Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Bloodborne (PS4)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:11:09

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) Kvelstadt válasza bandi0000 (#2000) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Volt valami olyan hogy warpolj ki a harcból és akkor a dreamben lehet summonolni.
De lehet csak ng+ba működik.
Csak itt olvastam régebben de mi sose próbáltuk ki.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#2002) erahurka


erahurka
félisten

Á basszus... Átmentem Old Yharnamba, elindultam a lövős torony felé, összejött vagy 7500 ilyen pénz cucc, erre rámrontott egy csomó ilyen gyors kisebb szörny és kinyírtak. Elment a kedvem az egésztől. Tök messze voltam már, most megint végigküzdeni magam a sok rohadékon, közben 8x meghalni mert most majd tuti nem úgy jön ki a lépés... :( :( :(

(#2003) jozs6200ax válasza erahurka (#2002) üzenetére


jozs6200ax
aktív tag

Tovább , tovább ..

(#2004) saelin válasza erahurka (#2002) üzenetére


saelin
veterán

Szerintem annyira ne izgulj rá a halálokra. Játsz lassabban, a harcokat ne siettesd, szóval ne legyél greedy. Nekem ez bevált.

Egyedül a bossoknál való halál tud frusztrációt okozni, mert ugye ott elmehet egy csomó consumable item... Szerencsére eddig egész jól mentek és nem kellett nagyon sokat farmolni. Vicar Amelia után én nagyon el voltam veszve, de amikor belefutottam egy új lámpába... az olyan jó érzés volt! :)

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#2005) erahurka válasza saelin (#2004) üzenetére


erahurka
félisten

Szépen haladtam, bementem egy kis terembe ahol egyetlen ilyen fehér banya vagy mi volt, azt meg is öltem könnyedén. Aztán jött egy-két ilyen kisebb, lecsaptam őket. Aztán bejött még kettő, ott volt egy kis gondom, picit elkapkodtam, és még nem haltak meg, mikor berontott még kettő, és vége volt.

Nem a halállal van baj, hanem hogy elbuktam csomó pénzt. Ha csak a fele megmaradt volna akkor azt mondom hogy oké befarmolok hozzá még kicsit és lépek egy szintet. Így meg puff, ennyi volt 7000 cucc... :(

Kár hogy nem lehet bárhol elkölteni vagy ilyesmi, csinálni belőle olyan cuccokat amiket lehet a pályán is találni és pénzt lehet kinyerni belőlük.

(#2006) saelin válasza erahurka (#2005) üzenetére


saelin
veterán

Vissza tudod szerezni az elvesztett echo-kat. Csak vissza kell menni a szörnyhöz és megölni azt amelyiknek világít a szeme. Ha mázlid van akkor lehet hogy már a földön megtalálod.

Persze ha meghalsz azelőtt hogy eljutnál az echo-hoz, akkor annyi, elveszett.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#2007) erahurka válasza saelin (#2006) üzenetére


erahurka
félisten

Azt tudom, de biztos nem jutok el oda megint halál nélkül. :(

(#2008) bandi0000


bandi0000
nagyúr

nah megdöglött gehrman :D 2 szer is...szal állok neki a dlc nek

jól gondoltam, hogy dlc ba chatedral war on keresztül tudok menni majdy ott ahol volt/van a ruha és majd a "dög" visz el?

Xbox One: bandymnc

(#2009) saelin válasza erahurka (#2007) üzenetére


saelin
veterán

Dehogynem, csak menjél és csináld! Nem szabad az elején túl sokat gondolkodni. Az egész játék kb a kitartásról szól és a trial & error-ról.

Sosem játszottam egy fromos játékkal sem, de ez engem úgy beszívott, hogy a Bf1-et bottal sem piszkáltam meg azóta. Talán majd a Surviving Mars-t elindítom kikapcsolódásként, ami valamikor 15.-én jelenik meg.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#2010) BOBAKILL válasza saelin (#2009) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Akkor a soulsok is beszippantanak ha belekezdesz. :) Erősen ajánlott az összes, a Demons souls is, igaz az csak ps3 only. A The Surge-öt is próbáld ki, nagyon jó az is.

(#2011) Kvelstadt válasza saelin (#2004) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Az a felemelő érzés mikor megvan a boss... ...sincs olyan jó mikor meglátunk egy új lámpát! :))

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#2012) jozs6200ax válasza Kvelstadt (#2011) üzenetére


jozs6200ax
aktív tag

Vagy mikor leölöd a bosst , szintet lépsz és megnő az önbizalom . Aztán az első alap mob megöl . Felbecsülhetetlen 😂

(#2013) erahurka


erahurka
félisten

Na visszamentem és mindenkivel megízleltettem a saw cleavert. ;]

Felmentem a géppuskáshoz a toronyba, kis harc után persze legurultam a torony oldalán. De a második körben kiengesztelt a karma, mert akkor ő pottyant le. :DDD

Meg volt az a hunter az egyik platformon, nem sokkal a torony mellett. Na az sem volt egyszerű, bár másodjára meg lett. Elég bénának érzem magam viszont :(

Más: a discovery statot érdemes növelni? Ha jól értelmezem sűrűbben és jobb cuccokat találhatok vele a hulláknál.

(#2014) Kvelstadt válasza erahurka (#2013) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Fog ez menni. Azt szerintem ne várd hogy egyszercsak hót penge leszel. Új területek új ellenfelek, szóval a halál mindig része lesz a játéknak.

Én egy darabot nem raktam discoveryre.
Nem is emlékszem hogy van ilyen stat. :D

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#2015) sp8787 válasza erahurka (#2013) üzenetére


sp8787
addikt

Az Arcane noveli a Dicovery-t es probalok egyszeruen fogalmazni.
MARHARA ne foglakozz vele!!!

Amikor ez majd fontos lesz az meg nagyon nagyon messze van es valojaban csak a Chalice-ekben lesz ez fontos es ott sem a normal fajtakban. Raadasul van egy egyszeru modja ,hogy ezt "drasztikusan" noveld meghozza az Eye runakkal amikbol az egyiket az alapjatekban(siman el lehet rontani ,hogy ne legyen meg) egy annal jobbat meg majd a chalice-ekben lehet szerezni. Meg meg a DLC-ben is van egy runa ami erre jo(Milkweed).

Ezek kimondottan az endgame endgame-jehez a Bloodgem farmolashoz szuksegesek.

(#2016) erahurka válasza Kvelstadt (#2014) üzenetére


erahurka
félisten

Az alap ellenfelektől nem igazán félek, bár ha többen vannak le tudnak ölni. A bossok viszont tényleg nagyon nehéznek tűnnek. Gascione is csak a dobozkával sikerült. :(

Felszedtem amúgy egy fapajzsot, most azzal nagyon jó barátok lettünk. Lesz majd később táposabb pajzs is vagy ez az egy van a játékban?

(#2017) sp8787 válasza erahurka (#2016) üzenetére


sp8787
addikt

A DLC-ben van meg egy ha jol emlekszem es mindketto teljesen haszontalan.
Sztem gyorsan felejtsd el. :)

(#2018) Kvelstadt válasza erahurka (#2016) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Felejtsd el a pajzsokat. Amid van az arra jó hogy egy kicsivel kevesebb sebzést kapsz be és a staminád is leverik. Bossoknál meg semmit nem ér.
Ez nem az a játék.
Dark soulsba, na ott lehet pajzsra építeni ha azt szereted.

Sp8787
Akkor mostmár biztos hogy nem növeltem a discovery-t. :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#2019) bandi0000


bandi0000
nagyúr

van valakinek ötlete hogy miért nem indul a dlc-m? dreambe fel vettem azt a cuccot a lépcsőnél, de az amigdala csak megsebez de nem történik semmi

Xbox One: bandymnc

(#2020) Kvelstadt válasza bandi0000 (#2019) üzenetére


Kvelstadt
veterán

A C.ward melletti amigdalanál próbálkozol? Amelia él még?

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#2021) bandi0000 válasza Kvelstadt (#2020) üzenetére


bandi0000
nagyúr

igen és.igen, csak a fathert nyirtam ki, mert ugye anélkül nem tudtam tovább menni

Xbox One: bandymnc

(#2022) saelin válasza erahurka (#2013) üzenetére


saelin
veterán

Ha Gyula leesett akkor menj vissza a torony tetejére. Ott lesz a lootja.

BOBAKILL
Az a baj hogy a souls játékok ránézésre sem tetszenek. Akkor inkább Nioh.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#2023) sp8787 válasza saelin (#2022) üzenetére


sp8787
addikt

Nem kell visszamenni. Ott ahol vagy Exit es ujraindit.
Ugyanezt erdemes megcsinalni az olyan Wandering Nightmares-ekkel amiket nem tudsz idoben levagni.

A DS3-at nem hagynam ki a helyedben. A Nioh-t en sokkal jobb jateknak tartom mint a DS3-at de el tudom hinni ,hogy ami abban az meg tul sok egyeseknek ezert is nem jon be sokaknak.

(#2024) Kvelstadt válasza sp8787 (#2023) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Azok a kis torz jószágok akik követ dobnak wandering nightmaresek? Én a ds-ek után lizardnak hívtam őket itt is.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#2025) sp8787 válasza Kvelstadt (#2024) üzenetére


sp8787
addikt

Ja, csakhogy itt 2 fajta is van es a nagyobbik az tamad is bizonyos esetekben.

(#2026) Kvelstadt válasza sp8787 (#2025) üzenetére


Kvelstadt
veterán

A másik csapkodósat sima ellenfélnek néztem.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#2027) erahurka


erahurka
félisten

Blood Starved Beast pipa. Nem éreztem olyan nehéznek, de azért kinyírt párszor. Volt egy rámugrós támadása amit sokszor bekaptam, és még full élet után is csak nagyon keveset hagyott, szinte mindig meghaltam utána.

Viszont most engem talált meg a karma. Miután kilootoltam a dögöt annyira örültem hogy nem figyeltem mi van, és persze a mérgezése még hatott. Meg is haltam :DDD

Kérdés: Blood Vialt merre érdemes farmolni? Eléggé megcsappant a készletem.

(#2028) Kvelstadt válasza erahurka (#2027) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Van jutubon videó, hol és hogy érdemes farmolni.
Kicsi útvonal módosítással de én is azt használtam.
Mondjuk én rászántam kb egy órát és összeszedtem 600at (15-20/kör)
Cleric beastes hídról indultam és egészen gascone-ig mentem egy útvonalon. Pár perc az egész.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#2029) BOBAKILL válasza saelin (#2022) üzenetére


BOBAKILL
őstag

A Nioh is nagyon jó játék, de más mint a soulsok. Bizonyos szempontból még nehezebb is. A The Surge-öt is ajánlom.

(#2030) saelin válasza BOBAKILL (#2029) üzenetére


saelin
veterán

Én játszottam vele egy darabig, de Umibozu-nál elakadtam és félbehagytam. Nekem tetszett, de akkor pont nem volt hozzá meg a hangulatom.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#2031) bandi0000


bandi0000
nagyúr

akkor semmi ötlet? le kell ölnöm ameliat hogy belépjek a dlc be?

Xbox One: bandymnc

(#2032) Kvelstadt válasza bandi0000 (#2031) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Lehet nem vettem észre a válaszod de a válasz igen. Dlc csak amelia után elérhető.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#2033) bandi0000 válasza Kvelstadt (#2032) üzenetére


bandi0000
nagyúr

jah köszi :R

Xbox One: bandymnc

(#2034) Kvelstadt válasza bandi0000 (#2033) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Miért sietsz oda annyira?

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#2035) bandi0000 válasza Kvelstadt (#2034) üzenetére


bandi0000
nagyúr

hát mert gyakorlatilag végig vittem, de a dlc be akarok belekezdeni és elrakni pihenni a játékot 1 év után :D

Xbox One: bandymnc

(#2036) Kvelstadt válasza bandi0000 (#2035) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Mármint az alapjátékot vitted végig és a dlc van csak hátra?

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#2037) bandi0000 válasza Kvelstadt (#2036) üzenetére


bandi0000
nagyúr

igen igen

Xbox One: bandymnc

(#2038) Kvelstadt válasza bandi0000 (#2037) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Hanyas szinten vagy es ng+ mennyibe mész dlc-be?

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#2039) odinkain válasza erahurka (#1963) üzenetére


odinkain
tag

Gascoigne-nál a 3. fázisnál asszem 5-ös vagy 6-os sorozatokat üt. utána van egy kis rés amit kitudsz használni. De ha jól emlékszem akkor a tűz is hasznos ellene.

PSN: inkaoner81

(#2040) saelin válasza odinkain (#2039) üzenetére


saelin
veterán

Beast formájában kb 3 molotov.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#2041) erahurka válasza odinkain (#2039) üzenetére


erahurka
félisten

Azóta már megöltem de köszi :R

(#2042) saelin


saelin
veterán

Blood-starved Beast óta ez az Amygdala az első bossantyú ami megfogott. Tegnap vagy 5x nekimentem, majdnem meg is öltem, csak elfogyott a vial az utolsó stage-en és rámlépett.

Mondjuk lehet nem részegen kellett volna játszani...

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#2043) bandi0000 válasza Kvelstadt (#2038) üzenetére


bandi0000
nagyúr

ng1 ben vagyok, vagyis egyszer végig vittem, és most újra kezdődött
93-as vagyok még

Xbox One: bandymnc

(#2044) Kvelstadt válasza bandi0000 (#2043) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Lv100at ajánlanak a sima ng-s dlc-hez. Én legutóbb lv70en mentem be és sokan one hiteltek.
Szal lehet fogod érezni hogy ng+on vagy a dlc-ben.

Saelin.
Kitartás, meglesu az. Nekem a kedvenc bossom a játékban.
Nem a nehézség miatt hanem csak a zene az üvöltés és a kinézetének összhatása miatt.

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#2045) saelin válasza Kvelstadt (#2044) üzenetére


saelin
veterán

Jaj, nem azért írtam! :DDD

Persze hogy próbálkozom tovább, csak meglepett a difficulty spike, mert egy ideje minden boss elsőre vagy másodikra ment. A Trheaded Cane-t is lecseréltem a Beast Cutter-re, lehet az is picit nehezíti a dolgom. Ugye új move set, teljesen más attack speed és range. Eddig az a véleményem a fegyverről, hogy ez egy upgradelt Cane, csak valamivel lassabb és brutálisabb. Az tetszik benne a legjobban, hogy itt ha "ostorként" használom szűk helyen, akkor nem pattan le a falakról és egyéb objektumokról. A Blade of Mercy-t is próbáltam, de annak túl spammy a támadása és rengeteg stamina-t eszik.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#2046) Kvelstadt válasza saelin (#2045) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Várjál már. Dlc-be vagy? Mert beast cuttert ott kapsz.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#2047) odinkain


odinkain
tag

Öcsém, hogy én mindig így járok...
Unseen village alsó része, ahol az ispect bath is van. kipucoltam a pályának azt a részét, kóborlok, nézelődök...előttem egy nagy tér. ááá mondom nem kéne bemenni, de győzött a kíváncsiság erre átvezető videóra kaptam fel a fejem. The One Reborn.....bakker ocsmány egy valami.

SPOILER!!!!! Kétszer mentem neki és azt vettem észre, hogy oldalról fentről dobálnak/lőnek valakik valamit. azokat ki lehet szedni valahogy vagy jó h figyelek azokra is?

A másik kérdés, hogy az az inspect bath az mire is jó pontosan?
Mert ahogy észre vettem a bossfight előtti területre tudok feljutni. Akkor az végülis ilyen shortcut szerűség?
Ha belemetem (nem tudom jobban mondani) ebbe a bath-ba érdemes a pálya más részeire is elmenni?SPOILER!!!!!

A 3. kérdésem ahogy itt olvasgattam akkor ha jól értem a saw cleaver-nek asszem a strenght az C talán a skill pedig D asszem. Tehát ha a karaktert húzom érdemesebb ezt a két statot húzni először?

Bloodgemekből általában olyat teszek be amit nagy fizikai sebzést ad, mert ahogy kvelstadt mondta, az acél mindenkinek fáj :C :C . Érdemes másra figyelni?

PSN: inkaoner81

(#2048) Kvelstadt válasza odinkain (#2047) üzenetére


Kvelstadt
veterán

A nagy üres tér az kb sosem boss mentes.
Van hogy még kicsi téren is boss van. :)
Le tudod szedni a sinistereket.
Mikor bemész a tér ulsó vegében mindkét okdalt a sarokban fel lehet menni és levághatod őket.

Az a bath az arra jó, shortcut.

Igen jól gondolod, sőt az Str C szóval azt érdemes leginkább húzni.

Bloodgemeket én is így használom.
Az acéllal meg úgy vsgyok hogy még anno ds1ben infuseoltam fegyvert és gondoktam dejó lesz mert sebez tüzet is.
Aha.. találkoztam egy csapat tűz immunis ellenféllel akiknek az ugye nem fájt, a fizikai sebzés meg ugye le volt csökkenve az infuse miatt ráadásul az infuse a betüket is tötölte.
Na azóta nem infuseolok és csak fémmel sebzek.
Azért azt még hozzáténném hogy ds3ban van olyan infuse ami nem rosz, de ez itt bloodborne. Itt teljesen jól boldogultam az acél elenfélbe mártogatásával. :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#2049) erahurka


erahurka
félisten

Na megjelentek a Kidnapperek. Egyet tudtam eddig legyőzni úgy hogy hátulról szúrtam egyet aztán mindig elfutottam. 1v1 is esélytelen de sokszor ketten vannak :Y

Van valami jó taktika saw cleaverrel? A parry azóta se megy nekem egyszerűen túl lassú vagyok hogy bárkinek is beadjam. :(

(#2050) Kvelstadt válasza erahurka (#2049) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Ott nagyon óvarosan kelk haladni és egyessével behúzni őket. Egy is sok belőlük, parry nélkül meg főleg.

Én nekem van egy saw cleaveres végigjátszásom de nem volt semmi speckó taktikám vele. Nagyrészt kinyitva használtam.
Egyébként nem úgy megy az hogy ha egy ellenfélnek beadod akkor a többinél is menni fog.
Meg kell ismerni az ellenfél támadási mozgását és elkapni a pillanatot.
A kidnapper meg amúgy is nehéz mert nagyon hírtelen indít támadást, ráadásul ott a para hogy ha nem sikerül akkor valszeg meg is öl.
Első játékban nekem sem volt egyszerű kijutni onnan, és ugye a a blood vialt sem tölti ott visdza a játék 20ra.
Nem is tudom hogy maradt e mire megtaláltam a làmpát.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Bloodborne (PS4)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.