Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Bloodborne (PS4)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:11:09

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) biceps válasza Adam_Shepard (#449) üzenetére


biceps
tag

Cleric beast
Gas... Father
Blood starved beast
Ez a 3 van meg eddig
toturi: köszi akkor arra megyek tovább.

PSN ID: BulldozerHUN

(#452) Kvelstadt válasza biceps (#451) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Én kilogikáztam hogy ezek vannak meg. :)
Amelia-t külön kiemelted volna ha az lett volna az egyik a 3ból. Mély myomot tid hagyni az emberben ott a játék elején. :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#453) biceps válasza Kvelstadt (#452) üzenetére


biceps
tag

Hosszú lépcső teteje. :) Még nem volt bátorságom benézni hozzá. Elmegyek jobbra megölöm azt az npct. Utána lehet megprobalom. Azokat a hatalmas fejszéseket akik a lépcsőn járkálnak fel alá azokat lehet parryzni utána meg bevinni azt a nagy sebzést, vagy őket nem lehet?

PSN ID: BulldozerHUN

(#454) Rigormortiis válasza biceps (#453) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Igazat szóltak elöttem. Amelia az elsö igazán kemény boss. A buli kedvéért egyedül is menj be (meghalni) :D Nagyon hangulatos kis harc.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#455) Djuree válasza Rigormortiis (#454) üzenetére


Djuree
félisten

npc-vel nem olyan vészes. :)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#456) Kvelstadt válasza biceps (#453) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Én nem próbáltam mert túl magasak. Honnan tépèl ki egy darabot, a bokájánól? :) de lehet tévedek.
Viszont szerintem nagyon könnyű mögöttük maradni és ott nem nagyon talál el.
Lentebb van rgy olyan akinek egy nagy láncos gomyólya van. Na ő egy kicsit érdekesebb ellenfél.
Benéznibszerintem mindig érdemes a boss-hoz. Ara nem játszok egy from software játékban hogy elsőre meglegyen a boss, viszont az első halálból is lehet tanulni. :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#457) biceps


biceps
tag

Gyerekek Ameliat elsőre sikerült lezúzni egyedül (lvl 38-as vagyok). Fáklyát használtam és végig az oldalában illetve a hátsójában voltam. Ja és végig a közelében, az egész képernyőn csak egy nagy szőrcsomót láttam meg az életcsíkom. Nekem a 4 bossbol eddig a Blood starved beast volt a legnehezebb. Az mérgezett és nagyon gyorsan mozgott. Hu nagyon para volt. Nagyon faja game. 😊

[ Szerkesztve ]

PSN ID: BulldozerHUN

(#458) Kvelstadt válasza biceps (#457) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Grat! Én se láttam ott semmi mást csak a szőrét és emiatt egyszer elè kerültem mikor azt hittem hogy mögötte vagyok és ez elég is volt az első halálhoz. :)
Am a blood starved szerintem is nehezebb volt. Márt csak azért is mert néha olyan gyors volt hogy kiszabadult a lock-ból és mire irányba raktam a kamerát már az arcomba volt.
Parry-t meg még ott sem tudtam hogy működik pedig őt rommá lehet parryzni.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#459) Djuree válasza Kvelstadt (#458) üzenetére


Djuree
félisten

sose használtam parryt de a blood starvednél muszáj lesz mert nem tudom leverni csak gurulással. a simát levertem npc-vel de a chaliceben nincs npc sem ott.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#460) Rigormortiis válasza Kvelstadt (#458) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Nekem meg pont a blood starved ment le konnyen, ameliaval meg szivtam. A porgosebb, gurulok-nyisszantok harcok jobban bejonnek.

Az osszes chalicebol egyedul a fel eletes amygdala maradt meg. Igaz vele szivtam annyit, mint a tobbiekkel egyuttveve.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#461) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

Holnap leszek vagy du 5ig.
Ds1-et tolom pc-n, de ha ráértek és kell segítség dobjatok egy ütenetet és jövök.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#462) Adam_Shepard


Adam_Shepard
addikt

Baromi otletes volt amugy hogy ha a chalice- ket hagytad a vegere akkor bizony elegge op is lehettel eppen az ilyen 1 millas picolasok miatt viszont ugy balanszoltak a cuccot hogy pont szivos legyen a curseddel (watchdog of the old csóka elojon alomban riogatni meg mindig) meg az ellensegekkel se legyen konnyu (ha vegjateknak marad - es sok idot tesz hozza a jatekhoz). Összessegeben szerintem iszonyuan megeri az arat a cucc akar teljesben is. Nekem ez volt az elso FS jatekom de azota minden souls megvan :D ha csinalnanak meg egy beteg robotos ilyen jatekot akkor meg aztan... megennem a kalapomat :D

[ Szerkesztve ]

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#463) Djuree válasza Adam_Shepard (#462) üzenetére


Djuree
félisten

pletykák már vannak a bloodborne 2-ről. hátha...

én egyenlőre a 4-es nehézségű chalicekben vagyok, de a bossok megfogtak egyenlőre. de most nem ps-ezek egy ideje, leköt a legózás, majd folytatom újult erővel.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#464) Snike


Snike
aktív tag

Chalice-ben pont most fogott ki rajtam ez a pok idézős csengettyűs nő,
az első szobától vagy két szobányira arréb csngettyüzik, és nem udok átmenni mert ömlenek ki a pókok tőle...
már vagy 6x meghaltam ott

Viszont olyan mennyiségben adja a vért, hogy még így is simán megéri. (Ailing Loran chalice)

PS5, mert az jó! :)

(#465) Kvelstadt válasza Snike (#464) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Mikor még csak azt olvastam hogy csengettyü meg pókok már gondoltam hogy ailing loran. :)
Lehet rosszul emlèkszem vagy lehet keverem a sinister vsgy cusres ailing loran-al de volt egy ilyen szoba smi megragadt mert két sinister tolta ki a pókokat és mire bejutottam 5 vialom nem volt nemhogy 20. :)
Amugy az alap ailing loran az megvan szóval szóljál és ha tudok menni mikor jó neked akkor segítek szívesen.

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#466) Snike válasza Kvelstadt (#465) üzenetére


Snike
aktív tag

hát lehet hogy itt is 2 csengettyűs van,

Tiszta ideg voltam, mert a pókok nagyot harapnak, és nagyon gyorsan körbevesznek!

Hű de jó lesz levágni a csengettyűs nőket! :)

PS5, mert az jó! :)

(#467) Djuree válasza Snike (#466) üzenetére


Djuree
félisten

nem olyan vészes az csak ne kezdj el harcolni hanem csald el a pókokat, addig nem idéz többet amíg élnek és fuss oda a nőhöz és csapkodd meg, a pókok meg eltűnnek.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#468) Snike válasza Djuree (#467) üzenetére


Snike
aktív tag

ezt nem is tudtam, :)
Köszi a tippet!

PS5, mert az jó! :)

(#469) pomk


pomk
őstag

Most jutottam el Old Yharnam végére, ott tartok amikor egy lejtős úton át kell bemenni egy kápolnába és két oldalon keresztre feszített lángoló tetemek vannak. Ez már gondolom a vége, és boss fight következik? Ill. ahogy kiléptem erre a részre, jobb oldalon van egy lila folt a földön "Summon Alfred" felirattal. Ez ha jól rémlik az a lovag, akivel összebarátkoztam korábban az egyik kápolnában? Ő akkor segíteni fog a boss fightban? Többször is meg lehet idézni, vagy csak az első alkalommal? Feltételezem, elsőre nem fog sikerülni megölni, így lehet várnék a megidézésével míg kiismerem a bosst és csak akkor idézném meg.
Old Yharnamban egyébként van valami titkos hely amit érdemes felfedezni? A kápolnában, ahol a közepén ki van feszítve valami nagy szárnyas lény, ott a gerendákat már végigjártam. Ezen kívül valami?

[ Szerkesztve ]

(#470) pomk válasza pomk (#469) üzenetére


pomk
őstag

Hova tűnt a spoiler gomb?? :F

(#471) Snike válasza pomk (#469) üzenetére


Snike
aktív tag

Az nem a játék vége, az csak az egyik helyszín vége.
Nyugodtan idézd meg, ha meghalsz akkor újra ott lesz idézhető formában.

Azonban nem lesz mindenhol idézhető segítség

PS5, mert az jó! :)

(#472) Kvelstadt válasza pomk (#469) üzenetére


Kvelstadt
veterán

A summon halála az nem jelent végleges halált szal hívhatod újra és újra.
Van még egy elég titkos hely az elelyén. Le kell es i valami párkányra es onnan jutsz be egy új helyre. De azt így most elmagyarázni nem tudom hogy pontosan hol és mit.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#473) Rigormortiis válasza Kvelstadt (#472) üzenetére


Rigormortiis
addikt

A titkos hely nem ott van, csak a hozzá szükséges kulcs.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#474) pomk válasza Kvelstadt (#472) üzenetére


pomk
őstag

Az szerintem megvolt, bár kulcsot nem találtam. Ahogy kilépek a templomból lehet menni balra és egyenesen. A bal oldali út visz tovább, szemben pedig van egy párkány, ahol a korlát ki van dőlve. Hogy ha ott leesek háztetőről-házttőre esve végül leesek egy teraszra. Ott van 2 köpenyes, csuklyás szörny. Erre az irányra gondolsz?

(#475) Kvelstadt válasza pomk (#474) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Igen ara gondoltam. Elsőre én azt hittem hogy az ott olyan szellemtextúra hogy átesek rajta ha leugrok rá.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#476) Djuree


Djuree
félisten

na elkezdtem tegnap a dlc-t, eljtutottam marijjáig, de még nem mentem be hozzá. ez a moon blade jobb mint a sima holy sword? mert jobban tetszik, +8-ra felhúztam. érdemes használni a holy sword helyett?
ezt a living failurest elsőre kinyírtam, ahogy az összes többi ilyen "ufó" szerű bosst is, chalice-ban is. rájöttem ezek fekszenek nekem. :D
az új kalapácsot érdemes felhúzni?

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#477) Adam_Shepard válasza Djuree (#476) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

A cseliszekben lehet találni elég pofás köveket, amivel fel tudod tápolni majd a Moonlightot. Jó a movesetje, az Amygdalaknál nekem nagyon bejött. + hogy lőni is lehet vele külön plusz pont :D (ugyan úgy lehet parryzni pár ellent a projectileokkal) Egyedüli hátránya, hogy nem stun lockkol, mint a "kamu" Ludvig kard - így megszokás kérdése a használata (nekem az maradt a fő fegyóm - imádom :D )

A Maria harc az egyik legérdekesebb a játékban nekem másodjára meglett, igaz az etióp-ufó-napraforgó (KIN) izékkel szívtunk nem keveset mire rájöttünk a napraforgós trükkre (ahonnan is már gyerekjáték volt)

Ha a boom hammerre gondolsz, akkor nem igazán, mert nem nagyon lesz rá szükség :(

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#478) Djuree válasza Adam_Shepard (#477) üzenetére


Djuree
félisten

nem tudtam h nem stun lock-ol, így akkor lehet felejtős lesz. :(

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#479) Adam_Shepard válasza Djuree (#478) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Továbbra sincsen spoiler gomb, így árnyaltan fogalmazok:
Majd, amikor egy csapat imádkozó fehér csigához érsz, akkor pls írj rám PS-en :D nagyon kíváncsi leszek arra a részre. :C

+ az előző részről (ahonnan jöttél - csigalépcsős) a fasírtfej runet csináld meg.

[ Szerkesztve ]

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#480) Djuree válasza Adam_Shepard (#479) üzenetére


Djuree
félisten

imádkozó fehér csiga? :DDD oké!

ahhoz kell a brain fluid igaz? az npc megvan hozzá. agylé még nincs, de akkor szedek valahonnan. :DD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#481) pomk válasza Kvelstadt (#475) üzenetére


pomk
őstag

Felfedeztem ott mindent, térképet is nézegettem, de kulcsnak nyoma sincs. Biztos, hogy itt kell keresni?

Chalice milyen szinttől ajánlott?
Old Yharnam-ban a kápolna közepén volt egy denevér szerű lény fellógatva, mögötte volt egy oltár ahol felvettem egy Ritual Blood-ot. Majd mikor visszamentem Hunter's Dream-be, megjelent a házban a padlón egy üzenet a Chalice-okról. Odamentem az oltárhoz a házban, de egyelőre valami hiányzik. Gondolom ez a kehely lehet, amiben a Ritual Blood-ot "elhasználom". Ezt a kelyhet vennem kell, vagy majd dobni fogja valaki? Ha dobja, akkor nincs több kérdésem mert akkor gondolom akkor lesz olyan szintem hogy érdemes legyen lemenni. Ha viszont venni kell, akkor hol és kitől ill. milyen szinten?

[ Szerkesztve ]

(#482) Djuree válasza pomk (#481) üzenetére


Djuree
félisten

old yharnemben nincs semmilyen kulcs elvileg: [link]. az itemseknél látnod kéne ha lenne.

chalice az kb. 60 az első, és huszasával nő kb. de ez persze csak az én meglátásom. majd kapni fogod ahogy haladsz előre a bossoktól, szval nem tudod elhagyni őket. de gugli megmondja melyiket hol: [link]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#483) pomk válasza Djuree (#482) üzenetére


pomk
őstag

Köszi!

(#484) Rigormortiis válasza Djuree (#476) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Attól függ, mire fejlesztetted a karaktered. Ugyanaz a movesetje, úgyhogy azt használd, amelyik neked többet sebez.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#485) Rigormortiis válasza Djuree (#482) üzenetére


Rigormortiis
addikt

A cseliszeket nem kell elsietni, akar ng +3ban is neki lehet állni (ha valaki trofeazik ugyis ki kell párszor pörgetni a befejezések miatt), mert fix szintűek. A cursedekhez pedig nem árt, ha 200 körül can az ember (egyedül).

Én most kicsit beszívtam ng +5 ben, sebzést már nem birok növelni, a bossoknak tengernyi életük van, játékost meg nem találok 300 körül. Néha bedob olyanokat, akik egy ütéstől fekszenek, nem is értem :D

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#486) Djuree válasza Rigormortiis (#485) üzenetére


Djuree
félisten

sztem menni kell minél hamarabb, ott esnek a legjobb gemek, amik nagyon sokat segítenek. meg nagyon jól dobja az echot, ami a gyors szintlépés feltétele.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#487) Kvelstadt válasza Rigormortiis (#485) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Nem kell többször végigtolni a több befejezés miatt. Érdemes mert jó játék de nem kell. Mi kiszedtük a mentést gehrman előtt és beadtuk mind3 endinget. Sőtén még mindig gherman előtt vagyok pedig a játék már platina. De így tudok sok embernek segíteni első játékban meg chalice-ekben.
Am én valami 130 lehettem mikor toltam a cursed chaliceket és igencsak izgalmas volt de ott jött ki igazán a játék íze. Cursed sinister rotted meg minden egybe chalice-ek nagyon jók voltak.
Sőt még lesznek is mert pár rúna még hiányzik és persze hogy nem normális chalice-ekbe vannak. :)
Am én 200 vagyok szal lassan mehetek segíteni neked. :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#488) Djuree


Djuree
félisten

komoly ez a maria. mint a ds2-ben sir alonne. :) tetszik!

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#489) Kvelstadt válasza Djuree (#488) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Egyik legjobb bossfight szerintem.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#490) Rigormortiis válasza Kvelstadt (#489) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Tenyleg az egyik legjobb bossfight foleg, ha elotte odafigyelt az ember a tortenetre is.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#491) Kvelstadt válasza Rigormortiis (#490) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Mesélj!
Az megvan hogy a dream-be a baba megérezte hogy meghalt maria.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#492) Adam_Shepard válasza Kvelstadt (#491) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

mert róla lett mintázva, nim?

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#493) Kvelstadt válasza Adam_Shepard (#492) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Gondoltam ezen túl is van valami plusz infó.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#494) Djuree


Djuree
félisten

ha adtam el fegyvert attól még meglehet az összes fegyver trophy? vagy az eladottat nem számítja? csak a kezdő fáklyát adtam el mondjuk. XD

orphan of kos-nál járok...:)

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#495) Adam_Shepard válasza Djuree (#494) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Hogy tetszett Kos? Nem baj ha eladod csak 1X legyen az inventorydban.

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#496) Kvelstadt válasza Djuree (#494) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Miért adtad el? Mit fizet egy fáklyáért a játék?
Kos hogy tetszik? Szerintem az egyik legnehezebb boss. Jobban szeretem az ilyen harcos bossokat de ennek kávé volt a magzatvize. :D

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#497) Djuree válasza Kvelstadt (#496) üzenetére


Djuree
félisten

idegesít ha sok cucc van amit nem használok. csomó időt elvesz mire megtalálom ami tényleg kell, bár amúgy meg nem szoktam eladni semmit ami kellhet még, de fáklyát találtam egy jobbat, gondoltam minek hagyjam meg a gyengébbet.

kos elég komoly, csak megnéztem milyen, hát elég hirtelen mozdulatokat tesz, sebez is rendesen. érdekes lesz.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#498) pomk


pomk
őstag

Tegnap megjártam Hemwick-et...nagyon durva. Annyira nyomasztó hangulata van és olyan félelmetes az egész, hogy az már jó! Yharnam hangulata sem semmi, de ez valahogy közelebb állt hozzám, sokkal jobban átéreztem. A boszorkányok ahogy táncolnak és a hangjuk, sikításuk, énekük...brrrr...még most is ráz a hideg. Maga a hely is fantasztikusan el van találva a sok-sok keresztre feszített és karóba húzott emberrel, a romos tornyokkal és és kőfalakkal ill. a kastély és a boss a végén is nagyon el van találva. Az a görnyedt, öreg, ráncos, és még komolyan a szagát is éreztem boszorkány aki ide-oda eltűnik és varázsol össze-vissza idézgeti a sarlós csatlósait. Fantasztikus. :R
Van egyébként ez mögött valami sztori? Szívesen elolvasnám hogy illeszkedik ez a nayg egészbe. És ki volt az a fickó a végén, aki a székben ült? Ő is hunter volt anno? Megkínozták a boszorkányok?

Más:
Beast mode. Ez hogy is van? Mire jó? Hogy lehet aktiválni? Néztem róla videókat, de csak PvP-ről szólót találtam. Ez PvE-re nem is használható?

(#499) Kvelstadt válasza Djuree (#497) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Rakd le a ládába ami nem kell. :)
Ds1 idejében még én is pakolásztam le a cuccokat de már nem. Nemtom hogy de már nem zavar.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#500) Kvelstadt válasza pomk (#498) üzenetére


Kvelstadt
veterán

írd be youtubra és bíztos fog dobni valami lore videót.

A beast mód meg úgy néz ki higy van összesen 4 beast rúna a játékban meg egy cegyver s ha ez mind rajtad van akkor a külsőd megváltozik. Ha még el is kezdesz darálni akkor egy idő utàn a védelmed csökken a sebzésed viszont nő mert úgymond elkezdel vérengzeni.
De ezek a cuccok még odébb vannak, a rúnák fele meg a fegyver meg majd vhalice-ben lesz.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Bloodborne (PS4)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.