Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Bloodborne (PS4)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:11:09

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) Kvelstadt válasza Oppenheimer (#1050) üzenetére


Kvelstadt
veterán

A fegyver nem sebezni van hanem parryzni. Szerintem tökmind1 mennyit adsz rá nem fog jól sebezni. Vannak akik érzékenyek rá és nagyot sebződnek tőle de van akiket meg csak megkarcol.
nekem van egy +10es puskám és mellé 30-as bloodtinge de még igy is vicc ami sebzést okoz néha ellenfeleken.
Viszont parry miatt nagyon hasznos. Én pl nem is tudnék már nélküle játszani.
Húzni azért nem jó vele mert hangja is van amit az is meghallhat akit nem lőttél. Húzni a kavics jobb emiatt.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1052) Oppenheimer válasza Kvelstadt (#1051) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ha sok van kavicsolok, de ha olyan az ellenfél, hogy gyorsan mozog, alig lehet kaviccsal megdobni. És ha nincs más hallótávolságban, akkor rá lehet lőni. Parryzás meg vhogy sosem hiányzott, arrébb ugrok és lesújtok a kirkhammerrel amikor kell.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#1053) Kvelstadt válasza Oppenheimer (#1052) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Sokára jöttem rá hogy is működik a parry éspersze jól ellehet boldogulni nélküle de szerintem baromi jó èrzés érezni a pillanatot hogy mikor kell lőni és térdee kényszeríteni az ellenfelet. Bossnál meg különösen.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1054) Jimy83 válasza Kvelstadt (#1049) üzenetére


Jimy83
aktív tag

Hát ilyen élmény utoljára az operation flashpoint-nál volt, de annak már ezer éve, a lehetetlenek tűnő küldetésekkel . Meg gyerek koromban a NES a játékok :DDD mentés nélkül .
Visszahozta ezt az érzést .
Úhogy felkerült a listára egyértelműen .

(#1055) Oppenheimer válasza Kvelstadt (#1053) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Az imént kísérleztem vele, de nagyon jól kell helyezkedni és időzíteni hogy ne csapjon lövés közben fejbe az ellen. Kajak bossok ellen is hatásos? :Y

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#1056) Kvelstadt válasza Oppenheimer (#1055) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Erre mondtam hogy jó érzés elkapni a pillanatot. :)
Meg akkor is bejön néha ha te is bekapod a pofont és utána még gyorsan be tudod adni a visceralt.
A nagy bossok ellen nem de a kissebbeknél megy. Pl blood-starved beast-et szét lehet parryzni de pl maria meg logarius is bekapja. De ilyenek hogy amelia meg hasonló nagy dögöket nem lehet parryzni.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1057) maszekember


maszekember
aktív tag

Nohát, én is végeztem a játékkal.

A DLC jó részét kihagytam, illetve gyakran visszafogtam a kíváncsiságomat néhány helyen, hogy a következő végigjátszásokra is maradjon felfedezni való. Mindent összevetve elképesztő játék, a hangulat, a zene, a pályadizájn, fegyverek, szinkronhangok -az a kevés- stb.

De azért annyira tökéletesnek sem tartom . A többi vadász elleni harc szerintem iszonyúan unbalanced, nekik végtelen töltény/ stamina áll rendelkezésükre, ráadásul a legtöbbje egy kombóból kivégez.

Az AI is masszívan hagy kívánnivalót maga után, rengetegszer használtam ki, hogy képtelenek útvonalat tervezni, például Yahargul-ban a régi Hypogean Gaol lámpánál lévő 4 vadászt csak úgy tudtam kinyírni, hogy visszaszaladtam a legközelebbi a chekpointhoz, beálltam a bejárat mellé, az okoskák pedig egyszerűen a falnak futottak, szabadon üthettem őket.

Nem tudom, hogy a From többi játékban is létező probléma-e ez, de itt elég gyakran előfordult, hogy az ellenfelek támadása valahogy rám lockolt, és amerre ugrottam az követett majd negatív visszacsatolásként leszedte az életem felét. Biztos vagyok benne, hogy sokan vannak akik ezeket a támadásokat nagy biztonsággal ki tudják kerülni, de akkor sem tartom fairnek (ami a játék alapgondolata), hogy ő csinálhat olyat, amit én nem tudok.

De amit kifejezetten utáltam, és emiatt majdhogynem hagytam az egészet a francba, az a blood vial rendszer volt. Nem a mennyiségével volt bajom, vagy a gyógyítás mértékével hanem azzal, hogy ezt farmolni kellett. Bár -két kivétellel- az általam "meglátogatott" bossokat 2.-3. próbálkozásra le tudtam gyűrni, de Logarius és Gehrman nem ment. Játszottam volna úgy, ahogy tervezték a játékot, vertem a fejemet falba, fejlődtem, egyre közelebb kerültem ahhoz, hogy magam alá gyűrjem a rohadékot aztán egyszer csak kifogytam, mehettem vissza valamelyik előző helyszínre farmolni (akár vialt, akár echo-t, amiből vialt vettem) .
A játék mesterségesen megakasztott ezzel, sokkal jobbnak tartom ennél a DS3 ( sőt, ha jól tudom a DS-ben debütált először az ötlet ) megoldását, amikor a estus csak úgy "van" , bővíteni lehet, de nem fogyhat el.

De ahogy mondottam volt, összességében egy élmény a Bloodborne, a fent leírtak -számomra- tagadhatatlanul negatívumok, azonban még mindazok ellenére is megéri újra visszatérni ebbe az őrült, elképesztő világba.

Tud valaki egy jó platinum guide-ot? :DDD

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#1058) Adam_Shepard válasza maszekember (#1057) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Mi hianyzik meg a platinahoz? Erdekes amit irtal, mert szerintem tobb embernek is maradt egy rakás bv-je a jatek vegere(ha normalisan mesz vegig akkor is also hangon vagy 200-200 tolteny + bv kell hogy legyen a ladaban).

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#1059) Djuree válasza Adam_Shepard (#1058) üzenetére


Djuree
félisten

nekem 600/600 volt a végére. bár én többet játszok mint az átlag, nekem van vagy 200 órám már benne, ennek sztem fele a chalice-ok, jobbak mint az alapjáték. :C

maszekember: ha jól csinálod nem nagyon kell azt farmolgatni. 1-2 kellett nekem is még az elején, de hála a 2 farkas 6-ot dob és úgy ki lehet őket szedni hogy nem érnek el, így könnyű kifarmolni....

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1060) maszekember válasza Djuree (#1059) üzenetére


maszekember
aktív tag

Lehet, hogy valamit rosszul csináltam. Nekem 120 bv-nél sosem volt több a ládámban, az is csak farmolás után. Jellemzően az egyes területek felfedezése közben nem használtam el túl sokat, de pl. egy vadász elleni küzdelem önmagában a nálam lévő készlet jó részét felemésztette. Chalicokat dungeonokat majd multi keretében szeretném kipucolni.

Bossoknál is változó, hogy mennyit használtam el, a fentebb említett úriemberek önmagukban leapasztottak, de pl. Wet nurse vagy Micolash csak kevés bv-t kívánt.

De ahogy írtam, maga a bv leapadása 0 közelire csak két esetben történt meg, akkor azonban nagyon zavart, hogy a próbálkozásokat megszakítva vissza kellett mennem Central Yharnamba farmolni.

[ Szerkesztve ]

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#1061) Djuree válasza maszekember (#1060) üzenetére


Djuree
félisten

majd később nem lesz ilyen gondod, egy-egy húzósabb chalice 1 millió echo körül is ad, abból be tudsz vásárolni, utána nem lesz hiányod soha többé. :K
a hunterek ellen nekem is lement, meg a bossok ellen is...de egy kis farm engem nem zavar.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1062) Kvelstadt válasza maszekember (#1057) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Mivel direkt nem fedeztél fel mindent így nem baj a mégegy végigjàtszás de amúgy a 3 ending-et egy végigjátszás alatt meg lehet csinálni egy pendrive segítségével.
De ha nem akarsz eg harmadik menetet is akkor majd készits be egyet ebben a menetben még gerhman előtt.
Ha nem pedriveozol és szedegeted ki a mentést a final boss előtt akkor ez a leghosszabb trophy.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1063) maszekember


maszekember
aktív tag

Köszönöm a válaszokat, egyúttal elnézést, hogy nem reagáltam de effektíve élni nem volt időm az utóbbi hetekben.

Van közületek olyan, aki játszik még a játékkal? Második végigjátszásra szeretném kipróbálni a co-op módot, valamint a chalice dungeonök is hiányoznak még a repertoáromból.

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#1064) Adam_Shepard válasza maszekember (#1063) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

yup

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#1065) Jimy83


Jimy83
aktív tag

Félig off: elkezdtem a DS3-at, hát tényleg nehezebb így elsőre mint a Bloodborne . Lomhább a karakter kevesebb estus flask, nem tölt vissza HP-t visszatámadáskor .
De valamiért nekem a bossok /első 3 eddig/ jóval könnyebbnek tűnnek .
Am ugyanolyan fasza ráfagyós a játék, kár hogy összejöttek a dolgok és nincs rá időm .

[ Szerkesztve ]

(#1066) Kvelstadt válasza maszekember (#1063) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Nálam a bb olyan hogy sosem ér vèget. Majdnem egy éve van meg a ps és ezzel kezdtem de azóta is gyakran visszskerül a gépbe pedig platkó megvan.
Szóval ja játszunk még vele és vevők vagyunk coop-ra.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1067) arpi6k válasza maszekember (#1063) üzenetére


arpi6k
addikt

Én is rendszeresen játszom vele. Messze ebbe a játékba tettem bele a legtöbb időt ps-en.

Intel & ATI

(#1068) maszekember


maszekember
aktív tag

Oh szuper, akkor felvennélek titeket, ha nem probléma (ha válaszként megírjátok a felhasz. neveteket) .

Majd segíthettek Laurence-nél :DDD .

[ Szerkesztve ]

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#1069) Kvelstadt válasza maszekember (#1068) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Nekem ugyan ez a ps nevem mint itt.
Annyi hogy most fogom cserélni a ps-t szal a napokba nem leszek míg eladom a régit és megveszem az újat.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1070) Adam_Shepard válasza maszekember (#1068) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Adam_Shepard

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#1071) bandi0000


bandi0000
nagyúr

hétvégén ráér valaki lenyomni azt a pokos geci bosst? :D

Xbox One: bandymnc

(#1072) Kvelstadt válasza bandi0000 (#1071) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Olyan deja vu érzésem van.. :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1073) bandi0000 válasza Kvelstadt (#1072) üzenetére


bandi0000
nagyúr

nem tom miért :D rögtön eszembe jutottál, ott a pókhoz vezető ajtó egy házba van, és te nyírtad ki azt a buzi huntert... meg is várlak vele mert nála van az echom :D

Xbox One: bandymnc

(#1074) Kvelstadt válasza bandi0000 (#1073) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Nem igérek semmit a hétvégére mert szombaton kora délutánig érek rá vasárnap meg egész nap dolgozok.
Max ilyen éjfèl környékén ha még leszel. Meg a másik probléma hogy most cseréltem ps-t és az újra még csak az van felrakva amit épp játszok és az most az mgs5.
Szal nemtom mire jutok hétvégéig de ha látsz fent akkor kérdezz rám hogy mi a helyzet.

Egyébként lehet hogy daughter of cosmos-nál is deja vu-m lesz? :D

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1075) bandi0000 válasza Kvelstadt (#1074) üzenetére


bandi0000
nagyúr

jól van, nem szükséges most, csak erre néha néha rá függök :D

am jah, én már a szivem védelme érdekében nem küzdök egyedül a bossokkal :D most a nyamvadt huntert se tudom kinyírni, alig sebzem a buzit :D

nem azt beszéltük h ti nem vesztek prőt? :D

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#1076) Kvelstadt válasza bandi0000 (#1075) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Nem is vettem prőt.
Nekem egy használt ps-em volt pedig nem azt akartam venni de akkor mikor vettem nem volt sehol készleten én meg nem akartam várni és megvettem egy használtat
Most pedig eltudtam adni jó áron és vettem egy slimet szóval mostmár megvan a lelki békém. :)

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1077) bandi0000 válasza Kvelstadt (#1076) üzenetére


bandi0000
nagyúr

akkor nem szóltam :D pedig most már én is úgy lennék vele, hogy vennék én, de már olyan sokat buknék a jelenlegivel, hogy annyit meg nem ér , szal marad a következő genig

Xbox One: bandymnc

(#1078) Rigormortiis válasza bandi0000 (#1071) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Na ez az a boss, akit eddig gyk mindig egyedül nyírtam ki. A segítők mindig kihullanak, mert rástartolnak a bossra, amit nem szabad. Ehhez csak türelem kell. Mindig a kicsiket kell apránként kiszedni, utána a hernyó.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#1079) BOBAKILL válasza Rigormortiis (#1078) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Nem feltétlenül. Én ng+on megcsináltam úgy hogy csak a rom-ot szabdaltam a kicsiket hagytam a fenébe. Veszélyesebb ez a módszer de gyorsabb. Igaz, folyamatosan kell szaladni közben. De megoldható. ;)

(#1080) Kvelstadt válasza Rigormortiis (#1078) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Egyszet bevittem a kalapácsos segítőt chalices rom-hoz de elkezdte ütni a kis pókok fejét ahol nem sérülnek szal nagy segítség volt... :)
Egyébként az a hernyó egy pók. Csak megtévesztő mert nagyon pici lábai vannak. :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1081) snake78


snake78
tag

Sziasztok tudna nekem valaki abban segíteni , hogy hol lehet megbízható segítőket keresni találni a játékhoz ?
Egy hete kezdtem a játékot és from software szűz voltam 😂 De a bloodborne nagyon tetszik 😂
Megpróbálom a Boss okat egyedül legyőzni de ha netalantan nem menne arra az esetre kérdezem
Hallottam vannak trollok is akiket inkább érdemes elkerülni.
Azt nem tudom hogy számít e de az accautom nem a magyar store ban van
Válaszokat előre is köszönöm
Illetve ha elakadnék fordulhatok e hozzatok 😂

(#1082) bandi0000 válasza Rigormortiis (#1078) üzenetére


bandi0000
nagyúr

nálam is ez volt, de mivel tegnap még el se sikerült jutnom odáig a buzi hunter miatt...arra van ötletetek hogy egyszerű kinyírni? mert alig sebzem

Xbox One: bandymnc

(#1083) Kvelstadt válasza bandi0000 (#1082) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Parry :)
Vagy ha megvan és tudod használni a beast roar-t akkor lökdösd el vele és üssed mig földön van.
Egyébként nem tudom hogy van e valami nagyon easy mód hogy megöld mert szerintem pont az a lènyege hogy foglakozz vele és ne csak átcsapj rajta.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1084) bandi0000 válasza Kvelstadt (#1083) üzenetére


bandi0000
nagyúr

majd próbálkozok, mivel küzdök a netesemmel, így nem tudok felcsatlakozni psn-re... szóval most egyedül nekifekszek amíg meg nem unom :D

Xbox One: bandymnc

(#1085) Vadernagyúr


Vadernagyúr
senior tag

Mennyire ajánlanátok a játékot? :)

PSN: joskovagyok199

(#1086) v450 válasza Vadernagyúr (#1085) üzenetére


v450
tag

Nagyon. :K

(#1087) Vadernagyúr válasza v450 (#1086) üzenetére


Vadernagyúr
senior tag

Akkor szerintem megveszem :)

PSN: joskovagyok199

(#1088) bandi0000 válasza bandi0000 (#1084) üzenetére


bandi0000
nagyúr

kb 20 blood vial de legalább kinyírtam...jöhet a pók :D

Xbox One: bandymnc

(#1089) v450 válasza Vadernagyúr (#1087) üzenetére


v450
tag

Remete leszel. ;]

(#1090) Vadernagyúr válasza v450 (#1089) üzenetére


Vadernagyúr
senior tag

Ez a cél,hogy jó sokáig lekössön :D

PSN: joskovagyok199

(#1091) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Mi értelme a chalice-ozásnak, és mikor érdemes elkezdeni? Gamefaqs-on most olvastam, hogy a root chalice-ok randomok. Mi hasznom van belőle ha pl pthumeru chalice mellett megcsinálom pthumeru root chalicet is? Chalice-okban vannak a legjobb gearek?

Kicsit másik: online nem lehet olyan chalicehoz csatlakozni amit még nem csináltam végig. Ennek mi értelme, miért csatlakoznék olyanba amin már végigmentem?

Amúgy most vagyok túl a 60. órámon, hatalmas game. A karim 88-as.

Ha már itt vagyunk, valakinek van kedve segíteni a lower pthumerian lab. layer two-jában lévő óriás zombi boss ellen?

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#1092) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

A nightmare frontiert és a nightmare of mensist nem tudom hova tenni. Egyik helyen levegőből jön a frenzy sebzés, másiknál meg folyamatosan jönnek az invader ellenséges játékosok :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#1093) Kvelstadt válasza Oppenheimer (#1091) üzenetére


Kvelstadt
veterán

A sima chalicekrn ha végigmész azért jár egy trofi az utolsó chalic bossa után plusz van ott arcane haze tools a bench-hez meg beast claw ami a minden fegyó trofihoz kell.
A rootikba meg vannak olyan rúnák amelyek az alap játékba nincsenek plusz a fegyverek lost és uncanny verziója ami annyiban tér el az alaptól hogy más formáju gem megy bele.
Plusz root chalicbe be tudsz löni magadnak olyan nehézséget hogy az alapjáték nehézsége igencsak elmarad mögötte. Főleg ha most bemennél a 88as kariddal pl egy rotted, cursed, defiled, sinister chalicbe. :)
Szal a rúnák nem adnak trofit sem de ha jól elvagy a játékkal és össze akarod szedni őket csak hogy legyen valami célod is, plusz új kihívásra vágysz akkor majd ott lesznek a módosított root chalicek.
De bocs, kicsit eltertem a tárgytól. Az alap root chalice az semmire sem jó. Kapsz némi echo-t meg ezt azt mire végigmész és annyi.

Frontierbe meg mensisbe meg nyomd offline ha nagyon lelkesek az invaderek. A sinisterek nincsenek közel hogy lecsaphasd mielőt jön az invader.
A nevük meg nemhiába nightmare. :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1094) onkelz


onkelz
aktív tag

Hulye kerdes 1 : azt jeloli valami a dungeonoknal, hogy melyik kelyhet melyik sirkore tettem?

(#1095) Kvelstadt válasza onkelz (#1094) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Lényegtelen melyiket melyikre tetted. Miért érdekel?

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1096) onkelz válasza Kvelstadt (#1095) üzenetére


onkelz
aktív tag

Azt hittem van jelentosege, hogy melyiket hova, illetve mindet letettem -e.

(#1097) Kvelstadt válasza onkelz (#1096) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Ha csak a normál chalice-eket nézzük sem tudnád mindet letenni egyszerre.
Nekem a cursed meg onnan felfelé a két loran, az idz meg a pthumeru ihyl van lerakva mert ezek már erősebbek és ezekben szoktam beugrani segíteni ha időm engedi meg sikerül egyeztetni.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1098) onkelz válasza Kvelstadt (#1097) üzenetére


onkelz
aktív tag

Ertem, tehat ez offline modeban a sztorira semmilyen hatassal nincs?

(#1099) Kvelstadt válasza onkelz (#1098) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Nincs. Onlinba se. Te a másodikra rakod én meg az ötödikre és ugyanúgy megy a coop. Pont azért van több higy ne kelljen felszedni ha rakni akarsz le másikat.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1100) Oppenheimer válasza Kvelstadt (#1093) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Köszi, mindent megválaszoltál. :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Bloodborne (PS4)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.