Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Bloodborne (PS4)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:11:09

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) Jimy83


Jimy83
aktív tag

Na ez a játék azért megszívatott a végén is :DDD
Kinyírtam a nurset, visszamentem a hunters dreambe hátramegyek lefejez az öreg, vége a játéknak .
Jó hogy le akartam tolni a DLC-t, mit rontottam el hogy bad ending lett ?

(#952) Djuree válasza Jimy83 (#951) üzenetére


Djuree
félisten

nem csináltál előtte biztonsági mentést? wiki leírja mi kell az endingekhez.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#953) Kvelstadt válasza Jimy83 (#951) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Az ilyen ng+os játékoknàl érdemes megkérdezni hogy bob magától ng+ba vagy te választhatod.
Pont azért hogy ne szaladj így bele az ng+ba.
Amúgy azért fejezett le mert azt választottad. Ha a másik opcióra nyomtál volna akkor megküzdhettél volna és megkaptad volna a második endinget de az még mindig nem a true ending.
Egyébként miért bad ending ez? Lefejezett és felébredtél.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#954) Jimy83 válasza Kvelstadt (#953) üzenetére


Jimy83
aktív tag

Nem para végülis, úgyis meg akarom mind a 3 endinget platina miatt .
Na meg visszaolvastam DLC-be is érdemes lv 100 fölött menni .
Így másodjára még jobb a játék, egyébként azt hol tudom megnézni melyik NG-be vagyok ?

(#955) Djuree válasza Jimy83 (#954) üzenetére


Djuree
félisten

csak meg tudod jegyezni hányszor kezdted újra. XD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#956) Kvelstadt válasza Jimy83 (#954) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Itta nagytöbbség egy vègigjátszás slatt platinázta.
Egy pendrive kell hozzá és kiszedni s mentést final boss előtt majd visszarakni és mehet a másik ending.
Én most legutóbb vslami 70es szonten mentem dlcbe és tényleg kemènyebb volt de bb-t nem azért hátdzunk mert könnyű.
Pl a bomhamneres hunter one hit killelt pedig nem spóroltam hp-val. Izgi volt. :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#957) BOBAKILL válasza Jimy83 (#954) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Én ng+ba fedezetem fel minden területrészt, és még így is maradt el egy rúna plussz pár chalice dungeon. 100lvl az elég a dlchez, de készülj fel hogy brutálisabb lesz mint az alapjáték. :D

(#958) maszekember


maszekember
aktív tag

Shiet. Nem voltam elég figyelmes a forbidden woods egyik háztetőjén embereket lakmározó fehér fejkötéses úriemberrel való beszélgetésem közben (az alattam lévő utat nézegettem :DDD ) és elküldtem Odeonba.

Meg fogja enni a megtalált npcimet gondolom, köztük Ariannát is (az öreg hölgyet nem sajnálom, úgyis csak sérteget) . Azonban azt olvastam, hogy a megevett emberkék itemeit is fel tudom majd szedni ez azt jelenti, hogy Arianna Third Umbilical Cordját is?

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#959) Kvelstadt válasza maszekember (#958) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Kellemetlen.. :D
Arianna-val az a baj hogy dobja a cipőjét is ha végigcsinálod hogy megadja a köldökzsinórt. Szal lehet így csak cipőt kapsz majd.
Mint ahogy az áll iosefka se dobja a zsinórt ha rom előtt hal meg csak egy rúnát.
De ez egyáltalán nem bíztos szal majd meglátod mert visszacsinálni már nem tudod.

Amúgy azzal a fickóval én úgy jártam hogy nem tudtam hogy npc. Ott gugolt és evett valamit és nem gondoltam hogy lehet vele beszélni. Azt hittem sima ellenfél szal én úgy köszöntem neki hogy hátbacsaptam az axe-al és utána már nem kérdezte hogy hova akarom küldeni.. :D

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#960) maszekember válasza Kvelstadt (#959) üzenetére


maszekember
aktív tag

Hasonló történt velem Henry esetében. Egészen addig csak az ablakokon keresztül beszéltem -néhol- barátságos npcvel, minden más meg akart ölni és átvettem a gondolkodásukat :D. Elkezdtem csapni, kicsit értetlenkedett majd eltüntette az életcsíkomat :DDD .

A szemét.

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#961) Jimy83 válasza Kvelstadt (#959) üzenetére


Jimy83
aktív tag

Koldokzsinort minden vegigjatszaskor dob a nurse, vagy ossze kell gyujteni ?
Elegge elborult lett a dlc am :DDD , armorbol ti mit hasznaltok, van jelentosege a statoknak rajt vagy nem dob annyi bonuszt ?

(#962) Djuree válasza Jimy83 (#961) üzenetére


Djuree
félisten

mindig dob gondolom. a kérdés hogy újrakezdésnél megmarad-e nálad vagy elveszi.
hát sztem nincs jelentősége, vagy olyan kicsi h észrevehetetlen. én már a vége felé abban mentem ami tetszett,

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#963) Kvelstadt válasza maszekember (#960) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Asszem aki npc azt nem lehet belockolni.

(#961) Jimy83
Van az a pillanat némelyik bossnál mikor már sokszor meghaltál és minden kapaszkodót kihasználsz hogy könnyebb legyen s ilyenkor veszel fel olyan ruhát ami segíthet. De az igazság az hogy olyan látványosan egyik sem fog segíteni rajtad.
Én olyan ruhát hordok ami tetszik.
Egyik kedvencem pl a magas galléros kabát (talán az a henryk kabát) mellé fejfedőnek a lentebb említett kötés ami az áltváltozós fickó fején volt a forbidden woods-ba, és nadrágnak a decorative trousert hordom mert tetszik az a merevítés a jobb lábon.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#964) BOBAKILL válasza Jimy83 (#961) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Asszem mindig dobja a köldökzsinórt, összesen 4et lehet begyűjteni és megmarad ng+ban is. A negyedik a cathedral ward piros ruhás hajléktalanjánál van, én megöltem első játék alatt.
Ruha csak dizájn, talán a különböző típusú nem.fizikai sebzéseket redukálják. De ahogy Kvelstadt is írta, nem sokat számít. Pl. Djura szettje a frenzyt stb.
Én váltogatom a cuccokat mert elég sok tetszik. :D

(#965) pomk válasza BOBAKILL (#964) üzenetére


pomk
őstag

Nekem a ruha nagyon sokat számított bossoknál! Ha nem sikerült megölnöm, megnéztem milyen típusú sebzése van, és ahhoz igazodva választottam a ruhák közül a legnagyobb ellenállásút.

(#966) Kvelstadt válasza pomk (#965) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Cursed chalicebe én is felvettem arcane elleni ruhát de nem vettem észre higy látványosan kevesebbet sebződnék.
De amúgy sokszor elég a placebo hatás is. :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#967) Djuree válasza pomk (#965) üzenetére


Djuree
félisten

én direkt próbálgattam, kb. semmit nem láttam h változott volna a sebződésben. talán ha 5%-ot...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#968) Jimy83


Jimy83
aktív tag

Lesz a DLC be valami alternativa a ludwig holy blade mellé?
STR SKILL stb mennyi a max amit lehet rájuk pakolni 50?

(#969) Kvelstadt válasza Jimy83 (#968) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Az alapjátékba volt a replika ludwig kard, a dlc-be meg megkapod az eredetit.
Statok mehetnek ötvenig kivéve a stamina mert azt elég negyvenig.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#970) Djuree válasza Jimy83 (#968) üzenetére


Djuree
félisten

holy moonlight greatsword lesz, én azt használom. de sztem nem jobb a ludwignál, kivéve ha arcane sebzés kell.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#971) pomk válasza Djuree (#967) üzenetére


pomk
őstag

Elképzelhető, hogy tényleg placebo, de nekem mintha könnyebb lett volna amikor pl. a póknál arcane ruhában harcoltam. Bár az igaz, hogy az már kb. a 10. próbálkozásom volt, így lehet hogy csak kiismertem addigra. :)

(#972) Kvelstadt válasza pomk (#971) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Na igen. Mikor insta kill az arcane de jó ruhába épp túléled olyankor nem placepo! :D

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#973) pomk válasza Kvelstadt (#972) üzenetére


pomk
őstag

:))

(#974) Jimy83


Jimy83
aktív tag

A dungeon tropyhoz ezeket a dungeonokat kell megcsinaljam igaz ?:
Pthumeru Chalice (3 layers)
Central Pthumeru Chalice (3 layers)
Lower Pthumeru Chalice
Ailing Loran Chalice
Defiled Chalice
Pthumeru Ihyll Chalice

Az elso 3-at vegigcsinaltam, a Cursed and Defiled Chalice -t megtudom nyitni. Ott fog esni item a Great Pthumeru Ihyll Chalice-hez.
Az Ailing Loran Chalice-hez meg kell oljem Amygdalat Nightmare Frontier-be.
Ha ez az 5 dungeon meglesz fog adni 1db trophyt?

(#975) BOBAKILL válasza Jimy83 (#974) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Great phtumeru ihyll chalice fő boss megöléséért kapod majd a trophyt. A cursed chalice igen kemény, érdemes a játék vége felé megcsinálni szerintem.

(#976) Djuree válasza BOBAKILL (#975) üzenetére


Djuree
félisten

lvl 100 legalább ajánlott oda, én kb. 140-es lvl-en csináltam, de én béna vagyok. :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#977) Kvelstadt válasza Jimy83 (#974) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Igen ha ezeken végigmész mindig kapod a kövi chalice-t ami végül a pthumeru ihyl-hez vezet de attól függ hogy menned kell e a great isz-hez hogy megvan e a 4db red jelly am egy material a phtumru ihyll-hez.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#978) BOBAKILL válasza Kvelstadt (#977) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Ja meg kell a cucc a Mensis nightmareben attól a nagy agytól vagy mi az. Mármint a great ihyll chalicehez. Vagy nem tudom máshol meg lehet-e szerezni..

(#979) Jimy83 válasza BOBAKILL (#978) üzenetére


Jimy83
aktív tag

Ja oda mindenkepp megyek ott van blood rock is ng0 ba kimaradt a hely.

(#980) Kvelstadt válasza BOBAKILL (#978) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Ja igen az is kell! Azt mindig elfelejtem mert èn mondig mindent bejárok és így nem figyelem hol mit veszek fel mert semmi nem tud kimaradni.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#981) Kvelstadt válasza Jimy83 (#979) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Sedative-ot vigyél! :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#982) BOBAKILL válasza Jimy83 (#979) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Dettó, én is elhagytam azt a helyet pedig leesett az agy akkor is. :) Viszont azt hogy miként találom meg az agyat azt wikin néztem meg, elcseszett helyen van. És kell nyomatni az agy előtt egy gesturet is amíg a mozdulat át nem fordul és ad valamit. Talán egy rúnát,utána megölheted. Ja és sokáig tart a gesture, légy türelmes. Bocs ha ezt már tudtad.

[ Szerkesztve ]

(#983) Jimy83 válasza Djuree (#976) üzenetére


Jimy83
aktív tag

Atyaeg tegnap raprobaltam ez tenyleg krva nehez, nemtom h lesz meg :Y
Ha atmegyek ng2-be nehezednek a dungeonok is, illetve amiket megnyitottam megmaradnak olyankor?
A másik kerdes hogy a koldokzsinoros befejezest kell 3.-nak hagyni vagy mehet barmikor?
Mert akkor ng2-re hagynam a honouring wishes trophy-t.

(#984) Kvelstadt válasza Jimy83 (#983) üzenetére


Kvelstadt
veterán

A chalic-ek nem erősödnek ng+al.
Ha mentés kiszedéssel csinálod akkor mind1 a sorrend.
Ha sorba többször végigjátszod akkor érdemes a végére hagyni hogy ne kelljen foglakozni az összegyűjtéssel újra.
Vagyis azt igazából nem tudom hogy az ng+ elveszi e őket.
Ha igen akkor viszont azzal érdemes kezdeni. :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#985) ThySoul


ThySoul
senior tag

Na, lassan elérek a DS3 végére, és úgyis baromi nehéz, hogy a BB után kezdtem neki. Konkrétan mintha a Bloodborne csak a normál fokozata lenne a DS-nek vagy nem tudom. (viszont a BB harcai jóval pörgösebbek és izgalmasabbak voltak, és a bossok is mintha kissé eredetibbek lettek volna...na mindegy)

(#986) Jimy83


Jimy83
aktív tag

Ha a skill str arc és vit 50 en van endurance 40, mire érdemes pakolni ?
Fegyvert sose használok,általában 2 kezes ludwig vagy a holy .

(#987) Djuree válasza Jimy83 (#986) üzenetére


Djuree
félisten

hát kb. mindegy, amire akarod, nézd meg mi mennyit ad még, de már egyikse sokat.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#988) Kvelstadt válasza Jimy83 (#986) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Én azok után elkezdtem az arcane-t húzni mert a fegyóm arra is skálázódik.
Meg hát hasznàlhatom a spelleket amelyekből van pár ami néha jól jön.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#989) Rigormortiis válasza Kvelstadt (#988) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Énn50re húztam az arcanet, hogy hasznalhassam Nikolas spelljét...csak sajnos sz.rt nem ér. Igazából csaknaz arcane buffot és néha a gyógyítást használom. Teljesen fölösleges annál többet adni, mint ami ezek használatához kell.

Viszont a maxra húzott Simons Bowblade nagyon jó backup fegyvernek Ludwig kardja mellé. Mármint íj formában.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#990) Kvelstadt válasza Rigormortiis (#989) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Én is az arcane buff-ot meg a beast rosrt használtam. De mikor már a többi stat kész szerintem több értelme van először az arcane-t húzni mint a bloodtinge-et.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#991) Rigormortiis válasza Kvelstadt (#990) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Én már csak bloodra és endurancéra adok. Bloodtingle az Evelyn miatt kell (régen nem hasznaltam lőfegyvert, de az Evelyn magas blooddal nagyon adja), plusz stamina pedig mindig jól jön. Arról is leszoktam, hogy kétkezes módban használjam a Ludwig kardot, sokkal több dpst be lehet tolni egy kézzel, mert alig sebez kevesebbet, ellenben sokkal többet tudsz csapkodni.

Fél év utan ismét belecsaptam a régi ng +5ös állásomba és ez a játék még mindig lenyűgöz. Csak majd dlcben kene segítség, mert a Maria előtti gombák nagyon nem akarnak lemenni. Ha valakit találok is csengővel, egy ütesből lehalnak, a vegtelenségig meg én sem tartok ki. Már elkezdtem az anti-mágia pajzsot is használni, de így sem az igazi.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#992) Kvelstadt válasza Rigormortiis (#991) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Haveromnal tervezünk ma játszani de pontos időpontot nem tudok mondani.
Ugyan ez a psn nevem. Vegyél fel és lehet pont összefutunk.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#993) Rigormortiis válasza Kvelstadt (#992) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Oks. Ma nekem biztos nem jó, de majd felveszlek.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#994) Kvelstadt válasza Rigormortiis (#993) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Mondjuk èn nem vagyok ng +5be de van egy 200as karim amivrl segítettem már ng+5ös játékosnak vincent-nél dlc-be.
Persze ő ezt elfelejtette említeni én meg azon gondolkodtam hogy nem emlèkszem hogy ekkorát üt a first vicar.. :D

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#995) Jimy83 válasza Rigormortiis (#989) üzenetére


Jimy83
aktív tag

Ja néztem a karakter generátort lényegében lófaszt se adnak 50 után, akkor inkább felhúzom bloodtinget is 50-re aztán akkor bármelyik fegyver közül variálhatok.
Amúgy reggel lement a defiledbe a 2 első boss, amygdalával még várok majd a végére :DDD
(L:http://bloodborne.wiki.fextralife.com/Weapons)Itt(/L) aminél írja hogy DLC weapon azok nem kellenek a torpyhoz?
A hunter tools-nál ami dlc volt az nem kellett .

[ Szerkesztve ]

(#996) Rigormortiis válasza Kvelstadt (#994) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Az is jó lesz :)

Mondjuk Mariától már most félek, vele szenvedtem a legtöbbet a dlcben (akkor is már ng +4ben voltam), de akkor egy csodabogár random arc leverte nekem.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#997) BOBAKILL válasza Rigormortiis (#996) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Nekem meg a Maria a kedvenc bossharcom. Sokat szívtam vele elsőre de a lényeg hogy Ludwig kis karddal folymatosan az arcában kell lenni és nem kímélni, kivéve amikor robbant egyet. :)
Nekem a Ludwig meg Laurence a mumusom.
Én két kezesben Kos ellen hasznosnak tartom a Ludwig kardot. Pár csapás után azért megroggyan. Ja és a szúrással lehet a legjobbakat sebezni, általában nem szeretik. :) De gyors bossok ellen jobb a kis kard.

(#998) Jimy83 válasza BOBAKILL (#997) üzenetére


Jimy83
aktív tag

omg mi volt ez a defiled amygdala..
5 órán át izzasztott, aztán ezzel a módszerrel sikerült levágni.
Fostam rendesen a lába közt a végén :DDD

(#999) Kvelstadt válasza Jimy83 (#998) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Így öltem én is csak én ezt kitapasztaltam sok halál árán. Ja meg nem sebeztem ekkorát szal vagy 8perc lett a harc.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1000) BOBAKILL válasza Jimy83 (#998) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Nekem volt hogy egy ütésnyi élete maradt amygdalanak és megölt. :D Aztán wikin olvastam hogy érdemes a háta mögé menni mert ugye ott nem ér el a letépett karjaival. Előtte is probáltam amúgy ezt de akkor belockoltam. Az volt a hiba.
Gratula amúgy, elég hosszadalmas egy bossharc. Utána is lesznek jó bossok ám a great ihyllben. ;)

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Bloodborne (PS4)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.