Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Bloodborne (PS4)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:11:09

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) BOBAKILL válasza Djuree (#899) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Én se pajzsoztam, csak a DS2ben. Tervezek amúgy egy heavy buildet is, hatalmas fegyverrel stb. Kíváncsi vagyok úgy milyen a játék. :)
Nem nehéz a parry a BBban, amikor már lendülne feléd a keze, akkor kell lőni. Persze a vége felé vannak olyan ellenek hogy nehéz parryzni őket. Viszont a bossok nagy részét is.lehet, persze adott feltételek mellett. Pl 1-2x Kost is sikerült parryzni. :D De a Ludwiggal megint szenvedek ng+on, mintha nehezebbek lennének a bossok, ellenfelek.
Maszekember: blood vialt tudsz majd venni a hunters dreamben a kis fickóktól,és.sok ellenfél dobja a játék elején.

[ Szerkesztve ]

(#902) Djuree válasza maszekember (#900) üzenetére


Djuree
félisten

dob hát, véletlenszerű. aránylag az elején lesz egy híd ahol 2 vérfarkas lesz, azok szinte mindig dobnak 3-3-at, ott érdemes majd vialt farmolni. elég nehéz őket lenyomni eleinte, de ott lesz egy ház, lefelé egy lépcsőn, aminek az ajtaján nem férnek be, odacsalod őket és belülről lecsapod őket vmi hosszabb fegyóval, így nem érnek el. :DD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#903) maszekember válasza Djuree (#902) üzenetére


maszekember
aktív tag

Igen, azt már felfedeztem. Amint megláttam a két dögöt az volt az első gondolatom, hogy "hubasszameg" és már rohantam is :D .

Biztos vagyok benne, hogy a készítők a hozzám hasonló kezdő nyomiknak hagyták nyitva azt az ajtót.

Egy lvl uphoz egyébként mennyi echo-kell?

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#904) Bad Pritt válasza maszekember (#903) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mindig egyre több.
Asszem ez releváns infó, de nem emlékszem igazából a pontos számokra.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#905) maszekember válasza Bad Pritt (#904) üzenetére


maszekember
aktív tag

Hm. Eszerint a táblázat szerint lvl 4-ig nem is kell echo, és utána egy jó darabig egészen kevés is elég. Létezik, hogy fejlődhetek 4-es szintig echo nélkül?

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#906) Djuree válasza maszekember (#905) üzenetére


Djuree
félisten

sztem nem. :N

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#907) Bad Pritt válasza maszekember (#905) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Szerintem sem, de érdekes, hogy mindegyik ilyen kalkulátor meg táblázat lvl 5-től számolja...

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#908) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

Nem nullás karival kezdődik a játék. Minden class egy adott szintről kezd valahol 5 kötül.

Maszekember
Én is lenyomtam az elején azt a nagy dögöt.
Sokszor meg fogsz halni de nefoglakozz vele mert szerves része a játéknak.

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#909) BOBAKILL


BOBAKILL
őstag

Hali srácok! NG+ vége felé járok. Azt meg lehet valahogy oldani hogy a maradék 2befejezést is megcsináljam és ne kelljen még egyszer végigvinnem?
Úgyis végig fogom majd egyszer de már csak 3 trófeám van hátra a platinához.

(#910) dollarZ18 válasza BOBAKILL (#909) üzenetére


dollarZ18
tag

Töltsd fel PS+ tárhelyre a mentést. Döntés előtt, mielőtt mész az utolsó bosshoz. Ha megcsináltad (megkapod a trophyt), akkor pedig töltsd le (írd felül), és csináld meg a 2. verziót is. Én így csináltam egy végigjátszásból mindhármat. Auto feltöltést addig kapcsold ki. Vagy csinálhatod ugyanezt pendrive használatával.

(#911) BOBAKILL válasza dollarZ18 (#910) üzenetére


BOBAKILL
őstag

:R
Köszi szépen. :)

(#912) Djuree


Djuree
félisten

na bobakill segítségével odalett kos is (köszi mégegyszer! :R ) és ezzel megvan minden trophy, jöhet a ds3! :C már nagyon vártam. kezdődhet az újabb szenvedés. :DDD

emlékszem kb. 1 éve hogy szidtam a ds sorozatot meg a from játékokat, hogy mekkora szarok h ilyen nehezek meg fogadkoztam h én mégegyszer nem veszem meg egyiket se, amúgyis szar játékok. aztán azóta ds2 meg bb platina megvan és el nem adnám egyiket se mégegyszer, sőt még a bb fémtokra is vadászok, a ds-eké megvan. :DD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#913) dollarZ18 válasza Djuree (#912) üzenetére


dollarZ18
tag

Én is most vettem meg a DS3-at :)

(#914) BOBAKILL válasza Djuree (#912) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Szívesen, is neked is köszönet Laurence-ért, már ideje volt megfektetni a pulit. :D

Sok sikert a DS3hoz, megszerzem én is psre és akkor majd hentelhetjük a bossokat. :D

(#915) onkelz


onkelz
aktív tag

Sziasztok

Egy olyan kérdésem lenne még a labirintussal kapcsolatban, hogy egy sirkôre egy kelyhet rakjak vagy lehet többet is?Köszi

(#916) Djuree válasza onkelz (#915) üzenetére


Djuree
félisten

egyre egyet tudsz csak. aztán ha nem kell akkor megszünteted és tudsz mást rakni a helyére.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#917) onkelz válasza Djuree (#916) üzenetére


onkelz
aktív tag

Ertem, koszi :)

(#918) BOBAKILL


BOBAKILL
őstag

Hali srácok!
Véééégre megvan a platina! :DD
Azok a chalice-ek nagyon kemények voltak, majd lefostam a bokámat. Nem boldogultam a cursed chalice-ben amygdalával, de aztán egy jó taktikát olvastam wikin és úgy nehezen de sikerült. A fejetlen beast is keménynek tűnt de ugribugri taktikával az is sikerült, úgy mint amygdala. Hasonlóképp kell küzdeni velük, először fejre menni aztán második fázisban a hátsójuknál ugrálni és csapkodni. Yharnam queen is beszopatott kétszer, de aztán az is meglett. Már átléptem ng++ba és csak egy rúna hiányzik amit eddig nem szereztem meg. A kos parasite "fegyverhez" az aktiváló rúnát. Ja és Adella küldije is hiányzik, a többit megcsináltam.

Mindenkinek köszönöm aki szóban illetve tettekben segített a végigjátszás alatt. :R

Amúgy ez az első platinám, lévén zöldfülű playstation-ös eddig ilyesmivel nem foglalkoztam. Jár ezért valami amúgy vagy csak örüljek a fejemnek?
:DDD

(#919) Adam_Shepard válasza BOBAKILL (#918) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Ha be van pipálva, hogy kapj emailt és hírlevelet, akkor küldeni fog a Sony egy Platina PS4 témát.

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#920) BOBAKILL válasza Adam_Shepard (#919) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Köszi, majd megnézem hogy be van-e pipálva. :R Elvileg szoktam emailt kapni.

(#921) Kvelstadt válasza BOBAKILL (#918) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Grat a platkóhoz!
Azt hogy érted hogy megvan minden rúna? Csak mert vannak olyanok amelyek random chalice-ekben vannak.
De ha azokat is mind kiszedted akkor nem szóltam.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#922) BOBAKILL válasza Kvelstadt (#921) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Köszi. :) Még nincs meg minden rúna, arra hajtok most ng++ban majd. Kell a kos parasite-hoz való meg még a többi már meglévőnek az erősebb változata gondolom. Biztos el is hagytam pár dolgot, mert most úgymond nem sorrendben haladtam mert az old yharnamot későbbre hagytam Djura miatt. Cahilecek is vannak még hátra, sokhoz még így sincs elég alapanyagom. A Yharnam queenes chalicehoz az utolsó alapanyagot is mókás volt megszerezni, magamtól nem jöttem volna rá. Kivéve ha újra nem járom az összes területet újra. Akkor talán. Jó is az a wikipédia, bár csak vész esetén olvasom.

Most viszont a Lords of the fallen jön, kíváncsi leszek rá. De ha meglesz psre is a ds3 akkor azt is jó lenne platinázni. Gondolom az sem könnyű. :)

(#923) Djuree válasza BOBAKILL (#922) üzenetére


Djuree
félisten

lords of the fallen nekem tetszett, de ng+ nem hiányzik belőle, annyira azért nem jó. :) egy végigjátszást simán megér...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#924) Jimy83


Jimy83
aktív tag

Hosszú halogatás után végül beszereztem a játékot .
Egyenlőre ismerkedek vele/ első 3 boss megvan/.
Eddig állat, rég volt már hogy így ráfagytam játékra :Y

(#925) Kvelstadt válasza Jimy83 (#924) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Welcome good hunter! :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#926) Jimy83 válasza Kvelstadt (#925) üzenetére


Jimy83
aktív tag

Amúgy melyik jobb szerintetek a ludwig's holy blade vagy a saw cleaver?
Kardként karcsút sebez a holy, kétkezesként oké csak akkor meg lassú .
Mindegyik +3-as am, a quality build-et csinálom oda a holy blade-t ajánlják, de nekem jobban bejon a saw cleaver.

(#927) Kvelstadt válasza Jimy83 (#926) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Movset a lènyeg szerintem. Sebezni mind kb úgyanúgy fog jó grm-ekkel meg statokkal.
Én pl nem szeretem a ludvigot mert az nekrm lassú.
Én az axe-al toltam végig mert tetszett a move set-je és a sebessége is. Pórbáltam minden fegyvert de nekem a hunter axe maradt a kedvenc.
Most meg saw clever-el tolom mert ki akartam próbàlni valami mást is és bár nem terszik a move setje de simán vrgig lehet tolni ezzel is.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#928) BOBAKILL válasza Jimy83 (#926) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Én is az hunter axe-al toltam majdnem végig, messze elér és sok ellenfelet lehet vele egyszerre sebezni. De aztán a Ludwig holy blade lett a kedvencem. Nagyon jó a szúró sebzése, sok ellenfél nem bírja. Kis kardként kellően gyorsan vág és szúr. Nekem többet is sebez maxon mint az axe.
Moonlight sword sem rossz de kis kardként lassú volt nekem. A másik kedvenc a körfűrész. Én annak hívom legalábis. Beteg egy fegyver, de ügyesen használva lehet darálni vele rendesen.
De azt használj ami neked a legkényelmesebb. Én a Ludwig holy blade-et ajánlom.

(#929) Kvelstadt válasza BOBAKILL (#928) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Ott ahol a sebzések felső határa van már nem azzal kicsi plusszal kell győzni de am ja a ludwig biztos erősebb merthogy lassabb meg hát az axe egy kezdő fegyver tehát ne is legyen a legerősebb. De hosszú, vsn vertikàl és horizontális csapása és szúrni is tud tehát nekem tökéletes. Vagyis csak majdnem mert az hogy pl a saw mellett kinyitva is van puska az nagyon hasznos.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#930) Djuree válasza Jimy83 (#926) üzenetére


Djuree
félisten

én ludwiggal toltam végig, aztán váltottam moonlightra. saw cleaverrel kezdtem de lecseréltem, sebzésben a ludwig sokkal jobb volt nekem, már 750 körül van kétkezes módban. lassú kicsit így de nekem bejött, mire elfogyna a staminám mindenki halott, és ott a tulajdonsága hogy megrendít, nem tudnak visszaütni rád támadás közben. de a cleaverrel is biztos végig lehet tolni. :K

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#931) v450 válasza Jimy83 (#926) üzenetére


v450
tag

Azzal menj amelyik tetszik, én Saw Cleaver-el 180 óra alatt már NG+7 (végig egyedül) végigtoltam, gyors ütést szeretem. 2 hétig nagy kocka voltam, nem volt meló. ;]

(#932) Djuree válasza v450 (#931) üzenetére


Djuree
félisten

ng+7? :Y te állat! :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#933) v450 válasza Djuree (#932) üzenetére


v450
tag

Igen! :) Chalice mapon szenvedtem Amygdala boss-nál, ja meg Orphan of Kos is kemény menet volt.

[ Szerkesztve ]

(#934) Jimy83 válasza v450 (#931) üzenetére


Jimy83
aktív tag

Atyaég ng7 :DDD Am megtartom mindkét fegyot vhol tényleg jobb a holy kétkezes módban .
A Twin Blood Stone Shards mennyire esik sűrűn ? Megöltem vmi kúszó bohócot az dobot 3-at, később sűrűbben esik el használhatom?
Amúgy Vicar Amelia-hoz jutottam el még nem mertem bemenni hozzá :( , egyre vadabb 1 hitelős mobokat tesz be a játék .
El se tudom képzelni hogy a Dark Souls széria ennél nehezebb/szopatósabb :DDD

[ Szerkesztve ]

(#935) v450 válasza Jimy83 (#934) üzenetére


v450
tag

Igen, fegyver sebzés sokat számít, később lehet venni Blood Stone-t. Muszáj lesz majd bemenni.

(#936) Kvelstadt válasza Jimy83 (#934) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Fog esni blood shard. De az csak az elején kell. Majd ahogy haladsz úgy kapsz erősebb köveket.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#937) Jimy83 válasza v450 (#935) üzenetére


Jimy83
aktív tag

3.-ra meglett Amelia, így azért könnyű hogy be lehet hívni az old huntert mellénk.
Kétkezesként használva tetszik csak a holy, így nem is érdemes költeni a bloodtinge skill-re igaz ?
Bár sokat eddig se tettem rá 7-en van, vit/endur. 21/21 strenght/skill 17/17.

(#938) BOBAKILL válasza Jimy83 (#937) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Lehet csinálni bloodtingre épülő build-et is, illetve van pár fegyver ami arra skálázódik a lőfegyverek mellett. Ezt majd a későbbiekben tudod megszerezni a dlc-ben.
De maradj a skill és strenght feljlesztésénél, esetleg arcane-t felhúzhatod 18-ra és akkor tudsz használni pár hasznos ereklyét majd, pl. Old hunter bone, Augur of ebrietas. Figyeld meg hogy a fegyvered melyik skillre skálázódik jobban. Saw cleaver C-re skálázódik strenghtre, és D-vel skillre. Tehát a strenghtre pakolj többet, de a skillt is érdemes fejleszteni.
Ha neked a saw cleaver jön be akkor bátran fejleszd fel maxosra, végig tudod vele vinni a játékot, ahogy azt a kolléga is említette. De próbáld végig az összes fegyvert hátha jön egy olyan ami jobb lesz számodra. De ahogy kvelstadt kolléga említette, mivel batár nagyok a bossok ezért érdemes nagy hatótávolságú fegyvert használni.

(#939) Djuree válasza BOBAKILL (#938) üzenetére


Djuree
félisten

a bloodtinge az majd már annak kell aki sokadjára tolja végig és vmi újat akar, kb. utolsó dolog amire adni érdemes. parryhez tök mindegy mennyi van, lőfegyver meg úgyse sebzésosztásra van itt, alig sebeznek amúgyis meg a lőszer is kevés. ami meg arra skálázódik azokhoz a fegyókhoz tapasztalat kell...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#940) Kvelstadt válasza Djuree (#939) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Ahogy djure mondja.
Először a stamina, hp meg skill vagy str, attól függ mire skálázódik a fegyó. Ezután vagy akár közben is mehet az arcane mert van pár hasznos spell de nélkülük is meg lehet lenni.
Stamina 40nél megáll szal azt nem is kell tovább húzni, többi meg mehet 50ig.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#941) Jimy83


Jimy83
aktív tag

Meg egy kerdes, most mar csak a ludwigot hasznalom.
Ha skill-t pakolom akkor az csak 1 kezes modra ad bonuszt ?
Vagy mivel skill-es es str-es fegyo a 2 kezes tamadasom is jobb lesz a skill novelessel ?

(#942) Djuree válasza Jimy83 (#941) üzenetére


Djuree
félisten

minden jobb lesz. :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#943) maszekember


maszekember
aktív tag

Hogy működik ez a skill/fegyver fejlesztés a játékban? Nem teljesen tiszta nekem.

Vegyük mondjuk a Kirkhammert (jelenleg használom) . Látom, hogy meg vannak adva alap értékek ahonnan használni tudom rendesen (str meg skill talán, nem jut eszembe hirtelen) . Amennyiben tovább fejlesztem a szükséges képességeket javulni fog a "fegyverhasználatom" ? Vagy csak globálisan fog növekedni a sebzés?

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#944) Kvelstadt válasza maszekember (#943) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Ha arra gondolsz hogy gyorsabb lesz e akkor nem, nem lesz. Az a mozgàsa ahogy és amilyen gyorsan (ez esetben lassan) üt.
Skill és str fejlesztéssel csak sebzési bónuszt fog kapni.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#945) Jimy83


Jimy83
aktív tag

Na belebotlottam az eddigi számomra legnehezebb boss-ba > the Vacuous Spider.
Bebuktam az összes insightom :DDD, vagy 15x haltunk én és az npc kísérő . Most se őt se coop embert nem tudok hívni .
Elvileg ha coopba segítek megölni vkinek akkor kapok egy insigtot igaz, utána én is tudok hívni majd segítséget?
Bár reggel akinek próbáltam segíteni mindketten borultunk :) szal nem tudtam megnézni hogy így van-e.

(#946) BOBAKILL válasza Jimy83 (#945) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Hello. A madmans knowledge-eket felhasználva is kapsz insightot. Bocs ha ezt már tudtad. Igen, ha leöltök ketten egy bosst, akkor is kapsz insightot.
A boss nem olyan nehéz, a kicsiket ne a kemény fejüknél sebezd hanem oldalt vagy hátul, úgy könnyen halnak. A bosst is oldalról csapkodd. A kicsik megölése nélkül is meg lehet csinálni, csak gyorsan kell gurulni ide-oda, ne lockold be a bosst. Odaszaladsz, csapsz rá párat és elteleportál. Ezt meg kell csinálni párszor és vége is van. Amikor az égből lövöldöz, az elő kell elszaladni, ugrálni, a többi támadása nem vészes. De lehet látni ha készül valamire, akkor kell felvenni a nyúlcipőt. Rakhatsz villámsebzést vagy tüzet is a fegyveredre plusszban.
Segítenék de átmentem ng++ba és még nem tartok ott, de biztos van aki tud segíteni innen. ;)

[ Szerkesztve ]

(#947) Jimy83 válasza BOBAKILL (#946) üzenetére


Jimy83
aktív tag

Ja ezekre már rájöttem de zéró haszna volt, mind1 bepróbálom vmi random-al.

(#948) Kvelstadt válasza BOBAKILL (#946) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Megszokás kérdése. Én minden bosst lockolok mert utálom forgatni a kamerát harc közben.
Amúgy ha nem szedi le a kicsiket akkor megmaradnak és hoz újjakat mikor teleportál szóval 3körre már jó sok kis pók lesz. Türelem játék de megéri leszedni öket mert az a könnyebb út.
Én tudok majd segiteni vagy ma késő este vagy holnap vslamikor.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#949) Jimy83 válasza Kvelstadt (#948) üzenetére


Jimy83
aktív tag

Hmm most meglett elsőre egyedül .. nem értem hogyan :Y
Aztán rátoltam a hunters mark-ra és elszálltak az echoim ;] Most nézem hogy ez nem olyan mint a Bold Hunter's Mark, mire jó ez a sima ?

(#950) Kvelstadt válasza Jimy83 (#949) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Arra mont a dark sign a ds-be, hazavisz de bukod a soult/echot.
Sose használtam pont emiatt.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Bloodborne (PS4)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.