolog az új autómban hogy a hápogó kacsa kürtöt kicseréljem egy brutál hangos kétszólamúra.
2 gyalogos életét szerintem már megmentettem vele. Mindkettő mobilozott.

⭐ Stella

(#131186) attiati


attiati
veterán

Egyébként minap nagyot ment egy videó FB-n.
Nem biztos, hogy jól érettem, de egy nő fel-le mászkált a zebrán egy forgalmas úton, hatalmas torlódás keletkezett.
Pár 10 méterrel odébb meg kameráztak a rendőrök.
A büntetések kiprovokálása zajlott?

(#131187) radi8tor válasza attiati (#131186) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha nem is kiprovokálás a cél, hanem csak kamerás megfigelés + bünti osztás.
Dugóban sokkal többen állnak meg a zebránál - szóval az még pont hogy a rendőrök ellen játszott.

⭐ Stella

(#131188) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ez a gyalogátkelőhely is hiányzott már az egyik legforgalmasabb útra. Most már nem az Erzsébet hídon fog állni a sor vége, hanem az M1/M7 bevezetőn.

[link]

⭐ Stella

(#131189) TheMarci válasza radi8tor (#131188) üzenetére


TheMarci
addikt

Szerintem aki az M7M1 bevezeto felol jon (vagy barhonnan videkrol) annak el kell fogadnia, hogy a varosban elnek idosek, babakocsisok, stb, akik kozlekedni szeretnenek. Forditott helyzetben is mosolyogtato lenne, ha egy V.keruleti haborogna, mert biatorbagyon uj zebra letesult.

Do You Dream?

(#131190) macilaci78 válasza TheMarci (#131189) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azért ha a budai oldalon az M1-M7 bevezető bedugul a kerületekkel arrébb lévő, Duna másik oldalán lévő gyalogátkelőhely miatt*, akkor igenis hőböröghet bárki, aki emiatt a budai oldalon nem tud normálisan célbaérni. Onnan már nincs nagy áteresztőképsségű elkerülőút: aki nem ment el Budakeszi felé, hogy elkerülje a "belvárosi dugót" a XII, II, III kerület felé, az torokra vette...

* Nyilván nem egyetlen gyalogátkelőhely okozza a problémát, de minden egyes körülmény fokozza. A Blahán létesített átkelő is megnehezíti az életet. Csúcsidőben van, hogy egyetlen autó sem tud a szabad jelzés ideje alatt jobbra kifordulni a körútról a Rákóczi útra. A 99-es buszon ülőket sajnálom leginkább. Ilyenkor a rogobóval felgurulok a Népszínház utcai zebránál a járdáról már gyújtás nélkül, lepattanok róla és gyalog eltolom az említett gyalogátkelőhelyen túlra, ott visszapattanok rá, beröffentem és megyek tovább. Egy lámpányi időbe kerül, nem kell szabálytalankodnom a várakozó, közlekedő, türelmetlenkedő autósok, biciklisek között, esetleg el sem férek.

És elhiheted, hogy nem a csoszogó nyugdíjassal van a gond, aki kivárja a szabad jelzést az elindulással. Dudálni csak az szokott, aki sok autóvál hátrébbről nem látja, hogy a szabad jelzés ellenére még mindig nem mozdult senki, de az okát nem látja. Inkább azon gyalogosokkal van gond, akik már a negyedjére villogó zöldön vágnak neki a 6 sávnak, nem tudják, meddig tart a gyalogátkelőhely és 5-15 méterre tőle mennek keresztbe-kasul.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#131191) cattus válasza radi8tor (#131188) üzenetére


cattus
őstag

Ezek a rohadt gyalogosok, hogy merészelnek a földfelszínen közlekedni? Takarodjanak szépen a föld alá ahová valók. Sőt legjobb lenne ha oda is költöznének akkor nem zavarnak senkit a közlekedésben.

Do the thing!

(#131192) TheMarci válasza macilaci78 (#131190) üzenetére


TheMarci
addikt

Nem a gyalogátkelőhely miatt dugul be, hanem a túl sok autó miatt, akik Bp-re akarnak reggelente bejutni. Értem én, hogy kevés a P+R, meg koszos a BKV, meg mindenkinek borzasztó szükséges az Astoria fele mennie kocsival, meg vidékre kell költözni, mert az jó, de az autóval megyek, vidéken lakom, nem ülök a dugóban hármas nem megy egyszerre.

Do You Dream?

(#131193) FoxiestFox válasza radi8tor (#131188) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Teljesen oké.
Persze jobb lenne a kocsikat a föld alá dugni a gyalogosok helyett (vagy be se engedni a belvárosba), de ez legalább a jó irányba lépés.
Gyalogosként borzasztóan utálom az aluljárókat, mióta szülő vagyok és kipróbáltam babakocsival is, főleg. Ezért is megyek 99% kocsival akárhová, mert ki akarom kerülni az underground élményt, inkább összehajtom, be-kipakolom a babakocsit :(

(#131194) Mercutio_ válasza radi8tor (#131188) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ferenciek terénél is van felszíni zebra, mégse állt meg az élet :N
Talán érdemes lenne kisgyerekes családok, vagy öregek szemével is ránézni dolgokra néha :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#131195) Qru válasza Ace owner (#131181) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Engem meg egy kiateherautos (Postas) zuzott le majdnem a minap mert nem a sajat savjaba kanyarodott. Es meg neki allt feljebb. :( Osszevissza mennek az emberek.

#nincsbennetarcsi

(#131196) macilaci78 válasza TheMarci (#131192) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem kell vidékre költözni ahhoz, hogy dugóban ülj kocsival. Sőt, tömegközlekedéssel is a zárt pályás verziót részesítem előnyben még a buszsávos útvonalakkal szemben is, mert a buszsáv használata is kócos Budapesten. De a zárt pályás tömegközlekedés elérhetősége a lakásvásárlásnál is fontos szempont volt.

Személy szerint a kocsit nemigen használjuk Budapesten. Én az 50-es robogóról átültem egy 300-asra, feleségem megoldja tömegközlekedéssel, vagy jó idő esetén kerékpárral a munkábajárást. Így a munkábajárásra szánt idő a háztartáson belül lecsökkent a felére.

A kevés P+R egy dolog. Amikor a Kelenföldi P+R parkolókat átadták, Anyósom kocsiját a 3-4. héten próbálták meg onnan elvinni. Ilyen tapasztalatok után szerinted továbbra is erőltetni fogja a kocsi-P+R-BKV vonalat, vagy marad a garázsból garázsba autózik a belvároson keresztül verziónál?
Továbbra sincs az autótulajdonosokat a P+R, illetve a BKV irányába terelő kedvezményrendszer. Nincs olyan bérletkonstrukció, ami kedvezményt adna a P+R és a BKV együttes használatáért, mindkettőt teli áron kell megvenni. Nincs a várost átszelő gyorsforgalmi út, mint ahogyan van Bécsben, Münchenben, meg sok más nagyvárosban, amin keresztül a peremvidékről a belvárosba, vagy a peremvidékről peremvidékre igyekvők a többiek zavarása nélkül haladhatnának, de a körgyűrű sem ér körbe és nagyon úgy néz ki, hogy már soha nem is fog.

És igen, sok az autó, kevés a forgalmi sáv úgy a haladáshoz, mint az irányváltáshoz. A Szerémi út elején a keresztező utcákból jövő forgalom rendre megakasztja a Szerémi forgalmát: a kis utcákból tele zölddel indulók nem tudnak megegyezni, 3-4 autó is beszorul a kereszteződésbe és ott vesztegel, mire a főúton lévőknek és a villamosnak szabad jelzés van. Ha a balra kanyarodókat külön engedné és közben a gyalogosokat csak az egyenesen-jobbra kanyarodókkal engedné egyszerre, gördülékenyebb lenne.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#131197) macilaci78 válasza Mercutio_ (#131194) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az Örsön járok tömegközlekedéssel. Inkább a X. kerületi oldalon szállok le a villamosról és megyek át a zebrán a metróhoz, mint az aluljáróban.

FoxiestFox: olcsóbb galogátkelőhelyet kialakítani és üzemeltetni, mint liftet. De ott van például az Allee-nál lévő csomópont is, nemigen okoznak fennakadást a gyalogosok, legfeljebb csak a Móricz felől érkező jobbra kis íven fordulóknak, de abból az irányból meg általában kevesen vannak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#131198) Qru válasza macilaci78 (#131197) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig a lift kialakitasbol tobbet lehetne lopni, nem is ertem... ;]

#nincsbennetarcsi

(#131200) KilgoreTrout válasza macilaci78 (#131196) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Mondjuk a pont Kelenföldi/Őrmezei/Etele téri P+R parkolók napközben 100%-os foglaltsággal üzemelnek (azóta is, mióta fizetni kell érte)... Szóval ez látszólag működik és igazából több is kéne belőle. Kár, hogy a 4-es metró nem lett kihozva a virágpiacig, mert már a parkolók előtt kezdődik a dugó a bevezetőn.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.