Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Bloodborne (PS4)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:11:09

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) Djuree válasza Kvelstadt (#700) üzenetére


Djuree
félisten

mikor azt nyomja, rákészül, akkor gyors meg kell lőni és elbassza, nálam egyszer se volt ideje elnyomni. :D

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#702) Kvelstadt válasza Djuree (#701) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Akkoriban még nem nagyon használtam a puskát.
Axe nagyon rövid volt összecsukva és inkább azt használtsm kétkézzel.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#703) Djuree válasza Kvelstadt (#702) üzenetére


Djuree
félisten

én sokszor lődöztem csak úgy, viszont nekem sajna a parry azóta se megy, én csak lövöldözök, neked legalább az megy. :D

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#704) Kvelstadt válasza Djuree (#703) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Majd nyomok egy parry oktató videót saját szavaimmal kommentálva.
De am mikor nekem először sikerült utána visszamentem jarnamba és gyakoroltam próbálgatram mindenkin.
Mostmeg már mott tartok hogy nem megy ugyan perfektül de dsd-t szénné parryztem és hozzám se ért cseliszben.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#705) Preda


Preda
aktív tag

Srácok Rom után mi van a videóban? Mert el kellett mennem a fight után és utána átdobott abba a terembe ahol a falon van az a nagy dög.

(#706) Kvelstadt válasza Preda (#705) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Egy fehér menyasszony ruhás nő áll rom helyén és akkor kel fel a bloodmoon.
Ja és a ruhája véres elöl. De fogod még őt látni de nem akarom lelőni.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#707) pomk válasza Kvelstadt (#706) üzenetére


pomk
őstag

Egyébként ki az a csaj?
Tegnap végigjátszottam a játékot. Érdekes volt a vége, főleg úgy, hogy az 1. opciót választottam. :)

(#708) pomk válasza pomk (#707) üzenetére


pomk
őstag

Ja. Mielőtt beléptem a körbe a bosshoz, én megöltem a menyasszonyt...Nem kellett volna?
De miért van ott? Beszélni sem lehet vele. :F

[ Szerkesztve ]

(#709) Adam_Shepard válasza pomk (#708) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

az konkrétan tök 8, hogy megölöd vagy sem. 2 ütés úgyis. Vele fogsz találkozni a chalice börtönökben. (a queen trófea)

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#710) Kvelstadt válasza pomk (#708) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Ha nem ölöd meg akkor is eltünik szal igazából nem is ölted meg.
Nemtom pontosan ki ő de valami queen aki elvetélt.
Ugye a lor szerint próbáltak a hatalmasok gyermeket nemzeni de az mindig meghalt és szerintem tettek egy próbát a nővel is de nem jártak sikerrel.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#711) pomk válasza Kvelstadt (#710) üzenetére


pomk
őstag

Igen, valami hasonló sztorit olvastam én is tegnap. Ha jól értettem Ő Yharnam királynője. :)
Ezt a chalice dolgot leírná nekem valaki 3 mondatban hogy mi is ez pontosan. Az odáig ok, hogy valami dungeon féle amihez különböző alapanyagokból létrehozott szertartáson keresztül tudok lejutni. De ez az a tipikus dungeon ami más RPG játékokban szokott lenni? Vagy hogy kell ezt elképzelni? Mire jó?

(#712) Kvelstadt válasza pomk (#711) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Ez ilyen mellékpályák a story mellet ahol jó sokat fejlődhetsz meg szerezhetsz dolgokat.
Egy átlag chalice 3 szintes és minden szinten vsn egy boss. Ha ez mind megvan akkor kész és mehetsz egy másikba vsgy ha felszeded és újra lerakod megint végigtolhatod de az elrendezése mindig random és a bossok se mindig ugyanazok.
Van egy utolsó chalice amit akkor kspsz meg ha előtte sok másikon átverekedted magad és sz az utolsó aminek a bossa után kapsz trophy-t.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#713) bandi0000


bandi0000
nagyúr

szakszavakat használok vigyázat! :D

szal, ami kell a játékos idézéséhez urva,vagy mi, mikor be tudok invitolni mást segíteni, azta a cuccot mikor is kapom meg?nem valami templom szerűbe van ahol le tudok menni egy sír alá? vagy akkor kapom mikor a 3. bosst kinyírom?

Xbox One: bandymnc

(#714) Kvelstadt válasza bandi0000 (#713) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Èn nem tudok nagyon vállasztékosan fogalmazni de ezzel még nekem is nehéz dolgom volt. :D
Szóval, ha a co-ophoz szükséges itemre gondolsz amivel TE tudsz behívni playert az a Beconing bell ès azt a kútnál tudod megvenni vagy megkapni a dream-ben a messengerektől.
A másik a Small resonant bell ami annak kell aki be akar hozzád csatlakozni. Azt pedig fent a hàz melletti kútból tudod megvenni a messengerek-től egy insight-ért.

Utóirat:
Nem tudom hogy anno befejezted e a játékot, de ha nem akkor ideje volt már visszatérned!

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#715) bandi0000 válasza Kvelstadt (#714) üzenetére


bandi0000
nagyúr

tényleg, csengők vannak itt :D csak megvenni lehet?

mert az első 2 bosst lenyomtam, de még nem tom megvenni hunter dreambe, valamiért ugy emlékszek hogy játék közbe kaptam vagy találtam meg, bár már rég volt :D

gyökér voltam, cserélték egy pár hónapja a ps-t és nem mentettem le semmit, azt hittem BB ment a felhőbe, de nem... :(

Xbox One: bandymnc

(#716) Kvelstadt válasza bandi0000 (#715) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Azt írta a wiki hogy az első boss után mikor megkapod az első insight-ot és ugye feléled a baba a dreamben akkor tudod megveni a dream-ben. Vagy lehet megadják a messengerek ha rányomsz a shop-ra.

Ja így már értem. De akkor most nincs mese végig kell tolni! :)
Ezzel az avatarral nincs más választásod.
Nekem még mindíg ott a mentésem, és ha úgy van akkor szoktam menni segíteni.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#717) bandi0000 válasza Kvelstadt (#716) üzenetére


bandi0000
nagyúr

kelleni is fog :D bár most meglepően könnyen végigmentem az első 2 bosson, az elektromos döghöz tuti kell valaki...

Xbox One: bandymnc

(#718) Kvelstadt válasza bandi0000 (#717) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Meg majd Rom-hoz is gondolom. :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#719) japunk


japunk
aktív tag

Tudtok valami tippet ajánlani a hunterhöz a Great Cathedral-ban Rom után? Próbálkoztam már mindennel, a kicsalogatós módszerrel is hadd mérgezze magát kétkezes módban, de sikertelenül, mindig visszavált egykezesre. Addig jutok el, hogy miután már egyszer healelte magát, utána leviszem a hp-ját kb a harmadára és annyi. Onnantól nem vált kétkezesre és ha közel megyek egyből kinyír. Esküszöm, ez a szemétláda nehezebb mint egy boss... pedig nagyon meg kéne ölnöm, mert be akarom fejezni Eileen questjét (kéne a szerkójának a fejese, mert a Nightmare Of Mensisbe készülődök).

The owls are not what they seem.

(#720) Kvelstadt válasza japunk (#719) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Nagyon sok dodge. Meg a beast roar spell fellöki és üthetsd míg felkel.
Vagy parry. Én akkoriban még nem tudtam hogy kell pardyzni szal simán dodge, beast roar meg kétkezes axe-al öltem meg. De szívtam vele én is rendesen.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#721) Adam_Shepard válasza Kvelstadt (#720) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

3x gyogyit. Ha az segit valamit. Az egy igen hosszu harc.

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#722) bandi0000


bandi0000
nagyúr

valaki ráér gyorsba segíteni? 3. boss de se időm se kedvem farmolni cuccokat, anélkül meg egyedül kevés vagyok

Xbox One: bandymnc

(#723) Kvelstadt válasza bandi0000 (#722) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Én dolgozo... munkahelyen vagyok szal most nem tudok.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#724) bandi0000 válasza Kvelstadt (#723) üzenetére


bandi0000
nagyúr

jol van ráér igazából, csal felhúzott :D

Xbox One: bandymnc

(#725) Djuree válasza bandi0000 (#722) üzenetére


Djuree
félisten

Hat pedig ez nem az a jatek amihez nem kell turelem. Ha se idod se kedved sztem ne is jatssz tovabb, ennel csak nehezebb lesz. ;)
Amugy meg ott az npc, azokkal az osszes boss egyszeru...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#726) Kvelstadt válasza Djuree (#725) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Egyszerű mint cursed chalice-es amygdala mi? :D
Megy ez neki amúgy csak nincs olyan türelemmel megáldva mint én.

Bandi, a daughter of cosmos-os co-op partyt nem felejtem el! Az hatalmas party volt! Nem sok kellett hogy vrgelgyengülésben meghaljon a boss.. :D

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#727) bandi0000 válasza Djuree (#725) üzenetére


bandi0000
nagyúr

félreértesz, a játékot imádom, türelem is van, de ezt a részét már egyszer átvittem, és ezért szeretnék minél gyorsabban eljutni odáig ahol tartottam eredetileg...

(#726) toturi: ne is mond, asszem az volt az eddigi legkeményebb, bár szerintem mi is fáradtak voltunk már :D

Xbox One: bandymnc

(#728) Kvelstadt válasza bandi0000 (#727) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Am nem szabad így hozzáállni higy már megvolt ugyh haladjunk mert a játék ezt nem így gondolja és megbüntet ha nem veszed komolyan akár azt is amit már ismersz.

Akkor gondolj bele, én azt a boss-t megkaptam cursed chalice-be (fèl hp csík ugye) úgy hogy a terem közepén volt egy nagy lyuk, szóval bele is tudott lökni mikor dash-elt meg csàpolt, ráadásul nem nagyon volt mozgàsterem dodgeolni. Nem elsőre lett meg... :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#729) japunk


japunk
aktív tag

Tegnap olyan idegben voltam egész nap, hogy hazaértem és levertem 15 percen belül Amygdalát meg Logariust is. Jöhet az Upper Cathedral Ward. :DDD

The owls are not what they seem.

(#730) Kvelstadt válasza japunk (#729) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Én meg kijelentettem hogy a hamwick witch egy könnyű boss aztán többször is meghaltam.
Mondjuk olyan támadásait láttam amit azelőtt soha.
Pl mikor már több olyan fekete ellenfél van rámtol egy olyan bilincset amitől nem tudok mozogni amit a mindsucker is tud.
Vagy ha nem ütök rá időben akkor nyom egy ilyen robbantást ami el is lök s mire felkelek leszednek az ellenfelek.
Feltàmasztja a társát akit már levágtam...
Nem szabad lebecsülni ezt a bosst sem..

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#731) pomk válasza Kvelstadt (#730) üzenetére


pomk
őstag

Számomra egyik legrémisztőbb és legvalóságosabb boss.
Szabályosan féltem amikor ellene harcoltam. :DDD

(#732) japunk válasza Kvelstadt (#730) üzenetére


japunk
aktív tag

Azt hittem ezek mar koztudott tenyek. :) Amugy en is olvastam milyen konnyu, de par probalkozas utan meglett az is. A titok az, hogy leviszed alacsonyra mind a ketto hpjat, aztan gyorsban lezuzod minkettot.

The owls are not what they seem.

(#733) Kvelstadt válasza japunk (#732) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Nekem anno annyira könnyen megvolt hogy nem is tudtam pl azt se hogy míg csak az első hp-ja látszik már ott van a másik is, és ütni is lehet attól hogy az ő hp-ja mèg nem látszik.
De a lényeg hogy mostmár őt sem becsülöm le.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#734) japunk


japunk
aktív tag

Eredményes volt a mai délelőtt is, Celestial, Ebrietas pipa. :) Most a DLC-nek akarok nekimenni, aztán folytatni a fősztorit.

The owls are not what they seem.

(#735) Kvelstadt válasza japunk (#734) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Én gyulánál voltam ma. Nem akartam lelökni szal nehéz dolgom lett volna de annyira dodge-olt hogy leesett a tetôről. :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#736) #95474176


#95474176
törölt tag

Üdv minden kedves fanatikusnak😀
Segítséget kérnék, már egy ideje járom a dungeonokat de pár dolog sajna nem tiszta.
Mi a különbség az oltárok között? Ha jól látom mindegyiknél szinte ugyanazokat lehet megnyitni. Mennyire kell sorban haladni? Mi a különbség a root és a sima chalice között, főleg ha az utóbbit külön lehet fixálni is? Hogy müxik és mi értelme a hozzájuk való cuccok összerakásának és szétszedésének?
Előre is köszi a türelmet ha valaki veszi a fáradtságot, akár privátba is jöhet, bár így hátha segít másnak is.

(#737) Kvelstadt válasza #95474176 (#736) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Azért van több oltárod, (nekem azok sírkövek) hogy egyszerre több fèlét is lerakhass pl co-op miatt. Nem kell felszedned ha haverod egy másikba behív.
Van egy sorrend is a fixed chalcek között és ezek utolsó szintjén kapod meg a következő féle chalice-t.
Lesz egy legutolsó chalice amiben a legalsó szinten ott lesz a chalice-ek final bossa.
Szóval ez afféle mellék játék a fő játékban.
Úgy kezdődik hogy phtumeru, aztán jönnek a hintertomb chalice-ek, aztán az ailing loran és a 4. Fajta az Isz chalice de a legutolsó a pthumeru ihyll amiben a final boss van. Mármint a chalice final boss.
A root meg a többi módosító csak az alap verziót variálja meg.
Azokat nem muszáj bejárni de van amelyket érdemes mert jó cuccokat rejtenek. Pl olyan rúnàt amelyek csak ilyen chalice-ekből szedhetőek ki.
Szóval ha csak végig akarod tolni a chalice-eket akkor elég a fő chalice-eken vègigmenned.
Viszont van egy fegyver az egyik ailing loran-ban ami kell trophyhoz meg a final boss is kell ha mondjuk platinázni akarsz.
Nekem mai napig le van rakva az utolsó 4-5 chalice hogy ha kell tudjak menni segíteni co-opban.
Mert ugye áthívni csak úgy tudsz ha azonos szinten és ugyanabban a chalice-ben vagyunk.
Ezekkel a plusz materialokkal amelyektől root meg rotted meg stb lesz nem csak megvariàlod az alapot hanem nehezíted is.
Cursed-be pl csak fele az èleted az aktuálisnak ami azt jelenti hogy akár mob-ok is tudnak onehitelni. :)
Én megjártam párat egyedül s ezt ősz hajszàllaim is bizonyítják. :)
Sorban haladni meg annyira kell amennyire a játèk kéri.
Pl a pthumeru asszem mind kell az elején viszont a hintertomb nem mind ad új chalice-t.
Wikin biztos van infó hogy melyek fontosak ahhoz hogy eljuss a végső pthumerian ihyll chalice-hez.
Ja meg még annyi hogy van pár chalice boss aki már volt az alapjátékban de van sok akik csak direkt chalicekben vannak.

Ha gondolod majd adunk psn nevet mert a végefelé már vannak olyan chalice-ek amelyek nem viccesek egyedül.. :)

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#738) #95474176 válasza Kvelstadt (#737) üzenetére


#95474176
törölt tag

Köszi a korai gyors választ, szóval az oltárok akkor egyenértéküek? Leszámítva persze az elsőt, az valami quickes, gyorskeresős, majd rájövök. Azt hittem esetleg fokozatosan nehezednek, ezért nem értettem miért ugyanazok nyílnak meg. Az utolsó mondatot
hogy értetted? Nem vagyok egy nagy gémer....:-)

[ Szerkesztve ]

(#739) Kvelstadt válasza #95474176 (#738) üzenetére


Kvelstadt
veterán

A legelső oltárhoz külön chalice jár. Azt elég egyszer leraknod.
Ara jó hogy ha csak co-opizni akarsz egyet valakivel. Lerakod rányomsz hogy kerressen valakit és bedob hozzá és mehettek is.
Én is azt hittem anno hogy van valami szerepe annak hogy hányadik oltárhoz rakod le a chalice-t de nincs.

A végén meg azt írtam hogy ha kell majd tudunk segíteni co-opban a nehezebb chalicekben.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#740) #95474176 válasza Kvelstadt (#739) üzenetére


#95474176
törölt tag

Köszi, lehet hogy élek vele, most a 3. eye rúnát hajtom, meglátjuk. Viszont a materiálok összerakás-szétszedése témában van valami tapasztalat? Pl az arcane hazeből feltűnően több van, mintha más lenne mint a többi. Az oké hogy dunginál amit kér legyen nálam, de a műhelyben próbáltam összerakni, de hogy mit miért....:-)

(#741) Kvelstadt válasza #95474176 (#740) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Mármint chalice-ben keresed az eye rúnát?
Van egy táblázat ami megadja hogy milyen glyph kúdot üss be hogy azt a chalice-t kapd amelyikbe ott lesz a róna.
E nélkül nagyon nehéz megtalálni mert rengeteg variációlya van egy egy chalice-nek és nagyon kicsi az esély hogy te pont azt kapod amibe a neked kellő cucc van.
ha már megvan az arcane haze tools akármi, az ara jó hogy a már fölösleges materiálokból csinálj olyat ami neked kellhet mert a vége felé lehet kifogynál a materiálokból és ha nem lenne ez a tools akkor járnod kéne a chalice-eket remélve hogy majdcsak dob valaki olyan material-t ami pont kell a kövi chalice-hez.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#742) Adam_Shepard válasza Kvelstadt (#741) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Psszt: BB Mindenes

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#743) Kvelstadt válasza Adam_Shepard (#742) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Na ez az a táblázat. Most kezdtem pánikolni hogy hova lett a link de megvan még nekem is csak te gyorsabb voltál.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#744) Adam_Shepard válasza Kvelstadt (#743) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Amúgy félelmetes, mert ha megnézed a mai napig nézik és szerkesztik (halott linkek, info, stb..). Ezt ki kellene tűzni valahova felülre.

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#745) #95474176 válasza Adam_Shepard (#742) üzenetére


#95474176
törölt tag

Köszi, ez nagyon jó :-)

(#746) #95474176 válasza Kvelstadt (#741) üzenetére


#95474176
törölt tag

Hát igen, már kb belőttem hogy merre van, de 5ös ritual blood kell hozzá, azt meg nem túl sűrűn dobálja. Na majd megpróbálok alakítani valamit :-)
Amúgy ez az első konzolos (meg bármilyen) játékom, már lassan egy éve játszogatok vele de valahogy nem érzek ingert másba belecsapni, ez noooormális?? :-)

(#747) Kvelstadt válasza #95474176 (#746) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Amíg tart és leköt nem is kell más. Én valami másfél hónap alatt toltam le de addig semmit nem is néztem ps-en. Bekapcsoltam a pst és bb. Semmi store vagy montly free game csak a bb.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#748) Rigormortiis válasza Kvelstadt (#747) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Tovább tartott volna, ha megjelenés környékén veted magad bele, alhangon 2x hosszabb töltőképernyőkkel :D

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#749) Kvelstadt válasza Rigormortiis (#748) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Amiket hallottam aról az időszakról én örülök higyazok után kezdtem játszani vele.
Nameg az a másfél hónap vagyis nem emlékszem pontosan, lehet vokt kettô is, elég intenzív volt.
Csak a chalicekbe belement annyi idő mint az egész játékba.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#750) japunk


japunk
aktív tag

Nem tudjatok, a Hunter's Essence trofeahoz szukseges, hogy mindegyik fegyver nalam legyen egyszerre? Nem talalom a Wooden Shieldet a helyen, nalam pedig nincsen. Gondolom mar felszedtem egyszer csak valami folytan eladtam. :W Nem lenne jo ha ezen bukna el az egesz, ezen kivul mar csak a Beast Claw hianyzik de azt majd felszedem a dungeon-ben.

The owls are not what they seem.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Bloodborne (PS4)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.