Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3751) mayday00 válasza koncsik (#3749) üzenetére


mayday00
őstag

összes tecsóba? :D

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#3752) Parson válasza mayday00 (#3751) üzenetére


Parson
addikt

Olvasás ennyire nem megy? :W Ott van a cimsávban hogy melyik üzlet kinálatában van:

TESCO Pesti út Hipermarket
1173, Budapest Pesti út 5–7.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#3753) junior11 válasza Parson (#3752) üzenetére


junior11
veterán

Nála gyakori :DDD

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#3754) BBéci válasza Parson (#3752) üzenetére


BBéci
titán

Csak részben van igazad, mert több másik tecsóban is él ugyanez az akció. Sőt, majdnem mindegyikben.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3755) koncsik válasza BBéci (#3754) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Úgy van, csak aljas módon a környékbelit választottam...(egyet lehet egyszerre) :B

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#3756) mayday00 válasza koncsik (#3755) üzenetére


mayday00
őstag

Nehogy a végén betérjek, és vegyek 1-2 BD-t . :D

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#3757) spiky03 válasza koncsik (#3749) üzenetére


spiky03
veterán

Thx.
Jó, hogy kb 3 hete vettem meg a Feláldozhatók 2-t 3490 huf-ért. :DDD
Nah sebaj.

Nah meg kíváncsi vagyok, hogy milyen hamar kapkodják el őket.
Gondolom csak 1-2 db-ot raknak majd csak ki a szemetek. :D

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#3758) Csabroncka válasza spiky03 (#3757) üzenetére


Csabroncka
addikt

Vagy ki sem lesz rakva, nem egy ilyen "Akcióval" találkoztam már.....

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#3759) BBéci válasza spiky03 (#3757) üzenetére


BBéci
titán

Az pedig nem ér többet a teszkós akciós áránál, pedig a szereplők többsége régi kedvencem.
Mindig az jut eszembe, hogy a rengeteg BD árából milyen tévét, vagy hangrendszert vehettél volna.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3760) Lajos_ válasza Csabroncka (#3758) üzenetére


Lajos_
tag

Akció dolgozóink részére a raktárban... :K

(#3761) Csabroncka válasza BBéci (#3759) üzenetére


Csabroncka
addikt

BBéci tényleg van egy-pár olyan film (kultikus) amire azt mondtam, hogy érdemes és meg is vettem.

Pl.: számomra a Gladiátor, de ez teljesen szubjektív. Más számára maga a gyűjtés okoz örömet, nem is annyira a film maga... ;)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#3762) BBéci válasza Csabroncka (#3761) üzenetére


BBéci
titán

A Gladiatort megvettem eredeti DVD-n, a nagyfelbontású változat 36 gigát foglal az egyik merevlemezemen. Ha 990-ért adnák a BD-t, feltenném a polcomra. De az olyan szemetekért, mint pl. az Avengers, és a "kölcsönzött" filmjeim fele, 10 forintot nem adnék.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3763) Flashget válasza mayday00 (#3744) üzenetére


Flashget
félisten

Én penről frissítettem.

Realme GT Master Edition

(#3764) Flashget válasza LanyUs (#3727) üzenetére


Flashget
félisten

Most az a gondod, hogy nem tudod mi az a L4.1 vagy én nem vagyok tisztában vele? Nem értem. ;)

bármelyik mkv fájlt tallóz be Tsmuxer vagy H264LevelEditor-ba és ki fogja írni Main@4.1 vagy Profile Main@4.1
ha a @ jel után nem 4.1 van hanem 5.1 pl. akkor a level editorral meglehet változtatni 4.1-re pár perc alatt.

Realme GT Master Edition

(#3765) mayday00 válasza Flashget (#3763) üzenetére


mayday00
őstag

penről hogy kell?

Letöltöm a új firmet a pana oldalról. Lesz egy zip file. Kicsomagolom. Kicsomagolt filet rámásolom egy pendrivre és úgy másolom a gépre fel?

Használati utasításban pl a következő van:

A frissítő fájlt az USB flash memória vagy lemez gyökérkönyvtárába kell elmenteni. Ne tárolja a fájlt egy mappán belül.

Tehát akkor a zipből kicsomagolom. Utána lesz 1 mappa benne a fájlok. Magát a mappát másolom a penre, vagy csak a mappán belül lévő fájlokat?

(#3766) Lajos_ Magyarul is alig tudok, nem hogy angolul :D

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#3766) Lajos_ válasza mayday00 (#3765) üzenetére


Lajos_
tag

Ahonnan letöltöd ott részletes utasításokat is találsz...

(#3767) Flashget válasza Lajos_ (#3725) üzenetére


Flashget
félisten

50GB-os lemeznek BD-RE van nekem azt írtam, de ha lesz 1x írható is akkor olyan lesz amit gg72 ajánl. ;)

Realme GT Master Edition

(#3768) mayday00 válasza Lajos_ (#3766) üzenetére


mayday00
őstag

Sikerül :) csak a fájlokat kellett a üres penre másolni... :K

Jobban el kellett olvasnom a magyar használati utasítást. :D

(#3767) Flashget Te frissítettél 1.08 ra?

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#3769) Lajos_ válasza mayday00 (#3768) üzenetére


Lajos_
tag

Na igen, trendi vagy sem, érdemes elolvasni a "lúzer manual"-t... :R

(#3770) Lajos_ válasza Flashget (#3767) üzenetére


Lajos_
tag

A filmek nekem akár másnak a könyvek. Ha tetszik megveszem. :D

(#3771) Flashget válasza mayday00 (#3768) üzenetére


Flashget
félisten

nem csak az 1.05-öt.
Pedig hét elején néztem, hogy van e frisebb, erre 1 napig nem lógok a "szeren" és tessék van új fw :)

Realme GT Master Edition

(#3772) Flashget válasza BBéci (#3754) üzenetére


Flashget
félisten

sőt van ahol 2-tól :)

Realme GT Master Edition

(#3773) mayday00 válasza Lajos_ (#3770) üzenetére


mayday00
őstag

Gondolom a bővített Hobbit is a gyűjteményed része lesz :D

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#3774) LanyUs válasza Flashget (#3764) üzenetére


LanyUs
senior tag

Dehogy. Magamra gondoltam :) . Mostanában nem követtem figyelemmel a fejlődési lépcsőket, főleg kódolások terén. Ha jól emlékszem anno egy Netgear 550-et akartam médialejátszónak [link], mert az lejátsza a BD iso menüt is, de a vétel akkor elmaradt.

Most viszont már tényleges a szándék és a keret is félre van téve rá. Max. 40K. A tévém pedig jelenleg 102-es fullhd, de tervezem egy 130-as vagy afölötti vásárlását. Olvastam, hogy a TV-k beépített lejátszója szart sem ér. Ez nem teljesen igaz, mert a haverom LCD-je szinte minden MKV-t vitt eddig.

Itt jutottam el arra a pontra, hogy vannak koncertek, amiket eredeti BD lemezen is megvennék. Akkor legyen kettő az egyben. BD lejátszó, ami viszi az mkv-kat is 1TB-os külső vinyóról. PH fórum és a pio 150-es jött ki a sok hsz-ből :) De hogy jelenleg mennyi film van, amit konvertálni kell és milyen időközönként frissít a pio firmware-t azt nemtom. Tudom, hogy elsősorban lejátszó, stb... de inkább kiadok 40e-t egy olyan készülékre, ami a lemezt is lejátsza és nem iso-ként :D

(#3775) BBéci válasza LanyUs (#3774) üzenetére


BBéci
titán

"Olvastam, hogy a TV-k beépített lejátszója szart sem ér. Ez nem teljesen igaz, mert a haverom LCD-je szinte minden MKV-t vitt eddig."

Nem azért szidjuk a beépített lejátszókat, mert nem viszik az mkv-kat, de Te ís beillesztetted a "szinte" szót. A kép- és hangminőségükkel, kezelhetőségükkel, funkcióikkal van baj. Hogy mást ne említsek, nem tudnak 24 fps-es lejátszást, ami eleve kizárja, hogy képminőségre igényes ember használja azokat.

(#3772) Flashget
Nem értem, mit akarsz ezzel mondani? :F

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3776) spiky03 válasza BBéci (#3759) üzenetére


spiky03
veterán

Nekem tetszett mind a két rész. Meg is vannak BD-n.
A régi idők (90-es évek) akció filmjeit idézi. Jó volt újra ilyet látni, és nem veszik magukat komolyan, hanem szórakoztatni akarnak csak. És szerintem lebecsülendő az akit Stalonne véghezvitt az első résszel, írta, rendezte és szerepelt is benne. Valamint sikerültek neki egy filmbe összegyűjteni a régi és új akció sztárokat. :)
Múlthéten nézetem meg az extrákat, és mutottál, hogy nem nagyon használták küszködött. Pl Stalonntémák össze is kellett varni a fejét, meg a lába is megsérült, valamint műteni is kellett volna.
Nah mindegy nekem tetszett és várom a harmadik részt is, mert abba még többen lesznek. A forgatásnak már vége, az utómunka folyik. :)

Igen erre én is gondoltam már. :D
De a tv nekem tökéletesen megfelel és a hangrenszert is cserélnek folyamatosan egy MA BX szettre, ha Isten is úgy akarja. :)

Nah meg ugye mindenkinek kell egy hobbi. ;)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#3777) BBéci válasza spiky03 (#3776) üzenetére


BBéci
titán

Nekem is tetszettek és megvannak érintetlen kép és hangminőségű változatban, de maximum 1000 forintot vagyok hajlandó kiadni értük, még az is túlzás kicsit.
Miért nem mindegy, hogy miről nézed, BD-ről vagy merevlemezről?
Tökéletesen megfelel a 42 colos méret? Be sem engednél a lakásba nagyobbat? :F
Kapcsold ki az automatikus szövegkiegészítést! küszködött - kaszkadőrt

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3778) spiky03 válasza BBéci (#3777) üzenetére


spiky03
veterán

Rohadt okostelefon. :DDD

Én szeretem ha a polcomon tudhatom azokat a filmeket, amik tetszettek.
Nem veszek meg azért minden sz@rt, mint mások.

Nem vagyunk egyformák. ;)

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#3779) BBéci válasza spiky03 (#3778) üzenetére


BBéci
titán

Régebben én is vettem (CD és DVD) lemezeket, mert szeretem, ha a polcomon vannak a kedvenceim és ez vonatkozik a könyvekre is. De előbb vennék minden igényemet kielégítő minőségű és méretű tévét, mint 3-8000 forintért BD-ket. Aztán házimozi rendszert, és csak utána drága Blu-ray lemezeket. Szerintem az ésszerűség ezt diktálja.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3780) Flashget válasza BBéci (#3775) üzenetére


Flashget
félisten

Ott van a cimsávban hogy melyik üzlet kinálatában van:
TESCO Pesti út Hipermarket

Csak részben van igazad, mert több másik tecsóban is él ugyanez az akció. Sőt, majdnem mindegyikben.

és ehhez kapcsolódva folytattam a sort, hogy van ahol nincs most akció de másodikától lesz.

Realme GT Master Edition

(#3781) Lajos_ válasza BBéci (#3779) üzenetére


Lajos_
tag

Nekem még a hátsók hiányoznak...

(#3782) RudY válasza Lajos_ (#3781) üzenetére


RudY
addikt

napüff, majd kapsz ezért az elrendezésért :DDD :B :DD

(#3783) Lajos_ válasza RudY (#3782) üzenetére


Lajos_
tag

Hát evvan. Tetőtéri lakás, de a mérőmikrofonos kalibrálás megvolt.

(#3784) spiky03 válasza RudY (#3782) üzenetére


spiky03
veterán

Az biztos. :DDD ;]
Csupasz falak, erősítő beszorítva. :P

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#3785) Lajos_ válasza spiky03 (#3784) üzenetére


Lajos_
tag

A bő 20 centi felette bőven elég.

(#3786) spiky03 válasza Lajos_ (#3785) üzenetére


spiky03
veterán

Annyi valóban elég lehet. :)

Bocsi, a zöld valamire azt hittem, hogy polc. :) :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#3787) Lajos_ válasza spiky03 (#3786) üzenetére


Lajos_
tag

:DD
Az egy abrosz ami kikapcsolt állapotban kint tartja az átkos porszemeket...

(#3788) spiky03 válasza Lajos_ (#3787) üzenetére


spiky03
veterán

Ötletes megoldás. :C

Látom te is MacGyver-en nevelkedtél? :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#3789) Lajos_ válasza spiky03 (#3788) üzenetére


Lajos_
tag

Na ja. :D A szekrény adott, a cucc teteje meg 70% rács...

(#3790) BBéci válasza Flashget (#3780) üzenetére


BBéci
titán

A Pesti útiban is másodikától érvényes az akció és a postaládámban talált füzet is akkortól jelzi. Ezért nem értettem.
Viszont ma este megvettem életem első Blu-ray lemezét, a Kill Billt 999 forintért, de megbántam, totál felesleges pénzkidobás volt. A többi (Expendables, The Last Stand) nem volt, csak ez az egy. Majd másodika után újra benézek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3791) Lajos_ válasza BBéci (#3790) üzenetére


Lajos_
tag

Sokszor a 999-es lemezek nem véletlenül kerülnek annyiba. Pl nincs rajtuk HD hang...

(#3792) jeni válasza BBéci (#3790) üzenetére


jeni
félisten

a Budaörsi :DD Teszkóban egyet se láttam ma kirakva

(#3793) BBéci válasza Lajos_ (#3791) üzenetére


BBéci
titán

Szerinted megvettem volna eredeti DTS-HD MA nélkül? Kizárt. :N
A többi akcióson is van.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3794) Csabroncka válasza BBéci (#3793) üzenetére


Csabroncka
addikt

Tegnap megvettem a Tron (örökség) filmet, ez kivétlesen a másik kedvencem hang és képi világa miatt Tecsóban 3990 (1 lemezes) volt... na oké kényelmes voltam ;)

Ahogy egyre többet nézek HD hangú filmeket azt kezdem észrevenni magamon, hogy ha árnyaltan is de érzem a különbséget a sima DTS és DTS-HD között.

Tudom azt írjátok, hogy elvileg nem lehet alsóközép rendszeren, de miért van az, hogy a sima DTS -hez képest (ugyan azon a nyelven) azt érzem mintha szebben lenne masterelve a film. Az effektek pontosabbak a mélyek sokkal szebbek.
Ezt nem csak úgy bemagyarázom magamnak vakteszten kipróbáltam...

"in medias res"

(#3795) Vikthor válasza Csabroncka (#3794) üzenetére


Vikthor
nagyúr

egy avr-1910 & polkaudio tsi500 rendszeren is hallható volt már a difi, de egy avr-4310 & polkaudio rtia7 felállásban mégjobban előjönnek a részletek, nem is merem elképzelni hogy szólhat a denon proci/végfok & polkaudio lsim rendszerrel... :D brutál

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#3796) digikábeles válasza Flashget (#3780) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Eljön majd az az idő is, amikor kilóra adják a bluray filmeket, ahogy tették ezt az eladhatatlan cd és dvd lemezekkel.

(#3797) dgyuri0123 válasza digikábeles (#3796) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

CD lemezt? Rég jártál cd boltban. 3-4 ezer Ft egy normális CD lemez. Hol itt a kilóra adás?

"csak a zene van"

(#3798) digikábeles válasza dgyuri0123 (#3797) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Mondom, az eladhatatlan...pár éve a Tescoban láttam ilyet.

(#3799) dgyuri0123 válasza digikábeles (#3798) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Tescoban csak a leggagyibb noname kiadók CD-it kaptad eddig is (jellemzően), ami ingyen sem kellene. Egy Blue Note, vagy Telarc stb. kiadású CD-t most is 5-6-e Ft- ért kapsz meg. Persze nem a Tescoban. Az mp3 nem helyettesíti a CD-t semmilyen szinten, ha esetleg ilyesmire gondolnál. Így marad az LP, vagy a CD. Nem tudom mivel lehet kiváltani egy audiophile kiadású CD lemezt?

"csak a zene van"

(#3800) BBéci válasza Csabroncka (#3794) üzenetére


BBéci
titán

Nem azt mondjuk, hogy lehetetlen meghallani a különbséget egy szerényebb képességű rendszeren, hanem azt, hogy nem ad annyi pluszt, ami egyébként benne van.
Készülök megnézni azt a filmet, két napja "kölcsönöztem" ki.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.