Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#130051) homerhamm válasza oriic (#130050) üzenetére


homerhamm
addikt

A vonatozást hagyjuk, elkap a hányinger ha meglátok egy magyar vonatot. :(((

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#130052) FoxiestFox válasza homerhamm (#130051) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Akkor vonatoznod kellene egy kicsit Indiában.

(#130053) oriic válasza homerhamm (#130051) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Múlt évben vonatoztam IC-vel, azzal nem volt semmi gond, ment a légkondi is rendesen, töltési lehetőség is volt, WiFi is. Más kérdés, hogy nem én fizettem, szóval nem tudom, hogy ez így mennyibe került, gondolom a sima gyorsvonatok már leharcoltabb állapotban vannak :D

Live-Die-Respawn

(#130054) radi8tor válasza FoxiestFox (#130052) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Indiában kb minden az. A képek nem adják át a szagokat.

⭐ Stella

(#130055) FoxiestFox válasza radi8tor (#130054) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Jap.
Én is utálom amúgy a vasút egyes részeit, a sebességével együtt, de azért van rosszabb.

Káposztásmegyeren kezdtem Bp-i pályafutásom, a melóhelyem a Nyugatinál, onnan villamos (klímátlan), Rákospalota-Újpestig, aztán vonat Nyugatiig.
Már ez a kis táv is sokkolóan fos volt azokon a vonatokon, főleg nyáron.
Állítom ugyanazok a vagonok, amiken gyerekként 25 éve utazgattunk a nagyszülőkhöz, mikor apám nem tudott elvinni a Ladával. :))

Mondjuk mostanában azon a vonalon egyre több a fancy modern vonat, még emeletesek is járnak arra. Persze ettől a sebesség nem lett jobb, pedig az igazi probléma talán inkább az... ha valami kocsival 20 perc, vonattal 45, talán nem fog a többség felülni a vonatra.

(#130056) Ace owner válasza FoxiestFox (#130055) üzenetére


Ace owner
addikt

Ezekkel a problemakkal kellene foglalkozni hogy atultessek a nepet az autobol. Csak a sarga festek es a zold dildok olcsobbak :F

Galaxy Fold 4

(#130057) 66zio válasza Ace owner (#130056) üzenetére


66zio
aktív tag

Igen, szerintem is Budapest városának kellene a Mávnak új kocsikat venni, vágányt felújítani, felsővezetéket karbantartani, mozdonyvezetőket megfizetni, stb. De várj, akkor miért is van a Máv? Miért is Magyar államvasutak a neve?

(#130058) radi8tor válasza 66zio (#130057) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Neem, az nem annak a rövidítése :D

⭐ Stella

(#130059) pohár válasza radi8tor (#130058) üzenetére


pohár
félisten

nem, az a Miért Állunk Vazze :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#130060) radi8tor válasza pohár (#130059) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Úgy úgy! :D

Esetleg: Még Állásban Vagyunk

⭐ Stella

(#130061) MasterMark válasza oriic (#130044) üzenetére


MasterMark
titán

Én greengo-zni szoktam, illetve most nemrég regisztráltam a share now-ra is, de azt még nem próbáltam.

Szerintem is tök jók ezek.

Switch Tax

(#130062) konci79 válasza konci79 (#130032) üzenetére


konci79
őstag

Csak hogy vége is legyen a sztorinak, atjottem a városon, nem volt vészes a forgalom.
Ahogy elhagytuk a várost, be is állt a forgalom, vagy 20 perc araszolás volt csak szerencsére :)

(#130063) radi8tor válasza konci79 (#130062) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az csak a szokásos M7 :D :C

⭐ Stella

(#130064) GabN73 válasza FoxiestFox (#130055) üzenetére


GabN73
addikt

Amíg volt én jellemzően szerettem. Mivel 1 sín ment, így a menetrend viszont siralmas volt.

Ha nem átlag sulis/8-9 órás dolgozós időben mentem, akkor mindig volt hely, és jellemzően az alacsonypadlós jutott.

Valamikor nagyobb utazószámnál a régieket küldték - az nekem is a halálom, főleg a tömegnyomor miatt.

Mielőtt elkezdték a kínai vasutat, az utolsó hetekben emeletes vagonok jöttek, ami zseni volt....

Azóta meg marad a Volán ami egy hányinger....

Amíg nem váltok munkahelyet és nem Budapest másik végébe kell mennem, addig sajnos ez van, a Greengo és társai nem akarnak terjeszkedni délre :( (pedig nálunk a cafeteriaból x%-ot lehetne ilyenre kérni)

(#130065) Qru válasza oriic (#130044) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az a Limo XL, az pont jo ilyenekre. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#130066) Mercutio_ válasza FoxiestFox (#130055) üzenetére


Mercutio_
félisten

"ha valami kocsival 20 perc, vonattal 45, talán nem fog a többség felülni a vonatra."
A rengeteg agglós miatt az már nem 20 perc :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#130067) radi8tor válasza Mercutio_ (#130066) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja ez igaz.
Viszont az is igaz ha letenné mindenki az autóját akkor nem férnének el a tömegközlekedésen. Vagy elférnének csak hering-feeling lenne.

⭐ Stella

(#130068) pjen válasza radi8tor (#130067) üzenetére


pjen
félisten

Volt benne részem,60 as évek nagyvárad tér kőrut 63 as vili.Lépcsőn ütközőn. Télen.

(#130069) macilaci78 válasza radi8tor (#130067) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha mindenki letenné a kocsit és tömegközlekedne, más lenne a menetrend is.
Viszont keveseknek esik egybe a célállomás az agglomerációs járatok állomásaival. Pl bejön HÉV-vel az Örsre, de Budaörs azért még kicsit odébb van. Akkor már inkább kocsiba ül és átverekszi magát a városon.
Persze elég önsorsrontó dolog gödöllőiként Budaörsön munkát vállalni, de van, akinek ez kell.

pjen: ez a lépcsőn utazás nekem is megvolt a 90' közepén, még szegedi diákként. Újszegedről a 60-as, 71-es busszal a belvárosi átszállásig a Ligetnél iskolába menet már az állóhelyek is el tudtak fogyni a csuklós buszon, pedig 5 percenként követték egymást.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#130070) GabN73 válasza macilaci78 (#130069) üzenetére


GabN73
addikt

Azt kétlem hogy változna a menetrend, mivel nincs fejlesztve semmi, hosszabb szerelvényeket meg nem nagyon tudnak küldeni, mert nem férnek be.

Annyi embert nem bír el, csúcsban most se bírnak már sokkal többet.

(#130071) Qru válasza GabN73 (#130070) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, a 4-6-os is csúcsra van járatva főműsoridőben. Kb nem is nagyon tudnák sűrűbben követni egymást a szerelvények, hosszabb meg nem fér be a megállóba.

#nincsbennetarcsi

(#130072) macilaci78 válasza GabN73 (#130070) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha valami miatt utolérne minket a vég és rá lennénk kényszerítve a privát jármű hanyagolására, két út maradna.
1. Az alternatívák erősödnének: tömegközlekedés, carsharing, mikromobilitás, kerékpár.
A vasúthálózattal most is próbálkoznak, a déli körgyűrű előbb-utóbb megvalósul. Számomra a jelenlegi lakhelyemmel és munkahelyemmel kimondottan jól jönne. Ha már a 4-es metró megállóinak harmadát elsíbolták. :(((
2. A fancy lakhelyek és munkahelyek közötti távolság (fizikailag és időben) rövidülne. Kevesebben akarnának a budai örökpanorámás ingatlanokban lakni, illetve több munkalehetőség koncentrálódna az agglomerációs központokba.

Persze tudom, hogy a kb autómentes Észak-Koreával példálozni elég kifacsart. :D

Qru: nagyon a belvárosban kell lakni, élni, hogy a 4-6-osra már aglomerációs vonalként tekints. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#130073) radi8tor válasza macilaci78 (#130072) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mostanában mindenki az 1 milliós Amsterdammal példálózik (autómentes belváros). De az a példa több sebből vérzik.
Nem lehet Amsterdamot összehasonlítani Budapesttel.

⭐ Stella

(#130074) Qru válasza macilaci78 (#130072) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A mi a körúton kívül van az már vidék. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#130075) Qru válasza radi8tor (#130073) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pontosabban lehet csak nem érdemes.

#nincsbennetarcsi

(#130076) macilaci78 válasza radi8tor (#130073) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Bécs egy jó példa sok szempontból, persze összehasonlítani kár.
De ott is megvan sokminden egyszerre: lakónegyedek sok emelettel, emeletenként sok lakással, irodanegyedek, ipari negyedek, a várost átszelő autópálya, gyorsforgalmi utak, a Duna, családi házas, nyaralós övezetek, sík, vagy épp dimbes-dombos vidék, ahol lehet, villamos, metró, ami az agglomerációba is bele-bele kóstol, parkolóházak, garázsok, kerékpárutak...

Budapesttel is lehetett volna kezdeni valamit, kezdtek is. De kb 100 évvel ezelőttig Budapest egy bő háromszor ekkora ország fővárosa volt. És az addig az újratervezésre lehetőséget adó hatásokat, mint a nagy árvizeket meg is lovagolták. Trianonig a legfontosabb gátépítések azért végbe mentek, olyan nagyon nagy újrarendezést lehetővé tevő hatás meg nem volt, ideértve a II. VH-t és az orosz jelenlétet is.
Illetve nyilván a hazai lakosság sem rendezőzödött újra területileg, a budapesti lakosság nem csökkent nominálisan, arányaiban pedig messze elszaladt bármelyik vidéki várossal szemben.
A 2022-es népszámlálás szerint Budapest lakossága több, mint a maradék 18 megyeszékhely összessége és az agglomeráció még nincs benne.
Budapest egyes kerületeit szokás vidéki nagyvársainkhoz, megyeszékhelyeinkhez hasonlítani és valóban vannak például Szeged, Debrecen alapterületével, lakosságszámával felérő kerületek.

Szerintem ez az aránytalanság is közrejátszik abban, hogy akár a közlekedés, akár a tömegközlekedés olyan, amilyen. Budapesten és vidéken egyaránt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#130077) radi8tor válasza macilaci78 (#130076) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Perfect levezetés. :C

⭐ Stella

(#130078) macilaci78 válasza radi8tor (#130077) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem értek hozzá, ennek is megvan a szakmája.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#130079) radi8tor válasza macilaci78 (#130078) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja csak a szakmabeliek mindig Amszterdammal példálóznak. De az nagyon messze van térben és időben is Magyarországtól.

⭐ Stella

(#130080) Joker88


Joker88
őstag

na, kis segítséget kérnék :D

kisebb unokatesóm igen húzza az agyamat..
régebben, ha jók az emlékeim, Vecsésen,vagy hol,volt valami repülőgép-fotós-jó hely a ferihegyi reptér mellett. megvan ez még? hirtelen googleba nemtudom hogyan kellene a jó címszavakat beírni :D
hétvégén,szombaton gondoltam, ha jó idő lesz, de a pontos hely mellett érdekelne,hogy mikor is érdemes kimenni ? nehogy már ott dekkoljak másfél órát egy repülőre várva :DDD

In loving memory of Garrett Lockhart

(#130081) radi8tor válasza Joker88 (#130080) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Google első találata nekem ezt dobta ki: [link]

Bud.hu oldalon meg láthatod a részletes járatlistát: [link]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#130082) homerhamm válasza Joker88 (#130080) üzenetére


homerhamm
addikt

Vecsés, spotterdomb. Az út végén van egy sorompó, onnan még kell gyalogolni. Amúgy vecsési vagyok, de még sose jártam arra. Ecseri út vége.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#130083) MasterMark válasza Joker88 (#130080) üzenetére


MasterMark
titán

Spotter a kulcsszó, esetleg a cargodomb? Mondjuk az nem Vecsés.

Switch Tax

(#130084) radi8tor válasza MasterMark (#130083) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ott van minden az első linkemen. ;) [link]

⭐ Stella

(#130085) MasterMark válasza radi8tor (#130084) üzenetére


MasterMark
titán

Mire bepotyogtem addigra ketten irtatok mar.

Switch Tax

(#130086) radi8tor válasza MasterMark (#130085) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Írjál gyorsabban akkor. ;]

⭐ Stella

(#130087) Joker88 válasza radi8tor (#130086) üzenetére


Joker88
őstag

attól független,köszi mindenkinek :D :C

igyatok egy jó hideg sört fizetségül ;]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#130089) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Az Ajtósi Dürer soron működik még a Cseh Sörkert a koli mellett?

(#130090) GabN73 válasza macilaci78 (#130072) üzenetére


GabN73
addikt

Ahhoz hogy sokan váltsanak fejleszteni kén' először is.

Múltkor egy Soroksár Hősök tere-Haraszti vonalat 35 perc alatt tettünk meg délután fél négykor, 0 klímával. Sokáig nincs buszsáv, így kénytelen dugózni a kedves kis busznak. Tudom, ott a hév, de 25 perces sétákat nem akarok bevállalni.

Buszok régebben nagyon le voltak lakva és nagyon régiek is voltak (kedvencem a kapucsengős leszállás jelzős volt), bár ahogy látom egy fokkal javult azon a vonalon a helyzet, de attól függetlenül iszonyú retkesek...

A másik, "új" vonalon már jobb a helyzet, modernek a buszok, viszont reggel 8 után csak óránként jár. Az utolsó BP felé este 8-kor megy, visszafelé pedig 21:35-kor, az első pedig csak 4:40-kor indul, tehát lehet taxit hívni 10+ ezerért :))

Ja igen, nem igazán van éjszaka lehetőséged utazni, bár vonat esetében sem volt nagyon másképp, az utolsó ott is 23:30-kor indult, utána pedig már csak 3:40-kor.

(#130091) Qru válasza GabN73 (#130090) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs mese, muszaj inni hajnalig. ;]

#nincsbennetarcsi

(#130092) rgeorge válasza Atomantiii (#130089) üzenetére


rgeorge
addikt

Szerintem nem, építési terület az a rész is.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#130093) GabN73 válasza Qru (#130091) üzenetére


GabN73
addikt

Vagy ráfeküdni a gránátra ;]

(#130094) Atomantiii válasza rgeorge (#130092) üzenetére


Atomantiii
őstag

Köszi, mert közben változott a szállás arra a kolira, de akkor a söröző kilőve.

(#130095) Qru válasza GabN73 (#130093) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az hazadob pikk-pakk. :D

#nincsbennetarcsi

(#130096) JanR válasza radi8tor (#130073) üzenetére


JanR
addikt

Budapestet ne hasonlítsuk össze Amsterdammal, de a magyar vasutat hasonlítgassuk az indiaihoz? Oh wait?
Nyugodtan lehet hasonlítgatni.. Magyarország nem fejlődik.

(#130097) radi8tor válasza JanR (#130096) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én nem hasonlítottam indiaihoz. És nem a vasútra mondtam, hanem en bloc Indiára: bűz van mindenhol.

Nem FoxiestFox-nak szántad inkább ezt a kommentet? :D Oh wait?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#130098) JanR válasza radi8tor (#130097) üzenetére


JanR
addikt

Voltál is mindenhol Indiában, hogy ezt így kijelented?

szerk.: Azt, hogy ne hasonlítsuk össze a két várost Te írtad, de ez részletkérdes.

[ Szerkesztve ]

(#130099) radi8tor válasza JanR (#130098) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem, de elhiszem annak aki volt.

⭐ Stella

(#130100) JanR válasza radi8tor (#130099) üzenetére


JanR
addikt

Sokat olvasni róla, de általánosságban ez nem ráhúzható egész Indiára. Ez ugyan az, mint mikor valami túrista azt mondja Budapest milyen gyönyörű. Biztosan nem ment le a blahai aluljáróba..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.