Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) pami5 válasza Flashget (#3297) üzenetére


pami5
aktív tag

Megrendeltem 37.800,-Ft -ért, jövő héten kapom meg, az 1.4-es HDMI kábel meg már itt várja az érkezést. A fw frissítés ügyében majd PÜ-n kereslek, gondolom, tudsz segíteni. Ha így küldesz linket, azt is köszönöm. :R

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#3302) BBéci válasza JohannZimu (#3300) üzenetére


BBéci
titán

Durva különbség van a kettő között, jól választottál.

(#3301) pami5
1.4-es HDMI kábel nincs!!! Lásd: hdmi.org!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3303) Csabroncka válasza BBéci (#3302) üzenetére


Csabroncka
addikt

"1.4-es HDMI kábel nincs!!! Lásd: hdmi.org!"

Amikor ezt el kezdem mondani pár másik helyen felettébb hülyének néznek. :(((

"in medias res"

(#3304) BBéci válasza Csabroncka (#3303) üzenetére


BBéci
titán

Linked az említett oldalt, ott szépen leírják a HDMI kábelek alkalmazható és hivatalos megnevezéseit.
Az 1.4 csupán kereskedői marketingfogás.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3305) pami5 válasza BBéci (#3304) üzenetére


pami5
aktív tag

Nem kételkedek benne, hogy Az 1.4 csupán kereskedői marketingfogás., a BD világában még kezdő vagyok. Az eredeti címkén ez áll: v1.4 Audio-Video Digital Cable HDMI 1.5m. Ha minden igaz (lenne), akkor ez a kábel volna hívatott az LCD-TV és a BD videó lejátszó jó összekötésére. Amennyiben ez nem így van, kérlek a pontosításra (ha lehet, konkrét típus megjelöléssel). :R

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#3306) Csabroncka válasza pami5 (#3305) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ezt onnan lehet leginkább tudni, hogy bizonyos kábelekre már az is rá van írva, hogy támogatják az ethernet-et az ARC mellett. Viszont ilyen HDMI csatoló még nincs (tudtommal még)! A kábeleknek sávszélessége van!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#3307) pami5 válasza Csabroncka (#3306) üzenetére


pami5
aktív tag

Köszi az infót, a említett felírat a kábelre helyezett címkén van. A kábelen a HIGH SPEED HDMI* CABLE WITH ETHERNET van. Sávszélességet nem jelöl meg. A linknél a *Pearl*-el tudom azonosítani. Ezt kaptam a rendelésem alatt.
Rendeléskor ennyiből választhattam:

HDMI v1.4 cable 1.5m GOLD *ethernet* No ferrit
Leírás 1,5 méteres, aranyozott csatlakozós HDMI kábel.
Ferrit Szűrő nélkül
1.4-es HDMI szabványnak megfelelő:
- HDMI ethernet csatorna
- HDMI visszirányú hangcsatorna
- 3D over HDMI
- 4k x 2k felbontás.
Ennyi, ha jó , örülök neki, ha nem, megfizettem a *tanulópénz*-t.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#3308) Parson válasza BBéci (#3302) üzenetére


Parson
addikt

Kedves BBéci!

Mint ahogy már irtam, tiszteletem és elismerésem a szakmai hozzáértésedért a házimozirendszerek terén, éppen ezért kérlek, a nagyobb tudás lévén nagyobb felelősséggel is tegyél kijelentéseket, mert benned biznak a topiclakók, köztük én is.

1.4-es HDMI kábel nincs!!! Lásd: hdmi.org!
Az 1.4 csupán kereskedői marketingfogás.
Sajnos ezeknek a kijelentéseidnek erősen ellent kell mondjak, mi több ki kell jelentsem, hogy durva csúsztatás, alaptalan kijelentés. A hdmi.org oldalán bárki utánanézhet, hogy ezeknek a kábeleknek (HDMI) bizony valóban különböző verziójú kiadásai vannak, amik között bizony ott van az 1.4-es és időközi verziószámok között az 1.4a is. Az, hogy a hivatalos elnevezésben nem verziószámszámszerint illik megkülönböztetni őket (sőt, tiltják is), hanem szöveges nevük alapján, az más kérdés. De ennek ellenére ezek a verziók léteznek, nem csak a köznyelvben, hanem valós verzióelnevezésekként is. Innentől pedig ne állitsunk olyat, hogy ez csak marketingfogás, mert félrevezetünk olyanokat, akik tényleg nem értenek hozzá és tényleg hülyének nézik őket a boltban, teljesen jogosan, még ha előírás szerint nem is (de köznyelvben mégis) a verziószám alapján forgalmazhatóak.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#3309) rgeorge válasza Parson (#3308) üzenetére


rgeorge
addikt

Ebben most szerintem nincs igazad. A HDMI szabványok nem a kábelekre vonatkoznak, hanem magára az interfészre, tehát a forrás és fogadó eszközökre. A kábeleknek sávszélessége illetve szolgáltatásai vannak, aminek csak lazán van köze a HDMI verzióhoz, pl. az Ethernet lehetősége is az 1.4 verziótól létezik, és ehhez valóban olyan kábel kell, amiben van Ethernet is, de idézem a hdmi.org-ot:

Will any of the new HDMI 1.4 features require a new cable?
The HDMI Ethernet Channel feature will require a new cable that supports this functionality, either a Standard HDMI Cable with Ethernet or a High Speed HDMI Cable with Ethernet, depending on the maximum resolution to be supported. The Automotive Connection System will also employ a new class of cable, the Standard Automotive HDMI cable, which is designed specifically for automotive use. All of the other new HDMI 1.4 features will be compatible with the existing categories of cables.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#3310) Parson válasza rgeorge (#3309) üzenetére


Parson
addikt

Nagyon szép amit leirsz, de nézd meg jobban amit linkeltem. Ha lemész az aljára, ott vannak eszközök, amiknél szintén azt irják, hogy nem elfogadott hivatalos megnevezések a verziószámfeltűntetések. Ergo magával a verzószámfeltüntetéssel van a gond.

Nem mellékesen pedig részben igazad van, hiszen alapvetően az új feature-ök miatt kellenek azt kiszolgálni képes új verziók, nem csak eszköz, de kábelszinten is. Innentől kezdve visszakanyarodtunk oda, ahonnan elindultunk, vagyis a fejelsztésből fakadó verziószámokhoz, amik léteznek, és nem csak kitalációk.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#3311) rgeorge válasza Parson (#3310) üzenetére


rgeorge
addikt

Megnéztem. Az eredeti állítást, miszerint "1.4-es kábel nincs", nem cáfolja és nem gyengíti, amit idéztél. Az csak arra utal, hogy a verziószám feltüntetése eszközökön félrevezető. A kábelek esetében még csak nem is erről van szó, hanem arról, hogy a kábel csak bizonyos szolgáltatások (Ethernet, CEC) meglétére van hatással, mert azokhoz külön kell tartalmaznia kábeleket. Más kapcsolat nincs a kábelek és a HDMI szabványok között, ezért nincs értelme a kábelek verziózásának. Amit én idéztem, abból világosan látszik mindez: "All of the other new HDMI 1.4 features will be compatible with the existing categories of cables.". Qu.e.d.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#3312) Parson válasza rgeorge (#3311) üzenetére


Parson
addikt

Mi következik ebből az egészből?
Lehet hogy nem verziószámú a kábel árusitáskor, de az ember bemegy egy boltba, és mit kérdez az eladótól? Ez meg ez a kábel tudja-e a 1.4-es feature-öket? Ergo 1.4-es-e. És innentől kezdve lehet(ne) vitázni a HDMI.org-gal is.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#3313) rgeorge válasza Parson (#3312) üzenetére


rgeorge
addikt

Akkor még mindig nem érted: az Ethernet és az Automotive Connection System az a két 1.4-es szolgáltatás, amihez alkalmas kábel kell. Azaz csak ezekhez kell spéci kábel, a többi 1.4-es dologhoz bármilyen kábel jó is lehet meg rossz is. Pl. ha valaki 3D-hez keres kábelt (ez szintén HDMI 1.4-es újdonság), ahhoz nagy sebességű kábel kell, nem pedig olyan, ami tud pl. Ethernet-et. Most már tényleg Qu.e.d.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#3314) Parson válasza rgeorge (#3313) üzenetére


Parson
addikt

Eh... az már külön téma, hogy 1.4-en belül is vannak külön válfajok, ettől még nem lesz érthetetlenebb a dolog, max más szinezetű (Erről korábban volt is szó talán egy másik topicban, hogy a verziószám mellett az elnevezések is fontosak - a mögöttük lévő tartalom miatt). A kábeleket megkülönböztető számozás, legyen az verzió, vagy egyéb ettől még mindig létezik.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#3315) mayday00


mayday00
őstag

Nincs 1.4 es hdmi kábel. BBéci-nek igaza van. :K Nem régen vásároltam egy audioquest pearl kábelt. Semmilyen 1.4 írás sem volt rajta. HIGH SPEED volt helyette ráírva :)

A HDMI szabványok nem a kábelekre vonatkoznak, hanem magára az interfészre, tehát a forrás és fogadó eszközökre. ahogy egyik kolléga írta :)

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#3316) Parson válasza mayday00 (#3315) üzenetére


Parson
addikt

Tanulj meg olvasni a linkelt cuccokban is, aztán rájössz, hogy léteznek, csak 2012 január elsejétől tiltják a forgalomban való feltűntetését. Okot és okozatot is illik tudni megkülönböztetni.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#3317) mayday00 válasza Parson (#3316) üzenetére


mayday00
őstag

Igazad van :K

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#3318) Flashget


Flashget
félisten

Maradjunk annyiban hétköznapi nyelven az emberek 1.4 hdmi kábelt keresnek és kapnak is a boltokban.

Szakmailag pedig 1.4 hdmi kábel nincs, csak High Speed nevű.
Itt van elöttem ez a kábel és az van rajta, hogy:
High Speed HDMI Cable With Ethernet E321484 AWM Style 20276 80°C 30V VW-1

egy fikarcnyi 1.4 nincs rajta.

Realme GT Master Edition

(#3319) Parson válasza mayday00 (#3317) üzenetére


Parson
addikt

Ugyanakkor tény, hogy valóban abba az irányba tart az egész, ahol nincsenek verziószámok feltűntetve... Csak a kategóriák szövegesen. De ettől még a piacon az van ami van, azon a néven amin ki lett adva, és ez nem marketingfogás volt, hanem kiforratlan, verziókövető megoldás.

(#3318) Flashget -> Valóban zárjuk le a témát, de kérlek te se keverd már az okot az okozattal.
Vagyis nem azért nincs olyan kábel mert a tiedre az van irva, hanem azért van az irva rá, mert nincs (elméletben, gyakorlatban ott van a kezedben) olyan kábel - előirás szerint, de... (Remélem érezzük a különbséget.)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#3320) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Off off. Én is beszéltem. Bocs. :R Mindegy, érdekes volt olvasni.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#3321) BBéci válasza Parson (#3319) üzenetére


BBéci
titán

Azért nevezem kereskedői marketingfogásnak, mert a tények bizonyítják, hogy a tudatlan vásárlókra bármilyen madzagot rásóznak 1.4-nek ígérve, pedig nem High Speed minősítésűek, ami a full HD 3D átvitelhez szükséges. Rengeteg régi, 3-4 éves HDMI kábel tökéletesen átviszi a frame packed 3D-t, (mert teljesítik a High Speed követelményeket) teljesen felesleges azokat lecserélni és 1.4-nek mondottat venni.
Az is tény, hogy 3 évvel ezelőtt kerültek piacra az első 5 méternél hosszabb High Speed kábelek, tehát akinek olyan hosszúságra van szüksége, az bizony kénytelen újat venni. De nem 1.4-est, mert az kamu, ugyanis nincs rá szabvány, ami meghatározná, milyen követelményeknek kell megfelelnie.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3322) TOTAL LOKI


TOTAL LOKI
tag

Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok: (remélem jó helyre írok)
következő hónap végéig Párommal vásárolni szeretnénk az új tv-nkhez (40F6500SS Samsung) egy blu-ray lejátszót. Az igazság az, hogy nem tudok dönteni, pontosan melyik lenne a jó választás.
Maximum 40 ezerig mennénk el. A legfontosabb, hogy a képből a lehető legtöbbet hozza ki.

Kíváncsian várom a válaszokat.

Üdvözlettel,

TL

(#3323) koncsik válasza TOTAL LOKI (#3322) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ha visszaolvasol picit, remélem nem döbbensz meg a válaszomon: Pioneer bdp-150. Vagy az én Philipsem (6000-es), 30 ezerért, ez esetben veszek egy említett pioneert :DDD

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#3324) Flashget válasza TOTAL LOKI (#3322) üzenetére


Flashget
félisten

nézd meg árgépen ebben az ár kategóriában, melyik a TOP 10 első helyezettje és azt vedd. :)

Realme GT Master Edition

(#3325) Flashget válasza koncsik (#3323) üzenetére


Flashget
félisten

:DDD

Realme GT Master Edition

(#3326) JohannZimu válasza koncsik (#3323) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Eladhatnád már azt a Philipset... :D

(#3327) koncsik válasza JohannZimu (#3326) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Alapvető problémám nincs vele, amiért vettem (full hd videokamera mts file hibátlan visszaadása), arra perfekt. Közben rákattantam a bd gyűjtésre... A dvd lejátszóm is pio, sacd, dvd audio minden megy, felskálázás zseni. Mint írtam már, túl gyorsan vettem bd játékost, nem olvastam utána, teszt usb stickkel jártam saturnt, mediamarktot, 0%-os 10 hónaphoz hozzá lehetett csapni a sw 9 lemezes dobozt jó áron ...
Ennyi, tisztelt Bíróság, enyhe ítéletben reménykedek.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#3328) JohannZimu válasza koncsik (#3327) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Keresettől elálltam. :) Csak azért írtam, mert tudnék szolgálni az előző hsz-ben csereként említett készülékkel. :R

(#3329) koncsik válasza JohannZimu (#3328) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Direkt félreértem: szeretnéd a pio helyett phil-t cserébe?

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#3330) JohannZimu válasza koncsik (#3329) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Elnézést, ha zavarok ezzel, amennyiben valaki tud szép állapotú eladó Pioneer BDP450 vagy LX55 blu-ray lejátszót, kérem írjon egy üzenetet. Köszönöm!

(#3331) koncsik válasza JohannZimu (#3330) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Akkor a 150-es elkelt? Minden jel szerint...

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#3332) JohannZimu válasza koncsik (#3331) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Igen, ma elvitték.

[ Szerkesztve ]

(#3333) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv
Milyen Blu-ray lejátszót ajánlotok Pana 42UT50-hez?
Analóg többcsatornás kimenet kellene, és kadenciahelyes lejátszás.
Köszi. :R

Switch Tax

(#3334) jeni válasza MasterMark (#3333) üzenetére


jeni
félisten

szia
ha újat szeretnél és 5.1 kimenetet akkor a Panasonic DMP-BDT500

no SACD no DVD-Audió :( Sajnos ezeket az meg nem tudja.

[ Szerkesztve ]

(#3335) JohannZimu válasza MasterMark (#3333) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Szia,

ha "csak" mozihoz kell, akkor használt esetén Pioneer BDP51fd, LX70, mindkettő volt mostanában AVX-en.
Ha SACD, DVD-A lejátszásra is, pl. CA651BD is jó lehet. Ennél fentebb újabb CA-k, Oppo-k tudják, magasabb árkategória.
Korábbi hozzászólások alapján a TV-hez képminőségre elég lehetne egy Pioneer BDP-150 vagy BDP450 is, de itt nincs többcsatornás analóg kimenet.
Többi márkákat nem ismerem közelebbről, ebben esetleg más tud infót adni.

[ Szerkesztve ]

(#3336) JohannZimu válasza JohannZimu (#3335) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Mai AVX hirdetés: Pioneer BDP51fd

[ Szerkesztve ]

(#3337) Parson válasza JohannZimu (#3336) üzenetére


Parson
addikt

Jónak tűnik...

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#3338) MasterMark válasza jeni (#3334) üzenetére


MasterMark
titán

& Kittosz: Huhh, köszi, kicsit drágábbak mint gondoltam.

Mi az ami a legolcsóbb és még vállalható?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#3339) JohannZimu válasza MasterMark (#3338) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Kellene egy irányár, illetve, hogy SACD, DVD-A lejátszás kell-e.
Az analóg összekötők árával is kalkulálnod kell.

[ Szerkesztve ]

(#3340) MasterMark válasza JohannZimu (#3339) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, tudom hogy azzal is kellene, de most tekintsünk el mindentől amit eddig mondtam, nem kell multich analóg kimenet.
A lehető legolcsóbb mennyi lenne, ami még elfogadható és nem pénz kidobás? Irányárat nem tudok mondani, egyelőre csak érdeklődök, hogy mennyit kellene rá gyűjtenem.

Sacd és Dvd-audio szerintrem felesleges a rendszerembe.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#3341) JohannZimu válasza MasterMark (#3340) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Itt általában a többség az "alacsonyabb" árkategóriában a Pioneer lejátszókat favorizálja, a képminőségük és szolgáltatásai miatt. Ahogy korábban írtam, nekem nincs tapasztalatom az általam említett márkákon kívül, de ha visszaolvasol a 30 ezer forintos kategóriában a Pioneer BDP-150 az ajánlott készülék. Nekem is volt ilyen, a múlt héten adtam el. Hamarosan jön az utód a BDP160, esetleg emiatt némi árcsökkenés várható.
Ez kifogható 30.000 forint körül. Ennél olcsóbban Pioneer lejátszó pl. a BDP-140, van eladó az AVX-en 25.000 forintos irányáron, esetleg alkudható.
A Pioneer lejátszókra itthon 36 hónap a hivatalos garancia, jó eséllyel garanciális példányt tudsz venni használtan is.

[ Szerkesztve ]

(#3342) MasterMark válasza JohannZimu (#3341) üzenetére


MasterMark
titán

Köszi. :R

Switch Tax

(#3343) MasterMark válasza JohannZimu (#3341) üzenetére


MasterMark
titán

Még egy kérdés a BDP-150-en lehet a hangot késleltetni?

Switch Tax

(#3344) JohannZimu válasza MasterMark (#3343) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Ebben nem vagyok biztos, én nem használtam, de a leírásában nem találtam ilyen lehetőséget.

(#3345) Flashget


Flashget
félisten

Hosszú idő után belefutottam egy L5.1-es .mkv-ba BD-RE lemezen.
H264 LevelEditor-t használva 1 perc alatt megvolt a L4.1 és utána a Pio 150 simán vitte.
Ha esetleg valaki ilyen gondba ütközik.

Realme GT Master Edition

(#3346) Parson válasza Flashget (#3345) üzenetére


Parson
addikt

Hasznos infó! :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#3347) spiky03 válasza Flashget (#3345) üzenetére


spiky03
veterán

Thx az infót.
Én eddig kicsit bonyolultabban oldottam ezt meg. :DDD
tsMuxer-el szétszedve, ott átállítottam L4.1-re, így csinált belőle egy m2ts file-t, viszont így eltüntek a feliratok az mkv-ból.
De kipróbálom ezt a progit is. :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#3348) JohannZimu válasza Flashget (#3345) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Ez tényleg hasznos infó minden jelenlegi és jövőbeni BDP150 tulajnak. :R
Engem is többen kérdeznek a 150-essel kapcsolatban, mindig kiemeltem az L5.1 "problémát", még akkor is ha elvétve fordult elő, hogy belebotlottam ilyen filmbe.

(#3349) ANT válasza Flashget (#3345) üzenetére


ANT
őstag

Mondjuk én ezt már több mint másfél éve beírtam az mkv szerkesztés topikba.
És hogy egy kicsit konstruktív is legyek, ajánlom mindenki figyelmébe a linkelt hsz vastagbetűs részét.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#3350) ANT válasza Flashget (#3345) üzenetére


ANT
őstag

Sőt, találtam egy ilyet is még ugyanabból az időszakból. Csak ha már az 5.1 ----> 4.1 formátum profilról van itt szó.
(Rég voltak ezek, de a kereső jó dolog.)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.