Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Bloodborne (PS4)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:11:09

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) Rigormortiis válasza snake78 (#1399) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Nem hulyeseg, amit irsz. Nekem a bb volt a harmadik souls jatekom (az 1 es a 2 utan), megis ez tetszett a legjobban. Ez utan mar a ds3 sem utott nalam akkorat.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#1402) Kvelstadt válasza Rigormortiis (#1401) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Úgy vettem a ps-t hogy ds3 megjelenés miatt de előbb a bb volt meg hoztá és csak aztán toltam a ds3at. Lehet bb miatt nem volt meg már nekem sem az a feeling.
Az tény hogy ez a szökkenő dodge sokkql jobban bejön mint a ds-es gurulás.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1403) snake78 válasza Kvelstadt (#1400) üzenetére


snake78
tag

Lehet, hogy én kezdtem rosszul a játékokat de a bb volt az amit először láttam és beleszerettem ezért vettem pst
Nem gondolom, hogy rossz a ds3 de egy megszállott bb fannak mint amilyenek most már én is tartom magamat 😂
Nem azt a souls élményt nyújtja a ds világa mint a bb
Ettől függetlenül jó nagyon jó játék kötelező darabnak tartom de ennél nem mozgat annyira a platina mint a bb nel 😂😂
Végig fogom vinni mert szeretem, de itt ha meghalok 10 szer kikapcsolom a bb nel addig mentem amíg meg nem volt a kitűzött cél
És szerintem ez a kulombseg
Legalábbis nálam

(#1404) snake78 válasza snake78 (#1403) üzenetére


snake78
tag

A másik a varázslat bb Ben pont annyi volt amennyi kellet itt viszont külön karakterek vannak amik teljesen más játék menetet kívánnak
Bb után szerintem a dexes karakter a nyerő 😂👍

(#1405) Kvelstadt válasza snake78 (#1404) üzenetére


Kvelstadt
veterán

A bbnél mondták is fromék hogy az pörgősebb harcon van a hangsúly és direkt csinálták meg úgy hogy ne legyen varázsló kari.
Dsben sem szereten a varázslókat mert ezeknek a játékoknak a közelharcban jön ki az íze mikor dodgeolsz majd támadsz.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1406) snake78 válasza Kvelstadt (#1405) üzenetére


snake78
tag

Pontosan ezért választottam a Mercenary karaktert (bár nem tudom hogy a legjobb választás e vagy sem, ez majd kiderül idővel 😂 De első nekifutasnak ez van 😂), a varázsló nekem olyan mint a diabloban a deamons hunter végig tudod vinni a játékot úgy, hogy nem tud megközelíteni az ellenfél, és végig viszed a játékot
De itt a souls játékokban igazad van a közelharc a lényeg és bb után teljesen értelmetlen a pajzs
Engem legalábbis bezavar
Először lovaggal mentem eljutottam sz első tutorial Bossig és töröltem pontosan a pajzs miadt mert zavart a parry a Dsben más mint a bb Ben sokkal zavarobb
Fromek jobban össze raktak a bb t szerintem itt a játék élményre raktak a hangsúlyt
Ezért elvezhetőbb a játék menet meg jóval egyszerűbb a karakterfejlesztes mint ds Ben
Nekem kicsit olyan mint ha a bb Ben minden zavaró tényezőt és kellemetlen tulajdonságot kivettek volna, újragondolnák és az alapra ra raktak volna
Arra az alapra ami amúgy tökéletes és mestermű
Itt viszont élhetőbb
Remelem lesz második része 😂😂

(#1407) snake78 válasza snake78 (#1406) üzenetére


snake78
tag

Viszont volna egy kérdésem ennyi idő után sem tudom hogyan lehet ugró ütést csinálni 😂😂
Mit kell nyomni hozzá?

(#1408) Kvelstadt válasza snake78 (#1406) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Mivel minden karit at lehet gyúrni bármilyenné ezért rosz kezdő kari nem igazán van.
Persze nehézkesebb az eleje ha varázslót inditasz aztán meg inkább ütni akarsz..

Igeb a bb letisztultabb. Nincs milió féle fejlesztő kő meg a fegyverek is kb úgy vannak hogy mindegyik egy stilust kepvisel és nincs benne a stiluson belül 50féle.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1409) ron8


ron8
senior tag

Sziasztok! Nem rég lettem friss BB gamer a DS után. Egy olyan kérdésem lenne hogy offline módban az Insightnak mi az értelme? Mire tudom használni?

(#1410) ThySoul


ThySoul
senior tag

Nálam pont fordítva volt. BB-vel kezdtem, végig is vittem, de második run nem vokt benne. Ezzel szemben DS3-ban NG++nál tartok, életemben először megjelenéskor vettem dlc-t, és lehet platina is lesz belőle. Több a bonfire, cserébe jóval nehezebb, (csak az alapjátékkal játszottam BB-nél) és jobban tetszik az hogy bonyolultabb. Igaza volt az embereknek, a BB egy casual DS, ami nem feltétlenül a nehézséget jelenti (bár szerintem a ds-ek nehezebbek).

(#1411) Kvelstadt válasza ron8 (#1409) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Van a dreamben egy insight shop és ott tudsz majd venni pl ruhákat. Fent a ház mellett ha az oldalsó ajtón mész ki.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1412) ron8 válasza Kvelstadt (#1411) üzenetére


ron8
senior tag

Na ezt jo tudni köszönöm :).

Más. Cathedral wardról eljutottam az Upper cathedral wardhoz. Felmentem a toronyba ahonnan nem tudok továbbmenni mert zárva van az ajtó. Olvastam h Yahr'gul (bocsi a pontatlan név miatt)pályán van a kulcs ami egy későbbi pálya lesz. Mivel a kidnapper 1x elrabolt és itt ébredtem fel van oldva a pálya viszont rohadt nehéz ez a rész.
Van erre valamilyen megoldás vagy várjak az egész dologgal?

[ Szerkesztve ]

(#1413) Kvelstadt válasza ron8 (#1412) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Nehéz az most neked de meg lehet csinálni. De később egy masik részére fogsz eljutné yshar gulnak egy masik irányból és a kulcs is ott lesz felszedhető.
Szóval hagyhatod az egészet későbbre.
Az meg hogy le van zárva fent az ajtó olyan mintha meg kene oldanod hogy nyiljon de valójában azért van az zárva hogy mostmég ne akarj oda menni.
Szóval a kesőbb jösz visdza yahargulba akkor más ellenfelek lesznek meg lesz meg egy boss de az előző is ott fog várni.
Nagy kaland az ami most előtted áll! :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1414) ron8 válasza Kvelstadt (#1413) üzenetére


ron8
senior tag

Ne mondd mert ígyis elég kivárni hogy leteljen a meló és folytathassam :D
Viszont akkor így nem tudom, hogy merre tovább. Cathedral Wardban, Old Yarhnamban mindenhol voltam. Vagy esetleg valamelyik pályán nem vettem észre egy útvonalat?

[ Szerkesztve ]

(#1415) Kvelstadt válasza ron8 (#1414) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Forbidden woods következne. Megvan az a nagy kerek placc ami vicar amelia előtt vokt a nagy lépcsô előtt?
Na ott az egyik oldalt (érted a kör egyik oldalánál. :) )
Van egy ilyen óriás axeos es mögötte van egy bejarat ahol ha balra fordulsz ott lesz alfred meg mellette egy út lefelé. Na az kell neked.
Ja meg ha nem vomtál még akkor érdemes elmenni hawickbe is mert otta rúna tool ami kell neked.
Az meg ha kifelé jösz grand chatedralból ahol amelia volt ott jobbra át az alagúton.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1416) snake78 válasza Kvelstadt (#1405) üzenetére


snake78
tag

Szia!
Ds3 ban meg van a 2. Boss 16os karakterrel mentem neki eltartott egy ideig mert pajzs nélkül egy katanaval mentem neki. Lehet, higy nekem másabb a játék de amire rájöttem a bb után, hogy itt bizony nem art farmolni már szintet az elején a játék menet végén
Tudom nem ide tározó vélemény mert ez a bb rol szól, és nem szeretnek a két tábor között feszültséget okozni , csak megosztanam veled a tapasztalataimat
Tudom mind a két játékkal jatszol, jatszottal igaz a bb t jobban ismered
De valakinek szeretném elmondani a véleményemet 😂 Remelem ez nem gond és nem kapok érte semmi kizárást, meghívást 😂
Bb után nem egyszerű megszokni a kívánok, megbújok a pajzsom mögött( főleg, hogy nincsen 😂)stílust előre láthatólag irreálisan túlhuzott karakterem lesz
Csak azért mert a bb stílust "tanultam" meg és az rögzült belém a 210 óra alat
Jó játék de bb for ever 😂😂😂👍

(#1417) Kvelstadt válasza snake78 (#1416) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Igazából a ds1et és 2t ismerem úgy mint a bb-t csak itt mi a bbről beszéltünk és úgy tűnhetett hogy ebbe vagyok otthon. A 3ba még nem ástam bele magam de majd eljöb annak is az ideje.
Szintet farmolni meg nem szoktam. Sose árt de szerintem lehet boldogulni nelküle. Annyi hogy szerintem neked most még nagyon szokni kell a ds ritmusát.
Lehet kapnál valami figyelmeztetést hogy még csak off-ba sem rakod a hszt de én nem vagyok modi sem topikgazda és amennyire pang a topik szeruntem nem zavar senkit. Engem biztos nem.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1418) snake78 válasza Kvelstadt (#1417) üzenetére


snake78
tag

Szoknom kell ez biztos
Az ismerősöd akit ajanlottal elmondota az alapokat amiket kérdeztem tőle privátban nagyon segítő kész köszönöm az átirányítást
Ha meg kapok valamit azt bevállalom mert ez nem ide tartozik
A döntésekért vállalni kell a felelősséget ez alól nem bujok ki
Lett volna lehetőségem privatot írni, de én ezt választottam 😂😂

(#1419) ron8


ron8
senior tag

Ez a Vicar Amelia boss nem valami könnyű. Igazából nem lenne nehéz csak rohadt lassan fogy az élete és szépen lassan elfogy mellette az összes bloodom. Vettem fire papert meg molotovot esetleg van még valamilyen trükk aminek segítségével gyorsabban fogy az a rohadt hosszú piros csìk? :D

[ Szerkesztve ]

(#1420) Mirakuru


Mirakuru
tag

Sziasztok.
Visszatértem a BB-hez volt egy kis kitérőm a HZD vel amit nem bírtam lerakni. :D Szóval most úgy állok hogy megöltem a szoptatós dajkát , jelenleg lvl85 vagyok es nem tudom mit kellene csinálni. DLC részhez hozzá se szagoltam még . DLC-znem kéne vagy fejlődjek vagy hogyan tovább?

(#1421) Kvelstadt válasza ron8 (#1419) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Üssed! :D
Egyébként ne vedd magadra de miért várja azt mindenki hogy a bossok jól sebződjenek?
Ezekben a játékokban skillből kell leverni a bosdokat.
Pont azért bosdok hogy ne sebződjenek és az ember ugyességgel verje leőket ne pedig valami op sebzésből.
Meg kell tanulni a támadásomat meg el kell kerülni őket és persze türelem is kell mert nem lehet minden támadás után menni sebezni.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1422) ron8 válasza Kvelstadt (#1421) üzenetére


ron8
senior tag

Persze tudom hogy működnek csak az eddigiekhez képest feltűnően lassan csökken az élete és azt gondoltam hogy én nem tudom a trükköt amit tudni kéne :D.
Példának hoznám fel a ds3ból Yhormot mert nála sem tudtam hogy fel kell venni azt a különleges kardot :)

(#1423) snake78 válasza Mirakuru (#1420) üzenetére


snake78
tag

Szia ha meg van a dajka mindenképpen dlc mert itt csak gherman van hatra( és vagy moon presence 😂) Utána jön a ng+
Szerintem dlc az egy gyönyörű szép "érzelmekkel" teli világ 😂😂
Sok sikert hozza
Ha végeztel utána jöhet az alap játék fő bosss vagy bossai ez rajtad áll

(#1424) Kvelstadt válasza ron8 (#1422) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Mert az eddigiekhez képpest amelia erősebb boss. :)
Na az egy rosz példa. Nem is tudom hogy gondolták azt. A souls játékokban a bossfight az ami a neve is, meg kell küzdeni a bossal.
Na most az hogy van egy kard amivela levegőbe suhintva pár ütésből leszedjük a bosst, úgy hogy még harcos karival sem kell odamenni az vicc kategória de nem bossfight és főleg nem ds bossfight.
Nem azt mondom hogy mazoista vagyok de az hogy a levegőt csapkodom q bosd meg durván sebződik az minden csak nem ds.
Na most leírtam ugyanazt máshogy is.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1425) ron8 válasza Kvelstadt (#1424) üzenetére


ron8
senior tag

Igen abban én is csalódtam. Amilyen epicnek ígérkezett annyira lett csalódás...

(#1426) Kvelstadt válasza ron8 (#1425) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Mondjuk az azért jó hogy nem muszáj azt a kardot használni és máros kész az igazi epic és kellőkihívást nyújtó bossfight. :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1427) ron8 válasza Kvelstadt (#1426) üzenetére


ron8
senior tag

Hát igen, de egy felfejlesztett fegyverrel is rohadt sok idő kinyiffantani...

(#1428) snake78 válasza snake78 (#1418) üzenetére


snake78
tag

Mennyire örültem volna annak ha a többi Boss csak fele olyan nehéz lett volna mint amelia 😂😂
Kb 15 szőr mentem neki mire rájöttem, hogy a numbing mist igazándiból ellene van
Itt tanultam meg azt is , higy egyes Boss oknál a 10-15 nekifutás csak ismerkedés 😂😂
És tényleg az vannak olyan bossok a dungeonban amik nehezebbek mint a dlc és az alap bossok pl abbhorrent beast az egy igazi szemétláda az erdőben is az volt 😂👍

(#1429) ron8


ron8
senior tag

Igazából az frusztrál a souls játékokban, hogy sok bosstól rohadt messze van az utolsó mentési pont és sokszor sokat kell rohangálni mire megint odaérek.

(#1430) Kvelstadt válasza ron8 (#1429) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Ez pont azért van mert souls játék.
De van ahol közel van vagy könnyű mert maga a boss nehéz, mint pl lady maria vagyorphan of kos hogy bbnél maradjak.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1431) Mirakuru válasza snake78 (#1423) üzenetére


Mirakuru
tag

Köszi! Igen éreztem hogy a dlc-ben még próbára lesz téve az idegrendszerem. :DD
Akkor neki látok a dlc-nek meg még lehet előtte elnézek egy két helyre ami kimaradt, ha meg nagyon nem megy a dlc akkor fejlődök picit.
Hogy máshoz is hozzászóljak Amelia nekem nem tűnt borzasztóan nehéznek és még az életét sem töltötte, 4. 5. próbára sikerült is csak jól kell időzíteni az ugrálást. Nekem a blood starved beast volt az első mumus aztán ami nehéz volt még a Rom. A többit viszonylag hamar elvertem. A dlc -től félek :DDD

(#1432) Kvelstadt válasza Mirakuru (#1431) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Nekem is addig volr nehéz ameli míg úgy döntöttem hogy későbbre hagyom és másfelé indulok és eljutottam a blood starvedhez.
Amúgy ameliánál az volt a nehézseg hogy a lobogó bundájától nem láttam hol vagyok és volr hogy már nem is mögötte voltam de akkor mar jött is a halálos pofon.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1433) Rigormortiis válasza Mirakuru (#1420) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Semmikepp ne old meg az utolso bosst, mert akkor automatikusan ng+ba kerulsz. Inkabb a dlct toljad.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#1434) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Segítsetek legyetek oly kedvesek :D

ide szeretnék eljutni, ehhez a bosshoz, de nem tudom merre kell menni, legalább is talán ez következik, mert ahol volt a 3 hunter egyszerre, abba a templomba vagy hol, és utána le kell menni az udvaron és rögtön van 1 boss, azt lenyomtam már, de hogy hova tovább, mert már be jártam mindent

Xbox One: bandymnc

(#1435) snake78 válasza bandi0000 (#1434) üzenetére


snake78
tag

Szia one reborn ra gondolsz őt győzted le és micolash hoz szeretnél eljutni?

(#1436) bandi0000 válasza snake78 (#1435) üzenetére


bandi0000
nagyúr

így van, vagyis nem tudom ki jön, bár sztem nem a micolash, de körbe körbe szaladgálok és nem tudom merre tovább, voltam már abba a régi iskolába is, azt is körbe jártam de ennyi :D

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#1437) snake78 válasza bandi0000 (#1436) üzenetére


snake78
tag

Elméletileg micolash a következő
Ahol meggyújtottad a lámpát félkész a lépcsőn lesz egy rácsos fejű pali a székben ha megérinted tovább visz micolashhoz
A suliból tudsz menni amygdalahoz is a nightmare frontier be is
Sok sikert 👍👍

(#1438) ron8


ron8
senior tag

Huh ez a Forbidden woods nem kicsit volt szívatós. A boss pozitív csalódás volt. Számomra ez volt az első nehezebb ellenség és el is kapott a souls filing rendesen :D. Ez hiányzott már.

[ Szerkesztve ]

(#1439) Kvelstadt válasza ron8 (#1438) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Ott jó erős a honnan jöttem és merre vagyok arccal érzés. :)
Ja a boss az jó volt. Mikor először látram gondoltam 3vs1 és az egyik távolról molesztál avagy from software fair play. :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1440) ron8 válasza Kvelstadt (#1439) üzenetére


ron8
senior tag

Pontosan :D. Előbb a távolit vadásztam le utána jöhetett a másik 2. Viszont meglepett, hogy az utolsó még a nagy kígyókat is segítségül hívta. Na ott párszor elszakadt a cérna. Aztán mikor sikerült akkor olyan könnyen ment hogy nem értettem miért bénáztam eddig :D

[ Szerkesztve ]

(#1441) vraghdash


vraghdash
tag

Hi. Olyankor mi van ha arianna nem jön ki a házából? Megöltem ott a mérgezős izét, a villámló dögöt, a 2 banyát, ameliat, amigadalát... kérdezi hogy tudok e safe palce de csak a no van mint válasz. Mit hagyhattam ki? Esetleg az lehet a baj hogy a cathedral kezdő lámpánál volt valami randa izé a földön ezt én véletlenül megöltem...

(#1442) 70hook válasza vraghdash (#1441) üzenetére


70hook
csendes tag

Az a randa izé mondta volna, hogy hívd az embereket oda, ha találsz :)

(#1443) vraghdash válasza 70hook (#1442) üzenetére


vraghdash
tag

Akkor ez szopóka most? Vagy ez most befolyásol valamit?

[ Szerkesztve ]

(#1444) Kvelstadt válasza vraghdash (#1443) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Nem befojásol semmit csak így valszeg nem mented meg az npc-ket.
Egyébként az a menete hogy mikor megvan a cathedral ward utána elmész iosefka kilikára (kezdő helyszín)
És beszélsz az ajtón keresztül iosefkaval aki mondja hogy oda küldd a túlélőket. Se ezután hogy már megvan a két helyszín a túlélőknek küldheted őket chatedral wardba mert iosefka kinyírná mindet.
Egyébkent annyit buktál ezzel hogy a trueendinghez 3 köldökzsinór kell de 4 van a játékban. Neked így már csak 3 szóval azokat meg kell szerezned mindenképp ha true endinget akarsz.

2 meglesz fixen. Egyiket majd boss adja a másik meg upper cathedral vard felől lesz elérhető viszont a 3.at még mindig bukhatod.
A lenyeg hogy forbidden woodsból lesz egy út vissza iosefka klinikára de csak a shortcutot nyisd meg de ne menj be iosefkahoz a blood moon azaz rom a pók halála előtt mert akkor bukod azt is.

Egyébként honnan jön ez az embereknek hogy levágnak mindent amit meglátnak akkor is ha nem támad?

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1445) snake78 válasza Kvelstadt (#1444) üzenetére


snake78
tag

Mert a bloodborne nal játszanak és jobb érzés ha mindenki halott 😂😂 szerintem
Vagy ha nem támad rögtön akkor meg utána lehet, hogy támadni fog és akkor lehet, de nem biztos higy túlélik
Vagy szimpla para 😂

(#1446) Kvelstadt válasza snake78 (#1445) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Van benne valami. De akkor alkalmazzátok azt a trükköt hogy próbáljátok belockolni. Ha nem lehet akkor az npc.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1447) snake78 válasza Kvelstadt (#1446) üzenetére


snake78
tag

Én már nem loockolo senkit hiszen a segítségeddel értem el a platina 😂😂 a másik táborban játszom ahol mostanában te is feltuntel 😂😂
De az újaknak mindenképpen jó segítség és tanács 👍😂😂

(#1448) BOBAKILL válasza Kvelstadt (#1446) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Ami nem támad meg azt én sem szoktam bántani. De első végigjátszás végén tudatosan megöltem a köldöszinórért. :B De a többiben már nem bántottam a "nénit".

(#1449) Kvelstadt válasza BOBAKILL (#1448) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Egyébként ahogy kinéz én is végre akartam hajtani rajta az eutanáziát de előtte próbáltam lockolni meg az is fura volt hogy lámpánál van és ott nem szoktak lenni ellenfelek.

Snake78
Igen elkezdtem a ds3at. Letudom aztán szerintem nem veszem elő többet. Számomra már nrm az a ds ami korábban volt.

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1450) BOBAKILL válasza Kvelstadt (#1449) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Én meg bármikor újra tudnám kezdeni a 3.-at. Sőt, most egy pyrós karakter vagy varázslót tervezek indítani. Viszont a 3. valahogy mégis játékmentben könnyebb. Könnyű fegyvert fejleszteni is. De maga látvány, a világ: no1.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Bloodborne (PS4)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.