Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) Flashget válasza ANT (#3349) üzenetére


Flashget
félisten

:R
nem ott találtam, de jó tudni, hogy van ilyen is.

Realme GT Master Edition

(#3352) Flashget válasza spiky03 (#3347) üzenetére


Flashget
félisten

Az a baj vele, hogy 2009-ben leállt a fejlesztése a proginak.

Persze nem árt az ilyen átalakított L4.1 mkv-t elöbb BD-RE lemezzel ellenőrizni, hogy viszi vagy sem a Pio 150 vagy más tipusú lejátszó.

Realme GT Master Edition

(#3353) spiky03 válasza Flashget (#3352) üzenetére


spiky03
veterán

Tegnap kipróbáltam, és működött. :C
DLNA-n nézem a filmeket, ott rögtön le is ellenőriztem, és vitte a BDP-150-es.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#3354) spiky03


spiky03
veterán

Már egyszer írtam erről a jelenségről, amiről most is fogok. :)

Nem tudjátok, hogy az miért lehet, hogy az mkv-ba égetett feliratokat miért nem jeleníti meg nekem rendesen a BDP-150-es?
Van olyan, hogy az utolsó 1-2 szót lehagyja a mondatokból, pedig csak szimpla két soros szöveg, és lenne még bőven annak a plusz 1-2 szónak. :F

Nem én raktam a feliratot az mkv-ba, hanem így "kölcsönöztem"

Tudom itt írtátok már, hogy nektek ilyen gond nem volt. De akkor nálam mi van rosszul beállítva? Vagy mitől lehet ez?

Thx ismét ha tud valaki valamit mondani. :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#3355) JohannZimu válasza spiky03 (#3354) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Nekem is volt ilyen jelenség, de viszonylag ritkán. Mivel eladtam, már nem tudom tesztelni.
Srt felirat karakterkódolása is lehet az ok, de ez csak tipp.

[ Szerkesztve ]

(#3356) blakey válasza spiky03 (#3354) üzenetére


blakey
titán

Azok a feliratok nincsenek "beleégetve", szerintem, első körben cseréld a feliratot, valószínűleg nem jó a felirat ami bele lett pakolva, rosszul lett megszerkesztve.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3357) spiky03 válasza blakey (#3356) üzenetére


spiky03
veterán

De ezekbe nem én teszem teszem a feliratot, hanem már benne vannak. Így én nem csinálok vele semmit sem. De azoknál is van ilyen amikor én teszem bele a feliratot az mkv-ba az mkvmerge progival, mert ugye DLNA-n nem látja a NAS-ról a külső feliratokat a lejátszó.
Amúgy a benne található feliratok mind UTF-8 kódolásúak.

Még az is kérdés, hogy a külső feliratnak milyennek kell lennie, hogy jól vigye a lejátszó?
Mert van, hogy a leszedett feliratoknál az ékezetes feliratokat nem jeleníti meg, vagy csak kriksz krakszokat tesz a helyére. Azon talán ANSI-be vannak. De volt, hogy csináltam rá egy "Mentés másként"-et notepad-ben, hogy átállítottam UTF-8-ra úgy sem volt jó. Majd ismét rámentettem vagy nem tudom már, hogy mit csináltam, és akkor jó lett. :DDD De inkább bele pakoltam a feliratokat, mert úgy biztos jó, csak ugye néha-néha le-le marad a vége. :)
Meg aha jól emlékszem akkor még az LG DVD lejátszómnál úgy működött ez a dolog, hogy Subtitle Workshop-ban csak újból rá kell menteni a feliratra és jó lett.

Itt van valami varászlat, amit ti tudtok? :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#3358) blakey válasza spiky03 (#3357) üzenetére


blakey
titán

Az rendben van, hogy nem te tetted bele, ettől még lehet rossz és cserélhető. DLNA-n keresztül is van külső felirat, némelyik program nem támogatja, próbáld ki ezt

Nem az UTF-8 az esetleges hiba oka, az csak a karakterkészlethez kell, nem megfelelő a szöveg tördelése, ha normálisan meg van csinálva a felirat akkor nem hiányzik semmi belőle.

A külső felirat bármi lehet, de én általában srt használok. Kipróbálhatod a 1250-es kódkészletet is, általában az jó "nekünk". A lejátszókon is megfelelően kell beállítani.

Az asztali Blu-ray lejátszót lemezekhez használom, előfordul, hogy tv-n vagy Blu-ray-en nézem DLNA-n keresztül a sorozatokat de soha semmi gond nincs a felirattal.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3359) spiky03 válasza blakey (#3358) üzenetére


spiky03
veterán

És ezt lehet NAS-ra is telepíteni? :) ZyXEL-NSA310-em van
Mert én arról nézem a filmeket, sorozatokat. Mindent a BD lejátszóval. A tv belső lejátszójával csak az L5.1-es filmeket néztem, mert az vitte őket, míg a Pio nem. :) De most már azokat is a Pio-val nézem, mert a fentebb linkelt progival hip hop átalakítom L4.1-re.
A laptopon fent van a Serviio azzal a külső feliratokat látja is a tv, és meg jeleníti, a lejátszó az viszont nem.
Mondjuk nem gond, mert ugye az mkvmege-val bele tudom tenni a feliratokat pár perc alatt.
Csak érdekelt volna, hogy másoknál akik szintén Pioneer BDP-150-el nézik az mkv-kat nekik van-e ilyen tapasztalatuk, mint nekem.

Az mkv-ban meg mindben rosszul lenne a felirat megcsinálva? :F Mert szerintem minden nézett filmben jelentkezett az a kis probléma.

De majd kipróbálom amit mondtál. :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#3360) blakey válasza spiky03 (#3359) üzenetére


blakey
titán

Ha esetleg lefotóznál egy példát akkor megnézném az okát.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3361) spiky03 válasza blakey (#3360) üzenetére


spiky03
veterán

Rendben, ma nézek valami filmet és ha jelentkezik a jelenség akkor dokumentálok mindent. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#3362) sting2 válasza JohannZimu (#3336) üzenetére


sting2
addikt

Szerinted ez jobban szólhat CD-vel mint egy Pioneer DV 696 DVD player, és BD-vel jobban remekel mint egy Pioneer BDP 150-es?

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#3363) JohannZimu válasza sting2 (#3362) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Ezt azért linkeltem be, mert voltak műszaki paraméter kívánságai a kérdezőnek (pl. többcsatornás analóg kimenet), amit ez a készülék (is) specifikáció szerint teljesít. Nekem nem volt ilyen lejátszóm.

Gondolom az a cél, hogy 2 készülék helyett 1 legyen.
Ha nekem kellene választani arra amit írtál, tennék egy próbát vele (hálózati képességét nem ismerem).
Szerintem nem lesz rosszabb CD-vel mint a DVD lejátszó, de CD lejátszásra CD lejátszót érdemesebb használni mint DVD vagy BD lejátszót, ha valakinek van CD gyűjteménye.
Ahogy olvastam korábbi véleményeket róla nem lehet rossz a képminősége sem.
Ha teheted próbáld ki a Te megjelenítőddel.

(#3364) sting2 válasza JohannZimu (#3363) üzenetére


sting2
addikt

A lejátszó mögött meghúzódó technika az ami nem engedi a magasabb szintet, mivel felesleges.
Volt a DVD helyett sokkal jobb CD futómű de sem a kábelek, sem a hangfalak, sem pedig az elvárások nem indokolták annak maradását - legalább is a hallottak szerint. :)
Igen, a két Player menne és valami " komolyabb " régi jönne.
Az egyensúly is megmaradna, néha egy kis BD koncert, CD meg tömegével a háttérben meghúzódva..

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#3365) JohannZimu válasza sting2 (#3364) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Értem. Szerintem ebben az esetben érdemes lehet váltani. Esetleg írj Kiminek, ha jól emlékszem neki ilyen van.

(#3366) goran78


goran78
tag

Sziasztok!

40.000,- Ft árkategóriában szerintetek melyik lejátszót vegyem meg?

- Panasonic DMP-BDT220 EG
- Pioneer BDP-150

Filmnézésre és cd hallgatásra szeretném használni.
Esetleg más típust, márkát ajánlanátok?

Köszönettel

(#3367) blakey válasza goran78 (#3366) üzenetére


blakey
titán

Nálam mindkettő megfordult, összeségében a pio a jobb választás.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3368) goran78 válasza blakey (#3367) üzenetére


goran78
tag

Köszi a gyors választ. Miben volt jobb a Pio?

(#3369) blakey válasza goran78 (#3368) üzenetére


blakey
titán

Kb. mindenben.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3370) BBéci válasza goran78 (#3368) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek az előttem szólóval, viszont CD-lejátszásra a Pio sem igazán jó. Egy 10-12000 Ft értékű, 20 éves CD-játszó még az LX55-öt is lenyomja, vaktesztben próbáltuk. Az pedig klasszisokkal komolyabb, mint a BDP-150.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3371) spiky03 válasza blakey (#3360) üzenetére


spiky03
veterán

Feltöltötte ide a képeket. KATT
Csináltam a lejátszóról is, meg VLC-ről, de ez a file nevekből kiderül. :)
Meg ott a médiainfó is a filmről.
Esetleg megtudom mondani, hogy honnan "kölcsönöztem", vagy küldök privátba egy elérést, ha esetleg te is vagy valaki más is megszeretné nézni, hogy nála milyen.
A VLC-nél látszik az is, hogy hányadik percnél van az adott jelenet, így nem kell végig nézni a filmet, ha esetleg valakit nem érdekelné. :D

Thx a segítséget. :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#3372) blakey válasza spiky03 (#3371) üzenetére


blakey
titán

Meg fogom nézni, annyit tegyél, hogy megnézed, hogy az angol szöveg rendesen jelenik meg?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3373) spiky03 válasza blakey (#3372) üzenetére


spiky03
veterán

Hol? A BDP-150-en? Hogy ott az angol szöveg rendesen jelenik-e meg?
Mondjuk töröltem a filmet már. :) De holnap úgyis nézek másikat és majd ott megnézem, és jelzem az eredményt.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#3374) ANT válasza spiky03 (#3371) üzenetére


ANT
őstag

Így első ránézésre a hosszú ékezetes karaktereket nem szereti, ugyanis azokat tünteti el előszeretettel. Gondolom, ha egy ilyen szó után van(nak) még további(ak), azokat is levágja.
(Aztán lehet, hogy a rövid ékezetet se szereti, de ez a mostani screenshot-odból nem derül ki.)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#3375) spiky03 válasza ANT (#3374) üzenetére


spiky03
veterán

Hát nem tudom, hogy mi lehet vele.
Mert pl ebben a filmben volt olyan is, hogy három sorban jelenítette meg a feliratokat, volt benne mindenféle betű :) Meg a második sor olyan hosszú volt, hogy a sorban az utolsó szónak az utolsó betűje ki is lógott a képből. :D
Nah mindegy, ha valaki talál rá valami megoldást, vagy megmondja, hogy ő milyen beállításokkal használja a lejátszót meg a NAS-t ha van neki, ha meg nem lesz rá megoldás akkor így marad. Azokba az egy-egy szavakba nem halok bele. Meg szerencsére van, hogy értem azokat az "elveszett" szavakat. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#3376) Warter


Warter
őstag

Egyik ismerősöm szeretne BD lejátszót venni. A keret 100e Ft, mi most a legjobb vétel ezen a szinten? Oppok még kicsit odébb vannak. Néztem a Pio450-est, az mondjuk most egész jó árban van illetve Pana500-ast.

(#3377) Vikthor válasza Warter (#3376) üzenetére


Vikthor
nagyúr

tudok ajánlani egy Denon DBP-2012UD-t akár még egy kis alkuval is.

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#3378) TurboGPityu válasza BBéci (#3370) üzenetére


TurboGPityu
csendes tag

Egy LG 620 lejátszóm van a sztereó analóg hang kimenete katasztrófa ! Kb mobiltelefon MP3 lejátszója...Van egy ősi Dymarson dvd lejátszóm, a sztereó hangzása fényévekkel jobb mint az LG-nek. "Sajnos" elég sok koncert filmem összegyült DVD-n , ha ilyet akarok nézni , inkább a Dymarsont nézem . Ha CD-t hallgatok, akkor SONY CDP D-11 lejátszó muzsikál. Nem tudom vajon az LG HDMI-n keresztül vajon hogy szól, még nem tartok ott .(Télre tervezem a plazma vásárlást...) Vajon a Pio 150 sztereó kimenete hogy szól ? (A zenei műsorokhoz jobban szeretem a sztereót, mint az 5.1-t , hiszen ha koncertre megyek ott is egy sztereó színpad előtt vagyok általában )

(#3379) Csabroncka válasza TurboGPityu (#3378) üzenetére


Csabroncka
addikt

Az összes (még a közép is) ilyen kategóriás BD-nek katasztrófálisak az analóg kimenetei. HDMI-n tökéletesek, de nem mindenre (CD).

Én személy szerint kompromisszumot kötve a Pio51FD mellett döntöttem, árban és minőségben (sztereo analóg) egy középkategóriás rendszerbe jó, ennél nem több...

"in medias res"

(#3380) sting2 válasza TurboGPityu (#3378) üzenetére


sting2
addikt

Ha megengedsz egy véleményt:
Pio BDP 150 - sztereóban, jó kábellel, jó erősítővel(szintén sztereó) is egy rakás sz....
Ellenben pár évvel fiatalabb testvére a Pio DV 696AV, ugyanebben a felállásban analógban bekötve, komolyan vállalható, jó hangú, kellemes mindenes és még csak nem is hangos a működése- mindez fillérekből.
Tégy egy próbát vele.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#3381) TurboGPityu válasza sting2 (#3380) üzenetére


TurboGPityu
csendes tag

Kössz a segítséget ! Mindenképp megvárom a TV vásárlást, és meg nézem (hallgatom) hogy HDMI-n keresztül milyen lesz a BP . Arra már felkészültem hogy kell majd vennem egy DAC-ot, mert manapság a TV-knek nincs sztereo kimenetük , max koax, vagy optikai.( Hogy a Dymarson hogy a francba tudott hallgatható sztereó kimenetet csinálni egy 5000ft-os dvd lejátszóba???? )

(#3382) BBéci válasza TurboGPityu (#3381) üzenetére


BBéci
titán

Nem értem, hogy kerül a TV a hangláncba?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3383) Parson válasza BBéci (#3382) üzenetére


Parson
addikt

Valszeg úgy, hogy a TV méfialejátszó szoftvere játsza le a filmet/zenét (nálam is előfordul az ilyen)... de ez csak feltevés. Igaz, ezesetben a másik láncvonal, (amire valszeg te gondolsz) nem téma.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#3384) BBéci válasza Parson (#3383) üzenetére


BBéci
titán

Nem hinném, mivel ez a Blu-ray lejátszós topik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3385) csusza`


csusza`
senior tag

Sziasztok!

Párom szülei most újítottak be egy Samu BD-5500 Bluray 3D-s lejátszót.
Kérdés a következő: képes-e a lejátszó 3D filmeket lejátszani pendriveról? Gondolom az MKV/DivX/BlurayRIP-ekkel elboldogul pendriveról, de a 3D-s filmeket csak BluRay lemezről képes lejátszani?

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#3386) spiky03 válasza csusza` (#3385) üzenetére


spiky03
veterán

Ki kell próbálni.
Nekem a Pio BDP-150 az viszi pendrive-ról, és DLNA-ról is a 3D-s mkv-kat.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#3387) csusza` válasza spiky03 (#3386) üzenetére


csusza`
senior tag

Na az dicső, köszönöm, kipróbálom.
Gondolom firmware-t érdemes frissíteni, pláne, hogy most jött ki hozzá nemrér a frissítés júliusban.

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#3388) BBéci válasza spiky03 (#3386) üzenetére


BBéci
titán

Arra még mindig nem sikerült rájönnöm, mit lehet élvezni a felezett felbontású 3D mkv filmekben? Guminő kategóriának tartom. Némi mű térhatásért nem áldozom fel a full HD-t.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3389) spiky03 válasza BBéci (#3388) üzenetére


spiky03
veterán

A látványt. :D ;]
Nyugi nézek rendes 3D-t is. ;)
Csütörtökön megyek a 3 lemezes Prometheus-ért, meg a Gru meg már megvan 3D BD-n.
De jelenleg, mint írtam is szerintem korábban nincs még akkora adathordozóm, amire rátudok másolni egy 3D-s BD50, de még BD25-öt sem sajnos, addig marad a felezett tartalom.
Pedig a NAS-on van két IMAX-os természetfilm 3D-ben, csak ugye haz az ISO-t kicsomagolom akkor a BD25-ből rögtön a duplája lesz, az meg nem fár rá a 32 gigás pendrive-ra. :(

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#3390) BBéci válasza spiky03 (#3389) üzenetére


BBéci
titán

Nem kötelező 3D-t nézni, sőt a felezettel büntetni lehet. Ha már vannak normális készülékeid, nem szabadna ennyire megalkuvónak lenni!
A másik probléma a kalibrálás hiánya. 3D-ben még a most nálam lévő VT60 is pocsék mindegyik gyári profillal. A színek köszönő viszonyban sincsenek a szabványossal. János éppen most méri.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3391) spiky03 válasza BBéci (#3390) üzenetére


spiky03
veterán

Elenyésző a 3D-s tartalom, amit nézek.
Eddig filmekben csak a Sammy-t néztem meg, meg havert érdekelte a Dredd.
Valamint az Art of flight-t néztem meg 3D-ben. ezek mind mkv-k voltak.
Rendes 3D-t eddig csak a Gru-t láttam, meg majd ha meglesz a Prometheus, abba is bele nézek, mert megnézni szerintem majd eredeti nyelven nézem meg 2d-ben, mert kíváncsi vagyok az eredeti hangokra, mert ugye az IMAX-ben szinkronosan adták.

Hát igen, kalibrálás még nálam is hátra van.
A bejáratáson már bőven túl van a tv. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#3392) Flashget válasza BBéci (#3388) üzenetére


Flashget
félisten

Na igen...inkább 2D.

Realme GT Master Edition

(#3393) BBéci válasza Flashget (#3392) üzenetére


BBéci
titán

Legutóbb tavaly, az olimpia záróünnepségét néztem SBS 3D-ben, kb. 5 percig, aztán visszakapcsoltam 2D-re, mert irritált a felezett felbontás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3394) spiky03


spiky03
veterán

Nektek hangos szokott lenni a Pio, amikor filmet néztek?
Mert én már kétszer is tapasztaltam, hogy úgy felpörgeti a lemezt, hogy olyan hangja van, hogy simán hallom a kanapéra.
Pl most is volt olyan, beletettem egy BD-t, hogy megnézzem, hogy milyen a menü, a film, stb, és egyszer csak úgy bepörgött, hogy amikor hozzáérintettem a tv állványhoz rendesen rezonált.
Ez hiba lenne, vagy van néha ilyen?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#3395) Flashget válasza spiky03 (#3394) üzenetére


Flashget
félisten

Nekem néha kattog újraírhatóü lemeznélmfőleg és van hogy nem olvassa be. Tálca ki-be és kattog de beolvassa.

Realme GT Master Edition

(#3396) spiky03 válasza Flashget (#3395) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi az infót.
Nálam is talán most hallottam másodszor ezt a jelenséget.
Attól esetleg lehet, hogy felette kb csak 1 cm hely van a polcon és talán bemelegedett? Mert előtte néztem épp végig egy 1,5 órás filmet, pontosabban majdnem végig, mert 1 óra 31 percnél megfagyott. :D Az nem tudom, hogy mitől lehetett. :F Egyszer volt már ilyen, akkor is DLNA-n néztem, mint most, lehet, hogy sz@r volt az mkv kódolása, vagy nem tudom. Mondjuk laptopon ment a vége a filmnek. Nah mindegy úgyis már csak kb 3 perc volt belőle. :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#3397) TurboGPityu válasza BBéci (#3382) üzenetére


TurboGPityu
csendes tag

Sok koncertet nézek (hallgatok) sztereóban. ION System Obelisk 3+Tannoy Fusion 2 az öreg Sony crt sztereo kimenetéről hajtva. A Sony tv haldoklik, és egy panasonic plazma lenne az utódja , aminek már nincs analóg sztereó kimenete, csak optikai, amihez majd DAC kell. Az LG 620 analóg kimenete egy katasztrófa, de nem tudom hogy HDMI-n keresztül a plazmán áthajtva vajon milyen lesz a hang?

(#3398) Flashget válasza spiky03 (#3396) üzenetére


Flashget
félisten

nálam nem 1 cm van és kattog.

Realme GT Master Edition

(#3399) BBéci válasza TurboGPityu (#3397) üzenetére


BBéci
titán

Még nem dobtam ki öreg Trinitronomat, évekkel ezelőtt én is kipróbáltam erősíteni a hangját. Végszükségben, tévéműsorokhoz elmegy, de a minősége messze nem méltó ION és Tannoy, vagy más hasonló színvonalú rendszerhez. Ugyanez elmondható a ma kapható tévék optikai kimenetére. Most éppen Panasonic VT60 van nálam, közelében nincs sem az ARC, sem az optikai kimenetról levehető hang ahhoz, amit egy jó BD-játszó kiad.
Szerintem jobban jársz, ha elfelejted ezt a variációt.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3400) digikábeles


digikábeles
aktív tag

BBéci, azt meg tudnád mondani, hogy a 2 tuneres Samsung BD lejátszók tunereit lehet-e egy időben 2 féle digitális adásra behangolni? /DVB-C és T/ . Csak hangolásról van szó, tudom hogy egy időben nem működik a két rendszer. Ki akarnám próbálni a mindigtévét, de nem szeretném, ha emiatt törlődnének a C csatornák.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.